Proszę o rady dotyczące e-sklepu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes Szukasz pracy, pracujesz, prowadzisz własny biznes, masz wiele pytań i wątpliwości, a może masz wiedzę, którą chciałabyś się podzielić z osobami, które jej poszukują. To forum jest właśnie dla Ciebie.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2014-11-22, 11:54   #1
milao456
Przyczajenie

Question

Proszę o rady dotyczące e-sklepu

Dziewczyny, niedawno założyłam sklep internetowy. Dosyć długo trwało wprowadzanie produktów itp. Chciałabym poznać wasze uwagi dotyczące wyglądu, koloru. Co zmieniłybyście w sklepie? Opcję płatności elektronicznych (eCard) powinni mi włączyć w przyszłym tygodniu, więc dojdzie jeszcze kilka ikonek z możliwymi sposobami płatności (na razie jest tylko przelew). Wystawiłam parę aukcji na allegro, założyłam fan page na facebooku, jestem w porównywarce cen nokaut. Myślę też o google shopping, macie może jakieś dodatkowe pomysły na zwiększenie kanału sprzedaży?
Proszę o uwagi

---------- Dopisano o 12:54 ---------- Poprzedni post napisano o 12:52 ----------

Edytowane przez milao456
Czas edycji: 2014-11-22 o 20:05 Powód: nieumyślna reklama
milao456 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-23, 19:02   #2
Fortuna1
Zakorzenienie

Dot.: Proszę o rady dotyczące e-sklepu

Hej, jak dla mnie kolor logo sklepu moglby byc bardziej przyjazny, np jednolity i bez tych obramowek. Usunac statystyki. Procz tego wyglada dosc przyjaznie + za mozliwosc dostawa paczkomatami.
Stary 2014-11-24, 15:50   #3
milao456
Przyczajenie

Dziękuję za sugestie, nie zdawałam sobie sprawy, że logo jest nieprzyjazne. Obsługa programów graficznych nie jest moją najmocniejszą stroną, ale się za to zabiorę. Statystyki usunięte
Stary 2014-11-24, 16:39   #4
Alessandre
Przyczajenie

Hej Milao, chciałam zobaczyć Twój sklep, ale nigdzie nie widzę linka. Jeśli nie możesz wkleić go tutaj, wyślij mi proszę na priv.
Alessandre jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-25, 16:40   #5
JustynaWr
Przyczajenie

Hej! też chętnie poproszę o linka.
Ale co mogę powiedzieć na ten moment - to zleć komuś od SEO porządny audyt sklepu - powie Ci, co trzeba zrobić, żeby Twój sklep był lepiej widoczny w wyszukiwarkach internetowych. Potem wdroż te zmiany. Zobaczysz pewnie, że odwiedzalność Ci skoczy.

A potem najlepiej zainteresuj się samym pozycjonowaniem. Bo nie ma co, w dzisiejszych czasach potencjalnych klientów znajdziesz głównie przez Google'a.
JustynaWr jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-25, 21:42   #6
katrinka87
Przyczajenie

Ja też chętnie obejrzę ten sklep, więc poproszę o linka.
Tak na szybko, to może warto pomyśleć o wdrożeniu programu partnerskiego?

Edytowane przez katrinka87
Czas edycji: 2014-11-27 o 23:39
katrinka87 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-26, 11:38   #7
Alessandre
Przyczajenie

1. Nie dodawaj sklepu do katalogów SEO - to było dobre kilka lat temu a teraz tylko szkodzi (a na pewno nie pomaga). Bardzo złe jest dawanie linka do takiego katalogu - koniecznie usuń linki zwrotne ze swojego sklepu.

2. Widzę że nie masz zainstalowanych statystyk (Google Analytics) - zrób to koniecznie, będziesz widziała ruch na swojej stronie (źródła, zachowanie użytkowników i wiele innych) - efekty swoich działań marketingowych.

3. Twoją grupą docelową są głównie kobiety. Jeśli masz prawa do zamieszczonych zdjęć produktów, umieść je w serwisie Pinterest, za każdym razem koniecznie z linkiem do konkretnego produktu. Możesz tam również dodać cenę (uwaga - tam ceny są w dolarach). Tego ostatniego działania jeszcze nie testowałam, ale myślę że w tej branży warto to zrobić.

4. Nie widzę u Ciebie możliwości zapisania się na newsletter, a w sklepach internetowych własna baza mailingowa to najlepsze źródło konwersji (zamieniania odwiedzin na sprzedaż). Możesz skorzystać z modułu newslettera, który jest wbudowany w ClickShop. Jeśli potrzebowałabyś bardziej rozbudowanych narzędzi, polecam integrację z FreshMail. Jest on bardzo dobry, a jednocześnie dla baz do 500 adresów za darmo. Newsletter jest szczególnie przydatny, gdy sprzedajesz na Allegro - masz klientów w swojej bazie i możesz na bieżąco informować ich o nowościach i promocjach.

5. Warto popracować nad kategoriami w sklepie. Dwie podstawowe rzeczy to: pole "Title" (np. dla kategorii "Swetry" to teraz "Swetry - flea" a powinno być: "Swetry damskie - sklep internetowy flea.pl). Druga ważna sprawa to opis każdej kategorii. Nie musi być długi (wystarczy 300 znaków), ale ważne, aby w ramach opisu znalazły się słowa kluczowe ważne dla tej kategorii, czyli przede wszystkim "swetry damskie").

Pozdrawiam
Stary 2014-11-27, 10:17   #8
JustynaWr
Przyczajenie

@milao456
Dobrym pomysłem jest też założenie bloga w sklepie, w katalogu domeny, czyli sklep.pl/blog/. Blog pozwoli Ci na ściągnięcie ruchu na stronę, a tym samym zwiększysz szanse na sprzedaż, dodatkowo jest to dobre z punktu widzenia pozycjonowania. I wreszcie - będziesz mogła budować pozycję osoby, która zna się na tym, co sprzedaje.
Co do zdobywania linków, to tak jak Alessandre napisała - katalogi nie. Ale już np. artykuły gościnne na blogach tematycznych jak najbardziej. To samo z innymi serwisami. Ruch i pewną moc ściągniesz również wypowiadając się na forach.
Stary 2014-11-27, 23:02   #9
katrinka87
Przyczajenie

Może warto byłoby nawiązać współpracę z właścicielkami blogów o modzie, jest ich cała masa, a część z nich jest naprawdę popularna. Możesz organizować konkursy, pisać gościnne/sponsorowane artykułu.
Jeśli to dobrze rozegrasz, możesz mieć w ten sposób bardzo ciekawy kanał dystrybucji.
Dołączam się także do pomysłów z blogiem i listą mailingową, bo to już niemal konieczność.
Co do pozycjonowania, to obawiam się, że w tej branży może być ciężko, więc trzeba się nastawiać na budowę wielu kanałów dystrybucji.

Edytowane przez katrinka87
Czas edycji: 2014-11-27 o 23:39
katrinka87 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-28, 00:13   #10
milao456
Przyczajenie

Serdeczne dzięki dziewczyny, widzę że jesteście profesjonalistkami
Powoli zaczynam wcielać w życie wasze pomysły i stosować się do zaleceń.
Jeszcze raz dziękuję
Stary 2014-11-28, 05:54   #11
JustynaWr
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez katrinka87 Pokaż wiadomość
Co do pozycjonowania, to obawiam się, że w tej branży może być ciężko, więc trzeba się nastawiać na budowę wielu kanałów dystrybucji.
Skąd wiedza, że może być ciężko? Wejścia z Googla to chyba jedno z najcenniejszych źródeł ruchu - jeśli tylko dobrze się do tego zabierze, zaczynając od optymalizacji, a kontynuując przez wnikliwą analizę ruchu, dalszą optymalizację i budowanie linków.

Z blogerkami na początku może być ciężko, jeśli sklep nie ma wyrobionej marki, ale warto od samego początku próbować.

Co do newslettera, to pamiętaj, że gromadząc i przetwarzając dane osobowe musisz zaprzyjaźnić się z GIODO.
Stary 2014-11-28, 11:03   #12
nakima
Przyczajenie

Pamiętaj o tym, że bardzo istotna nie tylko dla początkujących e - przedsiębiorców jest reklama. Nie powinieneś odkładać jej na później. "Świat" jak najszybciej powinien dowiedzieć się o Twoim istnieniu.
Stary 2014-11-28, 12:37   #13
Alessandre
Przyczajenie

@milao456 Dużo radości podczas wprowadzania zmian (satysfakcja z pracy przy własnym biznesie jest absolutnie wyjątkowa ) i trwałych efektów życzę
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości