Czoło w krostkach pomocy!!!! - Strona 12 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-02-25, 09:50   #331
Paulinka675
Zakorzenienie
 
Avatar Paulinka675
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: XXX
Wiadomości: 4 248
Dot.: Czoło w krostkach pomocy!!!!

kawa tez!!!!!!???????? nie no ja bez kawy zyc nie moge
ja nie moge z tego wynika ze jestem czulona na wszystko : slonce alkohol papierosy tanie kosmetyki i ciekawe co jeszcze...
__________________
"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."

2014 3
Anne Rice - Pandora

włosomaniaczka 11.2009

nic mnie bardziej nie drażni jak brak składów w KWC oraz na blogach kosmetycznych
Paulinka675 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-25, 21:33   #332
lllydia
Raczkowanie
 
Avatar lllydia
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Kraków, czasem Wrocław
Wiadomości: 33
Dot.: Czoło w krostkach pomocy!!!!

ja przyznam, że miałam nie lada problem i to długi długi czas. myslałam - z wiekiem przejdzie. Nic bardziej mylnego ... niestety.
Leczyłam się u dermatologa, na kazdy lek po kolei najpierw była dobra reakcja (poprawa stanu skóry), ale potem się uodparniałam i zabawa zaczynała się od nowa. W efekcie przez ostatnich 6 lat używałam z przerwami najmocniejsze 2 antybiotyki + punktowo detreomycyna. na początku pomagało, przez miesiąc było ok, potem leki sie kończyły i przestawały pomagać. Po jakimś miesiącu znów to samo, o dziwo działało znów, potem przerwa itd.

Używałam też pudru propolisowego - na noc, polecam, możecie spróbować, ale w moim przypadku efekt - jak z lekami - nie był długotrwały.

W międzyczasie próbowałam też innych rzeczy, miałm nadzieję, że pomoże.

Wniosek dodatkowy jest jeszcze taki, że przede wszystkim nie za dużo kosmetyków.
Na tłustą cerę mydło nawilżające (o dziwo) - np dove + tonik. I tyle. Zbyt dużo kosmetyków antybakteryjnych wyjałowia skórę, a to tez dla niej niedobrze, że nie ma naturalnej warstwy ochronnej.


W końcu pół roku temu, kiedy zmieniałam ginekologa, prosiłam o recepty na pigułki anty. Spytała oczywiście jakie leki biorę, kiedy zobaczyła że wszystkie są 'na skórę', kazała odstawić i dała... anty na trądzik. (zdaje się, że sa teraz na rynku 3 rodzaje, ale to chyba jedno i to samo. tylko cena inna )
Skończyłam opakowania masci i zaczęłam tabletki.

Przyznam szczerze, że jestem zaskoczona, bo krostki, owszem, pojawiają się czasem (1, 2, 3.. nie więcej!), ale skóra się zupełnie zmieniła! Daj Boże, że to nie wróci jak skończe kurację ...;]
lllydia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-26, 10:13   #333
krufka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 39
Dot.: Czoło w krostkach pomocy!!!!

ja polecam ZINERYT jest to antybiotyk składający się z dwuch buteleczek które przed rozpoczęciem kuracji miesza się ze sobą, miałam ten sam problem trądzik podskórny, stosuje sie go przez 5 tyg (tyle ma ważność po spożądzeniu) stosowałam chyba wszytskie wymienione tutaj na forum specyfiki ale co antybiotyk to antybiotyk, efekty były widoczne juz po kilku zastosowaniach, trzeba uwazac zeby nie przesadzic bo wysusza skore trzeba stosowac jakis delkiatny krem nawilzajacy ja polecam emulsje nawilzajacą z OLAY, męczylam sie kupe lat ciesze sie ze trafilam do dobrego dermatologa, teraz od czasu do czasu sie cos pojawi ale stosuje tylko miejscowo paste cynkowa i dwa razy w tyg maseczke z glinki z LIREN.
krufka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-27, 11:03   #334
lllydia
Raczkowanie
 
Avatar lllydia
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Kraków, czasem Wrocław
Wiadomości: 33
Dot.: Czoło w krostkach pomocy!!!!

No ja właśnie tez uzywałam zineryt. Był zineryt + acneroxid + detreomycyna. Pomagało przez 3 tygodnie, potem się uodparniałam. Najlepsze jest to, że moja skóra wciąż przy tym była tłusta (tylko na początku stosowania się lekko wysuszała, pod wpływem alkoholu zawartego w zinerycie, potem... zabawa od nowa)

ale tomoże ja mam wyjątkowo złośliwą cerę ;] absolutnie nikomu takiej nie życzę (no, chyba, że takiej, dojakiej teraz udało mi się dojść.. nie jest najgorzej ;] żeby nie powiedzieć DOBRZE;])
lllydia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-27, 16:44   #335
karla_92
Zakorzenienie
 
Avatar karla_92
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 980
Dot.: Czoło w krostkach pomocy!!!!

Cytat:
Napisane przez lllydia Pokaż wiadomość
No ja właśnie tez uzywałam zineryt. Był zineryt + acneroxid + detreomycyna. Pomagało przez 3 tygodnie, potem się uodparniałam. Najlepsze jest to, że moja skóra wciąż przy tym była tłusta (tylko na początku stosowania się lekko wysuszała, pod wpływem alkoholu zawartego w zinerycie, potem... zabawa od nowa)

ale tomoże ja mam wyjątkowo złośliwą cerę ;] absolutnie nikomu takiej nie życzę (no, chyba, że takiej, dojakiej teraz udało mi się dojść.. nie jest najgorzej ;] żeby nie powiedzieć DOBRZE;])
Nie wiem jak te dwa inne leki ale Zineryt nie jest przeznaczony do walki z tłusta cerą. On tylko leczy wypryski i może nawet wspomoc przetłuszczanie, bo im bardziej sucha skora (po tych lekach) tym bardziej sie broni przed wysuszeniem a co za tym idzie produkuje dużo sebum i koło sie zamyka
karla_92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-27, 19:03   #336
nAtaL!a
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 972
Dot.: Czoło w krostkach pomocy!!!!

mialam kilka podejsc do Zinerytu wprawdzie pomaga,ale niestety po odstawieniu leku wszystko powraca, wiec nie widzialam sensu stosowania a poza tym lek nie nalezy do tanich. Do tego przeszuszyl i podraznial cere.
nAtaL!a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-20, 12:18   #337
sylwiasylwia99
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 11
Dot.: Czoło w krostkach pomocy!!!!

Cytat:
Napisane przez Maggiczna Pokaż wiadomość
Dokładnie tak Dlatego naprawdę pierwsze co trzeba zrobić, to sprawdzić kosmetyki, których się używa. Ja od ponad miesiąca nie miałam ŻADNEGO pryszcza
mi tez sie wydaje ze to od niepasującego kosmetyku się robi<tak> ja akurat chyba sobie zaszkodziłam garnierem 3w1 mysle ze to za duzo peelingu ( dwa razy dziennie;/) moją twarz tak zarsało za przeproszeniem. Na razie go odstawiam będe oczyszczała twarz mleczkiem tonikiem i wodą i zobaczymy. Nigdy więcej żeli peeligujących! Strzeżcie sie! przy cerze skłonnej do wyprysków chyba to "cudo" wcale nie pomaga! Stosowałam kiedys podobne z pefrecty i po pierwszym uzyciu wyglądalam jakby mnie ktoś zaraził jakąś choroba afrykańską!<hahaha> ale odstawiłam i ok do tego bede stosowała clindacne zeby sie szybciej goiło i zobaczymy
sylwiasylwia99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:34.