Wątek plotkowy perfumowy część 3 - Strona 54 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-10-15, 14:43   #1591
3eef048cd73ce499df76a24f71dd01843bb9a910_606650721e0c8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 12 076
Dot.: Wątek plotkowy perfumowy część 3

[1=108c410e37025b61f70ac3a bf4d6e10fd655bace_6584d32 569b20;87251202]Pół roku! Tylko pół roku stażu Lucho! Nie wiesz?[/QUOTE]Rozumiem, że będziesz się teraz łapać każdej nieścisłości Wiem to co powinienem, mam wystarczający staż i ilość postów. Rozumiem, że powinienem się spalić ze wstydu, że nie znam obowiązującego ztażu, no jest mi wstyd i upokorzyłaś mnie potwornie
Cytat:
Ależ myślę, że jest właśnie bardzo łatwo napisać trzy posty. szczególnie jak zakładam straganik i dopisuję codziennie post HOP, HOP.
Albo piszę gdy ktos kupił nowe perfumy
Albo w ogóle nie ma mnie na perfumach tylko mówie mniam mniam w pod-forum kuchnia
Nie widzisz , że idea była inna
A ktoś Ci broni tak robić? Pewnie część tak robi, no i co z tego? łamią jakis regulamin? Nie każdy ma potrzebę pisania elaboratu w każdym poście, nie chcesz pisać, to nie piszesz, proste, NIKT nie zmusza.

Cytat:
Jeżeli forumowicz wystąpi z interesującą inicjatywą, to owszem.
Odbierając wszelkie inicjatywy zabijacie forum Perfumy.Zobacz ile postów i o czym jest dziennie na perfumach.
Dawniej, gdy wchodziłeś na forum Perfumy, to nie wiedziałeś od czego zaczynać. Ludzie naprawdę pisali. Czasy się zmieniają.
Jeżeli poza tym jest jeden wątek sprzedażowy, to dlaczego nie może być zmodyfikowany? Bo nie? Dlaczego nie można utworzyć drugiego? Dlaczego nie można o tym podyskutować?
A czy rozumiesz, że forum ma regulamin i zasady? Czemu się tak upierasz przy swoim, od zawsze wątek o pomysłach był tam, nikomu to nie przeszkadzało.
Tak, wszelkie inicjatywy są zabijane, tłamszone, a inicjatorzy paleni na stosie przez złych imperatorów
Czasy się zmieniają, forum się zmienia, ale na pewno nie przez zabijanie inicjatyw. Jest jeden wątek, działa, po co ma być drugi? Dlaczego ma być udogodnienie dla tych co jednak nie chce się nic pisać? Dyskutować zawsze można, ale jak na odmienne zdanie od Twojego masz zamiar wbijać szpileczki, to daruj sobie.



Cytat:
Przecież napisałam, że zdaję sobie sprawę, że ma prawo.
Ale nie znaczy to, że ja nie mam prawa się do ich decyzji odnieść
A kto Ci zabrania dyskutować? Odniosłaś się chyba do ich zdania, ale decyzyjność nie lezy po Twojej stronie.



Cytat:
Nie pisałam w swojej sprawie i nie jest moim celem osiągnięcie 1000 postów. Wcale nie chcę tu sprzedawać. Sprzedaję na Allegro i jakoś przeżywam te 8% prowizji. Jest też FB. Po prostu wystąpiłam z luźnym pomysłem.
Aha, czyli chcesz na siłę robić dobrze dla innych i naprawiać to całe zło? Skoro nie chcesz tu sprzedawać, to po co ta inicjatywa? Wystapiłaś z luźnym pomysłem, na które otrzymałaś kilka odpowiedzi, czego jeszcze oczekujesz?
Cytat:
Wydaje mi się, ze kryterium 1000 postów w obecnej postaci jest trochę głupie, bo na perfumach mogą sprzedawać osoby, które w ogóle NIE PISZĄ NA PERFUMACH- nie jest to zabawne?
Jest to dość proste kryterium, które nie utrudnia życia modom, ani userom. Forum Wizaż to nie tylko perfumowe, więc zliczane są posty z całego forum, każdy pisze gdzie chce i jak chce. Ja pilnować nie mam zamiaru czy ktoś tworzy elaboraty czy jednowyrazówki. Póki ktoś nie spamuje i nie robi nachalnej reklamy to mi tonie przeszkadza, mamy wolność, ponoć.
Cytat:
Nowe doświadczenia prowadzą wg mnie do rozwoju i można z tych doświadczeń korzystać, albo przynajmniej spróbować.
Można, ale też nie ma obowiązku próbowania wszystkiego co nowe.
Cytat:
Twoja uwaga - osiągniesz te 1000 wpisów za 2 miesiące -piszę kiedy odczuwam potrzebę napisania, kiedy chcę coś wnieść lub się czegoś dowiedzieć, a nie po to aby nabijać licznik.
No i ja to szanuję, nie chcesz to nie piszesz, proste, ja problemu nie widzę, pisz kiedy masz ochotę stosując się do regulaminu.

Cytat:
Poza tym mam wrażenie, że niemal programowo się ze mną nie zgadzasz i odbieram twoje wypowiedzi jako lobbowanie na rzecz moderatorów, ale to insza inszość
Nawet nie wiem jak to skomentować Może tak, zwyczajnie takie jest moje zdanie i tyle, chciałaś aby się inni wypowiedzieli, powiedziałem co sądzę o pomyśle, więc w czym problem? Tak jak Ty masz prawo się nie zgodzić z poglądem moda, tak ja mam prawo mieć inne zdanie niż Ty i daruj sobie te szpileczki.
Mam w poważaniu jak odbierasz moje posty, ale zapewniam Cię, że modzi nie potrzebują lobbowania czy włażenia w zad. A jak masz jakieś dowody na to lobbowanie to może je przedstaw, a jak nie to zmień retorykę.
3eef048cd73ce499df76a24f71dd01843bb9a910_606650721e0c8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-15, 18:00   #1592
3eef048cd73ce499df76a24f71dd01843bb9a910_606650721e0c8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 12 076
Dot.: Wątek plotkowy perfumowy część 3

[1=108c410e37025b61f70ac3a bf4d6e10fd655bace_6584d32 569b20;87251202]
Jeżeli poza tym jest jeden wątek sprzedażowy, to dlaczego nie może być zmodyfikowany? Bo nie? Dlaczego nie można utworzyć drugiego? Dlaczego nie można o tym podyskutować?[/QUOTE]Jeśli chcesz merytorycznie podyskutować to zapraszam, jeśli będziesz robić to w dotychczasowym stylu, to wiedz, że takim zachowaniem nie zyskasz zwolenników.


Rozwiązanie które jest aktualnie jest proste i nie robi roboty modom, który są tylko ludźmi i moderują tu za free, poświęcają swój czas, nie po to żeby komuś robić na złość.



Skoro już zmieniać zasady to może powprowadzać różne kryteria odnośnie postów i zacząć dawać gwiazdki czy punkty za nie, post na 2 linijki to 2 gwiazdki/punkty, 1 linijka 1 punkt, 5 linijek 10 punktów, czy jeszcze coś innego, ale kto będzie tego pilnował? Ogłaszają się ludzie, którzy tu mało piszą, to jest śmieszne dla Ciebie, może zaczniesz liczyć kto ile postów napisał na podforum i czy ma tu te 1000 postów? To byłoby sprawiedliwe? Kto ma liczyć te posty? Za każdym wpisem sprawdzać to bo ktoś na perfumowym mało pisze? Jaki to będzie miało sens. Jak nie będę miał ochoty kupić o danej osoby, albo nie wzbudzi mojego zaufania mimo 1000 postów, to nie kupię i tyle, nawet jakby staż był 10 lat i 100000 postów. To jest tylko forum, dla nas to nie kwestia fundamentalna czy ktoś bedzie mógł wystawiać perfumy od 500 czy od 2000 postów. Tak zostało uzgodnione, ustalone i tyle, zabijac się o to nie mamy zamiaru.



Co jest złego w obowiązującym regulaminie i dlaczego trzeba go komplikować?

Edytowane przez 3eef048cd73ce499df76a24f71dd01843bb9a910_606650721e0c8
Czas edycji: 2019-10-15 o 18:03
3eef048cd73ce499df76a24f71dd01843bb9a910_606650721e0c8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-15, 22:55   #1593
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Wątek plotkowy perfumowy część 3

Treść usunięta
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-16, 13:50   #1594
108c410e37025b61f70ac3abf4d6e10fd655bace_6584d32569b20
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 475
Dot.: Wątek plotkowy perfumowy część 3

Cytat:
Napisane przez Trzepotka Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Trzepotko
Ja wycofuję się z dalszej dyskusji. Uważam, że dalej już nie zaprowadzi. Odniosę się tylko do powyższego.
Moje oburzenie - W końcu to wątek plotkowy
Chodzi o to, że (wg mnie) nadgorliwie ingerujecie w treści. Już tłumaczę, co nie było bez wpływu na ton mojej wypowiedzi.
Mam tu na myśli bana dla stewardesy. Przejrzałam pobieżnie te wątki, za które zdaje się została zbanowana
Czy zdecydowałabyś się urodzić chore dziecko ?
Jak powiedzieć dziewczynie, że przytyła?
i o ile stewaresa bywała rzeczywiście brutalna i ostra, to uważam, że banowanie ciekawego forumowicza było karą przesadzoną i właśnie nadmierna ingerencją w treści. Moderatorzy mogą przerwać, uciąć, połączyć, ale też należy brać pod uwagę różne aspekty.

Na naszym forum Perfumy była osobą , która znała się na perfumach i jej wypowiedzi były bardzo przydatne {czasem z dużym dodatkiem chili, ale do przełknięcia}. Teraz szkoda, że jej nie ma.

Wygląda trochę jak nie na temat, ale dla mnie to miało spory związek.
108c410e37025b61f70ac3abf4d6e10fd655bace_6584d32569b20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-16, 14:28   #1595
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Wątek plotkowy perfumowy część 3

Treść usunięta

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2019-10-16 o 14:47
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-16, 17:04   #1596
madziullka
Wtajemniczenie
 
Avatar madziullka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 825
Dot.: Wątek plotkowy perfumowy część 3

Zmienię temat bo ostatnio bardzo mnie coś zirytowało w perfumerii Douglas. Być może to było incydentalne zdarzenie, ciekawi mnie czy też się spotkaliście z czymś takim. Weszlyśmy z przyjaciółką do D. I panie nasz odrazu "otoczyły" zaproponowały jakieś nowości , dały tasiemkę, miło pogawędziłyśmy, przeszłyśmy się między półkami i wyszlyśmy bo chciałyśmy sprawdzić jak rozwiną się zapachy. W perfumerii generalnie pusto, my we dwie i 3 panie z obsługi. Przyjaciółka zwróciła mi uwagę że gdy chodziłyśmy między półkami ciągle za nami chodziły -to fakt, czułam ich obecność dość mocno, że nawet niezręcznie było nam że sobą rozmawiać. Po paru godzinach wrócilyśmy znów do D. Żeby przetestować Chanel no 5, testowana nowość bossa pomimo cudnego delicjowego początku uleciała nie wiem gdzie. Odrazu podeszła do nas inna pani i zapytała czy może wrócilyśmy po coś co było proponowane więc odpowiedziałam że niestety nie , bo zapach ma słabe parametry ale chciałabym coś jeszcze przetestować-normalnie z uśmiechem. Pani odeszła, a my po spryskaniu nadgarstka Piątką wyszlyśmy, zanim wyszlyśmy (byłyśmy krok od wyjścia) zaczęły między sobą rozmawiać i padło zdanie "już tu drugi raz przylazły dzisiaj" z taką dziwną pretensją. W szoku byłyśmy obie takim,że żadna nic nie odpowiedziała-chociaż powinnyśmy, dodam że nie jesteśmy studentkami tylko na karku mamy 35+, nie zmacałyśmy każdego kosmetyku i nic oprócz tej nowości od Boss i Chanel nie sprawdzalyśmy. Nie byłyśmy więc natrętne, roszczeniowe ani niemiłe. Stwierdzam jedynie że pewnie przez takie zachowanie są tam wiecznie pustki. Komentarz pań uważam że poniżej wszystkiego. Pozdrawiam panie z obsługi z tarasów zamkowych w Lublinie na pewno długo tam nie pójdę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Magda

Rozbieram Pradę Candy edp https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1271715
madziullka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-16, 17:31   #1597
3eef048cd73ce499df76a24f71dd01843bb9a910_606650721e0c8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 12 076
Dot.: Wątek plotkowy perfumowy część 3

[1=108c410e37025b61f70ac3a bf4d6e10fd655bace_6584d32 569b20;87253847]Trzepotko
Ja wycofuję się z dalszej dyskusji. Uważam, że dalej już nie zaprowadzi. [/QUOTE]Czyli już koniec tematu? Chciałaś poważnej dyskusji, a kiedy ci ktoś ją proponuje to już jej nie chcesz?


Może chociaż miej odwagę pociągnąć temat mojego rzekomego lobbowania na rzecz modów, jak takie głupoty wypisujesz to jakoś to uzasadnij. A nie obrzucisz kogoś gównem i koniec tematu
3eef048cd73ce499df76a24f71dd01843bb9a910_606650721e0c8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-10-16, 17:53   #1598
liv87
Guerlain Lover
 
Avatar liv87
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 19 945
Dot.: Wątek plotkowy perfumowy część 3

Cytat:
Napisane przez madziullka Pokaż wiadomość
Zmienię temat bo ostatnio bardzo mnie coś zirytowało w perfumerii Douglas. Być może to było incydentalne zdarzenie, ciekawi mnie czy też się spotkaliście z czymś takim. Weszlyśmy z przyjaciółką do D. I panie nasz odrazu "otoczyły" zaproponowały jakieś nowości , dały tasiemkę, miło pogawędziłyśmy, przeszłyśmy się między półkami i wyszlyśmy bo chciałyśmy sprawdzić jak rozwiną się zapachy. W perfumerii generalnie pusto, my we dwie i 3 panie z obsługi. Przyjaciółka zwróciła mi uwagę że gdy chodziłyśmy między półkami ciągle za nami chodziły -to fakt, czułam ich obecność dość mocno, że nawet niezręcznie było nam że sobą rozmawiać. Po paru godzinach wrócilyśmy znów do D. Żeby przetestować Chanel no 5, testowana nowość bossa pomimo cudnego delicjowego początku uleciała nie wiem gdzie. Odrazu podeszła do nas inna pani i zapytała czy może wrócilyśmy po coś co było proponowane więc odpowiedziałam że niestety nie , bo zapach ma słabe parametry ale chciałabym coś jeszcze przetestować-normalnie z uśmiechem. Pani odeszła, a my po spryskaniu nadgarstka Piątką wyszlyśmy, zanim wyszlyśmy (byłyśmy krok od wyjścia) zaczęły między sobą rozmawiać i padło zdanie "już tu drugi raz przylazły dzisiaj" z taką dziwną pretensją. W szoku byłyśmy obie takim,że żadna nic nie odpowiedziała-chociaż powinnyśmy, dodam że nie jesteśmy studentkami tylko na karku mamy 35+, nie zmacałyśmy każdego kosmetyku i nic oprócz tej nowości od Boss i Chanel nie sprawdzalyśmy. Nie byłyśmy więc natrętne, roszczeniowe ani niemiłe. Stwierdzam jedynie że pewnie przez takie zachowanie są tam wiecznie pustki. Komentarz pań uważam że poniżej wszystkiego. Pozdrawiam panie z obsługi z tarasów zamkowych w Lublinie na pewno długo tam nie pójdę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
zachowanie pań z D poniżej pasa... to, że się wchodzi do sklepu nie znaczy przecież, że coś trzeba kupić
__________________
2024: 18

2023: 62

liv87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-16, 19:10   #1599
scorpionetka
Zadomowienie
 
Avatar scorpionetka
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1 359
Dot.: Wątek plotkowy perfumowy część 3

Cytat:
Napisane przez madziullka Pokaż wiadomość
Zmienię temat bo ostatnio bardzo mnie coś zirytowało w perfumerii Douglas. ... Stwierdzam jedynie że pewnie przez takie zachowanie są tam wiecznie pustki. Komentarz pań uważam że poniżej wszystkiego. Pozdrawiam panie z obsługi z tarasów zamkowych w Lublinie na pewno długo tam nie pójdę

Nie wiem jak to jest, ale po wejściu do S lub D czuję się inwigilowana na każdym kroku, dlatego tam nie chodzę. Panie końsultantki jak żandarmi pilnują i na krok nie odpuszczają - dlatego jeżeli klient stanowi taki problem, to tam nie bywam, a perfumy i kosmetyki kupuję gdzie indziej.
Ale z drugiej strony - po wejściu do perfumerii niszowej - obojętne której - też praktycznie od razu ktoś się zjawia, zaczyna rozmawiać, pokazywać flakony, prezentować bloterki i co tam jeszcze - i robi się na prawdę miło. W tym przypadku to też jest zainteresowanie i zaangażowanie sprzedawcy, ale człowiek czuje się jak u terapeuty jakiegoś, a nie jak na przesłuchaniu na policji.
No nie wiem, niby podobna aktywność ze strony sprzedawcy, jednak daje zupełnie inny skutek. Może te panie z S i D nie potrafią pracować z ludźmi? Może po prostu wystarczyłoby je jakość przeszkolić i klientom od razu byłoby milej.
scorpionetka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-16, 19:22   #1600
NeverGoodEnough18
Wieczne Kutango
 
Avatar NeverGoodEnough18
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 23 118
Dot.: Wątek plotkowy perfumowy część 3

Cytat:
Napisane przez scorpionetka Pokaż wiadomość
Nie wiem jak to jest, ale po wejściu do S lub D czuję się inwigilowana na każdym kroku, dlatego tam nie chodzę. Panie końsultantki jak żandarmi pilnują i na krok nie odpuszczają - dlatego jeżeli klient stanowi taki problem, to tam nie bywam, a perfumy i kosmetyki kupuję gdzie indziej.
Ale z drugiej strony - po wejściu do perfumerii niszowej - obojętne której - też praktycznie od razu ktoś się zjawia, zaczyna rozmawiać, pokazywać flakony, prezentować bloterki i co tam jeszcze - i robi się na prawdę miło. W tym przypadku to też jest zainteresowanie i zaangażowanie sprzedawcy, ale człowiek czuje się jak u terapeuty jakiegoś, a nie jak na przesłuchaniu na policji.
No nie wiem, niby podobna aktywność ze strony sprzedawcy, jednak daje zupełnie inny skutek. Może te panie z S i D nie potrafią pracować z ludźmi? Może po prostu wystarczyłoby je jakość przeszkolić i klientom od razu byłoby milej.

Zgadzam się w 100% .
__________________
Marzenia się spełniają.. 2.09.13 operacja plastyczna nosa Już po

04.12.13 Ostrzyknięcie ust

Nałogi http://www.fragrantica.pl/uzytkownicy/6683/
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1222826 Wiosenna wymiana
NeverGoodEnough18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-16, 22:21   #1601
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Wątek plotkowy perfumowy część 3

Treść usunięta
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-10-16, 22:25   #1602
NeverGoodEnough18
Wieczne Kutango
 
Avatar NeverGoodEnough18
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 23 118
Dot.: Wątek plotkowy perfumowy część 3

Cytat:
Napisane przez Trzepotka Pokaż wiadomość
Treść usunięta



To raczej zależy od kultury osobistej, jak widać tym Paniom jej zabrakło.
__________________
Marzenia się spełniają.. 2.09.13 operacja plastyczna nosa Już po

04.12.13 Ostrzyknięcie ust

Nałogi http://www.fragrantica.pl/uzytkownicy/6683/
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1222826 Wiosenna wymiana
NeverGoodEnough18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-16, 22:46   #1603
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Wątek plotkowy perfumowy część 3

Treść usunięta
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-17, 09:48   #1604
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Wątek plotkowy perfumowy część 3

Cytat:
Napisane przez madziullka Pokaż wiadomość
Zmienię temat bo ostatnio bardzo mnie coś zirytowało w perfumerii Douglas. Być może to było incydentalne zdarzenie, ciekawi mnie czy też się spotkaliście z czymś takim. Weszlyśmy z przyjaciółką do D. I panie nasz odrazu "otoczyły" zaproponowały jakieś nowości , dały tasiemkę, miło pogawędziłyśmy, przeszłyśmy się między półkami i wyszlyśmy bo chciałyśmy sprawdzić jak rozwiną się zapachy. W perfumerii generalnie pusto, my we dwie i 3 panie z obsługi. Przyjaciółka zwróciła mi uwagę że gdy chodziłyśmy między półkami ciągle za nami chodziły -to fakt, czułam ich obecność dość mocno, że nawet niezręcznie było nam że sobą rozmawiać. Po paru godzinach wrócilyśmy znów do D. Żeby przetestować Chanel no 5, testowana nowość bossa pomimo cudnego delicjowego początku uleciała nie wiem gdzie. Odrazu podeszła do nas inna pani i zapytała czy może wrócilyśmy po coś co było proponowane więc odpowiedziałam że niestety nie , bo zapach ma słabe parametry ale chciałabym coś jeszcze przetestować-normalnie z uśmiechem. Pani odeszła, a my po spryskaniu nadgarstka Piątką wyszlyśmy, zanim wyszlyśmy (byłyśmy krok od wyjścia) zaczęły między sobą rozmawiać i padło zdanie "już tu drugi raz przylazły dzisiaj" z taką dziwną pretensją. W szoku byłyśmy obie takim,że żadna nic nie odpowiedziała-chociaż powinnyśmy, dodam że nie jesteśmy studentkami tylko na karku mamy 35+, nie zmacałyśmy każdego kosmetyku i nic oprócz tej nowości od Boss i Chanel nie sprawdzalyśmy. Nie byłyśmy więc natrętne, roszczeniowe ani niemiłe. Stwierdzam jedynie że pewnie przez takie zachowanie są tam wiecznie pustki. Komentarz pań uważam że poniżej wszystkiego. Pozdrawiam panie z obsługi z tarasów zamkowych w Lublinie na pewno długo tam nie pójdę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Może im wyznaczyli jakieś targety lub normy sprzedażowe i jeśli ich nie wyrobią to będą miały nieprzyjemności? Oczywiście to nie usprawiedliwia komentowania zachowania klientów do koleżanki na sali sprzedażowej.

Ja akurat jestem zadowolona, jeśli asystentka do mnie podchodzi i pyta, w czym może pomóc, ale może tylko dlatego, że rzadko mam czas, by iść do S lub D, więc jeśli już tam jestem to w konkretnym celu i na ogół wiem, co chcę kupić więc rady w doborze i przetestowania na mnie potrzebuję. Natomiast po takim komentarzu poprosiłabym o wezwanie kierowniczki i już napisałabym skargę na zachowanie konkretnej asystentki (o ile nie usłyszałabym "przepraszam").

Nieprzyjemną sytuację miałam raz. Poszłam do D z zamiarem zakupienia kredki do brwi NYX w kolorze rudym. Pani proponowała mi kredki Diora, a na moją odpowiedź, że mam już kredkę Diora dla blondynek i chcę tę konkretną od NYXa wskazała mi stand NYXa i kazała szukać. I poszła sobie do kolezanki bez słowa. Nie wiem, może było to spowodowane róznica cenową obu kredek. W każdym razie powiedziałam (grzecznie), co sądzę o takim zachowaniu a ponieważ pani chyba nie zrozumiała, o czym mówię to wysłałam skargę mailowo. Zwrotnie otrzymałam przeprosiny, choć nie wiem, od kogo konkretnie (od firmy). Oraz informację, że pracownika pouczono.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-17, 15:03   #1605
hatka
Zadomowienie
 
Avatar hatka
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1 718
Dot.: Wątek plotkowy perfumowy część 3

Tak, mają targety sprzedażowe, ale ja zastanawiam się, czy taka agresywna polityka faktycznie skutkuje. Czy można namówić klienta na wydanie kilkuset złotych, jeśli ten faktycznie wszedł do perfumerii tylko się rozejrzeć, a nie z zamiarem kupna czegoś. Ja do D wchodzę tylko, żeby coś przetestować, czasem wizyta zajmuje mi tylko minutę lub dwie, a mimo to jeszcze chyba mi się nie zdarzyło, żeby mi dano święty spokój i nie mnie zaczepiła jakaś namolna konsultantka. Ja odbieram to właśnie jako natręctwo - co innego jak klient się kręci jakiś czas po sklepie, widać, że faktycznie czegoś szuka, a co innego podbieganie do każdego, jak tylko ta osoba przekroczy próg sklepu, z natrętnym "w czym mogę pomóc". Kiedyś weszłam specjalnie, żeby przetestować nowego Angela. Więc prawie galopem biegnę do tej półki, żeby mnie tylko nie dopadła jakaś sprzedawczyni, zdejmuję tester, nadstawiam nadgarstek i już już miałam psikać, kiedy za sobą słyszę głosik "czy mogę w czymś pomóc?". Noż kurde, we wciśnięciu atomizera? Moim zdaniem te konsultantki są zupełnie pozbawione wyczucia i mnie to zdecydowanie zniechęca do zakupów w tym miejscu.
__________________
Fragrantica
hatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-17, 16:25   #1606
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Wątek plotkowy perfumowy część 3

Cytat:
Napisane przez hatka Pokaż wiadomość
Tak, mają targety sprzedażowe, ale ja zastanawiam się, czy taka agresywna polityka faktycznie skutkuje. Czy można namówić klienta na wydanie kilkuset złotych, jeśli ten faktycznie wszedł do perfumerii tylko się rozejrzeć, a nie z zamiarem kupna czegoś. Ja do D wchodzę tylko, żeby coś przetestować, czasem wizyta zajmuje mi tylko minutę lub dwie, a mimo to jeszcze chyba mi się nie zdarzyło, żeby mi dano święty spokój i nie mnie zaczepiła jakaś namolna konsultantka. Ja odbieram to właśnie jako natręctwo - co innego jak klient się kręci jakiś czas po sklepie, widać, że faktycznie czegoś szuka, a co innego podbieganie do każdego, jak tylko ta osoba przekroczy próg sklepu, z natrętnym "w czym mogę pomóc". Kiedyś weszłam specjalnie, żeby przetestować nowego Angela. Więc prawie galopem biegnę do tej półki, żeby mnie tylko nie dopadła jakaś sprzedawczyni, zdejmuję tester, nadstawiam nadgarstek i już już miałam psikać, kiedy za sobą słyszę głosik "czy mogę w czymś pomóc?". Noż kurde, we wciśnięciu atomizera? Moim zdaniem te konsultantki są zupełnie pozbawione wyczucia i mnie to zdecydowanie zniechęca do zakupów w tym miejscu.
No ale skąd ona miała wiedzieć, że chcesz przetestować Angela a nie szukasz dla siebie jakichś perfum o określonych nutach? Może chciała pomóc w wyborze?

Myślę, że nie ma co też przesadzać w drugą stronę. W tym, że asystentka podchodzi i pyta, w czym może pomóc naprawdę nie ma nic słego, ani nietaktownego. Jak by nie podeszła to ktoś inny mógłby mieć żal, że został zignorowany/ zlekceważony. Wystarczy odpowiedzieć: "Nie, dziękuję" i uśmiechnąć się a asystentka zrozumie i odejdzie. Gdzie tu jest problem?
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-17, 16:55   #1607
liv87
Guerlain Lover
 
Avatar liv87
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 19 945
Dot.: Wątek plotkowy perfumowy część 3

Mi się często zdarza, że nie nawet nie podejdą i nie zapytają... mimo, że akurat wtedy potrzebuję ich pomocy... często tak mam w Sephorze, w Dougasie zazwyczaj podchodzą.
__________________
2024: 18

2023: 62

liv87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-17, 20:30   #1608
hatka
Zadomowienie
 
Avatar hatka
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1 718
Dot.: Wątek plotkowy perfumowy część 3

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
No ale skąd ona miała wiedzieć, że chcesz przetestować Angela a nie szukasz dla siebie jakichś perfum o określonych nutach? Może chciała pomóc w wyborze?



Myślę, że nie ma co też przesadzać w drugą stronę. W tym, że asystentka podchodzi i pyta, w czym może pomóc naprawdę nie ma nic słego, ani nietaktownego. Jak by nie podeszła to ktoś inny mógłby mieć żal, że został zignorowany/ zlekceważony. Wystarczy odpowiedzieć: "Nie, dziękuję" i uśmiechnąć się a asystentka zrozumie i odejdzie. Gdzie tu jest problem?

Dla mnie podbieganie z ofertą „pomocy” jak tylko przekroczę próg sklepu to narzucanie się. Argumentacja, że „może ktoś poczuć się zlekceważony” - a to, że ja czuję się napastowana, to nieistotne? Jak będę potrzebowała pomocy, to sama o nią poproszę, nie oczekuję, że w sklepie będą mnie obskakiwać. Może są tacy ludzie, ale jest i wielu takich, jak ja, którzy chcą mieć święty spokój - i tego reguły marketingu takich sklepów nie szanują. Ciekawe jest właśnie to, że - jak pisze liv - jak tej pomocy faktycznie potrzebuję, to akurat wtedy wszystkie konsultantki udają, że mnie nie widzą. Pomijam już to, że przy ich braku kompetencji, ta ich pomoc jest o kant d... rozczaś. Jeszcze mi się nie zdarzyło otrzymać sensownej odpowiedzi, gdy o coś pytałam.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Fragrantica
hatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-18, 07:09   #1609
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Wątek plotkowy perfumowy część 3

To ja miałam wczoraj taką przygodę z nadgorliwą konsultantką w sklepie Yces Richer; sto lat tam nie zachodzilam, ale coś z oferty mailingiwej mnie skusilo
No więc babka widząc moje zainteresowanie nową serią zapachów zaczęła na chvił trafił psikać mi przed nosem na blotery, ale to jeszcze spoko, najlepszy był komentarz: jak sie pani coś spodoba, to nawet mogę pani na skórę psiknąć!

Tak ogolnie to apeluję o wyrozumiałość dla tych biednych konsultantek; to taka niewdzięczna robota. Zwlaszcza w douglasie dość ciężkie warunki mają... mój znajomy student pracował w wakacje jako ochroniarz i szybko zrezygnował, napięcia i nieufna atmosfera, nic przyjemnego.
Inna sprawa, ze te glupie i niedyskretne komentarze. No ale to nie tylko w perfumeriach. Chyba czasem sie tworzy taka dziwna, familiarna w zlym znaczeniu atmosfera w sklepie, ze sobie obsluga niewiele robi z obecnosci klientów. Nie raz bylam swiadkiem jakichś mocno intymmych rozmowek miedzy babkami
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-10-18, 18:47   #1610
108c410e37025b61f70ac3abf4d6e10fd655bace_6584d32569b20
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 475
Dot.: Wątek plotkowy perfumowy część 3

[1=3eef048cd73ce499df76a24 f71dd01843bb9a910_6066507 21e0c8;87254414]Czyli już koniec tematu? Chciałaś poważnej dyskusji, a kiedy ci ktoś ją proponuje to już jej nie chcesz?


Może chociaż miej odwagę pociągnąć temat mojego rzekomego lobbowania na rzecz modów, jak takie głupoty wypisujesz to jakoś to uzasadnij. A nie obrzucisz kogoś gównem i koniec tematu[/QUOTE]
Mój wątek został po macoszemu wciśnięty po uważaniu.
W odpowiedzi na mój protest dowiedziałam się, ze żadne zmiany dotyczące sprzedaży na forum nie są przewidywane. Sam negatywnie odniosłeś się do tematu, sugerując mi taśmową produkcję postów w celu osiągnięcia 1000.
Ten wątek nie jest do tej dyskusji i nie chcę go zamulać do niczego nieprowadzącą gadaniną.Tutaj nie było zresztą zainteresowania tym tematem. Wydawało mi się, że w osobnym wątku zainteresowanie byłoby większe.
Natomiast ostatniego zdania z twojej wypowiedzi nie jestem w stanie skomentować -za dużo zawarłeś w nim negatywnych emocji.
Uznałam, że dalej nie ciągnę.
108c410e37025b61f70ac3abf4d6e10fd655bace_6584d32569b20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-18, 20:41   #1611
Hisoka
Zakorzenienie
 
Avatar Hisoka
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 6 041
GG do Hisoka
Dot.: Wątek plotkowy perfumowy część 3

Dziś napisałam Lucho komentarz na insta (zdjęcie z Lolita Lempicka EDP).
No i stwierdziłam, że może zadam pytanie też na wizażu :P

Złamał mi się "ogonek" od setki Lolity. Sporo płynu "dobrej daty" zostało we flakonie.

Jest jakiś patent na przeniesienie zawartości do innego flakonu?

Zastanawiałam się nad igłą i strzykawką, ale - po pierwsze - nie wiem czy igła "wyssa" zawartość z flakonu. Po drugie, czy kontakt z metalem nie będzie szkodliwy dla perfum.
__________________
Hisoka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-19, 12:28   #1612
3eef048cd73ce499df76a24f71dd01843bb9a910_606650721e0c8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 12 076
Dot.: Wątek plotkowy perfumowy część 3

[1=108c410e37025b61f70ac3a bf4d6e10fd655bace_6584d32 569b20;87260348]Mój wątek został po macoszemu wciśnięty po uważaniu.
W odpowiedzi na mój protest dowiedziałam się, ze żadne zmiany dotyczące sprzedaży na forum nie są przewidywane. Sam negatywnie odniosłeś się do tematu, sugerując mi taśmową produkcję postów w celu osiągnięcia 1000.
Ten wątek nie jest do tej dyskusji i nie chcę go zamulać do niczego nieprowadzącą gadaniną.Tutaj nie było zresztą zainteresowania tym tematem. Wydawało mi się, że w osobnym wątku zainteresowanie byłoby większe.
Natomiast ostatniego zdania z twojej wypowiedzi nie jestem w stanie skomentować -za dużo zawarłeś w nim negatywnych emocji.
Uznałam, że dalej nie ciągnę.[/QUOTE]Jaki fajny unik, najpierw kogoś oskarżasz o bycie podnóżkiem modów, a potem zarzucasz negatywne emocje. To się myśli co się pisze, akcja budzi reakcję. Prosiłaś o opinie, wyraziłem swoją, ale że była inna niż oczekiwana przez ciebie to musiałaś się pobawić w złośliwości i bezpodstawne oskarżenia.



Moderacja wytłumaczyła dlaczego wątek przeniosła, a ja sugeruję Ci nie łganie, bo brniesz w to, a ja nie przepadam za oczernianiem mnie. Gdzie ja Ci sugeruję taśmowe nabijanie postów? Ta sugestia, że 3 posty dziennie, to taśmowe nabijanie postów? Powagi. Rusz głową i przestań snuć teorie spiskowe, to już nie jest śmieszne, a żenujące.


Zabawne jest, że osoba, która nie chce być aktywna tak się troszczy o podforum i tak protestuje na niesprawiedliwości, no litości. Jakby to były takie złe zasady, to bądź pewna, że niejedna osoba by zwróciła na to uwagę, a póki co to tylko Ty bijesz pianę. Gdyby była potrzeba zmian w wątku o którym mowa, to sygnały dotarłyby do "góry", a że nie ma zainteresowania tematem, to można to odebrać jako brak potrzeby zmian.


Jeszcze uwaga do tego wciśnięcia wątku po macoszemu, bo widzę, że nadal nie dociera, że od tego jest wątek z pomysłami o podforum, aby tam zgłaszać uwagi. Nie obowiązuje Cię regulamin?

Proponuję Ci założyć forum i tam się rządzić wg uznania. wszyscy źli wokół, aby Ty dobra i z najlepszymi intencjami.


Cytat:
Napisane przez Hisoka Pokaż wiadomość
Dziś napisałam Lucho komentarz na insta (zdjęcie z Lolita Lempicka EDP).
No i stwierdziłam, że może zadam pytanie też na wizażu :P

Złamał mi się "ogonek" od setki Lolity. Sporo płynu "dobrej daty" zostało we flakonie.

Jest jakiś patent na przeniesienie zawartości do innego flakonu?

Zastanawiałam się nad igłą i strzykawką, ale - po pierwsze - nie wiem czy igła "wyssa" zawartość z flakonu. Po drugie, czy kontakt z metalem nie będzie szkodliwy dla perfum.
Chyba mi umknęło to pytanie na ynsta Jeśli chodzi o wyciągnięcie perfum z Lolity klasycznej to najprościej będzie strzykawką i ułamaną u nasady dość gruba igłą O tu masz filmik jak to zrobić https://www.youtube.com/watch?v=T35L2tg84Sk&t=91s Tylko ja jeszcze robię ciut inaczej (bo ten sposób czasem zawodzi, jak nie ma bardzo szczelnego połączenia między dzyndzlem flaszki a strzykawką). Ja zamiast naciskać ileśtam razy góra-dół, naciskam raz dość mocno strzykawką na dzyndzel flakonu i zwyczajnie tłokiem strzykawki odciągam zawartość flakonu do strzykawki. W 2 minuty można wysuszyć flakon
Czy kontak perfum z metalem może im zaszkodzić? Jeśli strzykawka i igła będą nowe to nie sądzę, wszak w szpitalach używają takich zestawów na bardziej wrażliwe substancje niż perfumy. Mam trochę odlewek robionych taka metoda i nie zaszkodziło im to.

Edytowane przez 3eef048cd73ce499df76a24f71dd01843bb9a910_606650721e0c8
Czas edycji: 2019-10-19 o 12:45
3eef048cd73ce499df76a24f71dd01843bb9a910_606650721e0c8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-19, 14:21   #1613
Fenris
Czekam na Ragnarok
 
Avatar Fenris
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 23 241
Dot.: Wątek plotkowy perfumowy część 3

Cytat:
Napisane przez Snowdrop_ Pokaż wiadomość
Ja bym wzięła gdyby to były Blackberry albo Redcurrant. Powiem Ci Fenris, że ta odlewka od Ciebie English Oak & Redcurrant to był najlepszy porzeczkowy zapach, jaki kiedykolwiek poznałam
In Love Again czy L'Ombre dans L'eau się nie umywają, chociaż też są dobre, ale porzeczka od Malone wymiata. Podobno nowe Miller Harris Lost in the City to coś podobnego i będę chciała przetestować.
Redcurrant jest super In Love Again też A tego Millera nie znam... Zaraz o nim poczytam.
Cytat:
Napisane przez hathayoga Pokaż wiadomość
Czy ktoś z was brał te Jo Malone z prenumeratą Forbesa?
Ja nie brałam. Mam jeszcze trochę Wood Sage.
[1=108c410e37025b61f70ac3a bf4d6e10fd655bace_6584d32 569b20;87247229]Cześć koleżanki i koledzy. Założyłam wątek na temat sprzedaży perfum na forum Perfumy. Ciekawa byłam, co generalnie sądzicie o zasadach sprzedaży. Mało ostatnio nowych treści na forum, posucha jakaś, więc dla rozruszania...
Ku mojemu zdumieniu wątek został przeniesiony- nie wiedzieć z jakiej paki- na Wspólne zakupy ( który dotyczy przecież rozbiórek , a nie sprzedaży) i włączony do wątku o pomysłach dotyczących funkcjonowania tegoż pod-forum.
Mój wątek stał się zwykłą wypowiedzią,która kompletnie straciła sens. Aha! Jeszcze komentarz od moderatora, ze to nie jest forum sprzedażowe.
Jeżeli wątek "Perfumy szukają nowego domu" na forum Perfumy nie jest wątkiem sprzedażowym, to czymże jest ? Poproszę moderatorów o wyjaśnienie, bo wydaje mi się, że przeniesienie założonego przeze mnie wątku to nadmierna ingerencja w treści Odechciewa się pisać.[/QUOTE]
Uważam, że to słuszna decyzja, że wątek został przeniesiony (jak Lucho pisał - mamy od takich pomysłów jeden zbiorczy wątek i wiele osób go subskrybuje).
Również nie widzę potrzeby zmian, jeśli chodzi o wątek sprzedażowy. Ze względu na to, że piszą tam stali bywalcy, można czuć się w miarę bezpiecznie. Na FB na przykład nie wiem co dostanę, bo nie znam większości osób i nie ma restrykcyjnych zasad/regulaminów.
Cytat:
Napisane przez pannajoanna71 Pokaż wiadomość
Chyba lepiej Ci będzie przenieść się na fragrę. Tam można normalnie sprzedawać
Nie można. Ja mam Fragrę od wielu lat, ale tam nie piszę. Dlatego nie mogę zakładać wątków sprzedażowych, nawet jakbym chciała.
[1=108c410e37025b61f70ac3a bf4d6e10fd655bace_6584d32 569b20;87251202]
Ależ myślę, że jest właśnie bardzo łatwo napisać trzy posty. szczególnie jak zakładam straganik i dopisuję codziennie post HOP, HOP.
Albo piszę gdy ktos kupił nowe perfumy
[/QUOTE]
Przyszłaś, żeby nas obrazić, czy co?
Tak, chwalimy się tu czasem nowymi nabytkami. I są fajne. I miłe.
Pewnie moje posty ze słowem "dziękuję" w rozbiórkowym też są jakimś nabijaniem na siłę?...
[1=108c410e37025b61f70ac3a bf4d6e10fd655bace_6584d32 569b20;87251202]
Jeżeli poza tym jest jeden wątek sprzedażowy, to dlaczego nie może być zmodyfikowany? Bo nie? Dlaczego nie można utworzyć drugiego?
[/QUOTE]
A po co drugi? Już ten jeden był utworzony z trudem, aż dziw, że się na niego góra zgodziła. Oby był jak najdłużej.
[1=108c410e37025b61f70ac3a bf4d6e10fd655bace_6584d32 569b20;87253847]Już tłumaczę, co nie było bez wpływu na ton mojej wypowiedzi.
Mam tu na myśli bana dla stewardesy. Przejrzałam pobieżnie te wątki, za które zdaje się została zbanowana
[...]
i o ile stewaresa bywała rzeczywiście brutalna i ostra, to uważam, że banowanie ciekawego forumowicza było karą przesadzoną i właśnie nadmierna ingerencją w treści. Moderatorzy mogą przerwać, uciąć, połączyć, ale też należy brać pod uwagę różne aspekty.

Na naszym forum Perfumy była osobą , która znała się na perfumach i jej wypowiedzi były bardzo przydatne {czasem z dużym dodatkiem chili, ale do przełknięcia}. Teraz szkoda, że jej nie ma.

Wygląda trochę jak nie na temat, ale dla mnie to miało spory związek.[/QUOTE]
Moim zdaniem nie ma to w ogóle związku z kwestią sprzedaży perfum przez "nowe" osoby.
Ale całkowicie się zgadzam z tym, że ta użytkowniczka została zbanowana niepotrzebnie i nie wiem w sumie za co. Nic nikomu nie zrobiła, z tego co czytałam. Każdy ma prawo do swoich poglądów.
Cytat:
Napisane przez madziullka Pokaż wiadomość
Zmienię temat bo ostatnio bardzo mnie coś zirytowało w perfumerii Douglas.
Też nie przepadam za chodzeniem do tej perfumerii. Bywały różne sytuacje, w których czułam się "gorzej" po wejściu tam, ale najgorsza była ta, kiedy weszły do Douglasa zapachy Jo Malone. Podekscytowana testowałam każdy zapach, aż w końcu podeszła do mnie jedna z pań i kazała zaprzestać psikania (a psikałam każdy zapach tylko po jednym razie!) - miałam sobie wąchać z korka (czy tam pałeczki czy co to było - coś niby nasączone zapachem, co wcale nie pachniało).
Sephora nie lepsza. Próbki robią z łaską i spojrzeniem jak na biedaka, albo wcale.
Cytat:
Napisane przez hatka Pokaż wiadomość
Kiedyś weszłam specjalnie, żeby przetestować nowego Angela. Więc prawie galopem biegnę do tej półki, żeby mnie tylko nie dopadła jakaś sprzedawczyni, zdejmuję tester, nadstawiam nadgarstek i już już miałam psikać, kiedy za sobą słyszę głosik "czy mogę w czymś pomóc?". Noż kurde, we wciśnięciu atomizera?

Na szczęście ten problem rozwiązano w Sephorze. Są dwa koszyki - jeden dla chcących pomocy, drugi dla samodzielnych
Choć też trochę bez sensu targać koszyk, jak się nie chce nic kupić.
Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
W tym, że asystentka podchodzi i pyta, w czym może pomóc naprawdę nie ma nic słego, ani nietaktownego. Jak by nie podeszła to ktoś inny mógłby mieć żal, że został zignorowany/ zlekceważony.
No właśnie. Nie przeszkadza mi podchodzenie. Czuję się właśnie dziwnie, kiedy nikt nie podchodzi - co ja jestem jakaś gorsza, brudna, śmierdząca, czy co?

Edytowane przez Fenris
Czas edycji: 2019-10-19 o 14:36
Fenris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-19, 20:15   #1614
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Wątek plotkowy perfumowy część 3

Treść usunięta
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-19, 22:42   #1615
Hisoka
Zakorzenienie
 
Avatar Hisoka
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 6 041
GG do Hisoka
Dot.: Wątek plotkowy perfumowy część 3

[1=3eef048cd73ce499df76a24 f71dd01843bb9a910_6066507 21e0c8;87261501]
Chyba mi umknęło to pytanie na ynsta Jeśli chodzi o wyciągnięcie perfum z Lolity klasycznej to najprościej będzie strzykawką i ułamaną u nasady dość gruba igłą O tu masz filmik jak to zrobić https://www.youtube.com/watch?v=T35L2tg84Sk&t=91s Tylko ja jeszcze robię ciut inaczej (bo ten sposób czasem zawodzi, jak nie ma bardzo szczelnego połączenia między dzyndzlem flaszki a strzykawką). Ja zamiast naciskać ileśtam razy góra-dół, naciskam raz dość mocno strzykawką na dzyndzel flakonu i zwyczajnie tłokiem strzykawki odciągam zawartość flakonu do strzykawki. W 2 minuty można wysuszyć flakon
Czy kontak perfum z metalem może im zaszkodzić? Jeśli strzykawka i igła będą nowe to nie sądzę, wszak w szpitalach używają takich zestawów na bardziej wrażliwe substancje niż perfumy. Mam trochę odlewek robionych taka metoda i nie zaszkodziło im to.[/QUOTE]


Dzięki

Korzystałam z tego flakonu "wbijając" sobie atomizer w miejsca aplikacji (ogonek nie urwał się równo), ale ostatnio przy tej metodzie perfumy rozpuściły mi lakier do paznokci, który spłynął mi po szyji (mocno napigmentowany)



Jak chodzi o kontakt perfum z metalem, to kiedyś gdzieś słyszałam, że zapach może się zmienić. Ale nie wiem czy to mit czy fakt. W sumie wiele rzeczy nie powinno mieć kontaktu z metalem (niektóre kosmetyki i żywność), dlatego zastanawiałam się nad tą teorią.
__________________
Hisoka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-20, 11:20   #1616
3eef048cd73ce499df76a24f71dd01843bb9a910_606650721e0c8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 12 076
Dot.: Wątek plotkowy perfumowy część 3

Cytat:
Napisane przez Hisoka Pokaż wiadomość
Dzięki

Korzystałam z tego flakonu "wbijając" sobie atomizer w miejsca aplikacji (ogonek nie urwał się równo), ale ostatnio przy tej metodzie perfumy rozpuściły mi lakier do paznokci, który spłynął mi po szyji (mocno napigmentowany)



Jak chodzi o kontakt perfum z metalem, to kiedyś gdzieś słyszałam, że zapach może się zmienić. Ale nie wiem czy to mit czy fakt. W sumie wiele rzeczy nie powinno mieć kontaktu z metalem (niektóre kosmetyki i żywność), dlatego zastanawiałam się nad tą teorią.
Hmmmmmmmmmmmmm, wiele rzeczy w życiu słyszeliśmy, jedne były prawdą inne mitami, a jeszcze inne głupotami. To, że ktoś coś gdzieś kiedyś powiedział, nie musi oznaczać, że to prawda, to raz. Nie bierzmy wszystkiego za wyrocznię. Ja nie tak dawno czytałem w kontekście perfum pewien materiał jednego mądrego chemika i napisał on, że z momentem pierwszego użycia perfum i wpuszczenia do flakonu powietrza już zaczynają zachodzić zmiany chemiczne w tych perfumach, że z czasem są coraz większe, aż do zepsucia. No tak, powietrze to wróg perfum, jednakże te zmiany przez długi czas są dla nas praktycznie niezauważalne, może jakiś psiak by to wyczuł, człowiek nie ma szans. No ale się zmienia, tak, zmienia, ale my tego nawet nie poczujemy. No a jak ktoś nie chce aby się zmieniały i juz zawsze były takie same to chyba tylko pozostaje nieotwieranie i cieszenie się nie zapachem, a widokiem perfum.


Mówisz, że metal MOŻE szkodzić perfumom, może i tak, nie mówię, że nie. Ale mówimy tu o igle, sterylnej, która jest wkłuwana w żyły, pobierana jest nią krew, jakby to był zły materiał, to ludzie poddawali by się kontaktowi z nim? Wiem, że zawsze się trafi ktoś kto wierzy w teorie spiskowe, że zewsząd chcą nas zabić czy inne rzeczy, nie mnie to oceniać, tylko bym chciał twardych dowodów.


Zobacz sobie ile rozbórek flakonów rozkręcanych (duże Fordy, uzupełnienia Muglera, Atelier Cologne, duże Creedy, Lutensy) miało miejsce, sam takie brałem, gdzie była stosowana igła i strzykawka, takie odlewki u mnie stoją nawet i 5 lat. Nawet mam flakony z których odciągałem płyn igłą i strzykawką (Fordy, Lutki, Creedy) i nic im nie jest, tylko trzeba je dobrze zakręcić potem. A jeszcze na dwie rzeczy zwrócę uwagę:
1. Miałem uzupełnienia czy travele do których były dodawane metalowe lejki, np Ford dał do przenośnego atomka 10 ml, Bottega do travela. Producent dawałby do zestawu coś co zaszkodzi jego produktowi i jednocześnie podkopie swoja reputację?
2. Jak się dobrze przyjrzysz mechanizmowi psikacza, to można się dopatrzeć w rurce metalową kulkę i sprężynkę, i zobacz, że perfumy się nie psują.


Możesz w tę teorię wierzyć i oglądać perfumy we flakonie, albo spróbować je wydostać w taki czy inny sposób. Nie ma co popadać w paranoję, to tylko kontakt kilkusekundowy, nie pozostawienie na 100 lat. Metal, metalowi nierówny, rtęć potrafi zaszkodzić w kilka minut, a styczność ze stalą chirurgiczną nic nam nie zrobi (pod warunkiem, że sobie nim ręki nie utniemy czy nie zaszyjemy wewnątrz nas).
3eef048cd73ce499df76a24f71dd01843bb9a910_606650721e0c8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-20, 18:52   #1617
Hisoka
Zakorzenienie
 
Avatar Hisoka
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 6 041
GG do Hisoka
Dot.: Wątek plotkowy perfumowy część 3

W sumie racja. Zresztą nie mam wyboru.
Zaopatrzę się w niezbędny ekwipunek i jak będę miała trochę czasu, to spróbuję przelać tą Lolitę.

Na razie mam jeszcze drugi flakon, ale wydaje mi się, że była reformulacja, bo parametry jakoś słabsze.
__________________
Hisoka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-20, 22:37   #1618
3eef048cd73ce499df76a24f71dd01843bb9a910_606650721e0c8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 12 076
Dot.: Wątek plotkowy perfumowy część 3

Cytat:
Napisane przez Hisoka Pokaż wiadomość
W sumie racja. Zresztą nie mam wyboru.
Zaopatrzę się w niezbędny ekwipunek i jak będę miała trochę czasu, to spróbuję przelać tą Lolitę.

Na razie mam jeszcze drugi flakon, ale wydaje mi się, że była reformulacja, bo parametry jakoś słabsze.
A nie możesz przełożyć tych dzyndzelków? Ze sprawnego na ułamany. Jak masz 2 flakony to czemu nie. No albo szukać kogoś kto ma pusty flakon i odda ten ułamany element. To ja zapytam o reformy. Wiadomo, że tę Lolitę wycofali, wprowadzili tę kanciastą, nuty ma dość podobne, a gdzieś na FB czytałem kilka opinii, że ona prawie identyko. Może ktoś od podzielić spostrzeżeniami?
3eef048cd73ce499df76a24f71dd01843bb9a910_606650721e0c8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-21, 15:49   #1619
Hisoka
Zakorzenienie
 
Avatar Hisoka
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 6 041
GG do Hisoka
Dot.: Wątek plotkowy perfumowy część 3

Moje obie flaszki są starą wersją i widzę różnicę (drugi flakon dostałam dużo, dużo później).
Jak chodzi o nową wersję, to po pierwszym teście, stwierdziłam, że to popłuczyny po Lolicie EDP
__________________
Hisoka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-21, 23:44   #1620
108c410e37025b61f70ac3abf4d6e10fd655bace_6584d32569b20
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 475
Dot.: Wątek plotkowy perfumowy część 3

Cytat:
Napisane przez Fenris Pokaż wiadomość

Uważam, że to słuszna decyzja, że wątek został przeniesiony (jak Lucho pisał - mamy od takich pomysłów jeden zbiorczy wątek i wiele osób go subskrybuje).
Również nie widzę potrzeby zmian, jeśli chodzi o wątek sprzedażowy. Ze względu na to, że piszą tam stali bywalcy, można czuć się w miarę bezpiecznie. Na FB na przykład nie wiem co dostanę, bo nie znam większości osób i nie ma restrykcyjnych zasad/regulaminów.
Trochę trwało zanim usiadłam do odpowiedzi, musiałam przejrzeć rzeczony wątek.
Wątek ten traktuje o rozbiórkach i problemach z nimi związanych i ma się nijak do problemu postawionego przeze mnie. Piszą w nim bywalcy i wyjadacze, ludzie doświadczeni z olbrzymią ilością postów. Nie uświadczysz tam nowicjuszy lub nieśmiałych czytaczy.
Praktycznie wszyscy maja ponad 1000 postów, a ich działania są związane z techniczną stroną rozbiórek.
W wątku plotkowym też nie uświadczysz mniej doświadczonych forumowiczów, bo myślę, że wstydzą się tu pisać, czują się za mało doświadczenie, aby zabierać głos.

A twoja wypowiedź, to wypowiedź osoby z uprawnieniami do sprzedaży. Dlaczego miałabyś chcieć coś zmieniać? No nie dziwię się, że nie chcesz.


Cytat:
Napisane przez Fenris Pokaż wiadomość

Przyszłaś, żeby nas obrazić, czy co?
Tak, chwalimy się tu czasem nowymi nabytkami. I są fajne. I miłe.
Pewnie moje posty ze słowem "dziękuję" w rozbiórkowym też są jakimś nabijaniem na siłę?...
Obrazić WAS ? A kto to jesteście Ci MY? Też robię czasem . i
Wyrwałaś z kontekstu, nie doczytałaś, a moja strata......
Cytat:
Napisane przez Fenris Pokaż wiadomość
A po co drugi? Już ten jeden był utworzony z trudem, aż dziw, że się na niego góra zgodziła. Oby był jak najdłużej.
Można by filozoficznie zapytać, czy tylko mężczyźni powinni decydować o prawie do aborcji?
108c410e37025b61f70ac3abf4d6e10fd655bace_6584d32569b20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-03-05 10:58:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:49.