Ekspert odpowiedział Jaka dieta przy niedoczynności tarczycy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zamknięte > Fora sponsorowane > Forum eksperta marki Buscopan

Notka

Forum eksperta marki Buscopan Żyjesz w stresie, nie masz czasu na właściwy posiłek, dokuczają Ci skurczowe bóle brzucha lub inne dokuczliwe dolegliwości w okolicach brzucha?
Zasięgnij porady eksperta mgr inż. Anny Englisz – dietetyk z firmy Set Point, która przez miesiąc będzie odpowiadała na Wasze pytania.

 
 
Narzędzia
Stary 2009-09-10, 21:40   #1
podusia
Rozeznanie
 
Avatar podusia
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 780

Jaka dieta przy niedoczynności tarczycy


Moje pytanie nie jest za bardzo związane z tematyką tego forum jednak skoro jest Pani dietetykiem prosiłabym bardzo Panią o poradę.Choruję na niedoczynność i zapalenie tarczycy. Niestety z tego powodu przytyłam i mam problem z ustaleniem diety, która pomogłaby mi w zrzuceniu kg. Nie mam możliwości skontaktowania się z dietetykiem, bo takich "prawdziwych" w moim mieście nie ma. Byłam raz i wizyta skończyła się wciskaniem jakiś koktajli , a pani doktor nawet nie powiedziała jakich produktów powinnam unikać a jakie wykorzystywać w ustawieniu diety. Mam 179 cm wzrostu, a moja waga osiągnęła prawie 90 kg. Staram się ruszać, ponieważ wiem że przy braniu leków ( zażywam Euthyrox) i stosowaniu diety powinno mi byc łatwiej zmniejszyć wage. Od endokrynologa wiem tyle, że powinna to być dieta lekkostrawna, oraz że powinnam chudnąć powoli i małą ilością kg żeby nie było efektu jojo. Bardzo prosze o porady, jakie powinnam produkty uwzględnić w diecie, jak komponowac posiłki, czego unikać.Mam 24 lata.
__________________


Edytowane przez podusia
Czas edycji: 2009-09-10 o 21:44
podusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-10, 22:15   #2
ag80
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 226
Dot.: Jaka dieta przy niedoczynności tarczycy

Podbijam temat. Mam podobny problem. Też jade na eutyroxie i nie mogę zrzucić wagi mimo lekkostrawnych potraw i ćwiczeń. Lat 29.
ag80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-11, 15:23   #3
Anna Englisz
Przyczajenie
 
Avatar Anna Englisz
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 20
Dot.: Jaka dieta przy niedoczynności tarczycy

Witam!

Niedoczynność tarczycy wymaga nie tylko leczenia farmakologicznego ale również właściwej diety i regularnej aktywności fizycznej. Postępowanie dietetyczne dotyczy głównie podwyższenia tempa przemiany materii, które przy tej chorobie ulega dużemu spowolnieniu. Osiągnięcie powyższego celu ułatwi wprowadzenie codziennej umiarkowanej aktywności fizycznej.

Należy dążyć do uzyskania należnej masy ciała. Oprócz wysiłku fizycznego, powinna do tego posłużyć racjonalna dieta redukcyjna, oparta o węglowodany złożone o niskim indeksie glikemicznym (pieczywo z pełnego ziarna, warzywa, otręby pszenne, makarony razowe), pełnowartościowe białko (jaja, chude mięsa, chude przetwory mleczne), najważniejsze kwasy tłuszczowe(ryby, oliwa) oraz dostarczająca w odpowiednich ilościach witamin i składników mineralnych (warzywa i owoce). Posiłki (5 razy dziennie) należy jeść bardzo regularnie, co 3-4 godziny, uzupełniając je dużą ilość płynów (wody i herbaty nie dosładzane cukrem) minimum 1,5 litra na dobę.

Dieta dla każdej osoby z chorobami tarczycy powinna być ustalana indywidualnie.

Pozdrawiam,
Anna Englisz

Anna Englisz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-12, 22:18   #4
bamboos
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: opolskie
Wiadomości: 84
Dot.: Jaka dieta przy niedoczynności tarczycy

Ja też mam problem z wagą pośrednio związany z niedoczynnością tarczycy. Z tego co napisała pani dietetyk wynika, że dieta south beach może być skuteczna w mojej sytuacji. Co Pani myśli na temat tej diety?
bamboos jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-13, 13:55   #5
czastka
Raczkowanie
 
Avatar czastka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 62
Dot.: Jaka dieta przy niedoczynności tarczycy

mnie bardzo pomogła dieta dr ewy dąbrowskiej w 4 tygodnie schudłam 8 kilo wróciły 2 kg wiem że to może za duzo na tak krótki okres czasu ale przy niedoczynności to wogóle cud że schudłam bo mogłam pić tylko wodę i wciąż moja waga stała w miejscu nie mówiąc juz o totalnej poprawie samopoczucia
czastka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-13, 20:06   #6
__Madzia__
Raczkowanie
 
Avatar __Madzia__
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 497
Dot.: Jaka dieta przy niedoczynności tarczycy

Witam serdecznie
Ja rowniez mam niedoczynnosc tarczycy i przewlekle zapalenie, biore euthyrix 50, robie badania co miesiac hormony sa w normie, na zapalenie biore selen i witaminy kwas foliowy. Nie mam nadwagi, wrecz przciwnie jestem szczupla: 165 cm i 50 kg, mam 25 lat czy w moim przypadku jest wskazana dieta?, czesto robie posilki z ryb, miesa, makaronu, czesto jadam brokuly, kalafior, ogorki zielone fasolke, nie pale, ale pijam kawe rozpuszczalna.
Pozdrawiam.
__________________
Szczesliwa żonka
http://suwaczki.slub-wesele.pl/20090530040117.html
__Madzia__ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-13, 21:07   #7
Otoshi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 61
Dot.: Jaka dieta przy niedoczynności tarczycy

Ja także mam niedoczynność tarczycy - aktualnie biorę Letrox 75 - tzn. 1,5 tabletki pięćdziesiątki. Przy moim wieku to b. dużo. Miałam dietę 1100 kalorii i regularne ćwiczenia, lecz kiedy moje wyniki zaczęły się pogarszać pani doktor po prostu zrezygnowała z tego.
Grunt to dużo się ruszać i starać się ograniczać ilość jedzenia, no i jeść zdrowo - dużo warzyw i owoców.
...ta choroba jest moim koszmarem, naprawdę.
Otoshi jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Forum eksperta marki Buscopan


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:49.