Postinor, Escapelle, Ellaone, metoda Yuzpe, tabletka "po" - wątek zbiorczy! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Pokaż wyniki sondy: postinor
zażywałam i zadziałał 26 50,98%
zażywałam i nie zadziałał 2 3,92%
nie zażywałam 23 45,10%
Głosujący: 51. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-11-03, 18:08   #1
hmmm3
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 13
Arrow

Postinor, Escapelle, Ellaone, metoda Yuzpe, tabletka "po" - wątek zbiorczy!


Czy to prawda, że:
Postinor 1 tabl. = Gravistat 250 2 tabl = Microgynon, Rigevidon, Stediril 30 4 tabl = Gravistat 125, MInisiston. 4 tabl
Bo jeśli tak, to znacznie bardziej opłaca się stosować tabsy typu Stediril 30 (koszt jakieś 3 zł) w razie nagłej niespodziewanej potrzeby niż Postinor (koszt jakieś 60zł )
hmmm3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-03, 18:24   #2
villemcia
Wtajemniczenie
 
Avatar villemcia
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: WAWA
Wiadomości: 2 106
GG do villemcia
Dot.: Zamienniki Postinoru?

moze i wychodzi taniej, tyle ze w zwyklych tabletkach oprocz lewonorgrestrelu jest jeszcze drugi hormon ktory nie jest obojetny dla organizmu...i duze dawki jego szkodza..
Postinor zawiera tylko lewonorgrestrelum, wiec jest bezpieczniejszy..

a metoda o jaka pytasz to metoda Yozupe..czyli zastosowanie zastepcze tabletek zawierajacych lewonorgestrelum..i przyjmuje sie 4 tabletki na raz jak najszybciej, a po 12h kolejne 4 tabletki
__________________
stylizacja pazurków to moja pasja
villemcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-03, 19:04   #3
martina@
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 4 365
GG do martina@
Dot.: Zamienniki Postinoru?

ja bym tak nie eksperymentowala...
martina@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-03, 19:09   #4
Marilyn
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 449
Dot.: Zamienniki Postinoru?

Cytat:
Napisane przez martina@
ja bym tak nie eksperymentowala...
Ginekolodzy nieraz informują pacjentki, ze w razie potrzeby mozna zazyc zwykłe pigułki w taki sposob jak napisała villemcia..nie wiem, czy to az taki eksperyment..moze lekarz sie wypowie?
Marilyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-03, 19:51   #5
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: Zamienniki Postinoru?

to metoda Yuzpe, a nie eksperyment.

"Natomiast na całym świecie metodą z wyboru w sytuacjach szczególnych od 20 lat jest metoda Yuzpe. Skuteczna (98%), bezpieczna, możliwa do zastosowania jeszcze 72 godziny (a ostatnio mówi się, że nawet do 150) po stosunku potencjalnie mogącym zakończyć się niepożądaną ciążą - “emergency pill” (pigułka w razie zagrożenia).

Jej stosowanie polega na podaniu do 72 godzin po stosunku tabletki zawierającej:
100 mcg ethynyloestradiolu z 500 mcg lewonorgestrelu
i powtórzenie tej samej dawki po 12 godzinach.

Z preparatów dostępnych w Polsce można więc użyć:
Gravistat 250,
Minisiston,
Microgynon21,
Rigevidon,
Stediril.
Taki rodzaj postępowania jest bezpieczny, przejściowo mogą jedynie wystąpić nudności i wymioty (25%) czy bóle piersi, zawroty i bóle głowy (70%). Uprzedzić jednak trzeba pacjentkę o możliwości wystąpienia opóźnionej owulacji i konieczności stosowania innych form antykoncepcji w tym cyklu. Rzadko występuje opóźnienie miesiączki o 2 - 6 dni (16%). W zwykłym czasie krwawienie wystąpi u 22 %, ale najczęściej (62%) pojawia się na tydzień przed terminem.

Przy obecnym stanie wiedzy medycznej i uwarunkowań prawnych, najlepszą i najskuteczniejszą godną polecenia metodą pozostaje metoda Yuzpe. Aby zapobiec narastaniu ilości zabiegów przerywania ciąży należałoby poinformować kobiety o innych sposobach zapobiegania ciąży po stosunku, również lekarze ginekolodzy powinni dostrzec zalety tej metody i wprowadzić ją do swojej praktyki. "

ta i więcej metod antykoncepcji awaryjnej np. tu:
http://www.amwaw.edu.pl/antykoncepcja/pages/postos.htm
-duże dawki estrogenów
-“morning after pill”
-“emergency pill" - metoda Yuzpe
-mifepriston (RU 486)
-założenie wkładki wewnątrzmacicznej
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-04, 12:08   #6
dr W.Kazimierak
Rozeznanie
 
Avatar dr W.Kazimierak
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 559
Dot.: Zamienniki Postinoru?

No właściwie po co ja tu jestem? Takie obszerne i dokładne wyjaśnienia czytelniczek!

Potwierdzam skuteczność brania 4 tabletek załaszcza tzw. drugiej generacji, podobną do Postinoru. Proszę jednak zwrócić uwagę, że w przypadku zastosowania typowego (np. w Polsce) Postinoru i zajścia w ciążę wszyscy powiedzą "no trudno, widocznie tak musiało być".
A gdy pacjentka nietypowo otrzyma 4 tabletki z opakowania środka
do "zwykłej antykoncepcji, to się mogą zacząć różne wątpliwości....

Starałem się wytłumaczyć, dlaczego lekarze wolą zalecać Postinor.
Zwracam też uwagę na skuteczność spirali antykoncepcyjnej zastosowanej do 7 dni po stosunku.

W. Kazimierak
dr W.Kazimierak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-04, 16:59   #7
201701160947
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 8 674
Dot.: Zamienniki Postinoru?

To jaka jest skuteczność Postinoru?Słyszałam ,że prawie 100% ,ale chyba jednak nie...podobno można zajść w ciążę ale to rzadkie i zazwyczaj to ciąża pozamaciczna.To prawda??
201701160947 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-11-04, 17:15   #8
villemcia
Wtajemniczenie
 
Avatar villemcia
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: WAWA
Wiadomości: 2 106
GG do villemcia
Dot.: Zamienniki Postinoru?

to zalezy jak szybko przyjmiesz postinor..im szybciej tym procentowo wieksza szansa na brak ciazy...

nie pamietam dokladnie rozkladu procentowego wedug mijajacych godzin..ale chyba do 4h wziecie daje 98% szans na brak ciazy...
__________________
stylizacja pazurków to moja pasja
villemcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-04, 21:17   #9
layla_lbn
Zakorzenienie
 
Avatar layla_lbn
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa (czasem Lublin)
Wiadomości: 17 437
GG do layla_lbn Send a message via Skype™ to layla_lbn
Dot.: Zamienniki Postinoru?

Cytat:
Napisane przez hmmm3
Czy to prawda, że:
Postinor 1 tabl. = Gravistat 250 2 tabl = Microgynon, Rigevidon, Stediril 30 4 tabl = Gravistat 125, MInisiston. 4 tabl
Bo jeśli tak, to znacznie bardziej opłaca się stosować tabsy typu Stediril 30 (koszt jakieś 3 zł) w razie nagłej niespodziewanej potrzeby niż Postinor (koszt jakieś 60zł )
A nie lepiej brać tabletki cały czas i nie mieć takich nagłych potrzeb??
__________________
Gdy już posmakowałeś lotu,
zawsze będziesz chodzić po ziemi z oczami utkwionymi w niebo,
bo tam właśnie byłeś i tam zawsze będziesz pragnął powrócić.

Chciałbym poznać człowieka, który wymyślił seks, żeby zobaczyć nad czym teraz pracuje


layla_lbn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-06, 11:57   #10
pamelka24
Raczkowanie
 
Avatar pamelka24
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 88
Arrow Postinor - wątek zbiorczy!

Witajcie.Dzis jest 14 dzien cyklu i boje sie ze doszlo do zaplodnienia.Mam dni plodne a moj partner mial przedwczesny wytrysk,zdarzyl wyjsc,zrobil to na zewnatrz ale po chwili umyl go i znowu sie kochalismy.Boje sie ze plemniki sie dostaly. to sie stalo 2 godz temu.od razu pomyslalam o postinorze.Nie chce miec teraz dziecka.Moj partner jest zly na mnie bo on chce miec dziecko ale pobiegl po recepte.Zastanawiam sie czy zarzyc te tabletki.Boje sie o skutki uboczne i boje sie ze tym samym popsuje swoje relacje z partnerem.
Co mam robic juz sama nie wiem.

jestem ciekawa czy w tej sytuacji moze dojsc do zaplodnienia.Moze szanse sa znikome i nie powinnam brac Postinoru.Byc moze to konieczne skoro nie chce ciazy.Jestem zagubiona i zalamana.

Edytowane przez jaga_2001
Czas edycji: 2007-04-15 o 19:36 Powód: post pod postem
pamelka24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-06, 12:09   #11
malenkaa20
Raczkowanie
 
Avatar malenkaa20
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: pszczyna
Wiadomości: 257
Smile

nie jestem ginekologiem ale moze sie wypowiem...jezeli jedno z was nie chce miec jeszcze dziecka to bez sensu jest zadreczanie sie myslami"a moze to popsuje nasze relacje".Jesli twoj partner sie odpowiedzialny i dojrzaly to zaczeka az podejmiesz sama ta decyzje.Co do tabletek Postinor to wystarczy jedna(do 72 godz.)Jesli wezniesz wiecej moga sie pojawic u ciebie skutki uboczne typu ogolnie zle samopoczucie,nudnosci,bol e glowy!Ale jesli jestes pewna ze nie chcesz jeszcze dziecka spokojnie mozesz wziasc tabletke!Zycze powodzenia

a czy sa szanse na zaplodnienie?Trudno powiedziec...moim zdaniem zawsze jakas tam szansa jest dlatego nie pozostawaj w niepewosci i nie licz na szczescie
__________________


agatka

Edytowane przez jaga_2001
Czas edycji: 2007-04-15 o 19:38 Powód: post pod postem
malenkaa20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-11-06, 12:13   #12
xre
BAN stały
 
Avatar xre
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 780
Dot.: Postinor ! prosze o opinie!!!do pana ginekologa!

Staraj sie uzywac postinor jak najrzadziej.. mozna zazyc max 4 tabletki w cyklu(o ile dobrze pamietam)... ma wiele skutkow ubocznyc, jak juz pewnie zdazylas przeczytac. Ja bylam zmuszona brac go az 3 razy (po 2 tabletki) i umieralam po prostu. Wszystko mnie bolalo- piersi mialam tak spuchniete ze nie moglam ich dotknac, czulam jakby mialy eksplodowac (doslownie), brzuch bolal jeszcze gorzej, mialam zawroty glowy i na wymioty mi sie zbieralo. Po prostu przez ponad tydzien po kazdym zazyciu ledwo zylam. Przeczytaj dokladnie wszystkie skutki uboczne... ja mialam praktycznie je wszystkie (bylo dawno temu wiec juz tak dokladnie nie pamietam).
To czy chceice miec dziecko zalezy w tym wypadku wylacznie od Ciebie, bo to TY bedziesz je nosic wiec spokojnie bierz tabletki... po prostu sie nastaw na to ze bedziesz cierpiec. Te tabletki sa bardzo mocne i to prawdziwy szok hormonalny dla organizmu, sa drogie ale skuteczne. Nawet jesli juz dojdzie do zaplodnienia, dziekcu to nie zagrozi w zaden sposob. Moja rada -BIERZ. Bo wcale nie jest powiedziane ze bedziesz miala jakiekolwiek skutki uboczne
xre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-06, 12:23   #13
pamelka24
Raczkowanie
 
Avatar pamelka24
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 88
Dot.: Postinor ! prosze o opinie!!!do pana ginekologa!

Dzieki za odpowiedz.Masz racje.Ja poprostu panikuje i dlatego mam takie mysli.
Czekam na swojego TZ az wroci od lekarza.Porozmawiam z nim spokojnie .Mysle ze byl zly dlatego ze panikuje.Wyjasnimy sobie wszystko i bedzie dobrze.Jestesmy ze soba 5 lat ,planujemy wspolna przyszlosc wiec trudno uwierzyc zeby przez ta sytuacje popsuc relacje.Musze sie uspokoic .Niepotrzebnie sie zamartwiam.Po prostu jestem w szoku bo pierwszy raz nam sie to przydarzylo.
pamelka24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-06, 12:23   #14
Różowy Strachulec
Zakorzenienie
 
Avatar Różowy Strachulec
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 023
Dot.: Postinor ! prosze o opinie!!!do pana ginekologa!

Cytat:
Napisane przez pamelka24
jestem ciekawa czy w tej sytuacji moze dojsc do zaplodnienia.Moze szanse sa znikome i nie powinnam brac Postinoru.Byc moze to konieczne skoro nie chce ciazy.Jestem zagubiona i zalamana.
Dlaczego po prostu nie użyliście prezerwatywy?
__________________
KOTY. KOTY SĄ MIŁE.
Różowy Strachulec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-06, 12:27   #15
pamelka24
Raczkowanie
 
Avatar pamelka24
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 88
xre ty bralam trzy razy w ciagu cyklu po 2 tabletki? Nie wiem czy zrozumialam dobrze.Ja bralam postinor pare lat temu 1 tabl i nic sie nie dzialo,zadnych skutkow.Teraz zamierzam wziac 1 tabl i druga po 12 g jezeli tak bedzie na ulotce.A moze ta jedna wystarczy.Boje sie ze moge zle sie czuc a jutro musze isc do pracy i w srode czeka mnie podroz

rozowy strachulcu wiesz tez pozniej o tym pomyslalam,dlaczego nie uzylismy prezerwatywy,Moze dlatego ze uzywamy ja bardzo rzadko i nie kupilismy. Teraz juz po sprawie.Stalo sie

Edytowane przez jaga_2001
Czas edycji: 2007-04-15 o 19:39 Powód: post pod postem
pamelka24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-06, 12:34   #16
Różowy Strachulec
Zakorzenienie
 
Avatar Różowy Strachulec
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 023
Dot.: Postinor ! prosze o opinie!!!do pana ginekologa!

Cytat:
Napisane przez pamelka24
rozowy strachulcu wiesz tez pozniej o tym pomyslalam,dlaczego nie uzylismy prezerwatywy,Moze dlatego ze uzywamy ja bardzo rzadko i nie kupilismy. Teraz juz po sprawie.Stalo sie
Może warto zrobić mały zapasik na takie okazje
__________________
KOTY. KOTY SĄ MIŁE.
Różowy Strachulec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-06, 12:38   #17
pamelka24
Raczkowanie
 
Avatar pamelka24
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 88
Dot.: Postinor ! prosze o opinie!!!do pana ginekologa!

xre czy ty juz po jednej tabletce tak zle sie czulas?wiem ze to wszystko zalezy od organizmu.nie wiem jak moj zareaguje.Odpisz prosze
pamelka24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-06, 12:46   #18
xre
BAN stały
 
Avatar xre
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 780
Dot.: Postinor ! prosze o opinie!!!do pana ginekologa!

Cytat:
Napisane przez pamelka24
xre czy ty juz po jednej tabletce tak zle sie czulas?wiem ze to wszystko zalezy od organizmu.nie wiem jak moj zareaguje.Odpisz prosze
Po jednej nie powinno Ci sie nic dziac... moze najwyzej poboli Cie troche brzuch... Mi po jednej nic nie bylo, jak wzielam druga, to dopiero sie zaczelo... Wez jedna i sama sie przekonasz jak dziala. Nawet jesli bedzie Ci sie cos dziac, do jura powinno przejsc... w koncu to tylko jedna tabletka
xre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-06, 12:52   #19
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Postinor ! prosze o opinie!!!do pana ginekologa!

Cytat:
Napisane przez Różowy Strachulec
Może warto zrobić mały zapasik na takie okazje
Popieram Lepiej zrobić zapas i potem się nie zamartwiać i nie brać hormonów... Sama wiesz ile jest skutków ubocznych.
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-11-06, 13:00   #20
pamelka24
Raczkowanie
 
Avatar pamelka24
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 88
Dot.: Postinor ! prosze o opinie!!!do pana ginekologa!

xre myslisz ze ta druga tabl po 12 godz jest konieczna? kiedys bralam tylko jedna i wszystko bylo ok.Byc moze teraz lek zmienil sie i jest potrzeba 2 tabl.Musze poczytac ulotke.Wolalabym jednak poprzestac na jednej ale skoro moze nie zadzialac to trzeba wziac ta druga.
pamelka24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-06, 13:25   #21
iwciunia
Zakorzenienie
 
Avatar iwciunia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 3 178
Dot.: Postinor ! prosze o opinie!!!do pana ginekologa!

Hmm z tego co ja pamiętam to druga tabletka JEST KONIECZNA! W wersji sprzed kilku lat były w opakowaniu 4 tabletki i drugą brało się po 8 godzinach, teraz wiem, że się zmieniły opakowania i druga bierze się po 12 godzinach i TRZEBA to zrobić
iwciunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-06, 13:59   #22
Jelonek
Zakorzenienie
 
Avatar Jelonek
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 3 879
Dot.: Postinor ! prosze o opinie!!!do pana ginekologa!

Nie zabezpieczasz się w żaden sposób?
Jelonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-06, 15:15   #23
mamba
Zadomowienie
 
Avatar mamba
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 1 006
Dot.: Postinor ! prosze o opinie!!!do pana ginekologa!

Nie lepiej pomyśleć przed i kupić, tak jak mówią dziewczyny, "zapasik" prezerwatyw niż potem zażywać tabletkę, która rozreguluje cykl na kilka miesięcy?
Z przerażeniem zauważam, że coraz więcej osób traktuje Postinor jako środek antykoncepcyjny..
mamba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-06, 15:39   #24
bloody_spirit
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 57
GG do bloody_spirit
a ja troche z innej beczki ale tez na temat postinoru... pare miesiecy temu tez mialam ze swoim mezczyzna mala "wpadke" poszlam od razu do ginekologa po recepte na postinor a on od razu powiedzial ze mi nie przepisze ( wczesniej zapytal sie kiedy mialam ostatni raz okres i takie tam ) no ale dni plodne czy tez nieplodne u kazdej kobiety trwaja inaczej i nie rozumiem dlaczego nie chcial mi przepisac co robic nastepnym razem ? powiedzialam mu ze pewniej czulabym sie gdyby mi jej jednak przepisal a on ze nie ma potrzeby - uparl sie i nie przepisal... co robic ? ( dodam ze od tego czasu normalnie miesiaczkuje czyli w ciazy nie jestem )

aha dodam jeszcze ze nawet mnie nie zbadal :|

Edytowane przez jaga_2001
Czas edycji: 2007-04-15 o 19:40 Powód: post pod postem
bloody_spirit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-06, 16:26   #25
anukla
Raczkowanie
 
Avatar anukla
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 56
Dot.: Postinor ! prosze o opinie!!!do pana ginekologa!

Skoro nie chcecie miec jeszcze teraz dzieci to czy nie lepiej po prostu brac pigulki antykoncepcyjnej?? Nie ma stresu i zmartwienia.
anukla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-06, 16:26   #26
pestka1830
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 3 245
Dot.: Postinor ! prosze o opinie!!!do pana ginekologa!

mojej koleżance lekarz tez nie chciał przepisać. Zaczął na nią krzyczeć dlaczego sie nie zabezpiecza. I zaczął opowiadać że może mieć dzidziusia w brzuchu i czy chce go zabijać. I powiedział że tabletka może nie zadziałać i może urodzić chore dziecko. No i nie przepisał jej. Koleżanka na szczęście nie była w ciązy, ale czy lekarz może odmówić wypisania recepty na takie tabletki??
__________________
"-How old are you?
-Seventeen.
-How long have you been seventeen?
-A while..."
pestka1830 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-06, 18:15   #27
olka_ki
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 2
Dot.: Postinor ! prosze o opinie!!!do pana ginekologa!

nom...masz racj ,ale mi to np.nie potrzebne mam 1lat kopbieto byz bzdur przezduz ep niew wipysywała
olka_ki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-06, 18:20   #28
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Postinor ! prosze o opinie!!!do pana ginekologa!

juz ja bym takiemu lekarzowi nagadała :-/

owszem stawiam na antykoncepcje ale przeciez i gumka moze peknąć ,pojscie na zywiol to dla mnie głupota.

znam przypadek gdzie dopiero 3 lekarz przepisał Postinor i dopiero w 4 aptece byl dostepny-wiec dodatkowy stres znajoma miała zapewniony.

lekarze ktorzy nie uznaja antykoncepcji ,postinoru powinni przyjmowac przy kosciolach lub miec takie oswiadczenia na tabliczkach przy gabinetach.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-06, 18:25   #29
Meariel
调解人
 
Avatar Meariel
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Łódź/Warszawa
Wiadomości: 2 938
Dot.: Postinor ! prosze o opinie!!!do pana ginekologa!

Cytat:
Napisane przez paula78
lekarze ktorzy nie uznaja antykoncepcji ,postinoru powinni przyjmowac przy kosciolach lub miec takie oswiadczenia na tabliczkach przy gabinetach.
Zgadzam sie, moga niezle namieszac w glowie mlodym (i nie tylko mlodym) pacjentkom
__________________
Make up, not war!
Meariel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-06, 19:20   #30
xre
BAN stały
 
Avatar xre
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 780
Cytat:
Napisane przez pamelka24
xre myslisz ze ta druga tabl po 12 godz jest konieczna? kiedys bralam tylko jedna i wszystko bylo ok.Byc moze teraz lek zmienil sie i jest potrzeba 2 tabl.Musze poczytac ulotke.Wolalabym jednak poprzestac na jednej ale skoro moze nie zadzialac to trzeba wziac ta druga.
Jezeli to 14 dzien cyklu to JEST KONIECZNA! zbyt duze ryzyko wiec wez na wszelki wypadek. Jezeli bylby to pozniejszy dziec jakis 17 albo jeszcze dalszy to moglabys nie brac. Ja raz bralam w 19 i ginekolog powiedzial zebym wziela tylko jedna bo wystarczy. Jednak kiedy bralam w 13 dniu kazal mi wziasc jedna jak najszybciej i za 4 godziny nastepna ale wzielam i bylo ok. Tylko Zastanawialam sie czy to nie za mala przerwa miedzy jedna a druga, ale skoro lekarz tak mi tak kazal to nie powinno sie nic dziac i jakos przezylam

Cytat:
Napisane przez bloody_spirit
a ja troche z innej beczki ale tez na temat postinoru... pare miesiecy temu tez mialam ze swoim mezczyzna mala "wpadke" poszlam od razu do ginekologa po recepte na postinor a on od razu powiedzial ze mi nie przepisze ( wczesniej zapytal sie kiedy mialam ostatni raz okres i takie tam ) no ale dni plodne czy tez nieplodne u kazdej kobiety trwaja inaczej i nie rozumiem dlaczego nie chcial mi przepisac co robic nastepnym razem ? powiedzialam mu ze pewniej czulabym sie gdyby mi jej jednak przepisal a on ze nie ma potrzeby - uparl sie i nie przepisal... co robic ? ( dodam ze od tego czasu normalnie miesiaczkuje czyli w ciazy nie jestem )
Ja mialam inny problem...Na poczatku bylo smiesznie bo moj ginekolog to dowcipnis i od razu jak weszlam wyjechal ze tekstem ze to jakas paranoja ze 10 osoba pod rzad przychodzi po postinor. (powiedzial ze nas sie namnozylo jak grzybow po deszczu". No i wyszlam od lekarza zamiast zdenerwowana, to usmiechnieta i poszlam do apteki. Podchodze do okienka i wreczam babie recepte a ona do mnie z ryjem wyjechala na cala apteke :
"taka gowniara i postinor musi jesc! Jak tak mozna, co twoja matka na to! Wstydz sie dziewucho! Do czego to dochodzi ze dziecko takie srodki zazywa!" dodam ze w czerwcu skoncze 20 lat wiec to troche nie na miejscu. Na szczescie moj chlopak stal przed apteka i slyszal przez zamkniete drzwi wszystko (wiec latwo wyobrazic sobie jak glosno sie darla) i zgasil ja w sekundzie.

Edytowane przez jaga_2001
Czas edycji: 2007-04-15 o 19:42 Powód: post pod postem
xre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-02-28 16:55:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:08.