Metamorfoza. Potrzebna? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Metamorfozy

Notka

Metamorfozy W tym miejscu zajdziesz informację jak zmienić swój wygląd, styl, makijaż, fryzurę oraz sposób ubierania się. Poddaj się metamorfozie i zaskocz samą siebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-04-10, 14:30   #1
sunny9528
Przyczajenie
 
Avatar sunny9528
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 10
Wink

Metamorfoza. Potrzebna?


Cześć
Jest to mój pierwszy post na forum więc sama nie wiem od czego zacząć,ale po kolei.


1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?
2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?
3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?
4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?
5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?
6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?
7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?

1.Opalałam się zawsze szybko, na ciepłe złoto-brązowe odcienie.
2. Oczy mam ciemno-błękitne. Jeżeli chodzi o brwi i rzęsy to są one jasne,w odcieniu mojego naturalnego koloru włosów.
3. Piegi, głównie na nosie. W kolorze, jasnego brązu.
4.Cera- wydaje mi się że jest to właśnie chłodny kolor wchodzący w róż. Chodź nigdy się nad tym nie zastanawiałam i nie wiem czy dobre jest moje przypuszczenie na ten temat.
5.Naturalny kolor włosów- dość jasny blond, przeplatany pasemkami zarówno jaśniejszymi jak i w odcieniu chłodnego blondu.
6. Kolor ust, chłodny odcień różu.
7. Hmm.. dobrze się czuję w brązach, szarościach, błękitach i bielach.

Najbardziej trapi mnie kolor moich włosów, zastanawiam się czy zostać przy brązie czy wracać do mojego naturalnego blondu, a może jeszcze inny kolor?
Z reguły ścinałam włosy do ramion ale od września stwierdziłam że zapuszczę. Myślicie że to dobry pomysł czy lepiej ściąć na krótko?
Jeżeli chodzi o make-up to też nie bardzo mam pomysły jak się malować.
Z góry dziękuje za wszystkie rady
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC_2383.jpg (64,7 KB, 445 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC_2376.jpg (88,3 KB, 536 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC_9512.jpg (160,6 KB, 575 załadowań)
sunny9528 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-10, 15:31   #2
Honey7
Zakorzenienie
 
Avatar Honey7
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 4 441
Dot.: Metamorfoza. Potrzebna?

Tak szczerze to nic bym nie zmieniała, bo bardzo ładna jesteś w szczególności w brązie
jedynie co to może jakiś delikatny makijaż ale bardzo delikatny
__________________
BLOGUJĘ
Honey7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-10, 16:42   #3
AnnetteK
Raczkowanie
 
Avatar AnnetteK
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 354
Send a message via Skype™ to AnnetteK
Dot.: Metamorfoza. Potrzebna?

Ale piękna dziewczyna z Ciebie! W brązie wyglądasz bardzo korzystnie, ja bym nic nie zmieniała.
AnnetteK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-10, 18:28   #4
Czekoladka585
Raczkowanie
 
Avatar Czekoladka585
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Chełm
Wiadomości: 115
Dot.: Metamorfoza. Potrzebna?

Ja jednak byłabym za blondem, tylko w obecnej fryzurze (takiej, jak na zdjęciach w brązie)
Czekoladka585 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-12, 06:01   #5
uca
Rozeznanie
 
Avatar uca
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: desde muy lejos!
Wiadomości: 738
Dot.: Metamorfoza. Potrzebna?

W obu kolorach slicznie, ale taki ladny naturalny blond to skarb!
__________________
9.10.2013 zapuszczam włosy. Aktualna długość do ramion.
9.01.2014 włosy za linię obojczyków.
24.08. 2016 w połowie drogi do talii
uca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-12, 16:39   #6
glertiespy
Raczkowanie
 
Avatar glertiespy
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 137
Dot.: Metamorfoza. Potrzebna?

Ale masz piękne oczy
Bardziej podobasz mi się w brązie, ale w blondzie też dobrze
Fryzurę bym zostawiła (tą z grzywką )
A oczy wystrczy podkreślić tuszem ( można dodać kredkę) aby było naturalnie
Najlepiej abyś sama się dobrze czuła
Pozdrawiam serdecznie
__________________
"Jeśli jesteś psem i twój właściciel zaproponuje ci włożenie gustownego sweterka - zasugeruj mu gustowny ogonek"
Fran Lebowitz
glertiespy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-12, 20:59   #7
sunny9528
Przyczajenie
 
Avatar sunny9528
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 10
Dot.: Metamorfoza. Potrzebna?

dziękuje bardzo
Myślę że wrócę do blondu+ grzywka
Co do rzęs, to niestety mam je dość krótkie i żeby były widoczne muszę nałożyć kilka warstw tuszu co wygląda moim zdaniem dość sztucznie więc nie bardzo to lubię..
sunny9528 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-04-13, 08:30   #8
Kalabus
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Zagranica
Wiadomości: 533
Dot.: Metamorfoza. Potrzebna?

Też obstawiam brąz + delikatny makijaż. Twoja naturalna uroda załatwia resztę!
__________________
Kalabus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-13, 19:20   #9
KaRaa xD
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 572
Dot.: Metamorfoza. Potrzebna?

Pięknie wyglądasz w brązie zdradzisz jaka to farba i jak często musisz odświeżać kolor? jestem ciekawa, bo bardzo mi sie podoba
KaRaa xD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-14, 07:23   #10
sunny9528
Przyczajenie
 
Avatar sunny9528
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 10
Dot.: Metamorfoza. Potrzebna?

Szamponetka do 24 myć, bodajże ciemna czekolada. Zdecydowanie nie polecam. To miał być tylko eksperyment ale szamponetka się nie zmyła. Trochę rozjaśniała ale to wszystko, kolor po kilku myciach okropny, taki wypłowiały jakby. Jeżeli zostanę przy brązie to zdecydowanie biorę farbę.
sunny9528 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-14, 09:56   #11
Juliszka
Rozeznanie
 
Avatar Juliszka
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 941
Dot.: Metamorfoza. Potrzebna?

Absolutnie wracaj do blondu, jesteś pięknym przykładem lata, a przygrzmociłaś się ciężkim hełmem zafarbowanych na zbyt ciemny kolor włosów.

W blondzie wyglądasz świeżo, harmonijnie, błyszcząco. Kobiety na całym świecie zabijają się o taki odcień włosów i wydają na niego kupę kasy, a Ty zafarbowałaś się na niepasującą do Ciebie szarą mysz. Dobrze, że przynajmniej nie rudy, bo mogłoby być jeszcze gorzej.

Ja uważam, że lepiej zapuszczać włosy, ale to oczywiście Twój wybór. Nie jestem przekonana jeśli chodzi o grzywkę również, jest dosyć przytłaczająca, ale to może być również kwestia koloru.

---------- Dopisano o 09:56 ---------- Poprzedni post napisano o 09:53 ----------

Makijaż: unikaj kresek i kontrastu - czasem to może wyglądać fajnie, ale dla Twojego (i mojego) typu urody na codzień dużo lepiej sprawdzą się delikatne cieniowania: szarości, róż (różowy kolor jest wielkim przyjacielem chłodnych blondynek). Unikaj jak ognia brązowego tuszu do rzęs, nam on po prostu nie pasuje. Czerń jest lepsza, najlepszy jest grafit/szarość, ale bardzo trudno zdobyć i jeszcze trudniej się przyzwyczaić do "nieczarnych" rzęs. Masz piękne usta - poszukaj ładnych pomadek pasujących do Ciebie (róż, ładny, ale z drobinkami, ma na przykład Celia).
Brwi potrzebują bardzo uporządkowania i makijażu. Dodadzą ładnej oprawy oczom, nawet ładniejszej niż tusz do rzęs. Możesz spróbować wybrać się do kosmetyczki i poprosić o grafitową hennę (NIE BRĄZOWĄ!!!!!!!!).
__________________
Juliszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-14, 15:08   #12
sunny9528
Przyczajenie
 
Avatar sunny9528
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 10
Dot.: Metamorfoza. Potrzebna?

Juliszka Dzięki za wiele cennych rad
Przyznam że mój kolor włosów miał być tylko "na chwilę", tzn. farbowałam szamponetką i myślałam że bez problemu zejdzie i wrócę do swojego kolorku.
Teraz żałuje ale cóż.
sunny9528 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-14, 20:30   #13
Holly85
Zadomowienie
 
Avatar Holly85
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 1 348
Dot.: Metamorfoza. Potrzebna?

myj włosy szamponami przeciwłupieżowymi, wypłukuje kolor. szare mydło również!-mi wypłukało kolor trwałęj farby!.
O wiele, wiele lepiej w blondzie. przepiękny kolor!
mam koleżankę o podobnym typie kolorystycznym do Ciebie-jasne włosy blond, niebieskie oczy, jaśniutkie brwi. i wiesz kiedy wygląda najlepiej? gdy nie ma makijażu ! jak zmyje te niebieskie cienie (które zabijają jej kolor tęczówki), tą maskarę i czarną kreskę z dolnej powieki to wygląda cudnie.

czasami mniej znaczy więcej.
pomysł z przyciemnieniem włosów wybij sobie raz na zawsze z głowy.

na problemy z cerą dobre są retinoidy, raz a dobrze, bez bawienia się w jakieś tam smary, bajery.. polecam Atrederm 0.025% ale nie wolno się opalać!

---------- Dopisano o 21:30 ---------- Poprzedni post napisano o 21:25 ----------

Juliszka:
"Dobrze, że przynajmniej nie rudy, bo mogłoby być jeszcze gorzej"
Zgadzam się z tą wypowiedzią w całej rozciągłości... farbowanie się na rudo to jakaś plaga, ten kolor jest straszny dla dziewczyn w typie lata!..
Holly85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-15, 07:59   #14
sunny9528
Przyczajenie
 
Avatar sunny9528
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 10
Dot.: Metamorfoza. Potrzebna?

Próbowałam już prawie wszystkiego co wyczytałam w internecie żeby wymyć ten kolor (oprócz mycia włosów w vaniszu czy płynie do mycia naczyń i tym podobnych porad.. ) i jak kolor był tak jest, jedynie co to wygląda bardziej wypłowiało..
Hmm.. ale spróbuje jeszcze z tym szarym mydłem, bo tego faktycznie nie próbowałam.
Co do makijażu to na co dzień też z reguły jedynie co rzęsy wytuszuje a usta smarne sobie błyszczykiem, bo strasznie mnie postarzają mocniejsze makijaże..
sunny9528 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-15, 11:57   #15
Holly85
Zadomowienie
 
Avatar Holly85
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 1 348
Dot.: Metamorfoza. Potrzebna?

i przy tym na razie pozostań. ze zdjęć mogę powiedzieć, że jesteś bardzo młoda, a twój typ urody jest właśnie taki świeży i młodzieńczy. nie ma sensu kombinować na siłę..

jeśli chcesz się tak bardzo pozbyć tej farby możesz spróbować nałożyć rozjaśniacz, nie sądzę, żeby się coś złego stało od tego włosom. ja ściągałam w ten sposób farbę i wlosy byly ok.

wypróbuj na jednym pasemku co z tego wyjdzie- jak się wyplucze kolor to ok, ale czasem moze zejsc do rudego bo masz brąz z miedzianymi refleksami.
Holly85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-16, 04:19   #16
uca
Rozeznanie
 
Avatar uca
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: desde muy lejos!
Wiadomości: 738
Dot.: Metamorfoza. Potrzebna?

Cytat:
Napisane przez sunny9528 Pokaż wiadomość
Próbowałam już prawie wszystkiego co wyczytałam w internecie żeby wymyć ten kolor (oprócz mycia włosów w vaniszu czy płynie do mycia naczyń i tym podobnych porad.. ) i jak kolor był tak jest, jedynie co to wygląda bardziej wypłowiało..
Hmm.. ale spróbuje jeszcze z tym szarym mydłem, bo tego faktycznie nie próbowałam.
Co do makijażu to na co dzień też z reguły jedynie co rzęsy wytuszuje a usta smarne sobie błyszczykiem, bo strasznie mnie postarzają mocniejsze makijaże..
Hmmm... moze sproboj jak radzi Holy rozjasniacz na pasemku, a jak wyjdzie brzydko to pozostaje wizyta u dobrego fryzjera. W twoim przypadku nie ma co na sile zmieniac natury, zazdroszcze ci tego blondu!
__________________
9.10.2013 zapuszczam włosy. Aktualna długość do ramion.
9.01.2014 włosy za linię obojczyków.
24.08. 2016 w połowie drogi do talii
uca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-17, 19:12   #17
sunny9528
Przyczajenie
 
Avatar sunny9528
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 10
Dot.: Metamorfoza. Potrzebna?

Już po pierwszym rozjaśnianiu, strasznie mi się podoba kolorek ale do blondu to jeszcze troszkę mu brakuje
sunny9528 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-20, 10:13   #18
Holly85
Zadomowienie
 
Avatar Holly85
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 1 348
Dot.: Metamorfoza. Potrzebna?

wstaw fotke w rozjaśnionych .. ten kolo pewnie się w koncu wyplucze, ile minęło od farbowania?
Holly85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-20, 11:36   #19
marlena1000
Przyczajenie
 
Avatar marlena1000
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 23
Dot.: Metamorfoza. Potrzebna?

Hej. Przede wszystkim zostaw włosy w spokoju! W brązie ci bardzo dobrze ,kolor ten super podkreśla błękitne oczy. Rób sobie płukanki z skorup orzecha włoskiego,taka płukanka wzmacnia brązowy kolor. Z tego co napisałaś wynika że twój typ kolorystyczny to lato (przeczytałam w "Kosmetyce Stosowanej" Joanny Dylewskiej-Grzelakowskiej). A więc kolory dla ciebie to:szaroniebieski,wyblakł e,przygaszone odcienie niebieskiego,turkus,szaro brunatny,chłodny róż,czerwień. Co do make-upu:szminki w kolorze fuksji,amarantu,pomarańcz y-jeśli masz idealnie białe zęby. Jeśli już byś chciała zmienić kolor włosów to gazeta Show pisze że możesz zdecydować się na złoty brąz jak Anna Dereszowska np,czy też rudości czy soczyste czerwienie(Ewa Farna ostatnio tak się ufarbowała) Niebieskie oczy podkreślą złote,miedziane cienie.
marlena1000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-20, 16:16   #20
ziomaska
Recenzentka Miesiąca - Listopad 2016
 
Avatar ziomaska
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 288
Dot.: Metamorfoza. Potrzebna?

Świetnie wyglądasz w orzechowych włosach, ale w blond jest Ci równie ładnie.
__________________
ziomaska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Metamorfozy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:23.