Czy mogę zaprosić na wesele kolegę, którego dawno nie widziałam? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-02-26, 19:24   #1
gusia98
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 3

Czy mogę zaprosić na wesele kolegę, którego dawno nie widziałam?


Mam 17 lat i w tym roku odbędzie się wesele mojego brata. Z reguły unikam takich uroczystości, ponieważ w mojej rodzinie nie ma zbyt wielu osób w moim wieku, więc albo jestem skazana na opiekowanie się dzieciakami, albo siedzenie przy stole z rodziną. Pomyślałam, że mogłabym zaprosić pewnego kolegę. Jest tylko problem...nie widzieliśmy się prawie 1.5 roku. Wszystko było spowodowane tym, że flirtowaliśmy ze sobą przez pewien czas, jednak nie chciałam się wtedy zbytnio angażować i miałam inne priorytety, więc chłopak widząc, że nie jestem nim zainteresowana odpuścił. I tu pojawia się pytania czy wypada go teraz zaprosić na wesele
gusia98 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-26, 19:43   #2
Wreeednia
Zadomowienie
 
Avatar Wreeednia
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 1 371
Dot.: Czy mogę zaprosić na wesele kolegę, którego dawno nie widziałam?

Tak nagle masz zamiar wyskoczyć z pytaniem czy pójdzie z Tobą na wesele?
__________________
"Dzięki Tobie jestem kobietą, wiem, że mam kuszące biodra, wrażliwe piersi. Podziwiasz mnie - swoje dzieło i nie chcesz, żebym była inna."
Wreeednia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-26, 19:48   #3
gusia98
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 3
Dot.: Czy mogę zaprosić na wesele kolegę, którego dawno nie widziałam?

Tak szczerze to na razie rozważam czy do niego napisać i nie przemyślałam jak to zrobię Ale jeśli kiedyś mu się podobałam to chyba zrobiłoby mu się miło, gdybym się odezwała
gusia98 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-26, 19:51   #4
karolincia1234
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 8
Dot.: Czy mogę zaprosić na wesele kolegę, którego dawno nie widziałam?

wiesz wydaje mi się że to jest średnio dobry pomysł, tym bardziej że od ponad roku nie macie ze sobą kontaktu, skąd wiesz ze on nie ułożył sobie życia tj. znalazł dziewczynę i wgl... nie możesz zaprosić jakiegoś kolegę z którym utrzymujesz kontakt?
karolincia1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-26, 19:57   #5
gusia98
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 3
Dot.: Czy mogę zaprosić na wesele kolegę, którego dawno nie widziałam?

Ahhh... no ja wiem, że strasznie lubię komplikować sobie życie. Oczywiście mogę zaprosić kogoś innego, ale ostatnio wspominałam jak dobrze się z nim czułam i zdałam sobie sprawę jak bardzo byłam głupia, że przestałam się do niego odzywać...
gusia98 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-26, 20:04   #6
karolincia1234
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 8
Dot.: Czy mogę zaprosić na wesele kolegę, którego dawno nie widziałam?

hmm... i tak nagle to zrozumiałaś? po takim czasie?
to może napisz do niego ale nie wyjeżdżaj od razu z weselem... zagadaj, zapytaj jak mu życia mija, co robi i tak dalej, jeśli będzie chciał to podtrzyma kontakt i później zapytasz o wesele a jeśli nie to Cię spławi i przynajmniej nie będziesz żałować że nie spróbowałaś
karolincia1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-27, 08:18   #7
klatka
Zakorzenienie
 
Avatar klatka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 10 084
Dot.: Czy mogę zaprosić na wesele kolegę, którego dawno nie widziałam?

Ja bym zapytała, tak najnormalniej w świecie, prosto. Zawsze tak robię. Jeśli chcesz iść akurat z nim to tak zrób. Tylko przygotuj się, że może odmówić bo ma dziewczynę albo inne plany.
__________________

klatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-02-27, 08:33   #8
201607131028
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 1 396
Dot.: Czy mogę zaprosić na wesele kolegę, którego dawno nie widziałam?

Oczywiście, że możesz Nie prosisz go o rękę, tylko o towarzyszenie w zabawie Ale wiadomo - nie napalaj się na to, że się zgodzi, tylko podejdź do tego z dystansem.
201607131028 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-27, 09:37   #9
karolinaaa92
Zakorzenienie
 
Avatar karolinaaa92
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 26 630
Dot.: Czy mogę zaprosić na wesele kolegę, którego dawno nie widziałam?

Zapytać możesz, ale najpierw spróbuj jakoś odnowić z nim kontakt, ja bym tak od razu nie wyjeżdżała z pytaniem "ej, pójdziesz ze mną na wesele brata?"
__________________
K&D - 28.06.2010
-czy...? -tak! - 10.06.2017

♥ i że Cię nie opuszczę... - 18.05.2019

karolinaaa92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-28, 15:51   #10
muzeumolbrzymuf
Rozeznanie
 
Avatar muzeumolbrzymuf
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Zagłębianka
Wiadomości: 673
Dot.: Czy mogę zaprosić na wesele kolegę, którego dawno nie widziałam?

Też bym najpierw zaczęła od jakiegoś neutralnego odnowienia znajomości Jak mu wyskoczysz prosto z mostu z pytaniem, to może pomyśleć, że jesteś desperatką, która nie ma z kim iść.

Bo szczerze na jego miejscu bym tak pomyślała- gdyby facet odrzucił moje zaloty, a potem się odezwał po takim długim czasie, tylko dlatego że coś chce.
muzeumolbrzymuf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-28, 17:46   #11
zipart
Przyczajenie
 
Avatar zipart
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 16
Dot.: Czy mogę zaprosić na wesele kolegę, którego dawno nie widziałam?

najgorzej to rozpamiętywać, że się czegoś nie zrobiło, więc zrób to powodzenia!
__________________
<ciach_reklama>
zipart jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-03-16, 18:37   #12
indila69
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 7
Dot.: Czy mogę zaprosić na wesele kolegę, którego dawno nie widziałam?

Hej dziewczyny. Mam podobny problem, co Autorka posta, więc mam nadzieję, że mi pomożecie.

Za niecałe dwa miesiące mój brat się żeni, a ja jestem świadkową na jego ślubie. Mam ogromny dylemat odnośnie osoby towarzyszącej. Jestem singielką, więc nie wiem, czy iść sama, czy z kolegą. Jeśli z kolegą, to takim z którym nie miałam kontaktu prawie 2 lata. Studiowaliśmy razem, on mi się podobał, ja mu chyba też, ale na tym się skończyło. Koleżanka ze studiów, z którą on do dziś utrzymuje kontakt namawia mnie, żebym go zaprosiła, ale ja nie czuję się przekonana.
Głównym powód to świadkowanie. Kolega mieszka około 100km ode mnie, moja przyszła bratowa, do której będę musiała pojechać kilka godzin przed błogosławieństwem też nie mieszka blisko, więc powstaje problem logistyczny związany z przyjazdem kolegi. Miałby dopiero pod kościół przyjechać? W drodze na salę weselną jadę jednym autem z parą młodą. Kolega miałby wtedy sam jechać swoim samochodem? Nawet nie wiem, czy jest na tyle mobilny.
Z drugiej strony nie chcę iść sama. W ostatnich 2 latach byłam na dwóch weselach: jako świadkowa u mojej siostry i jako zwykły gość u kuzynki. U siostry na weselu ogarniałam kwestie pieniędzy, kwiatów, poprawy sukni ślubnej w pokoju, więc momentów, kiedy nie miałam z kim tańczyć było mniej. Rok temu natomiast wesele kuzynki (choć udane) było dla mnie dramą... Parę razy kuzyni zaprosili mnie do tańca, ale to wszystko. A ileż można tańczyć z tatą czy wujkami, jak ma się te 22 lata. Albo wiecznie z kilkoma osobami w kółku...

Przepraszam za nieskładny wywód, ale mam straszny mętlik w głowie, a czasu coraz mniej. Gdybym nie była świadkową, sytuacja byłaby dla mnie o wiele bardziej klarowna, jednakże będąc nią nie chcę zaniedbywać kolegi, który by nie znał nikogo na tym weselu. Nie chcę też iść sama i patrzeć na litościwe twarze taty, wujków i kuzynów, którzy proszą mnie do tańca (ostatnio siostra mi powiedziała, że źle się z tym czuła, jak widziała, kiedy na jej weselu siedzę sama przy stole, bo nie mam z kim tańczyć...).

Co byście mi doradziły?
indila69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-16, 23:55   #13
fbf4f81e41525779832788cd71e9a6a506251643_6580de17ecce4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 6 283
Dot.: Czy mogę zaprosić na wesele kolegę, którego dawno nie widziałam?

Cytat:
Napisane przez indila69 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny. Mam podobny problem, co Autorka posta, więc mam nadzieję, że mi pomożecie.

Za niecałe dwa miesiące mój brat się żeni, a ja jestem świadkową na jego ślubie. Mam ogromny dylemat odnośnie osoby towarzyszącej. Jestem singielką, więc nie wiem, czy iść sama, czy z kolegą. Jeśli z kolegą, to takim z którym nie miałam kontaktu prawie 2 lata. Studiowaliśmy razem, on mi się podobał, ja mu chyba też, ale na tym się skończyło. Koleżanka ze studiów, z którą on do dziś utrzymuje kontakt namawia mnie, żebym go zaprosiła, ale ja nie czuję się przekonana.
Głównym powód to świadkowanie. Kolega mieszka około 100km ode mnie, moja przyszła bratowa, do której będę musiała pojechać kilka godzin przed błogosławieństwem też nie mieszka blisko, więc powstaje problem logistyczny związany z przyjazdem kolegi. Miałby dopiero pod kościół przyjechać? W drodze na salę weselną jadę jednym autem z parą młodą. Kolega miałby wtedy sam jechać swoim samochodem? Nawet nie wiem, czy jest na tyle mobilny.
Z drugiej strony nie chcę iść sama. W ostatnich 2 latach byłam na dwóch weselach: jako świadkowa u mojej siostry i jako zwykły gość u kuzynki. U siostry na weselu ogarniałam kwestie pieniędzy, kwiatów, poprawy sukni ślubnej w pokoju, więc momentów, kiedy nie miałam z kim tańczyć było mniej. Rok temu natomiast wesele kuzynki (choć udane) było dla mnie dramą... Parę razy kuzyni zaprosili mnie do tańca, ale to wszystko. A ileż można tańczyć z tatą czy wujkami, jak ma się te 22 lata. Albo wiecznie z kilkoma osobami w kółku...

Przepraszam za nieskładny wywód, ale mam straszny mętlik w głowie, a czasu coraz mniej. Gdybym nie była świadkową, sytuacja byłaby dla mnie o wiele bardziej klarowna, jednakże będąc nią nie chcę zaniedbywać kolegi, który by nie znał nikogo na tym weselu. Nie chcę też iść sama i patrzeć na litościwe twarze taty, wujków i kuzynów, którzy proszą mnie do tańca (ostatnio siostra mi powiedziała, że źle się z tym czuła, jak widziała, kiedy na jej weselu siedzę sama przy stole, bo nie mam z kim tańczyć...).

Co byście mi doradziły?
A świadek idzie w parze z kimś czy sam?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
fbf4f81e41525779832788cd71e9a6a506251643_6580de17ecce4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-17, 10:04   #14
indila69
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 7
Dot.: Czy mogę zaprosić na wesele kolegę, którego dawno nie widziałam?

[1=fbf4f81e41525779832788c d71e9a6a506251643_6580de1 7ecce4;86607749]A świadek idzie w parze z kimś czy sam?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

Z żoną.
indila69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-17, 11:01   #15
fbf4f81e41525779832788cd71e9a6a506251643_6580de17ecce4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 6 283
Dot.: Czy mogę zaprosić na wesele kolegę, którego dawno nie widziałam?

Cytat:
Napisane przez indila69 Pokaż wiadomość
Z żoną.
A gadałaś z panną młoda czego od ciebie oczekuje na weselu i ślubie? Jeśli oczekuje full zaangażowania w jakieś dodatkowe zadania typu ciągła pomoc przy układaniu sukienki, zabawianie gości, cokolwiek, to dziwnie byłoby zapraszać osobę, której się nie widziało x lat i zostawiać go samemu sobie na prawie całe wesele. Z drugiej strony jeśli świadek jest z partnerką, to byłaby równowaga, gdybyś ty również miała parę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
fbf4f81e41525779832788cd71e9a6a506251643_6580de17ecce4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-18, 14:04   #16
Mala_Pi
Przyczajenie
 
Avatar Mala_Pi
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 17
Dot.: Czy mogę zaprosić na wesele kolegę, którego dawno nie widziałam?

Zapytac go mozesz, ale mi szczerze mowiac nie chcialoby sie tluc 100 kilometrow aby zrobic przysluge komus z kim mialam przelotna znajomosc lata temu, do tego jeszcze z mnostwem obwarowan :P
Mala_Pi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-08, 20:53   #17
Vanir410
Wtajemniczenie
 
Avatar Vanir410
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 2 159
Dot.: Czy mogę zaprosić na wesele kolegę, którego dawno nie widziałam?

Na miejscu faceta odmówiłabym. Jakiś dawny znajomy, widać że zaproszony, bo nie ma kogoś innego. Jeszcze problem z transportem.
Vanir410 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-04-08 21:53:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:43.