Dłonie u faceta - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-07-12, 20:06   #1
zuy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 3

Dłonie u faceta


Witam. Z racji, że jestem przedstawicielem płci męskiej czuje się tu trochę nie swojo

Często się mówi, że kobiety ogromną uwagę zwracają na dłonie faceta.
O co dokładnie z tym chodzi ?

Ja osobiście ZAWSZE mam króciutkie paznokcie (nie używam obcinaczki do paznokci tylko nożyczki+ plinik), używam kremu do rąk. Ale mimo wszystko to prawie jest nie możliwie mieć "idealne dłonie". Po kilku godzinach w garażu czy innych typowo cięższych pracach dłonie się niszczą... Odciski, skórki, często jakieś smary które naprawdę ciężko domyć nawet druciakiem

Dajcie jakies typowe porady dla faceta jesli chodzi o dbanie o dłonie, prosze

Pozdrawiam.
zuy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-12, 20:13   #2
fuksjaa
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 317
Dot.: Dłonie u faceta

dla mnie zadbane dłonie u mężczyzny to właśnie takie z równymi paznokciami, czyste, nie zniosłabym czegokolwiek pod płytką paznokcia. miękkie, ale bez przesady.

nie przeszkadzają mi otarcia czy coś podobnego.

myślę, że dobrze dbasz o swoje dłonie.

ale jeżeli przeszkadzają Ci skórki o których piszesz, to może jakiś silniej działający krem? jakiego używasz?
fuksjaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-12, 20:46   #3
zuy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 3
Dot.: Dłonie u faceta

Kremu do rak nie używam codziennie (jak często to się powinno używać? :P )- znaczy czasami mi się zdarzy, że 2 razy dziennie czasami co 3 dni. A używam kremu Neutrogeny- dokladnie tego:
http://ecx.images-amazon.com/images/...500_AA240_.jpg
zuy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-12, 20:53   #4
fuksjaa
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 317
Dot.: Dłonie u faceta

kremu do rąk powinno się używać codziennie, idealnie było by po każdym myciu rąk.
tutaj w bazie jest cała kategoria poświęcona pielęgnacji dłoni, poczytaj sobie recenzje, może znajdziesz coś co spełni Twoje oczekiwania

http://www.wizaz.pl/kosmetyki/kategoria.php?kat=260
fuksjaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-13, 11:11   #5
Reijel
Wtajemniczenie
 
Avatar Reijel
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Włóczkowo
Wiadomości: 2 369
Dot.: Dłonie u faceta

Cytat:
Napisane przez zuy Pokaż wiadomość
Często się mówi, że kobiety ogromną uwagę zwracają na dłonie faceta.
O co dokładnie z tym chodzi ?
Ja przede wszystkim zwracam uwagę na to, czy paznokcie nie są obgryzione (nie cierpię tego). Potem patrzę na czystość i długość paznokci oraz kondycję skóry; wiadomo, szorstka dłoń to nic przyjemnego

Nie wiem, czy się na to odważysz, ale ja doradzam... Manicure u kosmetyczki, tak raz na 3-4 miesiące Wiem, że w ogólnej opinii to niemęskie, ale na pewno pomaga utrzymać dłonie w idealnym stanie. Wprawdzie jest możliwe, że wielu kobietom włos zjeży się na głowie, ale ja jestem zachwycona widokiem faceta podczas zabiegu (męskie dłonie to taki mój mały fetysz).
Reijel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-13, 14:28   #6
izka11
Rozeznanie
 
Avatar izka11
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 606
Dot.: Dłonie u faceta

Moim zdaniem facet powinien zwracać uwagę na swoje dłonie, mają być czyste i zadbane, nie sadzę, żeby chciał podać rękę kobiecie jakby ona miała obgryzione paznokcie i zapuszczone dłonie
Fajnie jest patrzeć na ładną zadbaną kobietę tak samo i na faceta
Dłonie będą gładsze jeśli czasem zrobisz peeling i posmarujesz je grubszą warstwą kremu i założysz na jakieś pół godzinki zwykłe rękawiczki foliowe.
izka11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-13, 14:30   #7
Anna Antonina
Wtajemniczenie
 
Avatar Anna Antonina
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 2 161
Dot.: Dłonie u faceta

Ja mojemu lubemu ostatnimi czasy siłą i przemocą odsuwam skórki. Wielu męzczyzn zapomina o tym, budzą się nagle, kiedy skórki zarastają już jedną piątą paznokcia, wtedy dochodzą jednak do wniosku, że nic się z tym nie da już zrobic.

Tak więc i o skórki powinieneś dbac. W każdej drogerii kupisz preparaty do odsuwania skórek i specjalne szpatułki. A pani sprzedawczyni na pewno chętnie Ci udzieli dalszych porad
Anna Antonina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-07-13, 14:59   #8
virtual_reality
bzzzzzzz bzyczy prądzik w jej obwodach
 
Avatar virtual_reality
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 11 593
Dot.: Dłonie u faceta

Piszesz że pracujesz w garazu i dłonie sa brudne od smarów, do wyczyszczenia takich rąk polecam peeling z cukru i płynu do mycia naczyn, widziałam taki panetnt w tv Ogólnie peeling dobrze robi męskim dłoniom, które sa rownież moim małym fetyszem
virtual_reality jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-13, 15:30   #9
Queen
Wtajemniczenie
 
Avatar Queen
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: co chwilę gdzie indziej
Wiadomości: 2 365
Dot.: Dłonie u faceta

Cytat:
Napisane przez zuy Pokaż wiadomość
Witam. Z racji, że jestem przedstawicielem płci męskiej czuje się tu trochę nie swojo

Często się mówi, że kobiety ogromną uwagę zwracają na dłonie faceta.
O co dokładnie z tym chodzi ?

Ja osobiście ZAWSZE mam króciutkie paznokcie (nie używam obcinaczki do paznokci tylko nożyczki+ plinik), używam kremu do rąk. Ale mimo wszystko to prawie jest nie możliwie mieć "idealne dłonie". Po kilku godzinach w garażu czy innych typowo cięższych pracach dłonie się niszczą... Odciski, skórki, często jakieś smary które naprawdę ciężko domyć nawet druciakiem

Dajcie jakies typowe porady dla faceta jesli chodzi o dbanie o dłonie, prosze

Pozdrawiam.
Cieszę się, że są faceci, którzy zwracają uwagę na swój wygląd, nie będąc przy tym metro
Przede wszystkim: używaj rękawiczek (roboczych do garażu itd.). Naprawdę warto! Pozbędziesz się problemu umazanych smarem rąk oraz ich szorstkości. Po każdym umyciu rąk używaj kremu (najlepiej trzymaj go na umywalce obok mydła). Polecam też peeling od czasu do czasu (może być taki zwykły do ciała).
Odnośnie paznokci - muszą być krótkie, czyste, bez okropnych poszarpanych skórek. Do tego wystarczą Ci cążki (do wycinania skórek), obcinaczka, pilniczek oraz patyczek drewniany (do odsuwania skórek). Wierz mi, to nie jest za dużo. Polecam robić wszelkie 'zabiegi' po kąpieli/prysznicu. Skóra jest wtedy miękka i bardziej podatna na pielęgnację.
Ja często sama obcinam mojemu TŻ-owi paznokcie. Najpierw je skracam, potem opiłowuję, odsuwam skórki, potem te długie lub odstające odcinam i już. Czasami jeszcze smaruję mu paznokcie olejkiem do pielęgnacji paznokci i skórek. Ot cała filozofia
Pozdrawiam
__________________

Mój wątek z wymianą kosmetyczną:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=723489

Queen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-13, 20:08   #10
MallaMi
Rozeznanie
 
Avatar MallaMi
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 881
Dot.: Dłonie u faceta

ja też jestem jak najbardziej za tym żeby faceci dbali o swoje łapki
uwielbiam takie duże, silne męskie dłonie oczywiście z krótkimi (czystymi!) paznokciami, wyciętymi skórkami i w miarę możliwości gładką skórą dotyk szorstkiej skóry po delikatnym ciałku naprawdę nie należy do przyjemnych
dlatego jak tylko możesz to dbaj o swoje łapki
tak jak już dziewczyny wspomniały rękawiczki, kremik do rąk najlepiej po każdym ich umyciu, peeling co jakiś czas (do ciała lub po prostu cukier + żel pod prysznic). co do skórek to warto je po każdej kąpieli odsuwać ręcznikiem, nie będą wtedy tak narastać - grube i twarde skórki warto jednak wyciąć cążkami. możesz to zrobić sam lub wybrać się do gabinetu kosmetycznego. koszt takiego zabiegu to ok 20zl. więc myślę że warto co jakiś czas się skusić (szczególnie przed randką hahaha). smarując dłonie kremem możesz go też wetrzeć w skórki - nie będą suche i nie będą się zadzierać
MallaMi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-13, 20:16   #11
nati0510
Raczkowanie
 
Avatar nati0510
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 134
GG do nati0510
Dot.: Dłonie u faceta

nie do końca bym była zgodna co do wycinania skórek, tak się składa że mam doświadczenie mój M jest mechanikiem więc wiem jak mogą wyglądać ręce po takiej 8 h pracy ze smarami.. wycinanie skórek, kiedy ktoś ma taką pracę nie jest wskazane.. ewentualnie można je delikatnie odsunąć..piling jak najbardziej,krem w ciągu dnia jak najczęściej, na noc gruba warstwa kremu czy maski do rąk, najlpiej też parafinę sobie stosować.. ja kupiłam parafiniarkę do domu, więc mam własną i nie musimy chodzić do gabinetu..
aha!!! zimą koniecznie noś rękawiczki!! to działa cuda a nie boli
__________________
drugi rok wita
koniec sierpnia-->55 kg
nati0510 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-14, 11:55   #12
zuy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 3
Dot.: Dłonie u faceta

Dziekuje wam wszystkim

Od dzisiaj przy umywalce leży krem do rąk. Co do kosmetyczki- chyba to już mnie troszke przerasta- zdecydowanie zbyt metroseksualne
zuy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:04.