Odbieranie telefonu na randce - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-06-26, 18:46   #31
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Odbieranie telefonu na randce

Cytat:
To kwestia kultury osobistej i zasad Savoir Vivre. Nie dorabiaj teorii do zwyczajnego dobrego wychowania. Telefonu również nie trzymamy na stole obok talerza na żadnych spotkaniach.

A spokojnie oddzwonić do mamy, która nie wie, czy prać Twoje skarpetki lub sprawdzić fejsika można jak nasz partner odejdzie od stolika do toalety.

Faceta bym po czymś takim nie skreślała, jednak nie zmienia to faktu, że takie zachowanie to nietakt.
To prawda. I zgadzam się z Cava. Wg mnie to co opisuje Limonka to uzależnienie od tel i wypieranie się tego.
https://businessinsider.com.pl/techn...tykamy/x45yftb
Jak dla mnie zależy ile trwa spotkanie, ale jeśli dość krótko to takie średnie byloby lekceważyć kogoś i przerywać rozmowę bo ''kolega jutro ma egzamin''. Może zapytać kogoś innego, nie dowiedział się też o egzaminie wczoraj (podawane są z wyprzedzeniem).
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-26, 19:02   #32
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 855
Dot.: Odbieranie telefonu na randce

[1=f284c48a05423b409a451c4 db0eed2c1276616e1_6008c42 88f43f;86938224]Jeśli nie nawiązywałaś do tematu, tylko ogólnego "przyspawania" to jasne, całkowicie się zgadzam.[/QUOTE]

Cava przecież nawet cytowała wypowiedź Azhaar.

---------- Dopisano o 18:02 ---------- Poprzedni post napisano o 18:00 ----------

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
To prawda. I zgadzam się z Cava. Wg mnie to co opisuje Limonka to uzależnienie od tel i wypieranie się tego.
https://businessinsider.com.pl/techn...tykamy/x45yftb
Jak dla mnie zależy ile trwa spotkanie, ale jeśli dość krótko to takie średnie byloby lekceważyć kogoś i przerywać rozmowę bo ''kolega jutro ma egzamin''. Może zapytać kogoś innego, nie dowiedział się też o egzaminie wczoraj (podawane są z wyprzedzeniem).
Jak to bywa z każdym uzależnieniem: ciężko się do niego przyznać.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-26, 20:41   #33
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Odbieranie telefonu na randce

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Cava przecież nawet cytowała wypowiedź Azhaar.
Tylko że Azhaar nic o przyspawaniu do telefonu nie pisała No, chyba że niewyłączanie telefonu=przyspawanie, wtedy wiadomo.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-27, 05:50   #34
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Odbieranie telefonu na randce

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
A ja raczej unikam osób o takim myśleniu.
Jak ktoś nie umie się odspawać od telefonu na 1-2 godziny bo „może zawał i inne nieszczęścia” to dla mnie byłoby to już alarmujące.

Ale może inna epoka jestem i wiem ze świat się beze mnie nie zawali przez te tam parę godzin a do nieszczęścia i tak zawsze zdążę. Niestety swoją drogą.
Czasami jest tak, że trzeba być pod telefonem i tyle.
Cytat:
Napisane przez Pani_Robot Pokaż wiadomość
To kwestia kultury osobistej i zasad Savoir Vivre. Nie dorabiaj teorii do zwyczajnego dobrego wychowania. Telefonu również nie trzymamy na stole obok talerza na żadnych spotkaniach.

A spokojnie oddzwonić do mamy, która nie wie, czy prać Twoje skarpetki lub sprawdzić fejsika można jak nasz partner odejdzie od stolika do toalety.

Faceta bym po czymś takim nie skreślała, jednak nie zmienia to faktu, że takie zachowanie to nietakt.
Cóż. Nie każdy mieszka z nadopiekuńczą mamusią, chyba, że piszesz na swoim przykładzie. Ja wprawdzie na randki nie chodzę, ale jak widzę, że np. dzwoni babcia to odbieram lub oddawaniam jak najszybciej mogę. Bo w jej przypadku jednak może być potrzebna pomoc i tyle.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-27, 10:32   #35
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 053
Dot.: Odbieranie telefonu na randce

Cytat:
Napisane przez Pani_Robot Pokaż wiadomość
To kwestia kultury osobistej i zasad Savoir Vivre.
A, no tak.

Niepodparte prawie żadną logiką mityczne zasady, z których każdy stosuje tylko te 3/4 wybrane, które mu akurat personalnie pasują.

Zawsze o nich zapominam.

---------- Dopisano o 10:27 ---------- Poprzedni post napisano o 10:09 ----------

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
To prawda. I zgadzam się z Cava. Wg mnie to co opisuje Limonka to uzależnienie od tel i wypieranie się tego.
Na sto procent. xD

---------- Dopisano o 10:32 ---------- Poprzedni post napisano o 10:27 ----------

Cytat:
Napisane przez Pani_Robot Pokaż wiadomość
A spokojnie oddzwonić do mamy, która nie wie, czy prać Twoje skarpetki lub sprawdzić fejsika można jak nasz partner odejdzie od stolika do toalety.
No urzekła mnie twoja historia, ale nikt o tym nie pisał.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-27, 10:33   #36
eae41177eb364e60e3fe3d47289b23a1b4ea3858_5d8e9471c90a4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 426
Dot.: Odbieranie telefonu na randce

Wybacz mu, zwłaszcza jeśli to pierwsze randki, daj mu dobry przykład, że Ty na telefon w ogóle nie patrzysz i obserwuj co będzie dalej. Może faktycznie mogło to być coś ważnego, ale nikt nie jest jasnowidzem i nie wie z jaką informacją ktoś dzwoni

Lepsze odebranie telefonu, niż SMSki lub Messenger. Telefonuje się zazwyczaj w sprawach ważnych

Ogólnie to nic się nie stało, kiedyś zamieszkacie razem i też będzie odbierał w Twoim towarzystwie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
eae41177eb364e60e3fe3d47289b23a1b4ea3858_5d8e9471c90a4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-27, 12:59   #37
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Odbieranie telefonu na randce

Cytat:
Tylko że Azhaar nic o przyspawaniu do telefonu nie pisała No, chyba że niewyłączanie telefonu=przyspawanie, wtedy wiadomo.
Raczej chodzi o ramy czasowe, brak umiejętności wyłączenia dźwięku bo 20 minut po tym jak się przywitasz jakaś psiapsi napisze ci arcy ważny mesydż a ty musisz go wyświetlić jest słabe.
Cytat:
Na sto procent. xD
Limonka powiedz to tym wszystkim ludziom którzy zagapieni w smartfon lezą chodnikiem jak święte krowy albo staną bezmyślnie jak im pasi. Świetnie się takich omija rowerem - uprzedzając są ścieżki rowerowe i chodniki wspólne.
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-06-27, 13:04   #38
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 053
Dot.: Odbieranie telefonu na randce

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
Limonka powiedz to tym wszystkim ludziom którzy zagapieni w smartfon lezą chodnikiem jak święte krowy albo staną bezmyślnie jak im pasi. Świetnie się takich omija rowerem - uprzedzając są ścieżki rowerowe i chodniki wspólne.
Nie rozmawiamy o tych osobach, znowu sobie dopowiadasz w wątku.

Rozmawiamy o facecie, który odebrał telefon raz i rozmawiał przez dwie minuty.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-27, 13:11   #39
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Odbieranie telefonu na randce

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
Raczej chodzi o ramy czasowe, brak umiejętności wyłączenia dźwięku bo 20 minut po tym jak się przywitasz jakaś psiapsi napisze ci arcy ważny mesydż a ty musisz go wyświetlić jest słabe.
O tym Azhaar też nie pisała.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-27, 17:21   #40
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Odbieranie telefonu na randce

Cytat:
Rozmawiamy o facecie, który odebrał telefon raz i rozmawiał przez dwie minuty.
ale nie wiesz po jakim czasie trwania randki, a nieumiejętność wyciszenia telefonu choćby na godzinę czyli w konsekwencji bycie na każde gwizdnięcie wiadomości czy połączenia jest słabe.
Cytat:
O tym Azhaar też nie pisała.
Cytat:
I nie ogarniam wyłaczania telefonu na czas randki. Serio, w trakcie randki mogą dziać się też ważne rzeczy. Jakby ktoś dzwonił bo akurat Twoja matka / ojciec / ciotka / whoever ma zawał, to też byś nie chciała wiedzieć, bo nowy facet ważniejszy?
widocznie azhar nie potrzebuje możliwości wyłączania /wyciszania telefonu bo lubi być na łączu w każdej bezwzględnie chwili swojego życia. Nie ma obowiązku wyciszania komórki nawet w trakcie własnego ślubu i składania przysięgi.
Cytat:
Nie rozmawiamy o tych osobach, znowu sobie dopowiadasz w wątku.
rozmawiamy o ''kazdym'' kto nie potrafi rozstać się z telefonem choćby na chwilę, i np. potem w kinie za tobą siedzi taki delikwent i szepcze do słuchawki ''w kinie jestem''. Tutaj adorator autorki nie potrafił jej powiedzmy z 40 minut randki poświęcić 40 minut tylko najwyżej 38 minus jeszcze pierwsze odrzucanie. Ciekawe czy jakby miał nie 2 połączenia ale 12 i 34 wiadomości to też byloby fair że je skrolluje, odrzuca czy odbiera.
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-27, 17:21   #41
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Odbieranie telefonu na randce

Tam nie było "wyłączania/wyciszania", tylko "wyłączania".
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-06-27, 17:25   #42
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Odbieranie telefonu na randce

Cytat:
Jakby ktoś dzwonił bo akurat Twoja matka / ojciec / ciotka / whoever ma zawał,
Twoim zdaniem chirurg jak operuje przez kilka godzin to odbiera komórkę bo jego ojciec może miał zawał?

---------- Dopisano o 17:25 ---------- Poprzedni post napisano o 17:22 ----------

Cytat:
Tam nie było "wyłączania/wyciszania", tylko "wyłączania".
na to samo wychodzi i bez różnicy to jest, nie ma potrzeby wyłączać komórkę skoro można wyciszyć i tak samo wyciszyć jeśli można włączyć tryb lotniczy (rolą wyłączenia raczej jest zwrócenie uwagi że jesteś off line i taka osoba zamiast dobijać się co kilka minut musi poczekać na sms z powiadomieniem że znowu jesteś w sieci ) - ideą jest czy musisz w każdej minucie swojego życia być dostępna.
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-27, 17:27   #43
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Odbieranie telefonu na randce

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość

na to samo wychodzi i bez różnicy to jest(...)
No właśnie jest różnica.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-27, 17:39   #44
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Odbieranie telefonu na randce

Cytat:
No właśnie jest różnica.
dla mnie żadna bo wyciszając telefon i wkładając go do kieszeni (nie skrollując ekranu) nie wiesz że ktoś do ciebie dzwonił tak samo jak gdybyś go wyłączyła. A jak włączysz telefon i tak dostajesz od razu powiadomienia o telefonie czy wchodza wiadomości, nic cię nie omija.

Dodaj do tego komunikatory gdzie jak jesteś zalogowany i z włączonym netem ktoś może pisać do ciebie na mess bo dla tej osoby jesteś dostępny, gdzie tu logika, albo jesteś dla wszystkich na mess albo gadasz z konkretną osobą z którą chyba po coś się umówiłeś.
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-27, 17:55   #45
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Odbieranie telefonu na randce

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
dla mnie żadna bo wyciszając telefon i wkładając go do kieszeni (nie skrollując ekranu) nie wiesz że ktoś do ciebie dzwonił tak samo jak gdybyś go wyłączyła. A jak włączysz telefon i tak dostajesz od razu powiadomienia o telefonie czy wchodza
Można mieć telefon wyciszony i włączone wibracje, bez scrollowania ekranu co chwilę wiedzieć jeśli ktoś dzwoni. Mało tego, można mieć w ogóle opaskę/smartwatcha i mieć na nadgarstku powiadomienie o połączeniu - czy to też trzeba zdejmować na randki, żeby nie było że się jest przyspawanym do telefonu?

U mnie akurat w przypadku wyłączonego telefonu sieć po włączeniu go przysyła powiadomienia o połączeniach jak akurat się jej zachce.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-27, 18:02   #46
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Odbieranie telefonu na randce

Cytat:
U mnie akurat w przypadku wyłączonego telefonu sieć po włączeniu go przysyła powiadomienia o połączeniach jak akurat się jej zachce.
no to u Ciebie poza tym serio, czepiasz się, można skutecznie wyciszyć telefon (bez wibracji) bez konieczności wyłączania a efekt jest identyczny - bez sięgania po niego nie wiesz że ktoś dzwonił natomiast po fakcie wiesz że miałaś połączenie i go nie stracisz skoro tego się obawiasz.

Nie wiem dziwna widocznie jestem, za chwilę chyba będziecie przekonywać dziewczynę że gdyby z chłopakiem uprawiała seks a przerywałby na telefony to też spoko.

Cytat:
Można mieć telefon wyciszony i włączone wibracje, bez scrollowania ekranu co chwilę wiedzieć jeśli ktoś dzwoni. Mało tego, można mieć w ogóle opaskę/smartwatcha i mieć na nadgarstku powiadomienie o połączeniu - czy to też trzeba zdejmować na randki, żeby nie było że się jest przyspawanym do telefonu?
można mieć chipa w nosie i zapewne z biegiem lat takie wejdą, jeśli serialnie nie potrafisz komuś poświęcić paru kwadransów to nie wiem kogo i do czego usiłujesz przekonać.



Jest jeszcze opcja 3, koleś ma tyle randek że gdyby się wyciszył i nie odbierał byłby nieuchwytny non stop.
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-27, 18:37   #47
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Odbieranie telefonu na randce

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
czepiasz się
Nie, ja tylko się cały czas zastanawiam po co te nadinterpretacje i wnioski z kupra.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-27, 18:40   #48
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 053
Dot.: Odbieranie telefonu na randce

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
Nie wiem dziwna widocznie jestem, za chwilę chyba będziecie przekonywać dziewczynę że gdyby z chłopakiem uprawiała seks a przerywałby na telefony to też spoko.

Ano, co jeszcze nam w usta włożysz?
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-27, 19:23   #49
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Odbieranie telefonu na randce

Cytat:
Ano, co jeszcze nam w usta włożysz?
dlaczego miałabym ci coś wkładać? Może wreszcie przestań dla odmiany tak wszystko rozdmuchiwać?
Jeśli - podkreślam - jeśli nie potrafisz spędzić z gościem na randce np. 40 minut bez konieczności macania telefonu albo tylko w czujności czy cię koleżaneczka nie zagaduje o egzamin to sorry, ale to nie jest żadna epoka tylko uzależnienie od telefonu. No możesz sobie to nazywać inaczej, jak dla mnie gdybyś miała do tego zdrowe podejście to byś umiała sobie poradzić nie mając full time kontroli czy aby ktoś do ciebie nie napisał czy nie zadzwonił.
I nie wiem co cię tak oburza, seks to intymność ale rozmowa na randce to już niekoniecznie?
Cytat:
Nie, ja tylko się cały czas zastanawiam po co te nadinterpretacje i wnioski z kupra.
czemu nadinterpretacje, jeden nie sięgnie po telefon cały wieczór drugi co 10 minut będzie zerkał czy mu dioda nie migła (a nawet jak wolisz może mieć w zasięgu wzroku smart watch. No właśnie: po coś. Klasyczne zegarki to chociaż miały to do siebie że nie miały prawa rozpraszać bo raczej mało ciekawe jest obserwowanie jak się wskazówka przesuwa po tarczy).
Nie powiedziałam że człowiek powinien czy nie powinien wyciszyć/wyłączyć telefon tylko jeśli się z kimś umawiasz, i nie jest to ktoś z kim się dobrze znacie, i jednocześnie z jakiegoś powodu spotykasz się z tą osobą sam na sam, z założenia ją poznajesz, to jest to niegrzeczne tak sobie odbierac telefony albo sprawdzać czy ciotka luśka znalazła marchew do krupniku. I nie jest to żadne sawła wiwr przez duże s tylko nikt nie lubi być olewany.

To jest przerwanie komuś lub sobie wypowiedzi, i o to chodzi - z reguły jak się z kimś spotykasz to rozmawiasz. I sorry ktoś ci coś z ożywieniem np. opowiada, szmery bajery taniec godowy chce cię czymś zaciekawić a ty ''no sorry'' wylewasz mu kubeł zimnej wody albo urywasz w pół zdania bo telefonik zadryndał. I niby to miałoby być grzeczne.

Wielu ma
więcej niż 1 telefon, tak btw.

Edytowane przez Hultaj
Czas edycji: 2019-06-27 o 19:25
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-06-27, 19:36   #50
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Odbieranie telefonu na randce

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
dlaczego miałabym ci coś wkładać? Może wreszcie przestań dla odmiany tak wszystko rozdmuchiwać?
Jeśli - podkreślam - jeśli nie potrafisz spędzić z gościem na randce np. 40 minut bez konieczności macania telefonu albo tylko w czujności czy cię koleżaneczka nie zagaduje o egzamin to sorry, ale to nie jest żadna epoka tylko uzależnienie od telefonu. No możesz sobie to nazywać inaczej, jak dla mnie gdybyś miała do tego zdrowe podejście to byś umiała sobie poradzić nie mając full time kontroli czy aby ktoś do ciebie nie napisał czy nie zadzwonił.
I nie wiem co cię tak oburza, seks to intymność ale rozmowa na randce to już niekoniecznie?
czemu nadinterpretacje, jeden nie sięgnie po telefon cały wieczór drugi co 10 minut będzie zerkał czy mu dioda nie migła (a nawet jak wolisz może mieć w zasięgu wzroku smart watch. No właśnie: po coś. Klasyczne zegarki to chociaż miały to do siebie że nie miały prawa rozpraszać bo raczej mało ciekawe jest obserwowanie jak się wskazówka przesuwa po tarczy).
Nie powiedziałam że człowiek powinien czy nie powinien wyciszyć/wyłączyć telefon tylko jeśli się z kimś umawiasz, i nie jest to ktoś z kim się dobrze znacie, i jednocześnie z jakiegoś powodu spotykasz się z tą osobą sam na sam, z założenia ją poznajesz, to jest to niegrzeczne tak sobie odbierac telefony albo sprawdzać czy ciotka luśka znalazła marchew do krupniku. I nie jest to żadne sawła wiwr przez duże s tylko nikt nie lubi być olewany.

To jest przerwanie komuś lub sobie wypowiedzi, i o to chodzi - z reguły jak się z kimś spotykasz to rozmawiasz. I sorry ktoś ci coś z ożywieniem np. opowiada, szmery bajery taniec godowy chce cię czymś zaciekawić a ty ''no sorry'' wylewasz mu kubeł zimnej wody albo urywasz w pół zdania bo telefonik zadryndał. I niby to miałoby być grzeczne.

Wielu ma
więcej niż 1 telefon, tak btw.
Czasem musisz odebrać i koniec, są zawody gdzie też musisz odebrać bez wzgledu co robisz. W tym wypadku 2 minuty rozmowy to naprawdę nic.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-27, 20:09   #51
linkinpaark
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 606
Dot.: Odbieranie telefonu na randce

Nie wiem, gdzie jest problem? Też często muszę odebrać telefon będąc z TŻ czy koleżankami i co to zmienia? Nie siedzę i nie gadam o pogodzie, tylko ktoś chce o coś dopytać/dowiedzieć się. I takiej osobie często godzina/dwie/trzy robi dużą różnicę. A mi dwie/trzy minuty, żeby pogadać nie robi nic.
Ja się staram zawsze być pod telefonem, bo chociażby może się coś stać i nie umiem się wyłączyć od świata na parę godzin. Co nie oznacza, że w nim siedzę i go przeglądam. Ale jak ktoś dzwoni, to odbieram, względnie piszę sms, żeby nawiązać kontakt. Gdy coś ważnego to prowadzę dyskusję, a gdy to jakaś pierdoła to mówię, że oddzwonię.
linkinpaark jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-27, 20:16   #52
taka_bebe
Raczkowanie
 
Avatar taka_bebe
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 244
Dot.: Odbieranie telefonu na randce

Wg mnie to dość normalne... ktoś się do niego dobijał, odebrał, załatwił i tyle. Ja bym nie uznała tego za nic złego, ale bym w miarę rozwoju znajomości obserwowała. Bo czymś innym jest odebranie telefonu na dwie minuty (nawet i na randce), a czym innym odebranie i gadanie 10 minut, albo pisanie smsów non stop.

I tak dokładając swoje zdanie do toczącej się dyskusji o wyłączaniu/wyciszaniu telefonu, nie odpisywaniu i nieodbieraniu - im jestem starsza, tym mniej mnie to wkurza (bo coraz więcej spotykam "dinozaurów", które potrzebują czasu, żeby odpisać i zaczynam się znieczulać ). Mimo wszystko jednak, jak ktoś szybko odpisuje, odbiera, albo szybko oddzwania kiedy ja próbuję się skontaktować - to ma dla mnie ogroooomną przewagę nad osobą, która potrzebuje pół dnia, żeby odpisać, bo nie lubi być na smyczy telefonu. Dlatego ja jednak trzymam telefon w zasięgu słuchu i reaguję, jak coś na niego przychodzi (kiedy mogę oczywiście, to znaczy, że jak robię coś ważnego, to słysząc, że coś dostałam, ktoś dzwoni, nie rzucam wszystkiego/nie przerywam rozmowy, a po prostu pamiętam, że jak tylko skończę, to sprawdzam)

Edytowane przez taka_bebe
Czas edycji: 2019-06-27 o 20:17
taka_bebe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-27, 21:04   #53
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Odbieranie telefonu na randce

Cytat:
Czasem musisz odebrać i koniec, są zawody gdzie też musisz odebrać bez wzgledu co robisz. W tym wypadku 2 minuty rozmowy to naprawdę nic.
Przesadzasz, naprawdę. Nie chcę sięgać po ekstremum typu ludzie bez telefonów żyli, technologia ma wiele zalet ale tego jest też na tyle dużo i w telefonie jest już tyle apek że nie zostaje przestrzeni jeśli się jej samemu nie wyznacza.
Co do wątku problemu nie widzę, chłopak załatwił sprawę i ok, przeprosił, wyjaśnił, wszystko w normie tylko że to było niegrzeczne no i za to przeprosił. Taki jest ogólnie obyczaj że się za takie wytrącenia przeprasza.
Autorka jakoś potrafi w czasie randki wyłączyć dzwonek żeby im nie przeszkadzano, i może wymagać tego samego, koleś miał to w d. Może po prostu do siebie nie pasują. I może dobrze, potem kolejny wpis ''bo on ciągle z kolegami''.
Cytat:
i reaguję, jak coś na niego przychodzi (kiedy mogę oczywiście, to znaczy, że jak robię coś ważnego, to słysząc, że coś dostałam, ktoś dzwoni, nie rzucam wszystkiego/nie przerywam rozmowy, a po prostu pamiętam, że jak tylko skończę, to sprawdzam)
takie długie jak wspomniałaś po pół dnia nieodpisywanie to już jest raczej olewka albo że się zapomniało po prostu, natomiast od początku podkreśliłam że ważne ramy czasowe jeśli już ktoś tak koniecznie miał potrzebę się kłócić. Co innego włączyć się do świata np. po godzinie czy 2 udanej randki a co innego nie potrafić wyłączyć dźwięku i np. po 20 minutach rozmowy koniecznie musieć coś wyświetlić czy odpisać bo się jajo zniesie. I nie nie, ''oczywiście że się jaja nie zniesie'' no ale telefonik koniecznie pod ręką.
Autorka chyba powinna być ''zadowolona'' że nie zadzwoniło 5 kumpli i 2 inne randki
Dla mnie to jest po prostu zdrowa granica nie wisieć na telefonie cały czas jeśli ktoś lubi jego sprawa tak samo jak dla kogoś innego przesada i tyle.

---------- Dopisano o 21:04 ---------- Poprzedni post napisano o 20:58 ----------

Nie mówiąc o tym że co jakiś czas pojawiają się doniesienia że telefony jednak nie są szczególnie zdrowe, zdania są podzielone

2018:
https://www.crazynauka.pl/czy-telefo...iu-sprawdzamy/

2019:
https://www.focus.pl/artykul/telefon...a-kontrowersje

Edytowane przez Hultaj
Czas edycji: 2019-06-27 o 20:59
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-27, 21:33   #54
LadyPerry
Raczkowanie
 
Avatar LadyPerry
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 373
Dot.: Odbieranie telefonu na randce

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
Nie chcę sięgać po ekstremum typu ludzie bez telefonów żyli
to dobrze, bo ten argument jest z zasady głupi. Wraz z rozwojem technologii zmienil sie też np. rynek pracy i związane z tym wymogi czy dostepnosc do informacji. Taki dziennikarz dzisiaj praktycznie nie moze pracowac bez bycia non stop online i z dostepem do kontaktów oraz najświeższych informacji.
LadyPerry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-27, 21:40   #55
anuska9111
Raczkowanie
 
Avatar anuska9111
 
Zarejestrowany: 2018-06
Lokalizacja: Lubuskie, Mazowieckie
Wiadomości: 346
Dot.: Odbieranie telefonu na randce

Uważam tak samo

Cytat:
Napisane przez Adrianna_8 Pokaż wiadomość
Też zwracam uwagę na takie rzeczy, ale wydaje mi się, że to przesada z mojej strony, więc odpuszczam. Krótka rozmowa to nic złego .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
anuska9111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-28, 00:08   #56
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Odbieranie telefonu na randce

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
Przesadzasz, naprawdę. Nie chcę sięgać po ekstremum typu ludzie bez telefonów żyli, technologia ma wiele zalet ale tego jest też na tyle dużo i w telefonie jest już tyle apek że nie zostaje przestrzeni jeśli się jej samemu nie wyznacza.
Co do wątku problemu nie widzę, chłopak załatwił sprawę i ok, przeprosił, wyjaśnił, wszystko w normie tylko że to było niegrzeczne no i za to przeprosił. Taki jest ogólnie obyczaj że się za takie wytrącenia przeprasza.
Autorka jakoś potrafi w czasie randki wyłączyć dzwonek żeby im nie przeszkadzano, i może wymagać tego samego, koleś miał to w d. Może po prostu do siebie nie pasują. I może dobrze, potem kolejny wpis ''bo on ciągle z kolegami''.
takie długie jak wspomniałaś po pół dnia nieodpisywanie to już jest raczej olewka albo że się zapomniało po prostu, natomiast od początku podkreśliłam że ważne ramy czasowe jeśli już ktoś tak koniecznie miał potrzebę się kłócić. Co innego włączyć się do świata np. po godzinie czy 2 udanej randki a co innego nie potrafić wyłączyć dźwięku i np. po 20 minutach rozmowy koniecznie musieć coś wyświetlić czy odpisać bo się jajo zniesie. I nie nie, ''oczywiście że się jaja nie zniesie'' no ale telefonik koniecznie pod ręką.
Autorka chyba powinna być ''zadowolona'' że nie zadzwoniło 5 kumpli i 2 inne randki
Dla mnie to jest po prostu zdrowa granica nie wisieć na telefonie cały czas jeśli ktoś lubi jego sprawa tak samo jak dla kogoś innego przesada i tyle.

---------- Dopisano o 21:04 ---------- Poprzedni post napisano o 20:58 ----------

Nie mówiąc o tym że co jakiś czas pojawiają się doniesienia że telefony jednak nie są szczególnie zdrowe, zdania są podzielone

2018:
https://www.crazynauka.pl/czy-telefo...iu-sprawdzamy/

2019:
https://www.focus.pl/artykul/telefon...a-kontrowersje
No żyli, bez wielu rzeczy żyli, ale wtedy świat funkcjonował inaczej. Nie przesadzam, po prostu mówię, że są zawody gdzie człowiek ma odebrać i tyle choćby psycholog, z którym pacjent depresyjny ma podpisany kontrakt na życie. Nie chodzi mi o ciągłe patrzenie na telefon, czy spogladanie co 5 minut na ekran czy ktoś nie napisał, ale po prostu o niewyciszanie głosu i trzymanie telefonu nie na widoku. Naprawdę nie trzeba wchodzić w jakieś skrajności, że telefon wyłączony na randce inaczej uzależnienie od telefonu.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-28, 01:02   #57
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 053
Dot.: Odbieranie telefonu na randce

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
dlaczego miałabym ci coś wkładać? Może wreszcie przestań dla odmiany tak wszystko rozdmuchiwać?
Przecież to Ty rozdmuchujesz, dopowiadasz sobie w każdym wątku, piszesz eseje, a teraz jeszcze odwracają kota ogonem, bo zaczęłaś gadać o uzależnieniu, bo koleś odebrał jeden telefon.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-29, 00:54   #58
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Odbieranie telefonu na randce

Cytat:
eseje,
nie każdy ma zwięzłą stylówę jak np. Rena która zostawia jedno zdanie i cześć jak czapka, wpadłaś na to?

Nie rozdmuchuję tylko podaję przykłady i ogólnie na forum w ilości dośc nikłej ale aktualnie na propsie jest taka ogórkowa tendencja:
Założenie wątku. Szydera i obrażanie autora czy tam wciskanie mu kwadratowych jaj i wymysłów z księzyca. Szydera z szydery. I foch księzniczki wizażu że ktoś loży szacownej ktoś śmie coś wytknąć wiec personalne wycieczki (nie wiadomo właściwie z jaką intencją bo niekoniecznie muszą obchodzić adresata) w kanapce posmarowanej dla odmiany oburzeniem że są rzekomo obrażane. Taki tam słony karmel.

Taki cytat znalazłam, z dedykacją:
https://krytykakulinarna.com/era-urazonych/
Cytat:
Wytłumaczcie mi jak to jest możliwe, że ludzie, którzy wychowali się na Beavisie i Buttheadzie, na Miasteczku South Park, na całym tym przyciężkim, niewybrednym, często fekalnym poczuciu humoru, jak ci właśnie ludzie wyrośli na wiecznie urażonych? Wszystkim. Zawsze.
Dodałabym do tego klasyk klasyka czyli Monty Python. Strach się bać.

Edytowane przez Hultaj
Czas edycji: 2019-06-29 o 00:51
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-06-29 00:54:26


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:41.