Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV - Strona 154 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2020-08-02, 22:56   #4591
netya
Raczkowanie
 
Avatar netya
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 304
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez Karla Electra Pokaż wiadomość
Niemniej strasznie się stresuję i denerwują nową pracą... Pierwszy dzień muszę dojechać komunikacją podmiejską do centrali na szkolenia. Dodatkowo kończy mi się najem pod koniec miesiąca, a chłop stwierdził że nie ma teraz pieniędzy na wynajem ze mną kawalerki. W czwartek miałam taki napływ emocji, że przepłakałam chyba pół dnia a następnego dnia miałam rano badania.
Rozumiem i przytulam

Sama mam nowe obowiązki, zaraz umowa na rok, jestem tak zestresowana tym wszystkim że dramat, a jak na złość niestety znowu z facetem zaczęło się psuć ;/ Także już w śr nerwowo siadałam, w czw to samo, źle się czułam, przepłakałam ileś w piątek też. Jesteśmy po urlopie, wszystko miało być fajnie, do tego ta praca więc w ogóle cacy, a tu jak zwykle *upa
Jak tak to ma wyglądać to nie wiem czy nerwowo to wytrzymam.

W CV mam na górze dane osobowe, potem doświadczenie, na samym dole klauzulę, a po lewej stronie mam jakby małą tabelkę/podziałkę/no oddzieloną część i tam mam wykształcenie, języki, zainteresowania. Tam też dałabym kursy. Teraz miałam zmieniać cv po obecnym zastępstwie, ale dostałam umowę bez naboru więc na razie olewam.
__________________
Life is too short 4 boring music and boring beer
netya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-03, 15:29   #4592
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Przedłużyli mi umowę podwyżka taka, jaka miała być iii... na czas nieokreślony tego to się nie spodziewałam, bo innym osobom, które podobnie jak ja zaczynaly dali na rok. Fajnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-03, 15:47   #4593
57d469676eb95e4afe06d5c46bd77df5270daf8d_6584d1a317847
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 3 214
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez stotek Pokaż wiadomość
Przedłużyli mi umowę podwyżka taka, jaka miała być iii... na czas nieokreślony tego to się nie spodziewałam, bo innym osobom, które podobnie jak ja zaczynaly dali na rok. Fajnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Gratulacje!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
57d469676eb95e4afe06d5c46bd77df5270daf8d_6584d1a317847 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-03, 15:59   #4594
Fenenna
Wtajemniczenie
 
Avatar Fenenna
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 2 572
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez stotek Pokaż wiadomość
Przedłużyli mi umowę podwyżka taka, jaka miała być iii... na czas nieokreślony tego to się nie spodziewałam, bo innym osobom, które podobnie jak ja zaczynaly dali na rok. Fajnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Gratuluję
Fenenna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-03, 16:21   #4595
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Brawo Stotku
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-03, 17:58   #4596
siabra
Raczkowanie
 
Avatar siabra
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Krosno
Wiadomości: 434
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez stotek Pokaż wiadomość
Przedłużyli mi umowę podwyżka taka, jaka miała być iii... na czas nieokreślony tego to się nie spodziewałam, bo innym osobom, które podobnie jak ja zaczynaly dali na rok. Fajnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
super!
__________________
Książkoholiczka
siabra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-03, 19:40   #4597
niezapominajka012
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 1 026
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez stotek Pokaż wiadomość
Przedłużyli mi umowę podwyżka taka, jaka miała być iii... na czas nieokreślony tego to się nie spodziewałam, bo innym osobom, które podobnie jak ja zaczynaly dali na rok. Fajnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Gratulacje!


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Never give up
niezapominajka012 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-08-03, 19:55   #4598
Kayk0
Rozeznanie
 
Avatar Kayk0
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 612
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez stotek Pokaż wiadomość
Przedłużyli mi umowę podwyżka taka, jaka miała być iii... na czas nieokreślony tego to się nie spodziewałam, bo innym osobom, które podobnie jak ja zaczynaly dali na rok. Fajnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Gratulacje



Ja jutro zaczynam nowa prace i się lekko stresuje, ale dam rade
Musze się przestawić na jeżdżenie komunikacje a nie samochodem
Przy okazji mam do Was pytanie.

Jak ważny w pracy jest dla Was dodatkowy social - multisport, ubezpieczenie, luxmed ?
Kayk0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-03, 20:11   #4599
57d469676eb95e4afe06d5c46bd77df5270daf8d_6584d1a317847
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 3 214
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez Kayk0 Pokaż wiadomość
Gratulacje



Ja jutro zaczynam nowa prace i się lekko stresuje, ale dam rade
Musze się przestawić na jeżdżenie komunikacje a nie samochodem
Przy okazji mam do Was pytanie.

Jak ważny w pracy jest dla Was dodatkowy social - multisport, ubezpieczenie, luxmed ?
Dla mnie te dodatkowe rzeczy są zupełnie niepotrzebne. Może dlatego, że nigdy ich nie miałam
ale mam np. Luxmed z pracy TŻta i nigdy jeszcze z niego nie skorzystałam. Może gdybym była chorowita, to inaczej bym na to patrzyła, ale serio nie pamiętam, kiedy byłam u lekarza POZu, a np. ginekolog już mam zaufaną i wolę iść do niej (prywatnie) niż do kogoś przypadkowego.
Kartę multisportu też TŻ mógłby mi wyrobić, ale akurat zajęcia, które mnie interesowały nie miały opcji korzystania z niej (aczkolwiek dawno to sprawdzałam, więc może coś się zmieniło). Poza tym niestety mam słomiany zapał do zajęć, na które muszę dojechać i żaden Multisport tego nie zmieni.
Jedyne, co naprawdę by mnie interesowało, to zapewnione miejsce parkingowe w pobliżu pracy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
57d469676eb95e4afe06d5c46bd77df5270daf8d_6584d1a317847 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-03, 20:24   #4600
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez Kayk0 Pokaż wiadomość
Ja jutro zaczynam nowa prace i się lekko stresuje, ale dam rade
Musze się przestawić na jeżdżenie komunikacje a nie samochodem
Przy okazji mam do Was pytanie.

Jak ważny w pracy jest dla Was dodatkowy social - multisport, ubezpieczenie, luxmed ?
Powodzenia!

Dla mnie z całego tego socjalu lekarz jest bardzo ważny. Nie choruję prawie wcale, ale jak jednak potrzebuję lekarza, to się umawiam i mam. Bez kombinowania, czekania w poczekalni, bycia zdanym na łaskę rejestratorki. No i specjalista bez skierowania! To jest największa zaleta.
Aha, no i te prywatne przychodnie, często w ramach pakietu, organizują profilaktyczne badania albo chociaż szczepienia.

Co do ubezpieczenia to u mnie też jest, nawet pakiet onkologiczny, nie wzrusza mnie, ale wiadomo jak to jest z ubezpieczeniem. Nic, nic, nic a jak huknie to jest biada i rozpacz, a polisa pokryje chociaż część problemów.
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.

Edytowane przez Kafkazmlekiem
Czas edycji: 2020-08-03 o 20:26
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-03, 21:38   #4601
Fenenna
Wtajemniczenie
 
Avatar Fenenna
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 2 572
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez Kayk0 Pokaż wiadomość
Przy okazji mam do Was pytanie.

Jak ważny w pracy jest dla Was dodatkowy social - multisport, ubezpieczenie, luxmed ?
Niestety nigdy nie miałam takich dodatków. Ale prawde mówiąc ubezpieczenie czy Luxmed nie interesowały by mnie (nie choruje na nic i po prostu szkoda byłoby mi pieniędzy), za to Multisport gdyby miał kosztować do 50zl miesięcznie to bardzo chciałabym mieć.
Albo dofinansowanie do karty miejskiej bo to też byłby dla mnie odczuwalny bonus

Edytowane przez Fenenna
Czas edycji: 2020-08-03 o 21:40
Fenenna jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-08-03, 22:17   #4602
Vilgefortz
Raczkowanie
 
Avatar Vilgefortz
 
Zarejestrowany: 2019-05
Lokalizacja: Haute Silésie
Wiadomości: 266
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Gratulacje Stotku sukcesu, wiadomo fachowca się docenia.
Co do dodatkowego socjalu, raz korzystałem z badań na serce. Z ciekawości, kiedy mi pikawa stanie . W końcu po EKG wysiłkowym nie przystąpiłem do testu holtera i na tym mój dodatkowy socjal się skończył.
Dziękuję za bardzo cenne wskazówki dotyczące CV, w ostatnich latach startowałem głównie w konkursach dlatego CV nie było dla mnie takie ważne, ale nadszedł czas żeby je poprawić.
Nabyłem drogą kupna hulajnogę elektryczną, która posłuży mi za dojazd do pracy. Jestem pozytywnie zaskoczony jaką to sprawia frajdę. Już dwa razy ładowałem baterię, a jest ona dosyć pojemna, bo do 40 km. Przed wejściem do pracy składam ją i idealnie mieści mi się pod biurko . Czas dojazdu bardzo zbliżony do czasu dojazdu samochodem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Pomyliłeś niebo z gwiazdami odbitymi nocą na powierzchni stawu.
Vilgefortz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-03, 23:23   #4603
netya
Raczkowanie
 
Avatar netya
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 304
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez stotek Pokaż wiadomość
Przedłużyli mi umowę podwyżka taka, jaka miała być iii... na czas nieokreślony tego to się nie spodziewałam, bo innym osobom, które podobnie jak ja zaczynaly dali na rok. Fajnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Gratulacje!

Cytat:
Napisane przez Kayk0 Pokaż wiadomość
Ja jutro zaczynam nowa prace i się lekko stresuje, ale dam rade
Musze się przestawić na jeżdżenie komunikacje a nie samochodem
Przy okazji mam do Was pytanie.

Jak ważny w pracy jest dla Was dodatkowy social - multisport, ubezpieczenie, luxmed ?
Powodzenia!

Cytat:
Napisane przez Kafkazmlekiem Pokaż wiadomość
Powodzenia!

Dla mnie z całego tego socjalu lekarz jest bardzo ważny. Nie choruję prawie wcale, ale jak jednak potrzebuję lekarza, to się umawiam i mam. Bez kombinowania, czekania w poczekalni, bycia zdanym na łaskę rejestratorki. No i specjalista bez skierowania! To jest największa zaleta.
Dla mnie pakiet medyczny jest najważniejszy z tego wszystkiego, mimo że mam dobre zdrowie to odkąd mam pakiet (akurat od faceta z pracy, ale z mojej też mogłam mieć tylko mieli gorsze warunki) to korzystam ile mogę - nie było problemu z internistą, z l4, chodzę do ginekologa za frico, tak samo zrobiłam pakiet badań i przebadałam się m.in u kardiologa i endokrynologa za darmo, u psychiatry też byłam.

Multisport mogę mieć cały czas, od faceta kupowaliśmy i kwartał korzystaliśmy, potem zarzuciliśmy temat, jednak to nie dla nas. Mój facet dostaje za to darmowe bilety do kina czy doładowanie sodexo do jedzenia i to jest super, pracuje w korpo to i dodatki ma fajne.

Ja obecnie mogę skorzystać z ubezpieczenia, dopłaty do okularów, multisporta teraz chyba nie mam, ale i tak bym nie brała. Pakiet medyczny najistotniejszy.

Dziś podpisałam umowę na rok Od razu też i wyższą pensję dostałam. Zobaczymy jak to będzie.
__________________
Life is too short 4 boring music and boring beer
netya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-05, 08:45   #4604
ParasolkaMaryPoppins
Zadomowienie
 
Avatar ParasolkaMaryPoppins
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 1 897
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Mam zagwozdkę: mam umowę o dzieło z miesięcznym okresem wypowiedzenia. Dogadałam się już z pracodawcą, że znajdzie wcześniej kogoś na moje miejsce. Czy i jak można skrócić okres wypowiedzenia? W umowie mam, że trwa miesiąc, a w jakiej formie mam w UP udowodnić, że jest już ona rozwiązana?
ParasolkaMaryPoppins jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-05, 09:10   #4605
Fenenna
Wtajemniczenie
 
Avatar Fenenna
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 2 572
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez ParasolkaMaryPoppins Pokaż wiadomość
Mam zagwozdkę: mam umowę o dzieło z miesięcznym okresem wypowiedzenia. Dogadałam się już z pracodawcą, że znajdzie wcześniej kogoś na moje miejsce. Czy i jak można skrócić okres wypowiedzenia? W umowie mam, że trwa miesiąc, a w jakiej formie mam w UP udowodnić, że jest już ona rozwiązana?
Może jakieś zaświadczenie z miejsca pracy o tym że umowa trwała odtąd dotąd i została rozwiązana z data x ?

Ja kiedyś brałam zaświadczenie od dwóch pracodawców u których pracowałam na umowie o dzieło. Nie pamiętam dokładnej formy pisemnej ( nie mam teraz jak sprawdzić) ale był to dosłownie dokument z dwoma zdaniami.
Fenenna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-05, 09:12   #4606
ParasolkaMaryPoppins
Zadomowienie
 
Avatar ParasolkaMaryPoppins
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 1 897
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez Fenenna Pokaż wiadomość
Może jakieś zaświadczenie z miejsca pracy o tym że umowa trwała odtąd dotąd i została rozwiązana z data x ?

Ja kiedyś brałam zaświadczenie od dwóch pracodawców u których pracowałam na umowie o dzieło. Nie pamiętam dokładnej formy pisemnej ( nie mam teraz jak sprawdzić) ale był to dosłownie dokument z dwoma zdaniami.
Dzięki, dzięki ! Super!
ParasolkaMaryPoppins jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-06, 22:28   #4607
bbab4b1e68366f09bc3914c9672f02df694c852f_622be7447f718
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 4 592
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez stotek Pokaż wiadomość
Przedłużyli mi umowę podwyżka taka, jaka miała być iii... na czas nieokreślony tego to się nie spodziewałam, bo innym osobom, które podobnie jak ja zaczynaly dali na rok. Fajnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Brawo!!!
Co tam u Was dziewczyny i chłopaki (!)? Ja po raz enty wracam do wysyłania cv, teraz 3 dni z rzędu udało mi się sprawdzać oferty
bbab4b1e68366f09bc3914c9672f02df694c852f_622be7447f718 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-07, 04:28   #4608
Screen
Raczkowanie
 
Avatar Screen
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 273
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Mi też przedłuża umowę 🤩 kierownik sam ostatnio mnie wziął na rozmowę czy chce zostać, więc nie musiałam sama iść nawet
O konkretnych warunkach jeszcze mamy pogadać bo po mojej zgodzie musi ustalić z górą umowę i podwyżkę
Ale żeby nie było tak kolorowo to teraz w sezonie urlopów jest tyle pracy, że muszę zostawać codziennie dłużej, co niestety nie jest płatne dodatkowo już się nie mogę doczekać września, aż wszyscy powracają do pracy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Screen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-07, 05:05   #4609
Karla Electra
Rozeznanie
 
Avatar Karla Electra
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 993
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Ja już prawie po pierwszym tygodniu pracy i powiem wam, że będzie ciężko. Jest tyle rzeczy do nauczenia się i ogarnięcia, 700 systemów IT, a ja póki co ledwo ogarniam o czym do mnie mówią...
Tęsknię za moją poprzednią, biurową pracą która była o wiele spokojniejsza i nie wymagała aż tak dużego kontaktu telefonicznego z innymi. Byłam bardziej samodzielna i robiłam swoje. Wiem, że nikt mnie tutaj na ciśnie i nie rzuci na głęboką wodę (sami mówią, że może to zająć od 6 miesięcy do nawet roku, żeby wszystko ogarnąć i się usamodzielnić). Świetne miejsce do nauczenia się bardzo wielu rzeczy i pójścia dalej, np. do innego działu. Nie widzę siebie dłużej na pierwszej linii wsparcia niż rok/dwa.
Zaraz wychodzę do pracy.
Karla Electra jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-08-07, 07:48   #4610
bonasera
Zadomowienie
 
Avatar bonasera
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 1 120
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Gratulacje dla wszystkich z nową pracą i przedłużonymi umowami widzę, że się dzieje.

U mnie zaraz pyknie trzeci miesiąc pracy no i trzy miesiące od przeprowadzki. Zleciało... kiedy ludzie pytają mnie, czy żałuję przeprowadzki, to szczerze mówię, że żałuję, że zdecydowaliśmy się na to tak późno.
Umowę mam w tym momencie na rok. Miałam ostatnio rozmowę z szefostwem o tym, jak po okresie próbnym będzie wyglądał system premiowy, muszę przyznać, że jestem zadowolona. Poza tym mam momentami wrażenie, że mnie tu zagłaszczą na śmierć, na każdym kroku pytanie jak się czuję i czy czegoś mi nie trzeba. Nie przywykłam.
__________________

Nie jest próżnością znać swoje dobre strony, przeciwnie - głupotą byłoby ich nie doceniać.
bonasera jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-07, 08:24   #4611
NightwishLove
Zakorzenienie
 
Avatar NightwishLove
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Villa Auditore
Wiadomości: 4 553
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cześć wszystkim Wróciłam po urlopie
Co do pracy - we wtorek czy tam środę dzwonili z firmy, w której miałam rozmowę przez Skype - dostałam się do drugiego etapu, tym razem ma to być sesja Assessment Center w siedzibie firmy. Do dzisiaj mam dać znać czy chcę pracować w drugiej firmie i szczerze to nie wiem. Mam kilka godzin na zastanowienie się jeszcze raz...
__________________
Zwykli ludzie nie wiedzą, ile dla kogoś zamkniętego znaczą książki

-----

Ćwiczę
Maluję paznokcie
NightwishLove jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-07, 17:52   #4612
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

bonasera ale super czytać, że są takie miejsca pracy. I jeszcze, że ta przeprowadzka to strzał w dziesiątkę

NightwishLove no i co zdecydowałaś?

A u mnie słodko - gorzki tydzień.
W pracy pojawiła się nowa osoba, którą przydzielili do jakiegoś działu. Okazało się, że osoba ta jest od prezesowej. Pani prezes oznajmiła na komunikatorze firmowym, że ta osoba docelowo trafi do działu w którym ja pracuję, nikt nie uznał za stosowne powiadomić nas w dziale, że będziemy mieć nowego kolegę.
Ale wiecie, najdziwniejsze jest to, że w moim dziale wcale nie ma nadmiaru pracy, więc po co ktoś kolejny...? Pierwsze co pomyślałam, no tak, kończy mi się za pół roku umowa, projekt w którym biorę teraz udział również, a nowy już nie będzie nowy, jak się sprawdzi to zostanie a mnie się powie sajonara i tyle.
Rozmawiałam dzisiaj z księgową/kadrową o mojej umowie, bo bardzo była zdziwiona, że mam tylko na pół roku. No to mówię, że podobno coś nie tak finansowo. Bardzo się zdziwiła no i potwierdziła, że mogę mieć rację w mojej teorii spiskowej. Powiem Wam, że poczułam się oszukana, potraktowana nie fair, chociaż może wcale nikt nie ma takich zamiarów.

Ale na osłodę tego tygodnia i miły początek weekendu, odezwała się do mnie dzisiaj ta firma, która powiedziała, że bardzo ich interesuje moja osoba, ale są na wakacjach. No więc przeprosili mnie, że nadal wszyscy są w rozjazdach, a oni jeszcze ustalają budżet, zakres działań na tym stanowisku, bo to jakiś nowy pomysł na rozwój firmy, ale mają nadzieję, że mogę poczekać na kontakt do końca sierpnia/września
Bardzo się ucieszyłam, bo to chyba znaczy, że mnie serio traktują i rozpatrują moją osobę
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.

Edytowane przez Kafkazmlekiem
Czas edycji: 2020-08-07 o 18:00
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-08, 06:48   #4613
black_elderflower
Raczkowanie
 
Avatar black_elderflower
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 475
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cześć wszystkim
z góry bardzo was przepraszam za długi wywód.
Jako, że jakiś czas temu na forum wspieraliście mnie w przypadku podjęcia nowej pracy w okolicach kwietnia przychodzę do was i trochę chce się pożalić.
Już tam nie pracuję.
Fajnie, udało mi się przejść z jednej firmy do drugiej, ale to co się okazało w praktyce niewiele miało wspólnego z tym, co działo się na rozmowie, jednak był to wierzchołek góry lodowej...
Okazało się że w pracy mamy obsługiwać 3 infolinie, 7 różnych niezależnych serwisów www, mnóstwo zadań indywidualnych, weryfikacji bardzo poważnych dokumentacji, na wszystko raport typu mail 2minuty itp każde zadanie wyliczone na minuty, jak w korpo, a do zarobków w korpo było daleko. Przerwa liczona za wylogowanie z infolinii i w tym już miała być zawarte nawet korzystanie z toalety. Na przerwę miałam 30 min mimo pracy przy ekranie cały dzień.
Pracy było tak dużo, że dosłownie piekły mnie łopatki. Przy tym ogromna cenzura każdego zadania, publiczne wypisywanie na forum że osoba XYZ dała w mailu kropkę i przecinek w złym miejscu.
Na rozmowie było info, że to nowy zespół a z każdym dniem wychodziły nowe kwiatki, okazało się że rotacja jest ogromna.
To jeszcze nic.
Gdy przyszłam do pracy to miałam odbyć tygodniowe szkolenie w innej lokalizacji. Gdy odbyłam to szkolenie okazało sie, że atmosfera i praca jest dużo przyjemniejsza w tym drugim miejscu niż tym pierwszym, ja niestety musiałam powrócić do siebie.
W mojej lokalizacji było kilka osób, część się zwolniło i zostałam sama z 3 dziewczynami w swoim wieku, z czego jedna była tylko miesiąc dłużej ode mnie.
Zauważyłam, że jedna z nich totalnie traktuje mnie jak powietrze, nie chce ze mną rozmawiać. Nie rozumiałam co się dzieje, bo nie było między nami żadnego spięcia, ale nawet nie mówiła mi cześć, czy jak mijałyśmy się w kuchni to totalnie jakbym nie istniała, ale do innych była bardzo serdeczna, dosłownie do rany przyłóż. Później ta osoba poszła na urlop i w tym czasie atmosfera się poprawiła, fajnie sobie gadałyśmy z dziewczynami, były jakieś integracje, wszystko w porządku. Natomiast gdy wróciła z urlopu tamta, to jak za tknięciem magicznej różdżki nagle atmosfera się popsuła. Starałam się by było dobrze, nie byłam ani zbyt nieśmiała, ani zbyt wylewna. Zawsze byłam pomocna, przychodziłam do pracy sporo wcześniej, nigdy się nie spóźniłam. Na początku pracy miałam mniej zadań niż one ale zawsze sama się rwałam do pomocy, mówiłam że jak mogę tylko jakoś pomóc, niech dają znać. Nie byłam bumelantem co chwilę z telefonem biegającym na papierosa, nie szukałam okazji by odrywać się od powierzonej pracy. Często zdarzało się tak, że one głośno żartując i śmiejąc się z pokazywanych memów miały łącznego czasu rozmów 30 minut, a ja niekiedy 3.5-4 godziny... Liderka nie zwracała na to uwagi, również była dla mnie dość oschła i konwersowała z nimi.
Niestety z każdym dniem atmosfera była coraz gorsza a ja nie wiedziałam dlaczego. Było mi przykro, że totalnie mnie odtrąciły, rozmawiały sobie swobodnie jakbym dosłownie była trędowata. Nawet jak coś mówiłam, to nie patrzyły na mnie.
Raz umówiłam się z koleżanką po pracy, musiałam pod budynkiem czekać na nią 15 minut a gdy moja koleżanka przyszła, to gdy szłyśmy spostrzegłam jak one stoją za rogiem i sobie rozmawiają.
Pod koniec umowy zgłosiłam się o informacje co z moim przedłużeniem. Lider zapewniał że sprawa pójdzie szybko do przodu, co też widziałam na przykładzie innych. Niestety u mnie tak się nie stało, ciągle mnie zbywali, przyszła tylko jedna kobieta podpisać ze mną papier bhp, bo jak to określiła, na początku zapomnieli i o umowie cisza. Natomiast zaczęli wiercić mi jeszcze mocniej dziurę w brzuchu, ciągle byłam brana na feedback za nie taką rozmowę, za nie takiego maila, a na koniec od liderki otrzymałam info, że mam "robić szybciej" dlatego, że niedługo nie będzie widać różnicy pomiędzy mną a nowymi pracownikami którzy są niemal od kilku dni. Poczułam się, jakbym dostała w twarz, gdyż w raporcie wychodziło mi czasem nawet ponad 10h obowiązków, a wszystkie obowiązki wykonywałam według odgórnych rozporządzeń.

Nie mam już siły. Powinnam szukać nowego zatrudnienia a po prostu k.r.wa. mi się nie chce, bo boje się że znów trafię do jakiegoś biura, gdzie się komuś coś nie spodoba, kobiety nie powiedzą co i odtrącą. Mam kilkuletnje doświadczenie zawodowe w pracach biurowych ale po prostu nie potrafię znów chodzić na rozmowy, pięknie się uśmiechać skoro to co przeżyłam jest dla mnie mega traumą i leczę się teraz po tym psychiatrycznie. Nie mam już sił. Pomóżcie...


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
black_elderflower jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-08, 08:14   #4614
Amazoniak
Zadomowienie
 
Avatar Amazoniak
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 506
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Jakbym czytała o sobie i jednej z moich poprzednich prac. Dobrze ze tam już nie pracujesz. Potrzeba czasu na podniesienie się po takich doświadczeniach. To był mobbing i świństwo co cie spotkało. Dobrze że szukasz dla siebie pomocy po tym doświadczeniu, może terapia byłaby pomocna w zrozumieniu dlaczego tak mocno odczułaś to ich odrzucenie. Ja chodzę i mi pomaga, a dodatkowo uczę się omijać takie toksyczne miejsca pracy. Bo prawda jest taka że po rozeznaniu się na okresie próbnym jak jest w danym miejscu, trzeba z tych toksycznych szybko wiac a nie męczyć się i łudzić, że może coś się poprawi, czy szukać winy w sobie i się starać zadowolić sfochowane i humorzaste koleżanki. Zbyt długie przebywanie w takim miejscu powoduje niestety długofalowe i poważniejsze problemy. Spokojnie teraz się resetuj, odpocznij trochę, a jak naładujesz baterie to szukaj czegoś nowego. I pamietaj: to nie twoja wina, że trafiłaś do toksycznego miejsca, miałaś pecha po prostu. Oby w nast pracy było lepiej. Trzymam kciuki.

PS. U mnie teraz jest ok więc jak widać są normalne miejsca pracy🙂
__________________
W życiu musi być dobrze i niedobrze.
Bo jak jest tylko dobrze, to jest niedobrze
Amazoniak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-08, 08:40   #4615
NightwishLove
Zakorzenienie
 
Avatar NightwishLove
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Villa Auditore
Wiadomości: 4 553
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez Kafkazmlekiem Pokaż wiadomość
NightwishLove no i co zdecydowałaś?
Zadzwoniłam wczoraj do agencji, powiedziałam że mogę spróbować. W ogóle maja tam taki przemiał ludzi, że jak zadzwoniłam to babka chciała mnie umawiać na rozmowę... Ma dzwonić do mnie w poniedziałek, co i jak z badaniami itd.

W drugiej firmie po czwartkowym Assessment Center, jeżeli przejdę dalej, czeka mnie jeszcze rozmowa z kierownikiem. Czyli najwcześniej zatrudnienie od września zapewne. Jeżeli by mnie przyjęli to po prostu złożę wypowiedzenie w agencji pracy. A jak nie to będę mieć chociaż jakieś pieniądze i będę szukać dalej, rozsyłać CV. Myślę, że to najlepsze rozwiązanie na ten moment.

Cytat:
Napisane przez black_elderflower Pokaż wiadomość
Cześć wszystkim


Nie mam już sił. Pomóżcie...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kurczę, przykro się czyta takie rzeczy... ale dobrze, że tam już nie pracujesz, mimo wszystko. Wiem, że łatwo się mówi, ale nie każdy pracodawca jest taki. Jeszcze spotkasz takiego, gdzie będziesz czuła się naprawdę dobrze
__________________
Zwykli ludzie nie wiedzą, ile dla kogoś zamkniętego znaczą książki

-----

Ćwiczę
Maluję paznokcie
NightwishLove jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-08, 09:17   #4616
andra
Wtajemniczenie
 
Avatar andra
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: A kto to wie
Wiadomości: 2 884
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Przykro mi bardzo. Widać że wybrały cię na kozła ofiarnego, że nie pasowałaś im do grupy. Pomimo a może z powodu wyników. Nie ma czego żałować, teraz musisz się wyleczyć z traumy ;(
Ja też mam od niedawna niefajne warunki. (Ale zostaję tu na razie, pracę postanowiłam dawno temu zmieniać tylko z powodu pieniędzy lub obowiązków. Dzięki temu CV jest spójne, a nie co rusz zmiana. I tak dosłownie wszędzie z ludźmi jest coś nie tak :O Wyszłam z założenia, że trzeba się pogodzić, pod warunkiem że będzie to nieszkodliwe dla zdrowia...)
No i tu gdzie teraz jestem, są dziewczyny w większości sfochowane, z pretensjami nie wiadomo o co, są też takie że mijają cię jak powietrze lub kopią dołki (wiem że przelew w banku potrafi sam zmienić kwotę - szczęśliwie nic takiego nie muszę robić). Jest też kilka normalnych ludzi ale to już rozsianych w całej firmie. Trzymam zatem z facetami i przełożonymi. Gdyby nie to, no to sayonara...
Dlaczego? Mam różne doświadczenia z pracami, w tym z mobbingiem i znęcaniem, za mną dużo poradników, leki też. Jeśli ktoś z was, chce zostać w takim miejscu jak moje obecne, to wszystkie piszą jedno. Robić swoje, przestać się przejmować że musi być jak w rodzinie, zamieniać nawet słowo dziennie z kimś przyjaznym. Aby czerpać z czegoś siłę do działania. Ale to ważne i zupełnie inne niż powyżej, nie mam stresu, kłamliwej oceny moich starań, mobbingu szefa itp. (tu mam wsparcie)
Co może wkurzać to wątpliwa atmosferka tworzona przez towarzystwo wzajemnej adoracji, lub ew. zarządzanie top managementu. Jak wszędzie.
Wydaje mi się to zdrowym podejściem, inaczej do emerytury można szukać dla siebie odpowiedniego miejsca

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
andra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-08, 10:38   #4617
Kayk0
Rozeznanie
 
Avatar Kayk0
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 612
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez Karla Electra Pokaż wiadomość
Ja już prawie po pierwszym tygodniu pracy i powiem wam, że będzie ciężko. Jest tyle rzeczy do nauczenia się i ogarnięcia, 700 systemów IT, a ja póki co ledwo ogarniam o czym do mnie mówią...
Tęsknię za moją poprzednią, biurową pracą która była o wiele spokojniejsza i nie wymagała aż tak dużego kontaktu telefonicznego z innymi. Byłam bardziej samodzielna i robiłam swoje. Wiem, że nikt mnie tutaj na ciśnie i nie rzuci na głęboką wodę (sami mówią, że może to zająć od 6 miesięcy do nawet roku, żeby wszystko ogarnąć i się usamodzielnić). Świetne miejsce do nauczenia się bardzo wielu rzeczy i pójścia dalej, np. do innego działu. Nie widzę siebie dłużej na pierwszej linii wsparcia niż rok/dwa.
Zaraz wychodzę do pracy.
Mam dokładnie tak samo, jestem po pierwszym tygodniu i niestety wiedze, że to nie to, mam też dużo większy kontakt z klientem i całkiem inny system pracy wiec średnio mi to odpowiada i tęsknie za starą praca.

Zdałam sobie też sprawe ze praca w poprzedniej branzy mimo ze była mecząca sprawiała mi przyjemność i nie miałam problemu z zostawaniem po godzinach, teraz tego kompletnie nie czuje i ludzie w zespole są średni ale dam sobie 3 miesiace na sprawdzenie tego.


black_elderflower rozumiem Cie i współczuje. Ja w poprzedniej pracy doświadczyłam na sobie mobbingu i potrzebowałam kilku dobrych miesięcy, żeby to przepracować.

Ważne, że rozumieć, że to nie nasza wina, ale zawsze jest przykre, że takie rzeczy się dzieją i ludzi mają na coś takiego przyzwolenie w firmie
Kayk0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-08, 12:53   #4618
black_elderflower
Raczkowanie
 
Avatar black_elderflower
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 475
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez andra Pokaż wiadomość
Przykro mi bardzo. Widać że wybrały cię na kozła ofiarnego, że nie pasowałaś im do grupy. Pomimo a może z powodu wyników. Nie ma czego żałować, teraz musisz się wyleczyć z traumy ;(
Ja też mam od niedawna niefajne warunki. (Ale zostaję tu na razie, pracę postanowiłam dawno temu zmieniać tylko z powodu pieniędzy lub obowiązków. Dzięki temu CV jest spójne, a nie co rusz zmiana. I tak dosłownie wszędzie z ludźmi jest coś nie tak :O Wyszłam z założenia, że trzeba się pogodzić, pod warunkiem że będzie to nieszkodliwe dla zdrowia...)
No i tu gdzie teraz jestem, są dziewczyny w większości sfochowane, z pretensjami nie wiadomo o co, są też takie że mijają cię jak powietrze lub kopią dołki (wiem że przelew w banku potrafi sam zmienić kwotę - szczęśliwie nic takiego nie muszę robić). Jest też kilka normalnych ludzi ale to już rozsianych w całej firmie. Trzymam zatem z facetami i przełożonymi. Gdyby nie to, no to sayonara...
Dlaczego? Mam różne doświadczenia z pracami, w tym z mobbingiem i znęcaniem, za mną dużo poradników, leki też. Jeśli ktoś z was, chce zostać w takim miejscu jak moje obecne, to wszystkie piszą jedno. Robić swoje, przestać się przejmować że musi być jak w rodzinie, zamieniać nawet słowo dziennie z kimś przyjaznym. Aby czerpać z czegoś siłę do działania. Ale to ważne i zupełnie inne niż powyżej, nie mam stresu, kłamliwej oceny moich starań, mobbingu szefa itp. (tu mam wsparcie)
Co może wkurzać to wątpliwa atmosferka tworzona przez towarzystwo wzajemnej adoracji, lub ew. zarządzanie top managementu. Jak wszędzie.
Wydaje mi się to zdrowym podejściem, inaczej do emerytury można szukać dla siebie odpowiedniego miejsca

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Bardzo Ci dziękuję, jak i Wam wszystkim za słowa otuchy i wsparcia. To dla mnie bardzo miłe.

Teraz stawiam na odpoczynek, reset i zdrowie, nie mniej jednak nie lubię być na czyimś utrzymaniu, lubię niezależność itp.

Andra,
Przykro mi również,że u siebie masz taką sytuację w pracy.
Przepraszam, że może to, co napisze mogłoby kogoś dotknąć, ale mam wrażenie że za każdym razem jak szłam do pracy z kobietami w biurze to był kwas.
Mam ponad 4 lata doświadczenia w pracy w której pracowałam w gronie albo samych mężczyzn albo w towarzystwie mieszanym i nie było żadnych takich sytuacji.
A zaznaczę, że do pracy przyszłam z naprawdę bardzo pozytywnym nastawieniem, a w życiu codziennym mam wspaniałe przyjaciółki i nie mam żadnej awersji do kobiet, jakby coś.
W tej poprzedniej czułam się dosłownie jak cymbał, ale myślę, że skoro bym serio nim była, to w poprzedniej pracy szef nie współpracował by ze mną ponad 2 lata.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
black_elderflower jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-08, 13:49   #4619
Karla Electra
Rozeznanie
 
Avatar Karla Electra
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 993
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Mam bardzo podobne zdanie jeżeli chodzi o kobiety w pracy... Dlatego cieszę się, że w moim dziale (IT) jest mimo wszystko przewaga mężczyzn.
W poprzedniej pracy byłam jedną z 4 kobiet na cały dział i pracowało mi się tam świetnie. Mężczyźni mają bardziej luźne podejście i nie wprowadzają nerwowej atmosfery. Tutaj jest raczej towarzystwo mieszane, chociaż biorąc pod uwagę dział jako całość (włącznie z zapleczem programistów w IT) nadal jest przewaga mężczyzn.
Ma to też swoje plusy, bo lokalni informatycy chętniej i szybciej odpowiadają kobiecie niż facetowi. Dla mnie udało się zrobić konto w dosłownie 10 minut gdy padło hasło, że nowa koleżanka przyszła.
Karla Electra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-08, 14:45   #4620
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

To kwestia charakteru a nie płci. U mnie w pracy jest przewaga dziewczyn i atmosfera jest świetna, nowe osoby są dobrze przyjmowane i każdy w prywatnych rozmowach przyznaje, że atmosfera w naszym biurze jest jednym z powodów, dla których dalej tu pracują. Faceci też bywają humorzaści i potrafią dążyć po trupach do celu, kwestia na kogo akurat trafi się w pracy i czy jest się słabym czy silnym psychicznie.
__________________
sun goes down

Edytowane przez WhiteCherry
Czas edycji: 2020-08-08 o 14:46
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-10-24 22:32:08


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:34.