Wtórny brak okresu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zamknięte > Fora sponsorowane > Wszystko o dojrzewaniu - zapytaj konsultantkę o.b.

Notka

Wszystko o dojrzewaniu - zapytaj konsultantkę o.b. Wszystko, co chciałybyście wiedzieć o dojrzewaniu, ale nie macie kogo zapytać.

 
 
Narzędzia
Stary 2015-07-18, 19:21   #1
Ewelina108
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 3

Wtórny brak okresu


Mam 18 lat i od ponad trzech miesięcy nie mam okresu. Miesiączkuje od ok 5 lat i zawsze miesiączki były bardzo nieregularne. Przerwy pomiędzy nimi były długie ( najdłuższa przerwa wynosiła 96 dni, ale to było 3 lata temu ). Boje się że to może być objaw jakiejś choroby. Może to głupie ale przypuszczam PCOS ( podejrzewam hirsutyzm, a także od wielu lat lecze się też na trądzik).

Wiem że powinnam iść do lekarza. Proszę powiedzieć mi czy moje obawy odnośnie PCOS są uzasadnione i co jeszcze może być przyczyną takiego stanu rzeczy.
Ewelina108 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-20, 16:49   #2
d169664e00d109aa737daf198b1aecbf032d7859
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 34 402
Dot.: Wtórny brak okresu

nie schudłaś jakoś bardzo?
Idź koniecznie do ginekologa i z nim skonsultuj swoje obawy. Niech zleci Ci jakieś badania.
d169664e00d109aa737daf198b1aecbf032d7859 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-21, 12:24   #3
muminkowa900
Raczkowanie
 
Avatar muminkowa900
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 494
Dot.: Wtórny brak okresu

dokładnie - leć do lekarza, moja koleżanka nie miała okresu od 3 miesięcy i okazało się, że ma coś nie tak z tarczycą, musi brać jakieś tabletki i czeka aż okres się pojawi...
muminkowa900 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-21, 13:26   #4
Ewelina108
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 3
Dot.: Wtórny brak okresu

No właśnie trochę schudłam, ok 4 kg. Trochę przez ponad miesiąc byłam na "diecie" tzn. nie jadłam glutenu i nabiału, po to aby się pozbyć trądziku i właśnie w wyniku rezygnacji z tych produktów dostarczałam trochę mniej kalorii i węgli. Nie wiem, być może to było przyczyną .

Dodam, że teraz waże 48 kg przy wzroście 160 cm, więc niedowagi jeszcze nie mam.
Ewelina108 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-22, 11:20   #5
Konsultantka o.b.
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 22
Dot.: Wtórny brak okresu

Witaj, na cykl miesiączkowy mogą mieć wpływ czynniki takie jak: choroba, silne przeżycia, podróże czy też nagłe przybranie lub zrzucenie wagi. Jak widzisz przyczyn nieregularnej miesiączki lub jej braku jest wiele i gdy tylko dzieje się coś niepokojącego i wydaje Ci się, że przyczyną może być jakaś choroba, tym bardziej należy skonsultować to z lekarzem ginekologiem. Dobrze wiemy, że takie sytuacje i wizyty szczególnie w młodym wieku są stresujące, ale to jedyny i najpewniejszy sposób, aby dowiedzieć się co nam dolega i jakie są tego przyczyny.


Cytat:
Napisane przez Ewelina108 Pokaż wiadomość
Mam 18 lat i od ponad trzech miesięcy nie mam okresu. Miesiączkuje od ok 5 lat i zawsze miesiączki były bardzo nieregularne. Przerwy pomiędzy nimi były długie ( najdłuższa przerwa wynosiła 96 dni, ale to było 3 lata temu ). Boje się że to może być objaw jakiejś choroby. Może to głupie ale przypuszczam PCOS ( podejrzewam hirsutyzm, a także od wielu lat lecze się też na trądzik).

Wiem że powinnam iść do lekarza. Proszę powiedzieć mi czy moje obawy odnośnie PCOS są uzasadnione i co jeszcze może być przyczyną takiego stanu rzeczy.
Konsultantka o.b. jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Wszystko o dojrzewaniu - zapytaj konsultantkę o.b.


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-07-22 11:20:03


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:43.