Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV - Strona 103 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-03-20, 09:06   #3061
Dagunia
Komplikatorka
 
Avatar Dagunia
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 20 300
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Inez24 Pokaż wiadomość
Witam.
Mam pytanie . Co rozumiecie pod pojęciem "przeprowadzanie rozmów handlowych " ?

Czy jeśli na poprzednim stanowisku ( bank ) udzielałam kredytów i też prowadziłam różnego typu rozmowy to można uznać , że coś na ten temat wiem.
Pytam bo jutro mam rozmowę w troche innej branży niż bankowość chociąz nie aż tak odległa i tam jest wymienione jako zakres obowiązków przeprowadzanie taki rozmów.

Ostatnio mam wrażenie na tych rozmowach , że robię z siebie debila , Serio boję się , że im dłużej jestem bez pracy ( obecnie 5 miesiąc) to zapomnę co umiem i czego sie nauczyłam przez te lata ....
Ostatnio dowiedziałam się, że to takie nowe wyrażenie żeby nie napisać " call center" Ale oczywiście nie zawsze
Pod rozmowę handlową można podciągnąć tak na prawdę wszystko - od cc przez przedstawicieli handlowych, specjalistów ds sprzedaży, aż po sprzedawcę
__________________
"Sens zdarzeń pojawia się z opóźnieniem. Trzeba tylko przeczekać. To co dziś jest czystym cierpieniem, po czasie okazuje się przedsionkiem szczęścia i mądrości".
Dagunia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-20, 09:10   #3062
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Czyli pewnie rozmawianie z klientem i proponowanie mu tego, co dana firma oferuje, negocjacje cenowe, namawianie na kupno więcej itd.
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-20, 09:11   #3063
drzewosandalowe
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 1 466
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Kafkazmlekiem Pokaż wiadomość
Chyba wszystko zależy od stanowiska.
Wydaje mi się, że są to przede wszystkim negocjacje - przedstawienie oferty, przekonanie do zawarcia umowy i określenie jej zasad. Być może przedstawienie oferty banku na stanowisku sprzedawcy jest zbyt mało negocjacyjne w porównaniu do stanowiska, gdzie się samemu w pewnym stopniu kształtuje warunki umowy.
Ale zawsze to jakieś doświadczenie; argumentacja, pokazanie dobrych stron produktu, rozmowa z drugą stroną. Wiec się nie zrażaj

Ja też tak to rozumiem jak Kafka.
Negocjacje, namawianie do zakupu danego produktu,coś a'la przedstawiciel handlowy, który np. jeździ do salonów fryzjerskich i mówi, że z jego firmy odżywki są lepsze niż z innej.
Trzeba mieć gadane, i mocne argumenty.




***


Ja się przespałam z tą wczorajszą rozmową i po wszystkim stwierdziłam,że chyba to nie dla mnie Co prawda czekam na telefon, ale pewna nie jestem czy bym chciała.

Przez kiepski dojazd mówili wprost, że lepiej mieć swoje auto, bo czasem trzeba gdzieś podjechać,a przez kiepski dojazd łatwiej autem. Zaczęli mówić "O,ale Pani w CV ma prawo jazdy,więc auto też pewnie jest". Przytaknęłam,ale auta nie mam i nie miałam, i mnie zwyczajnie na nie nie stać:/

No,ale będę myśleć, jak mnie wybiorą...
drzewosandalowe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-20, 09:12   #3064
Inez24
Raczkowanie
 
Avatar Inez24
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 63
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Akurat to stanowisko to na pewno nie cc , ale wydaje mi się , że moge chociaż troche podpiąć rozmowy w banku pod tę ofertę . No nic jutro zobaczymy kogo potrzebują konkretnie.

Ogólnie gadać to ja lubię i jesli mam odpowiednia wiedzę to potrafie zagadać czlowieka .Gorzej kiedy okazuje się zwłaszcza na początku , że to ta druga strona wie więcej niż ja .Dlatego nie lubię być nowa w pracy ( a niestety ostatnie lata mam wrażenie jestem stale nowa )
__________________
Byle do przodu
Inez24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-20, 09:14   #3065
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez drzewosandalowe Pokaż wiadomość
Przez kiepski dojazd mówili wprost, że lepiej mieć swoje auto, bo czasem trzeba gdzieś podjechać,a przez kiepski dojazd łatwiej autem. Zaczęli mówić "O,ale Pani w CV ma prawo jazdy,więc auto też pewnie jest". Przytaknęłam,ale auta nie mam i nie miałam, i mnie zwyczajnie na nie nie stać:/

No,ale będę myśleć, jak mnie wybiorą...
To niech na to podjeżdżanie zaoferują Ci dostęp do służbowego
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-20, 09:17   #3066
drzewosandalowe
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 1 466
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Będę się martwić, jak mnie wybiorą.
drzewosandalowe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-20, 09:44   #3067
gregia
Zakorzenienie
 
Avatar gregia
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 189
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

U mnie dalej posucha w ogłoszeniach. Całe szczęście, ze nie mam dzis żadnej rozmowy, bo się przeziębiłam i wyglądam jakbym piła całą noc
gregia jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-03-20, 09:54   #3068
Inez24
Raczkowanie
 
Avatar Inez24
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 63
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

U mnie okazało sie , że jutro mam 2.
Do tej jednej mam dojazd taki sobie. Niby blisko , ale ponieważ samochodem jezdzi mąż to mnie pozostaje komunikacja miejska .
No cóż zobaczymy... nie nastawiam się bo nie chce znowu mieć deprechy jak nie wyjdzie
__________________
Byle do przodu
Inez24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-20, 09:55   #3069
niv_
Zakorzenienie
 
Avatar niv_
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 6 831
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

drzewosandalowe -

No i prawidłowo

Cytat:
Napisane przez gregia Pokaż wiadomość
U mnie dalej posucha w ogłoszeniach. Całe szczęście, ze nie mam dzis żadnej rozmowy, bo się przeziębiłam i wyglądam jakbym piła całą noc
U mnie też telefon milczy.

Dziewczyny,początkiem kwietnia szykuje mi się wjazd na około tydzień - jak nie będę mieć jeszcze pracy of course , ale do rzeczy. Prawdopodobnie będę mieć problemy z zasięgiem i potencjalni pracodawcy/rekruterzy się do mnie nie dodzwonią,
Myślicie, że mogą w wiadomościach w odp. na ogłoszenie /Szanowni Państwo, w załączeniu... / napisać, że w takich, a takich dniach proszę o kontakt mailowy ?
Może macie jakieś doświadczenie ?
__________________
Bóg stworzył człowieka ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował.
Mark Twain

Edytowane przez niv_
Czas edycji: 2019-03-20 o 09:58
niv_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-20, 10:07   #3070
Dagunia
Komplikatorka
 
Avatar Dagunia
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 20 300
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez niv_ Pokaż wiadomość
drzewosandalowe -

No i prawidłowo



U mnie też telefon milczy.

Dziewczyny,początkiem kwietnia szykuje mi się wjazd na około tydzień - jak nie będę mieć jeszcze pracy of course , ale do rzeczy. Prawdopodobnie będę mieć problemy z zasięgiem i potencjalni pracodawcy/rekruterzy się do mnie nie dodzwonią,
Myślicie, że mogą w wiadomościach w odp. na ogłoszenie /Szanowni Państwo, w załączeniu... / napisać, że w takich, a takich dniach proszę o kontakt mailowy ?
Może macie jakieś doświadczenie ?
Nagraj wiadomość na poczcie głosowej typu " Dzień dobry, w dniach ..... jestem poza zasięgiem. Proszę o zostawienie wiadomości lub kontakt po .... "
__________________
"Sens zdarzeń pojawia się z opóźnieniem. Trzeba tylko przeczekać. To co dziś jest czystym cierpieniem, po czasie okazuje się przedsionkiem szczęścia i mądrości".
Dagunia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-20, 10:09   #3071
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Megamag, a nie masz jakichś niedoborów w organizmie np. przez dietę? Jakby nie było, w porównaniu do wielu, masz jednak lekką pracę. Nawet nie musisz z rana wstawać i wychodzić, tylko robisz sobie wszystko w zaciszu domowym. Niejeden by pozazdrościł.
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-03-20, 10:15   #3072
drzewosandalowe
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 1 466
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez niv_ Pokaż wiadomość
drzewosandalowe -

No i prawidłowo



U mnie też telefon milczy.

Dziewczyny,początkiem kwietnia szykuje mi się wjazd na około tydzień - jak nie będę mieć jeszcze pracy of course , ale do rzeczy. Prawdopodobnie będę mieć problemy z zasięgiem i potencjalni pracodawcy/rekruterzy się do mnie nie dodzwonią,
Myślicie, że mogą w wiadomościach w odp. na ogłoszenie /Szanowni Państwo, w załączeniu... / napisać, że w takich, a takich dniach proszę o kontakt mailowy ?
Może macie jakieś doświadczenie ?

Jak pracowałam i nie chciałam,żeby szef widziałam,że odbieram telefony - to w CV podawałam tylko maila i pisałam w formularzu, że proszę o kontakt mailowy. RODO nas chroni dzięki temu - bo wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych i możesz podać albo maila albo telefon, albo oba kontakty.
I owszem, jak pisałam, że proszę o kontakt mailowy - to pisali maile.
No bo w sumie nie podałam telefonu, więc nie mieli jak dzwonić
drzewosandalowe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-20, 10:36   #3073
andra
Wtajemniczenie
 
Avatar andra
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: A kto to wie
Wiadomości: 2 884
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

To ja jak nie odebrałam ostatnio, po zdzwonieniu się na następny dzień lub 2, usłyszałam że za późno. Bo już wybrali i zatrudnili. W poważnej instytucji na stanowisku z doświadczeniem rekrutacja trwała 1 dzień. (?!)
Już sobie wyobrażam co to za kandydat, od cioci Zosi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
andra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-20, 12:09   #3074
gregia
Zakorzenienie
 
Avatar gregia
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 189
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Dziewczyny jak myślicie czy konkursy w Mopsie tez są ustawione? Bo nie wiem, czy wogole bawić się w składanie papierów.
gregia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-20, 12:57   #3075
drzewosandalowe
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 1 466
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez gregia Pokaż wiadomość
Dziewczyny jak myślicie czy konkursy w Mopsie tez są ustawione? Bo nie wiem, czy wogole bawić się w składanie papierów.

Składać możesz. Ja niestety się przekonałam,że wszelkie MOPSy, gminy, starostwa, urzędy miasta działają na zasadzie znajomości i polecenia...
No,ale u mnie to Lublin, wiadomo.


Ponoć są gdzieś urzędy, gdzie konkurs się nie odbywa, bo nie ma chętnych,ale ja czegoś takiego nigdy nie spotkałam.
drzewosandalowe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-20, 13:02   #3076
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Może jest szansa, że wynagrodzenie będzie się pojawiało w ofertach

https://serwisy.gazetaprawna.pl/prac...-w-polsce.html

BTW u mnie dzisiaj cisza. Jedna mailowa odmowa, jedno rozpatrywanie, 4 CV wysłane na dość dziwne oferty z desperacji
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-20, 13:10   #3077
niv_
Zakorzenienie
 
Avatar niv_
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 6 831
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Dagunia Pokaż wiadomość
Nagraj wiadomość na poczcie głosowej typu " Dzień dobry, w dniach ..... jestem poza zasięgiem. Proszę o zostawienie wiadomości lub kontakt po .... "
Cytat:
Napisane przez drzewosandalowe Pokaż wiadomość
Jak pracowałam i nie chciałam,żeby szef widziałam,że odbieram telefony - to w CV podawałam tylko maila i pisałam w formularzu, że proszę o kontakt mailowy. RODO nas chroni dzięki temu - bo wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych i możesz podać albo maila albo telefon, albo oba kontakty.
I owszem, jak pisałam, że proszę o kontakt mailowy - to pisali maile.
No bo w sumie nie podałam telefonu, więc nie mieli jak dzwonić
Dzięki dziewczyny

Cytat:
Napisane przez Kafkazmlekiem Pokaż wiadomość
Może jest szansa, że wynagrodzenie będzie się pojawiało w ofertach

https://serwisy.gazetaprawna.pl/prac...-w-polsce.html

BTW u mnie dzisiaj cisza. Jedna mailowa odmowa, jedno rozpatrywanie, 4 CV wysłane na dość dziwne oferty z desperacji
Jestem za

Najlepsze są oferty gdzie widełki z zarobkami są od najniższej krajowej do 6 000 zł lub nawet więcej

Tak jak u mnie, cisza
__________________
Bóg stworzył człowieka ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował.
Mark Twain
niv_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-20, 13:35   #3078
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Dostałam (negatywną) odpowiedź od tej duzej firmy z juesej niestety, moje oczekiwania finansowe były za wysokie

---------- Dopisano o 14:35 ---------- Poprzedni post napisano o 14:33 ----------

A co do wynagrodzenia w ofertach - tak bardzo tak! Szczerze, ja to się w ogole malo orientuje, jaka praca jest ile warta i kto ile zarabia... nawet w mojej branży, nie wiem, jakie są standardy. Ze znajomymi to w ogole nie ma tematu, a widełki z pracuj.pl to sobie myślę, że można wsadzić i przez to na przykład nie wiem, czy moje oczekiwania są wygórowane i ja słabo gospodaruje pieniędzmi, czy o co kaman.
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-20, 13:46   #3079
syklamen
Zakorzenienie
 
Avatar syklamen
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Magiczna kraina Narnia, gdzieś na Latarnianym Pustkowiu...:)
Wiadomości: 6 518
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Dziewczyny, jaki adres mam podać w podaniu, które dołączam do dokumentów aplikacyjnych, które będą wysłane do instytucji publicznej, zamieszkania, czy zameldowania? Ponieważ zameldowana jeszcze jestem w domu rodzinnym. Drugie pytania, w tych oświadczeniach które mam dołączyć jest z automatu wpisane Warszawa, więc mam wszędzie pisać też Warszawa, a nie tam gdzie mieszkam? I wreszcie, czy w CV mają być dane adresowe? Bo w moim jest tylko telefon i e-mail. Ktoś się orientuje?
__________________
47/2017 48/2016 80/2015 95/2014
syklamen jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-03-20, 13:55   #3080
MissScully
Rozeznanie
 
Avatar MissScully
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 643
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez syklamen Pokaż wiadomość
Dziewczyny, jaki adres mam podać w podaniu, które dołączam do dokumentów aplikacyjnych, które będą wysłane do instytucji publicznej, zamieszkania, czy zameldowania? Ponieważ zameldowana jeszcze jestem w domu rodzinnym. Drugie pytania, w tych oświadczeniach które mam dołączyć jest z automatu wpisane Warszawa, więc mam wszędzie pisać też Warszawa, a nie tam gdzie mieszkam? I wreszcie, czy w CV mają być dane adresowe? Bo w moim jest tylko telefon i e-mail. Ktoś się orientuje?
Zobacz, kto organizuje konkurs na dane stanowisko i do niego adresuj. Podajesz adres zamieszkania co do zasady, jesli to urzad obowiazkowo adres.

---------- Dopisano o 14:55 ---------- Poprzedni post napisano o 14:53 ----------

Dla mnie niepodawanie wynagrodzeń to porażka. Dokładnie jak stotek pisze. Chociaż jak ostatnio widziałam ogloszenieza 1400 zł, gdzie w wymaganiach było wyzsze prawnicze to

Stotek spokojnie znajdziesz firme, którą bedzie na Ciebie stać
__________________
Jeśli nie masz na coś czasu, to prosty znak, że nie jest to dla Ciebie istotne.
MissScully jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-20, 14:09   #3081
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez MissScully Pokaż wiadomość
Stotek spokojnie znajdziesz firme, którą bedzie na Ciebie stać
Już nalazłam
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-20, 14:13   #3082
MissScully
Rozeznanie
 
Avatar MissScully
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 643
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez stotek Pokaż wiadomość
Już nalazłam
Gratki
__________________
Jeśli nie masz na coś czasu, to prosty znak, że nie jest to dla Ciebie istotne.
MissScully jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-20, 14:53   #3083
drzewosandalowe
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 1 466
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Kafkazmlekiem Pokaż wiadomość
Może jest szansa, że wynagrodzenie będzie się pojawiało w ofertach

https://serwisy.gazetaprawna.pl/prac...-w-polsce.html

BTW u mnie dzisiaj cisza. Jedna mailowa odmowa, jedno rozpatrywanie, 4 CV wysłane na dość dziwne oferty z desperacji

Czytałam na ten temat sporo komentarzy innych ludzi i z wieloma się zgadzam. To nie przejdzie,dlatego że:
- w większości przypadków okazywałoby się, że "stary" pracownik z kilkuletnim stażem będzie zarabiał mniej, niż nowy,przyjęty w tym roku (każdy może wejść i zobaczyć ofertę pracy, myślę, że byłoby dużo buntów w firmach)
- przedsiębiorcy będą omijać takie coś, piszą np. 2-5 tys, w zależności od doświadczenia i też kompletnie nie będzie wiadomo,ile się dostanie
- sporo by to zmieniło w branżach, pewne firmy płaciłyby mniej, mimo, że byłyby w tej samej branży


No,ale to takie gdybanie. Jeśli pracodawca nie chce podać widełek, to niech proszą o podanie wynagrodzenia (nie we wszystkich ogłoszeniach tak jest). Wtedy HR sobie filtruje względem "tych za drogich", i zostają im tylko CV z dopasowanymi finansami i z tego sobie mogą sobie dalej odrzucać lub zapraszać na rozmowę.


Bo szkoda czasu kogoś, kto chce 5 tys, względem kogoś, kogo zadowoli 2 tys na to samo stanowisko...
Mają określony budżet - niech dopasują CV z wymaganiami finansowymi i tyle.
drzewosandalowe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-20, 14:57   #3084
syklamen
Zakorzenienie
 
Avatar syklamen
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Magiczna kraina Narnia, gdzieś na Latarnianym Pustkowiu...:)
Wiadomości: 6 518
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez MissScully Pokaż wiadomość
Zobacz, kto organizuje konkurs na dane stanowisko i do niego adresuj. Podajesz adres zamieszkania co do zasady, jesli to urzad obowiazkowo adres.

Do kogo mam adresować to wiem, chodzi mi czy mam wpisywać wszędzie adres zamieszkania czy zameldowania i czy z automatu uzupełniać wszędzie miejscowość Warszawa obok daty (tak mam wpisane w jednym oświadczeniu które już pobrałam ze strony). CV już uzupełniłam o adres i dokładne daty zatrudnienia. Jeszcze napiszcie mi co się wpisuje w podaniu do dyrektora placówki jako uzasadnienie?

Najwyżej jutro zadzwonię jeszcze raz do kadr i dopytam.
__________________
47/2017 48/2016 80/2015 95/2014
syklamen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-20, 15:54   #3085
MissScully
Rozeznanie
 
Avatar MissScully
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 643
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez syklamen Pokaż wiadomość
Do kogo mam adresować to wiem, chodzi mi czy mam wpisywać wszędzie adres zamieszkania czy zameldowania i czy z automatu uzupełniać wszędzie miejscowość Warszawa obok daty (tak mam wpisane w jednym oświadczeniu które już pobrałam ze strony). CV już uzupełniłam o adres i dokładne daty zatrudnienia. Jeszcze napiszcie mi co się wpisuje w podaniu do dyrektora placówki jako uzasadnienie?

Najwyżej jutro zadzwonię jeszcze raz do kadr i dopytam.
Powinnaś mieć podane w formularzu. W raze czego zawsze mozesz przedzwonic i dopytac i to jest chyba najlepsza opcja, bo urzedy maja tzw. formalna weryfikacje dokumentow, gdzie np. wymagalny brak podpisu pod CV stanowi przeslanke do odrzucenia oferty.
Jako uzasadnienie-z uwagi iz spełniasz wymagania stawiane w danym ogłoszeniu Twoim zdaniem jestes odpowiednia kandydatka do pracy na tym stanowisku.
__________________
Jeśli nie masz na coś czasu, to prosty znak, że nie jest to dla Ciebie istotne.
MissScully jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-20, 20:34   #3086
Agnek
Wtajemniczenie
 
Avatar Agnek
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 2 329
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Poszłam na tę rozmowę i wszystko popsułam. Byłam zbyt szczera... także spodziewam się negatywnej odpowiedzi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Agnek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-20, 21:14   #3087
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Ja na razie będę chodzić na tę sezonową robotę. Jutro spytam o możliwość U-Z, a międzyczasie będę szukać dalej. W ogłoszeniach nadal posucha, mam wrażenie, że w zeszłym roku było więcej tych różnych ogłoszeń.
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-20, 21:19   #3088
koralina3
Rozeznanie
 
Avatar koralina3
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 861
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Agnek Pokaż wiadomość
Poszłam na tę rozmowę i wszystko popsułam. Byłam zbyt szczera... także spodziewam się negatywnej odpowiedzi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Też mam problem z własną szczerością. Nie będę nikomu nawijać , że np. podejmę studia , bo ich nie podejmę. Nie potrafię się fałszywie uśmiechać. Jestem sobą. Też niedobrze.
Ofert brak.
Dziś doszłam do wniosku, że najszczęśliwsza jestem na spacerze z psem. Po powrocie poleciałam na pocztę i wysłałam cv do policji na referenta.

Miałam wątpliwą "przyjemność" pracować (na czarno) w firmie rodzinnej, takich Grażyn biznesu (hurtownia) - jak to tu ktoś określił. I wiem , że trzeba się trzymać od takich firm z daleka. Nie dość, że z punktu widzenia urzędu skarbowego była tam taka maniana jakich mało, to jeszcze trzy pozostałe dziewczyny mówiły do właścicielki "ciociu". Dla mnie, obcej, miejsca nie było. Zresztą panowała tam jakaś dziwna atmosfera.
__________________
Błagam, napraw mnie ....
koralina3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-20, 22:06   #3089
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez koralina3 Pokaż wiadomość
Też mam problem z własną szczerością. Nie będę nikomu nawijać , że np. podejmę studia , bo ich nie podejmę. Nie potrafię się fałszywie uśmiechać. Jestem sobą. Też niedobrze.
Ofert brak.
Dziś doszłam do wniosku, że najszczęśliwsza jestem na spacerze z psem. Po powrocie poleciałam na pocztę i wysłałam cv do policji na referenta
Ja mam podobnie, jestem zbyt szczera. Staram się ważyć słowa, czasem coś podkoloryzuję, ale mimo wszystko nie chcę udawać kogoś kim nie jestem.

Koralina, myślisz że masz szanse jako referent? Mnie się wydaje, że na referentów, juniorów, młodszych specjalistów to biorą jakichś ludzi po studiach (kierunkowych najlepiej).

Dzisiaj powysyłałam CV na takie dziwne oferty... w tym na kierownika sklepu z drogimi ciuchami.. napisali, że przeszkolą
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-20, 22:42   #3090
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Na referenta akurat zwykle wymagają średniego.

I co jest nieszczerego w uśmiechaniu się? To zwykła uprzejmość.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-06-30 14:00:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:16.