Zniszczone/obgryzione/problematyczne paznokcie- WĄTEK ZBIORCZY - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-12-13, 22:59   #31
chlopakprivate
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Warsaw
Wiadomości: 1
Post OBGRYZIONE Paznokcie - jak naprawić? Chłopak.

Cześć. Zarejestrowałem się tutaj ponieważ obgryzam (łem) paznokcie przez prawie 10 lat. Teraz postanowiłem to zmienić (od dwóch dni nie obgryzam). Zamierzam wytrwać w tym, jednak moja dziewczyna uważa, że powinienem zadbać o swoje paznokcie inaczej. Od nadmiernego obgryzania, mam szeroką płytkę paznokci, do tego są krótkie i skóra ta otaczająca paznokieć jest taka szeroka (takie mini opuszki po bokach paznokci) właśnie tego chciałbym najbardziej się pozbyć. Ale też chciałbym żeby paznokcie były węższe po prostu. Nie wiem czy moje wymagania są realne. Nie chce żadnych akryli, żeli itp. A do kosmetyczki nie chcę iść bo po prostu nie stać mnie na regularne wizyty. Dołączam zdjęcia paznokci. Mam nadzieję, że ktoś mi pomoże.

chlopakprivate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-15, 13:56   #32
Isfet
Rozeznanie
 
Avatar Isfet
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 549
Dot.: OBGRYZIONE Paznokcie - jak naprawić? Chłopak.

Ja osobiście mogę ci polecić używanie dobrego kremu do rąk (po każdym myciu), oraz nakładanie olejków na paznokcie (1-2 razy dziennie). Dobrze jest też zaopatrzyć się w maść z witaminą A.

Osobiście nie miałam nigdy problemu z obryzaniem ale jest sporo dziewczyn, którym właśnie olejowanie paznokci pomogło wydłużyć płytkę i pozbyć się "buł" na około paznokci. Tu masz cały temat:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=687679
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=768465

Powodzenia w nieobgryzaniu
__________________
KOSMETYKI:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=873231

Edytowane przez Isfet
Czas edycji: 2014-12-15 o 13:58
Isfet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-17, 20:19   #33
jasiek196
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 14
Dot.: OBGRYZIONE Paznokcie - jak naprawić? Chłopak.

To trzeba zrobic mieszankę tych wszystkich olejków (pytanie odnośnie FAQ: https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=3255 ), czy wybrać jeden ulubiony i nim cały czas działać ? Mam podobny problem, co autor tematu.
jasiek196 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-18, 06:05   #34
Isfet
Rozeznanie
 
Avatar Isfet
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 549
Dot.: OBGRYZIONE Paznokcie - jak naprawić? Chłopak.

To czy będzie to jeden czy mieszanka to już tylko od preferencji zależy ja aktualnie używam mieszanki którą sama zrobić, ale był czas że olejki używałam pojedyńczo - bez mieszania, lub kupowałam gotowe mieszanki.
Z takich które osobiście wypróbowałam to mogę polecić:
  • olejek Alterra migdał i papaja - dla mnie był ok, ale niektóre dziewczyny piszą że bardzo wysusza, więc trzeba będzie obserwować jak działa
  • odżywka keratynowa GAL - niebieska - mają w swoim składzie olejek z drzewa herbacianego, który działa na przyrastanie paznokcia do opuszka (przez co płytka się powiększa).
  • olejek z pestek malin - bardzo fajnie nawilża i według mnie wchłania się lepiej niż inne oleje, można do niego dodać kilka kropli olejku z drzewa herbacianego to też będzie działać na przyrost
Można też moczyć paznokcie w podgrzanej oliwie z oliwek, z dodatkiem olejku rycynowego. Osobiście tą metodę stosuje 1-2 razy w tygodniu, bo jednak jest nieco bardziej czasochłonna.

Jak masz czas to poczytaj trochę wypowiedzi dziewczyn w wątku o olejowaniu może to coś ci podsunie
__________________
KOSMETYKI:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=873231
Isfet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-19, 15:34   #35
AmoreMundi
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 13
Zapuszczanie paznokci.

Mam problem z obgryzaniem paznokci. Od tygodnia już nie obgryzam, ale nie używam żadnych odżywek ani utwardzaczy. Myślicie że po paru latach obgryzania moje z moimi pazurkami nie będzie problemu? Czy może jednak zacząć używać odżywek?
AmoreMundi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-19, 16:17   #36
Extries
Raczkowanie
 
Avatar Extries
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 47
Dot.: Zapuszczanie paznokci.

Pytanie jak bardzo zniszczyłaś już paznokcie. Obgryzanie np. deformuje płytkę (skrócenie jej). Odżywka na pewno nie zaszkodzi ale to co zniszczyłaś kilkoletnim obgryzaniem nie zmieni. Teraz twoim celem powinno być rzucenie brzydkiego nawyku i zadbanie o płytkę najlepiej ja potrafisz
__________________
Extries jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-19, 21:56   #37
natalka280
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 22
Dot.: zniszczone paznokcie obgryzione

Ja mam strasznie zniszczone paznokcie w dzieciństwie strasznie obgryzałam, zresztą teraz też mi się nie raz zdarza mieć palce w buzi, dodatkowo mam strasznie zdeformowany kciuk.Ich płytki są bardzo małe.Aż mi wsytd je pokazywać,zawsze chowam ręce jak tylko się da. Próbowałam już wielu odżywek,ale działają tylko na chwile.Paznokcie są miękkie,rozdwajają się.Chciałbym się dowiedzieć,czy jest jakaś szansa coś w ogóle z nimi zrobić? Czy kosmetyczka da radę je np przedłużyć, czy coś innego z nimi zrobić.Coś poradzicie? I zbędne mi są złośliwe komentarze,do jakiego stanu je doprowadziłam,bo wiem w jakim są stanie.Wstawiam zdjęcia.I proszę o pomoc.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSCN9313.jpg (71,0 KB, 156 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCN9314.jpg (41,5 KB, 131 załadowań)
natalka280 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-12-19, 22:55   #38
Wanda0903
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 1
Dot.: OBGRYZIONE Paznokcie - jak naprawić? Chłopak.

Dobry krem plus odżywka do paznokci powinny pomóc
Wanda0903 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-22, 14:13   #39
natalka280
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 22
Czy da się coś zrobić z takimi paznokciami?

Mam strasznie zniszczone paznokcie w dzieciństwie strasznie obgryzałam, zresztą teraz też mi się nie raz zdarza mieć palce w buzi, dodatkowo mam strasznie zdeformowany kciuk. Płytki paznokci są bardzo małe.Aż mi wstyd je pokazywać,zawsze chowam ręce jak tylko się da. Próbowałam już wielu odżywek,ale działają tylko na chwile.Paznokcie są miękkie,rozdwajają się.Chciałbym się dowiedzieć,czy jest jakaś szansa coś w ogóle z nimi zrobić? Czy kosmetyczka da radę je np przedłużyć, czy coś innego z nimi zrobić.Coś poradzicie? I zbędne mi są złośliwe komentarze,do jakiego stanu je doprowadziłam,bo wiem w jakim są stanie.Dołączam zdjęcia. Bardzo proszę o pomoc.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSCN9313.jpg (73,0 KB, 59 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCN9314.jpg (43,5 KB, 59 załadowań)
natalka280 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-22, 22:33   #40
NattiTt
Wtajemniczenie
 
Avatar NattiTt
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 343
Dot.: Czy da się coś zrobić z takimi paznokciami?

myślałaś o tipsach?
__________________
Nie istnieje nic poza tym, co czujesz

-7kg
NattiTt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-23, 17:48   #41
natalka280
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 22
Dot.: Czy da się coś zrobić z takimi paznokciami?

Nie wiem czy tipsy to dobry pomysł, czytałam o przedłużaniu paznokci żelem lub akrylem na szablon, ale czy w moim przypadku da się coś takiego zrobić? Chyba że coś innego? Boje się i wstyd mi z czymś takim iść do kosmetyczki.Doradźcie coś
natalka280 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-12-24, 07:04   #42
charlotta178
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 5
Dot.: Czy da się coś zrobić z takimi paznokciami?

kochana da się zrobić i jeśli masz tylko możliwość to przedłużaj na szablonie. uwierz mi nawet z największych ogryzków mozna cos stworzyc jeśli zdecydujesz się na szablon to stylistka tak jakby doleje zelem lub akrylem pazurka, tak żeby można było podłożyć szablon a poźniej normalnie bedzie można zbudować pazurka wiadomo,że pierwsze pazurki nie będą super smukłe bo jak obgryzamy pazurki to nasza płytka jest bardzo krótka i szeroka, ale z czasem kolejnych stylizacji będzie coraz lepiej jak chcesz to mogę podesłać Ci kilka zdjęć na @ jak z niczego można zrobić coś
charlotta178 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-24, 11:33   #43
natalka280
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 22
Dot.: zniszczone paznokcie obgryzione- WĄTEK ZBIORCZY

Poproszę o te fotki: natalia.waligora280@vp.pl
natalka280 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-30, 16:01   #44
marissaPP
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 16
Dot.: zniszczone paznokcie obgryzione- WĄTEK ZBIORCZY

Eveline 8w1 rzeczywiście dobrze wzmacnia paznokcie, ale nie można jej za czesto stosować, bo może powodować onycholizę.... tak sobie jakiś czas temu załatwiłam paznokcie, na szczęście szybko odbudowałam, jak się zjarzyłam, od czego mi się to zrobiło.
__________________
pro-perfection:

http://pretty-perfection.blogspot.com/

fit&healthy blog o psychologii odchudzania pisany okiem studentki medycyny
marissaPP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-31, 10:45   #45
natalka280
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 22
Dot.: zniszczone paznokcie obgryzione- WĄTEK ZBIORCZY

Też używałam odżywki eveline,ale po dłuższym stosowaniu,zaczęły mi się łamać paznokcie,więc ją odstawiłam.Kiedy później ją użyłam,zaczęły mi potwornie boleć paznokcie,jak potem czytałam na forum,jest to najprawdopodobniej spowodowane formaldehydem, który jest w niej zawarty.Od 2 tygodni używam odżywki z Bielendy i jak na razie jestem z niej zadowolona.Jednak ja i tak muszę iść do kosmetyczki je przedłużyć. Może jest tu jakaś kosmetyczka z Kielc,która się tego podejmie?
natalka280 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-31, 11:19   #46
Beciak87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 1
Dot.: zniszczone paznokcie obgryzione- WĄTEK ZBIORCZY

Przedłużaniem żelem powinno pomóc!
__________________
http://www.frwd.com.pl/
Beciak87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-06, 15:53   #47
iwwwonaa
Rozeznanie
 
Avatar iwwwonaa
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: far away
Wiadomości: 756
Dot.: zniszczone paznokcie obgryzione- WĄTEK ZBIORCZY

Obgryzałam paznokcie odkąd poszłam do szkoly, czyli przez większość swojego życia. Zmobilizowałam się i nie obgryzam od roku, choć przyznam, że było bardzo ciężko, bo tylko, kiedy miałam jakikolwiek stres paluchy wędrowały do buzi. Powiedziałam dość i zaczęłam wojnę! Mnie pomogło ich malowanie, gdy miałam je naturalne to ani chwili wahania a już je miałam w buzi. Zaczęłam je malować na ciemne kolory i jakoś tam rosły, choć były kruche i nieładne. Później dzięki dziewczynom z YT poznałam odżywkę - Eveline 8w1 i koniec! Paznokcie rosły, stały się twardsze i nie rozdwajały się. Wiem, że ta odżywka nie pomoga wszytskim, bo na przykład mojej siostrze kompletnie nie pomogła, tylko zaszkodziła, ja natomiast nie mogę o niej złego słowa powiedzieć. Jest dla mnie genialna ! I to właśnie ona uratowała moje dłonie. Dzisiaj cieszę się pięknymi dłońmi i zadbanymi pazurkami. A było bardzo źle...moje paznokcie były w takim stanie, że podchodziły krwią, a ja sama wstydziłam się w ogóle pokazywać swoje dłonie! Wierze, że Wam się uda, odrobina samozaparci i motywacji a będzie lepiej! Skoro ja dałam radę, to i Wy dacie! 3mam kciuki!
__________________
Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjątkowym i niezastąpionym.

Phil Bosmans


JUŻ NIEDŁUGO BĘDĘ MAMUSIĄ!!!
iwwwonaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-06, 15:57   #48
itzramp4ge
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 1
Boki paznokci

Dobry, Tak więc mam straszny problem z paznokciami na dwóch palcach na środkowych u obu rąk
i z lewej ręki po prawej a z prawej ręki po lewej tak jak by paznokieć dobrze nie rośnie czyli w bok
i ta skóra tam gdzie paznokcie dobrze nie rosną strasznie mnie boli i niestety brud tam sie zbiera a ze jestem chlopakiem to tak slabo jakies kremy uzywac czy cos takiego tak wiec prosil bym o jakiejs porady na ta skore po bokach paznokci i jak nie obgryzac

Edytowane przez itzramp4ge
Czas edycji: 2015-01-06 o 16:13
itzramp4ge jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-19, 15:39   #49
gallina1
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 604
Dot.: Boki paznokci

Słuchajcie a co zrobić z ubytkami w płytce? Co pomoże?
gallina1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-20, 20:49   #50
agatamarko
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 45
Dot.: Boki paznokci

Możesz spróbować oleju kokosowego, też kiedyś obgryzałam paznokcie ale jakoś samo mi przeszło, nic nie stosowałam. Swoje wzmacniam odżywką z GR, ale ona daje połysk więc chyba w Twoim przypadku odpada
agatamarko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-20, 21:05   #51
EsteraO
Raczkowanie
 
Avatar EsteraO
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 32
Dot.: zniszczone paznokcie obgryzione- WĄTEK ZBIORCZY

Olej kokosowy albo masło shea
EsteraO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-22, 22:52   #52
PatMali
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 12
Dot.: zniszczone paznokcie obgryzione- WĄTEK ZBIORCZY

Oprócz kosmetyków na wzmocnienie paznokci można urozmaicić jedzenie o produkty, które zawierają witaminy wzmacniające paznokcie. Reklamują też suplementy na wzmocnienie włosów i paznokci, ale sadzę, że to pierwsze będzie lepsze i zdrowsze.
PatMali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-23, 13:05   #53
Kinulka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 7
GG do Kinulka
Dot.: zniszczone paznokcie obgryzione- WĄTEK ZBIORCZY

Witam mam problem z paznokciami na kciukach, mianowicie mają bardzo nierówną powierzchnię, taką pokarbowaną jakby ktoś przejechał po nich traktorem :P Nie wiem co mam zrobić żeby je jakoś wyrównać, a nie chciałabym ciągle piłować płytki. Może macie jakieś rady?
Kinulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-26, 09:53   #54
Madziaplbia
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 6
Dot.: zniszczone paznokcie obgryzione- WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Dobrze jest też zaopatrzyć się w maść z witaminą A.
Witamina A potrafi zdziałać cuda. Od ponad 3 miesięcy regularnie łykam A+E i widzę znaczną poprawę nie tylko paznokci, ale także skóry i włosów. Kiedyś miałam strasznie łamliwe paznokcie, a od paru tygodni mogę nawet je trochę podhodować . Kiedyś gdzieś czytałam, że witaminę A+E można także wmasowywać w płytkę paznokcia.

Edytowane przez Madziaplbia
Czas edycji: 2017-02-20 o 12:47
Madziaplbia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-28, 16:44   #55
Disnejova
Wtajemniczenie
 
Avatar Disnejova
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 176
Dot.: zniszczone paznokcie obgryzione- WĄTEK ZBIORCZY

Dobry sposób jest podgrzać oliwę kilka kropel cytryny i kropli A+E witami i tak powtarząc co 7-10 dni zabieg i miec dłone zanużone 20 min i pomaga a mam pytanie , gdzie moge kupic odzywke odzywki therapy nail venita? słyszałam że jest dobra.
__________________
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.
„Jeśli próbujesz być kimś innym, poniesiesz porażkę. Świat już ma taką osobę. Teraz potrzebuje ciebie. Ścieżka, którą wytyczasz, może nie mieć sensu dla nikogo na świecie oprócz ciebie. I nie musi. Jest wyłącznie twoja.
Disnejova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-03, 22:09   #56
aagnieszka23070
Raczkowanie
 
Avatar aagnieszka23070
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 56
łamliwe paznokcie

Mam okropny problem ze swoimi paznokciami. Jeszcze nigdy nie udało mi się ich zapuścic ponieważ są strasznie łamliwe, rozdwajaja się i do tego po pewnym czasie zolkna. Jak pozbyć się tego problemu ?
aagnieszka23070 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-06, 22:50   #57
Matinne
Rozeznanie
 
Avatar Matinne
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: zach-pom
Wiadomości: 843
Dot.: łamliwe paznokcie

Cytat:
Napisane przez aagnieszka23070 Pokaż wiadomość
Mam okropny problem ze swoimi paznokciami. Jeszcze nigdy nie udało mi się ich zapuścic ponieważ są strasznie łamliwe, rozdwajaja się i do tego po pewnym czasie zolkna. Jak pozbyć się tego problemu ?

nie chce Cię straszy, ale sprawdz, czy nie masz łuszczycy albo grzybicy.
moje są identyczne, nigdy nie udało mi się ich zapuścić, bo co urosły to się łamały. w dodatku mam na nich lekkie bruzdy, ale to wina stwierdzonej łuszczycy.
__________________
luty cash : 5 10 15 20 25 30 35 40 45 50 55 60 65 70 75 80 85 90 95 100
luty gym : 1 2 3 4 5 6 7 8 ( 9 10 11 )
luty books : 1 2 3
Matinne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-09, 17:18   #58
kajlan
Raczkowanie
 
Avatar kajlan
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 34
Dot.: zniszczone paznokcie obgryzione- WĄTEK ZBIORCZY

warto iść do dobrego dermatologa, są maści ze sterydami, które choć trochę niwelują wpływ łuszczycy na paznokciach
__________________
Moda przemija, styl pozostaje...
kajlan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-11, 12:44   #59
miszczyni123
Testowe
 
Avatar miszczyni123
 
Zarejestrowany: 2015-02
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 69
Dot.: zniszczone paznokcie obgryzione- WĄTEK ZBIORCZY

zgadzam się
__________________
12WITAM

Edytowane przez miszczyni123
Czas edycji: 2015-03-11 o 12:52
miszczyni123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-17, 18:43   #60
natalka280
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 22
Dot.: zniszczone paznokcie obgryzione- WĄTEK ZBIORCZY

Hej Chciałabym przedstawić kilka zdjęć moich ogryzków, żeby mnie ktoś zmotywował do dalszego dbania, gdyż często tracę motywację, ale myślę ,że jest jakaś poprawa w porównaniu do zdjęć jakie załączałam kilka miesięcy temu. Chyba, że jest inaczej, to niech ktoś mnie z tego myślenia wyprowadzi. Najgorsze jest to, że każdy paznokieć jest inny, inna jest długość płytki. Może mnie ktoś naprowadzić jak je mam piłować. I jak wydłużać długość płytki? I jeszcze w ogóle ten kciuk, trochę zaczęła czytać na ten ten temat,bo mnie to strasznie męczyło i jest to brachydaktylia.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie-0095.jpg (82,9 KB, 49 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie-0096.jpg (93,7 KB, 29 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie-0113.jpg (45,9 KB, 36 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie-0114.jpg (98,4 KB, 32 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie-0115.jpg (89,6 KB, 24 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie-0116.jpg (84,3 KB, 29 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC_0013.jpg (57,2 KB, 53 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC_0014.jpg (51,6 KB, 44 załadowań)
natalka280 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-08-06 10:06:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:10.