Przezroczyste włosy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-06-09, 13:21   #1
danio_96
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 2

Przezroczyste włosy


Cześć
Ostatnio u siebie zauważyłem przezroczyste włosy na głowie. Mam 20 lat.
Przypomniałem sobie, że pojawienie się ich może być spowodowane stosowaniem maści epiduo, stosowałem ją ok 5 msc, kiedyś niechcący dotknąłem tą maścią przypadkowo włosy. Pamiętam, że ta maść odbarwiła mi niebieski T-shirt, z niebieskiego zrobił się biały :/ Od tego czasu włosy kilka razy obcinałem, a problem nadal występuję. Maść zawiera nadtlenek benzoilu, który niestety odbarwia włosy. Co mogę zrobić, aby zapobiec temu problemowi?
Pozdrawiam
danio_96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-09, 14:37   #2
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Przezroczyste włosy

Cytat:
Napisane przez danio_96 Pokaż wiadomość
Cześć
Ostatnio u siebie zauważyłem przezroczyste włosy na głowie. Mam 20 lat.
Przypomniałem sobie, że pojawienie się ich może być spowodowane stosowaniem maści epiduo, stosowałem ją ok 5 msc, kiedyś niechcący dotknąłem tą maścią przypadkowo włosy. Pamiętam, że ta maść odbarwiła mi niebieski T-shirt, z niebieskiego zrobił się biały :/ Od tego czasu włosy kilka razy obcinałem, a problem nadal występuję. Maść zawiera nadtlenek benzoilu, który niestety odbarwia włosy. Co mogę zrobić, aby zapobiec temu problemowi?
Pozdrawiam
Używałeś Benzacne na skórę głowy? Jeśli to był tylko przypadkowy, jednorazowy kontakt już wyrośniętego włosa na jego długości z tą maścią, to nie ma to żadnego znaczenia dla włosów, które będą potem wyrastać w tym samym miejscu, włos nie ma żadnej "pamięci" tego, co mu się przydarzyło na jego długości jak już wyrósł, inaczej wystarczyłoby tylko raz w życiu np ufarbować włosy i one by sobie już potem zawsze rosły w takim kolorze.
Może włosy Ci po prostu zaczęły siwieć, lub do tego jeszcze robią się cienkie i stąd ten efekt. Musiałbyś iść na badanie trychologiczne, to by dało więcej informacji nt rzeczywistego stanu tych "innych" włosów.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-10, 17:33   #3
danio_96
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 2
Dot.: Przezroczyste włosy

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Używałeś Benzacne na skórę głowy? Jeśli to był tylko przypadkowy, jednorazowy kontakt już wyrośniętego włosa na jego długości z tą maścią, to nie ma to żadnego znaczenia dla włosów, które będą potem wyrastać w tym samym miejscu, włos nie ma żadnej "pamięci" tego, co mu się przydarzyło na jego długości jak już wyrósł, inaczej wystarczyłoby tylko raz w życiu np ufarbować włosy i one by sobie już potem zawsze rosły w takim kolorze.
Może włosy Ci po prostu zaczęły siwieć, lub do tego jeszcze robią się cienkie i stąd ten efekt. Musiałbyś iść na badanie trychologiczne, to by dało więcej informacji nt rzeczywistego stanu tych "innych" włosów.
Tak, to był przypadkowy kontakt.
Wcześniej miałem czarne włosy, więc to raczej niemożliwe że z dnia na dzień stało się takie coś :/
Nie wiem czy to był kontakt z jednym włosem, ale raczej nie. Te przezroczyste pojawiły się tylko w tym miejscu gdzie włosy miały kontakt z tą maścią.
Dzięki za odpowiedź.
danio_96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-13, 13:48   #4
AAAnka
Wtajemniczenie
 
Avatar AAAnka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 2 323
Dot.: Przezroczyste włosy

Może to siwe włosy?"Siwe włosy" są właśnie bez barwnika i mogą pojawić się w Twoim wieku a nawet wcześniej. Być może dopiero je zauważyłaś a fakt że pojawiają się w tym samym miejscu to potwierdza...
AAAnka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-01, 13:21   #5
adziakf
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 30
Dot.: Przezroczyste włosy

tez myśle,że moga byc to siwe włosy. Siwnienie nie jest zależne od wieku i często występuje na tle nerwowym
adziakf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-08-01 14:21:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:01.