Podkład mineralny Sephora - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Lubisz kosmetyki mineralne? Chcesz pogłębić swoją wiedzę? Wiemy wszystko o kosmetykach mineralnych. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-06-30, 22:08   #1
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977

Podkład mineralny Sephora


Nie znalazłam jeszcze wątku na ten temat Czy ktoś już testował podkład mineralny w pudrze Sephory? Czy to "prawdziwy" podkład mineralny ?
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-3...y-w-pudrze.htm
Opakowanie jest maleńkie, kosztuje chyba 49zł.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-30, 22:48   #2
AliMa5
Rozeznanie
 
Avatar AliMa5
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Pszczyna
Wiadomości: 744
Dot.: Podkład mineralny Sephora

ogladalam te podklady ale nie bylo skladu, pisalo tylko czego tam nie ma.. (parabenow,olejow,talku-tyle pamietam). spytalam ekspedientki o sklad i odparla ze jest zastrzezony.podejrzane..
AliMa5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-30, 22:56   #3
SzmaragdowyKotek
Wtajemniczenie
 
Avatar SzmaragdowyKotek
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2 332
Dot.: Podkład mineralny Sephora

To jakaś bzdura! Pani z Sephory była ewidentnie niedouczona. Te podkłady tak jak np. produkty z The Body Shop mają pod spodem papierową metkę, którą się odkleja i tam jest skład. Zawsze, jak jest na papierku taka jakby strzałka, to trzeba to odlepić i przeczytać skład pod spodem. Mam ten podkład, ale niestety nie mogę nic na jego temat powiedzieć, bo kupiłam najjaśniejszy, użyłam dokładnie raz i już nie używam, bo jest dla mnie za ciemny. Ten najjaśniejszy jest dla normalnej karnacji moim zdaniem, a ja mam bardzo jasną skórę,
SzmaragdowyKotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-01, 01:33   #4
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 6 643
Dot.: Podkład mineralny Sephora

Cytat:
Napisane przez AliMa5 Pokaż wiadomość
spytalam ekspedientki o sklad i odparla ze jest zastrzezony.podejrzane..

Chyba był padła, jakbym usłyszała coś takiego. To jakby nie chcieli pokazać, gdzie leży złoto
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-01, 09:47   #5
Eenax
Zakorzenienie
 
Avatar Eenax
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Pętla Wron
Wiadomości: 7 141
GG do Eenax
Dot.: Podkład mineralny Sephora

Ten podkład taki bardziej naturalny (nie w 100% mineralny), jak na mineralny moim zdaniem ma za dużo dodatków.
U mnie się sprawdził i kolor (010 clair light np. z EDM używałam wtedy Ivory) i krycie i niezapychanie i niewysuszanie.

Skład z mojego słoiczka:
mica, grape seed oil, avocado oil, sodium dehydroacetate, lonicera caprifolium flower extract, water, japonica flower extract, ascorbyl palmitate, shea butter, tocopherol, retinyl palmitate, asfflower seed oil, abthemis nobilis flower extract.
oraz może zawierać: bismuth oxychloride, titanium dioxide, iron oxides, ultramarines.
__________________
... I chłodną żmiją świt dżunglowy
Wpełza do jamy,
A w dżunglach wilgoć mszy grobowej,
Dym kadzidlany. ...



czarne kredki

Edytowane przez Eenax
Czas edycji: 2010-07-01 o 21:27 Powód: bład w nazwie 1 skladnika
Eenax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-01, 12:05   #6
AliMa5
Rozeznanie
 
Avatar AliMa5
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Pszczyna
Wiadomości: 744
Dot.: Podkład mineralny Sephora

co za baba! moze i bzdura ale co sie bede klocic.tak myslalam ze musi byc ukryte bo jak mozna zastrzec sklad. powiedzialam jej tylko ze kota w worku nie kupie.hmm albo nie chciala zebym jej grzebala i odklejala ten papierek. w kazdym badz razie sklad nie kusi

Edytowane przez AliMa5
Czas edycji: 2010-07-01 o 12:07
AliMa5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-01, 12:49   #7
Eenax
Zakorzenienie
 
Avatar Eenax
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Pętla Wron
Wiadomości: 7 141
GG do Eenax
Dot.: Podkład mineralny Sephora

Ja miałam tylko obawy przed: sodium dehydroacetate by mnie nie wysuszył.
Reszta składu jest pochodzenia naturalnego lub są to dodatki witaminowe:
A retinyl palmitate
E tocopherol
C ascorbyl palmitate.

No ale faktycznie skład nie jest zbyt zachęcający.
__________________
... I chłodną żmiją świt dżunglowy
Wpełza do jamy,
A w dżunglach wilgoć mszy grobowej,
Dym kadzidlany. ...



czarne kredki
Eenax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-07-01, 17:29   #8
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Podkład mineralny Sephora

Cytat:
Napisane przez SzmaragdowyKotek Pokaż wiadomość
To jakaś bzdura! Pani z Sephory była ewidentnie niedouczona. Te podkłady tak jak np. produkty z The Body Shop mają pod spodem papierową metkę, którą się odkleja i tam jest skład. Zawsze, jak jest na papierku taka jakby strzałka, to trzeba to odlepić i przeczytać skład pod spodem. Mam ten podkład, ale niestety nie mogę nic na jego temat powiedzieć, bo kupiłam najjaśniejszy, użyłam dokładnie raz i już nie używam, bo jest dla mnie za ciemny. Ten najjaśniejszy jest dla normalnej karnacji moim zdaniem, a ja mam bardzo jasną skórę,
No właśnie ja testowałam na ręku ten jasny, ale miałam obawy czy on nie za ciemny jest, mam porcelanową karnację. Średnio jasny jest...
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-01, 20:29   #9
rozwielitka
Zakorzenienie
 
Avatar rozwielitka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 117
Dot.: Podkład mineralny Sephora

Cytat:
Napisane przez Eenax Pokaż wiadomość
Ten podkład taki bardziej naturalny (nie w 100% mineralny), jak na mineralny moim zdaniem ma za dużo dodatków.
U mnie się sprawdził i kolor (010 clair light np. z EDM używałam wtedy Ivory) i krycie i niezapychanie i niewysuszanie.

Skład z mojego słoiczka:
mica, grape seed oil, avocado oil, sodium dehydroacetate, lonicera caprifolium flower extract, water, japonica flower extract, ascorbyl palmitate, shea butter, tocopherol, retinyl palmitate, asfflower seed oil, abthemis nobilis flower extract.
oraz może zawierać: biamuth oxychloride, titanium dioxide, iron oxides, ultramarines.
chodziło może o bismuth oxychloride? Bo jeśli tak to lepiej omijać szerokim łukiem ten podkład. Skład zastrzeżony czy nie (swoją drogą- ), bismuth oxichloride wywolał wiele nieprzyjemnych rekacji u użytkowniczek podkładu (chyba bare minerals?) który miał go w składzie. Ogólnie daje świetliste wykończenie, ale może podrażniać skórę, powodować wysypkę i zaostrzenie trądziku.
rozwielitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-01, 21:26   #10
Eenax
Zakorzenienie
 
Avatar Eenax
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Pętla Wron
Wiadomości: 7 141
GG do Eenax
Dot.: Podkład mineralny Sephora

Cytat:
Napisane przez rozwielitka Pokaż wiadomość
chodziło może o bismuth oxychloride? Bo jeśli tak to lepiej omijać szerokim łukiem ten podkład. Skład zastrzeżony czy nie (swoją drogą- ), bismuth oxichloride wywolał wiele nieprzyjemnych rekacji u użytkowniczek podkładu (chyba bare minerals?) który miał go w składzie. Ogólnie daje świetliste wykończenie, ale może podrażniać skórę, powodować wysypkę i zaostrzenie trądziku.
Oczywiście ze tak.

Dzieki za wychwycenie literówki (2 razy czytałam to co napisałam i nie wychwyciłam takiego strasznego "byka"). Juz poprawiam.

Jak mam byc szczera to ja nie sprawdziłam składu tego podkładu. Nic sie nie działo wiec się nie wczytywałam. Teraz już wszystkie składy czytam.

Czy akurat jest w tym konkretnie kolorze nie mam pojęcia. Ten co mam daje matowe wykończenie wiec jak jest to jest go mało.
Te 2 podkłady co są dostepne w Seforze mnie wysuszają i dają taki tandetny bombkowy glow.

Edit:
Specjalnie się przed chwila wymiziałam tym podkładem i jednak ma lekki glow czyli bismuth w nim jest. Normalnie tego tak nie widać ale w słońcu jednak dość wyraźnie się błyszczy.
__________________
... I chłodną żmiją świt dżunglowy
Wpełza do jamy,
A w dżunglach wilgoć mszy grobowej,
Dym kadzidlany. ...



czarne kredki

Edytowane przez Eenax
Czas edycji: 2010-07-02 o 08:12
Eenax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-07, 20:17   #11
aania88
Rozeznanie
 
Avatar aania88
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 613
Dot.: Podkład mineralny Sephora

Ja dziś kupiłam, za 14 zł Rzeczywiście jest ciemny, ale mam zamiar go używać jako bronzera. Składem różni się od mineralnego podkładu Sephory w kompakcie, którego używam od 2 tygodni i jest super No i skład co najmniej o połowę mniejszy
aania88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-07, 20:25   #12
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 6 643
Dot.: Podkład mineralny Sephora

Ten bismuth nie na każdego źle działa, więc nie ma co siać paniki . Mnie akurat lekko piekło po aplikacji, ale tylko na policzkach (w górnej partii, jakby pod oczami). Cerę mam naczynkową, dość podatną na podrażnienia (albo jak np facet mnie zarostem przejedzie, głownie na szyi, to mam różowe place przez 15 min), więc może dlatego. Ogólnie podobał mi się efekt, jaki daje bismuth, taki świetlisty. No szkoda...
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-10, 16:00   #13
LadyBird_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 67
Dot.: Podkład mineralny Sephora

Dostałam ten podkład wraz z pędzlem na gwiazdkę. Początkowo był dla mnie za ciemny, więc kupiłam z EDMu. Porównując oba o dziwo Sephorowy wypada lepiej. Mam trądzik, obecnie głównie ślady po trądziku i ten podkład nie zapycha mnie, mam wrażenie, że właśnie mniej niespodzianek po nim wyskakuje, rozprowadza się lepiej od EDMu - tamten mnie strasznie wysuszał. Kryje dobrze. Pędzel też jest rewelacyjny, antybakteryjny i mięciutki. Pięknie rozprowadza minerały. Ja ze swojej strony gorąco polecam ten puder
LadyBird_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-18, 13:31   #14
lumtecua
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 439
Dot.: Podkład mineralny Sephora

cześc,
odświeżam wątek, bo zamierzam zakupić ten puder
czy kogoś on zapchał???

generalnie zapycha mnie titanium dioxide - dwutlenek tytanu
nie wiadomo ile go jest w danym kolorze, próbowałam tez pytac w bok-u sephorowskim jakie jest jego stezenie w pudrze, ale zero odzewu.
lumtecua jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-19, 13:14   #15
riliana
Zadomowienie
 
Avatar riliana
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 296
Dot.: Podkład mineralny Sephora

dziewczyny, może ktoś mi doradzi

Sephora mineral był jak dotąd moim jedynym minerałem... używałam koloru 10, bardzo mi się podobał efekt na twarzy, ale opakowanie jest malutkie, a cena nie bardzo jak na produkt, który zużyłam w 2 miesiące... może ktoś mi podpowie jaki kolor z innej firmy będzie zbliżony do tego?

lumtecua - mnie nie zapchał, a mam cerę alergiczną z wypryskami
riliana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-28, 10:59   #16
Alhenaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 20
Dot.: Podkład mineralny Sephora

Ja zakupiłam po namowie Pani z Sephory zestaw ID bareMinerals - zestwa mineralnych podkładów. Zapłaciłam za niego niecałe 300zł. Za tą cenę mam 2 odcienie podkładów, bronzer, rozjaśniacz, korektor pod oczy oraz 3 pędzle z naturalnego włosia bardzo dobraj jakości. Jestem baaaardzo zadowolona użytkuję nieprzerwanie od 7 miesięcy i nie zużyłam nawet połowy. Na pewno po skończeniu kupię następne opakowanie. Gorąco polecam!!!
Alhenaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-25, 13:35   #17
say-hello
Zakorzenienie
 
Avatar say-hello
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: G
Wiadomości: 12 674
Dot.: Podkład mineralny Sephora

Dziewczyny, a co możecie powiedzieć na temat innego podkładu mineralnego Sephory? https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...8h.html&next=1
czy on w rzeczywistości jest mineralny? dziękuję za odpowiedzi

tutaj wklejam skład:
Skład: Mica, Titanium Dioxide, Ethylhexyl Palmitate, Zinc Stearate, Silica, Phenoxyethanol, Sodium Dehydoacetate. May contain: Iron Oxides CI 77491, CI 77492, CI 77499.
__________________
2016: 22
2017: 22
2018: 12
say-hello jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-27, 18:28   #18
K_cieciorka
Zadomowienie
 
Avatar K_cieciorka
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Stolica
Wiadomości: 1 786
Dot.: Podkład mineralny Sephora

Odświeżam wątek. Jestem zainteresowana zakupem podkładów mineralnych marki sephora- zarówno w kompakcie, jak i sypki taki:http://www.zeberka.pl/art/puder-mineralny-sephora-5741
Tym bardziej, że jest teraz promocja i przy zakupie dwóch produktów trzeci, najtańszy jest za złotówkę.
Ostatni post z wątku jest z 2011 roku, może od tego czasu ktoś jeszcze miał z nimi do czynienia i mógłby coś napisać?
Tu opinia na blogu :http://www.alinarose.pl/2013/04/podk...als-czyli.html ale bez konkretów.
Wiem, że poza minerałami w składzie ma też inne naturalne dodatki. I że kompakt, jak to kompakt ma gorszy skład.
Przy okazji, choć to dział mineralny, może polecicie coś fajnego z Sephory jako trzeci produkt? Myślałam o błyszczyku, ale decyzja nie zapadła jeszcze Pędzel wydawał się fajny, ale w sumie nie potrzebuję...
Mam dużą nadzieję, że pojawią się jakieś nowe opinie o podkładach mineralnych z Sephory
K_cieciorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-27, 20:02   #19
martynka_ka
Przyczajenie
 
Avatar martynka_ka
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 23
Dot.: Podkład mineralny Sephora

Hej, ja mam podkładm mineralny Sephora w kamieniu. Jestem bardzo zadowolona, bardzo ładnie kryje kiedy nakładam go na mokro. Nakładam go pedzlem do minerałów i jest naprawde łatwy w "uzyciu". Niestety nie mam porównania z innymi minerałami...
__________________
www.slubnyplan.blogspot.com
martynka_ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-12-01, 22:31   #20
Morka1
Raczkowanie
 
Avatar Morka1
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 244
Dot.: Podkład mineralny Sephora

Oooo od Spehory nie znam tego kosmetyku...
Morka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-29, 18:56   #21
suzeta
Recenzentka Miesiąca - Grudzień 2016
 
Avatar suzeta
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: rzeszów
Wiadomości: 4 270
Dot.: Podkład mineralny Sephora

Ja mam podkład mineralny w kompakcie z Sephory Nr.25 i jestem bardzo zadowolona. Puder ma lusterko i dwustronną gąbeczkę , biała strona służy do matowienia a czarna jest bardziej kryjąca. Ja głównie używam czarnej strony bo kryje REWELACYJNIE. Jedyny minus to to , że puder ten nie matuje na długo ale zawsze mam go w torebce i poprawiam się kiedy jest potrzeba. Puder jest baaaaardzo wydajny-mam go czwarty miesiąc a nawet nie widze denka. Cena to 59zł.
suzeta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-01, 07:28   #22
mionstka
Raczkowanie
 
Avatar mionstka
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 71
Dot.: Podkład mineralny Sephora

a jak wygląda sytuacja ze ścieraniem sie i kryciem?
__________________
dolce vita
mionstka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-04, 12:57   #23
yuy90
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 930
Dot.: Podkład mineralny Sephora

Czy ten podkład nie jest czasem wycofany ?

Miałam go kiedyś, jakoś koło 2015 roku. Bardzo dobrze krył, był całkiem trwały, ale mniej wydajny niż proszkowe minerały.
yuy90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-06, 17:01   #24
molskaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 3
Dot.: Podkład mineralny Sephora

ja mam polecam
molskaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-31, 15:58   #25
NataliaUry
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 11
Dot.: Podkład mineralny Sephora

Dzięki za wasze opinie, właśnie zastanawiałam się nad tym podkładem
NataliaUry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-30, 00:12   #26
Karolinamama3
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-05
Wiadomości: 9
Dot.: Podkład mineralny Sephora

Dostałam od siostry, u mnie fajnie się sprawdza, skład rzeczywiście trudno rozszyfrować
Karolinamama3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-30, 21:36   #27
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Podkład mineralny Sephora

Cytat:
Napisane przez Karolinamama3 Pokaż wiadomość
Dostałam od siostry, u mnie fajnie się sprawdza, skład rzeczywiście trudno rozszyfrować
skład jest na stronie
https://www.sephora.pl/pfond-de-tein...ct-P51604.html
Cytat:
MICA,CI 77891 (TITANIUM DIOXIDE), ZINC STEARATE,ETHYLHEXYL PALMITATE,CI 77492 (IRON OXIDES), SILICA,CI 77491 (IRON OXIDES), ETHYLHEXYLGLYCERIN,CI 77499 (IRON OXIDES), SORBIC ACID,BHT,CI 77742 (MANGANESE VIOLET), CI 15850 (RED 7),CI 42090 (BLUE 1 LAKE),CI 77007 (ULTRAMARINES), CI 15850 (RED 7 LAKE),CI 19140 (YELLOW 5).
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-06-30 22:36:43


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:33.