pomoc od sponsorów - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes Szukasz pracy, pracujesz, prowadzisz własny biznes, masz wiele pytań i wątpliwości, a może masz wiedzę, którą chciałabyś się podzielić z osobami, które jej poszukują. To forum jest właśnie dla Ciebie.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2014-11-14, 14:41   #1
lllada
Przyczajenie

Arrow

pomoc od sponsorów

Czy są firmy pomagające "zwykłym śmiertelnikom" w spełnianiu marzeń?
Brakuje mi funduszy, jestem studentką (pracuję ale i tak mi nie starczy pieniędzy) i mam ostatnią okazję na podróż do USA na wizę pracowniczo-turystyczną przeznaczoną dla studentów właśnie.
Kolega mi powiedział, że prywatne firmy czasem pomagają w zasponsorowaniu podobnych działań.
Czy warto i gdzie pytać o taką pomoc?
lllada jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-14, 14:56   #2
I ona
Zakorzenienie

Dot.: pomoc od sponsorów

Wydaje mi się, że żadna firma bez jakichś zysków dla siebie nie zasponsoruje Ci wyjazdu.. Wiesz w takiej sytuacji jak Ty jest tysiące młodych ludzi.
Więc chyba nie ma co marzyć, jak sie samemu nie zarobi
I ona jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-14, 15:02   #3
lllada
Przyczajenie

problem jest w tym, że nie dam rady uzbierać takiej sumy. Kolega mi podpowiedział, że duże firmy pomagają w finansowaniu różnych tego typu rzeczy...
lllada jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-14, 15:49   #4
alma11
Raczkowanie

Owszem, sa takie firmy.
Wkilkaj sobie w wyszukiwarke 'aniolowie biznesu'
alma11 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-14, 16:12   #5
I ona
Zakorzenienie

"Aniołowie biznesu" pomagają finansowo osobom, które otwierają jakiąś firme mniejszą/większa nie ważne - w zamian za udziały w tejże firmie albo jakiś procent zysku. Pomagają rozkręcić biznes.
NIE POMAGAJĄ ONI OSOBOM, KTÓRE ZBIERAJĄ KASE NA WYJAZD.
Nie mylcie pojęć - nie ma ludzi, którzy sponsorują wyjazy komuś bez żadnego dla siebie celu/zysku. No w sumie cudowny dobroczyńca się może znaleźć, ale nie wiem prawdopodobne jest to takie jak wygranie w totka
Stary 2014-11-14, 17:46   #6
201604250941
Konto usunięte

Są takie firmy, ale ich warunkiem jest, że później to u nich odpracujesz przez następnych kilka lat. Ale to raczej jest stypendnium na studia tam.
201604250941 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-15, 16:22   #7
dryda
Rozeznanie

W zasadzie przychodzą mi tu do głowy takie strony, typu crowdfunding - modne zagranicą, ale w Polsce też parę mamy, polecam sprawdzić w google.
To wygląda tak, że zakłada się projekt czyli np taki wyjazd, pisze się o celach wyjazdu, o tym co ma Ci dać, itd i ludzie jakby "zrzucają się" na realizację tego pomysłu/projektu - oczywiście pod warunkiem, że im sie spodoba i że dostaną coś w zamian (widokówki z trasy, pamiątkę etc).
Parę takich akcji już się w Polsce udało, ale na pewno nie dostaniesz pieniędzy ot tak - to trzeba pokombinować i podziałać, a firmy prywatne jeśli coś sponsorują, to pod warunkiem, że coś z tego mają.
Takie życie.
dryda jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-15, 19:28   #8
I ona
Zakorzenienie

Wszystko się zgadza, ale z opisu autorki wynika, że ona chciałaby żeby jej ktoś zasponsorował wyjazd do USA w celach zarobkowo - turystycznych. Tak o poprostu! A takiego czegoś nie ma. Szanse na takie wyjazdy ma masa studentów, ale to wiadomo, że nikt Ci na to nie da.

Myślenie autorki jest dość dziwne - pracuje, ale mało zarabiam i nie uzbieram aż tyle kasy na wyjazd i licze że ktoś mi to ZA DARMO da! Tak to każdy by chciał.

Ja teraz też mogę sobie zachcieć pojechać do USA do pracy na wakacje np i sprawa jest prosta, albo mam na ten wyjazd, ewentualnie biore kredyt i jade, albo nie mam i nie jade.
Stary 2014-11-17, 15:02   #9
kisielova
ReklaMO(D)żerca.

Autorko wątpię, żeby jakakolwiek firma zasponsorowała Ci Twoją zachciankę, tym bardziej, że na tej wizie możesz legalnie iść do pracy(?). Czyli oni kupują Ci bilet, ogarniają noclegi i takie tam, Ty idziesz sobie tam do pracy, zwiedzasz Hamerykę i co... co oni z tego mają?
kisielova jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-18, 11:33   #10
dryda
Rozeznanie

I to jest słuszna uwaga "Co oni z tego mają"?
Każda firma musi coś mieć z tego, że komuś pomaga - nawet jak są te programy typu "Zbudujemy Ci dom" - to to również nie jest pomoc gratisowa, firmy zyskują reklamę, prestiż, fajny wizerunek dzięki sponsorowaniu materiałów budowlanych, czy wdzięczności tych, dla których coś robią.
Tak, że na pewno nie ma co liczyć że ot tak ktoś wyjmie z kieszeni kaskę, żeby osobie, która "nie ma na wycieczkę" i nic od siebie nie da - wyłożyć na to fundusze
To fakt.
dryda jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-18, 13:48   #11
baloba
Przyczajenie

Wyjedź ze szkoły-tak będzie najbezpieczniej.
baloba jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
pieniądze, podróże, pomoc, sponsor, studia

Nowe wątki na forum Praca i biznes

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości