praca przez internet? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes Szukasz pracy, pracujesz, prowadzisz własny biznes, masz wiele pytań i wątpliwości, a może masz wiedzę, którą chciałabyś się podzielić z osobami, które jej poszukują. To forum jest właśnie dla Ciebie.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2014-11-03, 10:39   #1
gocha 12
Raczkowanie

praca przez internet?

Czy jest w ogóle możliwość zarobienia przez internet? np. prowadzenie strony na fb itp.
gocha 12 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-03, 22:24   #2
cholernarejestracja
Copyraptor

Wpisy w blogu: 2
Dot.: praca przez internet?

Tak.
cholernarejestracja jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-04, 09:50   #3
gocha 12
Raczkowanie

Tylko gdzie można takie oferty znaleść .Nie raz szukam coś z tego typu i nic nie ma a jak są to są jakieś podejrzane oferty .
gocha 12 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-04, 10:39   #4
Nowison
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez gocha 12 Pokaż wiadomość
Tylko gdzie można takie oferty znaleść .Nie raz szukam coś z tego typu i nic nie ma a jak są to są jakieś podejrzane oferty .
Spróbuj wyszukać coś w social media, pozycjonowaniem, copywritingiem, Ale do tego typu rzeczy zazwyczaj trzeba mieć doświadczenie. Możesz również rozkręcić blog, lub jakiś kanał na youtubie na własną rękę i później zarabiać na reklamach ale przypuszczam, że to drugie może Ci zająć trochę czasu. Jednym słowem nic samo do Ciebie nie przyjdzie musisz się zaangażować w jakieś działania, które po jakimś czasie dadzą rezultaty
Stary 2014-11-13, 18:48   #5
Psydela
Przyczajenie

Cześć,

mam ogromną prośbę - czy możecie mi doradzić jaka kwota za napisanie tekstu (około 4 tys. znaków) dotyczącego dość określonej tematyki (dekoracje wnętrz) jest odpowiednia? Znalazlam informację, że rożni redaktorzy piszą takie teksty za 20-100zł i sama nie wiem co zaproponować pracodawcy. Zależy mi na pracy i na dobrą sprawę, mogłabym pisać juz za 30zł, ale nie wiem, może to też za dużo? Mam nieduże doświadczenie, wyższe wykształcenie.
Psydela jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-13, 19:58   #6
mamnatosposob
Przyczajenie

Ojjjj jest możliwość zarobienia przez internet, i to całkiem nie małych pieniędzy NIe wiem czy można tutaj linkować do tekstów, ale macie w stopce adres mojego portalu - jest tekst o tym w dziale pieniądze - zarabianie.
Jeżeli chodzi o wycenę tekstu, to wszystko zależy od tego jakiej on ma być jakości. Jeżeli to zapleczówka, to możesz dostać nawet 8 zł.. jeśli coś wyższych lotów, to 30 zł nie jest wysoką stawką.
Chyba, że chodzi o precle Są tacy, którzy piszą za złotówkę od tysiąca znaków BEZ spacji nawet
Stary 2014-11-13, 20:04   #7
tatabobasa
Przyczajenie

Smile Dot.: praca przez internet?

Psydela

Wszystko zależy od tego jaki masz cel w pisaniu tekstu. Jeśli wspominasz o pracodawcy, to jak rozumiem to jest coś dodatkowego do Twojej pracy. 30 zł to mało za artykuły w gazetach, ale jak na tekst, który zostanie opublikowany w sieci - to umiarkowana stawka dla początkującego copywritera.

Rynek jest bardzo nasycony. Kiedyś działałem z pisaniem różnego rodzaju tekstów, wypełniaczy stron itd. etc., ale z czasem - ze względu właśnie na coraz niższe stawki i coraz większą, "budżetową" konkurencję - wycofałem się.

Pozdrawiam!
Stary 2014-11-18, 11:31   #8
dryda
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Psydela Pokaż wiadomość
Cześć,

mam ogromną prośbę - czy możecie mi doradzić jaka kwota za napisanie tekstu (około 4 tys. znaków) dotyczącego dość określonej tematyki (dekoracje wnętrz) jest odpowiednia? Znalazlam informację, że rożni redaktorzy piszą takie teksty za 20-100zł i sama nie wiem co zaproponować pracodawcy. Zależy mi na pracy i na dobrą sprawę, mogłabym pisać juz za 30zł, ale nie wiem, może to też za dużo? Mam nieduże doświadczenie, wyższe wykształcenie.
Tu dużo zależy też od tego czy masz już doświadczenie przy pisaniu tekstów. Zwykle jak ktoś dopiero zaczyna w copywritingu, to niestety często musi na starcie schylić głowę i wziąć gorsze stawki po to, żeby nabrać doświadczenia no i mieć co wpisać w swoje portoflio.
Na pewno jeśli jesteś zawodowce, to pow. 50 zł za tekst możesz wziąć, ale na starcie to raczej nastawiaj się na stawki ok 3-4 zł za 1000-1500 znaków. Wiadomo, że za darmo się pisać nie opłaca, ale nie od razy Kraków zbudowano
dryda jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-29, 13:53   #9
nakima
Przyczajenie

W moim przypadku "na własną rękę". Własny biznes prowadzę od kiedy pamiętam. Nie umiem pracować u kogoś. Nie wiem czy potrafiłabym całkowicie zrezygnować z kontaktu drugą osobą. Z pewnością dążyłabym do spotkania na żywo od czasu do czasu wszystkich pracowników.
Stary 2014-12-03, 16:07   #10
Devek
Raczkowanie

Przez internet nie odrywając tyłka zarabiałem dobre pieniądze, ale większość ludzi zaniżyła rynek i zrezygnowałem z tego. Ale pieniądze na 2011-13 miałem bardzo dobre Tyg. czasami wychodziło mi 1-1,5tys
Jestem facetem, więc troszkę lepiej obcykany z różnymi sprawami.
Co robiłem ?
Simlocki może w tamtych czasach, ktoś ściągał u mnie przez allegro?
Tworzyłem strony www co było na topie, dodawałem reklamy
Youtube filmiki, poradniki itp..
Nawet z wawy z komisów z tele wysyłali mi tyg po 100-200 tele kasa była porządna, pozwalałem sobie na wszystko
Skończyłem z tym, ponieważ większość ludzi zaniżyła rynek i wiadome nie opłacalne już, znalazłem pracę fizyczną i zarabiam podobne pieniądze.
Devek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-03, 21:50   #11
dryda
Rozeznanie

Nieopłacalne?
No coś Ty - ja jestem wręcz przeciwnego zdania.
Owszem, są ludzie, którzy pracują za grosze, ale jak się cenisz, jesteś dobry w tym co robisz i masz renomę u swoich klientów, to polecają Cię jedni drugim, a nawet jak ktoś "wypada" bo znalazł taniej, to na własnym przypadku powiem, że tacy klienci po 2-3 miesiacach wracają.
Z tonami poprawek po "tanich" ale kiepskich "ekspertach".

Ale trzeba działać, chcieć, szkolić się, specjalizować.
Stary 2014-12-04, 21:05   #12
ankawiniarska
Przyczajenie

Oczywiście, że się da, ale trzeba mieć trochę szczęścia. Ja tak pracuję od dwóch lat, ale sama w domu bym zwariowała, na szczęście mam kota, synka i męża czasami
Stary 2014-12-04, 22:02   #13
dryda
Rozeznanie

To "czasami" zabrzmiało nieco przerażająco
Powiało grozą.
Stary 2014-12-05, 10:40   #14
Niebieskooka arystokratka
Marszałkini II RP

Avatar Niebieskooka arystokratka

Można rozkręcić bloga, ale zajmie to sporo czasu i pieniądze z reklam pojawią się dopiero wtedy kiedy będzie na niego wchodziło tysiąc osób dziennie.
A może pisanie artykułów dla gazet/portali internetowych?
Niebieskooka arystokratka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-06, 16:13   #15
dryda
Rozeznanie

Pewnie, zawsze można spróbować wysłać do paru gazet zapytanie czy nie potrzebują autora tekstów, czy tak jak piszesz do serwisów internetowych.
W końcu te wszystkie treści ktoś im tworzy.
Na początek zawsze coś - grunt to działać konsekwentnie i rozwijać się, wtedy i możliwości rosną.
Stary 2014-12-07, 14:32   #16
martakaszlikowska
Przyczajenie

Oczywiście, że da się zarabiać przez internet.
Na początek można poszukać dla siebie zleceń na takich serwisach, jak:
oferia.pl i zlecenia.przez.net
martakaszlikowska jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-08, 19:51   #17
Niebieskooka arystokratka
Marszałkini II RP

Avatar Niebieskooka arystokratka

Cytat:
Napisane przez dryda Pokaż wiadomość
Pewnie, zawsze można spróbować wysłać do paru gazet zapytanie czy nie potrzebują autora tekstów, czy tak jak piszesz do serwisów internetowych.
W końcu te wszystkie treści ktoś im tworzy.
Na początek zawsze coś - grunt to działać konsekwentnie i rozwijać się, wtedy i możliwości rosną.

Ja wysłałam jeden tekst do pewnej gazety, potem kolejny, a potem jeszcze spróbowałam w innej i jakoś poszło. Ale traktuję to jako hobby i tylko wtedy kiedy mam czas. Ważne, żeby zacząć i pisać na tematy nie tak oklepane jak większość.
Niebieskooka arystokratka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-09, 14:48   #18
dryda
Rozeznanie

Niebieskooka, dokładnie
Tak naprawdę wszystko jest tylko kwestia tego, czy chcemy,
czy mamy gdzieś tam głębokie pragnienia działania w takiej i takiej branży, w tym przypadku pisania - niektórzy "chcą" ale nic kompletnie w tym kierunku nie robią, inni chcą i zakasują rękawki do roboty.
I to Ci drudzy wygrywają - czy w sieci czy poza nią.
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości