wymiana walut- gdzie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-03-07, 13:44   #1
Darling15
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 279

wymiana walut- gdzie?


Dziewczyny gdzie można tanio wymienić Euro? Tak żeby kurs był korzystny? Czy któraś z was kiedyś korzystała z takich serwisów, gdzie wymienia się walutę pomiędzy użytkownikami.

Edytowane przez Darling15
Czas edycji: 2012-03-07 o 13:51
Darling15 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-13, 10:19   #2
Darling15
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 279
Dot.: wymiana walut- gdzie?

dzięki wielkie za informację, nie wiedziałam że coś takiego istnieje powiem Ci że wymieniłam euro za na prawdę sensowna kasę
Darling15 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-19, 09:10   #3
Darling15
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 279
Dot.: wymiana walut- gdzie?

Powiem Ci, że jak już sprawdziłam że ten serwis działa bez problemu, to już raczej będę z niego korzystała.
Darling15 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-20, 08:45   #4
morela22
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 76
Dot.: wymiana walut- gdzie?

A na czym polega działanie tego serwisu?
morela22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-20, 11:47   #5
aalessandra
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1
Dot.: wymiana walut- gdzie?

Powiem na przykładzie serwisu fritz exchange bo z niego korzystałam, ale myślę że wszędzie jest podobnie. Wpłaca się pieniążki na konto platformy, wybiera się walutę, kwotę, itp. i pieniądze są zamieniane, a później trzeba zlecić przelew na swoje konto bankowe. Oczywiście trzeba się zarejestrować i mieć konto walutowe, ale ogólnie to fajna sprawa, bo w takich kantorach internetowych są tanie waluty i nie trzeba się nachodzić w poszukiwaniu najlepszej oferty
aalessandra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-22, 10:41   #6
morela22
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 76
Dot.: wymiana walut- gdzie?

Dzięki, teraz już wszystko rozumiem
morela22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-06, 12:59   #7
morela22
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 76
Dot.: wymiana walut- gdzie?

wiesz co, ja już zrobiłam pierwszą transakcję i w zasadzie nic nie potrzebowałam. Tylko założyłam konto no i miałam swoje konto walutowe w banku i to było wystarczająco.
morela22 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-04-30, 09:42   #8
kissy1234
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 181
Dot.: wymiana walut- gdzie?

A może mi ktoś powiedzieć czy to są bezpieczne transakcje?
kissy1234 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-12, 19:59   #9
Aleksandra06
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 232
Dot.: wymiana walut- gdzie?

Ja własnie sie też nad tym zastanawiałam, bo słyszałam od znajomych ze jest to bardzo dobre i wygodne rozwiązanie. Tylko pytanie o bezpieczeństwo.
Aleksandra06 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-23, 22:54   #10
anna_wawa
Rozeznanie
 
Avatar anna_wawa
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 537
GG do anna_wawa
Dot.: wymiana walut- gdzie?

Też polecam stronkę internetowykantor. Bardzo mały spread
anna_wawa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-02, 14:43   #11
kazzira
Raczkowanie
 
Avatar kazzira
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 119
Dot.: wymiana walut- gdzie?

Mi ostatnio kolega polecił Monedo.pl, bo potrzebuję wymienić kilkaset euro na złotówki, podobno można sporo zaoszczędzić Muszę się tam zarejestrować i to zrobić, ale w sumie póki nie mam złotówek, to ich nie wydaje, a jak wymienię, to pewnie zaraz się rozejdą
kazzira jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-03, 17:29   #12
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: wymiana walut- gdzie?

Ja nie wymieniam kasy, po prostu pobieram z bankomatu kartą z mBanku - wymiana jest po bardzo dobrym kursie. Nie pobierają mi żadnych opłat manipulacyjnych.
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-25, 15:14   #13
Yo_Landi
Raczkowanie
 
Avatar Yo_Landi
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 141
Dot.: wymiana walut- gdzie?

Generalnie opłaca się w internetowych kantorach wymieniać. Ja też, tak jak ktoś wyżej, korzystałam już z monedo i wszystko było si.
Yo_Landi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-31, 15:17   #14
sarriana
Raczkowanie
 
Avatar sarriana
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 36
Dot.: wymiana walut- gdzie?

Cytat:
Napisane przez kazzira Pokaż wiadomość
Mi ostatnio kolega polecił Monedo.pl, bo potrzebuję wymienić kilkaset euro na złotówki, podobno można sporo zaoszczędzić Muszę się tam zarejestrować i to zrobić, ale w sumie póki nie mam złotówek, to ich nie wydaje, a jak wymienię, to pewnie zaraz się rozejdą
Może możesz tę kasę wpłacić i na przykład zażyczyć sobie korzystnego dla siebie kursu? Skoro tak na zaraz nie potrzebujesz tej kasy, a może znajdzie się ktoś, kto zaakceptuje Twoje warunki? Taka wymiana była by dla Ciebie korzystna, prawda?
sarriana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-07, 18:10   #15
lachryma
Zakorzenienie
 
Avatar lachryma
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 6 025
Dot.: wymiana walut- gdzie?

mam kredyt w euro, więc troszkę znam temat. polecam osobiście walutomat.pl i cinkciarz.pl
__________________
"nie człowieka kocham mniej, lecz naturę bardziej"
lachryma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-12, 14:40   #16
brizoo
Raczkowanie
 
Avatar brizoo
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 244
Dot.: wymiana walut- gdzie?

Ale cinkciarz to jest kantor, a portale typu walutomat czy monedo działają inaczej, prawda? Bo rozumiem, że w kantorze wymienia się kasę na konkretnych kursach, a w tych innych serwisach - to zależy od tego, jaki kurs podadzą użytkownicy, nie? I teraz mam pytanie: gdzie się bardziej opłaca?
brizoo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-12, 15:18   #17
lachryma
Zakorzenienie
 
Avatar lachryma
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 6 025
Dot.: wymiana walut- gdzie?

Tak, ale w przypadku cinkciarza kursy zależą także od ilości transakcji, kwoty do przewalutowania i częstości transakcji. Ja np zawsze mam inny kurs, niż jest podawany na głównej. Tylko dlatego, że robię to systematycznie. Kwestia pogadania się.

---------- Dopisano o 16:18 ---------- Poprzedni post napisano o 16:17 ----------

Cytat:
Napisane przez brizoo Pokaż wiadomość
I teraz mam pytanie: gdzie się bardziej opłaca?
To zależy, naprawdę. I od kwoty i od ilości transakcji (czy jest to jednokrotna czy wiecej razy) i od szczęścia rzecz jasna
__________________
"nie człowieka kocham mniej, lecz naturę bardziej"
lachryma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-27, 21:51   #18
aggratka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 97
Dot.: wymiana walut- gdzie?

Hej Dziewczyny!
Wybieram się na urlop niedługo i znajomy właśnie powiedział mi, że dużo bardziej opłaca się wymienić złotówki na euro w jakimś kantorze internetowym i widzę, że Wy też tutaj jesteście za tym pomysłem. Nie chciałabym jednak, żeby przydarzyły mi się jakieś niespodzianki. Czy któraś z was korzystała może z tego:
https://internetowykantor.pl/
Będę wdzięczna za jakieś opinie
aggratka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-03, 17:59   #19
aggratka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 97
Dot.: wymiana walut- gdzie?

Będę musiała sobie na spokojnie porównać, dzięki
aggratka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-30, 10:23   #20
andzka15
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 22
Dot.: wymiana walut- gdzie?

Ja nie znam takiego miejsca, gdzie można wymieniać pieniążki między użytkownikami, ale z czystym sumieniem mogę polecić tobie internetową porównywarkę e-kantorów - znajdziesz tam opinie użytkowników, dzięki którym będziesz wiedziała, gdzie warto dokonać transakcji, i od razu porównasz wartość wymiany między poszczególnymi kantorami. To jest naprawdę przydatna funkcja Polecam !

Edytowane przez magdziaS
Czas edycji: 2013-10-15 o 14:37
andzka15 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-28, 13:54   #21
Sevestra
Raczkowanie
 
Avatar Sevestra
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 139
Dot.: wymiana walut- gdzie?

Cytat:
Napisane przez aggratka Pokaż wiadomość
Hej Dziewczyny!
Wybieram się na urlop niedługo i znajomy właśnie powiedział mi, że dużo bardziej opłaca się wymienić złotówki na euro w jakimś kantorze internetowym i widzę, że Wy też tutaj jesteście za tym pomysłem. Nie chciałabym jednak, żeby przydarzyły mi się jakieś niespodzianki. Czy któraś z was korzystała może z tego:
https://internetowykantor.pl/
Będę wdzięczna za jakieś opinie
Też słyszałam, że kantory online są dużo bardziej opłacalne i chcę wymienić funty (w grudniu lecę do Londynu), niby znajomy polecił mi ten kantor (Monero), ale nie do końca ufam jego poleceniom, bo ja mam większą kwotę do wymiany (przedświąteczny shopping :P ) i boję się ryzyka... Jak możecie polecić jakieś sprawdzone miejsca w sieci, to będę ogromnie wdzięczna
__________________

Sevestra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-29, 17:16   #22
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: wymiana walut- gdzie?

Cytat:
Napisane przez Sevestra Pokaż wiadomość
Też słyszałam, że kantory online są dużo bardziej opłacalne i chcę wymienić funty (w grudniu lecę do Londynu), niby znajomy polecił mi ten kantor (Monero), ale nie do końca ufam jego poleceniom, bo ja mam większą kwotę do wymiany (przedświąteczny shopping :P ) i boję się ryzyka... Jak możecie polecić jakieś sprawdzone miejsca w sieci, to będę ogromnie wdzięczna
A gdzie mieszkasz? U mnie w Płocku sprawdzałam dziś ceny euro i wynosiła 4,20 (jutro postaram się zrobić zdjęcie). Na tej stronie jest 4,1958 (edycja: rano było tyle, co napisałam, teraz jest już 4,1996). Wydaje mi się, że wyższy kurs euro może być w Warszawie (szczególnie w galeriach handlowych). Jednak bywam w innych miastach to widzę, że zazwyczaj ceny są tańsze. Kiedyś euro wymieniałam na dworcu kolejowym w Szczecinie i w porównaniu do mojego miasta wyszło tak samo (a przecież to taka lokalizacja, gdzie zarówno dużo osób kupuje, jak i sprzedaje, ze względu na bezpośrednie połączenie do Berlina).
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-22, 11:47   #23
KaRe
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 1
Dot.: wymiana walut- gdzie?

Cytat:
Napisane przez Sevestra Pokaż wiadomość
Też słyszałam, że kantory online są dużo bardziej opłacalne i chcę wymienić funty (w grudniu lecę do Londynu), niby znajomy polecił mi ten kantor (Monero), ale nie do końca ufam jego poleceniom, bo ja mam większą kwotę do wymiany (przedświąteczny shopping :P ) i boję się ryzyka... Jak możecie polecić jakieś sprawdzone miejsca w sieci, to będę ogromnie wdzięczna
Ja już kilka razy wymieniałam w Monreo i zawsze wszystko było ok. Znajomi, którym poleciłam ten kantor też byli zadowoleni. Myślę, że to firma godna zaufania ale zanim dokonałam tam wymiany przeczytałam opinie na ich temat. Możesz sobie zerknąć na xx tam ludzie, którzy korzystają z tego kantoru wystawiają swoje opinie. Ja ze swojego doświadczenia mogę ci powiedzieć, że przelewy zawsze szybko dostaję na konto, chociaż to pewnie zależy od tego w jakim banku masz konta.

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2023-05-09 o 12:53 Powód: link ukryty
KaRe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-13, 09:29   #24
paulapaulapaula_
Przyczajenie
 
Avatar paulapaulapaula_
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 28
Dot.: wymiana walut- gdzie?

Ja teraz coraz częściej wyjeżdżam i muszę wymieniać walutę. Często korzystałam z kantorów stacjonarnych bo najszybciej, w mieście zawsze kantor był otwarty ale niekiedy nie miałam w ogóle czasu na wymianę dlatego zaczęłam czytać o tych kantorach internetowych. Nie wiem czemu weszłam na porównywarkę kantorów internetowych xxxx i wszystkiego się tam dowiedziałam, w poradnikach chyba jest opisane. Od tego momentu wymieniam online, nie korzystam z jednego kantoru tylko z wielu i jest okej. O wiele szybciej, niż iść na miasto.

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2014-02-17 o 15:22
paulapaulapaula_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-13, 13:30   #25
bonter
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: Zawiercie
Wiadomości: 13
Dot.: wymiana walut- gdzie?

Jeśli jedziemy na jakiś dłuższy wypad w strefę euro to tylko kantor internetowy, przelew na konto walutowe a na miejscu posługujemy sie kartą. Jak na jeden, dwa dni to przed wyjazdem wizyta w pierwszym lepszym kantorze.
bonter jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-17, 16:00   #26
apows
Zadomowienie
 
Avatar apows
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 1 168
Dot.: wymiana walut- gdzie?

Cytat:
Napisane przez aalessandra Pokaż wiadomość
Powiem na przykładzie serwisu fritz exchange bo z niego korzystałam, ale myślę że wszędzie jest podobnie. Wpłaca się pieniążki na konto platformy, wybiera się walutę, kwotę, itp. i pieniądze są zamieniane, a później trzeba zlecić przelew na swoje konto bankowe. Oczywiście trzeba się zarejestrować i mieć konto walutowe, ale ogólnie to fajna sprawa, bo w takich kantorach internetowych są tanie waluty i nie trzeba się nachodzić w poszukiwaniu najlepszej oferty
tyle żyję na tym świecie i szczerze to zdziwiłaś mnie tym, ale dobrze o tym wiedzieć.
__________________
Zapraszam na mój blog http://podwierzba.blogspot.com/
apows jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-02, 11:49   #27
MARTA15a
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 1
Dot.: wymiana walut- gdzie?

Ja wymieniam przez AMRONET. Myślę, że to jedna z lepszych platform obecnie.
MARTA15a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-16, 13:54   #28
hinkol
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 16
Dot.: wymiana walut- gdzie?

A co sądzicie o wymianie waluty w banku??Np. sprawdzałam ostatnio w internecine na stronie banku kursy walut: xxxI widzę, że kurs nie jest zły. Czy wymienialiście kiedys wlasnie w ten sposób??Czy opłaca się, czy tylko przypadkiem porównałam ze złymi kantorami??A jak to wyglada przez internet?Bo wiem, że tez są kantory internetowe. korzystał ktoś?Jesli tak to podajcie adres.

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2023-05-09 o 12:52 Powód: link
hinkol jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-18, 13:45   #29
debris283
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 1
Dot.: wymiana walut- gdzie?

Kurs nie jest zły ale mąż podpowiada, że banki zbyt dużo zarabiają na wymianie walut kosztem klienta, dlatego bardziej się opłaca tak jak mówią dziewczyny na forum wymieniać waluty w kantorze internetowym .xx

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2023-05-09 o 12:52 Powód: link
debris283 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-24, 19:50   #30
jlys
Zakorzenienie
 
Avatar jlys
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 5 340
Dot.: wymiana walut- gdzie?

Ja ostatni wymieniałam przez Amronet - bezproblemowo, szybko, kurs też ok
jlys jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-04-23 12:33:49


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:34.