Dziwne pryszcze ... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-01-22, 21:20   #1
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie
 
Avatar In_ThE_ShAdOwS
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 2 907

Dziwne pryszcze ...


Od jakiegoś czasu wyskakuje mi takie dziwne pryszcze. Kiedy próbuje je wydusic powiększają się i robią się strasznei twarde, a wokół nich robi sie taka biała obwódka. Później kiedy nie do końca je wydusze zaczyna się z nich wylewać takie przezroczysty płyn, jakby jakaś ropa. Wiecie może co to jest?
Do dermatologa idę dopiero za 2 tygodnie...
In_ThE_ShAdOwS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-22, 21:49   #2
agatka-a
Zakorzenienie
 
Avatar agatka-a
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 828
Dot.: Dziwne pryszcze ...

najprawdopodobniej to zaskórniki zamknięte. Nie wyciskaj ich, to najgorsze co możesz zrobić!!! Sama niewiele ci poradzę, musisz iśc do dermatologa, on ci przepisze preparat odpowiedni do twoich potrzeb. Też mam podobny problem, ale nie wyciskam (a wyciskałam też) i smaruję to różnymi maściami, używam odpowiednich kremów i jak narazie widzę poprawe
agatka-a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-23, 10:37   #3
ewelina27
Raczkowanie
 
Avatar ewelina27
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 125
Dot.: Dziwne pryszcze ...

Absolutnie nie wyciskać!!! Bo bedziesz miała straszne blizny!!! I jak najszybciej skonsultować się z lekarzem dermatologiem!!!
ewelina27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-23, 11:51   #4
justka24
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 13
Dot.: Dziwne pryszcze ...

Ja tez zdecydowanie odradzam wyciskanie! Zapytaj dermatologa czy nie moglabys skorzystac z oczyszczania twarzy u kosmetyczki. Ja stosuje od dluzszego czasu i jestem bardzo zadowolona (i oczyszczona)
justka24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-23, 11:57   #5
agatka-a
Zakorzenienie
 
Avatar agatka-a
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 828
Dot.: Dziwne pryszcze ...

Cytat:
Napisane przez ewelina27
Absolutnie nie wyciskać!!! Bo bedziesz miała straszne blizny!!!
gdybym miała cyfrówke to nawet pokazałabym ci In_ThE_ShAdOwS jak te blizny wyglądaja, nic ładnego
agatka-a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-23, 12:34   #6
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie
 
Avatar In_ThE_ShAdOwS
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 2 907
Dot.: Dziwne pryszcze ...

O kurcze... zaraz się chyba poryczę za późno ten wątek założyłam, wycisnęłam sobie trzy taki....Zrobiłam to bardzo sterylnie potem zrobilam sobie peeling kawowy i jakos nie wygląda to najgorzej, ale jest Jestem głupia... już nigdy nic nie wycisnę(często tak mówię)... ;(
In_ThE_ShAdOwS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-23, 12:46   #7
Astra
Rozeznanie
 
Avatar Astra
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 692
Dot.: Dziwne pryszcze ...

Nie jestes sama,ja czy wycisne czy nie to i tak mam te plamy Wygladam doslownie jak potwor Cera blada a te plamy brazowe Najgorzej jest na mrozie bo wtedy robia sie sine i tylko widze miny ludzi przechodzacyh obok mnie-> Naprawde,nie przesadzam,strasznie sie wtedy czuje Najgorsze jest to ze nie moge znalesc porzadnego dermatologa ktory by sie mna zaja Bylam niedawno u kosmetyczki z nadzieja ze ona cos poradzi,ale powiedziala ze tu tylko dermatolog pomoze ze powinien przeprowadzic 6miesieczna kuracje lekami a potem zrobic mi Dermabrazje i to powinno pomoc
Astra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-04-11, 11:53   #8
Gizi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: centrum Polski
Wiadomości: 405
GG do Gizi
Dot.: Dziwne pryszcze ...

Cytat:
Napisane przez Astra
Nie jestes sama,ja czy wycisne czy nie to i tak mam te plamy Wygladam doslownie jak potwor Cera blada a te plamy brazowe Najgorzej jest na mrozie bo wtedy robia sie sine i tylko widze miny ludzi przechodzacyh obok mnie-> Naprawde,nie przesadzam,strasznie sie wtedy czuje Najgorsze jest to ze nie moge znalesc porzadnego dermatologa ktory by sie mna zaja Bylam niedawno u kosmetyczki z nadzieja ze ona cos poradzi,ale powiedziala ze tu tylko dermatolog pomoze ze powinien przeprowadzic 6miesieczna kuracje lekami a potem zrobic mi Dermabrazje i to powinno pomoc
ASTRA
Czy na te "brązowe plamki" stosujesz jakąś maść? bo ja w sumie poza brązowymi plamami nie mam już żadnych kłopotów z cerą (raz na jakiś czas coś się przyplącze ale to z mojej własnej winy na ogół)
Gizi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-11, 15:09   #9
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Dziwne pryszcze ...

Eehh, In The Shadows, "juz po ptakach", czasu nie cofniesz. Niestety, zrbienie peelingu nie bylo najlepszym pomyslem takze, dodatkowo podraznilas ranki po pryszczach. Musisz ZAGOIC te miejsca, a nie SCIERAC je. J niestety tez jestem jedna z tych osob ktore po najglupszej nawet krostce maja przebarwienia Posmaruj zmineione miesjca jakac mascia gojącą [Tribiotic]. Na drugi raz polecam: Effaclar K od LRP - wyciąga pryszcza na wierzch, ulatwia gojenie, Ciclafate od Avene - antybakteryjny krem gojący, super!, Tribiotic - juz po wyscisnieciu, i ostroznie bo to masc z ANTZBIOTYKIEM, nie powinnas jej stosowac jak codziennego kremu, tylko max 3-4 dni. Tribiotic dostepny jest w malutkich saszetkach [kilka zł] bez recepty.

Uszy do góry, bedzie dobrze!
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-11, 16:49   #10
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie
 
Avatar In_ThE_ShAdOwS
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 2 907
Dot.: Dziwne pryszcze ...

Na szczęscie już tego nie mam, bo nie wyduszam...ufff. Ale przebarwienia zostały, ale pod białaym filtrem tak nie widać L_V, używałam tego Tribioticu właśnie na te wyciśnięte bomby, pomogło Wydaje mi się ze "to coś" miałam od ciąglego wyciskania, co za horror...

Edytowane przez In_ThE_ShAdOwS
Czas edycji: 2006-04-11 o 16:49 Powód: literówka
In_ThE_ShAdOwS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-11, 20:39   #11
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Dziwne pryszcze ...

In Thew Shadows, a te gule- pryszcze to miałas na brodzie albo koło uszu moze??
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-04-12, 12:51   #12
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie
 
Avatar In_ThE_ShAdOwS
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 2 907
Dot.: Dziwne pryszcze ...

Nie, tylko na czole, tylko tam mam takie problemy.
In_ThE_ShAdOwS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-12, 14:08   #13
moorph
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Wałbrzych
Wiadomości: 420
GG do moorph
Dot.: Dziwne pryszcze ...

L_V ja mialem takie jedno na brodzie i jedno nad ustami. Tez sie nie dalo wycosnac,a pozniej sie saczyl taki przezroczysty plyn..
Czyli,ze co to moglo byc???
Bo wczesniej mnie wizazanki nastraszyly,ze jakies czyraki
Teraz juz zeszla,zostaly male blizny...
moorph jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-13, 12:32   #14
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Dziwne pryszcze ...

Cytat:
Napisane przez moorph
L_V ja mialem takie jedno na brodzie i jedno nad ustami. Tez sie nie dalo wycosnac,a pozniej sie saczyl taki przezroczysty plyn..
Czyli,ze co to moglo byc???
Bo wczesniej mnie wizazanki nastraszyly,ze jakies czyraki
Teraz juz zeszla,zostaly male blizny...
Od kilku lat borykam się z bolącymi, pdskórnymi gulami na brodzie [sztuk 2] i koło ucha [sztuk 1]. Jak się dowiedziałam od kosmetyczki, a co później potwierdziła Pani dermatolog są to ROPNIE, a nie pryszcze i walczenie z nimi metodą "zniszcz pryszcz" nic nie da. Ropnie mają niestety to do siebie, że po wyleczeniu mogą się odnowić, np za pół roku. Ten koło ucha, po oczyszczeniu u kosmetyczki znikł [puk, puk] i go nie ma. Za to, odkad zaczełam stosowac Effaclar z kwasem BHA, wyciągnął mi te dwie nieszczesne gule na brodzie....i chyba sie zagoiły! Zobaczymy!
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-30, 20:03   #15
Gabi17
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 4
Exclamation Dot.: Dziwne pryszcze ...

osobiscie polecam masc benzacne. na poczatek 5% po jakims czasie mozna przejsc na 10% jest niedrogi bo nie przekracza 10zł. nie wiem czy usunie pryszcze calkowicie ale napewno je o wiele zmniejszy. z drozszych to proponuje effaclar K jest suuuper ! mowie wam. Ale tak naprawde zeby ich w ogole nie bylo to najlepiej isc do dermatologa i nie po jakies masci czy rozne cuda tylko poprostu antybiotyk i z bani. chociaz tez nie u wszystkich ;] pozdr a te wasze "dziwne" pryszcze to poprostu ropniaki. nie panikujcie. ;p i wlasnie na nie najlepsza jest BENZACNE ;]

Edytowane przez Gabi17
Czas edycji: 2010-09-30 o 20:04
Gabi17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-30, 18:12   #16
siostraelwa
Zadomowienie
 
Avatar siostraelwa
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: woj. dolnośląskie
Wiadomości: 1 685
Dot.: Dziwne pryszcze ...

Odnowię temat

Już jakiś dłuższy czas temu pojawił mi się na pośladku dziwny pryszcz. Z początku wydawało mi się, że jest zwykłym wypryskiem, dlatego też próbowałam go wyciskać, nakłuwać - wychodziło co miało wyjść z pryszcza i tyle. Niestety ślad jest wciąż, tak samo jak wciąż mam tego pryszcza. Kilka dni temu ścisnęłam go i wszyło troszeczkę ropki - jak z normalnego, większego prychola. Naczytałam się już o czyrakach i innych - tylko, co do czyraków - podobno strasznie bolą, rosną jakoś z 2tyg... Mnie nic a nic nie boli. Nie mam pojęcia co to, mam nadzieje, że jak wcześniej przypuszczałam zwykły pryszcz, może jakąś maścią spróbuję "wyciągnąć" go na wierzch?

pozdrawiam
siostraelwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-30, 18:39   #17
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Dziwne pryszcze ...

Mi tez się takie coś robi. Ostatnio nad ustami, czasem po 4 na brodzie. Z białą końcówką, muszę wycisnąć bo wtedy przykryję czerwoną plamę korektorem, a białego czubka nie da się;( maść ichtiolowa działa zbyt wolno;(
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:53.