ColorSync // SoColor MATRIX - używał ktoś?:> - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-06-13, 18:18   #61
izus89_98
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 18
Dot.: ColorSync // SoColor MATRIX - używał ktoś?:>

malowalam wlosy farba SoColor miedziano brazowo jakas tam w polaczeniu z miedzia kolor super choc wyszedl troche za rudo, farbe polecam bo nie niszczy wlosow ja po wczessniejszym rozjasnianiu jak nia pomalowalam mialam zdrowsze ( aprzynajmniej na takie wygladaly) no i w dotyku tez supelnie inne , bardziej miękkie, lecz dla mnie farba ma tez minus bo sie baaardzo szybko splukuje u mnie po 3 myciu juz kolor jest inny . znacie moze dobry sklep internetowy gdzie mozna je nabyc?
izus89_98 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-13, 19:25   #62
Kayako
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 676
Dot.: ColorSync // SoColor MATRIX - używał ktoś?:>

Cytat:
Napisane przez izus89_98 Pokaż wiadomość
farba ma tez minus bo sie baaardzo szybko splukuje u mnie po 3 myciu juz kolor jest inny .
Mi też się spłukuje, ale na plus, bo na początku było dość rudo, a teraz jest złoto, czyli tak, jak miało być w założeniu

Cytat:
Napisane przez izus89_98 Pokaż wiadomość
znacie moze dobry sklep internetowy gdzie mozna je nabyc?
Allegro
Kayako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-13, 20:50   #63
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: ColorSync // SoColor MATRIX - używał ktoś?:>

Cytat:
Napisane przez Kayako Pokaż wiadomość
Farbowałam niedawno Sync, ale nie z jego wodą. Stężenie 3%.
I bez odpowiedniej wody włosy po zmyciu farby były... WOW
Ale co z tego, że odrostów nie pokryło (a na tym samym poziomie i woda, i włosy). A czy to wina wody, to nie wiem (ale zapłacić za wodę 5zł, a za przesyłkę drugie tyle? Bo mój znajomy sklepik fryzjerskich nie sprowadza już Matrixa).
Następnym razem (jak już będę zamawiać z Allegro), to wezmę i wodę, i dwa poziomy, żeby pomieszać i może pokryje odrost
......
a jakim kolorem farbowałas? z wodą 3jką tez wyjdzie kolor,tyle tylko,że cała ''pielęgnacja'' synca znajduje się w aktywatorze.Generalnie tonery mają niższe stężenie niż 3.
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-13, 21:09   #64
Kayako
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 676
Dot.: ColorSync // SoColor MATRIX - używał ktoś?:>

Cytat:
a jakim kolorem farbowałas?
6/g
Kayako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-13, 21:12   #65
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: ColorSync // SoColor MATRIX - używał ktoś?:>

Cytat:
Napisane przez Kayako Pokaż wiadomość
6/g
....
generalnie zauwazyłam,że sync lepiej chwyta na włosach podniszczonych/wcześniej farbowanych. Ja robię np. odrost <bo mam jasniejszy od reszty włosów-około 2cm> farbą,a potem daje na całość Sync.
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-14, 08:07   #66
Kayako
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 676
Dot.: ColorSync // SoColor MATRIX - używał ktoś?:>

Cytat:
Napisane przez dark01 Pokaż wiadomość
....
generalnie zauwazyłam,że sync lepiej chwyta na włosach podniszczonych/wcześniej farbowanych. Ja robię np. odrost <bo mam jasniejszy od reszty włosów-około 2cm> farbą,a potem daje na całość Sync.
Ja mam i wcześniej farbowane (ba, nawet dwukrotnie rozjaśniane po całości), podniszczone oczywiście też były. Ale to normalnie cud, bo po Sync są takie... no, jakby nowe urosły w ciągu jednego farbowania
Do wszystkiego strasznie mi włosy wypadały, fryzjerka kategorycznie zabroniła mi farbować, ale słońce wyżarło mi farbę, wyglądałam jak pół dupeczki za krzaczka
Wypadło nie więcej niż podczas szczotkowania
Naprawdę warto sobie raz choć raz strzelić Sync, dla tego uzdrawiającego efektu A kolor i tak się ze wszystkich farb spłukuje
Kayako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-14, 15:33   #67
Vea
Rozeznanie
 
Avatar Vea
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 618
Dot.: ColorSync // SoColor MATRIX - używał ktoś?:>

Moje włoski właśnie potrzebują takiej odżywki ;-))))

Edytowane przez Vea
Czas edycji: 2010-06-14 o 16:00
Vea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-06-14, 15:56   #68
Vea
Rozeznanie
 
Avatar Vea
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 618
Dot.: ColorSync // SoColor MATRIX - używał ktoś?:>

Napisane przez dark01
.......
dokładnie tak,używa się zawsze aktywatora 2,7 a dodatkowo to powinien być aktywator specjalnie do Synca,gdyż zawiera on komplex ceramidów,na jego bazie Sync działa jak ''odżywka'' do włosów..to są dwa uzupełniające się ze soba preparaty
...a co do bardzo jasnych blondów...woda ma niskie stężenie,bowiem Sync działa na powierzchni włosów,więc ich nie rozjasni..i nie ma takiego zadania..stonuje tylko kolor,np żółć po rozjaśniaczu.


Dziękuję darko1 za odpowiedź, a powiedz mi jeszcze, czy z kolei Matrix socolor to farba? czy też jakiś rodzaj szamponu/tonera??? Wiesz, ja mam aktualnie włoski na poziomie 9/10 (jasne dzięki farbom - nie stosuję rozjaśniacza) i trochę zżółkły, no i pojawiły się odrosty /taki miedziany blond z poziomu 8/ i teraz: czy najpierw zastosować ten socolor a potem synca? Bo ja już sama nie wiem, a chciałabym bardziej trwały kolorek - jasny blondzik /nie biały!!!!!/. Aha, i czy ten sync mogłabym używać zamiast płukanki/szamponu niwelującego żółty odcień blondu, ponieważ powiem Ci, że po takich płukankach zawsze wychodziły mi właśnie platynowe włosy a takich nie chcę i dlatego rozważam tego synca jako zamiennika, który dodatkowo odżywia włoski.
Tak myślę, aby zrobić sobie socolor 10N /albo 9A????/a potem nadać chłodny odcień blondu sync 10A /załączam fotki kolorków/, no ale nie wiem właśnie, czy w ten sposób uzyskam ten jasny, chłodny blond??????

Edytowane przez Vea
Czas edycji: 2010-06-14 o 16:34
Vea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-14, 17:08   #69
Kayako
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 676
Dot.: ColorSync // SoColor MATRIX - używał ktoś?:>

Cytat:
Napisane przez Vea Pokaż wiadomość
Moje włoski właśnie potrzebują takiej odżywki ;-))))
Polecam Mam nadzieję, że będziesz tak samo zadowolona, jak ja

edit: czy ktoś wie, jaki pigment jest w farbach typu Mocha? bo kuszą, ale jeśli są rude, to podziękuje

edit2: dopiero teraz skapowałam się, że nie farbowałam Sync, tylko SoColor (różowe opakowanie) przepraszam za błąd.

Edytowane przez Kayako
Czas edycji: 2010-06-14 o 17:14
Kayako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-15, 13:22   #70
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: ColorSync // SoColor MATRIX - używał ktoś?:>

Cytat:
Napisane przez Vea Pokaż wiadomość
Napisane przez dark01
.......
dokładnie tak,używa się zawsze aktywatora 2,7 a dodatkowo to powinien być aktywator specjalnie do Synca,gdyż zawiera on komplex ceramidów,na jego bazie Sync działa jak ''odżywka'' do włosów..to są dwa uzupełniające się ze soba preparaty
...a co do bardzo jasnych blondów...woda ma niskie stężenie,bowiem Sync działa na powierzchni włosów,więc ich nie rozjasni..i nie ma takiego zadania..stonuje tylko kolor,np żółć po rozjaśniaczu.

Dziękuję darko1 za odpowiedź, a powiedz mi jeszcze, czy z kolei Matrix socolor to farba? czy też jakiś rodzaj szamponu/tonera??? Wiesz, ja mam aktualnie włoski na poziomie 9/10 (jasne dzięki farbom - nie stosuję rozjaśniacza) i trochę zżółkły, no i pojawiły się odrosty /taki miedziany blond z poziomu 8/ i teraz: czy najpierw zastosować ten socolor a potem synca? Bo ja już sama nie wiem, a chciałabym bardziej trwały kolorek - jasny blondzik /nie biały!!!!!/. Aha, i czy ten sync mogłabym używać zamiast płukanki/szamponu niwelującego żółty odcień blondu, ponieważ powiem Ci, że po takich płukankach zawsze wychodziły mi właśnie platynowe włosy a takich nie chcę i dlatego rozważam tego synca jako zamiennika, który dodatkowo odżywia włoski.
Tak myślę, aby zrobić sobie socolor 10N /albo 9A????/a potem nadać chłodny odcień blondu sync 10A /załączam fotki kolorków/, no ale nie wiem właśnie, czy w ten sposób uzyskam ten jasny, chłodny blond??????
.........
Socolor to typowa farba...nie używam osobiście bo do rozjaśniania włosów bez rozjasniacza wolę farby z Ducastel,a .ale możesz zrobić tak jak mówisz,użyć Socolor tylko raczej w tonacji chłodenej tj.10A ,bo i tak nie wyjdzie super zimny odcien na rozjaśnionych włosach,a potem na to Sync,jesli wolisz chłodniejsze,wpadające w lekką platyne to 10A, a jak wolisz pozbyc się tylko zółtawego tonu po rozjaśnianiu to 10V, Mi osobiście najbardziej podoba sie efekt po zmieszaniu 10A z 10V.

---------- Dopisano o 14:22 ---------- Poprzedni post napisano o 14:19 ----------

Cytat:
Napisane przez Kayako Pokaż wiadomość
Polecam Mam nadzieję, że będziesz tak samo zadowolona, jak ja

edit: czy ktoś wie, jaki pigment jest w farbach typu Mocha? bo kuszą, ale jeśli są rude, to podziękuje

edit2: dopiero teraz skapowałam się, że nie farbowałam Sync, tylko SoColor (różowe opakowanie) przepraszam za błąd.
.....
MOKKA podbita jest sporo czerwienią.takie gorzkie kakao z chili
Jak damy mokkę 10tkę na blond na poziomie 9/10 to otrzymamy przepiekny beż..
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-15, 13:51   #71
Kayako
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 676
Dot.: ColorSync // SoColor MATRIX - używał ktoś?:>

Cytat:
Napisane przez dark01 Pokaż wiadomość
MOKKA podbita jest sporo czerwienią.takie gorzkie kakao z chili
Jak damy mokkę 10tkę na blond na poziomie 9/10 to otrzymamy przepiekny beż..
O nie, to czerwieni podziękujemy.
Ja mam włosy na poziomie 6, a przy następnym farbowaniu planuję pomieszać pół na pół z 5. Tylko właśnie nie wiem, czy nie zaryzykować z Majirelem (choć farbowania tą farbą nie wspominam miło).
Kayako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-15, 16:23   #72
Vea
Rozeznanie
 
Avatar Vea
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 618
Dot.: ColorSync // SoColor MATRIX - używał ktoś?:>



dark01:

"Socolor to typowa farba...nie używam osobiście bo do rozjaśniania włosów bez rozjasniacza wolę farby z Ducastel,a .ale możesz zrobić tak jak mówisz,użyć Socolor tylko raczej w tonacji chłodenej tj.10A ,bo i tak nie wyjdzie super zimny odcien na rozjaśnionych włosach,a potem na to Sync,jesli wolisz chłodniejsze,wpadające w lekką platyne to 10A, a jak wolisz pozbyc się tylko zółtawego tonu po rozjaśnianiu to 10V, Mi osobiście najbardziej podoba sie efekt po zmieszaniu 10A z 10V."

Darko1 jesteś niezastąpiona w udzielaniu odpowiedzi na nurtujące nas pytanka i za to Ci bardzo dziękujemy. Słuchaj, ale w tej palecie socolor nie ma odcienia 10A jak mi proponujesz /przynajmniej na tych, które są zamieszczone na all/, więc nie wiem, jaką farbką mam się farbnąć, żeby mieć bazę jasnego blondziku . Może farouk????? nie wiem, czy fajnie wychodzą blondy....
A w jakich proporcjach mam wymieszać te kolorki 10A z 10V z sync: pół na pół? i ile wtedy wody? Normalnie jestem zielona w tej kwestii /jeśli chodzi o matrixa oczywiście/.

A czy po tej farbie socolor nie wychodzą rude włosy bądź refleksy w tym odcieniu?????? bo tego za nic w świecie bym nie chciała...


Edytowane przez Vea
Czas edycji: 2010-06-15 o 16:25
Vea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-15, 16:33   #73
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: ColorSync // SoColor MATRIX - używał ktoś?:>

[QUOTE=Vea;20007414][QUOTE=dark01;20002999].........
Socolor to typowa farba...nie używam osobiście bo do rozjaśniania włosów bez rozjasniacza wolę farby z Ducastel,a .ale możesz zrobić tak jak mówisz,użyć Socolor tylko raczej w tonacji chłodenej tj.10A ,bo i tak nie wyjdzie super zimny odcien na rozjaśnionych włosach,a potem na to Sync,jesli wolisz chłodniejsze,wpadające w lekką platyne to 10A, a jak wolisz pozbyc się tylko zółtawego tonu po rozjaśnianiu to 10V, Mi osobiście najbardziej podoba sie efekt po zmieszaniu 10A z 10V.

Darko1 jesteś niezastąpiona w udzielaniu odpowiedzi na nurtujące nas pytanka i za to Ci bardzo dziękujemy. Słuchaj, ale w tej palecie socolor nie ma odcienia 10A jak mi proponujesz /przynajmniej na tych, które są zamieszczone na all/, więc nie wiem, jaką farbką mam się farbnąć, żeby mieć bazę jasnego blondziku .
A w jakich proporcjach mam wymieszać te kolorki 10A z 10V z sync: pół na pół? i ile wtedy wody?



---------- Dopisano o 17:23 ---------- Poprzedni post napisano o 17:20 ----------

[QUOTE=dark01;20002999].........
Socolor to typowa farba...nie używam osobiście bo do rozjaśniania włosów bez rozjasniacza wolę farby z Ducastel,a .ale możesz zrobić tak jak mówisz,użyć Socolor tylko raczej w tonacji chłodenej tj.10A ,bo i tak nie wyjdzie super zimny odcien na rozjaśnionych włosach,a potem na to Sync,jesli wolisz chłodniejsze,wpadające w lekką platyne to 10A, a jak wolisz pozbyc się tylko zółtawego tonu po rozjaśnianiu to 10V, Mi osobiście najbardziej podoba sie efekt po zmieszaniu 10A z 10V.

Darko1 jesteś niezastąpiona w udzielaniu odpowiedzi na nurtujące nas pytanka i za to Ci bardzo dziękujemy. Słuchaj, ale w tej palecie socolor nie ma odcienia 10A jak mi proponujesz /przynajmniej na tych, które są zamieszczone na all/, więc nie wiem, jaką farbką mam się farbnąć, żeby mieć bazę jasnego blondziku . Może farouk????? nie wiem, czy fajnie wychodzą blondy....
A w jakich proporcjach mam wymieszać te kolorki 10A z 10V z sync: pół na pół? i ile wtedy wody? Normalnie jestem zielona w tej kwestii /jeśli chodzi o matrixa oczywiście/.

A czy po tej farbie socolor nie wychodzą rude włosy bądź refleksy w tym odcieniu?????? bo tego za nic w świecie bym nie chciała...
.....
pomagam jak umiem generalnie
tak jak wspominałam,nie pracujemy na Socolor bo za nimi nie przepadamy a czemu upierasz się,żeby nie położyć rozjaśniacza? jak chcesz naprawdę jasny<nie zółty,nie rudy blond to są fajne nieniszczące rozjaśniacze,pracujące już na wodzie 6stce lub 9tce> my blondujemy Ducastel'em z serii LIFT.do tego czasem dodajemy od razu odcienia Artic też z Ducastela.
Sync ja bym wymieszała 3V:1A,ale jesli nie chcesz kupowac 2 tubek to może zaryzykuj tylko V10? Proporcje synca są 1:1 ,jedna czesć farby na jedną część wody, ilość zależy od długości włosów.Sync dajemy w wiekszej ilości niż normalną farbę,żeby było go duuuuzo na włosach i nie przeczesujemy go w żadnym wypadku grzebieniem.Tylko pamiętaj o porządnym doszorowaniu włosów z resztek poprzedniej farby,i absolutnie przed synkiem nie kładz na włosy żadnych odżywek.
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-15, 16:51   #74
Vea
Rozeznanie
 
Avatar Vea
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 618
Dot.: ColorSync // SoColor MATRIX - używał ktoś?:>

Ehhh, skoro mówisz, że socolor jest niezbyt to ja Ci wierzę w 100%-ach, a wiesz, powiem Ci, że generalnie moje włosy fajnie się rozjaśniają od razu farbką, bez konieczności wcześniejszego używania rozjaśniacza, tylko muszę połączyć farbkę z wodą 9% - gdy stosuję 6% to już mają złoty/rudawy odcień - nie wiem, czemu, gdyż mam włoski na poziomie 8 - może to wina ich naturalnego ciepłego odcienia? A tak marzę, żeby to woda 6% robiła z moich włosków blond, bo przy dłuższym stosowaniu 9%-ówki moje włosy wyschną jak siano na łące, a i tak mam dość przesuszone....

Edytowane przez Vea
Czas edycji: 2010-06-15 o 16:53
Vea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-15, 17:02   #75
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: ColorSync // SoColor MATRIX - używał ktoś?:>

Cytat:
Napisane przez Vea Pokaż wiadomość
Ehhh, skoro mówisz, że socolor jest niezbyt to ja Ci wierzę w 100%-ach, a wiesz, powiem Ci, że generalnie moje włosy fajnie się rozjaśniają od razu farbką, bez konieczności wcześniejszego używania rozjaśniacza, tylko muszę połączyć farbkę z wodą 9% - gdy stosuję 6% to już mają złoty/rudawy odcień - nie wiem, czemu, gdyż mam włoski na poziomie 8 - może to wina ich naturalnego ciepłego odcienia? A tak marzę, żeby to woda 6% robiła z moich włosków blond, bo przy dłuższym stosowaniu 9%-ówki moje włosy wyschną jak siano na łące, a i tak mam dość przesuszone....
...
no blondy Socolor sa niezbyt,bardzo pieką w skórę głowy i nie wychodza za specjalne,nawet wczoraj rozmawiałam o tym z właścicielką jednego firmowego ich salonu.Ona woli np Welle.
Generalnie woda 6stka może rozjaśnic o 1 ton noo półtora ,to niewiele...możesz spróbować pomieszać 6z9 ,otrzymasz jakies 7,5. A na przesuszenia i podniszczenia to własnie zastosuj Sync,zniweluje skutki rozjaśniania.
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-15, 17:12   #76
Vea
Rozeznanie
 
Avatar Vea
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 618
Dot.: ColorSync // SoColor MATRIX - używał ktoś?:>

A wiesz, ta twoja farba z ducastela nie jest zbyt dostępna na all, a wolałabym coś, co mogę kupić bez problemu. Używałam blondów z Welli Koleston, ale po tej farbie włosy mi szybko żółkły, to samo po Alfaparfie, no i teraz nie wiem już zupełnie, jaką prosejonlaną farbę mam kupić?????
Vea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-15, 23:01   #77
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: ColorSync // SoColor MATRIX - używał ktoś?:>

Cytat:
Napisane przez Vea Pokaż wiadomość
A wiesz, ta twoja farba z ducastela nie jest zbyt dostępna na all, a wolałabym coś, co mogę kupić bez problemu. Używałam blondów z Welli Koleston, ale po tej farbie włosy mi szybko żółkły, to samo po Alfaparfie, no i teraz nie wiem już zupełnie, jaką prosejonlaną farbę mam kupić?????
......
wiesz,tak na dobrą sprawę farba i Ci nie rozjaśni do chłodnego blondu,byle by rozjaśniła do odpowiedniego poziomu,a potem sync załatwi sprawę niwelowania odcienia.
Tak na marginesie,zazwyczaj blondy po jakims czasie żółknął,to normalne,dlatego trzeba używać płukanek,albo najlepiej specjalnych fioletowych szamponów,lub serii pielęgnacyjnych do włosó rozjaśnianych np. John Frieda,Matrix Silver .
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-16, 13:14   #78
Vea
Rozeznanie
 
Avatar Vea
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 618
Dot.: ColorSync // SoColor MATRIX - używał ktoś?:>

Dziękuję, darko1za wszystkie odpowiedzi - naprawdę bardzo mi pomogłaś. Ja zamówiłam sobie synca 10A na początek, choć następnym razem - jeśli będę zadowolona - zrobię sobie to połączenie 10A z 10V, które mi zaproponowałaś. Dzięki wielkie, naprawdę

Edytowane przez Vea
Czas edycji: 2010-06-16 o 13:16
Vea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-17, 13:58   #79
Kayako
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 676
Dot.: ColorSync // SoColor MATRIX - używał ktoś?:>

Hej, jak to możliwe, że SoColor jest trwałą koloryzacją, skoro mi się prawie już całe wymyło? (przypominam, że się pomyliłam, farbowałam SoColor, a nie ColorSync )
Kayako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-17, 15:09   #80
Vea
Rozeznanie
 
Avatar Vea
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 618
Dot.: ColorSync // SoColor MATRIX - używał ktoś?:>

Darko1!!!!! Znalazłam cudowne kolorki farbki Joico i teraz mam dylemat /waham się między 9A a 10A - nie chcę, żeby były aż tak popielate, tylko bardziej chłodne jak 10A :
- 9A z wodą 9% (nie chcę rozjaśniać, bo mam bardzo jasny, ale żółty blond /swoje mam miedziane na poziomie 8, ale ten 9A nie jest aż taki jasny, więc może musi być z wodą 9%?????, ALE 9A wg tej palety to jasny popielaty blond, czyli wg wszystkich innych palet odcień z poziomu 8 i wtedy chyba zalecana jest woda 6% i tu: nie wiem, czy ta kompozycja nie zrobi mi jakiegoś rudego, bo 6% zawsze takie mi robiła, dopiero 9% dawała bardzo jasny blond, A ja bardziej bym optowała za średnio-jasnym blondem
- 10A z wodą 9% ??????? - 10A wg tej palety to bardzo jasny popielaty blond, czyli wg pozostałych palet poziom odpowiadający 9A i tu chyba trzeba zastosować wodę 9%...
CO RADZISZ?????

Edytowane przez Vea
Czas edycji: 2010-06-17 o 16:54
Vea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-17, 19:37   #81
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: ColorSync // SoColor MATRIX - używał ktoś?:>

Cytat:
Napisane przez Vea Pokaż wiadomość
Darko1!!!!! Znalazłam cudowne kolorki farbki Joico i teraz mam dylemat /waham się między 9A a 10A - nie chcę, żeby były aż tak popielate, tylko bardziej chłodne jak 10A :
- 9A z wodą 9% (nie chcę rozjaśniać, bo mam bardzo jasny, ale żółty blond /swoje mam miedziane na poziomie 8, ale ten 9A nie jest aż taki jasny, więc może musi być z wodą 9%?????, ALE 9A wg tej palety to jasny popielaty blond, czyli wg wszystkich innych palet odcień z poziomu 8 i wtedy chyba zalecana jest woda 6% i tu: nie wiem, czy ta kompozycja nie zrobi mi jakiegoś rudego, bo 6% zawsze takie mi robiła, dopiero 9% dawała bardzo jasny blond, A ja bardziej bym optowała za średnio-jasnym blondem
- 10A z wodą 9% ??????? - 10A wg tej palety to bardzo jasny popielaty blond, czyli wg pozostałych palet poziom odpowiadający 9A i tu chyba trzeba zastosować wodę 9%...
CO RADZISZ?????
...
no raczej 9tkę,albo pół na pół 9 z 6. i reguluj intensywność odcienia czasem trzymania mieszanki na włosach.Wiesz to co jest na wzornikach to jedno...a co wyjdzie na włosach,zwłaszcza farbowanych wczesniej to zupełnie coś innego więc nie nastawiaj się na identyczny efekt z wzornika.

---------- Dopisano o 20:37 ---------- Poprzedni post napisano o 20:30 ----------

Cytat:
Napisane przez Kayako Pokaż wiadomość
Hej, jak to możliwe, że SoColor jest trwałą koloryzacją, skoro mi się prawie już całe wymyło? (przypominam, że się pomyliłam, farbowałam SoColor, a nie ColorSync )
.........
ano..trwale koloryzuje tylko Palette Schwarzkopfa :brzyda l:
wiekszość farb salonowych ma obowiązek wypłukać się całkowicie z włosów do 2 mc... a Socolor nie jest wyjątkiem.
Poza tym wazne jest użwanie szamponów i odżywek do włosów farbowanych ,i co któres mycie zakwaszanie włosów pod koniec mycia,żeby domknąć łuski włosa.
Kolor szybciej sie wypłukuje też gdy stosujemy szampon przeciwłupiezowy i mocne odżywki/maski do włosów.
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-17, 19:49   #82
Kayako
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 676
Dot.: ColorSync // SoColor MATRIX - używał ktoś?:>

Cytat:
Napisane przez dark01 Pokaż wiadomość
ano..trwale koloryzuje tylko Palette Schwarzkopfa :brzyda l:
wiekszość farb salonowych ma obowiązek wypłukać się całkowicie z włosów do 2 mc... a Socolor nie jest wyjątkiem.
Poza tym wazne jest użwanie szamponów i odżywek do włosów farbowanych ,i co któres mycie zakwaszanie włosów pod koniec mycia,żeby domknąć łuski włosa.
Kolor szybciej sie wypłukuje też gdy stosujemy szampon przeciwłupiezowy i mocne odżywki/maski do włosów.
No tja, biznes iz biznes
Ja sobie zakwasiłam włosy po tym SoColor, następnego dnia nie mogłam się rozczesać
No nic, poruszyłam niebo i ziemię na wątku z brązami popielatymi i zimnymi, ale boję się katować moje biedne kudły amoniakiem, a skoro SoColor nie zrobił im krzywdy, to chyba jeszcze raz się na niego zdecyduję, tylko teraz na serię ASH (i może tu pomieszam poziom 6 z 5, żeby odrost pokryło )
Kayako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-17, 19:59   #83
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: ColorSync // SoColor MATRIX - używał ktoś?:>

Cytat:
Napisane przez Kayako Pokaż wiadomość
No tja, biznes iz biznes
Ja sobie zakwasiłam włosy po tym SoColor, następnego dnia nie mogłam się rozczesać
No nic, poruszyłam niebo i ziemię na wątku z brązami popielatymi i zimnymi, ale boję się katować moje biedne kudły amoniakiem, a skoro SoColor nie zrobił im krzywdy, to chyba jeszcze raz się na niego zdecyduję, tylko teraz na serię ASH (i może tu pomieszam poziom 6 z 5, żeby odrost pokryło )
........
wiesz,biznes biznesem chodzi jeszcze o inne aspekty pracy fryzjera...np takie,że przychodzisz prosisz o czerwone pasemka,lub tycjanowską czerwien i fryzjer Ci to zrobi..a za dwa miesiące wracasz i masz ochotę na platynowy blond...i on tez jest ci to w stanie zrobić...a po farbach drogeryjnych które łączą się chemicznie trwale z włosem to małorealne... popatrz również na sprawę od tej strony.
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-18, 06:25   #84
stylwia1978
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 8
Dot.: ColorSync // SoColor MATRIX - używał ktoś?:>

Dziewczyny! Dziękując za Wasze porady pragnę podzielić się i moimi doświadczeniami w temacie ColorSync. Faktycznie tajemnica tkwi w wodzie z którą mieszamy farbę. Fryzjerka mieszała mi 1,5% i kolor wychodził ale taki średni, bez połysku. Za Waszą namową farbę zmieszałam z aktywatorem z Matrixa 2,7 czy 2,4(nie pamietam) i jest różnica. Jeszcze jedno co zauważyłam to to, że farba jakby ciut mniej się wypłukiwała. Ja robie kolorem 6A, gdyż jestem szatynką a wcześniej miałam balejage. Włoski wychodzą ciemne, miejscami prawie czarne. Może zmieszać 6A z jakims N, zeby wyszły bardziej naturalne, co Wy na to?
stylwia1978 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-18, 07:36   #85
Kayako
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 676
Dot.: ColorSync // SoColor MATRIX - używał ktoś?:>

Cytat:
Napisane przez stylwia1978 Pokaż wiadomość
Dziewczyny! Dziękując za Wasze porady pragnę podzielić się i moimi doświadczeniami w temacie ColorSync. Faktycznie tajemnica tkwi w wodzie z którą mieszamy farbę. Fryzjerka mieszała mi 1,5% i kolor wychodził ale taki średni, bez połysku. Za Waszą namową farbę zmieszałam z aktywatorem z Matrixa 2,7 czy 2,4(nie pamietam) i jest różnica. Jeszcze jedno co zauważyłam to to, że farba jakby ciut mniej się wypłukiwała. Ja robie kolorem 6A, gdyż jestem szatynką a wcześniej miałam balejage. Włoski wychodzą ciemne, miejscami prawie czarne. Może zmieszać 6A z jakims N, zeby wyszły bardziej naturalne, co Wy na to?
Ja robiłam 6G i też na początku wyszło bardzo ciemno. A popiele chyba mają to do siebie, że w ogóle wychodzą ciemniej, tak mi się obiło o uszy.
Dzięki za info, że z aktywatorem z Matrixa farba mniej się wypłukuje Może w tym tkwi szkopuł, bo po moim złotku prawie nic nie zostało już
Kayako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-18, 14:13   #86
Vea
Rozeznanie
 
Avatar Vea
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 618
Dot.: ColorSync // SoColor MATRIX - używał ktoś?:>

dark01:
"no raczej 9tkę,albo pół na pół 9 z 6. i reguluj intensywność odcienia czasem trzymania mieszanki na włosach.Wiesz to co jest na wzornikach to jedno...a co wyjdzie na włosach,zwłaszcza farbowanych wczesniej to zupełnie coś innego więc nie nastawiaj się na identyczny efekt z wzornika"

A powiedz mi jeszcze (przepraszam, że Cię tak zadręczam pytankami), czy mogę w takim razie zrobić sobie 9A z wodą 9%? bo ten 9A to jest jakby odpowiednik 8A na innych paletach profesjonalnych i teraz nie wiem....

Vea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-18, 14:40   #87
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: ColorSync // SoColor MATRIX - używał ktoś?:>

Cytat:
Napisane przez Vea Pokaż wiadomość
dark01:
"no raczej 9tkę,albo pół na pół 9 z 6. i reguluj intensywność odcienia czasem trzymania mieszanki na włosach.Wiesz to co jest na wzornikach to jedno...a co wyjdzie na włosach,zwłaszcza farbowanych wczesniej to zupełnie coś innego więc nie nastawiaj się na identyczny efekt z wzornika"

A powiedz mi jeszcze (przepraszam, że Cię tak zadręczam pytankami), czy mogę w takim razie zrobić sobie 9A z wodą 9%? bo ten 9A to jest jakby odpowiednik 8A na innych paletach profesjonalnych i teraz nie wiem....

......
możesz... ale ja bym na Twoim miejscu zrobiła sobie najpierw próbę na pasemku włosów swoich,oddziel pasemko nałóż taka mieszankę na nie, na cała długość <możesz oddzielić je na folii aluminiowej>i kontroluj jak sie włosy rozjaśniają..nie ryzykuj od razu na całą głowę.
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-19, 14:30   #88
Vea
Rozeznanie
 
Avatar Vea
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 618
Dot.: ColorSync // SoColor MATRIX - używał ktoś?:>

Dzięki wielkie, Darko1 - w przyszłym tygodniu (najprawdopodobniej w środę) zrobię włoski to wkleję fotkę, żebyś zobaczyła, jak wyszło ;-)))))
Vea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-19, 15:39   #89
aniasebrum
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 2
Dot.: ColorSync // SoColor MATRIX - używał ktoś?:>

Cytat:
Napisane przez cuksa Pokaż wiadomość
witam, z ash nie mialam stycznosci. Jednak moge troszke powiedziec o seriach: N(natural) i WN(warm natural). Farbuję kolorem 10 N i jestem zadowolona. Początkowo nie chciało mi chwycic odrostów( srednia blondynka) ale przetrzymałam do 30 minut i wyszło;]
Ostatnio mnie podkusilo, zeby kupic 10 WN....... niestety mocno kolorem odbiegal od tych na probniku sztucznych włosków. Wyszedł marchewkowy. Taki pomarańcz blond.... Myslałam, ze az tak drastycznie nie bedzie się różnił od Natural ....Teraz znowu wrocilam do N. Ta farba-szampon ma wiele zalet: Nie niszczy mi wsłosow tak jak pozostałe farby rozjaśniające. Kolor sie utrzymuje (co miesiac farbuje) oraz co najważniejsze np przy nieudanym farbowaniu-ujednolica kolor na calej dlugości bez ciemnych konców. Miałam dosyc drogeryjnych farb po ktorych włos był bez życia i sztuczny. Bardzo sobie chwale. Jeszcze kiedys spróbuje kolorek 10 ASH. AHa kolor z poziomu 8 wychodza naprawde ciemno (tak jak na probniku). Pozdrawiam!
czesc czy moglabys mi powiedziec jaki kolor wychodzi ten 10n,mam zamiar kupic ta farbe bo mam dosc rozjaniania wlosow i kombinacji balejazowych bo nigdy nie wychodzi to co bym chciala.masz moze fotki?z gory dzieki ania
aniasebrum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-19, 16:51   #90
MerriqueMayfair
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: woj. opolskie
Wiadomości: 938
Dot.: ColorSync // SoColor MATRIX - używał ktoś?:>

A czy sync nadaje się do użycia bezpośrednio po dekoloryzacji? W poniedziałek chciałabym ją przeprowadzić a kusi mnie to bezamoniakowe, odzywiające cudo. Tyle,że nie wiem jak włosy zdekoloryzowane na nie zareagują
__________________
" Ciekawość zabiła kota, satysfakcja go wskrzesiła "


http://www.stephenking.pl

http://www.suwaczki.com/tickers/6qw2a069sfwd4tsq.png

Zużywam kosmetyki, nie kupuję nowych

MerriqueMayfair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-01-21 09:58:02


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:27.