Rezygnacja z podyplomówki- czy da się odkręcić? - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-11-08, 19:54   #91
0f78e7ab4a87196fb8e6ee2746a5f35dfd845f1c_5ee6abf249ce5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 5 508
Dot.: Rezygnacja z podyplomowki- czy da się odkręcić?

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
zacytuj.

---------- Dopisano o 20:54 ---------- Poprzedni post napisano o 20:52 ----------

jak dla mnie to się takie kwestie dogaduje i ustala aby z grubsza nie było nieprzyjemnych zaskoczeń, a nie robi dzieciaka a potem organizuje opiekę do niego i jak to ma wyglądać.
No np. " Wg nich ja jako matka powinnam być w domu i zajmować się dzieckiem, a praca to fanaberia, nie wspominając o studiach... zero wsparcia. Plus to, ze oni malej lekow np nie podadza, bo sie boja odmierzania dawek."

A jeszcze post autorki z innego wątku o tej podyplomówce

"Dziewczyny witam serdecznie. Mam problem. W sobotę pod wpływem emocji napisałam podanie o skreślenie mnie z listy studentów podyplomowych. Powód był taki, że mój mąż nie dostał przedłużenia umowy w pracy. Podlamalam się po prostu, że nie damy rady, bo ja pracuje tylko na część etatu. Jednak po przemyśleniu wszystkiego i po rozmowie z rodzicami, którzy obiecali że pomogą żałuje wysłania rezygnacji. List dojdzie do nich jutro mąż we wtorek. Myślicie że da się to cofnąć jeszcze? Nie bardzo mam tam jak jechać w ciągu tygodnia, bo mam do uczelni ok 100 km A pracuję..."

Edytowane przez 0f78e7ab4a87196fb8e6ee2746a5f35dfd845f1c_5ee6abf249ce5
Czas edycji: 2019-11-08 o 19:56
0f78e7ab4a87196fb8e6ee2746a5f35dfd845f1c_5ee6abf249ce5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-08, 19:56   #92
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Rezygnacja z podyplomowki- czy da się odkręcić?

Cytat:
Skoro dużo pracuje w tygodniu, to niech spędza z nim czas w weekendy.
zgadzam się ale kiedy ma też miec chwile czasu na odpoczynek? czy chodzi o to żeby dostał zawału z przepracowania , rodzina wtedy byłaby zadowolona ? on jest jakimś robotem czy jak?
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-08, 20:01   #93
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 053
Dot.: Rezygnacja z podyplomowki- czy da się odkręcić?

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
ale czy pan pani to dziecko zrobił jakoś bez jej zgody? bo nie rozumiem?
A to ona mu przebiła prezerwatywę, że teraz on może mieć dziecko w dupie, a ona ma z nim siedzieć do momentu, aż dorośnie i pójdzie na studia?
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-08, 20:01   #94
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Rezygnacja z podyplomowki- czy da się odkręcić?

Cytat:
No np. " Wg nich ja jako matka powinnam być w domu i zajmować się dzieckiem, a praca to fanaberia, nie wspominając o studiach... zero wsparcia. Plus to, ze oni malej lekow np nie podadza, bo sie boja odmierzania dawek."
1. to nie znaczy że ma w dupie rodzinę ale że na nim głównie spoczywa ciężar utrzymania. no też nie wspieram pomysłu pracowania opiekowania się bobasem i robienia kursu już natychmiast tu i teraz skoro nie jest to konieczne.

czy tylko ja uważam że kwestie poukładania ustala się tak jakby przed ciąża? kto pracuje, ile, kto ile realnie w stanie będzie poświęcić czasu na zajmowanie się dzieckiem? dla was to jest jakaś nowość że niektórzy z powodu różnych zajęć nie decydują się na posiadanie dzieci?

cóż, babci się nie dziwię że nie chce odmierzać dawek leków, a ojcu jak go nie ma całymi dniami również nieszczególnie ale to akurat jest proste. piszesz na kartce ile ml czy tabletek czego i o której to kartkę chyba przeczyta. żaden to argument.
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-08, 20:02   #95
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: Rezygnacja z podyplomowki- czy da się odkręcić?

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
zgadzam się ale kiedy ma też miec chwile czasu na odpoczynek? czy chodzi o to żeby dostał zawału z przepracowania , rodzina wtedy byłaby zadowolona ? on jest jakimś robotem czy jak?
Bez przesady. Weekend z własnym dzieckiem to nie jest taka harówka od.ktorej można dostać zawału

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-08, 20:06   #96
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Rezygnacja z podyplomowki- czy da się odkręcić?

Cytat:
że teraz on może mieć dziecko w dupie,
gdzie stoi że ma w dupie?


ok, ma w dupie, nie chce mu się. zatrudnia opiekunkę do swojej połowy doby.

autorka do swojej połowy doby i mężowi rura że jej nie ma w niedzielę.



Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-08, 20:07   #97
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 053
Dot.: Rezygnacja z podyplomowki- czy da się odkręcić?

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
zgadzam się ale kiedy ma też miec chwile czasu na odpoczynek? czy chodzi o to żeby dostał zawału z przepracowania , rodzina wtedy byłaby zadowolona ? on jest jakimś robotem czy jak?
A matka, ☠☠☠☠A, kiedy?

☠☠☠ać matkę, chciała, to ma.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-11-08, 20:08   #98
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Rezygnacja z podyplomowki- czy da się odkręcić?

Cytat:
Bez przesady. Weekend z własnym dzieckiem to nie jest taka harówka od.ktorej można dostać zawału
jakaś prawda objawiona czy jak. skąd wiesz ile godzin w tyg on pracuje. dziecko to jest jak najbardziej praca przy nim i wysiłek.
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-08, 20:10   #99
0f78e7ab4a87196fb8e6ee2746a5f35dfd845f1c_5ee6abf249ce5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 5 508
Dot.: Rezygnacja z podyplomowki- czy da się odkręcić?

Cytat:
Napisane przez Ingrid80 Pokaż wiadomość
Bez przesady. Weekend z własnym dzieckiem to nie jest taka harówka od.ktorej można dostać zawału

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No dokładnie. Dziewczyna jakoś ogarnia pracę, dom, dziecko i jeszcze ma siły na studia, więc niech facet nie przesadza.

---------- Dopisano o 19:10 ---------- Poprzedni post napisano o 19:09 ----------

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
jakaś prawda objawiona czy jak. skąd wiesz ile godzin w tyg on pracuje. dziecko to jest jak najbardziej praca przy nim i wysiłek.
To co mają powiedzieć opiekunki skoro najpierw zajmują się 8 godzin czyimiś dziećmi, a potem jeszcze swoim, skoro to taka orka
0f78e7ab4a87196fb8e6ee2746a5f35dfd845f1c_5ee6abf249ce5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-08, 20:12   #100
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Rezygnacja z podyplomowki- czy da się odkręcić?

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-18 o 16:28
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-08, 20:35   #101
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Rezygnacja z podyplomowki- czy da się odkręcić?

Cytat:
No dokładnie. Dziewczyna jakoś ogarnia pracę, dom, dziecko i jeszcze ma siły na studia, więc niech facet nie przesadza.
ale ona pracuje mało a obowiązki domowe to nie jest coś co wymaga kilku godzin dziennie.
Cytat:
I za rok albo pół dziecko zajmie się już samo sobą, skoro nie zamierza się nim zajmować zmęczony ojciec?
nie chce mi się odpowiadać na z dupy argumenty, takie jak te o jechaniu matce.

facet może tak samo przestać utrzymywać żonę a zacząć płacić opiekunce.
autorka będzie musiała zacząć ogarniać finanse na równi z nim.






Dobra bo to się zrobiło absurdalne.
Nie krytykuję autorki, może nie wszystko zaplanowała, i co z tego. Wolno jej.
Nie oceniam faceta jako lenia.

Usiłowałam jedynie powiedzieć podobnie jak Cava wcześniej że decydując się na rodzinę wiąża się z tym pewne ograniczenia (w szczególności gdy dziecko jest tak małe) a nie lansować robienie wszystkiego na raz. Nie dziwię się chłopu że po tygodniu pracy nie chce zostawać sam przez łikend z chorowitym więc marudnym i cierpiącym kilkunastomiesięcznym dzieckiem. Nie dziwię się babce która jest opiekunką w tygodniu że w łikendy już nie chce tego robić.

I jak dla mnie skoro tego nie ogarniacie to sobie możecie mieć dzieci a potem oglądać je na ekranie smarfonów, a zajmować się szopingiem, kawą z przyjaciólkami i czym tam uważacie za niezbędne dla osobistego rozwoju.

Edytowane przez Hultaj
Czas edycji: 2019-11-08 o 20:38
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-11-08, 21:25   #102
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 053
Dot.: Rezygnacja z podyplomowki- czy da się odkręcić?

[QUOTE=Hultaj;87316438]ale ona pracuje mało a obowiązki domowe to nie jest coś co wymaga kilku godzin dziennie.
/QUOTE]

Ale siedzi z dzieckiem od poniedziałku do piątku.

Skoro ojciec nie odpocznie przez weekend z dzieckiem, to przecież matka nie odpocznie wieczorem z dzieckiem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-08, 21:47   #103
bafa65383b74e1029ccef70174e4f68b71e8a0f7_646950f23ada7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 6 046
Dot.: Rezygnacja z podyplomowki- czy da się odkręcić?

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
ale ona pracuje mało a obowiązki domowe to nie jest coś co wymaga kilku godzin dziennie.
nie chce mi się odpowiadać na z dupy argumenty, takie jak te o jechaniu matce.

facet może tak samo przestać utrzymywać żonę a zacząć płacić opiekunce.
autorka będzie musiała zacząć ogarniać finanse na równi z nim.






Dobra bo to się zrobiło absurdalne.
Nie krytykuję autorki, może nie wszystko zaplanowała, i co z tego. Wolno jej.
Nie oceniam faceta jako lenia.

Usiłowałam jedynie powiedzieć podobnie jak Cava wcześniej że decydując się na rodzinę wiąża się z tym pewne ograniczenia (w szczególności gdy dziecko jest tak małe) a nie lansować robienie wszystkiego na raz. Nie dziwię się chłopu że po tygodniu pracy nie chce zostawać sam przez łikend z chorowitym więc marudnym i cierpiącym kilkunastomiesięcznym dzieckiem. Nie dziwię się babce która jest opiekunką w tygodniu że w łikendy już nie chce tego robić.

I jak dla mnie skoro tego nie ogarniacie to sobie możecie mieć dzieci a potem oglądać je na ekranie smarfonów, a zajmować się szopingiem, kawą z przyjaciólkami i czym tam uważacie za niezbędne dla osobistego rozwoju.
Nie no jasne. Podyplomowka i kawka z koleżanką to dokładnie to samo.

Ciekawe tylko jakie mądre rady będziesz miała dla autorki, gdy nagle mąż stwierdzi, że nie chce z nią być. A tu autorka bez pracy, kasy. Rezygnune z nauki, bo biedny misiaczek nie może raz na dwa tygodnie z własnym dzieckiem zostać.
Uważam wręcz, że mąż powinien jej pomagać w rozwoju, a nie jeszcze utrudniać.
Dla mnie ten związek brzmi źle, zero w nim wsparcia więc autorka tym bardziej powinna się zabezpieczyć.
Jak dla mnie maz ma wszystko w tyłku. I dziecko i autorkę.


Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez bafa65383b74e1029ccef70174e4f68b71e8a0f7_646950f23ada7
Czas edycji: 2019-11-08 o 21:49
bafa65383b74e1029ccef70174e4f68b71e8a0f7_646950f23ada7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-08, 22:02   #104
0f78e7ab4a87196fb8e6ee2746a5f35dfd845f1c_5ee6abf249ce5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 5 508
Dot.: Rezygnacja z podyplomowki- czy da się odkręcić?

[1=bafa65383b74e1029ccef70 174e4f68b71e8a0f7_646950f 23ada7;87316737]Nie no jasne. Podyplomowka i kawka z koleżanką to dokładnie to samo.

Ciekawe tylko jakie mądre rady będziesz miała dla autorki, gdy nagle mąż stwierdzi, że nie chce z nią być. A tu autorka bez pracy, kasy. Rezygnune z nauki, bo biedny misiaczek nie może raz na dwa tygodnie z własnym dzieckiem zostać.
Uważam wręcz, że mąż powinien jej pomagać w rozwoju, a nie jeszcze utrudniać.
Dla mnie ten związek brzmi źle, zero w nim wsparcia więc autorka tym bardziej powinna się zabezpieczyć.
Jak dla mnie maz ma wszystko w tyłku. I dziecko i autorkę.


Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]

dokładnie, ten facet to jakaś totalna dupa wołowa, do tego w ogóle nie wspiera swojej żony, najchętniej zwalił by całą opiekę nad ich WSPÓLNYM DZIECKIEM na nią I też mnie zastanawia co wtedy by jej było doradzan gdyby została sama z dzieckiem. Możliwe, że ten pracodawca tak na nia naciska, bo w przeciwnym razie znajdzie kogoś innego na jej miejsce, skoro ona z powodu dziecka nie może się dalej rozwijać. Może tez autorkę ominąć szansa na awans i lepsze zarobki

Edytowane przez 0f78e7ab4a87196fb8e6ee2746a5f35dfd845f1c_5ee6abf249ce5
Czas edycji: 2019-11-08 o 22:04
0f78e7ab4a87196fb8e6ee2746a5f35dfd845f1c_5ee6abf249ce5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-08, 22:16   #105
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Rezygnacja z podyplomowki- czy da się odkręcić?

Cytat:
Ale siedzi z dzieckiem od poniedziałku do piątku.
Skoro ojciec nie odpocznie przez weekend z dzieckiem, to przecież matka nie odpocznie wieczorem z dzieckiem.
ale powiedz obiektywnie, kto autorce zabronił czy zabrania dużo pracować i nie bywać w domu całymi dniami.

Cytat:
Ciekawe tylko jakie mądre rady będziesz miała dla autorki, gdy nagle mąż stwierdzi, że nie chce z nią być. A tu autorka bez pracy, kasy. Rezygnune z nauki, bo biedny misiaczek nie może raz na dwa tygodnie z własnym dzieckiem zostać.
Co zrobi jeśli mąż powie jak mówi teraz nie bo nie?
Walnie focha i się rozwiedzie?
Fajnie że przyznajesz jej rację ale to nie ty jesteś jej męzem i to nie ciebie należałoby do czegoś przekonać.


Ona już jest w tej sytuacji o której piszesz tylko nie wyrażonej wprost a próba robienia wszystkiego naraz jest jakąś formą desperacji. Facet zarabia na rodzinę, ona na siebie, dziecko i na opiekunkę - tak średnio (zakładam skoro musi posiłkować się mamą). W takich okolicznościach została matką. Mnie się wydaje że najbardziej sensowne działanie jesli już jest bez szału nie polega na pieprznięciu wszystkiego tylko wybraniu jakiegoś konstruktywnego optymalnego planu działania. Nie wiem czy kłótnie z mężem i bezkompromisowość doprowadzą ją do tego co chce osiągnąć.
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-08, 22:18   #106
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 053
Dot.: Rezygnacja z podyplomowki- czy da się odkręcić?

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
ale powiedz obiektywnie, kto autorce zabronił czy zabrania dużo pracować i nie bywać w domu całymi dniami.
No wy jej zabraniacie zrobić podyplomówkę, bo ojciec musi z dzieckiem zostać.

Więc tą samą logiką pracować więcej też byście jej raczej zabroniły.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-08, 22:19   #107
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Rezygnacja z podyplomowki- czy da się odkręcić?

Cytat:
ten facet to jakaś totalna dupa wołowa,
niestety, w tym związku karty rozdaje głównie facet. Autorka może sobie pokrzyczeć i mieć nadzieję że mąż ją szanuje i się z nią liczy bo jeśli tak nie jest to może zastosować przemoc ekonomiczną i uprzykrzyć jej codzienność.
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-08, 22:20   #108
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 053
Dot.: Rezygnacja z podyplomowki- czy da się odkręcić?

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
niestety, w tym związku karty rozdaje głównie facet. Autorka może sobie pokrzyczeć i mieć nadzieję że mąż ją szanuje i się z nią liczy bo jeśli tak nie jest to może zastosować przemoc ekonomiczną i uprzykrzyć jej codzienność.
I dlatego autorka musi jak najmocniej skupić się na własnym rozwoju, żeby w razie czego nie zostać z dzieckiem na lodzie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-08, 22:23   #109
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Rezygnacja z podyplomowki- czy da się odkręcić?

Cytat:
No wy jej zabraniacie zrobić podyplomówkę, bo ojciec musi z dzieckiem zostać.
Nie, ja jej nie zabraniam. Nie zabraniam jej chcieć planować naukę pilotowania śmigłowca. Z takim maluchem u cyca trudne dość.
Ja po częsci rozumiem faceta, że skoro ułożyli wspólne życie w ten sposób że głównie on zarabia, ona urodziła dziecko i jest ono teraz malutkie to on też ma prawo oczekiwać że ona wywiąże się ze swojej działki i zajmie dzieckiem przynajmniej w tym najważniejszym logistycznie okresie.
Wy robicie z faceta wyłącznie bankomat i dodatkowo pełnoetatową opiekunkę i foch że może mu się to nie do konca podobać.
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-11-08, 22:28   #110
0f78e7ab4a87196fb8e6ee2746a5f35dfd845f1c_5ee6abf249ce5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 5 508
Dot.: Rezygnacja z podyplomowki- czy da się odkręcić?

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
niestety, w tym związku karty rozdaje głównie facet. Autorka może sobie pokrzyczeć i mieć nadzieję że mąż ją szanuje i się z nią liczy bo jeśli tak nie jest to może zastosować przemoc ekonomiczną i uprzykrzyć jej codzienność.
Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
Nie, ja jej nie zabraniam. Nie zabraniam jej chcieć planować naukę pilotowania śmigłowca. Z takim maluchem u cyca trudne dość.
Ja po częsci rozumiem faceta, że skoro ułożyli wspólne życie w ten sposób że głównie on zarabia, ona urodziła dziecko i jest ono teraz malutkie to on też ma prawo oczekiwać że ona wywiąże się ze swojej działki i zajmie dzieckiem przynajmniej w tym najważniejszym logistycznie okresie.
Wy robicie z faceta wyłącznie bankomat i dodatkowo pełnoetatową opiekunkę i foch że może mu się to nie do konca podobać.
No a jej widocznie nie pasuje to by to on rozdawał karty, zresztą z jakiego powodu, skoro niby się tak umówili? To tym bardziej powinien nie traktować jej z góry

Nikt nie robi z niego bankomatu, bo autorka właśnie chce pracować i się rozwijać, by zarabiać więcej. I jaką pełnoetatowa? Ze co drugi weekend z własnym dzieckiem posiedzi?
0f78e7ab4a87196fb8e6ee2746a5f35dfd845f1c_5ee6abf249ce5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-08, 22:43   #111
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Rezygnacja z podyplomowki- czy da się odkręcić?

Cytat:
I dlatego autorka musi jak najmocniej skupić się na własnym rozwoju, żeby w razie czego nie zostać z dzieckiem na lodzie.
a ja uważam że w obecnej sytuacji musi niestety uwzględnić także zdanie męża.

---------- Dopisano o 23:43 ---------- Poprzedni post napisano o 23:36 ----------

Cytat:
No a jej widocznie nie pasuje to by to on rozdawał karty, zresztą z jakiego powodu, skoro niby się tak umówili? To tym bardziej powinien nie traktować jej z góry
Nikt nie robi z niego bankomatu, bo autorka właśnie chce pracować i się rozwijać, by zarabiać więcej. I jaką pełnoetatowa? Ze co drugi weekend z własnym dzieckiem posiedzi?
dobrze że autorka pytała czy da się odkręcić kwestię ze złożeniem podania bo cóz raczej żadna z was nie ma tej władzy by uleczyć jej małżeństwo i zmusić męża do postępowania wedle chcenia jego żony.

No wg mnie bankomat bo tak podkreślacie że on też ma się zajmować dzieckiem a zgrabnie ignorujecie że skoro pracuje na część etatu a on dużo to już samo to stanowi niezłą dysproporcję i różnicę w możliwościach. Ale nieważne że ona np. konczy pracę o 13, a on parę godzin później, on ma jeszcze grzecznie zgadzać się na jej wychodne co drugi łikend na 2 dni akurat teraz gdy dzieciak jest tak mały i chorowity, w koncu tylko ona cięzko pracuje a on się obija i jest taki zuy.
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-08, 22:51   #112
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Rezygnacja z podyplomowki- czy da się odkręcić?

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-18 o 16:28
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-08, 22:53   #113
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Rezygnacja z podyplomowki- czy da się odkręcić?

Autorka w swoim poście stawia 2 kwestie


1 znikąd wsparcia i teraz z całą dla niej życzliwością, nie poznala męża wczoraj i nie wyszła za mąż za obcego więc tak samo pretensjami błędów raczej nie naprawi stąd kładę nacisk na to by spojrzeć na problem nie tylko przez pryzmat ja i ja. Nie twierdzę że ma się poświęcać tylko jej rodzina nie jest taka żeby ją ostro dopingowała i stawała na rzęsach by jej się udało zrobienie podyplomówki czy to teraz czy w ogóle i to się nie zmieni.



Po 2 pytała co kto by zrobił i moim zdaniem jak się planuje zakładanie rodziny to się nie rzuca natychmiast w wir dodatkowych czynności. Wg mnie dla młodej mamy praca i zajmowanie się dzieckiem i domem to już dużo. Tak mniej więcej pisała Cava, że jeszcze ma czas na zajęcie się sobą i to nie jest nieprawdą.
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-08, 22:56   #114
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Rezygnacja z podyplomowki- czy da się odkręcić?

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-18 o 16:28
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-08, 22:59   #115
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Rezygnacja z podyplomowki- czy da się odkręcić?

Cytat:
On ma pracę i czas na odpoczynek, a w związku z podyplomówką autorki utraciłby tylko część tego czasu, nie całość.
Tak naprawdę nic nie pisała o jego odpoczynku i równie dobrze on może jeszcze pracy przeznaczać czas w łikendy i może się również o to jątrzyć.

To nie jest związek partnerski w tym znaczeniu tego słowa że jedno drugiemu wyrywa jego robotę z rąk i ten związek nie stał się taki jak zakładam od wczoraj.

Cytat:
z takim podejściem to nie zajmie się ani teraz, ani za pięć lat.
ale za 5 lat dziecko będzie już dużo bardziej samodzielne i łatwiej będzie zorganizować się z innymi rzeczami, a autorka choćby nie wiem jak chciała nie przymusi ani męża ani matki do własnej teraz wizji kariery.

---------- Dopisano o 23:59 ---------- Poprzedni post napisano o 23:56 ----------

Cytat:
Dobrze, ale kiedy ten czas nadejdzie, skoro zakładasz niezmienność zdania męża? Za trzy lata już zostawi dziecko samopas na weekend i pójdzie na studia?
Może będzie mniej chorowite, a ona będzie zarabiać lepiej i będzie mogła zamiast wymagać a raczej prosić się męża i znosić jego sceny (i jeszcze ta niechęć matki w tle) dotrudnić opiekunkę.

Poza tym nie zakładam że za rok nie mogłaby pójść na tą podyplomówkę tylko oceniam tu i teraz. 16 miesięcy, dziecko ledwo co zaczęło chodzić, dużo choruje, ona ledwo co wróciła do pracy i to na pół etatu a nie na cały bo widocznie na cały nie ma czasu - i miesiąc studiów za nią, za 1,5 msca święta, chwilę później sesja. Obiektywnie na ten moment nie jest w stanie zorganizować wyjazdu na uczelnię w 1 dzien 100 km od domu (co absolutnie dziwne nie jest).

Edytowane przez Hultaj
Czas edycji: 2019-11-08 o 23:00
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-08, 23:02   #116
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Rezygnacja z podyplomowki- czy da się odkręcić?

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-18 o 16:28
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-08, 23:07   #117
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Rezygnacja z podyplomowki- czy da się odkręcić?

Cytat:
Jeśli zasuwa robiąc nadgodziny w tygodniu i pracuje w weekendy no to cóż - słaby z niego bankomat, jakiś taki mało wydajny. Być może i jemu by wyszło na dobre, gdyby autorka zwiększyła swoje zarobki, na przykład podnosząc swoje kwalifikacje
No właśnie tu nie rozumiem czemu autorka - skoro jej praca to ''fanaberia'' - nie wykorzysta środków męża i nie poszuka pomocy jeszcze u kogoś. To przecież inwestycja w nią.

Podnoszenie kwalifikacji ok, ja mówię o tym, że semestr hula w najlepsze, jakaś część minęła, połowa przed nią, a oni sa na etapie wykłócania się że ona w ogóle na to poszła. Do tego chorowity bobas w tle, powrót do pracy i ogólnie świetny moment dla niej na studia, no taka prawda.
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-08, 23:14   #118
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Rezygnacja z podyplomowki- czy da się odkręcić?

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-18 o 16:28
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-08, 23:19   #119
0f78e7ab4a87196fb8e6ee2746a5f35dfd845f1c_5ee6abf249ce5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 5 508
Dot.: Rezygnacja z podyplomowki- czy da się odkręcić?

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
No właśnie tu nie rozumiem czemu autorka - skoro jej praca to ''fanaberia'' - nie wykorzysta środków męża i nie poszuka pomocy jeszcze u kogoś. To przecież inwestycja w nią.

Podnoszenie kwalifikacji ok, ja mówię o tym, że semestr hula w najlepsze, jakaś część minęła, połowa przed nią, a oni sa na etapie wykłócania się że ona w ogóle na to poszła. Do tego chorowity bobas w tle, powrót do pracy i ogólnie świetny moment dla niej na studia, no taka prawda.
Dlaczego oceniasz jej pracę jako fanaberię? Widocznie ona chce się rozwijać i pracować, a nie być kurą domową.
0f78e7ab4a87196fb8e6ee2746a5f35dfd845f1c_5ee6abf249ce5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-09, 17:32   #120
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Rezygnacja z podyplomowki- czy da się odkręcić?

Niczego takiego nie powiedziałam.
Dobrze że dziewczyna myśli o sobie i chce się rozwijać. Może nawet chce i potrzebuje uciec z domu bo od siedzenia w domu z dzieckiem ma już dość, szuka odskoczni stąd i powrót do pracy, ale pytanie czy teraz podyplomówka to już nie przesada i nie za dużo.
Jeśli planujesz rodzicielstwo to dzieci mają swoje prawa i potrzeby i to dziecko już ma zapracowanego ojca a za chwilę będzie mieć totalnie zapracowaną matkę którą będzie widywało w tygodniu po parę godzin. Wszystko fajnie, tylko po co zakładać rodzinę w takim razie. Progenitura? Bo koleżanki mają? Ciotki naciskają?
Wyobraź sobie że autorka idzie na tą podyplomówkę a po 2 miesiącach wstawia na to miejsce koleżankę. I koleżanka odbębnia jej działkę. Pytanie, kto robi kurs, autorka czy koleżanka.
Modele rodzicielstwa bywają różne, szczególnie są trudne gdy ktoś zapracowany jest bo faktycznie musi. Ale nie wmawiaj mi ty ani reszta tutaj że dobry rodzic to taki który lata głównie za własnymi piórami do tyłka, a dziecko, cóż, na końcu, są niańki przecież.
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-11-19 00:23:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:24.