in vitro przy calkiem ludzkim podejsciu - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-06-26, 18:13   #31
magdalenka12
Rozeznanie
 
Avatar magdalenka12
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: za siedmioma górami i siedmioma lasami:)
Wiadomości: 836
Dot.: in vitro przy calkiem ludzkim podejsciu

Pozwólcie w takim razie, że i ja przyłącze się do dyskusji.

Dziewczyny wszystkie krytykujące mam nadzieje, że was to nie spotka. Ja was przekonywać nie będę. Szkoda tylko, że jeszcze nie napisałyście, że to przez stosowanie antykoncepcji i aborcje, bo przecież też takie opinie krążą. A po za tym dziewczyny mam nadzieje, że nigdy miesiąc w miesiąc nie będzie musiały walczyć z rozczarowaniem i poczuciem, że nie jest się 100% kobietą, bo tak się czuje kobieta która walczy z chorobą.
A wracając do tematu czemu Państwo ma refundować, a no temu, że płacę podatki jak każdy obywatel, że i tak leczę się prywatnie bo przecież NFZ mi tego nie refunduje, płacę za leki i inne zabiegi. A przepraszam odwracając pytanie, czemu państwo stać na ulgę prorodzinną, która kosztuje budżet około 10 mln złoty rocznie. A pewnie temu, że jest to poprawnie politycznie. A in-vitro jest "be" bo miesza się w cud poczęcia. A ja sobie nie życzę leczenia nałogowców, pomagania rodzinom z marginesu bo i tak nie przynosi to efektu. Czy o zdanie w tej kwestii ktoś mnie pytał. Nie jestem pewna czy chce adoptować dziecko a i do wszystkich wychwalających to rozwiązanie, proszę przejcie się do ośrodka adopcyjnego i spytajcie o wymogi (zapewniam was, że większość z Was ich nie spełni, bo wymagania i procedury są bardzo długie ) poza tym jestem egoistką i chciałabym adoptować maluszka na którego nie mam szans. Także za nim zaczniecie o czymś pisać to najpierw sprawdźcie o czym piszecie i pomyślcie, że może to pewne osoby zaboleć. Poza tym do in – vitro nie podchodzisz od tak albo musisz mieć bardzo złe wyniki albo partner, nie ma od tak, że przychodzisz i jutro już zabieg. TAKIE CUDA TO TYLKO MEDIA TWORZĄ.
A po za tym chce mieć wybór i zgadzam się z Aliszcze.
__________________
"W konfrontacji strumienia ze skałą, strumień zawsze wygrywa - nie przez swoją siłę, ale przez wytrwałość."

już jest

"Trzy rzeczy pozostały z raju: gwiazdy, kwiaty i oczy dziecka"
Dante Alighieri
magdalenka12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-01, 20:14   #32
Aliszcze
Zakorzenienie
 
Avatar Aliszcze
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5 409
Dot.: in vitro przy calkiem ludzkim podejsciu

Cytat:
Napisane przez magdalenka12 Pokaż wiadomość
Pozwólcie w takim razie, że i ja przyłącze się do dyskusji.

Dziewczyny wszystkie krytykujące mam nadzieje, że was to nie spotka. Ja was przekonywać nie będę. Szkoda tylko, że jeszcze nie napisałyście, że to przez stosowanie antykoncepcji i aborcje, bo przecież też takie opinie krążą. A po za tym dziewczyny mam nadzieje, że nigdy miesiąc w miesiąc nie będzie musiały walczyć z rozczarowaniem i poczuciem, że nie jest się 100% kobietą, bo tak się czuje kobieta która walczy z chorobą.
A wracając do tematu czemu Państwo ma refundować, a no temu, że płacę podatki jak każdy obywatel, że i tak leczę się prywatnie bo przecież NFZ mi tego nie refunduje, płacę za leki i inne zabiegi. A przepraszam odwracając pytanie, czemu państwo stać na ulgę prorodzinną, która kosztuje budżet około 10 mln złoty rocznie. A pewnie temu, że jest to poprawnie politycznie. A in-vitro jest "be" bo miesza się w cud poczęcia. A ja sobie nie życzę leczenia nałogowców, pomagania rodzinom z marginesu bo i tak nie przynosi to efektu. Czy o zdanie w tej kwestii ktoś mnie pytał. Nie jestem pewna czy chce adoptować dziecko a i do wszystkich wychwalających to rozwiązanie, proszę przejcie się do ośrodka adopcyjnego i spytajcie o wymogi (zapewniam was, że większość z Was ich nie spełni, bo wymagania i procedury są bardzo długie ) poza tym jestem egoistką i chciałabym adoptować maluszka na którego nie mam szans. Także za nim zaczniecie o czymś pisać to najpierw sprawdźcie o czym piszecie i pomyślcie, że może to pewne osoby zaboleć. Poza tym do in – vitro nie podchodzisz od tak albo musisz mieć bardzo złe wyniki albo partner, nie ma od tak, że przychodzisz i jutro już zabieg. TAKIE CUDA TO TYLKO MEDIA TWORZĄ.
A po za tym chce mieć wybór i zgadzam się z Aliszcze.
niestety z tą adopcją jest tak, że strasznie długo trzeba często czekać. Mam parę znajomych, którzy przeszli wstępne kwalifikacje w ośrodku i tam im powiedziano, żeby uzbroili się cierpliwość, bo na dziecko mogą czekać i 3 lata !!! i gdzie tu dobra alternatywa dla in vitro?
__________________
od. 04.04.2008 roku szczęśliwa mężatka

Joasia przyszła na świat 19.12.2010- jest naszym cudem

http://www.suwaczki.com/tickers/km5skrhmyifedqdn.png

nadzieja umiera ostatnia.....
Aliszcze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-02, 08:52   #33
EdziaO
Zakorzenienie
 
Avatar EdziaO
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3 346
Dot.: in vitro przy calkiem ludzkim podejsciu

Cytat:
Napisane przez Aliszcze Pokaż wiadomość
niestety z tą adopcją jest tak, że strasznie długo trzeba często czekać. Mam parę znajomych, którzy przeszli wstępne kwalifikacje w ośrodku i tam im powiedziano, żeby uzbroili się cierpliwość, bo na dziecko mogą czekać i 3 lata !!! i gdzie tu dobra alternatywa dla in vitro?
i to mnie strasznie dziwi bo tyle trąbi się o nieszczęściu jakim jest dom dziecka i o tym, że są przepełnione, że to droga donikąd. Po czym maksymalnie zniechęca się potencjalnych rodziców już na wstępie. Nikt kto nie przeżył starnia się o dzicko nigdy chyba nie zrozumie co znaczy wieczne czekanie.

I nigdy nie zrozumiem czemu pedofilia, narkomania i alkoholizm są problemami uznanymi społecznie, natomiast niepłodność wzbudza takie kontrowersje. I to niestety przeważnie u osób, które praktycznie nic na ten temat nie wiedzą. Od tak złe-dla zasady.
__________________
Bartuś 23.12.2010
Aniołek 01.08.2011...
Hubert 21.11.2012


„Błogosławiony, który daje swoim dzieciom korzenie i skrzydła”
EdziaO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-12, 21:15   #34
Milosc23
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 2
Dot.: in vitro przy calkiem ludzkim podejsciu

Kochane kobiety czy próbowałyście powierzyć sprawę poczęcia dzieciątka dobremu Bogu? Moja siostra nie zachodziła w ciążę przez wiele lat zaczęla modlić sie na Różańcu i odrazu zaszła w ciążę. Jest wiele świadect par którewy modliły ptomstwo, na które nie mieli szans według lekarzy. Bóg jest Bogiem miłości,cudów, miłosierdzia,wierzę że Was wysłucha. Bóg was kocha i chce waszego dobra czasami trzeba być poprostu cierpliwym i nie poddawać się. Powierzcie to Jemu i Jego Matce i naszej Mamie kochanej Maryi. Poproście o modlitwę wstawienniczą np. we wspólnotach lub kapłana,zamówcie Msze Świętą. Bóg Was kocha i chce Waszego szczęścia tylko dajcie Mu szansę ,otwórzcie się na Jego Miłość.
Invitro jest złą metodą, poczyna sie dzieci kosztem innych istnień ludzkich, zamraża sie zarodki☠ to jest nieludzkie, ☠ja rozumiem ból jaki przechodzicie, ale ta metoda godzi w godność człowieka i życie ludzkie, które jest już☠życiem od pierwszych chwili, potwierdzają to badania naukowe, maluszek już od pierwszych chwil zapłodnienia kontaktuje sie z organizmem mamy.☠
Sa inne metody naprotechnologia albo można adoptować☠dziecko. Prawdziwa wiara polega na tym, że ☠my powinniśmy chodzić☠ścieżkami Bożymi, słuchać Go, a nie żyć według własneej drogi, bo mozemy sie zagubic i potem żałować naszych złych decyzji. Trzeba poprostu nie poddawać się, zyć według praw Bożych, Bóg Was kocha, bądzcie mu wiernne, On Wam to wynagrodzi. In vitro jest złem.
Rozumiem jak zalezy Wam na dzieciatku. Znam przypadek gdzie dziewczyna 7 lat starała się o dzieciatko, nic nie pomagało, i na modlitwie wstawienniczej którą słuchała przez internet stał sie cud, została uzdrowiona przez Pana Jezusa, ksiądź który prowadził ta modlitwę miał poznanie od Pana Boga że oglada tą modlitwę kobieta ,która pragnie mieć dzieciątko a nie może z jakiś przyczyn zdrowotnych i że w maju pocznie dziecko bo została uzdrowiona i tak się stało. Niedawno urodziła. Polecam bardzo stronę wspólnoty na której przez internet są prowadzone modlitwy wstawiennicze, są Msze Swiete z modlitwą o uzdrowienie. Można odsłuchac i pomodlic się nawet przez internet. Nie poddawajcie się kochane, uwierzcie, Bóg Was kocha. Nie ustawajcie w modlitwie,wierze że będziecie mieć upragnione dzieci.
Tu jest strona tej wspólnoty i tam też są linki do modlitw,dużo modlitw wstawienniczych jest też na You Tube.
https://mimj.pl/?fbclid=IwAR3AvkOeq5...SVjdXDOk1yRrrs
Spróbujcie jeszcze postu w intencji poczecia dziecka, niektóre sprawy można wyprosic tylko postem i modlitwą. Polecam też modlitwę o uwolnienie od skutków zła w życiu waszym i waszych rodzin, słyszałam niedawono świadectwo o parze która starała się o dziecko i nic im nie pomagało, dopiero po pokucie za skutki grzechu w rodzinie zostali uwolnieni przez specjalna modlitwę w tej intencji i dziewczyna po 2 tyg modlitwy zaszła w ciążę. Tak jak ponosimy na czasami na ciele skutki złych wyborów i np chorujemy tak i na duchu. Myślę że Pan Bóg chce abyście to wiedziały. Wiara to oddanie się Bogu bez reszty. Jeśli Bóg jest na pierwszym miejscu wszystko inne jest na właściwym. Metoda in vitro jest niewłaściwa. Bóg pragnie waszego szczęścia i kocha Was.

---------- Dopisano o 22:12 ---------- Poprzedni post napisano o 22:09 ----------

Cytat:
Napisane przez bordilady Pokaż wiadomość
wiecie, co? musze sie podzielic ta refkelsja. wlaczam od czasu do czasu tv i widze tych polityków mowiacych jedynie o ustawach, a nie zdajacych sobie kompletnie sprawy z nieszczescia osob, ktore wlasciwie pragna tylko kochac i byc kochanym przez swoje malenstwa. tp tragedia, ze nie wszyscy moga miec dziecko. im dluzej czytam o tym, tym bardziej uswiadamiam sobie rozpacz tych osob, ktorym zadne mowienie nic nie pomoze. a do tego takei badania kosztuja i to kupe kasy. ostatnio np. przeczytalam, ze invicta robi badania do skutku, do upragniacej ciazy za jednorazowa oplate. kurcze, dlaczego tylko ejdna klinika o tym pomyslala? ze warto pomagac. bo jedno badanie, ejdna wizyta u lekarza specjalisty, zazwyczaj nie wystarcza. dziewczyny, mam nadzieje, ze omijaja was te problemy. wszystkiego dobrego.
Kochane kobiety czy próbowałyście powierzyć sprawę poczęcia dzieciątka dobremu Bogu? Moja siostra nie zachodziła w ciążę przez wiele lat zaczęla modlić sie na Różańcu i odrazu zaszła w ciążę. Jest wiele świadect par którewy modliły ptomstwo, na które nie mieli szans według lekarzy. Bóg jest Bogiem miłości,cudów, miłosierdzia,wierzę że Was wysłucha. Bóg was kocha i chce waszego dobra czasami trzeba być poprostu cierpliwym i nie poddawać się. Powierzcie to Jemu i Jego Matce i naszej Mamie kochanej Maryi. Poproście o modlitwę wstawienniczą np. we wspólnotach lub kapłana,zamówcie Msze Świętą. Bóg Was kocha i chce Waszego szczęścia tylko dajcie Mu szansę ,otwórzcie się na Jego Miłość.
Invitro jest złą metodą, poczyna sie dzieci kosztem innych istnień ludzkich, zamraża sie zarodki☠ to jest nieludzkie, ☠ja rozumiem ból jaki przechodzicie, ale ta metoda godzi w godność człowieka i życie ludzkie, które jest już☠życiem od pierwszych chwili, potwierdzają to badania naukowe, maluszek już od pierwszych chwil zapłodnienia kontaktuje sie z organizmem mamy.☠
Sa inne metody naprotechnologia albo można adoptować☠dziecko. Prawdziwa wiara polega na tym, że ☠my powinniśmy chodzić☠ścieżkami Bożymi, słuchać Go, a nie żyć według własneej drogi, bo mozemy sie zagubic i potem żałować naszych złych decyzji. Trzeba poprostu nie poddawać się, zyć według praw Bożych, Bóg Was kocha, bądzcie mu wiernne, On Wam to wynagrodzi. In vitro jest złem.
Rozumiem jak zalezy Wam na dzieciatku. Znam przypadek gdzie dziewczyna 7 lat starała się o dzieciatko, nic nie pomagało, i na modlitwie wstawienniczej którą słuchała przez internet stał sie cud, została uzdrowiona przez Pana Jezusa, ksiądź który prowadził ta modlitwę miał poznanie od Pana Boga że oglada tą modlitwę kobieta ,która pragnie mieć dzieciątko a nie może z jakiś przyczyn zdrowotnych i że w maju pocznie dziecko bo została uzdrowiona i tak się stało. Niedawno urodziła. Polecam bardzo stronę wspólnoty na której przez internet są prowadzone modlitwy wstawiennicze, są Msze Swiete z modlitwą o uzdrowienie. Można odsłuchac i pomodlic się nawet przez internet. Nie poddawajcie się kochane, uwierzcie, Bóg Was kocha. Nie ustawajcie w modlitwie,wierze że będziecie mieć upragnione dzieci.
Tu jest strona tej wspólnoty i tam też są linki do modlitw,dużo modlitw wstawienniczych jest też na You Tube.
https://mimj.pl/?fbclid=IwAR3AvkOeq5...SVjdXDOk1yRrrs
Spróbujcie jeszcze postu w intencji poczecia dziecka, niektóre sprawy można wyprosic tylko postem i modlitwą. Polecam też modlitwę o uwolnienie od skutków zła w życiu waszym i waszych rodzin, słyszałam niedawono świadectwo o parze która starała się o dziecko i nic im nie pomagało, dopiero po pokucie za skutki grzechu w rodzinie zostali uwolnieni przez specjalna modlitwę w tej intencji i dziewczyna po 2 tyg modlitwy zaszła w ciążę. Tak jak ponosimy na czasami na ciele skutki złych wyborów i np chorujemy tak i na duchu. Myślę że Pan Bóg chce abyście to wiedziały. Wiara to oddanie się Bogu bez reszty. Jeśli Bóg jest na pierwszym miejscu wszystko inne jest na właściwym. Metoda in vitro jest niewłaściwa. Bóg pragnie waszego szczęścia i kocha Was.

---------- Dopisano o 22:15 ---------- Poprzedni post napisano o 22:12 ----------

Cytat:
Napisane przez coralady Pokaż wiadomość
Edzia zgadzam się z Tobą całkowicie!Niepłodność to zmora naszych czasów i myślę,że z czasem par mających problemy z poczęciem dziecka będzie coraz więcej.Mnóstwo czynników na to wpływa.
In vitro to lek!A co refundacji to uważam,że choć część badań potrzebnych do całej procedury powinno byc refundowane przez państwo.Ale osobiście wolałabym aby cała procedura była refundowana.Logicznie rzecz ujmując powinno państwu zależeć na tym,aby rodziły się dzieci-ktoś przeciez musi pracowac i płacić podatki,aby ktoś mógł odebrac swoja emeryture,aby państwo funkcjonowało .Jeśli ta zależnośc zostanie zachwiana będzie z nami krucho.Z drugiej jednak strony wiem,że są równiez inne wydatki pierwszej potrzeby-choćby wspomniane juz nieszczęsne Nfz.Choć szlag mnie trafi jak znów sie dowiaduje jak wiele pieniedzy z naszych podatków idzie na Kościól,na budowanie nowych świątyń.Możnaby te pieniądze przeznaczyć na mnóstwo bardziej potrzebnych rzeczy!!!!
Co do in vitro-to ja jestem osoba,która stara się zajśc w ciąże bez powodzenia od dłuuugiego czasu.I choć przede mną jeszcze kilka innych możliwości tzn.laparoskopia,insemina cja-to sama nie wiem czy in vitro nie będzie mnie dotyczył w przyszłości.Oby nie.Ci,którzy decydują sie na in vitro po prostu nie mają innej możliwości na zostanie rodzicami biologicznymi!!!!!!!!!!Po dejrzewam że większość,jak nie wszyscy woleliby nimi zostac w sposób naturalny!Każdy ma prawo do swojego potomstwa,a osoby które decydują się na in vitro i im sie uda zostać rodzicami będą ta role wypełniać w sposób odpowiedzialny i świadomy.
Co do adopcji to akurat trudny temat.Nie każdy może zostać rodzicem adopcyjnym,trzeba miec ku temu predyspozycje,otwarte serce na miłośc obcego nam dziecka.Nie każdy jest w stanie ją w sobie znaleźć.I choć ja od zawsze chciałam stworzyć dom dla niekochanego dziecka to tez mam pewne obawy,choc o adopcji wiem bardzo wiele,temat obmyślałam z każdej strony.Jestem gotowa na adopcji i poważnie o niej myślę.Mam jednak przykre doświadczenia w bliskiego mi otoczenia,kiedy to dziewczynke trzeba było oddać do Domu Dziecka.Niewyobrażalny dramat tego dziecka i rodziców adopcyjnych,że nie podołali...
A i najważniejsze-ten który nie doświadczył niepłodności,problemów w zajściem w ciąże nie jest w stanie zrozumieć tego,kto pragnie zostać rodzicem najbardziej na świecie,a pragnienie to jest wielkie jak wszechświat! MOŻE SOBIE TYLKO WYOBRAŻAĆ CO BY CZUŁ GDYBY TEN PROBLEM DOTYCZYŁ JEGO!Tak myślę....
Kochane kobiety czy próbowałyście powierzyć sprawę poczęcia dzieciątka dobremu Bogu? Moja siostra nie zachodziła w ciążę przez wiele lat zaczęla modlić sie na Różańcu i odrazu zaszła w ciążę. Jest wiele świadect par którewy modliły ptomstwo, na które nie mieli szans według lekarzy. Bóg jest Bogiem miłości,cudów, miłosierdzia,wierzę że Was wysłucha. Bóg was kocha i chce waszego dobra czasami trzeba być poprostu cierpliwym i nie poddawać się. Powierzcie to Jemu i Jego Matce i naszej Mamie kochanej Maryi. Poproście o modlitwę wstawienniczą np. we wspólnotach lub kapłana,zamówcie Msze Świętą. Bóg Was kocha i chce Waszego szczęścia tylko dajcie Mu szansę ,otwórzcie się na Jego Miłość.
Invitro jest złą metodą, poczyna sie dzieci kosztem innych istnień ludzkich, zamraża sie zarodki☠ to jest nieludzkie, ☠ja rozumiem ból jaki przechodzicie, ale ta metoda godzi w godność człowieka i życie ludzkie, które jest już☠życiem od pierwszych chwili, potwierdzają to badania naukowe, maluszek już od pierwszych chwil zapłodnienia kontaktuje sie z organizmem mamy.☠
Sa inne metody naprotechnologia albo można adoptować☠dziecko. Prawdziwa wiara polega na tym, że ☠my powinniśmy chodzić☠ścieżkami Bożymi, słuchać Go, a nie żyć według własneej drogi, bo mozemy sie zagubic i potem żałować naszych złych decyzji. Trzeba poprostu nie poddawać się, zyć według praw Bożych, Bóg Was kocha, bądzcie mu wiernne, On Wam to wynagrodzi. In vitro jest złem.
Rozumiem jak zalezy Wam na dzieciatku. Znam przypadek gdzie dziewczyna 7 lat starała się o dzieciatko, nic nie pomagało, i na modlitwie wstawienniczej którą słuchała przez internet stał sie cud, została uzdrowiona przez Pana Jezusa, ksiądź który prowadził ta modlitwę miał poznanie od Pana Boga że oglada tą modlitwę kobieta ,która pragnie mieć dzieciątko a nie może z jakiś przyczyn zdrowotnych i że w maju pocznie dziecko bo została uzdrowiona i tak się stało. Niedawno urodziła. Polecam bardzo stronę wspólnoty na której przez internet są prowadzone modlitwy wstawiennicze, są Msze Swiete z modlitwą o uzdrowienie. Można odsłuchac i pomodlic się nawet przez internet. Nie poddawajcie się kochane, uwierzcie, Bóg Was kocha. Nie ustawajcie w modlitwie,wierze że będziecie mieć upragnione dzieci.
Tu jest strona tej wspólnoty i tam też są linki do modlitw,dużo modlitw wstawienniczych jest też na You Tube.
https://mimj.pl/?fbclid=IwAR3AvkOeq5...SVjdXDOk1yRrrs
Spróbujcie jeszcze postu w intencji poczecia dziecka, niektóre sprawy można wyprosic tylko postem i modlitwą. Polecam też modlitwę o uwolnienie od skutków zła w życiu waszym i waszych rodzin, słyszałam niedawono świadectwo o parze która starała się o dziecko i nic im nie pomagało, dopiero po pokucie za skutki grzechu w rodzinie zostali uwolnieni przez specjalna modlitwę w tej intencji i dziewczyna po 2 tyg modlitwy zaszła w ciążę. Tak jak ponosimy na czasami na ciele skutki złych wyborów i np chorujemy tak i na duchu. Myślę że Pan Bóg chce abyście to wiedziały. Wiara to oddanie się Bogu bez reszty. Jeśli Bóg jest na pierwszym miejscu wszystko inne jest na właściwym. Metoda in vitro jest niewłaściwa. Bóg pragnie waszego szczęścia i kocha Was.
Milosc23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-02-12 22:15:49


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:57.