"Gęsia skórka" na ramionach - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-02-19, 19:15   #1
Anais
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 89

"gęsia skórka" a solaruim ???


Mam taki problemik..a raczej pytanko... na rękach mam tą nieznośną "gęsią skórkę", czy hiperkeratynozę... nie wiem jak to sie fachowo nazywa, ale wiem, że wygląda niezbyt ładnie Mój problem polega na tym, że chciałabym zacząć chodzić do solarium... a nie wiem czy to nie zaszkodzi moim rękom i nie pogłębi lub rozprzestrzeni te krostki????

Dziękuje z góry za wszelkie odpowiedzi i pozdrawiam,
MOnika
Anais jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-02-19, 20:33   #2
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: "gęsia skórka" a solaruim ???

Czasami opalanie pomaga na nadmierne rogowacenie.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-02-19, 21:03   #3
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: "gęsia skórka" a solaruim ???

Zwykle tzw "gęsia skórka" znika lub znacznie się zmniejsza latem,uważam że opalanie może troszkę pomóc - ale uważaj aby nie przesadzić z opalenizną - przeczytaj artykuł w którym opisałam w jaki sposób w miarę bezpiecznie korzystać z solarium.
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-02-20, 18:36   #4
dida
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 503
Re: "gęsia skórka" a solaruim ???

promienie uv powoduja zwiekszenie rogowacenia naskorka wiec nie wiem czy to dobry pomysl tak bardzo. stosowalas masci z wit A?
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post33849201 Hugo Boss Woman, Chanel Mademoiselle, minerały, biochemia, naturalne, czarne mydło, lpr Kerium, lottabody, Tigi i inne profesjonalne do włosów - wymiana

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=612524 odzieżowo, wymiana
dida jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-02-20, 22:24   #5
Anais
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 89
Re: "gęsia skórka" a solaruim ???

Stosowałam kremy Xerial... nie wiem czy maja wit. A... ale przez kilka miesięcy ją jadłam A znasz może jakieś skuteczniejsze kremiki ? Byłabym wdzięczna za informacje.... co do tego nadmiernego rogowacenia sie i solarium.to myślałam tylko o kilku....ok. 10 sesjach po max 15 min.... może zaszkodzić?
Dzieki z góry i pozdrawiam.
Anais jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-02-21, 12:44   #6
dida
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 503
Re: "gęsia skórka" a solaruim ???

wogole bylas u dermatologa? sa leki i na nich powinnas sie oprzec-nie kosmetykach. xerial zawiera mocznik i substancje natluszczajace-jakie stezenie stosowalas? ja kupilam niedawno xerial 50, ale aby zlikwidowac zgrubiala skore na pietach. zobaczymy jake beda efekty.
powinnas sprobowac masci z wit a-do kupienia w aptece za pare zlotych.
mozesz sprobowac tych sesji na solarium, ale ostroznie. jak zobaczysz ze stan sie pogarsza, zrezygnuj.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post33849201 Hugo Boss Woman, Chanel Mademoiselle, minerały, biochemia, naturalne, czarne mydło, lpr Kerium, lottabody, Tigi i inne profesjonalne do włosów - wymiana

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=612524 odzieżowo, wymiana
dida jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-14, 18:55   #7
Anila
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Wiadomości: 15
"Gęsia skórka" na ramionach

Witajcie !
Czy ktoś zna sposób na pozbycie się małych grudek robiących wrażenie gęsiej skórki na ramionach (obszar od łokcia w górę). Walczę z tym problemem od kilku lat. Zauważyłam, że opalanie troszeczkę pomaga. Wygląda to fatalnie (małe czerwone kropeczki) i jest nieprzyjemne w dotyku. Pomóżcie proszę !!!! Anila
Anila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2003-06-14, 19:29   #8
Anila
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Wiadomości: 15
Re: "Gęsia skórka" na ramionach

Proszę zlitujcie się !!!! Znalazłam na forum odpowiedź dra Jankowiaka, że to może zapalenie mieszków włosowych i konieczna jest wizyta u dermatologa. Czy ktoś ma jakieś doświadczenia w tej kwestii ?
Anila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-14, 19:45   #9
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Re: "Gęsia skórka" na ramionach

Mnie trochę pomaga peeling i łykanie wit. A+E
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-14, 19:50   #10
Ula-M
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 254
Wyślij wiadomość przez ICQ do Ula-M GG do Ula-M
Re: "Gęsia skórka" na ramionach

Kurczę, Anila, Ty chyba jakąś prekognitką jesteś Dokładnie o to samo chciałam dziś zapytać, siadam do kompka, już chcę klikać "nowy temat", a tu w postach właśnie gęsia skórka Też to mam niestety, na zapalenie mieszków mi to nie wygląda (widziałam kiedys u kumpeli na nogach, moje ramionka aż tak źle nie wyglądają). Na razie próbuję pilingu enzymatycznego, mam nadzieję że nie narobię sobie bałaganu większego niż teraz... Zaczęłam dopiero wczoraj więc za dużo o efektach nie mogę powiedzieć, ale po pilingu skóra jest już ładniejsza i gładsza, może po pewnym czasie te kropki znikną. Aha, smaruję to jeszcze kremem Unibasis, zauważyłam że dobrze zmiękcza i koi podrażnienia.
Dołączam się do Apelu Anili Jeśli któraś/któryś z Was zna na to jakiś sprawdzony sposób, to czekam niecierpliwie na rady
Ula-M jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-14, 19:51   #11
AgaZ
Przyjaciółka Wizaz.pl
 
Avatar AgaZ
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 818
Re: "Gęsia skórka" na ramionach

Dziewczyny to jakaś plaga, bo mi też coś takiego w tym roku wyskoczyło Dokładnie od łokcia po bark.

Pozdrowionka

AgaZ
__________________
Kochane Wizażanki,
bardzo Was proszę piszcie w sprawie wszystkich zgłoszeń i problemów do Aniołka Tasmańskiego. Aniołek jest THE BEST. Ja już nie pracuję w wizażu od czerwca 2014. Bardzo mi przykro, ale już nie mogę odpowiadać na Wasze prośby
AgaZ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2003-06-14, 20:08   #12
Anais
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 89
Re: "Gęsia skórka" na ramionach

Witam !!

Podzielam Twój problem..... mam to samo.... tylko..odkąd pamiętam. Nie wiem czy mamy to samo, ale powiem Ci co ja robie... może pomoże

Więc ja mam takie krostki... tak jak piszesz..c.zerwone...i nieestetyczne. Moja pani dermatolog stwierdziła że to jest nadmierne rogowacenie się skóry. I ...nie może tego się pozbyć w 100%. Natomiast pomaga łykanie wit A+E, ale kazała uważać w czasie lata, bo nadmiar słońca nie sprzyja na łykanie tych witaim. A witaminy te żeby dały efekt trzeba baaaaaaaaaaaaaaardzo długo łykać....kilka miesięcy.... tak jak ja łuykałam... w zimie. Trzeba również robić peeling, ja np. mam rękawice do kąpieli AVON - rewelacja, tak na marginesie, na nią nakładam peeling (tez Avonu ) i szoruje jak tylko moge te ręce. Pomogły mi kremy firmy Xerial...niestety są drogie... i pomagają...troszke, ale były najskuteczniejsze jakie miałam.... tylko nie pamiętam czy nr 30 czy 50...ale można przeczytać na opakowaniu...są specjalnie dla nadmiernego rogowacenia się skóry. I tak jak pisałam.... efekt taki sobie..... ale lepiej niż było. No i dość drogie są te kremy...dostępne w aptekach. Aha.... Xerial 50 (lub 30) stosuje sie 2, może 3 razy w tygodniu..po peelingu... a na codzień możesz używać Xerial 10.. tak jak ja.... choć on mi nie bardzo pomógł. Ten silniejszy był lepszy. No i trzeba to opalić Moja dermatolog powiedziała, że słońce może pomóc..... pytałam o solarium... zaleciła ostrożność.

Mam nadzieje że coś Ci podpowiedziałam i jakoś pomogłam.... ja też mam te wstrętne krostki..... Ale życze Ci powodzenia.. daj znać gdyby co

Pozdrawiam,
Monika
Anais jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-14, 20:16   #13
Stokrotka18
Raczkowanie
 
Avatar Stokrotka18
 
Zarejestrowany: 2002-09
Wiadomości: 141
Re: "Gęsia skórka" na ramionach

ja gesia skorke mam od urodzeniaale znalazlam pewien sposob-dosc przypadkowo,ktory pomogl m zwlaczyc do dziadostwo na rekach.W tym roku wyladowalam w szpiatlu,badali mnie od stop do glowy przyszla tez pani dermatolog,pokazalam jej moje nieszczesne raczki i pani doktor zalecila taki krem SOLCOKERASAL-wyprobowalam niedowierzajac,ze to moze pomoc.I ku mojemu zdziwieniu! skora robi sie tak gladka jak u niemowlecia,tylko trzeba codziennie smarowac skore tym kremem.Kosztuje on okolo 20 zl w aptekach.BARDZO POLECAM!
Stokrotka18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-14, 20:18   #14
Ula-M
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 254
Wyślij wiadomość przez ICQ do Ula-M GG do Ula-M
Re: "Gęsia skórka" na ramionach

Rozumiem, że ten kremik bez recepty? A jaka jest pojemność tubki?
Ula-M jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-14, 20:23   #15
Stokrotka18
Raczkowanie
 
Avatar Stokrotka18
 
Zarejestrowany: 2002-09
Wiadomości: 141
Re: "Gęsia skórka" na ramionach

Pojemnosc-50 g.Ma konsystencje gesta i bardzo tlusta,gdy posmaujesz sie tym kremem musisz kilk aminut odczekac az wchlonie do skory.To nie jest zwykly balsam-krem,to raczej masc.Ja gesia skorke mialam w bardzo zaawansowanym stadium i mi SolcoKerasal bardzo pomogl,ale trzeba zauwzayc,ze rozne sa odmiany gesich skorek.W kazdym badz razie ja bardzo sobie te masc chwale.Boje sie troche uzywac pillngow i szosrtkich gabek,poniewaz one jeszcze bardziej podrazniaja skore i czerwone kropki robia sie brzydsze
Stokrotka18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-14, 20:27   #16
Ula-M
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 254
Wyślij wiadomość przez ICQ do Ula-M GG do Ula-M
Re: "Gęsia skórka" na ramionach

Dziękuję Ci za odpowiedź Jeśli enzymatyczny mi nie pomoże to chyba wypróbuję tą maść, bo zwykłego pilingu też nie chcę na ramionka używać
Ula-M jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-14, 21:59   #17
Stokrotka18
Raczkowanie
 
Avatar Stokrotka18
 
Zarejestrowany: 2002-09
Wiadomości: 141
Re: "Gęsia skórka" na ramionach

aha,zapomnialam!oczywisci e ta masc jest bez recepty!
ciesze sie,ze moglam jakos pomocdaj znac czy pomoglo
Przy okazji,czy mozecie polecic mi b,dobry peeling enzymatyczny?ja probowalam oceanica,ale bylam srednio zadowolona.

caluski
Stokrotka18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-14, 23:02   #18
Gosinka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 5
Re: "Gęsia skórka" na ramionach

Również mam gęsią skórkę na ramionach od urodzenia, tak samo jak mój ojciec i brat. Śmiem twierdzić, że może jest to troche uwarunkowane genetycznie. Nie jest tak bardzo widoczna i paskudna, nawet się juz przyzwyczaiłam. Pytałam kiedyś pani doktor dermatolog i powiedziałą, zeby sie tak bardzo nie przejmować, bo to jest bardzo popularna przypadłość (chyba właśnie zapalenie mieszków włosowych) i ma je 1/3 ludzi (sic!) Ponieważ mam stosunkowo łagodną formę to nie ma co leczyć. Można delikatnie opalać, bo słonko pomaga (na pewno mneij widać). Więc po prosto trzeba się przyzwyczaić i nie co zwalczać.
Gosinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-14, 23:06   #19
Iwonalodz
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonalodz
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 19 967
Re: "Gęsia skórka" na ramionach

Ja zaopatrzyłam się w Xeriala 30 i stosuję od niedawna mam nadzieję, że pomoże Ale profilaktycznie kupię sobie ten Solcokerasal

__________________
" – Pani Iwonko! Pani wytrze tę szminkę, bo klient znów się będzie pieklił ... "




NA PEWNO piszemy NA PEWNO oddzielnie!
NAPRAWDĘ piszemy NAPRAWDĘ łącznie!
Iwonalodz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2003-06-17, 17:09   #20
Anila
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Wiadomości: 15
Re: "Gęsia skórka" na ramionach

Cześć dziewczyny ! Sorry, że tak długo się nie odzywałam, ale już nie wierzyłam, że ktokolwiek mi pomoże... Dzzzziiiięęękkkkiiii wielkie za pomoc, szczególnie Stokrotce i Moni. Wypróbuję polecane przez Was specyfiki i podzielę się doświadczeniami oczywiście...
Dzięki serdeczne - super, że jest takie miejsce, gdzie można się podzielić tymi najbardziej przyziemnymi problemami. Pa, trzymajcie się...
Anila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-17, 17:16   #21
Stokrotka18
Raczkowanie
 
Avatar Stokrotka18
 
Zarejestrowany: 2002-09
Wiadomości: 141
Re: "Gęsia skórka" na ramionach

nie ma za comam nadzieje,ze w twoim przypadku ta masc tez podziala
i czekam na rade dotyczaca peelingu enzymatycznego?
Stokrotka18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-17, 18:04   #22
Ula-M
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 254
Wyślij wiadomość przez ICQ do Ula-M GG do Ula-M
Re: "Gęsia skórka" na ramionach

Ja na razie mogę tylko doradzić przejrzenie KW Miałam resztkę peelingu AA i zużyłam go do łapek, bo na twarz mi nie pasował, też ciągle szukam lepszego
Buziaki
Ula
Ula-M jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-17, 18:07   #23
Stokrotka18
Raczkowanie
 
Avatar Stokrotka18
 
Zarejestrowany: 2002-09
Wiadomości: 141
Re: "Gęsia skórka" na ramionach

tez mialam peeling AA,ale przyznam,ze zadnych rewelacyjcny rezultatow nie bylo.Nie moglam sie doczekac,az go skoncze nie spotkalam sie w sklepach,by jakas jeszcze firma produkowala p.enzymatyczny z sredniej polki......
Stokrotka18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-17, 20:35   #24
Estella
Zakorzenienie
 
Avatar Estella
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 8 314
Re: "Gęsia skórka" na ramionach

ja mam enzymatyczny kolastyny-ale wydaje mi sie ze na ramiona bedzie za slaby
jak dla mnie moglby byc troszke silniejszy,ale na opakowaniu napisali ze jest do cery delikatnej i wrazliwej:/
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]

Każde przeżyte życie po części składa się z tego, czego nie zrobiło się albo nie powiedziało w jedynym właściwym momencie.
Siegfried Obermeier
Estella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-17, 22:27   #25
Magi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-10
Wiadomości: 67
Wyślij wiadomość przez ICQ do Magi GG do Magi
Re: "Gęsia skórka" na ramionach

Ja osobicie nie posiadam, ale slyszalam, ze jest to spodowowane problemami z rogowaceniem skorki. Podobno pomaga systematyczny, codzienny peeling. Nic wiecej niestety nie moge pomoc
Magi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-17, 22:29   #26
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: "Gęsia skórka" na ramionach

Preparaty z mocznikiem będą działały zmiękczająco na rogowacenie mieszków włosowych (Solcocerasal , Hasceral - oraz nowość Allpresan nr.2 i nr 3 -5% i 10 % mocznika, kosmetyki SVR) , można też wypróbować przemywanie (często ) płynem ,który polecam w przypadku podrażnienia mieszków włosowych ,wrastających włosów - w przypadku rogowacenia mieszkowego ,zaczerwienionych krostek powinno też przynosić poprawę - przepis podawany był w postach "Folisan" .
Opalanie poprawia stan skóry z rogowaceniem okołomieszkowym - ale nie można przesadzić z opalenizną.
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-18, 09:46   #27
Anila
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Wiadomości: 15
Re: "Gęsia skórka" na ramionach

Bardzo dziękuję Beatko - dziś zakupię wskazane specyfiki - zobaczymy jaki będzie efekt. Jedno pytanko - czy po wyleczeniu to schorzenie powraca ?
Anila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-18, 10:44   #28
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: "Gęsia skórka" na ramionach

Niestety nawraca. Rogowacenia okołomieszkowego nie można wyleczyć - można tylko łagodzić objawy.
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-07, 10:01   #29
demit
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-10
Wiadomości: 152
GG do demit
Re: "Gęsia skórka" na ramionach

Witam,

Widzę, że sporo dziewczyn ma problem z którym ja się kiedyś borykałam. Z powodu tych krostek i innych przypadłości spędziłam wiele czasu u wszelakiej maści specjalistów - dermatologów. Jak wysoka jest ich fachowość przekonałam się jakiś czas temu, gdy pani deramtolog zaklasyfikowała bez mrugnięcia okiem brzydką wysypkę jako półpaśca. (cztery tygodnie wolego - raj).
Ale nie o tym chciałam pisać. Koniec końców - trafiłam wreszcie do specjalisty z prawdziwego zdarzenia i okazało się, że tak na prawdę to mam problem z wątrobą i nerkami a nie ze skórą. Po dosyć długim leczeniu (ok 9 miesięcy) krostki na ramionach zniknęły i nigdy więcej już się nie pojawiły.
Wiele z Was może się burzyć, że ma to od dzieciństwa, u rodziny to samo,itp. ale to nie świadczy o tym, że tak na prawdę nie macie problemów z wątrobą.

pozdrawiam

demit

ps

jak chcecie się dowiedzieć czegoś więcej - piszcie.
demit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-07, 11:24   #30
Ula-M
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 254
Wyślij wiadomość przez ICQ do Ula-M GG do Ula-M
Re: "Gęsia skórka" na ramionach

Demit kochana, napisz proszę co to był za specjalista i na czym dokładniej polegały te problemy w wątrobą. To coś poważnego? Może rzeczywiście warto by się przebadać pod tym kątem...
Pozdrawiam,
Ula
Ula-M jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:31.