Pryszcz czy coś poważniejszego? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-10-16, 20:44   #1
cortonna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 13

Pryszcz czy coś poważniejszego?


Hej Dziewczyny,
czy macie czasem problemy z pryszczami na wargach sromowych albo łechtaczce?
U mnie jakiś czasu temu pojawiło się kilka. Potem zniknęły, potem były znowu. Jeden był olbrzymi, ale za 2 dni zmniejszył się o połowę. I jest cały czas, nie znika. Prosiłam Męża żeby zajrzał, ale nie widać go gołym okiem. Wyczuwam go na dolnej części łechtaczki.
Czy któraś z Was tak miała? Czy to jednak może być coś poważniejszego niż zwykły pryszcz?
I jeszcze drugie pytanie. Czy gin na wizycie oprócz badania jest w stanie zajrzeć "tam" i sprawdzić co to jest? Czy wystarczy mu wywiad?
cortonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-16, 21:39   #2
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: Pryszcz czy coś poważniejszego?

Pryszcze raczej nie występują w tych miejscach. Prawdopodobnie to zapalenia gruczołu bartholina, ale mogą to być też kłykciny albo opryszczka. Ginekolog powinien to obejrzeć i bez problemu zdiagnozować. Nie zwlekaj tylko idź do lekarza. Nie uprawiaj też seksu w momencie występowania zmian.
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-16, 22:17   #3
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Pryszcz czy coś poważniejszego?

Cytat:
Napisane przez cortonna Pokaż wiadomość
Hej Dziewczyny,
czy macie czasem problemy z pryszczami na wargach sromowych albo łechtaczce?
U mnie jakiś czasu temu pojawiło się kilka. Potem zniknęły, potem były znowu. Jeden był olbrzymi, ale za 2 dni zmniejszył się o połowę. I jest cały czas, nie znika. Prosiłam Męża żeby zajrzał, ale nie widać go gołym okiem. Wyczuwam go na dolnej części łechtaczki.
Czy któraś z Was tak miała? Czy to jednak może być coś poważniejszego niż zwykły pryszcz?
I jeszcze drugie pytanie. Czy gin na wizycie oprócz badania jest w stanie zajrzeć "tam" i sprawdzić co to jest? Czy wystarczy mu wywiad?
Pryszcze? Mają białe główki?

Ja miewałam pryszcze w tych miejscach, ale raczej pojedyncze i były umieszczone raczej na wargach większych. Myślę, że pojawiały się jako podrażnienia po goleniu. Ale Na lechtaczce? Trochę dziwnie to brzmi. Myślę, że ginekolog będzie chciał spojrzeć.

Zwróć uwagę na środki do prania bielizny, których używasz, żele do higieny intymnej. Może one są przyczyną.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-16, 22:34   #4
cortonna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 13
Dot.: Pryszcz czy coś poważniejszego?

Cytat:
Napisane przez Adrianna_8 Pokaż wiadomość
Pryszcze? Mają białe główki?

Ja miewałam pryszcze w tych miejscach, ale raczej pojedyncze i były umieszczone raczej na wargach większych. Myślę, że pojawiały się jako podrażnienia po goleniu. Ale Na lechtaczce? Trochę dziwnie to brzmi. Myślę, że ginekolog będzie chciał spojrzeć.

Zwróć uwagę na środki do prania bielizny, których używasz, żele do higieny intymnej. Może one są przyczyną.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Z rozpędu źle napisałam. Ten duży, który nie znika jest na wargach sromowych. Był taki dzień że siadanie czy oddawanie moczu sprawiało ból.
Na łechtaczce się pojawiają pryszcze/krostki ale drobniutkie. Dzień czy dwa i znikają, ale jednak wracają po jakimś czasie. Gołym okiem ich nie widać, po prostu wyczuwam je np jak się myję. Czasem są bolesne.
Jeśli chodzi o żel do higieny to używam lactacydu, ale też czasem z rozpędu zdarza mi się użyć takiego do ciała.
cortonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-17, 07:54   #5
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Pryszcz czy coś poważniejszego?

Cytat:
Napisane przez cortonna Pokaż wiadomość
Z rozpędu źle napisałam. Ten duży, który nie znika jest na wargach sromowych. Był taki dzień że siadanie czy oddawanie moczu sprawiało ból.
Na łechtaczce się pojawiają pryszcze/krostki ale drobniutkie. Dzień czy dwa i znikają, ale jednak wracają po jakimś czasie. Gołym okiem ich nie widać, po prostu wyczuwam je np jak się myję. Czasem są bolesne.
Jeśli chodzi o żel do higieny to używam lactacydu, ale też czasem z rozpędu zdarza mi się użyć takiego do ciała.
Odstaw wszystko. Używaj tylko wody.
Jesli dalej będzie wracać warto iść do ginekologa. Trochę dziwne, że nie możesz ich zobaczyć.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-28, 12:57   #6
Fraczka88
Raczkowanie
 
Avatar Fraczka88
 
Zarejestrowany: 2019-05
Lokalizacja: Miłobądź
Wiadomości: 72
Dot.: Pryszcz czy coś poważniejszego?

Może podrażnienie po goleniu i źle wypłukany proszek do prania na bieliźnie? I tak bym szła do lekarza, żeby spojrzał i w razie czego przepisał maść.
Fraczka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-07, 14:04   #7
DracarysDragon
Raczkowanie
 
Avatar DracarysDragon
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 72
Dot.: Pryszcz czy coś poważniejszego?

Zaczęłabym od zmiany kosmetyków, bo maleńkie krostki najbardziej kojarzą mi się z uczuleniem np na proszek do prania lub płukania, syntetyczną bieliznę albo płyn do higieny intymnej.
Raz na jakiś czas może pojawić się tam większy pryszcz, sama miewam, ale nie częściej niż np raz do roku. Jeśli u Ciebie są częściej, może to znaczyć, że w tamtych okolicach nagromadziło się niepokojąco dużo bakterii lub grzybków i wtedy radziłabym Ci jednak wizytę u gina po jakiś środek zwalczający (obawiam się, że bez badania się nie obejdzie).
DracarysDragon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-11-07 14:04:12


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:09.