Zakaz używania kosmetyków nawilżających przy epiduo. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-07-09, 14:06   #1
Monik0713
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 7
Unhappy

Zakaz używania kosmetyków nawilżających przy epiduo.


Witam. Od 5 lat borykam się z trądzikiem zaskórnikowo grudkowym. Przeszłam już przez kilka nieudanych kuracji pod okiem dermatologa. Rok temu używałam epiduo forte i poprawę widziałam równy miesiąc po czym cała "kaszka" wróciła. Jednak przy stosowaniu Pani doktor mówiła o nawilżaniu buzi. Mam serum hialuronowe i zawsze rano nakładam krem pod makijaż z tej samej serii Lumene, ale do rzeczy. Wczoraj skorzystałam z usług innej Pani dermatolog, która leczyła moją koleżankę również epiduo i dostałam te same zalecenia co ona, czyli przez całą kurację, a sądzę iż wyniesie ona długooo nie kazała mi używać nic do nawilża. Po prostu mam umyć buzię rano maść, a wieczorem po umyciu epiduo. Nawet żadnego toniku i nie wiem co o tym myśleć, bo dotychczas każda z dermatologów komentowała to dość nie najlepiej (ponieważ zawsze pytałam się, dlaczego ja te kremy mogę nakładać, a koleżanka nie) mimo wszystko one same nie poradziły sobie z moją skórą. Tylko ja sobie tego nie wyobrażam, bo po jednym dniu twarz mam ściągniętą i ciężko wgl nałoży cokolwiek z makijażu. A ta uważa, że krostki nie zeszły mi, dlatego, że ta skóra była po prostu nawilżana...

Czy ktoś z was przy stosowaniu Epiduo forte miał te same zalecenia? Czy to może tajny sposób tejże Pani?
Monik0713 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-10, 08:23   #2
Osleidis
Rozeznanie
 
Avatar Osleidis
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: zza kurtyny
Wiadomości: 867
Dot.: Zakaz używania kosmetyków nawilżających przy epiduo.

Nie kazała - czyli zabroniła?

A jak efekty u koleżanki? U niej zadziałała kuracja?
Osleidis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-10, 20:42   #3
Monik0713
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 7
Dot.: Zakaz używania kosmetyków nawilżających przy epiduo.

Zabroniła. Używałam około rok epiduo pod okiem innej lekarz i grudki poznikały w większości na okres dwóch miesięcy. I wtedy wróciłam, ale miałam już propozycję izotek. Teraz poszłam właśnie do tej i usłyszałam, że mój trądzik nie jest na izotek (czyli coś co słyszałam od wszystkich na początku, a mimo to na końcu jest oczywiście propozycja izoteku, bo nagle nic na mnie nie działa) i stwierdziła, że te zaskórniki są, bo używam kremu nawilżącego po prostu... więc dla mnie to było dziwne, bo to normalne, że kobiety użyją serum, stosują kremy na noc i na dzień, nie wyobrażam sobie nie nałożyć go pod makijaż, ale okey. Powstrzymuje się 3 dzień i już widzę, że będzie hardcore.

Koleżanka leczyła się u niej dwa lata, po roku zrezygnowały razem z tą dermatolog z epiduo i przeszły na zabiegi, bo Pani doktor ma medycynę estetyczną więc wykonywały serię Acne Ph formuła, bardzo kosztowne zabiegi i poprawa była na kilka miesięcy, koleżanka bardziej była zadowolona z redukcji blizn. Tylko raczej nie mogę porównywać jej stanu cery z moim, bo u mnie jak mówię jest kaszka po tabletkach hormonalnych od jakiś 5 lat, a u niej typowy trądzik i blizny po nim.
Monik0713 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-12, 23:34   #4
eryk777
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 4
Dot.: Zakaz używania kosmetyków nawilżających przy epiduo.

mozliwe ze kremy cie zapychaja i stad taka propozycja dermatolog... ja od kiedy naczytalem sie ze trzeba nawilzac to wywolalem sobie fatalny tradzik i do tej pory mam problemy z przetluszczaniem sie twarzy 🤔 moze to wydawac sie troche dziwne ale moja twarz wyglada o niebo lepiej kiedy nie stosuje zadnych kremow, poprostu jest wrazliwa i wiekszosc mnie zapycha nawet wlasne sebum
eryk777 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-07-13 00:34:16


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:41.