Licea w Lublinie- które wybrać? które polecacie, a które odradzacie? - ZBIORCZY - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-02-13, 20:58   #61
vilis
Przyczajenie
 
Avatar vilis
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 2
Dot.: Licea w Lublinie- które wybrać? które polecacie, a które odradzacie?

Witam dziewczyny
Do końca roku jeszcze trochę czasu jest, ale informacje już zbieram

Czy od zeszłego roku coś się w kwestii liceów w Lublinie zmieniło?
Może tak - mieszkam kawałek od Lublina (ok. 45 min. drogi w jedną stronę). Jestem podwójną laureatką, więc średnia i oceny nie stanowią problemu. Pod uwagę biorę Staszica bądź liceum w moim miasteczku - Puławach (obecnie 12 w województwie, ale z mocnym bio-chemem).W przyszłości chciałabym celować w studia medyczne w Warszawie, a w szkole średniej skupić się właśnie na tych przedmiotach kierunkowych (biologia, chemia). I tu moje pytanie, które kieruję w szczególności do uczennic czy absolwentek którejś z tych "elitarnych" lubelskich szkół (Unia, Staś, Zamoy) - czy warto męczyć się z dojazdami bądź samodzielnym mieszkaniem na stancji? Czy te szkoły zagwarantują mi dobrze zdaną maturę? Jako "dobrze" mam na myśli lepiej niż gdybym pozostała w Puławach i wspomagała się korepetycjami z przedmiotów kierunkowych od 1 klasy?
Co o tym myślicie? Jak ogólne wrażenia o Staszicu, atmosfera, nauczyciele, indywidualne podejście do ucznia? Czy chodząc do niego mogłabym obejść się bez korepetycji?
Pozdrawiam ciepło i liczę na odpowiedź

Edytowane przez vilis
Czas edycji: 2013-02-13 o 21:00
vilis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-13, 21:50   #62
Lovemee
Wtajemniczenie
 
Avatar Lovemee
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Lublin.
Wiadomości: 2 055
Dot.: Licea w Lublinie- które wybrać? które polecacie, a które odradzacie?

Cytat:
Napisane przez healy Pokaż wiadomość
Hej może ktoś wie , kiedy są dni otwarte w VI, XI, XXIII ? byłabym bardzo wdzięczna za szybką odpowiedź )
Chodze do jednej z tych szkół i z tego co wiem, nie ma jeszcze dokładnej daty. Polecam Ci odwiedzić targi edukacyjne, które odbędą się pod koniec marca, tam będzie dużo ofert z lubelskich szkół : )
__________________
Lovemee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-14, 12:22   #63
vshila
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 47
Dot.: Licea w Lublinie- które wybrać? które polecacie, a które odradzacie?

Cytat:
Napisane przez vilis Pokaż wiadomość
Witam dziewczyny
Do końca roku jeszcze trochę czasu jest, ale informacje już zbieram

Czy od zeszłego roku coś się w kwestii liceów w Lublinie zmieniło?
Może tak - mieszkam kawałek od Lublina (ok. 45 min. drogi w jedną stronę). Jestem podwójną laureatką, więc średnia i oceny nie stanowią problemu. Pod uwagę biorę Staszica bądź liceum w moim miasteczku - Puławach (obecnie 12 w województwie, ale z mocnym bio-chemem).W przyszłości chciałabym celować w studia medyczne w Warszawie, a w szkole średniej skupić się właśnie na tych przedmiotach kierunkowych (biologia, chemia). I tu moje pytanie, które kieruję w szczególności do uczennic czy absolwentek którejś z tych "elitarnych" lubelskich szkół (Unia, Staś, Zamoy) - czy warto męczyć się z dojazdami bądź samodzielnym mieszkaniem na stancji? Czy te szkoły zagwarantują mi dobrze zdaną maturę? Jako "dobrze" mam na myśli lepiej niż gdybym pozostała w Puławach i wspomagała się korepetycjami z przedmiotów kierunkowych od 1 klasy?
Co o tym myślicie? Jak ogólne wrażenia o Staszicu, atmosfera, nauczyciele, indywidualne podejście do ucznia? Czy chodząc do niego mogłabym obejść się bez korepetycji?
Pozdrawiam ciepło i liczę na odpowiedź
Z relacji znajomych wiem, że wydają na korki w staszicu/zamoju tyle samo ile kosztuje prywatne liceum. Sama złożyłam papiery do prywatnego, bo wiem że mnie dobrze przygotują, będą małe klasy i nauczyciel nie ma gdzieś ucznia. Jeśli wiesz że będziesz brać korki to po co wydawać pieniądze na dojazdy do Lublina albo stancję, w sumie to żadna różnica, tylko 'prestiż' szkoły. Staszic to też taka lansiarska szkoła, gdzie bez samochodu możesz zostać wyśmiana, zależy od tego na kogo trafisz, ale znam sporo takich osób. Musisz przemyśleć to dokładnie
__________________
88-87-86-85-84-(...)-63-62-61-60
172cm, 88kg
110-91-112
vshila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-14, 21:57   #64
yousuck
Rozeznanie
 
Avatar yousuck
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 636
Dot.: Licea w Lublinie- które wybrać? które polecacie, a które odradzacie?

Skoro mieszkasz w Puławach - nie lepiej byłoby wybrać Warszawę? Poziom najlepszych szkół warszawskich znacząco przewyższa poziom lubelskich liceów. Miałam dużo znajomych w lubelskich biol-chemach i prawda jest taka, że bez względu na prestiż szkoły niektórym rocznikom trafiała się po prostu niekorzystna kombinacja nauczycieli, skutkująca koniecznością brania korepetycji przez cały rok. Niektórzy uciekają ze Staszica, inni są bardzo zadowoleni; nie sposób powiedzieć, jak byłoby w Twoim przypadku. Dużo osób twierdzi jednak, że poziom tej szkoły i II LO bardzo spadł w ostatnich latach.

Aha, i jeśli w miarę ogarniasz język angielski, warto zastanowić się może nad maturą międzynarodową, przeliczniki na medycynę bywają bowiem bardzo korzystne. Czasami można też skończyć dzięki temu liceum o rok wcześniej.
__________________
there is a light that never goes out

Edytowane przez yousuck
Czas edycji: 2013-02-14 o 21:59
yousuck jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-17, 17:24   #65
healy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 5
Dot.: liceum w Lublinie


hmm .. w takim razie mam inną prośbę . :P
czy możecie mi polecić jakieś ciekawe liceum w Lublinie o profilu humanistycznym ?
ii mam pytanie . Lepsze jest liceum czy technikum ?
Pomocy .
healy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-18, 14:05   #66
healy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 5
Dot.: Licea w Lublinie- które wybrać? które polecacie, a które odradzacie?

Cytat:
Napisane przez Lovemee Pokaż wiadomość
Chodze do jednej z tych szkół i z tego co wiem, nie ma jeszcze dokładnej daty. Polecam Ci odwiedzić targi edukacyjne, które odbędą się pod koniec marca, tam będzie dużo ofert z lubelskich szkół : )
dziękuje Możesz mi coś opowidzieć o 23? Kurde , zostało mało czasu a ja nadal nie mam zielonego pojęcia gdzie iść dalej ;(

Edytowane przez healy
Czas edycji: 2013-02-18 o 14:08
healy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-18, 14:21   #67
Lovemee
Wtajemniczenie
 
Avatar Lovemee
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Lublin.
Wiadomości: 2 055
Dot.: Licea w Lublinie- które wybrać? które polecacie, a które odradzacie?

Ja jestem zadowolona z wyboru, nauczyciele są okej, ludzie też na ogół mili .
Jedyne co mi się jakoś nie bardzo podoba, to częste zmiany planu i organizacja w szatni (na numerki). Na początku ciężko było mi się przestawić na dosyć wysokie progi w skali oceniania, ale jak w każdej szkole nauki jest sporo

---------- Dopisano o 14:21 ---------- Poprzedni post napisano o 14:21 ----------

jeśli masz jakieś pytania, śmiało pisz na PW lub tutaj
__________________
Lovemee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-02-22, 19:32   #68
want_to_beauty
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9
Dot.: Licea w Lublinie- które wybrać? które polecacie, a które odradzacie?

Hej!
Dołączam się do pytania, które liceum wybrać. Najbardziej interesuje mnie klasa polski-wos-historia. Z nauką nie mam problemów (przeważnie mówią o mnie, że się nie uczę i chodzę po dyskotekach a zaliczam wszystko od tak).
Co powiecie o VI LO i o Unii, dziennikarskiej klasie?
Opłaca się iść do I, II, III... (tych lepszych) ? (jeśli wybieram się na lepszą uczelnie)

Edytowane przez want_to_beauty
Czas edycji: 2013-02-22 o 19:36
want_to_beauty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-22, 21:28   #69
Lovemee
Wtajemniczenie
 
Avatar Lovemee
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Lublin.
Wiadomości: 2 055
Dot.: Licea w Lublinie- które wybrać? które polecacie, a które odradzacie?

Wybierając się do lepszego liceum/uczelni musisz wziąć też pod uwage to, że będziesz musiała się wziąć za naukę i zrezygnować z "kilku" dyskotek . Bo oóglnie w każdym z tech lepszych, ja akurat chodzę do 23, więc nie powiem jak jest w 1, 2, 3- nauki jest dużo
__________________
Lovemee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-23, 12:28   #70
vshila
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 47
Dot.: Licea w Lublinie- które wybrać? które polecacie, a które odradzacie?

Cytat:
Napisane przez want_to_beauty Pokaż wiadomość
Hej!
Dołączam się do pytania, które liceum wybrać. Najbardziej interesuje mnie klasa polski-wos-historia. Z nauką nie mam problemów (przeważnie mówią o mnie, że się nie uczę i chodzę po dyskotekach a zaliczam wszystko od tak).
Co powiecie o VI LO i o Unii, dziennikarskiej klasie?
Opłaca się iść do I, II, III... (tych lepszych) ? (jeśli wybieram się na lepszą uczelnie)
Chcę iść do takiej klasy i myślałam nad biskupiakiem, mają tam dobry poziom.
__________________
88-87-86-85-84-(...)-63-62-61-60
172cm, 88kg
110-91-112
vshila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-24, 17:25   #71
vilis
Przyczajenie
 
Avatar vilis
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 2
Dot.: Licea w Lublinie- które wybrać? które polecacie, a które odradzacie?

Cytat:
Napisane przez vshila Pokaż wiadomość
Z relacji znajomych wiem, że wydają na korki w staszicu/zamoju tyle samo ile kosztuje prywatne liceum. Sama złożyłam papiery do prywatnego, bo wiem że mnie dobrze przygotują, będą małe klasy i nauczyciel nie ma gdzieś ucznia. Jeśli wiesz że będziesz brać korki to po co wydawać pieniądze na dojazdy do Lublina albo stancję, w sumie to żadna różnica, tylko 'prestiż' szkoły. Staszic to też taka lansiarska szkoła, gdzie bez samochodu możesz zostać wyśmiana, zależy od tego na kogo trafisz, ale znam sporo takich osób. Musisz przemyśleć to dokładnie
Cytat:
Napisane przez yousuck Pokaż wiadomość
Skoro mieszkasz w Puławach - nie lepiej byłoby wybrać Warszawę? Poziom najlepszych szkół warszawskich znacząco przewyższa poziom lubelskich liceów. Miałam dużo znajomych w lubelskich biol-chemach i prawda jest taka, że bez względu na prestiż szkoły niektórym rocznikom trafiała się po prostu niekorzystna kombinacja nauczycieli, skutkująca koniecznością brania korepetycji przez cały rok. Niektórzy uciekają ze Staszica, inni są bardzo zadowoleni; nie sposób powiedzieć, jak byłoby w Twoim przypadku. Dużo osób twierdzi jednak, że poziom tej szkoły i II LO bardzo spadł w ostatnich latach.

Aha, i jeśli w miarę ogarniasz język angielski, warto zastanowić się może nad maturą międzynarodową, przeliczniki na medycynę bywają bowiem bardzo korzystne. Czasami można też skończyć dzięki temu liceum o rok wcześniej.
Dzięki za odpowiedzi dziewczyny. W głowie mam mętlik, bardziej skłaniam się chyba jednak ku opcji ze Staszicem, ale pojadę jeszcze na dni otwarte i wtedy ostatecznie zadecyduję. W końcu zawsze po półroczu mogę się przenieść do Puław, gdzie myślę, że przyjmą mnie z otwartymi ramionami ;P Z angielskim nie mam problemów, nad maturą międzynarodową się zastanawiałam, ale w końcu doszłam do wniosku, że nie warto się z nią męczyć, jeśli nie chcę studiować za granicą, bo tok nauczania jest o niebo bardziej intensywny niż w normalnych klasach. O Warszawie też myślałam - ale tutaj problem stanowią rodzice, dla których to jednak za daleko.
Pozdrowienia
vilis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-23, 08:51   #72
Akinka
Raczkowanie
 
Avatar Akinka
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: LU
Wiadomości: 254
Dot.: Licea w Lublinie- które wybrać? które polecacie, a które odradzacie?

Ja mam pytania do osób, które są/były/mają sprawdzone informacje o IB w Staszicu.
Byłabym wdzięczna

Czy tam naprawdę jest tak ciężko? Zasuwanie od 8 do 17 albo 18, sami kujoni w klasie, ciągła rywalizacja, nauczyciele, którzy nie potrafią uczyć itp? Takimi rzeczami mnie straszą, a ja nie wiem co o tym myśleć.

Byłam wczoraj z siostrą na dniach otwartych ale jakoś akurat spytałam o wszystko tylko nie o to
__________________
Zastrzegam sobie prawo do zmiany opinii

Edytowane przez Akinka
Czas edycji: 2013-03-23 o 08:52
Akinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-23, 19:31   #73
wenedka
Zakorzenienie
 
Avatar wenedka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: ZAGRANICO
Wiadomości: 10 609
Dot.: Licea w Lublinie- które wybrać? które polecacie, a które odradzacie?

Cytat:
Napisane przez vilis Pokaż wiadomość
Witam dziewczyny
Do końca roku jeszcze trochę czasu jest, ale informacje już zbieram

Czy od zeszłego roku coś się w kwestii liceów w Lublinie zmieniło?
Może tak - mieszkam kawałek od Lublina (ok. 45 min. drogi w jedną stronę). Jestem podwójną laureatką, więc średnia i oceny nie stanowią problemu. Pod uwagę biorę Staszica bądź liceum w moim miasteczku - Puławach (obecnie 12 w województwie, ale z mocnym bio-chemem).W przyszłości chciałabym celować w studia medyczne w Warszawie, a w szkole średniej skupić się właśnie na tych przedmiotach kierunkowych (biologia, chemia). I tu moje pytanie, które kieruję w szczególności do uczennic czy absolwentek którejś z tych "elitarnych" lubelskich szkół (Unia, Staś, Zamoy) - czy warto męczyć się z dojazdami bądź samodzielnym mieszkaniem na stancji? Czy te szkoły zagwarantują mi dobrze zdaną maturę? Jako "dobrze" mam na myśli lepiej niż gdybym pozostała w Puławach i wspomagała się korepetycjami z przedmiotów kierunkowych od 1 klasy?
Co o tym myślicie? Jak ogólne wrażenia o Staszicu, atmosfera, nauczyciele, indywidualne podejście do ucznia? Czy chodząc do niego mogłabym obejść się bez korepetycji?
Pozdrawiam ciepło i liczę na odpowiedź
Cytat:
Napisane przez vilis Pokaż wiadomość
Dzięki za odpowiedzi dziewczyny. W głowie mam mętlik, bardziej skłaniam się chyba jednak ku opcji ze Staszicem, ale pojadę jeszcze na dni otwarte i wtedy ostatecznie zadecyduję. W końcu zawsze po półroczu mogę się przenieść do Puław, gdzie myślę, że przyjmą mnie z otwartymi ramionami ;P Z angielskim nie mam problemów, nad maturą międzynarodową się zastanawiałam, ale w końcu doszłam do wniosku, że nie warto się z nią męczyć, jeśli nie chcę studiować za granicą, bo tok nauczania jest o niebo bardziej intensywny niż w normalnych klasach. O Warszawie też myślałam - ale tutaj problem stanowią rodzice, dla których to jednak za daleko.
Pozdrowienia

Hej (mięsiąc po Twoim wpisie )

Ja jestem absolwentką I LO w klasie o profilu o jakim wspomniałaś
Wprawdzie liceum skończyłam parę lat temu, ale coś tam wiem
Na początek- zapomnij o 5, chyba że naprawdę jesteś wybitna
Kilkanaście zagrożeń z fizyki co semestr to norma, więc bywa ciężko.
Większość mojej klasy wydawała sporo pieniędzy na korepetycje w klasie maturalnej, ale znam też takich, którzy byli po prostu bardzo systematyczni i świetnie zdali maturę bez dodatkowych lekcji.

Z nauczycielami różnie bywa- jednych wspominam lepiej niż drugich.

Nie męczyłabym się z dojazdami. 45 min to sporo- dolicz sobie czekanie na przystankach i dojazd z centrum.

Cytat:
Napisane przez Akinka Pokaż wiadomość
Ja mam pytania do osób, które są/były/mają sprawdzone informacje o IB w Staszicu.
Byłabym wdzięczna

Czy tam naprawdę jest tak ciężko? Zasuwanie od 8 do 17 albo 18, sami kujoni w klasie, ciągła rywalizacja, nauczyciele, którzy nie potrafią uczyć itp? Takimi rzeczami mnie straszą, a ja nie wiem co o tym myśleć.

Byłam wczoraj z siostrą na dniach otwartych ale jakoś akurat spytałam o wszystko tylko nie o to
Hej

Znam kilka osób z IB.
Z tego, co wiem, jest rzeczywiście ciężko, ale na poziom nauczania nikt nie narzekał. Co do samej klasy, to wydawała mi się być całkiem zgrana i nie ma tam samych kujonów
Większość absolwentów tej klasy studiuje za granicą- część na czołowych uczelniach w Europie.
__________________
Petersburski bogacz uchodzący za mecenasa sztuki,
zaprosił kiedyś na filiżankę herbaty Henryka
Wieniawskiego i jakby mimochodem, dodał:
- Może pan także wziąć ze sobą skrzypce.
- Dziękuję w imieniu skrzypiec, ale one herbaty nie
piją!


PRZYNAJMNIEJ ≠ BYNAJMNIEJ
wenedka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-02, 00:08   #74
_mmonikaa_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 7
Dot.: liceum w Lublinie

Cytat:
Napisane przez healy Pokaż wiadomość
Hej może ktoś wie , kiedy są dni otwarte w VI, XI, XXIII ? byłabym bardzo wdzięczna za szybką odpowiedź

Wiem tylko, że w 23 jest 11 i 12 kwietnia od 10.00 do 14.00. Resztę musisz sobie sprawdzić, bo niestety nie wiem.

---------- Dopisano o 00:08 ---------- Poprzedni post napisano o 00:05 ----------

Cytat:
Napisane przez healy Pokaż wiadomość

hmm .. w takim razie mam inną prośbę . :P
czy możecie mi polecić jakieś ciekawe liceum w Lublinie o profilu humanistycznym ?
ii mam pytanie . Lepsze jest liceum czy technikum ?
Pomocy .
Ja uważam, że lepsze jest liceum, choć zdania są podzielone. Zależy od tego jakie masz oceny i jak Ci pójdzie egzamin. Jeszcze pytanie: chcesz iść na typowego humana (polski, historia, wos), czy lekko odmienionego?
_mmonikaa_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-03, 08:56   #75
mia00
Zakorzenienie
 
Avatar mia00
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: L.!
Wiadomości: 7 512
Dot.: liceum w Lublinie

Byłam w 5, tyle, że nie w humanie, ale fajnie wspominam te lata.
mia00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-03, 09:49   #76
content
Raczkowanie
 
Avatar content
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 335
Dot.: Licea w Lublinie- które wybrać? które polecacie, a które odradzacie?

Cytat:
Napisane przez vshila Pokaż wiadomość
Z relacji znajomych wiem, że wydają na korki w staszicu/zamoju tyle samo ile kosztuje prywatne liceum. Sama złożyłam papiery do prywatnego, bo wiem że mnie dobrze przygotują, będą małe klasy i nauczyciel nie ma gdzieś ucznia. Jeśli wiesz że będziesz brać korki to po co wydawać pieniądze na dojazdy do Lublina albo stancję, w sumie to żadna różnica, tylko 'prestiż' szkoły. Staszic to też taka lansiarska szkoła, gdzie bez samochodu możesz zostać wyśmiana, zależy od tego na kogo trafisz, ale znam sporo takich osób. Musisz przemyśleć to dokładnie
Na temat korków sie nie wypowiem, bo, jak wszędzie, zależy to od losowej dość konfiguracji nauczycieli i indywidualnego podejścia ucznia. Są tacy, którzy wydają, inni nie mają absolutnie żadnego problemu z ogarnięciem wszystkiego przy pomocy nauczycieli, nie ma co z tego robić odkrycia.
Co do reszty, to... W przypadku szkół publicznych, jednyną zmienną, którą w jakiś sposób rekrutacja może procentowo uwydatnić, jest poziom intelektuany uczniów. Reszta, jak warunki materialne, poziom społecznego zidiocenia czy skrajne umiłowanie konsumpcjonizmu, to sa już raczej cechy przypadkowe i po prostu spotykane wśród ludzi, również w wieku licealnym. Jak na osobę z zewnątrz, to dość śmiało folgujesz swojej fantazji. Ja, jako uczennica Staszica, bez samochodu (a nawet bez vansów, conversów i kubka ze starbucksa), nie czuję się skrzywdzona i wzgadzona. Otaczają mnie ludzie w większości inteligentni, pewni siebie, otwarci, z pasją. Jeżeli ktoś czuje się lepszy lub gorszy z powodu posiadania samochodu lub jego braku, to w żadnym miejscu na świecie nie będzie mu dobrze.

Cytat:
Napisane przez vilis Pokaż wiadomość
Dzięki za odpowiedzi dziewczyny. W głowie mam mętlik, bardziej skłaniam się chyba jednak ku opcji ze Staszicem, ale pojadę jeszcze na dni otwarte i wtedy ostatecznie zadecyduję. W końcu zawsze po półroczu mogę się przenieść do Puław, gdzie myślę, że przyjmą mnie z otwartymi ramionami ;P Z angielskim nie mam problemów, nad maturą międzynarodową się zastanawiałam, ale w końcu doszłam do wniosku, że nie warto się z nią męczyć, jeśli nie chcę studiować za granicą, bo tok nauczania jest o niebo bardziej intensywny niż w normalnych klasach. O Warszawie też myślałam - ale tutaj problem stanowią rodzice, dla których to jednak za daleko.
Pozdrowienia
Jak decyzje? ;-)

Cytat:
Napisane przez Akinka Pokaż wiadomość
Ja mam pytania do osób, które są/były/mają sprawdzone informacje o IB w Staszicu.
Byłabym wdzięczna

Czy tam naprawdę jest tak ciężko? Zasuwanie od 8 do 17 albo 18, sami kujoni w klasie, ciągła rywalizacja, nauczyciele, którzy nie potrafią uczyć itp? Takimi rzeczami mnie straszą, a ja nie wiem co o tym myśleć.

Byłam wczoraj z siostrą na dniach otwartych ale jakoś akurat spytałam o wszystko tylko nie o to
Jest ciężko, jeśli nie umiesz się zorganizować. Na ocenę maturaną pracujesz całe te dwa lata, a nauczyciele traktują Cię jak osobę dorosłą - jeżeli pozwolisz sobie na piętrzenie wyznaczonych deadlinów, to rzeczywiście wiele czasu na sen Ci nie zostanie. Jeśli chodzi o godziny zajęć, to zależy jak Ci się ułoży plan. Ja miałam kilka dni w tygodniu lekcje do 18, a w środku dużo okienek. Wymaga to ułożenia sobie rytmu dnia w ten sposób, żeby wykorzystać czas spędzony w szkole, bo inaczej, to rzeczywiście może być frustrujące. Jak byłas na dniach otwartych, to pewnie widziałaś IBkownie, która wymiernie w tym pomaga. ;-)

Z narzekania, to w sumie tyle. Reszta jest tylko na plus.
Nie będę zachwalać Ci samego programu, bo o tym pewnie sporo czytałaś, skoro tak powaznie nad IB myślisz - ja uważam go jednak za podstawę sukcecu i to chyba z programu właśnie w dużym stopniu wynika wszystko, co tak cenię u ludzi w niego zaangażowanych.
Nauczyciele - poznałam chyba wszystkich którzy obecnie uczą, więc śmiało możesz pytać o poszczególnych - poza jednym może wyjątkiem, są niesamowici. Wpisują się w tę idealistyczna wersję obrazu nauczyciela, który inspiruje, zmusza do poszukiwania, angażuje. Wszyscy są młodzi, w większości ciekawi jako ludzie i bardzo, hm, ciepli. Tacy, z którymi po prostu chce się przebywać. Dzięki sposobie przekazywania wiedzy, małym, zaangażowanym grupom i bardzo jasno określonym wymaganiom - nikt, kto dotrwał do drugiej klasy i wybrał przedmioty, które chciał, nie miał problemów z bieżącą ich nauką.

Uczniowie. Niby mogę mówić tylko o swojej klasie, ale faktem jest, że
poszczególne roczniki sporo łączy. W IB nie da się być kujonem. Serio. Czy rywalizacja, presja? Z mojej perspektywy - ani trochę. To nie jest potrzebne, każdy ma jakieś swoje cele, które go cisną. Nie potrzebna jest rywalizacja między sobą, bo to nie oceny czy wyniki lepsze od kolegi są ważne, a to, czy jesteś w stanie za dwa lata znaleźć się tam, gdzie chcesz się znaleźć, wszyscy wydają się to rozumieć. Ludzie myślący krytycznie, z zainteresowaniami, z własnymi opiniami, z szerokimi dość horyzontami, zaangażowani, w większości silne osobowości. Myślę, że z tego powodu, no i z racji tego, że raczej rzadko się widujemy przez podziały na grupy, ciężko nazwać klasy IB zgranymi - są bardziej zbiorowiskami jednostek. Jeśli nie szukasz komunalnego komfortu, a intelektualej stymulacji, to z towarzystwa też powinnaś być zadowolona.

Tak w ogóle - jak wypadły dni otwarte?
content jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-03, 15:18   #77
narcyz17
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2
Dot.: Licea w Lublinie- które wybrać? które polecacie, a które odradzacie?

Hej dziewczyny!
Wybieram się do klasy matematyczno geograficznej, uczę się nieźle, jestem jak najbardziej zadowolona ze swoich wyników. Obstawiam jakieś 150pkt.
Znalazłam kilka interesujących mnie liceów, czyli V, VIII, IX, XV i Biskupiak.
Które najlepsze na ten profil? Będę na dniach otwartych, ale zawsze lepiej podbudować się innymi opiniami. O IX słyszałam sporo dobrych rzeczy. A Biskupiak... jak ten katolicyzm stosuje się w praktyce, że tak powiem?
narcyz17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-03, 15:28   #78
narcyz17
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2
Question Dot.: liceum w Lublinie

Wybieram się na mat geo. Którą szkołę polecacie? Myślałam o 5,8,9,15 i Biskupiaku... Jestem już strasznie zdesperowana, sama już nie wiem...
narcyz17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-04, 14:53   #79
zewgodowy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 1
Exclamation Dot.: Licea w Lublinie- które wybrać? które polecacie, a które odradzacie?

Za 2tyg trzeba wybierać szkoły a ja nie mam zielonego pojęcia którą?
Myślałam o 23, 5, unii ew. 4
którą najbardziej polecacie? Chcę iść na humanistyczne kierunki, żeby była fajna atmosfera, nie same kujony w klasie. Uczę się dobrze, ale żeby nie trzeba było siedzieć przy książkach 24/7... jakieś propozycje?
zewgodowy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-16, 10:42   #80
agusiek2323
Raczkowanie
 
Avatar agusiek2323
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 216
Dot.: Licea w Lublinie- które wybrać? które polecacie, a które odradzacie?

Właśnie skończyłam V LO i jestem bardzo zadowolona. Nie ma tu "ciśnienia", uczysz się tyle ile chcesz i jesteś w stanie. Szkoła jest tolerancyjna, nikt nie zwraca uwagi na to jak jesteś ubrany (subkultury). Towarzystwo bardzo na plus, na pewno spotkasz wielu fajnych ludzi
agusiek2323 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-16, 20:20   #81
Mileva_
Zakorzenienie
 
Avatar Mileva_
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 679
Dot.: Licea w Lublinie- które wybrać? które polecacie, a które odradzacie?

Cytat:
Napisane przez zewgodowy Pokaż wiadomość
Za 2tyg trzeba wybierać szkoły a ja nie mam zielonego pojęcia którą?
Myślałam o 23, 5, unii ew. 4
którą najbardziej polecacie? Chcę iść na humanistyczne kierunki, żeby była fajna atmosfera, nie same kujony w klasie. Uczę się dobrze, ale żeby nie trzeba było siedzieć przy książkach 24/7... jakieś propozycje?
To kujon wyklucza fajną atmosferę? Rety, za moich czasów to takową wykluczała obecność patologii, młodocianych dresków, ćpunków i innego elementu i to jego za wszelką cenę starano się uniknąć przy wyborze LO.

Jeśli chcesz uniknąć - odradzam V i Sempołowską, tam nerd na nerdzie, zwłaszcza w V.

A serio - z 23 za wiele nie wyniesiesz, to taka szkółka - przechowalnia. Sempołowska jest dość kameralna, spokojnie, nie znam nikogo, kto uskarżałby się. Wszyscy zadowoleni. Co do V opinie mieszane, część nauczycieli jest dość rygorystyczna, bo bardzo chce w renomie dogonić Zamoye i Stasie. Jeśli można mówić o jakimś śladowym wyścigu szczurów wśród tych trzech, które wymieniłaś, to właśnie V.
Mileva_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-18, 14:19   #82
sweetcorn59
Raczkowanie
 
Avatar sweetcorn59
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 497
Dot.: Licea w Lublinie- które wybrać? które polecacie, a które odradzacie?

Cytat:
Napisane przez narcyz17 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny!
Wybieram się do klasy matematyczno geograficznej, uczę się nieźle, jestem jak najbardziej zadowolona ze swoich wyników. Obstawiam jakieś 150pkt.
Znalazłam kilka interesujących mnie liceów, czyli V, VIII, IX, XV i Biskupiak.
Które najlepsze na ten profil? Będę na dniach otwartych, ale zawsze lepiej podbudować się innymi opiniami. O IX słyszałam sporo dobrych rzeczy. A Biskupiak... jak ten katolicyzm stosuje się w praktyce, że tak powiem?
Ja w tym roku skończyłam Biskupiak i polecam Jeśli chodzi o twój profil to niewiele mogę powiedzieć, gdyż mat-geo w bisq 'istnieje' od 2 lat, a sama byłam w mat-fizie. Matematyków w szkole mamy dobrych, o geografach juz nie mogę tego powiedzieć, ale przedmiot nie należy raczej do trudnych, więc powinnaś dać sobie radę z jego ogarnięciem. W szkole cisną praktycznie ze wszystkiego (chociaż wiadomo, że znajdzie się paru lajtowych nauczycieli), najwięcej zawsze wymaga się od mat-fizów i biol-chemów (nam nawet 2 miesiące przed maturą zapowiadano sprawdziany z tak 'potrzebnych' nam przedmiotów jak wos, a 2. klasa to była masakra jeśli chodzi o ilość spr i kartkówek w ciagu tygodnia), ale teraz jest zmieniony program pod tym względem na pewno bedzie lepiej, bo i tak wszystkie niematuralne przedmioty odejdą Ci w 1. klasie. ;-)
A jeśli chodzi o ten 'katolicyzm' to nie ma się czym przejmować, do niczego nie zmuszają, tzn w czwartki na 1. godz lekcyjnej jest zawsze msza dla liceum, ale nie jest obowiązkowa. Nawet jeśli nie jesteś głęboko wierząca to ten katolicki charakter szkoły przynosi raczej więcej korzyści, bo zdecydowaną większość ludzi cechuje wysoka kultura no i na pewno nie spotkasz w szkole dresów czy innych tego typu 'patologii'. :-P
sweetcorn59 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-24, 22:14   #83
olosie97
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 10
Dot.: Licea w Lublinie- które wybrać? które polecacie, a które odradzacie?

Ja rozniez w tym roku ( a tak wlasciwie za pare dni O.O) mam wybrac szkole i wciaz sie waham. Mysle nad V jako szkole pierwszego wyboru pozniej Unia a pozniej ewentualnie 23 lub 9. Prosze o opinie,szczegolnie jesli chodzi o profil bio-chem, Czy podejmuje dobry wybor ? Jaka jest 23? Bo jesli sie nie dostane ani do V ani do unii to pozostaje mi 3 wybor a wciaz nie wiem jaka wziasc szkole tzw " kolo ratunkowe "
olosie97 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-26, 17:07   #84
agusiek2323
Raczkowanie
 
Avatar agusiek2323
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 216
Dot.: Licea w Lublinie- które wybrać? które polecacie, a które odradzacie?

Zawsze dziwi mnie porównywanie V do XXIII. Zgadzam się że ta druga to przechowalnia, mam kilkoro znajomych i z poziomu nie są zadowoleni, chociaż imprezy liczne Jeśli nie dostaniesz się do Unii czy V to może Biskupiak albo IX LO?
agusiek2323 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-30, 17:58   #85
olosie97
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 10
Dot.: Licea w Lublinie- które wybrać? które polecacie, a które odradzacie?

Mysle nad 9. Ale mam metlik w glowie i juz sama nie wiem. 23 jest blizej i wygodniej. Mam ciicha nadzieje ze dostane sie do V ale musze obstawic rowzniez inne opcje. Biskupiak? Nie raczej nad tym wcale nie myslalam. A co myslicie o Zamoyu?
olosie97 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-31, 13:06   #86
Mileva_
Zakorzenienie
 
Avatar Mileva_
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 679
Dot.: Licea w Lublinie- które wybrać? które polecacie, a które odradzacie?

Jeśli masz tylko cichą nadzieję, że dostaniesz się do V, to z Zamoyskim będzie jeszcze trudniej.
Mileva_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-31, 17:18   #87
wenedka
Zakorzenienie
 
Avatar wenedka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: ZAGRANICO
Wiadomości: 10 609
Dot.: Licea w Lublinie- które wybrać? które polecacie, a które odradzacie?

Cytat:
Napisane przez Mileva_ Pokaż wiadomość
Jeśli masz tylko cichą nadzieję, że dostaniesz się do V, to z Zamoyskim będzie jeszcze trudniej.
Zgadzam się, ale zależy też do jakiej klasy.
Pamiętam, gdy ja zdawałam do liceum (ILO), próg do klasy humanistycznej było jakieś 20 punktów niższy niż do mojego profilu.

Progi z zeszłego roku:
I LO - 134,6 pkt.; 178,6 pkt.
II LO - 138,6 pkt.; 161,4 pkt.
III LO - 144,4 pkt.; 157,8 pkt.
IV LO - 113 pkt.; 130,8 pkt.
V LO - 136 pkt.; 153 pkt.
IX LO - 122,6 pkt.; 145,2 pkt.
XXI LO - ("Biskupiak") - 127,4 pkt.; 151 pkt.
XXIII LO - 116,8 pkt.; 135 pkt.
XXIV LO w ZS nr 5 przy ul. Elesnera - 103 pkt; 106 pkt.

Źródło- Kurier Lubelski
__________________
Petersburski bogacz uchodzący za mecenasa sztuki,
zaprosił kiedyś na filiżankę herbaty Henryka
Wieniawskiego i jakby mimochodem, dodał:
- Może pan także wziąć ze sobą skrzypce.
- Dziękuję w imieniu skrzypiec, ale one herbaty nie
piją!


PRZYNAJMNIEJ ≠ BYNAJMNIEJ
wenedka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-31, 17:42   #88
Mileva_
Zakorzenienie
 
Avatar Mileva_
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 679
Dot.: Licea w Lublinie- które wybrać? które polecacie, a które odradzacie?

^Zgadza się, za mojej kadencji progi do biol-chemów były najwyższe (w Unii coś koło170 pkt), najniższe do mat-fizów jako najmniej obleganych.
Mileva_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-31, 18:04   #89
olosie97
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 10
Dot.: Licea w Lublinie- które wybrać? które polecacie, a które odradzacie?

Cuz, jednak V w tym roku ma spora popularnosc. boje sie ze przez to podskoczy ten prog punktowy.. wkoncu wybieraja najlepszych. ;p Zle sie nie ucze, dosc dobrze napisalam test gimnazjalny, napewno nie na 100 % , ale ponad 90 raczej tak. Do Unii kazdy sie boi skladac bo podobno 'cisną'. cuz mam jeszcze inny dylemat ale to na innej plaszczyznie czy isc na bio-chem czy na humonistyke;d kazdy krzyczy bio-chem, Ja sama nie jestem zdecydowana; jestem typem tym piatkowym co latwo przychodza zarowno nauki scisle jak i humanistyczne (np. lubie pisac opowiadania, ale i zlatwoscia zrozumiem chemie jesli tylko poczytam cokolwiek)
olosie97 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-31, 18:09   #90
Mileva_
Zakorzenienie
 
Avatar Mileva_
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 679
Dot.: Licea w Lublinie- które wybrać? które polecacie, a które odradzacie?

Cytat:
Napisane przez olosie97 Pokaż wiadomość
Cuz, jednak V w tym roku ma spora popularnosc. boje sie ze przez to podskoczy ten prog punktowy.. wkoncu wybieraja najlepszych. ;p Zle sie nie ucze, dosc dobrze napisalam test gimnazjalny, napewno nie na 100 % , ale ponad 90 raczej tak. Do Unii kazdy sie boi skladac bo podobno 'cisną'. cuz mam jeszcze inny dylemat ale to na innej plaszczyznie czy isc na bio-chem czy na humonistyke;d kazdy krzyczy bio-chem, Ja sama nie jestem zdecydowana; jestem typem tym piatkowym co latwo przychodza zarowno nauki scisle jak i humanistyczne (np. lubie pisac opowiadania, ale i zlatwoscia zrozumiem chemie jesli tylko poczytam cokolwiek)
Cóż, nie wiem, czy w takiej sytuacji brnięcie w humanistykę to najlepszy pomysł.

Zastanów się, co najbardziej cię interesuje, a nie - gdzie będą mniej wymagać.
Mileva_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-07-14 08:08:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:31.