Dermatolog - czy zawsze warto? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-04-24, 11:25   #1
DziewczynaFranka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 15

Dermatolog - czy zawsze warto?


Hej dziewczyny!
Od pewnego czasu zastanawiam się nad wizytą u dermatologa ale nie wiem czy to miejsce, do którego faktycznie powinnam się skierować.

Nie zmagam się z wielkimi problemami, jeśli chodzi o moją skórę. Co prawda mam AZS, ale z tym radzę sobie dzięki wizytom u alergologa.
Skóra mojej twarzy jest skłonna do podrażnień, raz bardzo się przesusza, raz jest bardzo tłusta. Od czasu do czasu pojawiają się wypryski. Dodatkowo regularnie powraca łupież (nie jest wielki ale jednak irytuje).
Po latach prób, czytania poradników, przeglądania stron internetowych, stwierdzam, że wiele moich problemów wynika po prostu z braku umiejętności diagnozowania samej siebie, tego co aktualnie jest mi potrzebne. Przez zły dobór kosmetyków, nie jestem w stanie sama zniwelować pewnych rzeczy.
Nie są to wielkie problemy czy przewlekłe choroby. Niestety wiem, że sama nie umiem sobie pomóc i potrzebuję fachowego oka.
Tu rodzi się pytanie czy akurat dermatolog pomoże w takiej kwestii. Nie zależy mi na specjalistycznych lekach, a raczej na pomocy w dobraniu odpowiednich kosmetyków. Moja cera nie wygląda tragicznie, po prostu wiem, że mogłaby wyglądać o wiele lepiej, gdybym wiedziała jak o nią dbać. Przez to, że pomimo wielu lat próbowania różnych rzeczy, moja cera nadal nie jest zadowolona i wypielęgnowana, czuję się w pewien sposób zaniedbana,

Co radzicie? Skierować się do dermatologa, czy szukać pomocy w innym miejscu?
DziewczynaFranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-25, 14:22   #2
mazowszanka1991
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 99
Dot.: Dermatolog - czy zawsze warto?

Wiesz mam podobne odczucia.. bo sama mam problem z trądzikiem i też uważam, że dermatolodzy oceniają każdego tym samym tokiem.
Dopóki nie trafiłam na tego teraźniejszego dermatologa.
Znalazłam go w internecie ( miał 100 pozytywnych opinii na swój temat) i mega duże kolejki. Musiałam długo czekać, żeby się do niego dostać. Do tych niedobrych zapisać można się na momencie.
I ta dermatolog sama z siebie dała mi próbki preparatów, napisała mi pewne rzeczy które powinnam wypróbować .Także są tacy lekarze. Tylko trzeba ich szukać. I teraz jestem w trakcie sprawdzenia jakie kosmetyki z tych poleconych od lekarza na mnie działają dobrze!
Dobry lekarz to też taki który weźmie te 120 zł ale będziesz u niego na konsultacji 20 minut, a nie 5

Edytowane przez mazowszanka1991
Czas edycji: 2017-04-25 o 14:24
mazowszanka1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-04-25 15:22:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:32.