Panny Młode 2022- plotki, ploteczki - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-03-24, 10:42   #211
Young_blood
Przyczajenie
 
Avatar Young_blood
 
Zarejestrowany: 2020-08
Wiadomości: 27
Dot.: Panny Młode 2022- plotki, ploteczki

Witam wszystkie przyszłe panny młode
Trochę się zastanawiałam czy dołączyć już teraz czy za jakiś czas, ale dopadła mnie ślubna głupawka i nie wytrzymałam.
Niby dopiero się zaręczyliśmy a mi już odbija, no nic taki mój urok.
Ślub planujemy na początku czerwca lub września, będzie to ślub cywilny i na razie tyle wiemy. Na szczęście nie musimy martwić się sala bo jej po prostu nie będzie, wesele w plenerze +ślub w plenerze. Nad zespołem też mocno się zastanawiamy (czy w ogóle chcemy go brać). Tylko oby covid pozwolił na uroczystość bo tego obawiamy się najbardziej.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Young_blood jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-24, 16:50   #212
czekoladka3
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladka3
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 7 631
Dot.: Panny Młode 2022- plotki, ploteczki

Witaj Young Blood

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
__________________
czekoladka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-25, 06:53   #213
Kasiaml91
Zakorzenienie
 
Avatar Kasiaml91
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Łomża/Białystok
Wiadomości: 8 406
GG do Kasiaml91
Dot.: Panny Młode 2022- plotki, ploteczki

Cytat:
Napisane przez Young_blood Pokaż wiadomość
Witam wszystkie przyszłe panny młode
Trochę się zastanawiałam czy dołączyć już teraz czy za jakiś czas, ale dopadła mnie ślubna głupawka i nie wytrzymałam.
Niby dopiero się zaręczyliśmy a mi już odbija, no nic taki mój urok.
Ślub planujemy na początku czerwca lub września, będzie to ślub cywilny i na razie tyle wiemy. Na szczęście nie musimy martwić się sala bo jej po prostu nie będzie, wesele w plenerze +ślub w plenerze. Nad zespołem też mocno się zastanawiamy (czy w ogóle chcemy go brać). Tylko oby covid pozwolił na uroczystość bo tego obawiamy się najbardziej.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Witaj

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Może nie dziś, nie jutro
Ale pewnego dnia i do końca naszego życia..."

24.07.2020
06.12.2020
23.07.2022
Kasiaml91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-25, 11:30   #214
CocaLove
Raczkowanie
 
Avatar CocaLove
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 95
Dot.: Panny Młode 2022- plotki, ploteczki

Cytat:
Napisane przez Young_blood Pokaż wiadomość
Witam wszystkie przyszłe panny młode
Trochę się zastanawiałam czy dołączyć już teraz czy za jakiś czas, ale dopadła mnie ślubna głupawka i nie wytrzymałam.
Niby dopiero się zaręczyliśmy a mi już odbija, no nic taki mój urok.
Ślub planujemy na początku czerwca lub września, będzie to ślub cywilny i na razie tyle wiemy. Na szczęście nie musimy martwić się sala bo jej po prostu nie będzie, wesele w plenerze +ślub w plenerze. Nad zespołem też mocno się zastanawiamy (czy w ogóle chcemy go brać). Tylko oby covid pozwolił na uroczystość bo tego obawiamy się najbardziej.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Witaj Jak się zdecydujecie na konkretny termin to dopiszę Cię na pierwszą stronę do Naszego terminarza

---------- Dopisano o 12:30 ---------- Poprzedni post napisano o 12:25 ----------

Cytat:
Napisane przez miss_bennet Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny!

Ja świeżo zaręczona, ale raczej też planujemy ślub w 2022, wiosną.

Zaczęłam wstępnie ogarniać temat, my okolice Krakowa, to z cenami za talerz powariowali do reszty. Poniżej 250 ciężko coś znaleźć, chociaż fakt, że ja celuje w konkretny typ lokalizacji, bo też uważam, że jak miejscówka będzie ładna to i można na dekoracji oszczędzić.

A w ogóle to witam i mam nadzieję, że złapię tu kilka inspiracji od Was i jakoś ta droga łatwiejsza będzie razem.
Witaj , oby te nasze obostrzenia covidowe oszczędziły Nas PM-ki 2022, a tym bardziej Ciebie bo wiosną znów może być różnie :/ W sumie cena 250 zł to nie tak dużo, zależy co Ci oferują za to, zresztą przez to co się dzieje to też chcą zarobić..
__________________
24.12.2019
Szczęście to jedyna wartość, która się mnoży, jeśli się ją dzieli
CocaLove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-25, 13:28   #215
Young_blood
Przyczajenie
 
Avatar Young_blood
 
Zarejestrowany: 2020-08
Wiadomości: 27
Dot.: Panny Młode 2022- plotki, ploteczki

Czy korzystajcie z jakiś planerow ślubnych? Ja chciałabym ale niestety większość z tych co widziałam to przerost formy nad treścią. Szukam czegoś prostego, czytelnego i w miarę możliwości nie cukierkowego taki aby mój narzeczony chcąc coś załatwić nie narzekał że jest różowy w motylki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Young_blood jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-25, 16:44   #216
Kasiaml91
Zakorzenienie
 
Avatar Kasiaml91
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Łomża/Białystok
Wiadomości: 8 406
GG do Kasiaml91
Dot.: Panny Młode 2022- plotki, ploteczki

Mnie ostatnio naszły takie myśli, że co to będzie jak się sytuacja nie uspokoi. Chociaż uważam, że do wakacji przyszłego roku to większość już albo przejdzie Covida albo się zaszczepi.
Ja mam 09.04 szczepienie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Może nie dziś, nie jutro
Ale pewnego dnia i do końca naszego życia..."

24.07.2020
06.12.2020
23.07.2022
Kasiaml91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-25, 17:04   #217
czekoladka3
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladka3
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 7 631
Dot.: Panny Młode 2022- plotki, ploteczki

Cytat:
Napisane przez Young_blood Pokaż wiadomość
Czy korzystajcie z jakiś planerow ślubnych? Ja chciałabym ale niestety większość z tych co widziałam to przerost formy nad treścią. Szukam czegoś prostego, czytelnego i w miarę możliwości nie cukierkowego taki aby mój narzeczony chcąc coś załatwić nie narzekał że jest różowy w motylki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja mam darmowy planet ślubny na telefon z portalu wesele z klasą. Do tego kupiłam sobie najzwyklejszy duży zeszyt i tam wiele rzeczy sama sobie notuje

Też mam nadzieję że do 2022 sytuacja na tyle się uspokoi że będzie się dało zorganizować normalne wesele.

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
__________________
czekoladka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-03-25, 17:13   #218
brianstorm
Rozeznanie
 
Avatar brianstorm
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 925
Dot.: Panny Młode 2022- plotki, ploteczki

Cytat:
Napisane przez Young_blood Pokaż wiadomość
Czy korzystajcie z jakiś planerow ślubnych? Ja chciałabym ale niestety większość z tych co widziałam to przerost formy nad treścią. Szukam czegoś prostego, czytelnego i w miarę możliwości nie cukierkowego taki aby mój narzeczony chcąc coś załatwić nie narzekał że jest różowy w motylki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
My mamy arkusz w excelu i teczkę na papiery, więcej chyba nie potrzeba
Cytat:
Napisane przez Kasiaml91 Pokaż wiadomość
Mnie ostatnio naszły takie myśli, że co to będzie jak się sytuacja nie uspokoi. Chociaż uważam, że do wakacji przyszłego roku to większość już albo przejdzie Covida albo się zaszczepi.
Ja mam 09.04 szczepienie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja niestety mam złe przeczucia, nie zapowiada się, żeby rządzący szybko uznali covid za taką samą chorobę jak np. grypa czy jakieś inne jelitówki. W szczepieniach i przechorowaniu też bym zbytnio nie pokładała nadziei, bo zdarzają się powtórne zachorowania czy zachorowania po zaszczepieniu. I nie wiadomo, czy za ten rok nie trzeba będzie powtarzać szczepień...
W razie gdyby to wariactwo miało tak dalej trwać bez nadziei na poprawę to chyba będę rozważać ślub na Zanzibarze xd

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
brianstorm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-25, 17:54   #219
Young_blood
Przyczajenie
 
Avatar Young_blood
 
Zarejestrowany: 2020-08
Wiadomości: 27
Dot.: Panny Młode 2022- plotki, ploteczki

My po całym dniu pracy raczej unikamy komputerów, więc Excel się nie sprawdzi z resztą ja lubię mieć wszystko fizycznie na papierze.
Rządzący mam wrażenie że nie wiedzą co robią, zamykają i otwierają wszystko na oślep, żadnej logiki w tym nie ma.
brianstorm my kiedyś żartowaliśmy że uciekniemy do Afryki a ślubu udzieli nam jakiś szaman z plemienia xD a teraz to może stać się prawdopodobne

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Young_blood jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-25, 18:50   #220
Kasiaml91
Zakorzenienie
 
Avatar Kasiaml91
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Łomża/Białystok
Wiadomości: 8 406
GG do Kasiaml91
Dot.: Panny Młode 2022- plotki, ploteczki

Ja już nie próbuję się doszukać jakiejkolwiek logiki w tym wszystkim.
Dodatkowo naszły mnie myśli że remont poddasza nas pochłonie finansowo i to sporo, a jeszcze na dole czeka remont kuchni. Nie wiem kiedy i jak to zrobimy wszystko.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Może nie dziś, nie jutro
Ale pewnego dnia i do końca naszego życia..."

24.07.2020
06.12.2020
23.07.2022
Kasiaml91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-26, 18:15   #221
CocaLove
Raczkowanie
 
Avatar CocaLove
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 95
Dot.: Panny Młode 2022- plotki, ploteczki

Cytat:
Napisane przez Young_blood Pokaż wiadomość
Czy korzystajcie z jakiś planerow ślubnych? Ja chciałabym ale niestety większość z tych co widziałam to przerost formy nad treścią. Szukam czegoś prostego, czytelnego i w miarę możliwości nie cukierkowego taki aby mój narzeczony chcąc coś załatwić nie narzekał że jest różowy w motylki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie za palner robi zeszyt na moje zapiski i teczka na dokumenty
__________________
24.12.2019
Szczęście to jedyna wartość, która się mnoży, jeśli się ją dzieli
CocaLove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-03-29, 10:02   #222
Yunaya
Przyczajenie
 
Avatar Yunaya
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 18
Dot.: Panny Młode 2022- plotki, ploteczki

Hej dziewczyny! Ja biorę ślub 03.09.2022r Będzie to ślub kościelny na ok 110-120 osób (mam dużą rodzinę). Z moim narzeczonym jesteśmy razem 5 lat, we wakacje zeszłego roku się zaręczyliśmy. Nigdy w sumie jakoś nie marzyłam o ślubie, nigdy sobie tego nie wyobrażałam (ale zawsze miałam w planach zostać kiedyś żoną więc jak zaczęliśmy wszystko planować to byłam mega zdezorientowana. Na ten moment mamy już Dja (w zasadzie jest to dj + saksofonista), dekoratorkę, salę, kamerzystę + fotografa (jest to małżeństwo) oraz zapisaną datę u księdza. Jeśli chodzi o salę to mieliśmy ogromne szczęście, bo nie było już żadnej wolnej daty w 2022 pomiędzy czerwcem a wrześniem! i to w wielu miejscach, ale jedna para zrezygnowała z wrześniowej daty i dzięki temu udało się nam zapisać na salę, która najbardziej nam się podobała. Dokładnie taki sam problem był z Djem - miał ostatni wolny termin na 3 września dokładnie - pokazywał mi nawet swój grafik - wszystko było zajęte, a Dj nie jest z niższej półki, jest muzykiem, bardzo rozchwytywany, ale był to jeden z nielicznych który w ogóle miał wolny termin. Najgorzej było z fotografem i kamerzystą - myślałam, że się załamię, bo wszyscy mieli zajęte terminy, w końcu udało się znaleźć, ale są dość kosztowni poza tym liczyłam na kogoś innego, ale nie było już szans. Wszystko to załatwialiśmy we wakacje 2020r.... Dodam jeszcze, że jestem z nie zbyt dużego miasta w Polsce. Także to był pierwszy szok. Teraz zastanawiam się ciągle nad makijażystką i fryzjerem - nie mam pojęcia kogo wybrać, a czas ucieka, poza tym czekają nas nauki przedmałżeńskie, a tutaj też nie mieliśmy jeszcze czasu dowiedzieć się dokładnie co i jak. Trochę przerażają mnie te przygotowania.
Yunaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-29, 10:58   #223
czekoladka3
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladka3
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 7 631
Dot.: Panny Młode 2022- plotki, ploteczki

Cytat:
Napisane przez Yunaya Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny! Ja biorę ślub 03.09.2022r Będzie to ślub kościelny na ok 110-120 osób (mam dużą rodzinę). Z moim narzeczonym jesteśmy razem 5 lat, we wakacje zeszłego roku się zaręczyliśmy. Nigdy w sumie jakoś nie marzyłam o ślubie, nigdy sobie tego nie wyobrażałam (ale zawsze miałam w planach zostać kiedyś żoną więc jak zaczęliśmy wszystko planować to byłam mega zdezorientowana. Na ten moment mamy już Dja (w zasadzie jest to dj + saksofonista), dekoratorkę, salę, kamerzystę + fotografa (jest to małżeństwo) oraz zapisaną datę u księdza. Jeśli chodzi o salę to mieliśmy ogromne szczęście, bo nie było już żadnej wolnej daty w 2022 pomiędzy czerwcem a wrześniem! i to w wielu miejscach, ale jedna para zrezygnowała z wrześniowej daty i dzięki temu udało się nam zapisać na salę, która najbardziej nam się podobała. Dokładnie taki sam problem był z Djem - miał ostatni wolny termin na 3 września dokładnie - pokazywał mi nawet swój grafik - wszystko było zajęte, a Dj nie jest z niższej półki, jest muzykiem, bardzo rozchwytywany, ale był to jeden z nielicznych który w ogóle miał wolny termin. Najgorzej było z fotografem i kamerzystą - myślałam, że się załamię, bo wszyscy mieli zajęte terminy, w końcu udało się znaleźć, ale są dość kosztowni poza tym liczyłam na kogoś innego, ale nie było już szans. Wszystko to załatwialiśmy we wakacje 2020r.... Dodam jeszcze, że jestem z nie zbyt dużego miasta w Polsce. Także to był pierwszy szok. Teraz zastanawiam się ciągle nad makijażystką i fryzjerem - nie mam pojęcia kogo wybrać, a czas ucieka, poza tym czekają nas nauki przedmałżeńskie, a tutaj też nie mieliśmy jeszcze czasu dowiedzieć się dokładnie co i jak. Trochę przerażają mnie te przygotowania.
Witaj

Dobrze ze juz macie większość rzeczy ogarniętych. My dalej szukamy DJ-a. W kwietniu jedziemy na urlop i planuje umówić spotkania z kilkoma polecanymi na lokalnych grupach osobami.
Mnie przygotowania też przerażają. Tym bardziej że na codzień mieszkamy w Holandii a przez te durne koronowe obostrzenia i kwarantanny ciężko jest zaplanować nawet kilkudniowy urlop w Polsce przez to wszystko psychicznie jestem wrakiem, nawet nie czuje radości z tych całych ślubnych przygotowan. Cały czas tylko się martwię czy uda się coś załatwić na urlopie i ile go stracimy na kwarantannę...

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
__________________
czekoladka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-29, 15:21   #224
Kasiaml91
Zakorzenienie
 
Avatar Kasiaml91
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Łomża/Białystok
Wiadomości: 8 406
GG do Kasiaml91
Dot.: Panny Młode 2022- plotki, ploteczki

Cytat:
Napisane przez Yunaya Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny! Ja biorę ślub 03.09.2022r Będzie to ślub kościelny na ok 110-120 osób (mam dużą rodzinę). Z moim narzeczonym jesteśmy razem 5 lat, we wakacje zeszłego roku się zaręczyliśmy. Nigdy w sumie jakoś nie marzyłam o ślubie, nigdy sobie tego nie wyobrażałam (ale zawsze miałam w planach zostać kiedyś żoną więc jak zaczęliśmy wszystko planować to byłam mega zdezorientowana. Na ten moment mamy już Dja (w zasadzie jest to dj + saksofonista), dekoratorkę, salę, kamerzystę + fotografa (jest to małżeństwo) oraz zapisaną datę u księdza. Jeśli chodzi o salę to mieliśmy ogromne szczęście, bo nie było już żadnej wolnej daty w 2022 pomiędzy czerwcem a wrześniem! i to w wielu miejscach, ale jedna para zrezygnowała z wrześniowej daty i dzięki temu udało się nam zapisać na salę, która najbardziej nam się podobała. Dokładnie taki sam problem był z Djem - miał ostatni wolny termin na 3 września dokładnie - pokazywał mi nawet swój grafik - wszystko było zajęte, a Dj nie jest z niższej półki, jest muzykiem, bardzo rozchwytywany, ale był to jeden z nielicznych który w ogóle miał wolny termin. Najgorzej było z fotografem i kamerzystą - myślałam, że się załamię, bo wszyscy mieli zajęte terminy, w końcu udało się znaleźć, ale są dość kosztowni poza tym liczyłam na kogoś innego, ale nie było już szans. Wszystko to załatwialiśmy we wakacje 2020r.... Dodam jeszcze, że jestem z nie zbyt dużego miasta w Polsce. Także to był pierwszy szok. Teraz zastanawiam się ciągle nad makijażystką i fryzjerem - nie mam pojęcia kogo wybrać, a czas ucieka, poza tym czekają nas nauki przedmałżeńskie, a tutaj też nie mieliśmy jeszcze czasu dowiedzieć się dokładnie co i jak. Trochę przerażają mnie te przygotowania.
Witaj
To całkiem sporo macie załatwione już. U mnie aż takiego problemu z terminami nie było, a załatwiliśmy większość w okresie październik-grudzień 2020.
Ile wyniesie Was pakiet foto-wideo? I jak cenowo sala?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Może nie dziś, nie jutro
Ale pewnego dnia i do końca naszego życia..."

24.07.2020
06.12.2020
23.07.2022
Kasiaml91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-29, 16:33   #225
Young_blood
Przyczajenie
 
Avatar Young_blood
 
Zarejestrowany: 2020-08
Wiadomości: 27
Dot.: Panny Młode 2022- plotki, ploteczki

Witamy
No to się teraz zdenerwowałam. Też planujemy 3.09 i nie mamy nic no niby mamy miejsce na wesele plenerowe zaklepane ale w porównaniu z Tobą to nic. Chyba zacznę panikować i przekładać ślub o rok

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Young_blood jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-29, 19:24   #226
Yunaya
Przyczajenie
 
Avatar Yunaya
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 18
Dot.: Panny Młode 2022- plotki, ploteczki

Dziewczyny ja myślałam, że całe te przygotowania nie są tak skomplikowane i wcześniej kiedy słyszałam, że jakaś koleżanka ma już wybraną salę i zespół czy dj'a na dwa lata przed to byłam bardzo zaskoczona, bo wydawało mi się, że to przesada i, że pewnie nie ma co się spieszyć
My w zasadzie dużo zaczęliśmy załatwiać w ubiegłe wakacje, bo mamy wtedy zazwyczaj więcej czasu niż w ciągu pozostałych miesięcy w roku i wiedzieliśmy, że lepiej już we wakacje się tym zająć, ale nie sądziłam, że na dwa lata przed będzie tak dużo zajętych terminów związanych z prawie każdym elementem wesela - i dlatego jak załatwiliśmy salę ( z dużym trudem) to od razu polecieliśmy dalej z resztą, bo przeraziło nas to jak trudno trafić z terminem.
U nas koszt menu rozszerzonego (w ofercie było menu podstawowe i rozszerzone) to kwota 230zł na osobę. Dość sporo, ale miałam obawy, że menu podstawowe jest zbyt ubogie i, że goście mogą walczyć o potrawy na stole Byłam kilka razy na takim weselu, gdzie jedzenia było naprawdę bardzo mało i goście walczyli o to, żeby coś zjeść, a według mnie to najgorsza sytuacja jaka mogłaby wydarzyć na się na moim weselu. Poza tym, w menu rozszerzonym dania są bardziej różnorodne - zależało mi na tym, żeby był taki mix tradycyjnych dań z nowoczesnymi, żeby każdy mógł coś wybrać dla siebie.
Jeśli chodzi o kamerę (w tym dron) i fotografia tylko w kościele (bez wesela) + późniejsza sesja ślubna to całościowy koszt wyniósł 6600zł.
Yunaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-29, 22:02   #227
Kasiaml91
Zakorzenienie
 
Avatar Kasiaml91
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Łomża/Białystok
Wiadomości: 8 406
GG do Kasiaml91
Dot.: Panny Młode 2022- plotki, ploteczki

Cytat:
Napisane przez Yunaya Pokaż wiadomość
Dziewczyny ja myślałam, że całe te przygotowania nie są tak skomplikowane i wcześniej kiedy słyszałam, że jakaś koleżanka ma już wybraną salę i zespół czy dj'a na dwa lata przed to byłam bardzo zaskoczona, bo wydawało mi się, że to przesada i, że pewnie nie ma co się spieszyć
My w zasadzie dużo zaczęliśmy załatwiać w ubiegłe wakacje, bo mamy wtedy zazwyczaj więcej czasu niż w ciągu pozostałych miesięcy w roku i wiedzieliśmy, że lepiej już we wakacje się tym zająć, ale nie sądziłam, że na dwa lata przed będzie tak dużo zajętych terminów związanych z prawie każdym elementem wesela - i dlatego jak załatwiliśmy salę ( z dużym trudem) to od razu polecieliśmy dalej z resztą, bo przeraziło nas to jak trudno trafić z terminem.
U nas koszt menu rozszerzonego (w ofercie było menu podstawowe i rozszerzone) to kwota 230zł na osobę. Dość sporo, ale miałam obawy, że menu podstawowe jest zbyt ubogie i, że goście mogą walczyć o potrawy na stole Byłam kilka razy na takim weselu, gdzie jedzenia było naprawdę bardzo mało i goście walczyli o to, żeby coś zjeść, a według mnie to najgorsza sytuacja jaka mogłaby wydarzyć na się na moim weselu. Poza tym, w menu rozszerzonym dania są bardziej różnorodne - zależało mi na tym, żeby był taki mix tradycyjnych dań z nowoczesnymi, żeby każdy mógł coś wybrać dla siebie.
Jeśli chodzi o kamerę (w tym dron) i fotografia tylko w kościele (bez wesela) + późniejsza sesja ślubna to całościowy koszt wyniósł 6600zł.
Całkiem sporo cena za foto i wideo, jak rozumiem obie opcje tylko kościół?
Cena za talerzyk taka chyba dosyć normalna. A co macie w cenie talerzyka?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Może nie dziś, nie jutro
Ale pewnego dnia i do końca naszego życia..."

24.07.2020
06.12.2020
23.07.2022
Kasiaml91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-29, 22:28   #228
Yunaya
Przyczajenie
 
Avatar Yunaya
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 18
Dot.: Panny Młode 2022- plotki, ploteczki

Cytat:
Napisane przez Kasiaml91 Pokaż wiadomość
Całkiem sporo cena za foto i wideo, jak rozumiem obie opcje tylko kościół?
Cena za talerzyk taka chyba dosyć normalna. A co macie w cenie talerzyka?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Foto tylko kościół, a wideo wesele + kościół, dodatkowo wlicza się w to teledysk ślubny. Dużo osób nam również polecało wziąć foto + wideo w pakiecie niż od dwóch różnych osób, ponieważ mogą się między sobą nie dogadać i przez to nie zgrać. Ja mimo wszystko tak się tym nie przejmowałam, ale jak już znaleźliśmy wideo to dodatkową opcją od razu były zdjęcia, więc skorzystaliśmy.

Cena za osobę na sali wynosi 270zł, sorki, bo źle wcześniej napisałam. Jeśli chodzi o to co jest w cenie przyjęcia: ciasta (ale bez tortu), owoce, śniadanie dla gości rano (bo mamy również poprawiny), stół wiejski, desery lodowe, kawa i herbata, woda z cytryną.
Yunaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-30, 05:08   #229
Kasiaml91
Zakorzenienie
 
Avatar Kasiaml91
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Łomża/Białystok
Wiadomości: 8 406
GG do Kasiaml91
Dot.: Panny Młode 2022- plotki, ploteczki

Ja po niemiłych doswiadczeniach kolegi z pracy nie chciałabym pakietu. Niestety trafiło się mu tak, że ze ślubu i wesela nie ma ani filmu ani zdjęć .
A ile dań macie w cenie talerzyka?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Może nie dziś, nie jutro
Ale pewnego dnia i do końca naszego życia..."

24.07.2020
06.12.2020
23.07.2022
Kasiaml91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-03-30, 11:25   #230
czekoladka3
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladka3
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 7 631
Dot.: Panny Młode 2022- plotki, ploteczki

Cytat:
Napisane przez Kasiaml91 Pokaż wiadomość
Ja po niemiłych doswiadczeniach kolegi z pracy nie chciałabym pakietu. Niestety trafiło się mu tak, że ze ślubu i wesela nie ma ani filmu ani zdjęć .
A ile dań macie w cenie talerzyka?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Masakra. Jak to się stało że nie dostali żadnych materiałów?
My też mamy foto i video w pakiecie ale mam nadzieję że wszystko będzie ok, mają naprawdę dobre opinie.

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
__________________
czekoladka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-30, 11:33   #231
Yunaya
Przyczajenie
 
Avatar Yunaya
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 18
Dot.: Panny Młode 2022- plotki, ploteczki

Cytat:
Napisane przez Kasiaml91 Pokaż wiadomość
Ja po niemiłych doswiadczeniach kolegi z pracy nie chciałabym pakietu. Niestety trafiło się mu tak, że ze ślubu i wesela nie ma ani filmu ani zdjęć .
A ile dań macie w cenie talerzyka?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O nie, to rzeczywiście słaba sytuacja. Ja mam też takie obawy, że mam niby jakąś wizję na ślub i wesele, ale boję się, że pomimo przekazania tej wizji może coś pójść nie tak. Dodatkowo martwią mnie też takie szczegóły na które nie zwraca się uwagi, a mogą później mieć duży wpływ na całe wesele A dziewczyny myślałyście może o wedding planerce? Ja w sumie o tym nie myśłałam, bo wydawało mi się, że skoro mam 2 lata na planowanie wszystkiego to nie jestem na tyle ograniczona w czasie, żeby nie móc sama wszystkiego ogarnąć, ale z drugiej strony fajnie byłoby komuś to wszystko zostawić i się nie przejmować. Tylko nie ma co ukrywać, że to dość spory, dodatkowy koszt.

Jeśli chodzi o obiad to jest 5 porcji na osobę - 8 rodzajów mięs, a co do zimnych zakąsek 7 porcji na 1 osobę. Co do dań to dzielą się na: obiad + dodatki, zimne zakąski, dania przed i po północy, a na kolejny dzień śniadanie.
Yunaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-30, 15:39   #232
Kasiaml91
Zakorzenienie
 
Avatar Kasiaml91
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Łomża/Białystok
Wiadomości: 8 406
GG do Kasiaml91
Dot.: Panny Młode 2022- plotki, ploteczki

Cytat:
Napisane przez czekoladka3 Pokaż wiadomość
Masakra. Jak to się stało że nie dostali żadnych materiałów?
My też mamy foto i video w pakiecie ale mam nadzieję że wszystko będzie ok, mają naprawdę dobre opinie.

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
Cytat:
Napisane przez Yunaya Pokaż wiadomość
O nie, to rzeczywiście słaba sytuacja. Ja mam też takie obawy, że mam niby jakąś wizję na ślub i wesele, ale boję się, że pomimo przekazania tej wizji może coś pójść nie tak. Dodatkowo martwią mnie też takie szczegóły na które nie zwraca się uwagi, a mogą później mieć duży wpływ na całe wesele A dziewczyny myślałyście może o wedding planerce? Ja w sumie o tym nie myśłałam, bo wydawało mi się, że skoro mam 2 lata na planowanie wszystkiego to nie jestem na tyle ograniczona w czasie, żeby nie móc sama wszystkiego ogarnąć, ale z drugiej strony fajnie byłoby komuś to wszystko zostawić i się nie przejmować. Tylko nie ma co ukrywać, że to dość spory, dodatkowy koszt.

Jeśli chodzi o obiad to jest 5 porcji na osobę - 8 rodzajów mięs, a co do zimnych zakąsek 7 porcji na 1 osobę. Co do dań to dzielą się na: obiad + dodatki, zimne zakąski, dania przed i po północy, a na kolejny dzień śniadanie.
Po prostu facet przestał się odzywać, odbierać telefony itp a jak odebrał to mętnie się tłumaczył problemami w domu. Też był akurat z polecenia i wcześniej takich akcji nie było. Jak się potem okazało kolega nie był jedynym, który nie otrzymał materiałów. Sprawa w sądzie ale co to da jak nawet surowego wideo czy zdjęć nie ma. Dlatego chyba wolę oddzielnie bo mniejsze szanse, że dwóch usługodawców nawali.


Yunaya czyli każdy dostanie porcję każdego dania na talerzu, tak?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Może nie dziś, nie jutro
Ale pewnego dnia i do końca naszego życia..."

24.07.2020
06.12.2020
23.07.2022
Kasiaml91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-31, 01:45   #233
czekoladka3
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladka3
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 7 631
Dot.: Panny Młode 2022- plotki, ploteczki

Cytat:
Napisane przez Kasiaml91 Pokaż wiadomość
Po prostu facet przestał się odzywać, odbierać telefony itp a jak odebrał to mętnie się tłumaczył problemami w domu. Też był akurat z polecenia i wcześniej takich akcji nie było. Jak się potem okazało kolega nie był jedynym, który nie otrzymał materiałów. Sprawa w sądzie ale co to da jak nawet surowego wideo czy zdjęć nie ma. Dlatego chyba wolę oddzielnie bo mniejsze szanse, że dwóch usługodawców nawali.


Yunaya czyli każdy dostanie porcję każdego dania na talerzu, tak?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Straszna historia. A szkoda bo zdjęcia i film to bardzo ważna pamiątka.

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 01:45 ---------- Poprzedni post napisano o 01:43 ----------

Nie myślałam nawet o weeding planerce. Wesele to bardzo duży wydatek więc staram się ciąć koszty gdzie tylko się da. Ale jak ktoś ma duzo zbędnej gotówki to z pewnością z pomocą takiej osoby wszystko jest o wiele łatwiej ogarnąć

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
__________________
czekoladka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-31, 14:57   #234
Yunaya
Przyczajenie
 
Avatar Yunaya
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 18
Dot.: Panny Młode 2022- plotki, ploteczki

Cytat:
Napisane przez Kasiaml91 Pokaż wiadomość
Po prostu facet przestał się odzywać, odbierać telefony itp a jak odebrał to mętnie się tłumaczył problemami w domu. Też był akurat z polecenia i wcześniej takich akcji nie było. Jak się potem okazało kolega nie był jedynym, który nie otrzymał materiałów. Sprawa w sądzie ale co to da jak nawet surowego wideo czy zdjęć nie ma. Dlatego chyba wolę oddzielnie bo mniejsze szanse, że dwóch usługodawców nawali.


Yunaya czyli każdy dostanie porcję każdego dania na talerzu, tak?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Straszne, żeby na własnym weselu mieć takie sytuacje, a czy jest coś czego obawiacie się najbardziej podczas ceremonii/wesela?

Wszystkie dania będą podawane na półmiskach i goście mogą wybrać, co będą jeść. Natomiast ciasto, kawa, herbata są podawane przy takim małym, osobnym stoliku - bufecie. My dodatkowo wzięliśmy opcję barmana + wiejską strzechę. Akurat bar jest wbudowany już na sali, jedynie musimy wynająć barmana. Teraz bardzo modne są również słodkie stoliki, ale ta opcja jest dość kosztowna i obawiam się, że nie każdy przepada za słodyczami, więc z tego nie skorzysta. A wy dziewczyny macie jakieś dodatki na sali?
Yunaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-01, 06:21   #235
brianstorm
Rozeznanie
 
Avatar brianstorm
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 925
Dot.: Panny Młode 2022- plotki, ploteczki

Przyznam, że w początkowej fazie przygotowań myślałam o wedding plannerce, ale Tż wybił mi to z głowy i chyba dobrze Koszt duży, a czy aż taka pomoc to nie wiem, bo my akurat mieliśmy największy problem z podjęciem ostatecznej decyzji co do zespołu, foto itp, a taka osoba nie wybrałaby za nas
Cytat:
Napisane przez Yunaya Pokaż wiadomość
Straszne, żeby na własnym weselu mieć takie sytuacje, a czy jest coś czego obawiacie się najbardziej podczas ceremonii/wesela?

Wszystkie dania będą podawane na półmiskach i goście mogą wybrać, co będą jeść. Natomiast ciasto, kawa, herbata są podawane przy takim małym, osobnym stoliku - bufecie. My dodatkowo wzięliśmy opcję barmana + wiejską strzechę. Akurat bar jest wbudowany już na sali, jedynie musimy wynająć barmana. Teraz bardzo modne są również słodkie stoliki, ale ta opcja jest dość kosztowna i obawiam się, że nie każdy przepada za słodyczami, więc z tego nie skorzysta. A wy dziewczyny macie jakieś dodatki na sali?
Teraz to najbardziej się obawiam, że się nie odbędzie w terminie lub że będą jakieś ograniczenia typu wesele do 15 osób na świeżym powietrzu i w maseczkach, a jak się nie podoba to zaliczki przepadają Innych rzeczy, które mogą pójść nie tak też jest sporo, ale najbardziej to chyba się boję tego, że ktoś z gości odstawi jakąś siarę (po wódce różne rzeczy przychodzą do głowy), że goście będą się źle bawili lub że zapomnę/nie zdążę z czymś ważnym. No i że pogoda będzie słaba, zimno, deszcz lub całkowite zachmurzenie
Z dodatków pewnie weźmiemy barmana i wiejski stół, ale to będziemy załatwiać później.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
brianstorm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-01, 07:56   #236
Young_blood
Przyczajenie
 
Avatar Young_blood
 
Zarejestrowany: 2020-08
Wiadomości: 27
Dot.: Panny Młode 2022- plotki, ploteczki

Naczytałam się na grupach na FB co inne pary mają i zaczęłam panikować że już na pewno nie będzie żadnych wolnych terminów. Cały dzień wczoraj pisałam do usługodawców z zapytaniami i o dziwo tylko kilku było zajętych. Po świętach spotykamy się z dj i 2 fotografami.

O weddingplanerce nie myślałam a nawet bym na to nie pozwoliła. Po prostu wolę wszystko kontrolować sama
Z dodatków na pewno wiejski stół i stół z domowymi nalewkami, fotobus i na razie tyle ale z czasem pewnie coś na jeszcze przyjdzie do głowy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Young_blood jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-01, 12:25   #237
czekoladka3
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladka3
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 7 631
Dot.: Panny Młode 2022- plotki, ploteczki

My nie planujemy żadnych dodatkowych atrakcji. Będziemy mieć jedynie wiejski i słodki stół. Wystarczy jak będzie dobre jedzenie i dobra muzyka

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
__________________
czekoladka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-01, 21:27   #238
Kasiaml91
Zakorzenienie
 
Avatar Kasiaml91
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Łomża/Białystok
Wiadomości: 8 406
GG do Kasiaml91
Dot.: Panny Młode 2022- plotki, ploteczki

Jak na razie nic z dodatkowych atrakcji nie planujemy. Wiejski stół to w sumie taki już w naszych stronach standard, dziwne jakby nie było

Ja wolę sama ogarniać sprawy związane z weselem i ślubem .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Może nie dziś, nie jutro
Ale pewnego dnia i do końca naszego życia..."

24.07.2020
06.12.2020
23.07.2022
Kasiaml91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-09, 13:28   #239
Young_blood
Przyczajenie
 
Avatar Young_blood
 
Zarejestrowany: 2020-08
Wiadomości: 27
Dot.: Panny Młode 2022- plotki, ploteczki

Dzień dobry nareszcie przygotowania ruszyły. Mamy już dj i fotografa, mamy też namiot , stoły i krzesła, jestem w trakcie załatwiania zastawy a mój narzeczony dogaduje catering.
Od razu jestem spokojniejsza gdy wiem że już coś jest załatwione
Potwierdzona data 03.09.2022, poproszę o wpisanie do pierwszego postu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Young_blood jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-11, 16:23   #240
Stylinska
Raczkowanie
 
Avatar Stylinska
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 157
Dot.: Panny Młode 2022- plotki, ploteczki

Witajcie

Po równo pół roku od zaręczyn udało nam się znaleźć idealną salę dlatego postanowiłam się oficjalnie przywitać.

Ślub i wesele 22.07.2022.

Proszę o dopisanie do pierwszej strony.

Teraz przed nami kolejny krok czyli zespół/dj. Czy jest tu może jakaś przyszła panna młoda z mazowieckiego albo łódźkiego i chciałaby polecić jakiś fajny zespół albo dj?
Jak już kogoś znajdę to wszyscy zajęci
Stylinska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-02-25 07:31:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:52.