Jaki język obcy Ci się nie podoba? - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Nauka języków obcych - kącik językowy

Notka

Nauka języków obcych - kącik językowy A wealth of knowledge and motivation - for those who learn languages, and those who already know them. Kącik rozmów i wymiany informacji o kursach, podręcznikach, materiałach i ciekawostkach językowych.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2019-03-05, 12:22   #151
kasztanka3
Pani Mizantrop

Dot.: Jaki język obcy Ci się nie podoba?

Cytat:
Napisane przez ania_gawron94 Pokaż wiadomość
To mnie zaskoczyłyście Myślałam, że język francuski podoba się wszystkim!

Jeśli o mnie chodzi, nie przepadam za brzmieniem języka niemieckiego - do tego stopnia, że jak oglądam np. serial niemieckiej produkcji, zawsze włączam angielskiego lektora.
Chyba nie ma takiego jezyka, ktory podobalby sie wszystkim
Stary 2019-03-05, 12:27   #152
werka89
Szalony Zdjęciowiec KWC

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Chyba nie ma takiego jezyka, ktory podobalby sie wszystkim
Też tak sądzę. W drugą stronę (ten co się wszystkim nie podoba) chyba też nie ma.

Kluska 🐾 / last.fm 🎶 / KWC 💄 / insta 📷

werka89 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-05, 12:51   #153
kasztanka3
Pani Mizantrop

Cytat:
Napisane przez werka89 Pokaż wiadomość
Też tak sądzę. W drugą stronę (ten co się wszystkim nie podoba) chyba też nie ma.
Pewnie nie, ale pewnie bylyby jezyki, ktore by przewazaly na tej liscie
Stary 2019-03-05, 20:54   #154
Snowdrop_
Animal Liberation

Cytat:
Napisane przez kapuczinka Pokaż wiadomość
Mi się węgierski podoba
Bardzo nie lubię włoskiego i hiszpańskiego, zupełnie nie moja bajka, wydają mi się takie krzykliwe i nieeleganckie. Niemiecki też tak średnio, ale nie jest najgorszy.
A ja włoski lubię chyba nawet bardziej od francuskiego może dlatego, że to główny język oper i w ogóle sztuki, włoski zawsze będzie kojarzył mi się przede wszystkim z Verdim, Michałem Aniołem i renesansem.
Stary 2019-03-09, 23:30   #155
theali
Zadomowienie

Cytat:
Probowalam sie uczyc wegierskiego i za nic w swiecie nie umiem zrozumiec ichniej logiki.
Jezyk niepodobny do niczego, doslownie.
W jakim sensie "ichniej logiki"?

Cytat:
Np. węgierski - czytam i się zastanawiam o co tu chodzi, bo np. ni ząb nie rozumiem, że tak jest jajko czy to co tam innego.
Ale chyba taki brak zrozumienia to coś normalnego w przypadku języków zupełnie obcych (z którymi nie miało się do czynienia i nie kojarzy się języków pokrewnych)?

Za to zgodzę się z dziwnym brzmieniem, chociaż da się do niego przywyknąć. Zdziwiło mnie, że kilka znajomych osób, słysząc węgierski, pytało "to rosyjski"?
theali jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-09, 23:57   #156
werka89
Szalony Zdjęciowiec KWC

theali - właśnie nie. Czytam po angielsku - ok, inne języki spoko - ale węgierski? Odpada, bo nie rozumiem.

Ja po prostu za tym językiem nie przepadam. Nie jestem w stanie z innym go porównać, bo jest nie do porównania. Rosyjski jestem w stanie zrozumieć, ale ten? Dziwaczny do bólu. Ja nie lubię po prostu uczyć się języka, który nie idzie porównać z jakimkolwiek obok.

Edytowane przez werka89
Czas edycji: 2019-03-09 o 23:58
Stary 2019-03-10, 01:23   #157
kasztanka3
Pani Mizantrop

Cytat:
Napisane przez theali Pokaż wiadomość
W jakim sensie "ichniej logiki"?
Budowa zdan w niemieckim, hiszpanskim, czy angielskim jest dla mnie jasna i zrozumiala, z wegierskim nie umialam tego ogarnac, no i ogolnie jest to jezyk niepodobny do innych, wiec ciezko mi bylo znalezc jakies odniesienia do slownictwa czy budowy zdan w innym jezyku, co ulatwiloby mi moze nauke.
Stary 2019-03-10, 21:15   #158
theali
Zadomowienie

Cytat:
Budowa zdan w niemieckim, hiszpanskim, czy angielskim jest dla mnie jasna i zrozumiala, z wegierskim nie umialam tego ogarnac, no i ogolnie jest to jezyk niepodobny do innych, wiec ciezko mi bylo znalezc jakies odniesienia do slownictwa czy budowy zdan w innym jezyku, co ulatwiloby mi moze nauke.
Przy słownictwie rzeczywiście trudno o odniesienie do innego języka (chociaż jest trochę słów o pochodzeniu m.in słowiańskim). A wyrazy w zdaniu mogą wystąpić niemal w dowolnej kolejności, za każdym razem dając minimalnie inne znaczenie

Rozumiem, że nie każdemu to odpowiada. Dla mnie to akurat znaczna część uroku tego języka
Stary 2019-03-10, 21:25   #159
SoFanny
not funny

Przez was mam ochotę pogrzebać w węgierskim, żeby zobaczyć co to za straszny zwierz. Generalnie w ciemno biorę głupie konstrukcje gramatyczne w zamian za chociażby deklinację, dlatego japoński. Właściwie to nigdy nie miałam problemu z tą odmiennością budowy zdań w japońskim czy hindi, po prostu staram się nie odnosić tego do innych języków, tylko czytać i układać zdania z daną konstrukcją aż staną się naturalne.

Edytowane przez SoFanny
Czas edycji: 2019-03-10 o 21:27
SoFanny jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-11, 09:18   #160
kapuczinka
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez theali Pokaż wiadomość
Za to zgodzę się z dziwnym brzmieniem, chociaż da się do niego przywyknąć. Zdziwiło mnie, że kilka znajomych osób, słysząc węgierski, pytało "to rosyjski"?
O, to mnie zaskoczyłaś. Już się przyzwyczaiłam, że ludzie prawie każdy język słowiański uważają za rosyjski, chociaż one się między sobą różnią, ale ten wegierski? Z ciekawości, znajomi to polacy?
kapuczinka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-11, 09:20   #161
theali
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez kapuczinka Pokaż wiadomość
O, to mnie zaskoczyłaś. Już się przyzwyczaiłam, że ludzie prawie każdy język słowiański uważają za rosyjski, chociaż one się między sobą różnią, ale ten wegierski? Z ciekawości, znajomi to polacy?
Tak, Polacy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Stary 2019-03-11, 17:29   #162
Snowdrop_
Animal Liberation

Dzisiaj kupowali od nas Duńczycy, próbowałam zrozumieć co gadają, ni cholery ten język brzmi dla mnie jak kiedyś francuski, czyli zestaw dziwnych dźwięków, skąd toto pochodzi.
Stary 2019-03-13, 10:57   #163
werka89
Szalony Zdjęciowiec KWC

Snowdrop - duński może być specyficzny, bo to mieszanka języków nordyckich (szwedzki, norweski) z germańskimi.

Co do japońskiego to problem w tym języku jest dwojaki - raz to, że zapis jest w katakanie lub hiriganie, a dwa to, że jest to język tzw. tonalny, czyli nie spotykany w Europie. No i na dokładkę jeszcze trudna gramatyka. Ciekawy przypadek - miałam go odrobinkę na uczelni i jest na swój sposób interesujący. Bardzo ciekawie brzmiał polski w ustach Japończyka, który mnie uczył małego wycinka historii i kultury tego kraju. Powiem szczerze, że podziwiam Wietnamczyków, Japończyków i innych ludzi stamtąd, że są w stanie mówić w naszym języku.

Stary 2019-03-14, 20:50   #164
Snowdrop_
Animal Liberation

Cytat:
Snowdrop - duński może być specyficzny, bo to mieszanka języków nordyckich (szwedzki, norweski) z germańskimi.
Plus jest taki, że wszyscy Skandynawowie którzy robią z nami interesy mówią po także angielsku, więc nie trzeba jakoś koszmarnie kombinować jak się dogadać.
Co do języków niesamowicie ciekawią mnie sindarin i quenya, w jednym z nich chcę zrobić tatuaż - napis, tylko kto mi to przetłumaczy.
Stary 2019-03-14, 22:50   #165
Genry
Przyczajenie

Cytat:
Nie no, języki skandynawskie należy do grupy germańskiej. Można ewentualnie powiedzieć, że duński jest mieszkanką języków północnogermańskich (czyli skandynawskich) i zachodniogermańskich, ale szwedzki i norweski również mają bardzo dużo zachodniogermańskich zapożyczeń. Za to w islandzkim i farerskim zapożyczeń jest niewiele.

Cytat:
Co do japońskiego to problem w tym języku jest dwojaki - raz to, że zapis jest w katakanie lub hiriganie, a dwa to, że jest to język tzw. tonalny, czyli nie spotykany w Europie.
Japoński posiada akcent toniczny (ang. pitch accent), tak jak zresztą wiele języków europejskich (m.in. szwedzki i norweski). Nie jest jednak językiem faktycznie tonalnym, tak jak chiński, wietnamski, tajski czy wiele języków afrykańskich.
Genry jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-14, 23:33   #166
SoFanny
not funny

Cytat:
Napisane przez Genry Pokaż wiadomość
Nie jest jednak językiem faktycznie tonalnym
...i nawet sobie nie wyobrażacie jak bardzo jestem mu za to wdzięczna.
SoFanny jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-14, 23:36   #167
werka89
Szalony Zdjęciowiec KWC

Genry - dziękuję za doprecyzowanie. Ja akurat z germańskich miałam styczność dość ciekawą, bo z wersją obu niemieckiego - czyli austriackiej i niemieckiej. Austriacką miałam w Instytucie na Zielnej w Wa-wie, a niemiecką normalnie w szkole. Różnice są niby nie duże, ale idzie delikatnie to wyczuć.

Choć powiem szczerze, że Niemki mówiące po angielsku brzmią całkiem nieźle co ciekawe. Ja lubię ogólnie na YT słuchać filmików po angielsku, gdzie osoby nie są z UK (Szwecja, Łotwa, Nowa Zelandia, Niemcy). Rozumiem je bez problemu, ale to chyba wynika z faktu, że nie mówią wersją typową dla Szkotów czy Walijczyków. Tylko tą klasyczną brytyjską.

Stary 2019-03-14, 23:48   #168
HolyParanoid
Zadomowienie

Niderlandzki jest straszny, to brzmi jakby pijany Niemiec usiłował mówić po angielsku...
Stary 2019-03-14, 23:51   #169
KobietaxKot
Raczkowanie

Retoromański, połączenie włoskiego, francuskiego i niemieckiego... używany w niektórych kantonach Szwajcarii, znam języki romańskie a tego nie mogę zrozumieć.
Stary 2019-03-16, 02:48   #170
Mitsukki
Naczelny Hipster

Cytat:
Napisane przez HolyParanoid Pokaż wiadomość
Niderlandzki jest straszny, to brzmi jakby pijany Niemiec usiłował mówić po angielsku...
Jest taki charczący bardzo w brzmieniu, ale mi się w sumie nawet podoba

Cytat:
Napisane przez KobietaxKot Pokaż wiadomość
Retoromański, połączenie włoskiego, francuskiego i niemieckiego... używany w niektórych kantonach Szwajcarii, znam języki romańskie a tego nie mogę zrozumieć.
Pracuję z ludźmi ze Szwajcarii i jak czasem coś między sobą rzucą w swoim dialekcie to chociaz w miarę znam włoski, francuski i dość spoko niemiecki, to ni w ząb nie rozumiem o czym mówią

Zupełnie nie jara mnie hiszpański i to seplenienie w nim, kojarzy mi się z czasami jak miałam jakieś 13 lat i dużo lasek pisało pokemonami i wrzucało ff zamiast w, ffszytko, loffciam, Barffelona

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Jestem dzieckiem chaosu, tylko chaotyczne działania mają u mnie prawo bytu i nie przyprawiają mnie o zniechęcenie, poczucie bycia niewolnikiem, marazm i łzy w oczach.
Mitsukki jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-16, 05:33   #171
Celestine_M
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Mitsukki Pokaż wiadomość
Jest taki charczący bardzo w brzmieniu, ale mi się w sumie nawet podoba

Pracuję z ludźmi ze Szwajcarii i jak czasem coś między sobą rzucą w swoim dialekcie to chociaz w miarę znam włoski, francuski i dość spoko niemiecki, to ni w ząb nie rozumiem o czym mówią

Zupełnie nie jara mnie hiszpański i to seplenienie w nim, kojarzy mi się z czasami jak miałam jakieś 13 lat i dużo lasek pisało pokemonami i wrzucało ff zamiast w, ffszytko, loffciam, Barffelona
Seplenienie zależy od akcentu, tez za nim nie przepadam, ale to występuje w Hiszpanii a w Ameryce Łacińskiej juz nie.

Celestine_M jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-18, 10:08   #172
linaya
astro-loszka

Cytat:
Napisane przez Celestine_M Pokaż wiadomość
Seplenienie zależy od akcentu, tez za nim nie przepadam, ale to występuje w Hiszpanii a w Ameryce Łacińskiej juz nie.

A propos hiszpańskiego z Hiszpanii vs. z Ameryki Łacińskiej, to faktycznie wymowa jest nieco inna
Ostatnio mieliśmy dwóch gości z Hiszpanii, jeden mówił po angielsku dość poprawnie, drugi z silnym, hiszpańskim, "szeleszczącym" akcentem, co sprawiało, że część z nas go słabo rozumiała. Ja akurat angielski z akcentem hiszpańskim czy włoskim rozumiem, bo włoskiego się uczyłam, a z hiszpańskim się osłuchałam dużo gorzej jest mi zrozumieć angielski z akcentem hinduskim czy koreańskim

"A weź ty takie rady zwiń w ciasny rulonik i rozważ znaczenie słowa czopek"

linaya jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-18, 15:29   #173
Mala_Pi
Przyczajenie

Czeski. I wcale nie dlatego, że jest śmieszny - jest po prostu o wiele mniej dźwieczny i melodyjny niz taki rosyjski, do polskiego jestem siła rzeczy przyzwyczajona.
Mala_Pi jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Nauka języków obcych - kącik językowy

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości