strasznie suche dłonie:( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-05-30, 19:57   #1
styska
Rozeznanie
 
Avatar styska
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 647

strasznie suche dłonie:(


Witam, nie wiem czy w odpowiednim miejscu dodaje swoj watek ale sprobuje. Otóz moj problem to od ok 4 tyg to strasznie suche rece, mimo smarowania ch kremem (probowalam juz kilka kremow)ciagle mam te uczucie suchej skory. Bardzo czesto, zwlaszcza po przebudzeniu moje dlonie wygladaja tak jak po dluzyszym namaczaniu w wodzie, tj pomarszona skora i do tego wniektorych miejscach minimalnie popekala mi skora. Dodam ze nie mam zadnych stycznosci z chemikaliami ani czestego kontaktu z woda, specjalnie juz nie piore, nie chodze na basen ciagle smaruje je kremem i nic nie pomaga. Najgorzej jest ranem, skora strasznie sucha a nie moge ich od razu posmarowac bo jak potem zrobic makijaz itp. Mial ktos moze taki problem?
styska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-30, 21:43   #2
anadiable
Przyczajenie
 
Avatar anadiable
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 18
Dot.: strasznie suche dłonie:(

Czesc ja tez mialam problem z sucha skora na dloniach a kremowanie tak mi weszlo w nawyk ze teraz to juz chyba uzaleznienie od kremu do rak, bo smaruje po kazdym umyciu rąk lub kontakcie z woda, troche to uciazliwe, ale starałam sie i nie moge przestac , bo ciagle mam wrazenie ze moja skora jest wysuszona. A co do pekajacej skory to moze brakuje Ci witamin. Moze pojawi sie ktos bardziej kompetentmy w tej kwestii. Pozdrawiam
anadiable jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-31, 08:57   #3
iza_
Wtajemniczenie
 
Avatar iza_
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: z domku :)
Wiadomości: 2 624
Dot.: strasznie suche dłonie:(

jakis czaas temu mialam ten sam problem i również nie pomagał mi zaden krem.w koncu kipiłam w aptece jakąś maść, którą poleciła mi znajoma mamy.nazwy niestety nie pamiętam,a opakowania juz nie mam,ale zapytaj w aptece, na pewno dobrze ci doradzą.
mój problem skończył się po 4 dniach stosoania tej maści-fakt,ze smarowałam nią dłonie b.często.
iza_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-31, 09:18   #4
Kiya
Zakorzenienie
 
Avatar Kiya
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 3 706
Dot.: strasznie suche dłonie:(

spróbuj smarować ręce na noc kremem z vit.a dostępnym w aptece jest niedrogi a skuteczny.Polecam właśnie stosowanie na noc bo jest dość tłusty a poza tym pozostawiony na tyle godzin ma lepsze działanie.Na dzień krem Garniera do bardzo zniszczonych rąk w czerwonej tubce,pozostawia na skórze film którego nie lubie ale dobrze odżywia.Prace gospodarcze wykonuj zawsze w rękawicach.
Kiya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-31, 10:22   #5
Momo
Zakorzenienie
 
Avatar Momo
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: ok. Bydgoszczy
Wiadomości: 5 520
Dot.: strasznie suche dłonie:(

Zwykła maść z wit.A bardzo dobrze natłuszcza skórę.Wydaje mi się,że pękająca skóra może świadczyć o alergii .I to niekoniecznie na środki myjące.Koleżanka ma podobny problem (pękała jej skóra i schodziła z całych dłoni),zrobiła testy i okazało się,że ma uczulenie m.in. na colę oraz aloes.
__________________
Moim ulubionym sprzętem kuchennym jest laptop ...

Kobieta zmienną jest...moje hobby
http://www.zapiskiroztrzepane.pl/


Awatar - made by Momo
Momo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-31, 18:20   #6
April007
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 1 790
GG do April007
Dot.: strasznie suche dłonie:(

Ja rowniez mam z tym problem, skora jest wiecznie wysuszona, szorstka, swedzi niemilosiernie i peka. W dodatku mam wyprysk kontaktowy od detergentow i... zeli do tipsow Radze sobie smarujac tlustymi kremami ( np. Dermosan, Optiderm F ). W szkole czasami robilam sobie zabiegi parafinowe - mozesz sie kiedys sprobowac przejsc na taki zabieg I mam domowy sposob - gotuje ziemniaki i ubijam. Jak sa lekko przestygnieteklade na lapki i owijam workiem lub folia. Siedze z tym ile sie da - nawet do godziny :P Tez fajnie wygladza No to na tyle moich sposobow Moze cos ci bedzie pasowalo. Pozdrawiam
April007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-31, 20:09   #7
styska
Rozeznanie
 
Avatar styska
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 647
Dot.: strasznie suche dłonie:(

Dziekuje bardzo za wszystkie rady pomalu sprobuje po kolei kazda, dzis sprobuje z mascia wit A bo akurat mam w domu. papa
styska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-05-31, 20:48   #8
skapula
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 271
Dot.: strasznie suche dłonie:(

Mam ten sam problem...zima jest dla mnie koszmarem, dłonie są tak spierzchnięte i przesuszone, że czasem poruszanie palcami sprawia mi ból. Latem jest troszkę lepiej, ale skóra jest bardzo sucha i zwyke jakaś taka podrazniona. Wszelkie kremy, maści i inne smarowidła pomagają tylko doraźnie. Nie mam zresztą cierpliwości do ich stosowania zwłaszcza latem, kiedy jest gorąco i ręce sie pocą, nie wyobrażam sobie jeszcze tłustej warsty kremu na nich. Nie wydaje mi sie żeby to był tylko efekt kosmetyczny, gdzieś czytałam, ze przy niedoczynności tarczycy mogą występować takie objawy.
skapula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-01, 19:06   #9
styska
Rozeznanie
 
Avatar styska
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 647
Dot.: strasznie suche dłonie:(

Zastanawialam sie nawet czy to nie jest przyczyna np odwodnienia organizmu bo ostatnio pije bardzo malo wody mineralnej ale dalej bede probwac z ascia z wit A mam cala tubke to bede znia szalec moze cos pomoze
styska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-02, 15:20   #10
Camellia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 67
Dot.: strasznie suche dłonie:(

Można spróbowac właśnie maść z wit. A, a dodatkowo smarować często dłonie tłusta maścią (Dremobaza, Diprobaza, Elobaza itp.).Można dodatkowo zażywać wit. A+E w kapsułkach. Poproś dermatologa zeby przepisał ci maść robioną z witaminami i np mocznikiem (za 100 g takiej maści zapłacisz tylko 5 zł w aptece). A może to grzybica-bo widziałam ostatnio osobę z podobnym problemem i była to niestety grzybica....dlatego lepiej przejść się do lekarza. a z kosmetyków polecam koncentrat Neutrogeny-wydajny i skuteczny.
Camellia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-12, 10:37   #11
Pyr_ka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 25
Dot.: strasznie suche dłonie:(

Ja mam tak samo, szczegolnie zima!! W zeszlym roku uzywalam taki czerwony krem Garniera, formula norweska czy cos takiego, szczegolnie na noc. Sprawdzal sie rewelacyjnie, gdy uzywalam go codzien. Ale jak przyszla wiosna i go odstawilam, bo dlonie mniej sie wtedy wysuszaja, to strasznie zaczely mi rece pekac. wiec nie polecam go. pozostawia dobry efekt,ale na krotko.teraz uzywam lipobase i jestem bardzo zadowolona. smaruje tylko wtedy kiedy sa suche i nie musze codziennie. Pzdr
Pyr_ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-12, 14:41   #12
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: strasznie suche dłonie:(

Cytat:
Napisane przez Pyr_ka Pokaż wiadomość
Ja mam tak samo, szczegolnie zima!! W zeszlym roku uzywalam taki czerwony krem Garniera, formula norweska czy cos takiego, szczegolnie na noc. Sprawdzal sie rewelacyjnie, gdy uzywalam go codzien. Ale jak przyszla wiosna i go odstawilam, bo dlonie mniej sie wtedy wysuszaja, to strasznie zaczely mi rece pekac. wiec nie polecam go. pozostawia dobry efekt,ale na krotko.teraz uzywam lipobase i jestem bardzo zadowolona. smaruje tylko wtedy kiedy sa suche i nie musze codziennie. Pzdr
Ręce powinno się kremować nie tylko codziennie, ale nawet kilka razy dziennie.
Nawet samo mycie rąk jest dla skóry szkodliwe, a przecież w ciągu dnia mają one kontakt z przeróżnymi substancjami... lepiej dbać o nie na co dzień a nie tylko wtedy, gdy już coś się dzieje.
Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-13, 15:35   #13
malenstwo_krk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 88
Dot.: strasznie suche dłonie:(

Z kremów do rąk tez bardzo dobra jest Neutrogena, baaardzo mocno nawilża.
malenstwo_krk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-13, 16:36   #14
Cupcakes
Raczkowanie
 
Avatar Cupcakes
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 31
Dot.: strasznie suche dłonie:(

Oliwka z oliwek, owiniecie folią i rękawiczki- taki kompres na noc
Cupcakes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-15, 13:35   #15
Pyr_ka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 25
Dot.: strasznie suche dłonie:(

Masz rację Fresa, że należy dbać o dłonie zawsze.
Ale ja mówie o kremach specjalistycznych, ktorych powinno sie używać raz dziennie, na noc lub na dzień, jak Lipobase. Jest jeszcze specjalna odżywka do suchej skóry - nanobase. Rewelacja!!
Pyr_ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-16, 16:13   #16
Milka_N
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 14
Dot.: strasznie suche dłonie:(

no właśnie mam podobny problem - sucha skóra, i to nie tylko dłoni. Nasiliło mi się to, gdy się przeprowadziłam z małego miasta do naszej kochanej stolicy, gdzie wiadomo - woda jest twarda i niestety - nie działa pozytywnie na moją skórę.
Stosuję różnego typu kremy, balsamy, ostatnio nawet używałam oliwki dla dzieci, co pomogło mi. zazwyczaj jest jednak tak, że kładąc się wieczorem spać kremuję ręce, ale jak wstaję - są strasznie suche, nieprzyjemne w dotyku. Po dłuższym kontakcie z wodą jest podobnie.
Szczególnie nasila mi się to zimą, dlatego chciałam się Was zapytać, o jakiś na serio dobry środek na takie dolegliwości. Wiem, że maść z witaminą A, nawilżające balsamy, ale może ktoś miał coś podobnego i sobie z tym całkowicie poradził? dzięki wielki
Milka_N jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-16, 22:36   #17
Pyr_ka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 25
Dot.: strasznie suche dłonie:(

Więc ja po raz kolejny polecam Lipobase. Na mnie działa rewelacyjnie. A szczególnie pomocny jest zimą!! Bardzo często już w październiku przesuszały mi się dłonie, głównie między palcami i pojawiały się takie dziwnie szorstkie plamy na dekolcie i szyi. Lipobase stosowałam codziennie na dzień i na noc i skóra się odżywiła. Raz na jakiś czas polecam też użyć Nanobase. Jest bardzo tłusty! więc jak użyjesz na noc to masz rano jędrne dłonie. Cudo!
Pyr_ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-01, 09:00   #18
naily
Raczkowanie
 
Avatar naily
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań/Wroclaw/...
Wiadomości: 301
Dot.: strasznie suche dłonie:(

Cytat:
Napisane przez Pyr_ka Pokaż wiadomość
Więc ja po raz kolejny polecam Lipobase. Na mnie działa rewelacyjnie. A szczególnie pomocny jest zimą!! Cudo!
Zgadzam sie. tez teraz uzywam ten krem na zimowe mrozy i rezultat switny. Przede wszystkim dlonie nie zmieniaja koloru na sinoczerwone, poza tym naprawde sa gladkie. Polecam.
naily jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-03, 08:42   #19
Sylwina22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Kętrzyn
Wiadomości: 8
Dot.: strasznie suche dłonie:(

ja mam bardzo suche rece i na dodatek popekane uzywalam juz roznych kremow i po kazdym robia mi sie czerwone krosty i strasznie pieka mnie rece wiec zaczelam smarowac je oliwka co daje jakis rezultat ale tylko na chwile chyba pojde do lekarza bo nie wiem co robic
Sylwina22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-03, 18:30   #20
chryja_bez_ryja
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 531
Dot.: strasznie suche dłonie:(

Polecam nanobase, jako jedyny mi się sprawdza przy łokciach, nie ejst to krem, a odzywka dla suchej skóry. Przepisała mi ją derma...
chryja_bez_ryja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-10, 17:24   #21
_MAMA_
Zakorzenienie
 
Avatar _MAMA_
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Wiadomości: 3 412
GG do _MAMA_
Dot.: strasznie suche dłonie:(

Ja nie tylko dłonie ale i skórę na nogach od jesieni do wiosny mam bardzo wysuszoną - od kilku dni testuje olej lniany z żywokostem (sama zrobiłam) i jestem mile zaskoczona, jeszcze kilka dni potestuje i jak nie wyjdzie żadne uczulenie to podam przepis
_MAMA_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-17, 18:42   #22
Iwa1631
Raczkowanie
 
Avatar Iwa1631
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 232
Dot.: strasznie suche dłonie:(

krem neutrogena formula norweska....ale taki z apteki,ma chyba 15 ml a kosztuje 16 zl. ale juz po 1 uzyciu moje popekane dlonie byly gladkie,i juz nie pekaly. stosuje 3 dzien smaruje 2 razy dziennie i sz normalne,a wczesniej pekaly i krawaily
Iwa1631 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-17, 14:25   #23
amelliee
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 18
Dot.: strasznie suche dłonie:(

Mi kurcze o dziwo nawet neutrogena nie pomogła, nie wspominając już o innych reklamowanych,drogeryjnyc h kremach nawilżających. Trafiłam jednak w koońcu na krem idealny - Exomega do rąk (firmy A-derma), bardzo szybkie i długotrwałe efekty, a do tego jest robiony na bazie naturalnych składników, a mianowicie wyciągu z owsa, więc nie ma mowy o uczuleniu czy podrażneiniach.Polecam gorąco, cena ok 16/17 zł
amelliee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-24, 21:00   #24
alexandraa13
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 888
Dot.: strasznie suche dłonie:(

podnoszę wątek..
Od kilku tygodni moje ręce wyglądają strasznie, są bardzo zniszczone...skóra mega sucha, pomarszczona...jakbym ciężko fizycznie pracowała na bardzo dużym mrozie bez rękawiczek.

Nigdy nie miałam takich problemów. Jak pochodziłam w zimę bez rękawiczek - dłonie przesuszone. Nałożyłam maseczkę, ew peeling, dobry krem - wyraźna poprawa. Generalnie - jak je zaniedbałam, były tego skutki - wtedy dobry kosmetyk, trochę czasu i było ok.

W tej chwili obecny stan się utrzymuje, mimo tego, że mrozu nie ma, a jak jest chłodno to zakładam rękawiczki, brak styku z detergentami, robię im super zabiegi (peelingi specjalnie do dłoni, po których normalnie miałam przez 3 dni skórę jak od kosmetyczki po drogim zabiegu), nakładanie na noc maski (pod rękawiczki) z oleju arganowego, z maści z witaminą A, masła shea, alantanu...To są bardzo dobre regenerujące preparaty...A w dzień dobre kremy...Po takich zabiegach powinnam mieć super zregenerowane piękne dłonie...a jest tragicznie.

Nie mam pomysłów. To chyba jakaś choroba. Chyba nie skórna, bo innych partii ciała to nie dotyczy. Czy może chodzić o tą tarczycę?;/
alexandraa13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-18, 17:13   #25
tortownica
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 142
Dot.: strasznie suche dłonie:(

do suchych rąk używam zwykłą białą wazelinę kosmetyczna. Na noc nakładam grubą warstwę a z rana ręce są delikatne. W ciągu dnia używam zwykłych kremów do rąk. no i nosze rękawiczki gdy tylko zaczyna się robić zimno.
__________________
http://katana2013.blogspot.com/
tortownica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-17, 07:15   #26
ciuchyija
Raczkowanie
 
Avatar ciuchyija
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 48
Dot.: strasznie suche dłonie:(

Witam, ja mam ten sam problem, w zimie mam okropne rany na rękach i sucha skórę, zaraz lece do apteki po maść z wit A

wazelinę tez mam i czasem stosuję, tylko jest tłusta , ale spróbuję jej na noc...

ja ktylko mi pomogą opiszę je na blogu i poślę linka
buziaki i powodzenia wleczeniu skóry
ciuchyija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-29, 15:55   #27
modnyekspert
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 7
Red face Dot.: strasznie suche dłonie:(

Ja jestem zachwycona Emoleum Flosleka, miałam straszny problem z suchymi rękami, a teraz jest już dobrze Nie kosztuje dużo jak na tak dobry krem
modnyekspert jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-08, 16:31   #28
Kaprysna_matka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 1
Dot.: strasznie suche dłonie:(

Skład czerwonego Garnier okropny nie polecam.
Kaprysna_matka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-07-08 17:31:42


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:33.