Pielęgnacja po kuracji doustnymi retinoidami...-co dalej? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-05-25, 09:58   #31
aktogimka
Zakorzenienie
 
Avatar aktogimka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 10 225
Dot.: Pielęgnacja po kuracji doustnymi retinoidami...-co dalej?

A jak u Was wygląda kwestia przetłuszczania się włosów po kuracji?
__________________
...and then she'd say: It's OK, I got lost on the way
but I'm a Supergirl and Supergirls don't cry!

aktogimka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-25, 12:14   #32
azzis
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 725
Dot.: Pielęgnacja po kuracji doustnymi retinoidami...-co dalej?

Limonatko mówiłam Ci to już nie raz, że ślicznie wyglądasz Gratuluję raz jeszcze wyników kuracji.
Cytat:
Napisane przez olkie Pokaż wiadomość
czy ktos tez ma problem z poszerzonymi porami??? kurcze ja dzis zobaczylam ze znow sa widoczne male dziurki na policzkach i brodzie a to 2 tydz po odstawieniu.
U mnie na szczęście pory są niewielkie. Dopiero teraz pojawiły się troszkę na czole, a reszta buzi OK.

Cytat:
Napisane przez Makrela w kapeluszu Pokaż wiadomość
Azzis, Limonatka! Jak miło Was znów zobaczyć
Azzis - Gratulacje z okazji posiadania dzieciaczka, ostatnio nawet o Tobie myslałam, jak tam z realizacja tych planów ja tez po troche zaczynam mysleć o macierzyństwie, więc super, że wszystko u Ciebie i synka ok
Limonatka, super fotka, piekna cera
pozdrawiam
Ciebie również bardzo miło tu widzieć Widziałam, że od czasu do czasu udzielałaś się na Retinoidowym (bo ja tylko czasami zaglądałam).
A u Ciebie jak tam? Kiedy decydujesz się na bobaska? Jak widzisz po mnie nie takie straszne te retinoidy dla maluszków (oczywiście jeśli odczeka się odpowiednio długo).

Cytat:
Napisane przez ania_1988 Pokaż wiadomość
ja jestem 2 lata po skończeniu kuracji aknenorminem. zjadłąm 160mg/kg i przez pierwszy rok było super później zaczeły mi sie robić drobne krostki ale żadnych ropnych.. Miałam iśc na laserowe usuwanie blizn ale teraz od półtorej miesiąca powróciły grudy i ropne wulkany myśle o drugiej kuracji ale nie wiem czy warto.... dodam ze przed kuracja z 7 lat walczyłam z tradzikiem i miałam twarz w tragicznym stanie. a teraz mam blizny no nowe syfy...
Przykro mi Domyślam się co czujesz... Ja chyba bym się załamała... A co do powtarzania kuracji to... powiem Ci zależy. Ja bym się nie zdecydowała ze względu na wiek (to że chciałam mieć dziecko..). Ale jeśli jesteś młoda, nie masz w najbliższych planach dziecka, masz pieniądze na kolejną kurację, to chyba warto byłoby zaryzykować.
Trzymam kciuki i daj znać co zdecydowałaś.
Cytat:
Napisane przez aktogimka Pokaż wiadomość
A jak u Was wygląda kwestia przetłuszczania się włosów po kuracji?
Niestety wróciło. Przez pierwszy rok było super, przetłuszczały się mniej, ale teraz przetłuszczają się bardziej (ale i tak nie tak bardzo jak przed kuracją).
__________________

azzis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-25, 15:42   #33
Limonatka
Zakorzenienie
 
Avatar Limonatka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gliwice/Wrocław
Wiadomości: 3 557
Dot.: Pielęgnacja po kuracji doustnymi retinoidami...-co dalej?

Mi też niestety wróciło przetłuszczanie włosów, i teraz jest dokładnie tak samo, jak przed kuracją, czyli włosy ledwo dzień wytrzymują

Wróciłam właśnie od swojej dermatolog. Oświeciła mnie, czemu mam wrażenie, że cera mi się pogorszyła. Tzn powód możliwy znalazłyśmy - dokładnie rok temu zakończyłam kurację, ale od stycznia dodatkowo nie biorę tabletek anty, które jak mówi moja derma "trochę wspierały skórę". No fakt. Teraz moja cera nie ma nic :P Ani retinoidów, ani anty :P Co wcale nie zmienia faktu, że mnie to wkurza, że coś się pogorszyło.
Pani doktor przepisała mi tabletki z cynkiem Zincas forte, które może pomogą trochę. Dodatkowo powiedziała, że jeśli to nie pomoże, to mam wykupić Duac żel :/Nie podoba mi się to, ze zaczynam wracać do wszelkich przeciwtrądzikowych mazideł No ale nic.
Dodatkowo dała mi próbki jakiejś maseczki Lerosett. Pierwsze słyszę, ale w internecie widzę nawet dobre opinie.. Dała mi też próbkę płynu micelarnego SVR Lysalpha. Chciała dać krem i nie miała ale powiedziała, żebym spróbowała ten płyn i jak mi nie podrażni, to mogę sobie krem kupić. Ale nie wiem czy chcę, bo po co w sumie.
No i tyle. Średnio mnie podbudowała ta wizyta, ale dam szansę tym tabletkom z cynkiem i zobaczymy.
__________________

Limonatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-25, 19:44   #34
olkie
Zakorzenienie
 
Avatar olkie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: kraków-stce
Wiadomości: 4 186
GG do olkie
Dot.: Pielęgnacja po kuracji doustnymi retinoidami...-co dalej?

Cytat:
Napisane przez aktogimka Pokaż wiadomość
A jak u Was wygląda kwestia przetłuszczania się włosów po kuracji?
3 tydzien bez izo i zero przetluszczania;o muje raz na 4 dni
__________________
mgr inż. sztuki ogrodowej:
olkie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-31, 22:40   #35
aktogimka
Zakorzenienie
 
Avatar aktogimka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 10 225
Dot.: Pielęgnacja po kuracji doustnymi retinoidami...-co dalej?

I nadszedł dzień końca kuracji Ależ te dni szybko zleciały, w sumie 214 ich było, wyłykałam 367 kapsułek, co daje mi 126,6 mg/kg mc

Głęboko wierzę, że się wyleczyłam i że nawrotu żadnego nie będzie!
__________________
...and then she'd say: It's OK, I got lost on the way
but I'm a Supergirl and Supergirls don't cry!

aktogimka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-01, 21:00   #36
olkie
Zakorzenienie
 
Avatar olkie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: kraków-stce
Wiadomości: 4 186
GG do olkie
Dot.: Pielęgnacja po kuracji doustnymi retinoidami...-co dalej?

Cytat:
Napisane przez aktogimka Pokaż wiadomość
I nadszedł dzień końca kuracji Ależ te dni szybko zleciały, w sumie 214 ich było, wyłykałam 367 kapsułek, co daje mi 126,6 mg/kg mc

Głęboko wierzę, że się wyleczyłam i że nawrotu żadnego nie będzie!
no to witamy


no moj pryszczyk znikl obecnie znow powrocilo przetluszczanie wlosow myje raz na 3 dni wczesniej mylam codziennie a w czasie kuracji raz na tydzien. troche wlosy mi wypadaly ale tylko trwalo to tydzien twarz fantastycznie troche sie zaczela przetluszczac a niech to robi:0 na wszelki wypadek codziennie traktuje ja tonikiem aspirynowym by odblokowywal pory by nic sie nie zatykalo usta....sucha dolna warga

dzis cera nieciekawa;/ moze dlatego ze mam okropne bolesci zwiazane z zebem co zachcialo mu sie wyrzynac i caly dzien chodze obolala
__________________
mgr inż. sztuki ogrodowej:
olkie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-02, 14:08   #37
aneta90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 3
Dot.: Pielęgnacja po kuracji doustnymi retinoidami...-co dalej?

Ja tam mam za sobą 3 kuracje retinoidami. Pierwszą izotekiem skończyłam w 2007 roku, następną aknenorminem w lutym 2009 roku i roaccutanem w marcu 2010. Tabletki antykoncepcyjne też brałam (yasminelle). Generalnie to znowu mam kilka krostek... a co do pielęgnacji to La Roche Posay, Effaclear H jest specjalnie do skóry po kuracjach anty-trądzikowych. Jeśli ktoś ma skłonności do trądziku to on zawsze wróci, ale na pocieszenie mogę powiedzieć, że kolejne nawroty były coraz słabsze.
aneta90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-06-07, 21:10   #38
okej01
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 246
Dot.: Pielęgnacja po kuracji doustnymi retinoidami...-co dalej?

A ja mam do Was pytanie. W marcu zaczęłam kurację i jeszcze trochę przede mną, ale ciekawi mnie: czy któraś z Was miała taką sytuację, że w trakcie występował cholerny rumień, czerwienienie non stop nasilajace się np. przy odrobinie słońca, gorąca, wysiłku? i kiedy to znika po odstawieniu?
okej01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-09, 20:10   #39
aktogimka
Zakorzenienie
 
Avatar aktogimka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 10 225
Dot.: Pielęgnacja po kuracji doustnymi retinoidami...-co dalej?

Cytat:
Napisane przez okej01 Pokaż wiadomość
A ja mam do Was pytanie. W marcu zaczęłam kurację i jeszcze trochę przede mną, ale ciekawi mnie: czy któraś z Was miała taką sytuację, że w trakcie występował cholerny rumień, czerwienienie non stop nasilajace się np. przy odrobinie słońca, gorąca, wysiłku? i kiedy to znika po odstawieniu?
Mnie dokuczał rumień Przy wyjściu na słońce bez filtra, przy wypiciu goracej herbaty czy zjedzeniu gorącej zupy itp., itd. Jednak jakoś samo to mijało, nawet nie wiem kiedy

***
1,5 tygodnia po odstawieniu, na buzi ładniusio , zupełnie darowałam sobie mazianie się podkładem , chociaż wiem, że do ideału mi brakuje Obecnie używam filtra 50, ale kupiłam sobie też 30 i będę testować A co!
__________________
...and then she'd say: It's OK, I got lost on the way
but I'm a Supergirl and Supergirls don't cry!

aktogimka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-09, 20:39   #40
okej01
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 246
Dot.: Pielęgnacja po kuracji doustnymi retinoidami...-co dalej?

Cytat:
Napisane przez aktogimka Pokaż wiadomość
Mnie dokuczał rumień Przy wyjściu na słońce bez filtra, przy wypiciu goracej herbaty czy zjedzeniu gorącej zupy itp., itd. Jednak jakoś samo to mijało, nawet nie wiem kiedy

***
1,5 tygodnia po odstawieniu, na buzi ładniusio , zupełnie darowałam sobie mazianie się podkładem , chociaż wiem, że do ideału mi brakuje Obecnie używam filtra 50, ale kupiłam sobie też 30 i będę testować A co!
ale po odstawieniu już? Ja używam 50tki i nic! czerwona jak byłam tak jestem, szlag.
okej01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-09, 20:47   #41
aktogimka
Zakorzenienie
 
Avatar aktogimka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 10 225
Dot.: Pielęgnacja po kuracji doustnymi retinoidami...-co dalej?

Cytat:
Napisane przez okej01 Pokaż wiadomość
ale po odstawieniu już? Ja używam 50tki i nic! czerwona jak byłam tak jestem, szlag.
Nie, rumień łapał mnie w trakcie kuracji Po odstawieniu (i jakieś 2 miesiące przed odstawieniem) nie mam rumieniowego problemu...
__________________
...and then she'd say: It's OK, I got lost on the way
but I'm a Supergirl and Supergirls don't cry!

aktogimka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-09, 21:34   #42
dzinek
Wtajemniczenie
 
Avatar dzinek
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: gdzie oczy poniosa
Wiadomości: 2 637
Dot.: Pielęgnacja po kuracji doustnymi retinoidami...-co dalej?

dziewczyny mysla o dzieciach coz ja dopiero za jakis rok jak wszystko dobrze pojdzie, powolutku planuje zaciazyc

wlosy
moja pokuracjowa bolaczka bo polowa mi wyleciala dopiero jakies 6,7 miesiecy po kuracji przestaly wypadac jak szalone
ale teraz jest niezle, czesc odrosla niestety wiele calkiem bialych nawet mam siwe pasemko. Coz trzeba je pokolorowac i wycieniowac bo takie prosto obciete juz mnie wkurzaja-> szopa
A przetluszczanie takie jak przed kuracja mus mycia co 2 dzien
wrocil im skret, teraz jest troche gorszy ale moze to tez wina ciecia wiec nie marudze
__________________
I'm looking for a husband...

Zyje tym co czuje, z zycia biore to co mi smakuje,
szukam i znajduje, nie doluje kiedy mi brakuje


Edytowane przez dzinek
Czas edycji: 2010-06-09 o 21:36
dzinek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-09, 21:36   #43
Limonatka
Zakorzenienie
 
Avatar Limonatka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gliwice/Wrocław
Wiadomości: 3 557
Dot.: Pielęgnacja po kuracji doustnymi retinoidami...-co dalej?

a ja melduję, że cynk przepisany mi przed dermatolog polepszył stan cery uf
__________________

Limonatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-13, 11:51   #44
perfect0nly
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 46
Dot.: Pielęgnacja po kuracji doustnymi retinoidami...-co dalej?

No niestety.. ta opinia że retinoidy doustne mają prawie 100% skuteczność, jest mocno przesadzona. Ja co prawda nie wróciłam do mojej dermatolog, ale to tylko dlatego, że już wcześniej nie miała pomysłu jak mnie leczyć, a izotek dosłownie wybłagałam. Nie miałam ropnych nacieków (chociaż ropne pryszcze tak), poza tym robię co mogę żeby ta skóra jakoś wyglądała więc dla niej to nie był nasilony trądzik. Dla mnie był i jest, zwłaszcza że dotyka też pleców i dekoltu... Już nie wiem pod jakimi ciuchami to ukrywać, nakupiłam sobie wiele ślicznych rzeczy w trakcie kuracji, ale przecież nie zrobię sobie makijażu kryjącego pleców...
U mnie wszystko wróciło po niecałych 2 miesiącach. Nadal używałam b. delikatnych kosmetyków w nadziei, że nie pobudzę gruczołów łojowych. Ale nic z tego. Mega wysyp! Ratuję się isotrexinem i mazidłowymi kosmetykami (kocham wit C).
Planuję wizytę u ginekologa-endokrynologa, a jak poprawi sie moja syt finansowa poszukam dermatologa, który przeprowadzi u mnie kolejną kurację izotekiem, ale bardziej intensywną.
Z wiekiem przestaję się tym tak przejmować, nie mogę całe życie przesiedzieć w domu. Żałuję tylko, że jestem sama. Nie ma chyba mężczyzny, który mógłby mnie pokochać bez makijażu..
perfect0nly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-13, 16:17   #45
6962ee0b3adcbc2617b598bd1f25bcc17ef659a8_65822eb548399
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 290
Dot.: Pielęgnacja po kuracji doustnymi retinoidami...-co dalej?

perfect0nly
zaniepokoiłaś mnie bardzo i chyba nie tylko mnie. opowiedz coś więcej na temat samej kuracji. dawka łączna i dzienna, żeby była jasność co do sposobu użytkowania.
ja niedługo kończę kurację i przyznam, że też się obawiam tego powrotu, szczególnie straty pieniędzy.
6962ee0b3adcbc2617b598bd1f25bcc17ef659a8_65822eb548399 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-14, 21:30   #46
megan_77
Rozeznanie
 
Avatar megan_77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 534
Dot.: Pielęgnacja po kuracji doustnymi retinoidami...-co dalej?

Witajcie! Nie wiem czy będziecie mnie kojarzyć z wątku o retinoidach. Ja kila osób kojarzę, serdecznie Was pozdrawiam.
Swoją kurację Izotekiem skończyłam ponad rok temu. Byłam bardzo zadowolona do czasu... Jakiś miesiąc temu wyskoczyły mi bolące gule na brodzie (tak miałam przed Izo) byłam przerażona, na szczęście w miarę szybko się goiły posmarowane maścią Bactroban. Taka sytuacja miała miejsce 2 razy. Dzisiaj jest lepiej, ale nie idealnie.
Dzisiaj też byłam u mojej p. dermatolog. Zapisała mi tak, jak Limonatce Duac żel.
Po kuracji miałam używać Differinu, ale jakoś zaniedbałam to, bo po co mam męczyć skóre skoro jest czysta - i to był błąd.
Będę terz stosować ten Duac żel, a po wakacjach Differin. Po prostu moja skóra potrzebuje takiej kontynuacji kuracji.
Jestem dobrej myśli, że będzie dobrze tego Wam też życzę

P.S. azzis gratuluję zdrowego synka !!!!
__________________
Życie bez glutenu.
Zapraszam: https://www.instagram.com/megip1/
Zapisz

Edytowane przez megan_77
Czas edycji: 2010-06-14 o 21:31 Powód: poprawka
megan_77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-17, 22:02   #47
aktogimka
Zakorzenienie
 
Avatar aktogimka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 10 225
Dot.: Pielęgnacja po kuracji doustnymi retinoidami...-co dalej?

Byłam dzisiaj na pierwszej kontrolnej wizycie po odstawieniu Curacne Leków nie biorę od 1 czerwca
Na buzi jest czysto, matowo, ładnie i spokojnie Nic niepokojącego się nie dzieje
Do końca miesiąca mam traktować buzię łagodnymi specyfikami, bez peelingów, a od lipca zacznę używać wieczorem na zmianę dwóch maści - Akneroxid i Clindacne Miała któraś z Was taką kombinację leków zewnętrznych? Pamiętam, że Clindacne używałam kieeeedyś, za czasów poprzedniego dermatologa

Aha, i filtr mi lekarka pozwoliła zmniejszyć na SPF 30. Akurat kilka dni temi na próbę kupiłam 30 Soraya Potestuję i zobaczę, jak moja buzia będzie reagowała na ten niższy fltr
__________________
...and then she'd say: It's OK, I got lost on the way
but I'm a Supergirl and Supergirls don't cry!

aktogimka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-18, 10:10   #48
Limonatka
Zakorzenienie
 
Avatar Limonatka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gliwice/Wrocław
Wiadomości: 3 557
Dot.: Pielęgnacja po kuracji doustnymi retinoidami...-co dalej?

Ja takiej kombinacji nie miałam, ale od zakończenia kuracji, do teraz używam raz-dwa razy w tygodniu Differinu lub Skinorenu. Więc to dość normalne, że jakby zapobiegawczo stosujemy nadal tego typu kremy/żele.
Nie wiem którą Soraye masz, ale miałam kiedyś taką 30 z pompką i mi nie pasowała bo strasznie się świeciłam po niej. Ja wolę sprawdzoną, wchłaniającą się Lirene 50. Albo ewentualnie Oriflame Optimals 30, ale nie wiem czy w ogóle jest on jeszcze do kupienia..
__________________

Limonatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-18, 10:21   #49
aktogimka
Zakorzenienie
 
Avatar aktogimka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 10 225
Dot.: Pielęgnacja po kuracji doustnymi retinoidami...-co dalej?

Ja wiem, że to normalne, żeby stosować jeszcze leki zewnętrzne
Jeśli chodzi o filtry, to 50 mam Babydream - KLIK, a ta Soraya 30 to jest ten filtr - KLIK.
__________________
...and then she'd say: It's OK, I got lost on the way
but I'm a Supergirl and Supergirls don't cry!

aktogimka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-18, 10:53   #50
Limonatka
Zakorzenienie
 
Avatar Limonatka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gliwice/Wrocław
Wiadomości: 3 557
Dot.: Pielęgnacja po kuracji doustnymi retinoidami...-co dalej?

miałam też tą 50, ale za "twarda" była dla mnie, ciężko się rozsmarowywała jakoś a Soraya ciekawa, nie miałam jej, daj znać jaka jest!!
__________________

Limonatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-18, 11:27   #51
martina@
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 4 365
GG do martina@
Dot.: Pielęgnacja po kuracji doustnymi retinoidami...-co dalej?

Hej dziewczyny milo Was widziec po takim dlugim okresie czasu

juz ponad dwa lata mijaja od zakończenia kuracji, przyjęłam minimalną dawkę (120mg/kg), moja cera z wczoraj - w załączniku - twarz maluję tylko pudrem loreala -> https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-3...-mineralny.htm

pryszczy nie mam w ogóle czasami miewam okresy, kiedy skóra jest w gorszej kondycji, ale to głównie stres lub pogoda oraz dieta.

wszystko jest super, moge tylko stwierdzic, ze wzrok sie pogorszyl po lekach i nie wrocil do poprzedniego stanu po odstawieniu... ale mialy tez na to wplyw inne czynniki, w kazdym razie widzę wiec nie ma się co martwic
__________________
ŻYCIE, KOCHAM CIĘ NAD ŻYCIE!

73->72->71->65->60
martina@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-18, 11:30   #52
martina@
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 4 365
GG do martina@
Dot.: Pielęgnacja po kuracji doustnymi retinoidami...-co dalej?

zapomnialam napisac o pielegnacji
tak wiec żele bez SLSów, ale peelingi gruboziarniste
z kremami uważam, bo bardzo wiele mnie zapycha, ciągle szukam
filtry - bez bicia przyznaję, że zaniedbuję, ale nie wystawiam celowo twarzy na słońce
maseczki ciągle do cery trądzikowej, tłustej - chyba przyzwyczajenie...
__________________
ŻYCIE, KOCHAM CIĘ NAD ŻYCIE!

73->72->71->65->60
martina@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-18, 11:51   #53
Limonatka
Zakorzenienie
 
Avatar Limonatka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gliwice/Wrocław
Wiadomości: 3 557
Dot.: Pielęgnacja po kuracji doustnymi retinoidami...-co dalej?

martin@, piękna cera!!! zazdroszczę, że nie masz żadnych problemów z nią po tak długim okresie od zakończenia kuracji bo u mnie różnie bywa niestety.
__________________

Limonatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-18, 14:56   #54
okej01
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 246
Dot.: Pielęgnacja po kuracji doustnymi retinoidami...-co dalej?

martin@, a napiszesz coś o sobie wiecej? Przede wszystkim ponawiam moje wcześniejsze pytanie-czy miałaś problem z buraczkiem na twarzy w czasie kuracji? Bo teraz masz ładny, jasny koloryt i jestem ciekawa jak to ze mną będzie.Czy odstawiłaś i to się tak zmieniło, czy jak to z Tobą było. Wyglądasz ślicznie
okej01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-18, 15:24   #55
KarolciaU2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 299
Dot.: Pielęgnacja po kuracji doustnymi retinoidami...-co dalej?

matin@ super wygladasz!
KarolciaU2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-18, 15:28   #56
olkie
Zakorzenienie
 
Avatar olkie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: kraków-stce
Wiadomości: 4 186
GG do olkie
Dot.: Pielęgnacja po kuracji doustnymi retinoidami...-co dalej?

Cytat:
Napisane przez perfect0nly Pokaż wiadomość
No niestety.. ta opinia że retinoidy doustne mają prawie 100% skuteczność, jest mocno przesadzona. Ja co prawda nie wróciłam do mojej dermatolog, ale to tylko dlatego, że już wcześniej nie miała pomysłu jak mnie leczyć, a izotek dosłownie wybłagałam. Nie miałam ropnych nacieków (chociaż ropne pryszcze tak), poza tym robię co mogę żeby ta skóra jakoś wyglądała więc dla niej to nie był nasilony trądzik. Dla mnie był i jest, zwłaszcza że dotyka też pleców i dekoltu... Już nie wiem pod jakimi ciuchami to ukrywać, nakupiłam sobie wiele ślicznych rzeczy w trakcie kuracji, ale przecież nie zrobię sobie makijażu kryjącego pleców...
U mnie wszystko wróciło po niecałych 2 miesiącach. Nadal używałam b. delikatnych kosmetyków w nadziei, że nie pobudzę gruczołów łojowych. Ale nic z tego. Mega wysyp! Ratuję się isotrexinem i mazidłowymi kosmetykami (kocham wit C).
Planuję wizytę u ginekologa-endokrynologa, a jak poprawi sie moja syt finansowa poszukam dermatologa, który przeprowadzi u mnie kolejną kurację izotekiem, ale bardziej intensywną.


Z wiekiem przestaję się tym tak przejmować, nie mogę całe życie przesiedzieć w domu. Żałuję tylko, że jestem sama. Nie ma chyba mężczyzny, który mógłby mnie pokochać bez makijażu..

buyc moze masz problem z hormonami. ja odstawilam izotek juz 2 mies temu i skora ladna. ale pamietam ze mialam problem z hormonami. odstawiam teraz piguly i za 3 mies jade z wynikami do mojej dermatolog zeby teraz poradzila cos na moj wysoki testosteron ( o ile sie podwyszszy z braku diany)

---------- Dopisano o 14:28 ---------- Poprzedni post napisano o 14:25 ----------

Cytat:
Napisane przez martina@ Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny milo Was widziec po takim dlugim okresie czasu

juz ponad dwa lata mijaja od zakończenia kuracji, przyjęłam minimalną dawkę (120mg/kg), moja cera z wczoraj - w załączniku - twarz maluję tylko pudrem loreala -> https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-3...-mineralny.htm

pryszczy nie mam w ogóle czasami miewam okresy, kiedy skóra jest w gorszej kondycji, ale to głównie stres lub pogoda oraz dieta.

wszystko jest super, moge tylko stwierdzic, ze wzrok sie pogorszyl po lekach i nie wrocil do poprzedniego stanu po odstawieniu... ale mialy tez na to wplyw inne czynniki, w kazdym razie widzę wiec nie ma się co martwic
a jaki typ tradziku mialas? grudkowo krostkowy czy ropniaki????
__________________
mgr inż. sztuki ogrodowej:
olkie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-18, 16:18   #57
martina@
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 4 365
GG do martina@
Dot.: Pielęgnacja po kuracji doustnymi retinoidami...-co dalej?

Cytat:
Napisane przez KarolciaU2 Pokaż wiadomość
matin@ super wygladasz!
dziękuję

Cytat:
Napisane przez okej01 Pokaż wiadomość
martin@, a napiszesz coś o sobie wiecej? Przede wszystkim ponawiam moje wcześniejsze pytanie-czy miałaś problem z buraczkiem na twarzy w czasie kuracji? Bo teraz masz ładny, jasny koloryt i jestem ciekawa jak to ze mną będzie.Czy odstawiłaś i to się tak zmieniło, czy jak to z Tobą było. Wyglądasz ślicznie
tak wiec przyjmowałam 30mg dziennie, przez okres około 8 miesięcy. Podczas kuracji standardowo cierpiałam na pękające usta, miałam jednocześnie około 10 pomadek nawilżających, żeby czasem gdzieś nie wyjsć bez pewności, że posiadam ową cera byla niemilosiernie wrazliwa, czerwienila się na zimnie i na cieple, mialam wysoki cholesterol, ale bardzo bardzo dbalam o skórę. tworzyła mi się taka jakby powłoka, ale nie łuszczyłam się.
Z racji tego ze był to pierwszy rok moich studiów, na początku jakos opanowałam chęć imprezowania, ale potem już się poddałam niemniej piłam wino, bo raz przy wypiciu wódki chodziłąm z czerwonymi plamami na twarzy wyniki mialam caly czas ok, a odkad zaczelam pic wino, to nawet cholesterol spadł
wlosy moglam myc raz na 9 dni, ale robilam to czesciej. W trakcie kuracji zmieniłam kolor włosów na ciemny
mialam bardzo wysuszone spojówki
w trakcie kuracji bralam rowniez tabletki antykoncepcyjne, bo bylam wtedy w zwiazku. Ale przestalam brac jednoczesnie z przyjmowaniem Aknenorminu, wiec nie sadze, ze mialy jakis wplyw na moja skore.

tyle z tego co pamietam, zadawajcie pytania jesli chcecie

Cytat:
Napisane przez olkie Pokaż wiadomość
---------- Dopisano o 14:28 ---------- Poprzedni post napisano o 14:25 ----------



a jaki typ tradziku mialas? grudkowo krostkowy czy ropniaki????
grudkowo krostkowy, straszny lojotok, rozszerzone pory, okresowe pryszcze
__________________
ŻYCIE, KOCHAM CIĘ NAD ŻYCIE!

73->72->71->65->60
martina@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-18, 20:28   #58
lulaluna
Rozeznanie
 
Avatar lulaluna
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 630
Dot.: Pielęgnacja po kuracji doustnymi retinoidami...-co dalej?

Martina! Masz fantastyczną cerę! Ja niedługo kończę kurację,a nie wyglądam tak super:-( Mam pytania: ile czasu po kuracji skóra jest taka ultra wrażliwa? Jakich kremów używałyście gdy kuracja dobiegła końca? Czy polecacie coś na przebarwienia/blizny albo na zwężenie porów skóry?
lulaluna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-18, 20:35   #59
aktogimka
Zakorzenienie
 
Avatar aktogimka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 10 225
Dot.: Pielęgnacja po kuracji doustnymi retinoidami...-co dalej?

Cytat:
Napisane przez lulaluna Pokaż wiadomość
Martina! Masz fantastyczną cerę! Ja niedługo kończę kurację,a nie wyglądam tak super:-( Mam pytania: ile czasu po kuracji skóra jest taka ultra wrażliwa? Jakich kremów używałyście gdy kuracja dobiegła końca? Czy polecacie coś na przebarwienia/blizny albo na zwężenie porów skóry?
Ja jestem 2,5 tygodnia po odstawieniu i używam tych samych kosmetyków, co w czasie kuracji
__________________
...and then she'd say: It's OK, I got lost on the way
but I'm a Supergirl and Supergirls don't cry!

aktogimka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-24, 19:03   #60
Koczica81
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Gdzieś tam ..
Wiadomości: 34
Dot.: Pielęgnacja po kuracji doustnymi retinoidami...-co dalej?

witam ;]
Jestem 4 -ty tydzien po ostatniej tabletce roacutanu. Zaznacze ze to moja druga kuracja, poprzednią miałam 5 lat temu . Wysyp wrócił chyb od odstawienia tabletek anty. Przestałam je brać, mineło 5 miesięcy i nastąpił okropny wysyp. Oczywiście zaczeło się standardowe wciskanie wszystkiego po kolei: antybiotyki, duaki, i inne dziady ;] i oczywiście nic. Wiec zaczelam drugą kuracje roacutanem. ;]

No i teraz jest elegancko, cera cudowna , nic sie nie dzieje. Jedyne co mnie niepokoi to to że lecą mi potwornie włosy ;[;[, nie mogę sobie z tym poradzic. Bralam revalid , wmasowywałam radical i nic ;[

Może miałyście to samo ??
Koczica81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-02-02 15:12:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:27.