Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy - Strona 170 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-07-13, 19:42   #5071
Nais
Wtajemniczenie
 
Avatar Nais
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 081
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Iwi82 Pokaż wiadomość
Kochane - wczoraj (w drugim dniu cyklu) wzięłam pierwszą tabletkę Yasminelle (dodam, że to moje pierwsze tabletki anty), ale czułam się po niej fatalnie, ledwo funkcjonuję - mam lekkie kołatanie serca, problemy ze wzrokiem, bóle nóg. Zdecydowałam, że nie wezmę już kolejnych. Powiedzcie mi czy ta jedna tableka jakoś bardzo mi cykl zachwiała? Czy owulacja wystąpi normalnie? Dodam, że dalej jestem w trakcie okresu, więc jak sądzę jeszcze pokrwawię parę dni.
Szczerze mówiąc, bardziej podejrzewałabym na twoim miejscu upał niż jedną tabletkę Nigdy nie słyszałam, aby skutki uboczne takie, jak opisujesz, pojawiły się tak szybko. Oczywiście nie twierdzę, że to niemożliwe.
Jedna pigułka nie powinna wpłynąć na cykl.
Nais jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-13, 20:06   #5072
Iwi82
Wtajemniczenie
 
Avatar Iwi82
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiadomości: 2 426
GG do Iwi82
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Nais Pokaż wiadomość
Szczerze mówiąc, bardziej podejrzewałabym na twoim miejscu upał niż jedną tabletkę Nigdy nie słyszałam, aby skutki uboczne takie, jak opisujesz, pojawiły się tak szybko. Oczywiście nie twierdzę, że to niemożliwe.
Jedna pigułka nie powinna wpłynąć na cykl.
Być może upał miał jakieś znaczenie, choć ja prawie go nie odczuwałam, bo przez cały dzień w pracy klimatyzacja. W każdym razie narazie daję sobie spokój. Może zrobię podejście w kolejnym cyklu, albo po wakacjach.
Iwi82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-13, 20:17   #5073
troublesome
Raczkowanie
 
Avatar troublesome
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 279
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy

Dziewczyny, poradźcie. To moj pierwszy miesiac po odstawieniu, poprzedni okres mialam 8.06, wiec teoretycznie powinnam już mieć miesiaczke, ale biore pod uwage poslizg po odstawieniu jak i to że kiedys mialam niereuglarne cykle. Ale chodzi o to, kiedy najrozsądniej zrobić test? nie jest jeszcze za wczesnie?
__________________



troublesome jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-13, 20:23   #5074
fiolka400
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 133
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez troublesome Pokaż wiadomość
Dziewczyny, poradźcie. To moj pierwszy miesiac po odstawieniu, poprzedni okres mialam 8.06, wiec teoretycznie powinnam już mieć miesiaczke, ale biore pod uwage poslizg po odstawieniu jak i to że kiedys mialam niereuglarne cykle. Ale chodzi o to, kiedy najrozsądniej zrobić test? nie jest jeszcze za wczesnie?
test można zrobić w dniu ,kiedy powinna wystąpić miesiaczka, ja zrobiłam trzeciego dnia jak mi się spóżniał.
__________________
Kocham Cie bombusiu
fiolka400 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-13, 20:25   #5075
troublesome
Raczkowanie
 
Avatar troublesome
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 279
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez fiolka400 Pokaż wiadomość
test można zrobić w dniu ,kiedy powinna wystąpić miesiaczka, ja zrobiłam trzeciego dnia jak mi się spóżniał.
mam rozumiec ze wyszedl negatywny? dlugo czekalas jeszcze na okres?
__________________



troublesome jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-14, 10:15   #5076
kamila2006
Zakorzenienie
 
Avatar kamila2006
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 4 897
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Roca12 Pokaż wiadomość
odpowie ktoś odnośnie mojego wcześniejszego pytania:

Mam pytanko. Odstawiłam tabletki yasminelle po tygodniu przyjmowania z powodu strasznych nudności, bólu brzucha i głowy. Odrazu po odstawieniu dostałam krwawienia. Czy to nic poważnego i czy długo to krwawienie będzie trwało, jak zwykły okres?

mysle ze malo kto mzoe ci pomoc bo niesadze by ktos jeszcze odstawial tabletki po tygodniu brania. nie wiem jak mocne byly twoje objawy ale ja biorac ywaminelle czulam sie fatalnie pierwsze 3 tygodnie, jakos to przetrwalam i potem bylo juz cacy.

ale ostawilas poczekaj az krwawienie minie jesli trwaloby ono dosc dlugo zglos sie do lekarza. na pewno to nic powaznego bo nie zrobilas nic strasznego.
__________________

Biegam tydz: 2/10
Motywacja 100%

http://s7.suwaczek.com/200804173235.png



kamila2006 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-14, 10:59   #5077
Marika27
Raczkowanie
 
Avatar Marika27
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 299
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez kamila2006 Pokaż wiadomość
mysle ze malo kto mzoe ci pomoc bo niesadze by ktos jeszcze odstawial tabletki po tygodniu brania. nie wiem jak mocne byly twoje objawy ale ja biorac ywaminelle czulam sie fatalnie pierwsze 3 tygodnie, jakos to przetrwalam i potem bylo juz cacy.
Czasem tabletki antykoncepcyjne (źle dobrane) mogą narobić więcej złego niż dobrego więc lepiej odstawić. Ja miałam tak właśnie przy NOVYNETTE (wcześniej miałam doświadczenia z CILESTEM, DIANĄ i REGULONEM - i nic niepokojacego się nie działo) jednak przy NOVYNETTE - objawy niepożądane pojawiły się już po pierwszej tabletce i z każdym dniem było gorzej...więc nie pozostało nic innego jak odstawić z dnia na dzień (po 8 dniach brania). Czasem tak bywa, że organizm się przyzwyczai i w końcu zaskoczy (do 3 miesięcy trwa okres adaptacyjny) ale czasem trzeba odstawić od razu (gdy są silne skutki uboczne) i pomyśleć nad innymi tabletkami. A krwawienie po odstawieniu, tak jak wspomniałam wcześniej - trwało koło tygodnia czasu a potem wszystko wróciło do normy.
Marika27 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-07-14, 11:03   #5078
kamila2006
Zakorzenienie
 
Avatar kamila2006
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 4 897
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Marika27 Pokaż wiadomość
Czasem tabletki antykoncepcyjne (źle dobrane) mogą narobić więcej złego niż dobrego więc lepiej odstawić. Ja miałam tak właśnie przy NOVYNETTE (wcześniej miałam doświadczenia z CILESTEM, DIANĄ i REGULONEM - i nic niepokojacego się nie działo) jednak przy NOVYNETTE - objawy niepożądane pojawiły się już po pierwszej tabletce i z każdym dniem było gorzej...więc nie pozostało nic innego jak odstawić z dnia na dzień (po 8 dniach brania). Czasem tak bywa, że organizm się przyzwyczai i w końcu zaskoczy (do 3 miesięcy trwa okres adaptacyjny) ale czasem trzeba odstawić od razu (gdy są silne skutki uboczne) i pomyśleć nad innymi tabletkami. A krwawienie po odstawieniu, tak jak wspomniałam wcześniej - trwało koło tygodnia czasu a potem wszystko wróciło do normy.

dlatego napisalam "nie wiem jak mocne byly Twoje objawy" rozumiem ze jak ktos nie moze normalnie fukcjonowac, ma zawroty glowy, dusznosci, wymioty to odstawic trzeba od razu.

Ale czasami objawy sa uciazliwe ale do przetwania a kobiety od razu zmieniają szybko na inne tabl. typu bol brzucha czy uczucie sennosci. wiadomo ze hormony musza jakos na organizm wplywac dopoki on sie nie dostosuje.
__________________

Biegam tydz: 2/10
Motywacja 100%

http://s7.suwaczek.com/200804173235.png



kamila2006 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-14, 13:38   #5079
fiolka400
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 133
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez troublesome Pokaż wiadomość
mam rozumiec ze wyszedl negatywny? dlugo czekalas jeszcze na okres?
tak, test wyszedł negatywnie, dwa dni pozniej dostalam okresu wiec pięc dni spoznienia bylo.
stres jeszcze bardziej opoznia okres, przekonalam sie o tym.
__________________
Kocham Cie bombusiu
fiolka400 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-15, 20:34   #5080
malina885
Zadomowienie
 
Avatar malina885
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 1 128
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy

Witajcie
od listopada 2008 stosowalam plastry Evra, jutro planowo miałabym nakleic 1 plaster z nowego opakowania. Ale, ale.. postanowilam zrobić sobie przerwę, po prostu chcę odpocząć od hormonów. To chyba przez nie stałam się zbyt nerwowa i miewam okropne huśtawki nastroju Tak więc od jutra przerwa

Przed stosowaniem plastrów miałam nieregularne miesiączki i obawiam się teraz, że długo będę musiała na nią czekać .. a jeszcze dobija mnie sprawa dotyczącą pogorszenia stanu cery brr.. mam nadzieję, że mnie to ominie.
malina885 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-15, 20:53   #5081
jaga_2001
Zakorzenienie
 
Avatar jaga_2001
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: ★ zakrzywiona czasoprzestrzeń ★
Wiadomości: 8 574
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy

Watek z powodu przekroczenia 5 tys postow zamykam.

Kontynuacja tutaj:
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post20705167
__________________
Każdy z Nas jest "białym krukiem"! Współżyjesz = jesteś gotowy na potomstwo! A.A.B.-P.

AV by jaga_2001
jaga_2001 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:20.