Przyjaciółka-,,mitomanka" - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-07-02, 19:11   #1
shantell
Przyczajenie
 
Avatar shantell
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 11

Przyjaciółka-,,mitomanka"


Może ta sprawa nie powinna mnie niepokoić, ale jednak czuję się z nią dziwnie, bo dotyczy bliskiej mi osoby. Generalnie chodzi o to, że ma ona zaburzony obraz siebie, a przy tym jej chęć samoakceptacji jest na tyle silna, że prędzej jest w stanie uwierzyć, że ma to, co w jej przekonaniu jest piękne, niż zaakceptować realny stan rzeczy. Powiedzmy np. - ma zielone oczy, a w jej opinii tylko niebieskie są idealne i w związku z tym wmawia sobie i innym (również na portalach i forach internetowych), że ma błękitne. Dalej - podobają jej się wyłącznie bardzo szczupłe sylwetki, a sama jest posiadaczką fajnych, apetycznych krągłości - co nie znaczy, że jest jakaś otyła, po prostu ma taki latynoski typ budowy i nie jest chudzielcem - więc oczywiście zamiast docenić swoje walory, bardziej jest skłonna doszkiwać się w sobie domniemanej ,,chudości". Najgorsze jest to, że lubi siebie tylko wtedy, gdy czuje, że rzeczywiście ma to, co jej się podoba, choćby to było najbardziej urojone, a gdy dociera do niej prawda, natychmiast wpada w dołek. Nie dociera do niej, że niektórzy mogą jej zazdrościć właśnie tego, czego tak się wypiera, że piękno niejedno ma imię . Chciałabym jej jakoś pomóc zmienić ten sposób myślenia, ale jak? Czy też sama musi do tego dojrzeć? Dodam, że jest już 20-latką...
__________________

Gdy w tyłek kopie Cię Przeszłość, a w brzuch wali Teraźniejszość, nie oddawaj lewym sierpowym Przyszłości.

Edytowane przez shantell
Czas edycji: 2015-07-02 o 19:16 Powód: Literówka ;)
shantell jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-02, 19:49   #2
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Przyjaciółka-,,mitomanka"

raczej zakompleksiona niż mitomanka.

Jak znajdzie faceta gustującego w jej krągłościach to może siebie zaakceptuje?
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-02, 20:04   #3
shantell
Przyczajenie
 
Avatar shantell
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 11
Dot.: Przyjaciółka-,,mitomanka"

Masz rację, to raczej kwestia kompleksów. Z jednej strony nie chcę jej sprawiać przykrości brutalnie rozwiewając złudzenia, ale z drugiej nie będę jej też w nich utwierdzać, bo to po prostu nieuczciwe. Miejmy nadzieję, że będzie jak mówisz - gdy spotka kogoś, kto pokocha ją taką, jaką jest, zaakceptuje prawdziwą siebie.
__________________

Gdy w tyłek kopie Cię Przeszłość, a w brzuch wali Teraźniejszość, nie oddawaj lewym sierpowym Przyszłości.
shantell jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-02, 21:07   #4
CarycaKatarzynaI
Zawsze łakoma.
 
Avatar CarycaKatarzynaI
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 1 072
Dot.: Przyjaciółka-,,mitomanka"

Ale po co chcesz zmieniać jej myślenie? Ja miałam kiedyś taką koleżankę. Atrakcyjna dziewczyna, miała powodzenie. Ale ciągle gadała, że jest brzydka, że nikt jej nie będzie chciał (chociaż zmieniała facetów jak rękawiczki). I już miałam dość tego słuchania, tego ględzenia i po prostu już olewałam. Zmieniałam na coś innego, za każdym razem! Gdy zaczniesz ją dowartościowywać to ona bardziej będzie wracać do tego tematu, byś mówiła jej komplementy. Po prostu olewaj!
__________________
W moim magicznym ogrodzie wszystko jest zaczarowane.
CarycaKatarzynaI jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-02, 22:31   #5
Windermere
Raczkowanie
 
Avatar Windermere
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 186
Dot.: Przyjaciółka-,,mitomanka"

Moja znajoma wmawia sobie i innym , ze ma mocno krecone wlosy, bo sa lekko podatne nic nie mowie, mysle ze lepiej nie burzyć własnego obrazu takiej osoby, nawet jesli jest na maksa wydumany- po co? Ona i tak nie dopuści tego do siebie. Zareaguje tylko agresja.
__________________
" O najtrudniejszych sprawach najtrudniej powiedzieć. Słowa powodują, ze rzeczy, które były nieskończenie wielkie, kiedy były w Twojej głowie,po wypowiedzeniu kurczą sie. Zdobywasz sie na odwagę i wyjawiasz je, a ludzie dziwnie na ciebie patrzą, w ogóle nie rozumiejąc.Mysle, ze to jest najgorsze."

Windermere jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-02, 23:23   #6
zlotniczanka
plum plum
 
Avatar zlotniczanka
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 4 384
Dot.: Przyjaciółka-,,mitomanka"

Cytat:
Napisane przez shantell Pokaż wiadomość
Masz rację, to raczej kwestia kompleksów. Z jednej strony nie chcę jej sprawiać przykrości brutalnie rozwiewając złudzenia, ale z drugiej nie będę jej też w nich utwierdzać, bo to po prostu nieuczciwe. Miejmy nadzieję, że będzie jak mówisz - gdy spotka kogoś, kto pokocha ją taką, jaką jest, zaakceptuje prawdziwą siebie.
ignoruj to. To nie mitomania, raczej próba zaklinania rzeczywistości. Jest sporo szansy, że z tego wyrośnie.
__________________
May the Force be with You!

zlotniczanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-07-03 00:23:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:09.