Idee i poglądy w dzisiejszym świecie - warto czy nie ? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-01-27, 09:40   #31
Karena 73
Kobieta z klasą
 
Avatar Karena 73
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 3 058
Dot.: Idee i poglądy w dzisiejszym świecie - warto czy nie ?

Ten wątek tylko potwierdza niestety jak fanatyzm religijny wpływa na mózg ludzki.
Szkoda.
__________________
Miłość to gra we dwoje, w której oboje muszą wygrywać.
Karena 73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-27, 09:52   #32
mariamalaria
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 4 900
Dot.: Idee i poglądy w dzisiejszym świecie - warto czy nie ?

Cytat:
Napisane przez Karena 73 Pokaż wiadomość
Ten wątek tylko potwierdza niestety jak fanatyzm religijny wpływa na mózg ludzki.
Szkoda.
I jak zacietrzewienie wobec innych poglądów zamyka możliwość jakiejkolwiek dyskusji. Z takimi, jak Ty.
mariamalaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-27, 09:53   #33
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Idee i poglądy w dzisiejszym świecie - warto czy nie ?

Zgłaszajcie wulgarnego trolla, prosze Już się zaczyna wyzywanie od prostaków.
Nie jesteś wyjątkowym plateczkiem, przykro mi, możesz przestać się tak czuć. Takich jak ty jest mnóstwo, niestety. Najlepsze jest to, że nie widzisz, jak bardzo jesteś zindoktrynowana i zwyczajna, a nie światła i oryginalna.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez 980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Czas edycji: 2020-01-27 o 09:54
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-27, 09:58   #34
mariamalaria
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 4 900
Dot.: Idee i poglądy w dzisiejszym świecie - warto czy nie ?

Cytat:
Napisane przez Karena 73 Pokaż wiadomość
Bo co? Naślesz na mnie kolegów - narodowców?



A jak to zmienia świat?
Greta coś tam robi dla klimatu, a Ty tylko jakieś paczki? Nie żartuj

Czyli jak było do przewidzenia: banały, dużo słów, jeszcze więcej puszenia się a czynów jak na lekarstwo.
A Ty? Jesteś Gretą, że tak obsmiewasz kwestię paczek i wolontariatu?
Dziewczyna chce zrobić coś dobrego na swoją miarę, to źle?

---------- Dopisano o 09:58 ---------- Poprzedni post napisano o 09:54 ----------

A Ty, autorko pamiętaj, że nie tylko katolicy i narodowcy mają poglądy.
Jestem ateistką, co nie znaczy, że żyję jak swinia nad pełnym korytem. Jestem osobą że swoimi poglądami, też pomagam innym na swoją miarę. Żadną religia do tego potrzebna nie jest, a brak religii nie jest od razu nichilizmem.
mariamalaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-27, 10:04   #35
AleKosmos
Raczkowanie
 
Avatar AleKosmos
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 387
Dot.: Idee i poglądy w dzisiejszym świecie - warto czy nie ?

xMadamex, doskonale Cię rozumiem, bo mogłabym podpisać się pod Twoimi poglądami rękami i nogami. To dobry znak, bo pokazuje, że nie jesteśmy jedyne.


Musisz być jednak przygotowana na to, że mimo iż wierzysz, że Twoje poglądy i działania są dobre, nie będziesz wszędzie spotykać się z otwartymi ramionami. Wręcz przeciwnie - Jezus powiedział, że będziemy prześladowani, i to właśnie się dzieje, nie tylko w Azji czy na Bliskim Wschodzie. To absurdalne, że tak dzieje się w rzekomo tolerancyjnym i pozbawionym uprzedzeń świecie, ale tak właśnie jest. Tak musi być.



Podobnie jak Ty jestem patriotką i kocham swój kraj. Wbrew temu, co niektórzy zdają się sądzić, nie oznacza to faszyzmu. To miłość do własnej historii, kultury i własnej ziemi. Uczucie, którego doświadcza wielu ludzi na świecie związanych z miejscem swojego urodzenia czy państwem samodzielnie wybranym na swoją ojczyznę.


Co do "wartości" wyznawanych przez Twoich starych znajomych - pamiętaj, że z prądem płyną tylko zdechłe ryby. Nie chodzi tutaj o to, żeby czuć się lepszym od takich ludzi, ale żeby im współczuć i swoim życiem dawać im nadzieję, pokazując, że można żyć inaczej. Dziewięciu Cię wyśmieje, ale jeden przyjdzie i będzie chciał poznać Twoje wartości bliżej.


Otaczaj się dobrymi ludźmi i ufaj Bogu. Jesteś na dobrej drodze.
AleKosmos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-27, 10:09   #36
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Idee i poglądy w dzisiejszym świecie - warto czy nie ?

Cytat:
Napisane przez AleKosmos Pokaż wiadomość
xMadamex, doskonale Cię rozumiem, bo mogłabym podpisać się pod Twoimi poglądami rękami i nogami. To dobry znak, bo pokazuje, że nie jesteśmy jedyne.


Musisz być jednak przygotowana na to, że mimo iż wierzysz, że Twoje poglądy i działania są dobre, nie będziesz wszędzie spotykać się z otwartymi ramionami. Wręcz przeciwnie - Jezus powiedział, że będziemy prześladowani, i to właśnie się dzieje, nie tylko w Azji czy na Bliskim Wschodzie. To absurdalne, że tak dzieje się w rzekomo tolerancyjnym i pozbawionym uprzedzeń świecie, ale tak właśnie jest. Tak musi być.



Podobnie jak Ty jestem patriotką i kocham swój kraj. Wbrew temu, co niektórzy zdają się sądzić, nie oznacza to faszyzmu. To miłość do własnej historii, kultury i własnej ziemi. Uczucie, którego doświadcza wielu ludzi na świecie związanych z miejscem swojego urodzenia czy państwem samodzielnie wybranym na swoją ojczyznę.


Co do "wartości" wyznawanych przez Twoich starych znajomych - pamiętaj, że z prądem płyną tylko zdechłe ryby. Nie chodzi tutaj o to, żeby czuć się lepszym od takich ludzi, ale żeby im współczuć i swoim życiem dawać im nadzieję, pokazując, że można żyć inaczej. Dziewięciu Cię wyśmieje, ale jeden przyjdzie i będzie chciał poznać Twoje wartości bliżej.


Otaczaj się dobrymi ludźmi i ufaj Bogu. Jesteś na dobrej drodze.
No pewnie, że nie jesteście jedyne, są was miliony.
Wy też płyniecie z prądem, tylko innym.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:09 ---------- Poprzedni post napisano o 10:07 ----------

Niezły chrzescijanizm, poczucie wyższości wylewające się z każdego słowa i z tego, że łaskawie nie wyzwało się homoseksualisty od pederasty xdd ale macie smutne życie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-27, 10:18   #37
AleKosmos
Raczkowanie
 
Avatar AleKosmos
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 387
Dot.: Idee i poglądy w dzisiejszym świecie - warto czy nie ?

[1=980cf4958a6e724c916e7ad b24f4c6159aa2df82_65d7e02 c47328;87537955]No pewnie, że nie jesteście jedyne, są was miliony.
Wy też płyniecie z prądem, tylko innym.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:09 ---------- Poprzedni post napisano o 10:07 ----------

Niezły chrzescijanizm, poczucie wyższości wylewające się z każdego słowa i z tego, że łaskawie nie wyzwało się homoseksualisty od pederasty xdd ale macie smutne życie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]


Uważam, że bardzo nadinterpretujesz nasze słowa i dodajesz do wszystkiego zbędne emocje.



Porównanie z rybami odnosi się do odrzucenia stylu życia, w którym nie wymagamy od siebie, nie pracujemy nad własnymi słabościami i dajemy się ponieść prądowi tylko dlatego, że inni tak robią, żeby nie odstawać, żeby nikt się z nas nie śmiał. Chrześcijanin jest powołany do wyznawania innych wartości, stąd mówienie o pójściu pod prąd. Nie ma w tym żadnej głębszej filozofii ani wywyższania się (wszak wszyscy jesteśmy grzesznikami).
AleKosmos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-01-27, 10:26   #38
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Idee i poglądy w dzisiejszym świecie - warto czy nie ?

Cytat:
Napisane przez AleKosmos Pokaż wiadomość
Uważam, że bardzo nadinterpretujesz nasze słowa i dodajesz do wszystkiego zbędne emocje.



Porównanie z rybami odnosi się do odrzucenia stylu życia, w którym nie wymagamy od siebie, nie pracujemy nad własnymi słabościami i dajemy się ponieść prądowi tylko dlatego, że inni tak robią, żeby nie odstawać, żeby nikt się z nas nie śmiał. Chrześcijanin jest powołany do wyznawania innych wartości, stąd mówienie o pójściu pod prąd. Nie ma w tym żadnej głębszej filozofii ani wywyższania się (wszak wszyscy jesteśmy grzesznikami).
Przyklasnęlas autorce, która już zdążyła wyzwać inna użytkowniczke od prostaczki i która naprawdę uważa, że jest wspaniała i miłosierna, bo nie krzywdzi ludzi, którymi gardzi (czy pogarda to chrześcijańskie uczucie)? Inaczej sobie wyobrażam prawdziwe chrześcijańskie idee.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-27, 10:27   #39
flyingcrows
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 439
Dot.: Idee i poglądy w dzisiejszym świecie - warto czy nie ?

Cytat:
Napisane przez AleKosmos Pokaż wiadomość
Uważam, że bardzo nadinterpretujesz nasze słowa i dodajesz do wszystkiego zbędne emocje.



Porównanie z rybami odnosi się do odrzucenia stylu życia, w którym nie wymagamy od siebie, nie pracujemy nad własnymi słabościami i dajemy się ponieść prądowi tylko dlatego, że inni tak robią, żeby nie odstawać, żeby nikt się z nas nie śmiał. Chrześcijanin jest powołany do wyznawania innych wartości, stąd mówienie o pójściu pod prąd. Nie ma w tym żadnej głębszej filozofii ani wywyższania się (wszak wszyscy jesteśmy grzesznikami).
Oburzenie nie pojawiło się tu przez krytykę osób, które nie mają żadnych wartości i żyją biernie, tylko z założenia, że nie-katolicy tak żyją

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
flyingcrows jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-27, 10:33   #40
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 053
Dot.: Idee i poglądy w dzisiejszym świecie - warto czy nie ?

Mam wśród bliskich znajomych osoby mocno religijne. Nie mam problemu z tym, że ktoś sam nie używa antykoncepcji i nie usunąłby ciąży, jeśli nie wymaga ode mnie podzielania tych poglądów ani nie robi mi kazań, nawracając na jedyną słuszną drogę.



Ale z Tobą bym się w życiu nie przyjaźniła, ani nawet nie kumplowała. Nie zadaję się ze speszial snołflejkami z kompleksem wyższości.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-27, 10:33   #41
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Idee i poglądy w dzisiejszym świecie - warto czy nie ?

Cytat:
Napisane przez AleKosmos Pokaż wiadomość
xMadamex, doskonale Cię rozumiem, bo mogłabym podpisać się pod Twoimi poglądami rękami i nogami. To dobry znak, bo pokazuje, że nie jesteśmy jedyne.


Musisz być jednak przygotowana na to, że mimo iż wierzysz, że Twoje poglądy i działania są dobre, nie będziesz wszędzie spotykać się z otwartymi ramionami. Wręcz przeciwnie - Jezus powiedział, że będziemy prześladowani, i to właśnie się dzieje, nie tylko w Azji czy na Bliskim Wschodzie. To absurdalne, że tak dzieje się w rzekomo tolerancyjnym i pozbawionym uprzedzeń świecie, ale tak właśnie jest. Tak musi być.



Podobnie jak Ty jestem patriotką i kocham swój kraj. Wbrew temu, co niektórzy zdają się sądzić, nie oznacza to faszyzmu. To miłość do własnej historii, kultury i własnej ziemi. Uczucie, którego doświadcza wielu ludzi na świecie związanych z miejscem swojego urodzenia czy państwem samodzielnie wybranym na swoją ojczyznę.


Co do "wartości" wyznawanych przez Twoich starych znajomych - pamiętaj, że z prądem płyną tylko zdechłe ryby. Nie chodzi tutaj o to, żeby czuć się lepszym od takich ludzi, ale żeby im współczuć i swoim życiem dawać im nadzieję, pokazując, że można żyć inaczej. Dziewięciu Cię wyśmieje, ale jeden przyjdzie i będzie chciał poznać Twoje wartości bliżej.


Otaczaj się dobrymi ludźmi i ufaj Bogu. Jesteś na dobrej drodze.
Tak. Współczujcie innym.

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-01-27, 10:57   #42
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Idee i poglądy w dzisiejszym świecie - warto czy nie ?

Cytat:
Napisane przez xMadamex Pokaż wiadomość
Jak widzicie życie towarzyskie takiej osoby ?
Nie rozumiem pytania. Każdy człowiek ma jakieś tam poglądy na życie, świat i tak dalej, nawet jak twierdzi że ich nie ma, to też jest to konkretna postawa.
Dobieramy sobie znajomych wśród ludzi, z którymi się dobrze dogadujemy i tyle. Czyli albo z takimi, z którymi mamy wspólne poglądy, albo z takimi, którzy nam swoich, różnych od naszych, nie narzucają. Których szanujemy, którzy szanują nas.
Czasem jest łatwiej znaleźć znajomych, czasem trudniej, dużo zależy od środowiska w jakim się obracamy i z tego jak chętni i otwarci jesteśmy na zdobywanie nowych znajomości. I tyle, proste.

---------- Dopisano o 10:57 ---------- Poprzedni post napisano o 10:54 ----------

Cytat:
Napisane przez mariamalaria Pokaż wiadomość

A Ty, autorko pamiętaj, że nie tylko katolicy i narodowcy mają poglądy.
Jestem ateistką, co nie znaczy, że żyję jak swinia nad pełnym korytem. Jestem osobą że swoimi poglądami, też pomagam innym na swoją miarę. Żadną religia do tego potrzebna nie jest, a brak religii nie jest od razu nichilizmem.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-27, 11:22   #43
AleKosmos
Raczkowanie
 
Avatar AleKosmos
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 387
Dot.: Idee i poglądy w dzisiejszym świecie - warto czy nie ?

[1=980cf4958a6e724c916e7ad b24f4c6159aa2df82_65d7e02 c47328;87538024]Przyklasnęlas autorce, która już zdążyła wyzwać inna użytkowniczke od prostaczki i która naprawdę uważa, że jest wspaniała i miłosierna, bo nie krzywdzi ludzi, którymi gardzi (czy pogarda to chrześcijańskie uczucie)? Inaczej sobie wyobrażam prawdziwe chrześcijańskie idee.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]
Fakt, że zgadzam się z pewnymi poglądami wyznawanymi przez daną osobę, nie oznacza, że będę zgadzać się ze wszystkimi jej wypowiedziami czy zachowaniami. To byłoby popadanie w paranoję.
AleKosmos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-27, 13:31   #44
TenTego
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 15
Dot.: Idee i poglądy w dzisiejszym świecie - warto czy nie ?

Cytat:
Napisane przez xMadamex Pokaż wiadomość
Jestem typem dziewczyny,która już od najmłodszych lat miała coś takiego,że nie chciała iść za tłumem innych ludzi.
Wybrałaś sobie światopogląd podzielany przez kilkaset milionów osób na świecie. No ale OK, może dla Ciebie to oznaka indywidualizmu.
Cytat:
Stałam się bezideową jednostką szarą,bez jakichkolwiek zainteresowań.Na początku było wszystko ok bo myślałam,że super jest integrować się z resztą społeczeństwa,mieć znajomych itd.
To problem części wierzących. Poza wiarą nie widzą absolutnie żadnej wartości czy moralności. "Poza kościołem jest tylko nihilizm" - J. Kaczyński. Sama z siebie zrobiłaś bezideową jednostkę w Twoim mniemaniu.
Cytat:
Nie chcę jednak ograniczać ich do samorozwoju a w jakikolwiek sposób przyczyniać się do tego aby zmieniać społeczeństwo.
W jaki sposób? Niżej piszesz o wolontariatach czy robieniu posiłków dla biednych. Wiesz, że te czynności w żaden sposób nie wiążą się z religią lub jej brakiem?
Jaki masz stosunek do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy? To wbrew pozorom niebłahe pytanie.
Cytat:
Jak widzicie istnienie takiej osoby w współczesnym społeczeństwie,gdzie religia jest kojarzona z fanatyzmem,istnieje zasada "moje życie,życie innych" i te totalne olanie spraw społecznych ?
Proste. Jeżeli ktoś uważa, że poza religią istnieje tylko "olanie spraw społecznych" to jego osobisty problem, że wyznaje nieprawdę. Ktoś już to tutaj tłumaczył.
Cytat:
Zdaję sobie sprawę z tego,że katolik i narodowiec to obecnie synonimy fanatyzmu oraz bandytów rzucających kamieniami i puszkami na manifestacjach
Nie fanatyzmu, ale ortodoksji. I to fakt. Czego dajesz wyraz w swojej wiadomości, sorry

-----

Kolejne posty:
Cytat:
To nie jest tak,że ludzi nie mających poglądów,idee,którzy swoje życie sprowadzają do imprez,pracy,życia domowego i nic więcej uznaję za gorszych lub "podludzi"
Po raz kolejny: kto Ci wmówił, że ludzie niepodzielający religijnego światopoglądu nie posiadają wartości, którymi się posługują w życiu? Interpolujesz swoich znajomych na ogół?
Cytat:
Moje poglądy nie zakładają unicestwienia innych kultur i podporządkowanie się ich mojej tylko pozostawienie ich w kręgach kulturowych z danych rejonach,z których pochodzą.
Czyli jesteś separatystką kulturową. Jak się czujesz, strojąc choinkę? Śpiewając "Cichą noc"? Żyjąc w narodzie o wielokulturowej przeszłości? Czy Żydzi, którzy w przeszłości lub dziś mieszkają w Polsce, są Polakami?
Cytat:
Ja podam przykład.Przychodzi do mnie homoseksualista coś załatwić i ja nie mam zamiaru go bić bejsbolem ,nie zwyzywam go,nie będę się z niego śmiać.Załatwię z nim pewne sprawy i tyle.Co nie oznacza,że nie będę mieć pewnego zdania o homoseksualizmie i je zmienię .Po prostu jako człowieka nie potraktuje go jak bandytka .
Wow! Łaskawie kogoś potraktuję jak "normalną" osobę.
Czy szanujesz homoseksualistów? Czym wg Ciebie jest orientacja seksualna?

-------

Dwie historie:

Pewien kraj przygotował następujący punkt ustawy prawnej o statusie wyznań. Co sądzisz na jego temat?
"Znaczna liczba ludzi przejawia głęboko osadzone skłonności religijne. Osoby takie nie wybierają swej postawy do wiary; dla większości z nich stanowi ona trudne doświadczenie. Powinno się traktować je z szacunkiem, współczuciem i delikatnością. Powinno się unikać wobec nich jakichkolwiek oznak niesłusznej dyskryminacji".

Czytasz następującą opinię: "W Polsce panuje bałagan w zabudowie miast. Polskie miasta rozwijają się bez planów, co skazuje ich mieszkańców na korki i niską jakość życia. Pod tym kątem nadwiślański kraj wyróżnia się negatywnie w stosunku do Niemiec, Czech czy Francji. Tam planowanie rozwoju miast jest dużo bardziej rygorystyczne". Jak odbierasz taką formę wygłaszania zdania o twoim kraju?

-------

Twój najważniejszy problem to moim zdaniem patrzenie na świat przez pryzmat światopoglądu. Sparzyłaś się. To niezbyt fajne uczucie. Jednak w postach wybrzmiewa tendencja do interpolowania Twoich osobistych przeżyć i Twojej grupy znajomych na jakiś ogół. Ukrywasz się za okrąglasami. Rzadko piszesz o sobie i o tym, co Cię bolało. Dużo czasu poświęcasz na opisy swoich wyobrażeń o świecie.

Musisz wiedzieć, że świat jest różny. A moralność i wartości nie wiążą się z wyznaniem. Co więcej - zdecydowana większość mieszkańców Ziemi podziela bardzo podobne elementarne wartości, choć różni ich sporo. Uznają przestępstwo za coś złego, nie radują się z krzywdy drugiego. Myślą o bliskich. Może wybierz się do Czech czy Szwecji? Przespaceruj się po Amsterdamie.

Edytowane przez TenTego
Czas edycji: 2020-01-27 o 13:49
TenTego jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-27, 13:46   #45
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 053
Dot.: Idee i poglądy w dzisiejszym świecie - warto czy nie ?

Cytat:
Napisane przez TenTego Pokaż wiadomość
Wybrałaś sobie światopogląd podzielany przez kilkaset milionów osób na świecie. No ale OK, może dla Ciebie to oznaka indywidualizmu.
Przecież chrześcijaństwo to jest najbardziej mejnstim jak się da.

A na pewno w Polsce.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:44 ---------- Poprzedni post napisano o 13:35 ----------

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
Autorko, bycie wierzącym w naszym społeczeństwie po prostu wiąże się z słuchaniem niepochlebnych uwag o sobie, deal with it. Dla osoby, która bardzo przejmuje się zdaniem innych to może być trudne, zdecydowanie łatwiej jest mieć wywalone.

Wielu niewierzących, którzy godzinami mówią o tolerancji, lubi sobie ulżyć i wbić szpilę (jak widać w tym wątku), bo ich tolerancja katolików już nie obejmuje. A weź się przy nich przeżegnaj, to dopiero będzie obraza.
Ja jestem tolerancyjna pod warunkiem że ktoś nie robi ze mnie przegrywa bez żadnych wyższych wartości i moralności. Oraz nie odbiera mi podstawowych praw człowieka, już abstrahując od aborcji, eutanazji i praw ludzi homoseksualnych, to do głupich zakupów w niedzielę.

A i mnie nie okrada w białych rękawiczkach na swoje durne wymysły.

Dlatego nie lubię wspólnoty Kościoła jako ogółu, a nie poszczególnych wierzących dlatego, że są wierzący. (A jednostki lubię, nawet księży pojedynczych lubię, ba, nawet jednego biskupa bardzo lubię.)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:46 ---------- Poprzedni post napisano o 13:44 ----------

Cytat:
Napisane przez xMadamex Pokaż wiadomość
Praca u podstaw.Udział w wolontariatach,gotowanie posiłków dla potrzebujących,zbiórki i paczki.
No popatrz. To tak jak ja, ateistka i antyteistka.

(Minus gotowanie posiłków, tych ludzi już wystarczająco skrzywdził los, żeby jeszcze im dodać moim gotowaniem.)
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-27, 13:47   #46
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 053
Dot.: Idee i poglądy w dzisiejszym świecie - warto czy nie ?

Cytat:
Napisane przez Karena 73 Pokaż wiadomość
Ten wątek tylko potwierdza niestety jak fanatyzm religijny wpływa na mózg ludzki.
Szkoda.
Agresja nie prowadzi do fajnej, merytorycznej dyskusji.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-27, 13:48   #47
Pani_Owcza
Raczkowanie
 
Avatar Pani_Owcza
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 64
Dot.: Idee i poglądy w dzisiejszym świecie - warto czy nie ?

Cytat:
Napisane przez xMadamex Pokaż wiadomość

Jak widzicie istnienie takiej osoby w współczesnym społeczeństwie,gdzie religia jest kojarzona z fanatyzmem,istnieje zasada "moje życie,życie innych" i te totalne olanie spraw społecznych ? Nie jest to dziwne,ponieważ obecne czasy na nas to wymuszają. Zdaję sobie sprawę z tego,że katolik i narodowiec to obecnie synonimy fanatyzmu oraz bandytów rzucających kamieniami i puszkami na manifestacjach. Jak widzicie życie towarzyskie takiej osoby ?
Z jednej strony piszesz górnolotne hasła, z drugiej stawiasz się w obowiązkowej roli męczennika, a z trzeciej dziwisz sie, że ludzie niechętnie podchodzą do religijnych osob, które wchodza z butami i SWOIMI przekonaniami w ICH prywatne życie?

Rada jest prosta - nikt ci nie broni żyć według swoich przekonań, nikt ci nie zabrania udziału w kulcie religijnym. Jeżeli jednak masz potrzebę niesienia misji tym, którzy jej nie chcą i mają odmienne, własne wartości (które, wbrew twoim tezom, nie oznaczają gorszych od twoich, weź sobie do serca slowa papieża pytającego kim ty niby jesteś aby osądzać) to zwyczajnie omijaj takie towarzystwo. Ty oszczędzisz sobie krzywych spojrzeń, oni faktycznie oszczędzą sobie lekcji fanatyzmu. Bo cięzko nazwać inaczej niż fanatyzmem próbę ewangelizowania osób nie mających na to ochoty.
Pani_Owcza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-27, 14:30   #48
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Idee i poglądy w dzisiejszym świecie - warto czy nie ?

Cytat:
Napisane przez TenTego Pokaż wiadomość
Wybrałaś sobie światopogląd podzielany przez kilkaset milionów osób na świecie. No ale OK, może dla Ciebie to oznaka indywidualizmu.

To problem części wierzących. Poza wiarą nie widzą absolutnie żadnej wartości czy moralności. "Poza kościołem jest tylko nihilizm" - J. Kaczyński. Sama z siebie zrobiłaś bezideową jednostkę w Twoim mniemaniu.

W jaki sposób? Niżej piszesz o wolontariatach czy robieniu posiłków dla biednych. Wiesz, że te czynności w żaden sposób nie wiążą się z religią lub jej brakiem?
Jaki masz stosunek do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy? To wbrew pozorom niebłahe pytanie.

Proste. Jeżeli ktoś uważa, że poza religią istnieje tylko "olanie spraw społecznych" to jego osobisty problem, że wyznaje nieprawdę. Ktoś już to tutaj tłumaczył.

Nie fanatyzmu, ale ortodoksji. I to fakt. Czego dajesz wyraz w swojej wiadomości, sorry

-----

Kolejne posty:

Po raz kolejny: kto Ci wmówił, że ludzie niepodzielający religijnego światopoglądu nie posiadają wartości, którymi się posługują w życiu? Interpolujesz swoich znajomych na ogół?

Czyli jesteś separatystką kulturową. Jak się czujesz, strojąc choinkę? Śpiewając "Cichą noc"? Żyjąc w narodzie o wielokulturowej przeszłości? Czy Żydzi, którzy w przeszłości lub dziś mieszkają w Polsce, są Polakami?

Wow! Łaskawie kogoś potraktuję jak "normalną" osobę.
Czy szanujesz homoseksualistów? Czym wg Ciebie jest orientacja seksualna?

-------

Dwie historie:

Pewien kraj przygotował następujący punkt ustawy prawnej o statusie wyznań. Co sądzisz na jego temat?
"Znaczna liczba ludzi przejawia głęboko osadzone skłonności religijne. Osoby takie nie wybierają swej postawy do wiary; dla większości z nich stanowi ona trudne doświadczenie. Powinno się traktować je z szacunkiem, współczuciem i delikatnością. Powinno się unikać wobec nich jakichkolwiek oznak niesłusznej dyskryminacji".

Czytasz następującą opinię: "W Polsce panuje bałagan w zabudowie miast. Polskie miasta rozwijają się bez planów, co skazuje ich mieszkańców na korki i niską jakość życia. Pod tym kątem nadwiślański kraj wyróżnia się negatywnie w stosunku do Niemiec, Czech czy Francji. Tam planowanie rozwoju miast jest dużo bardziej rygorystyczne". Jak odbierasz taką formę wygłaszania zdania o twoim kraju?

-------

Twój najważniejszy problem to moim zdaniem patrzenie na świat przez pryzmat światopoglądu. Sparzyłaś się. To niezbyt fajne uczucie. Jednak w postach wybrzmiewa tendencja do interpolowania Twoich osobistych przeżyć i Twojej grupy znajomych na jakiś ogół. Ukrywasz się za okrąglasami. Rzadko piszesz o sobie i o tym, co Cię bolało. Dużo czasu poświęcasz na opisy swoich wyobrażeń o świecie.

Musisz wiedzieć, że świat jest różny. A moralność i wartości nie wiążą się z wyznaniem. Co więcej - zdecydowana większość mieszkańców Ziemi podziela bardzo podobne elementarne wartości, choć różni ich sporo. Uznają przestępstwo za coś złego, nie radują się z krzywdy drugiego. Myślą o bliskich. Może wybierz się do Czech czy Szwecji? Przespaceruj się po Amsterdamie.
Bardzo ładnie napisane.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-27, 15:49   #49
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Idee i poglądy w dzisiejszym świecie - warto czy nie ?

Treść usunięta
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-01-27, 16:11   #50
niemanicka
Wtajemniczenie
 
Avatar niemanicka
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 2 283
Dot.: Idee i poglądy w dzisiejszym świecie - warto czy nie ?

Cytat:
Napisane przez Pani_Owcza Pokaż wiadomość
Z jednej strony piszesz górnolotne hasła, z drugiej stawiasz się w obowiązkowej roli męczennika, a z trzeciej dziwisz sie, że ludzie niechętnie podchodzą do religijnych osob, które wchodza z butami i SWOIMI przekonaniami w ICH prywatne życie?

Rada jest prosta - nikt ci nie broni żyć według swoich przekonań, nikt ci nie zabrania udziału w kulcie religijnym. Jeżeli jednak masz potrzebę niesienia misji tym, którzy jej nie chcą i mają odmienne, własne wartości (które, wbrew twoim tezom, nie oznaczają gorszych od twoich, weź sobie do serca slowa papieża pytającego kim ty niby jesteś aby osądzać) to zwyczajnie omijaj takie towarzystwo. Ty oszczędzisz sobie krzywych spojrzeń, oni faktycznie oszczędzą sobie lekcji fanatyzmu. Bo cięzko nazwać inaczej niż fanatyzmem próbę ewangelizowania osób nie mających na to ochoty.
Zgadzam się. Jako, że sama byłam w tym bardzo blisko (KK), to wiem, że właśnie tam się głosi takie hasła, żeby ewangelizować innych i do tego się dąży. A jeśli ktoś nie przyjmuje tej nauki (ewangelii) i ma swoje odmienne zdanie, którego nie boi się wyrażać - to oznaka że chrześcijanie są prześladowani. Skąd ja to znam Szkoda, że ludzie nie myślą samodzielnie, a dają się tak łatwo manipulować. I tak, z waszych postów bije postawa wyższości, a jednocześnie piszecie, że to wy jesteście prześladowani

---------- Dopisano o 16:11 ---------- Poprzedni post napisano o 16:09 ----------

Jeszcze dodam, że też mam koleżankę bardzo religijną i niestety nie lubię kiedy w jej towarzystwie ktoś powie że żyje bez ślubu, że bierze anty itp., a ona robi wtedy taki pogardliwy wzrok, że jak to tak można?? Ogólnie jest fajna, ale strach coś powiedzieć, co jest niezgodne z jej poglądami
niemanicka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-27, 16:14   #51
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 579
Dot.: Idee i poglądy w dzisiejszym świecie - warto czy nie ?

Cytat:
Napisane przez niemanicka Pokaż wiadomość

Jeszcze dodam, że też mam koleżankę bardzo religijną i niestety nie lubię kiedy w jej towarzystwie ktoś powie że żyje bez ślubu, że bierze anty itp., a ona robi wtedy taki pogardliwy wzrok, że jak to tak można?? Ogólnie jest fajna, ale strach coś powiedzieć, co jest niezgodne z jej poglądami
mówiłaś jej kiedyś o tym? Może warto o tym wspomnieć.
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-27, 18:28   #52
3d23842983a6357ec11121c0b2dc0194ed81d40b_604ff51fe6891
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 3 663
Dot.: Idee i poglądy w dzisiejszym świecie - warto czy nie ?

Cytat:
Napisane przez AleKosmos Pokaż wiadomość
Nie chodzi tutaj o to, żeby czuć się lepszym od takich ludzi, ale żeby im współczuć
...czyli żeby czuć się lepszym.
3d23842983a6357ec11121c0b2dc0194ed81d40b_604ff51fe6891 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-27, 18:33   #53
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Idee i poglądy w dzisiejszym świecie - warto czy nie ?

Cytat:
Napisane przez niemanicka Pokaż wiadomość
I tak, z waszych postów bije postawa wyższości, a jednocześnie piszecie, że to wy jesteście prześladowani
No. Nie to co osoby homo/trans. Ci to mają przywileje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-27, 18:53   #54
trzyrazypiec
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 3 019
Dot.: Idee i poglądy w dzisiejszym świecie - warto czy nie ?

Czytając ten pompatyczny, wieszczący niewiadomo co poczatek i te złote myśli o niechodzeniu za tlumem, myslalam, że historia zakończy się jakimś "zostałam praktykująca życie w ascezie pustelniczka" albo ewentualnie zakonnica.

A tu takie coś xD

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez trzyrazypiec
Czas edycji: 2020-01-27 o 18:54
trzyrazypiec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-27, 19:39   #55
kolderka123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 16
Dot.: Idee i poglądy w dzisiejszym świecie - warto czy nie ?

blagam przeciez to oczywisty troll, na bank jakis typ z wykopu
kolderka123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-27, 19:53   #56
AleKosmos
Raczkowanie
 
Avatar AleKosmos
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 387
Dot.: Idee i poglądy w dzisiejszym świecie - warto czy nie ?

Cytat:
Napisane przez niemanicka Pokaż wiadomość
Zgadzam się. Jako, że sama byłam w tym bardzo blisko (KK), to wiem, że właśnie tam się głosi takie hasła, żeby ewangelizować innych i do tego się dąży. A jeśli ktoś nie przyjmuje tej nauki (ewangelii) i ma swoje odmienne zdanie, którego nie boi się wyrażać - to oznaka że chrześcijanie są prześladowani. Skąd ja to znam Szkoda, że ludzie nie myślą samodzielnie, a dają się tak łatwo manipulować. I tak, z waszych postów bije postawa wyższości, a jednocześnie piszecie, że to wy jesteście prześladowani

---------- Dopisano o 16:11 ---------- Poprzedni post napisano o 16:09 ----------

Jeszcze dodam, że też mam koleżankę bardzo religijną i niestety nie lubię kiedy w jej towarzystwie ktoś powie że żyje bez ślubu, że bierze anty itp., a ona robi wtedy taki pogardliwy wzrok, że jak to tak można?? Ogólnie jest fajna, ale strach coś powiedzieć, co jest niezgodne z jej poglądami
Nie sądzę, żeby ktokolwiek uznał za prześladowanie wysłuchanie odmiennej opinii, chyba że jest wyraźnie agresywna i pogardliwa, bo i takie się zdarzają. Mowa tu o przewinieniach znacznie większego kalibru, z zabójstwami za wiarę w Chrystusa włącznie.


Z koleżanką natomiast proponuję po prostu szczerze porozmawiać.
AleKosmos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-27, 20:05   #57
absulka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 39
Dot.: Idee i poglądy w dzisiejszym świecie - warto czy nie ?

Kolderka123 nie sądzę Niby piszą a prześladowaniu chrześcijan, a z drugiej strony zaczynam powoli się bać prawdziwych katolików. Chociaż i tak większość z nich udaje wiarę, wystarczy spojrzeć na dane ilu z nich praktykuje npr, kilka czy kilkanaście procent, i ciekawe jak godzą swoje spowiedzi o przyjmowanie komunii stosując antykoncepcje, za to z innej strony, ci prawdziwi trochę mnie przerażają. Mam dasiadke, do kościoła chodzi 9 dzieci więc chyba ta prawdziwa, ale jako jedyna z sąsiadów nie mówi mi ani cześć ani dzień dobry. Kolejna z pracy, nie dawno została zwolniona bo dla klientów była bardzo nie mila, wręcz złośliwa. Kolejna koleżanka że szkoły, codziennie przed szkołą, do kościółka zmówić pacierz, ale nigdy sama nigdy w niczym nie pomogła, za to chętnie korzystała z pomocy innych, jakoś ateiści litowali się nad nią i dawalli jej ściągnąć etc, ona za to nikomu. Nie wiem co z tymi mega wierzącymi na poważnie, jest nie tak, czy to syndrom wyższości, bo ja będę w niebie a inni to....plebs, czy może frustracja, niby by chcieli żyć jak inni ale religia ich ogranicza, i wychodzą frustracje choćby seksualne, i inne ograniczenia. Po prostu nie znam prawdziwie wierzących katolików i dobrych dla innych ludzi. Kolejno sąsiedzi, co niedzielę kościół, mają firmę i każdy pracownik ucieka od nich, bo są mega wredni. Dziewczyna pracownik w dniu swojego ślubu nie dostała wolnego...za to znam chodzących do kościoła ale żyjących jak inni, i już da w porządku. Prawdziwych katolików zaczynam się bać, bo to nie są przyjaźni ludzie, przynajmniej dla innych osób z innymi poglądami, może dla siebie katolik dla katolika jest inny, bardziej ludzki, ale przecież Bóg kazał miłować KAŻDEGO bliźniego, a nie swój swego. Całe szczęście że tych prawdziwych jest tylko naście procent, bo by nas o odmiennym zdaniu chyba na stosie palili. I jeszcze to narzekanie że to oni są prześladowani. Choćby tematy jak tabletka po, czy aborcja nieuleczalnie chorych płodów, sami nie mogą i komu nie dadzą bo krzyk. Pies ogrodnika? Czy ich ktoś zmusza do rodzenia kalek? Nie! To dlaczego lamentują, i komu zabraniają? Jak hipokryta chaz...n. Sam wyskrobał pół miasta zdrowych dzieci, a teraz święty. A czy oddał majątek który zarobił, no nie. I żeby nie było, nie popieram aborcji zdrowych dzieci, tylko ciężko chorych i nieuleczalnych, bo mam takie dziecko w rodzinie, i wiem jaka to męka dla tego dziecka, i jej opiekunów i dla całej rodziny. Gdzie taka rodzina nie może nigdy pojechać chociaż na wakacje no dziecko wymaga opieki 24 h na dobę, i musi zrezygnować z pracy dla śmiesznego zasiłki, a pomoc takiej rodzinie żaden katolik nie pomoże, i jedyne co katolika interesowało czy to dziecko pobiera 500 plus dla nie pełnosprawnych, bo to z naszych podatków...tym chorym dzieckiem jest moja siostra.
absulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-27, 20:17   #58
AleKosmos
Raczkowanie
 
Avatar AleKosmos
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 387
Dot.: Idee i poglądy w dzisiejszym świecie - warto czy nie ?

Cytat:
Napisane przez absulka Pokaż wiadomość
Kolderka123 nie sądzę Niby piszą a prześladowaniu chrześcijan, a z drugiej strony zaczynam powoli się bać prawdziwych katolików. Chociaż i tak większość z nich udaje wiarę, wystarczy spojrzeć na dane ilu z nich praktykuje npr, kilka czy kilkanaście procent, i ciekawe jak godzą swoje spowiedzi o przyjmowanie komunii stosując antykoncepcje, za to z innej strony, ci prawdziwi trochę mnie przerażają. Mam dasiadke, do kościoła chodzi 9 dzieci więc chyba ta prawdziwa, ale jako jedyna z sąsiadów nie mówi mi ani cześć ani dzień dobry. Kolejna z pracy, nie dawno została zwolniona bo dla klientów była bardzo nie mila, wręcz złośliwa. Kolejna koleżanka że szkoły, codziennie przed szkołą, do kościółka zmówić pacierz, ale nigdy sama nigdy w niczym nie pomogła, za to chętnie korzystała z pomocy innych, jakoś ateiści litowali się nad nią i dawalli jej ściągnąć etc, ona za to nikomu. Nie wiem co z tymi mega wierzącymi na poważnie, jest nie tak, czy to syndrom wyższości, bo ja będę w niebie a inni to....plebs, czy może frustracja, niby by chcieli żyć jak inni ale religia ich ogranicza, i wychodzą frustracje choćby seksualne, i inne ograniczenia. Po prostu nie znam prawdziwie wierzących katolików i dobrych dla innych ludzi. Kolejno sąsiedzi, co niedzielę kościół, mają firmę i każdy pracownik ucieka od nich, bo są mega wredni. Dziewczyna pracownik w dniu swojego ślubu nie dostała wolnego...za to znam chodzących do kościoła ale żyjących jak inni, i już da w porządku. Prawdziwych katolików zaczynam się bać, bo to nie są przyjaźni ludzie, przynajmniej dla innych osób z innymi poglądami, może dla siebie katolik dla katolika jest inny, bardziej ludzki, ale przecież Bóg kazał miłować KAŻDEGO bliźniego, a nie swój swego. Całe szczęście że tych prawdziwych jest tylko naście procent, bo by nas o odmiennym zdaniu chyba na stosie palili. I jeszcze to narzekanie że to oni są prześladowani. Choćby tematy jak tabletka po, czy aborcja nieuleczalnie chorych płodów, sami nie mogą i komu nie dadzą bo krzyk. Pies ogrodnika? Czy ich ktoś zmusza do rodzenia kalek? Nie! To dlaczego lamentują, i komu zabraniają? Jak hipokryta chaz...n. Sam wyskrobał pół miasta zdrowych dzieci, a teraz święty. A czy oddał majątek który zarobił, no nie. I żeby nie było, nie popieram aborcji zdrowych dzieci, tylko ciężko chorych i nieuleczalnych, bo mam takie dziecko w rodzinie, i wiem jaka to męka dla tego dziecka, i jej opiekunów i dla całej rodziny. Gdzie taka rodzina nie może nigdy pojechać chociaż na wakacje no dziecko wymaga opieki 24 h na dobę, i musi zrezygnować z pracy dla śmiesznego zasiłki, a pomoc takiej rodzinie żaden katolik nie pomoże, i jedyne co katolika interesowało czy to dziecko pobiera 500 plus dla nie pełnosprawnych, bo to z naszych podatków...tym chorym dzieckiem jest moja siostra.
Katolicy są różni, podobnie jak reszta społeczeństwa. Byłoby pięknie, gdyby kościoły były pełne samych świętych, ale niestety jesteśmy ludźmi grzesznymi i upadamy. Są również tacy, którzy wierzą na pokaz.


Z drugiej strony napisano w Biblii, że chętnie dostrzegamy drzazgę w cudzym oku, a nie widzimy belki we własnym. Może ta niemówiąca "dzień dobry" sąsiadka katoliczka jest bardzo nieśmiała i boi się przywitać, kiedy widzi po Twojej twarzy, jak na nią reagujesz? Może ta nieuczynna koleżanka ze szkoły ma wątpliwości odnośnie natury grzechu i sama nie wie, czy powinna dawać innym ściągać, czy nie (ale sama ze słabości skorzystała)? Może pomaga ludziom na wiele innych sposobów, ale Wy o tym zwyczajnie nie wiecie? Nie wiem, nie znam Was ani jej, ale mogę stanowczo zaprzeczyć stwierdzeniu, że religia katolicka psuje charakter. A jak ktoś widzi to, co chce widzieć, to zawsze zobaczy coś, co pasuje do jego wizji świata.
AleKosmos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-27, 20:47   #59
Paprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar Paprotka_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 4 488
Dot.: Idee i poglądy w dzisiejszym świecie - warto czy nie ?

[1=f8c2d375a73595a7890227c bb2d3acee309191de_62181c3 c5fcdf;87536125]Ksenofobem i nacjonalistą nigdy być nie warto. Dla mnie to jednoznaczne z byciem złym człowiekiem. Tak samo fanatyzm religijny postrzegam jako zaburzenie psychicznie, a nie świadomie obraną drogę.

Myślę, że raczej powinnaś się zastanowić skąd u ciebie taka desperacka potrzeba przynależności do jakiejś grupy.[/QUOTE]


Otóż to.
Moja najbliższa koleżanka (jeszcze z czasów licealnych - 25 lat znajomości) jest osobą głęboko wierzącą, ja zaciekłym antyklerykałem. Nigdy nie było między nami scysji w związku z tym, bo ona nie uważa, że jej prawda jest jedyna, ani ja nie czułam potrzeby odciągania jej od kościoła. Szanowałyśmy swoje poglądy i nijak one nie wpływały na naszą znajomość. ALE ona ma w sobie bardzo dużo pokory, potrafi wykazać się zrozumieniem dla różnych sposobów na życie, nawet jeśli sama nigdy by się na nie nie zdecydowała. Jest zwyczajnie dobrym człowiekiem, człowiekiem wierzącym a nie wielbiącym kościół rozumiany jako instytucję. Owszem, ma wśród znajomych księży, pracowała w szkole katolickiej, ale nie sprawiło to że jest bezkrytyczna wobec instytucji i urzędników kościelnych. Przeciwnie, widzi że trzeba dużo zmienić i jej zdaniem, to zwykli ludzie powinni zmieniać kościół, bo to oni są jego częścią i oni powinni ukrócić złe zachowania kleru, zamiast wykazywać się wobec niego czołobitnością. Rozumie, że ksiądz to też człowiek. I nie pogardza homoseksualistami, szanuje ludzi, jest dla mnie definicją prawdziwego katolika. Poglądy, które reprezentujesz i Ty i wielu znanych mi "katolików" to dla mnie wypaczenie idei i nauk biblijnych. I mam nadzieję, że "katolicy" pójdą do piekła.

Razem z narodowcami, których nie toleruję i uważam, że w formie w jakiej obecnie działają powinni być zdelegalizowani. Przyjmują w swoje szeregi ludzi, którzy z różnych powodów chcą poczuć się częścią grupy, którzy mają swoje różne nieprzepracowane problemy, niektórzy pewnie leczą kompleksy, są podatni na ranie mózgu i jak bezwolne cielęta poddają się cwaniakom, którzy chcieliby coś w życiu "wielkiego" zrobić ale nie mają na to pomysłu innego niż żerowanie na ludzkich słabościach. Do dziś pamiętam jakiś wywiad z laską z szeregów narodowców, która stwierdziła, że to jej jedyna rodzina, gdyby odeszła, nie miałaby nic. To wszystko co ma. Z narodowcem nie mogłabym się przyjaźnić ani nawet kolegować.
__________________
Czasami bywa się gołębiem a czasami pomnikiem.
----------------------------------------------------------
PRETENSJONALNY nie oznacza "pełen pretensji"
Za słownikiem PWN:
pretensjonalny to
1. «zachowujący się sztucznie, krygujący się»
2. «zbyt wyszukany, świadczący o złym guście»

Edytowane przez Paprotka_
Czas edycji: 2020-01-27 o 20:49
Paprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-27, 21:22   #60
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: Idee i poglądy w dzisiejszym świecie - warto czy nie ?

Cytat:
Napisane przez AleKosmos Pokaż wiadomość
Nie sądzę, żeby ktokolwiek uznał za prześladowanie wysłuchanie odmiennej opinii, chyba że jest wyraźnie agresywna i pogardliwa, bo i takie się zdarzają. Mowa tu o przewinieniach znacznie większego kalibru, z zabójstwami za wiarę w Chrystusa włącznie.
A bo to Chrześcijanie nie mordowali na tle religijnym i wciąż nie mordują albo nie gwałcą dzieci w Afryce pod płaszczykiem ewangelizacji i oświaty?
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-01-29 16:21:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:54.