Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy - Strona 168 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-01-30, 20:58   #5011
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez lama_mattiego Pokaż wiadomość
Hej Dziewczyny,
niepokoi mnie jedna sprawa.

Lekarka przepisała mi dzisiaj ENCORTON na ostre zapalenie górnych dróg oddechowych.
Mam go brać 3 razy dziennie po i tabletce (10mg) przez 5 dni.
Generalnie dawkowanie tego sterydu trzeba zmniejszać stopniowo chyba, że przyjmuje się do 40mg na dobę przez okres krótszy, niż 7 dni.
Czyli tak, jak ja, ale chodzi o to, że tabletki antykoncepcyjne, a dokładniej estrogeny nasilają działanie prednizonu.

Boje się, że ta dawka bezpieczna do 40mg zostanie przekroczona, co może skutkować zahamowani osi przysadka-nadnercza.

Czy, któraś z Was brała ten lek stosując doustną antykoncepcję? Wiecie, jak bardzo może nasilić się to działanie? Może warto byłoby przez ten czas nie stosować doustnej antykoncepcji? w niedziele powinnam zacząć nowe opakowanie, al w takim razie może powinnam zacząć je w środę, kiedy skończę 5dniową kuracje Encortonem?

Wiecie coś a ten temat?
Ale jesteś świadoma tego, że przerwy nie możesz wydłużać i jeśli odstawisz tabletki antykoncepcyjne, to wrócić do nich powinnaś najwcześniej po 3 miesiącach?
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-31, 06:16   #5012
lama_mattiego
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 2
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez quench Pokaż wiadomość
Ale jesteś świadoma tego, że przerwy nie możesz wydłużać i jeśli odstawisz tabletki antykoncepcyjne, to wrócić do nich powinnaś najwcześniej po 3 miesiącach?
Dlatego to nie ma raczej sensu. Będzie to jeszcze większy szok dla organizmu, takie przerywanie. We wtorek kończę już kurację, a nowe opakowanie zaczynam jutro, więc to będą tylko 3 dni "razem".
lama_mattiego jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-22, 13:44   #5013
201609141113
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 155
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy

Czy Chrom wpływa na działanie tabletek antykoncepcyjnych? Nie ukrywam,że chciałabym rzucić słodycze z pomocą Chromu
201609141113 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-22, 20:28   #5014
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 246
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Brunettex Pokaż wiadomość
Czy Chrom wpływa na działanie tabletek antykoncepcyjnych? Nie ukrywam,że chciałabym rzucić słodycze z pomocą Chromu
Na pewno nie wpływa
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 246 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-23, 07:47   #5015
201701121500
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 664
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy

Dziewczyny czy wiecie coś na temat Belogentu (Preparat złożony, zawierający lek przeciwinfekcyjny (gentamycynę) oraz lek z grupy kortykosteroidów (betametazon). Stosowany miejscowo w leczeniu zmian zapalnych skóry powikłanych wtórnym zakażeniem bakteryjnym.) i Belary?

Stronka o interakcji leków pokazuje, że w badanej grupie leków wystąpiły interakcje no tylko nie wiem jakie. No owulacji mi chyba krem nie odblokuje? Bardziej już rozkminiam jakieś efekty specjalne na skórze. Jestem w podbramkowej sytuacji, bo alergia żyć nie daje, w ogóle mam podejrzenie, że to przez same tabsy. Wczoraj wzięłam ostatnią tabletkę z opakowania ale nie wiem czy mogę się smarować Belogentem czy nie? Wizyta u gina dopiero w piątek... do tego czasu to będę cała w strupach...
201701121500 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-23, 22:47   #5016
3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 7 360
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Inachis Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy wiecie coś na temat Belogentu (Preparat złożony, zawierający lek przeciwinfekcyjny (gentamycynę) oraz lek z grupy kortykosteroidów (betametazon). Stosowany miejscowo w leczeniu zmian zapalnych skóry powikłanych wtórnym zakażeniem bakteryjnym.) i Belary?

Stronka o interakcji leków pokazuje, że w badanej grupie leków wystąpiły interakcje no tylko nie wiem jakie. No owulacji mi chyba krem nie odblokuje? Bardziej już rozkminiam jakieś efekty specjalne na skórze. Jestem w podbramkowej sytuacji, bo alergia żyć nie daje, w ogóle mam podejrzenie, że to przez same tabsy. Wczoraj wzięłam ostatnią tabletkę z opakowania ale nie wiem czy mogę się smarować Belogentem czy nie? Wizyta u gina dopiero w piątek... do tego czasu to będę cała w strupach...
Wystarczy rozklikać:
Cytat:
W wyniku interakcji działanie leków nie powinno ulec zmianie

Szczegóły:
Nasilenie działania kortykosteroidu.


---------- Dopisano o 23:47 ---------- Poprzedni post napisano o 23:26 ----------

Część II - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=803835
3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-02-23 23:47:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:53.