magisterska z odmiennego kierunku niż licencjat- dylemat - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-10-31, 10:24   #1
Coco Chanel6
Raczkowanie
 
Avatar Coco Chanel6
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 101

magisterska z odmiennego kierunku niż licencjat- dylemat


mam licencjata z administracji, wybralam się na magisterskie z finansów i rachunkowości, niestety 90% studentów tam ma licencjata z firu, wszystkie rzeczy są dla mnie nowe i nie ogarniam ich w ogóle, natomiast dla nich to powtórka, zastanawiam się co dalej... nie chciałam kontynuować administracji na magisterce, finanse to byl mój wybór, chciałam cos bardziej praktycznego, dodam ze jestem na studiach zaocznych. czy warto spróbować? jakieś korepetycje? czy zrezygnować? ktoś był w podobnej sytuacji ?
Coco Chanel6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-31, 11:14   #2
Karla Electra
Rozeznanie
 
Avatar Karla Electra
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 993
Dot.: magisterska z odmiennego kierunku niż licencjat- dylemat

Skończyłam AWF, poszłam na zarządzanie na uczelni ekonomicznej. U mnie również zdecydowana większość studentów na kierunku to absolwenci zarządzania albo właśnie finansów.
Pierwszy semestr był najgorszy - dużo odwoływania się do wiedzy z I stopnia, ,,to mieliście z XYZ/to było na 2 roku/z tego robiliście projekt u XYZ". Kto miał ten miał, ja nie. Musiałam trochę nadrobić informacji żeby wiedzieć, o czym mowa i co uznają za informacje oczywiste ale raczej nazwałabym to podstawami. Najwięcej czasu poświęciłam na przedmioty, gdzie jednak trzeba było przysiąść i coś wyliczyć (ekonomia menedżerska, rachunkowość zarządcza itp).
Obecnie nasze poziomy się wyrównały i szczerze mówiąc nie odczuwam jakieś ogromnej różnicy pomiędzy mną a studentami kontynuującymi studia na II stopniu. Nie żałuję decyzji i gdybym znowu stanęła przed takim wyborem, ponownie wybrałabym magisterkę niezgodną z moim wykształceniem na I stopniu.
Spróbuj, wcale nie będzie tak źle, jak Ci się teraz wydaje. Dla mnie też pierwszy miesiąc studiów był szokiem i czułam się, jakbym wylądowała w zupełnie obcym świecie. Wszystko przejdzie po pierwszej sesji.
Karla Electra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-31, 11:37   #3
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: magisterska z odmiennego kierunku niż licencjat- dylemat

Cytat:
Napisane przez Coco Chanel6 Pokaż wiadomość
mam licencjata z administracji, wybralam się na magisterskie z finansów i rachunkowości, niestety 90% studentów tam ma licencjata z firu, wszystkie rzeczy są dla mnie nowe i nie ogarniam ich w ogóle, natomiast dla nich to powtórka, zastanawiam się co dalej... nie chciałam kontynuować administracji na magisterce, finanse to byl mój wybór, chciałam cos bardziej praktycznego, dodam ze jestem na studiach zaocznych. czy warto spróbować? jakieś korepetycje? czy zrezygnować? ktoś był w podobnej sytuacji ?
Studia zaoczne szybko lecą, może być tak, że je skończysz, a w ogóle nie ogarniesz, co skończyłaś. Niestety to dziś częsty problem, że się idzie na magisterkę z kompletnie innej dziedziny, bo można, ale potem taki absolwent jest jednak trochę wybrakowany. Ja bym już wolała zrobić drugi licencjat, żeby się porządnie tej dziedziny nauczyć. Ale u nas jest niestety taka kultura, że wszyscy mają parcie na magistra, nawet jak w pracy nikt potem na to nie patrzy.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-31, 12:03   #4
feelin_soo_me
Zadomowienie
 
Avatar feelin_soo_me
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 987
Dot.: magisterska z odmiennego kierunku niż licencjat- dylemat

Zostan na FiR, to duzo sensowniejszy i dajacy tobie wiecej mozliwsoci kierunek niz administracja. Tak jak mowia dziewczyny, bedziesz sie meczyc na poczatku ale dasz rade (albo korki albo wiecej wlasnej pracy).
feelin_soo_me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-31, 13:42   #5
b86fbd8625d9b7713dc397c4b023b1c18a236704_5f3b0c85ccdaa
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 882
Dot.: magisterska z odmiennego kierunku niż licencjat- dylemat

Ja też na Twoim miejscu zostałabym na FiR i ewentualnie dokształcała się z braków we własnym zakresie, po finansach masz znacznie szersze pole do działania na rynku pracy.
b86fbd8625d9b7713dc397c4b023b1c18a236704_5f3b0c85ccdaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-10-31 13:42:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:18.