Testowanie kosmetyków (???) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes Szukasz pracy, pracujesz, prowadzisz własny biznes, masz wiele pytań i wątpliwości, a może masz wiedzę, którą chciałabyś się podzielić z osobami, które jej poszukują. To forum jest właśnie dla Ciebie.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2012-02-28, 10:15   #1
Savanoja
Rozeznanie

Question

Testowanie kosmetyków (???)

Czy spotkałyście się z propozycją pracy polegającej na testowaniu kosmetyków "od stóp do głów" za 300 zl dziennie? Dodam, iż miałaby to być umowa o pracę i zarobek wynosił by ok 6000 zł miesięcznie. Przyznaje, że zaintrygowała mnie taka propozycja, jednak coś mi nie gra. Nie zostałam zaproszona na rozmowę do siedziby (choćby laboratorium) tylko krótko rozmawialiśmy w okolicy mojego miejsca zamieszkania. Pan zaproponował próbne 3 dni sprawdzania mojej skóry - czy będę nadawała się do współpracy i miało by się to odbywać w moim mieszkaniu (to testowanie). Dodam, że na spotkanie poszłam z mężem ponieważ od razu ta propozycja wydała mi się dziwna.
Co Wy na no?
Savanoja jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-28, 13:08   #2
elves
Przyczajenie

Dot.: Testowanie kosmetyków (???)

Nie mam doświadczenia w takich sprawach.Ja też szukam takiego dodatkowego zarobku.Niestety ta sprawa jest bardzo dziwna i od razu widać,że coś nie gra.Po pierwsze wiesz wogóle na czym na polegać to testowanie ?Jakie są to kosmetyki?dlaczego nigdzie cię nie zaprosili? tylko u ciebie? bo ta sprawa śmierdzi.Coś mi się wydaje,że to na 100% jakaś nowa linia kosmetyków nie testowana na nikim-i szkoda na takie coś zdrowia nieważne za jakie pieniądze. Nie mam pojęcia jak ludzie mogą godzić się na takie rzeczy i np.jak zdrowy człowiek testuje leki ?

Lepiej poszukaj gdzie indziej sprawdzonych i bezpiecznych kosmetyków do testowania w zamian za opinie na pewno będą to mniejsze pieniądze,ale na pewno nic ci się po nich nie stanie.
elves jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-28, 13:44   #3
Savanoja
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez elves Pokaż wiadomość
Nie mam doświadczenia w takich sprawach.Ja też szukam takiego dodatkowego zarobku.Niestety ta sprawa jest bardzo dziwna i od razu widać,że coś nie gra.Po pierwsze wiesz wogóle na czym na polegać to testowanie ?Jakie są to kosmetyki?dlaczego nigdzie cię nie zaprosili? tylko u ciebie? bo ta sprawa śmierdzi.Coś mi się wydaje,że to na 100% jakaś nowa linia kosmetyków nie testowana na nikim-i szkoda na takie coś zdrowia nieważne za jakie pieniądze. Nie mam pojęcia jak ludzie mogą godzić się na takie rzeczy i np.jak zdrowy człowiek testuje leki ?

Lepiej poszukaj gdzie indziej sprawdzonych i bezpiecznych kosmetyków do testowania w zamian za opinie na pewno będą to mniejsze pieniądze,ale na pewno nic ci się po nich nie stanie.
Z krótkiej rozmowy z panem wynikało, że są to kosmetyki różne tuż przed wprowadzeniem do obrotu i że będą sprawdzane reakcje mojej skóry, będzie się to odbywało w domu i w ich laboratorium. Mają podobno umowę z 300 firmami kosmetycznymi. Kwota wydała mi się spora, ale w sumie nie to było najdziwniejsze tylko sposób w jaki ten człowiek się do mnie zwrócił czyli odpowiedział na moje ogłoszenie (że szukam) i że nie zaprosił mnie nigdzie tylko jakoś tak w biegu, na szybko... A skoro to poważne badania i ponoć poważna firma to chyba nie tak powinna wyglądać wstępna rozmowa.
Póki co nie wchodzę w kontakt, może to jakiś przekręt lub naciągacz... ?
Stary 2012-02-29, 07:19   #4
aneszna
Wojowniczka

Cytat:
Napisane przez Savanoja Pokaż wiadomość
Z krótkiej rozmowy z panem wynikało, że są to kosmetyki różne tuż przed wprowadzeniem do obrotu i że będą sprawdzane reakcje mojej skóry, będzie się to odbywało w domu i w ich laboratorium. Mają podobno umowę z 300 firmami kosmetycznymi. Kwota wydała mi się spora, ale w sumie nie to było najdziwniejsze tylko sposób w jaki ten człowiek się do mnie zwrócił czyli odpowiedział na moje ogłoszenie (że szukam) i że nie zaprosił mnie nigdzie tylko jakoś tak w biegu, na szybko... A skoro to poważne badania i ponoć poważna firma to chyba nie tak powinna wyglądać wstępna rozmowa.
Póki co nie wchodzę w kontakt, może to jakiś przekręt lub naciągacz... ?
baaardzo dziwne.

nie ma ''opłaty wpisowej''?
To nie te czasy, że kobieta musiała się wić wokół męskich gaci, bo była zależna ekonomicznie.

aneszna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-29, 09:33   #5
Savanoja
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez aneszna Pokaż wiadomość
baaardzo dziwne.

nie ma ''opłaty wpisowej''?
Nic mi na ten temat nie wiadomo...
Wczoraj pan odezwał się do mnie i zapytał (sms-em) czy zrezygnowałam z bycia jak to określił "modelem". Odpowiedziałam ze nie, ale by podał mi jeszcze nazwę firmy lub regon i nip (niepotrzebnie dodałam to "lub" ). Podał mi imię, nazwisko i nazwę. Sprawdziłam i nie ma takiej firmy w rejestrze! I myślę sobie, ze spokojnie mogę podać tę nazwę na forum jako ostrzeżenie, zastanawiam sie czy nie warto by zglosić się na policję by tam sprawdzili, bo naprawdę to bardzo dziwne i diabli wiedzą czego ten człowiek tak naprawdę chciał... Na początku zapytał mnie czy wynajmuję mieszkanie. odpowiedziałam że nie, tylko mieszkam u siebie (tez dziwne pytanie jak na pierwszą rozmowę dotyczącą pracy.
Piotr Bernard firma Galart - tak mi podał sms-em, po czym nie odezwał sie juz więcej.
Stary 2012-02-29, 09:37   #6
aneszna
Wojowniczka

Cytat:
Nic mi na ten temat nie wiadomo...
Wczoraj pan odezwał się do mnie i zapytał (sms-em) czy zrezygnowałam z bycia jak to określił "modelem". Odpowiedziałam ze nie, ale by podał mi jeszcze nazwę firmy lub regon i nip (niepotrzebnie dodałam to "lub" ). Podał mi imię, nazwisko i nazwę. Sprawdziłam i nie ma takiej firmy w rejestrze! I myślę sobie, ze spokojnie mogę podać tę nazwę na forum jako ostrzeżenie, zastanawiam sie czy nie warto by zglosić się na policję by tam sprawdzili, bo naprawdę to bardzo dziwne i diabli wiedzą czego ten człowiek tak naprawdę chciał... Na początku zapytał mnie czy wynajmuję mieszkanie. odpowiedziałam że nie, tylko mieszkam u siebie (tez dziwne pytanie jak na pierwszą rozmowę dotyczącą pracy.
Piotr Bernard firma Galart - tak mi podał sms-em, po czym nie odezwał sie juz więcej.
jeśli nie ma regonu, to firma nie istnieje.
daj sobie spokój.
To nie te czasy, że kobieta musiała się wić wokół męskich gaci, bo była zależna ekonomicznie.

aneszna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-29, 09:57   #7
Savanoja
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez aneszna Pokaż wiadomość
jeśli nie ma regonu, to firma nie istnieje.
daj sobie spokój.
Ano właśnie, firma nie istnieje, ale ten facet niby proponuje pracę a tak naprawdę to co mu chodzi? Bo był gotów juz teraz, natychmiast iść do mojego mieszkania i robic mi jakieś "testy"! Przy czym wiedział, że nie jestem sama, bo cały czas był ze mną TZ. Oczywiste, że to jakaś wielka lipa, ale nurtuje mnie co to za jeden...
Stary 2012-02-29, 10:55   #8
monique_05
Raczkowanie

Cytat:
Ano właśnie, firma nie istnieje, ale ten facet niby proponuje pracę a tak naprawdę to co mu chodzi? Bo był gotów juz teraz, natychmiast iść do mojego mieszkania i robic mi jakieś "testy"! Przy czym wiedział, że nie jestem sama, bo cały czas był ze mną TZ. Oczywiste, że to jakaś wielka lipa, ale nurtuje mnie co to za jeden...

Może jakiś oszust, ogląda mieszkanie, rozeznaje się jaki macie majątek, potem będzie was obserwował i zrobi włam. Nie ma co, nie daj się, po pierwsze to sama stawka jest za wysoka i podejrzana, po drugie to, że faceta nie ma w rejestrze, a po trzecie, że tak bardzo chce Ci wejść do mieszkania...
monique_05 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-29, 13:44   #9
Savanoja
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez monique_05 Pokaż wiadomość
Może jakiś oszust, ogląda mieszkanie, rozeznaje się jaki macie majątek, potem będzie was obserwował i zrobi włam. Nie ma co, nie daj się, po pierwsze to sama stawka jest za wysoka i podejrzana, po drugie to, że faceta nie ma w rejestrze, a po trzecie, że tak bardzo chce Ci wejść do mieszkania...
że oszust to oczywiste, w końcu podał nazwę firmy która nie istnieje!
Ciekawi mnie, czy tylko mnie zaproponował to coś, czy jest więcej takich przypadków.
Kolejne ciekawe doświadczenie... "pracowe"
Stary 2012-04-12, 12:23   #10
renoiz
Przyczajenie

znalazłam post dot. tego samego ogłoszenia ale sprzed 2 lat a jest o tym samym oszuście,
http://forum.gumtree.pl/about6065.html

"Wysłany: Czw 02 Wrz, 2010 9:09 Temat postu: Oszust- kosmetyki- testowanie-lipa!!!!!!!!!!!!!
Witam, piszę ponieważ ostatnio miałam styczność z Panem który oferuję ludziom którzy się ogłaszają szukając pracy, pracę przy testowaniu kosmetyków. Jest to prawdopodobnie oszust bo najpierw pisze że oferuję pracę za 300 zł dniówki a potem wydziwia. Pisze tylko smsy!!! Co to za pracodawca który przyjmując kogoś do pracy pisze z nim sms??

Co się okazało zaczął pisać o testowaniu artykułów erotycznych typu:żele itp. i po moich pytaniach o firmę itp cisza......"

Ciekawe o co temu oszustowi chodzi. I to testowanie artykułów erotycznych, masakra...

Edytowane przez renoiz
Czas edycji: 2012-04-12 o 12:29
renoiz jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-21, 14:58   #11
Savanoja
Rozeznanie

Myślę, że to jakiś zboczeniec albo co najmniej perwers i nie chcę wiedzieć do czego mu moje ciało potrzebne... brrr. Nie sądzę by rzeczywiście był w stanie zapłacić takie kwoty (nawet jeśli któraś z babeczek poszła by na coś takiego). Podałam tu nazwę firmy "GALART" Piotr Bernard, bo warto ostrzec...tak sądzę. Dziwnie ten człowiek wyglądał, nie budził mojego zaufania, był jakiś taki "oślizgły"... Uważajcie, bo pewnie można wpakować się w niezły syf...
Stary 2013-07-05, 17:02   #12
marta_ga
Raczkowanie

Cytat:
Myślę, że to jakiś zboczeniec albo co najmniej perwers i nie chcę wiedzieć do czego mu moje ciało potrzebne... brrr. Nie sądzę by rzeczywiście był w stanie zapłacić takie kwoty (nawet jeśli któraś z babeczek poszła by na coś takiego). Podałam tu nazwę firmy "GALART" Piotr Bernard, bo warto ostrzec...tak sądzę. Dziwnie ten człowiek wyglądał, nie budził mojego zaufania, był jakiś taki "oślizgły"... Uważajcie, bo pewnie można wpakować się w niezły syf...
Faktycznie, może być niezły syf, dzięki za ostrzeżenie bo właśnie moja przyjaciółka ostatnio znalazła podobne ogłoszenie, w porę ją ostrzegłam...
Stary 2014-01-21, 20:44   #13
bilon
Przyczajenie

witam wszystkich forumowiczów otórz ja znam osobiście tego oszusta -zboczeńca i jesli numer telefonu jaki podawał do kontaktu to 796095737 to proszę o kontakt. To gwałciciel i jedna poszkodowana osoba wniosła już oskarżenie o gwałt i molestowanie, sprawa znalazła finl w sądzie. Radzę zfłaszać się na policję a ja podam dane personalne tej osoby

---------- Dopisano o 21:44 ---------- Poprzedni post napisano o 21:39 ----------

Firma ,,Galart i testowanie kosmetyków" przez Piotra Galarta to sposób na seksualne wykożystywanie niczego nieświadomych kobiet to zboczony i nieodpowiedzialny drań. Apeluję o zglaszanie sprawy na POLICJĘ o gwałt i molestowanie. To teraz ścigane z urzędu.
bilon jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-16, 22:09   #14
madziaWAWA
Przyczajenie

ja też dostałam dzisiaj taką propozycję, od Piotra, nazwiska nie znam i ma inny nr telefonu. też spotkanie u mnie lub u niego w domu :/ oczywiście się nie spotkam ale spróbuję dowiedzieć się więcej szczegółów. "mój "Piotr ma ponoć salon spa, adresu nie znam tylko dzielnicę
madziaWAWA jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-17, 20:46   #15
cobyludziepowiedzieli
Przyczajenie

Smile Dot.: Testowanie kosmetyków (???)

Cytat:
Napisane przez bilon Pokaż wiadomość
witam wszystkich forumowiczów otórz ja znam osobiście tego oszusta -zboczeńca i jesli numer telefonu jaki podawał do kontaktu to 796095737 to proszę o kontakt. To gwałciciel i jedna poszkodowana osoba wniosła już oskarżenie o gwałt i molestowanie, sprawa znalazła finl w sądzie. Radzę zfłaszać się na policję a ja podam dane personalne tej osoby

---------- Dopisano o 21:44 ---------- Poprzedni post napisano o 21:39 ----------

Firma ,,Galart i testowanie kosmetyków" przez Piotra Galarta to sposób na seksualne wykożystywanie niczego nieświadomych kobiet to zboczony i nieodpowiedzialny drań. Apeluję o zglaszanie sprawy na POLICJĘ o gwałt i molestowanie. To teraz ścigane z urzędu.

Właśnie otrzymałam telefon od Piotra "jakiegoś" - Niewiadomski - czy jakiś "-ski" niemrawie powiedziane - tak, żeby nie usłyszeć...z propozycją pracy: badanie rynku, wydawanie opinii o kosmetykach - testowanych na mnie, w moim domu - przez tego pana, zarobek ok.3 tys. na rękę, umowa o pracę.... Pan usilnie naciskał bym smsem podała mu swój adres. Porozmawiałam, podziękowałam i rozłączyłam się. Zaraz pan zadzwonił dopytując mnie czy wysłałam mu swój adres???? bo on czeka...Rozłączyłam się uprzejmie i..... usiadłam do neta i...właśnie przeczytałam to co wyżej...
Nie dam się nabrać. Nie te czasy! I życzę innym by się nie nabrali
cobyludziepowiedzieli jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-19, 09:35   #16
LenaMonika
Przyczajenie

Dajcie spokój dziewczyny, lepiej nie ryzykować... Oszuści czają się wszędzie
LenaMonika jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości