Jaki rodzaj depilacji wybrać? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Pokaż wyniki sondy: Który sposób depilacji jest mniej bolesny?
plastry z woskiem 4 66,67%
depilator 2 33,33%
Głosujący: 6. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-08-18, 10:05   #1
hallo69
Przyczajenie
 
Avatar hallo69
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 3
Question

Jaki rodzaj depilacji wybrać?


Od zawsze goliłam nogi maszynką ale włoski odrastały coraz grubsze, ciemniejsze i trzeba było je golić coraz to częściej. Postanowiłam coś zmienić. Moglibyście mi może trochę doradzić? Tak, rozumiem że oba z zabiegów nie należą do najdelikatnieszych. Jednak zastanawiam się który z nich jest skuteczniejszy i trochę mniej bolensy?
Depilacja na zimno plastrami z woskiem czy depilator?
hallo69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-18, 12:23   #2
Traampek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: Ełk
Wiadomości: 2
Dot.: Jaki rodzaj depilacji wybrać?

Raz na wakacjach skusiłam się na plastry z woskiem, ale chyba nie umiałam dobrze przeprowadzić całej "operacji", bo dużo wosku przykleiło mi się do nóg i potem musiałam stosować oliwkę żeby się go pozbyć. Poza tym plastry nie wyłapały mi dokładnie wszystkich włosków i skóra była potem podrażniona od wielokrotnego naklejania i odrywania plastrów. Zastanawiam się teraz czy to nie była kwestia firmy, ale po tym jednym razie tak się zraziłam, że wolę więcej nie kupować plastrów.

Depilatora używam dość rzadko. Całość zajmuje dużo czasu, ale efekty są całkiem fajne. A do bólu można się przyzwyczaić i nie jest to nic strasznego. Co najważniejsze włoski zaczynają odrastać dopiero po dwóch tygodniach. Słyszałam też, że jeśli regularnie używasz depilatora to można się pozbyć włosków nawet na miesiąc. Ja osobiście nie jestem wielką fanką depilatora, bo po jego użyciu przez kilka dni mam podrażnioną i zaczerwienioną skórę a na udach zaczynają robić mi się krostki.

W moim przypadku najlepiej sprawdza się krem do depilacji. Zero podrażnień i wystarczy użyć raz na tydzień. Uważam, że sama powinnaś spróbować obu metod i wybrać najlepszą, bo każdy reaguje inaczej na każdy sposób depilacji
Traampek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-19, 11:06   #3
Teanetante
Raczkowanie
 
Avatar Teanetante
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 91
Dot.: Jaki rodzaj depilacji wybrać?

Używałam obu metod i jak dla mnie depilator jest o wiele prostszy w użyciu i mniej czasochłonny. Po prostu siedzisz i jeździsz nim sobie po nogach Żadnego podgrzewania wosku, żadnych plastrów, odrywania itp... Wreszcie mam porządnie wydepilowane CAŁE nogi, gdzie przy wosku np. wydepilowanie tylnej części ud było średnio wykonalne... Także ja ze swojej perspektywy polecam depilator
Jeszcze co do bólu... W zależności od tego jak bardzo jesteś wrażliwa możesz odczuwać go bardziej lub mniej, dla mnie obie te metody są porównywalnie bolesne, z tym, że przy wosku dochodzi jeszcze możliwość poparzenia się, czy zerwania skóry jeśli nie ma się wprawy. Także myślę, że bezpieczniejszy będzie depilator Reasumując - ból jest, ale nie jest to coś, czego nie dałoby się wytrzymać.
Teanetante jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-21, 11:34   #4
Zdrowy Styl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 7
Dot.: Jaki rodzaj depilacji wybrać?

Witam wszystkich,
jeśli chodzi o depilację gabinetową można wybierać spośród kilku metod: depilacja woskiem, pastą cukrową, laserowe usuwanie owłosienia oraz elektrokoagulacja. Dwie pierwsze metody szczegółowo porównane są na stronie naszego gabinetu
http://zdrowy-styl.pl/depilacja_wosk..._Targowek.html
Z kolei laserowe usuwanie oraz elektrokoagulacja uznawane są za metody trwałe, choć tak na prawdę do końca nimi nie są. Polegają na zniszczeniu struktur odpowiadających za wzrost włosa za pomocą emitowanego światła bądź prądu wielkiej częstotliwości. Niestety często moje klientki wracają po paru latach od wykonania tych zabiegów z nowymi włoskami na ciele. Dzieje się tak, ponieważ skóra posiada właściwości regeneracyjne, a także wytwarza włosy w miejscach nie objętych wcześniej zabiegiem. Na pewno włoski po koagulacji są miękkie, cienkie i niemalże niewidoczne, ale warto zastanowić się nad ceną i związanym z zabiegiem bólem.

Istnieje wiele innych aspektów związanych z depilacją. Czy można opalać się po zabiegu?Jak zlikwidować przebarwienia pod pachami?Jakich dezodorantów używać po depilacji?Co zrobić żeby włosy nie wrastały?
Na te i inne pytania i wątpliwości zawsze odpowiadam swoim klientkom, żeby czuły się bezpiecznie i komfortowo po każdej depilacji.
Powodzenia w wyborze metody
Magda Sobiecka
gabinet Zdrowy Styl
Zdrowy Styl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-21, 15:09   #5
malinowa_ona
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 2
Dot.: Jaki rodzaj depilacji wybrać?

ja jestem po trzecim zabiegu depilacji laserowej w arkadii w opolu. czeka mnie jeszcze jeden zabieg i moge pozegnac sie z wlosami efekt ma sie utrzymywac przez kilka lat. juz nie moge sie doczekac wakacji bez koniecznosci golenia moim zdaniem to najlepszy sposob na pozbycie sie owlosienia.
malinowa_ona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-27, 14:01   #6
Aniela_25
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 4
Dot.: Jaki rodzaj depilacji wybrać?

Ja też goliłam włosy maszynką, ale przerzuciłam się na wosk,z tym, że chodzę do profesjonalnego salonu depilacji, samemu nie polecam tego robić..
Z efektu jestem bardzo zadowolona, zwłaszcza, że włosy odrastają słabsze
Aniela_25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-20, 17:26   #7
dryda
Rozeznanie
 
Avatar dryda
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 799
Dot.: Jaki rodzaj depilacji wybrać?

Cytat:
Napisane przez Traampek Pokaż wiadomość
Raz na wakacjach skusiłam się na plastry z woskiem, ale chyba nie umiałam dobrze przeprowadzić całej "operacji", bo dużo wosku przykleiło mi się do nóg i potem musiałam stosować oliwkę żeby się go pozbyć. Poza tym plastry nie wyłapały mi dokładnie wszystkich włosków i skóra była potem podrażniona od wielokrotnego naklejania i odrywania plastrów.
Czyli czułaś się prawie jal Mel Gibson jak sobie depilował włosy woskiem w filmie "Czego pragną kobiety"?
dryda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-09-20, 22:43   #8
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: Jaki rodzaj depilacji wybrać?

Depilator... Nogi . Te okolice bardziej intymne załatwiłam laserem bo miałam potworny problem z wrastającymi włoskami.

---------- Dopisano o 23:43 ---------- Poprzedni post napisano o 23:41 ----------

Cytat:
Napisane przez dryda Pokaż wiadomość
Czyli czułaś się prawie jal Mel Gibson jak sobie depilował włosy woskiem w filmie "Czego pragną kobiety"?
ja też boję się depilacji woskiem.
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-28, 11:19   #9
Pleur
Przyczajenie
 
Avatar Pleur
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 24
Dot.: Jaki rodzaj depilacji wybrać?

Depilacja woskiem miękkim (na ciepło)
__________________
Inter arma silent Musae
Pleur jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-09-28 12:19:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:28.