renegocjacja zarobków - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-12-10, 16:40   #1
201703060948
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 422

renegocjacja zarobków


Byłam na rozmowie o pracę. Stanowisko w organizacji zajmującej się tematem, na którym doskonale się znam, ale samo stanowisko było również związane z finansami, czyli czymś na czym nie znam się za bardzo. Pytania dotyczyły gównie właśnie finansów i już w trakcie rozmowy wiedziałam, że pracy raczej nie dostanę.

W trakcie rozmowy padło pytanie o zarobki i zaproponowano mi jakieś 20% niżej niż moje oczekiwania. Powiedziałam, że ok, uznając, że na finansach i podatkach jeszcze się nie znam, dopiero będę musiała się podszkolić.

I teraz zadzwonili, że nie przyjmą mnie na to stanowisko, bo nie mam doświadczenia w finansach, ale zwalnia im się jeszcze jedno stanowisko na które idealnie bym pasowała i są pod wrażeniem moich umiejętności, bo pasują idealnie.

Facet pokreślił, że "warunki [jak rozumiem finansowe] te same". Zgodziłam się już "prowizorycznie".

Mamy rozmawiać o tym jutro. Myślałam o tym i wiem, że płaca, którą mi zaproponowano jest zbyt niska... Rekruter twierdził, że każdy w organizacji zarabia tyle ile mi zaproponowano jako podstawę (nie zrozumiałam zbyt dokładnie co to oznacza). Ale ja jestem znacznie lepiej wykształcona niż większość teamu (na stronie można zerknąć na ich bio, wielu z nich to jeszcze studenci), i moje wykształcenie i doświadczenie pasuje idealnie to organizacji. Zajmowałam się już też podobnymi rzeczami jak te, za które byłabym odpowiedzialna u nich. Właściwie na tak kiepsko płatne ogłoszenia o pracę w ogóle nie odpowiadam.

Zastanawiam się w jaki sposób rozpocząć jutro renegocjację zarobków.

Edytowane przez 201703060948
Czas edycji: 2014-12-10 o 16:58
201703060948 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-10, 18:51   #2
witkapaw
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 2
Dot.: renegocjacja zarobków

W sumie pracy jeszcze nie zaczełąś i chce renegocjować warunki - hmm - zacznij od pytania jakie były by twoje obowiązki, i po ich podaniu możesz przekazać, że OK, ale twoja wcześniejsza propozycja finansowa dotyczyła tamtego stanowiska, a nie tego.

Niestety musisz sie liczyć, że pracy nie dostaniesz.
witkapaw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-10, 19:40   #3
201703060948
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 422
Dot.: renegocjacja zarobków

Cytat:
Napisane przez witkapaw Pokaż wiadomość
W sumie pracy jeszcze nie zaczełąś i chce renegocjować warunki - hmm -
No i nie zacznę, jeśli warunki nie będą mi odpowiadały. Lepsze to niż sprzedawać się za mniej niż jestem warta albo zmieniać pracę za 3 miesiące jak pojawi się lepsza oferta. Jedną ofertę już odrzuciłam. Jestem w na tyle dobrej sytuacji, że wszystkiego przyjmować nie muszę.

Faktem jest jednak, że to stanowisko interesuje mnie znacznie bardziej niż inne, o które się staram. Po prostu jest ciekawsze. Niechętnie bym z niego rezygnowała.

Edytowane przez 201703060948
Czas edycji: 2014-12-10 o 19:45
201703060948 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-10, 21:39   #4
natash88
Wtajemniczenie
 
Avatar natash88
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 128
Dot.: renegocjacja zarobków

Cytat:
Napisane przez Osterhase Pokaż wiadomość
No i nie zacznę, jeśli warunki nie będą mi odpowiadały. Lepsze to niż sprzedawać się za mniej niż jestem warta albo zmieniać pracę za 3 miesiące jak pojawi się lepsza oferta. Jedną ofertę już odrzuciłam. Jestem w na tyle dobrej sytuacji, że wszystkiego przyjmować nie muszę.

Faktem jest jednak, że to stanowisko interesuje mnie znacznie bardziej niż inne, o które się staram. Po prostu jest ciekawsze. Niechętnie bym z niego rezygnowała.
chyba najlepiej byłoby bezpośrednio - tamte warunki dotyczyły tamtej oferty, ta oferta na stanowisko, na które jesteś wykwalifikowana, jest totalnie osobną kwestią.

tanio się nie sprzedawaj w każdym razie
__________________
zakochana w sobie od urodzenia

natash88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-12, 11:50   #5
natash88
Wtajemniczenie
 
Avatar natash88
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 128
Dot.: renegocjacja zarobków

Cytat:
Napisane przez Osterhase Pokaż wiadomość
Byłam na rozmowie o pracę. Stanowisko w organizacji zajmującej się tematem, na którym doskonale się znam, ale samo stanowisko było również związane z finansami, czyli czymś na czym nie znam się za bardzo. Pytania dotyczyły gównie właśnie finansów i już w trakcie rozmowy wiedziałam, że pracy raczej nie dostanę.

W trakcie rozmowy padło pytanie o zarobki i zaproponowano mi jakieś 20% niżej niż moje oczekiwania. Powiedziałam, że ok, uznając, że na finansach i podatkach jeszcze się nie znam, dopiero będę musiała się podszkolić.

I teraz zadzwonili, że nie przyjmą mnie na to stanowisko, bo nie mam doświadczenia w finansach, ale zwalnia im się jeszcze jedno stanowisko na które idealnie bym pasowała i są pod wrażeniem moich umiejętności, bo pasują idealnie.

Facet pokreślił, że "warunki [jak rozumiem finansowe] te same". Zgodziłam się już "prowizorycznie".

Mamy rozmawiać o tym jutro. Myślałam o tym i wiem, że płaca, którą mi zaproponowano jest zbyt niska... Rekruter twierdził, że każdy w organizacji zarabia tyle ile mi zaproponowano jako podstawę (nie zrozumiałam zbyt dokładnie co to oznacza). Ale ja jestem znacznie lepiej wykształcona niż większość teamu (na stronie można zerknąć na ich bio, wielu z nich to jeszcze studenci), i moje wykształcenie i doświadczenie pasuje idealnie to organizacji. Zajmowałam się już też podobnymi rzeczami jak te, za które byłabym odpowiedzialna u nich. Właściwie na tak kiepsko płatne ogłoszenia o pracę w ogóle nie odpowiadam.

Zastanawiam się w jaki sposób rozpocząć jutro renegocjację zarobków.
I jak się rozwiązała sytuacja, jeśli możesz zdradzić?
__________________
zakochana w sobie od urodzenia

natash88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-12, 19:57   #6
201703060948
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 422
Dot.: renegocjacja zarobków

Cytat:
Napisane przez natash88 Pokaż wiadomość
I jak się rozwiązała sytuacja, jeśli możesz zdradzić?
Słabo się rozwiązała Renegocjacji nawet nie zaproponowałam, bo po zachowaniu faceta widziałam, że nie ma najmniejszych szans, żeby się zgodził. A mimo to rozmowa rozwinęła się tak, że przez chwilę w ogóle nie byłam pewna czy zdecyduję się podpisać umowę/ czy dojdziemy do porozumienia. Niemiło było. Facet zachowywał się jakby mi łaskę robił, że mnie zatrudnia bez konkursu ("po raz pierwszy tak robią, bo zawsze rozpisywali i dostawali mnóstwo dobrych aplikacji!") i ogólnie trochę mitoman ("i tę innowację przejęły od nas inne organizacje, bo widzą jak dobrze się sprawdza!" - chociaż to rozwiązanie stosowane od lat...). Negocjacje plus krótkie wprowadzenie w obowiązki i strukturę zajęły nam 2 godziny - to o czymś świadczy...

Podpisałam w końcu, bo doszłam do wniosku, że pracując tam mam niesamowite możliwości networkingu - organizacja współpracuje ze wszystkimi największymi "graczami" w moim obszarze i ja będę z nimi miała bezpośrednio do czynienia. Więc ewentualnie będę mogła zdobyć trochę doświadczenia i zmienić pracę na lepszą - bo możliwości awansu tam właściwie nie ma. Poza tym, byłam 2 miesiące bezrobotna i strasznie mnie to dołowało, chciałam wreszcie zacząć pracę. I wreszcie: stanowisko naprawdę doskonale wpisuje się w mój życiorys - nie chciałam zmieniać działki. W ciągu 3 miesięcy intensywnego szukania pracy nie znalazłam żadnego innego, które tak by pasowało.

Zobaczymy.

Edytowane przez 201703060948
Czas edycji: 2014-12-12 o 20:08
201703060948 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-12, 20:58   #7
ganesha
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 222
Dot.: renegocjacja zarobków

Kurcze, miałam niedawno podobną sytuację ale powiem Ci że po kilku miesiącach pracy trochę wkurza mnie fakt że kasa jest poniżej moich oczekiwan...
Mam nadzieje ze przy podpisywaniu umowy na stale będzie renegocjacja i dostanę podwyżkę bo nie chcę zmieniać ponownie pracy. Tobie życzę tego samego autorko, Powodzenia
ganesha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-12-12, 21:13   #8
201703060948
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 422
Dot.: renegocjacja zarobków

Cytat:
Napisane przez ganesha Pokaż wiadomość
Kurcze, miałam niedawno podobną sytuację ale powiem Ci że po kilku miesiącach pracy trochę wkurza mnie fakt że kasa jest poniżej moich oczekiwan...
Mam nadzieje ze przy podpisywaniu umowy na stale będzie renegocjacja i dostanę podwyżkę bo nie chcę zmieniać ponownie pracy. Tobie życzę tego samego autorko, Powodzenia
Szukaj nowej jeśli możesz. Może nawet jak postawisz ich na ostrzu noża: odchodzę, bo gdzie indziej zaproponowano mi więcej, też ci więcej zaproponują.

To co będę dostawała pozwoli mi się bez problemów utrzymać (pracując za płacę, którą zaoferowano mi w Polsce musiałabym liczyć każdy grosz), ale jednak wolałabym więcej odłożyć. Być może trochę odgrywało rolę, że jednak nie jestem stąd, a obcokrajowcom trudniej znaleźć dobrą pracę biurową. Czytałam gdzieś wyniki badań, że z nie-niemieckim nazwiskiem masz 20% szans dostać pracę, w porównaniu do Niemców z tym samym wykształceniem/ doświadczeniem, itp.

Edytowane przez 201703060948
Czas edycji: 2014-12-12 o 21:18
201703060948 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-13, 11:01   #9
ganesha
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 222
Dot.: renegocjacja zarobków

Wiesz co, na razie czekam jak sie rozwinie sytuacja bo myślę że będzie szansa awansu. Mam to szczescie ze jednak nie zarabiam najniższych pieniędzy i TZ ma super warunki więc spokojnie mozemy zyc na dobrym poziomie...Chce zalapac sie na kilka szkolen, wyjazdow itp więc nie pali mi się ze zmiana...Ale na pewno wielu lat za ta stawkę nie zamierzam pracować
ganesha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-12-13 11:01:41


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:19.