Czy fryzjer w ramach reklamacji zwróci pieniądze?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-01-19, 16:13   #1
doottka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 11

Czy fryzjer w ramach reklamacji zwróci pieniądze??


dot.żółtych włosów(...) bylam, pytałam czy sie da i mowila ze tak . teraz mam żółto - pomaranczowe włosy!!! czy jak złoze rekl. odda mi pieniądze?? art.637 podobno. z góry dzięki!!!!!
doottka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-19, 18:21   #2
basienka:)
Raczkowanie
 
Avatar basienka:)
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: daleko stąd:)
Wiadomości: 329
Dot.: Czy fryzjer w ramach reklamacji zwróci pieniądze??

szczerze w to wątpię. Chyba że to jakiś naprawdę w porządku fryzjer. Zawsze się znajdzie jakiś wykręt. No i czy masz paragon???Bo bez paragonu nic mu nie udowodnisz, a ja na przykład nigdy od fryzjera nie dostałam paragonu.
basienka:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-19, 18:49   #3
doottka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 11
Dot.: Czy fryzjer w ramach reklamacji zwróci pieniądze??

dzieki za odpis, tak to juz jest nie do konca sprawidliwie moze sama cos zrobie z tym pomarańczem.... moze ktos wie jaka farba lub firma jest dobra??? z gory dzięki
doottka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-19, 20:36   #4
aniolek19
Raczkowanie
 
Avatar aniolek19
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: zielony pokój
Wiadomości: 359
Dot.: Czy fryzjer w ramach reklamacji zwróci pieniądze??

Cytat:
dot.żółtych włosów(...) bylam, pytałam czy sie da i mowila ze tak . teraz mam żółto - pomaranczowe włosy!!! czy jak złoze rekl. odda mi pieniądze?? art.637 podobno. z góry dzięki!!!!!
Powinni oddać Ci kasę,ponieważ nie dotrzymali umowy,a wiec w ramach rekompensaty powinni Ci oddac kasę lub poprawic.Haczyk jest taki,ze nie moze upłynąć za wiele czasu od momentu"zdarzenia"a Ty powinnaś posiadać paragon.No i oczywiście,żeby oni nie powiedzieli"że pani chciała tak-zrobilismy,a teraz sie pani odwidziało"(!)
Spróbuj zapytać-poprosic fryzjerke na bok,zachwalic salon a przy tym byc konkretna i nie dać sie zbic z tropu!mozesz tez napisać do obrońcy praw konsumentów!powodzenia!a i nie zaszkodzi wspomnieć,ze gdy nie zachowaja sie uczciwie spadnie im poziom klienteli
aniolek19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-19, 20:56   #5
puma71
Raczkowanie
 
Avatar puma71
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 83
Dot.: Czy fryzjer w ramach reklamacji zwróci pieniądze??

Ja tez mialam taka sytuacje,ze zamiast brazowych pasemek,balejage wyszly od skory rude adalej brazowe,wygladalo to koszmarnie.Poszlam po 2 dniach i bardzo grzecznie ale bardzo stanowczo poprosilam o rozmowe z szefowa,ktora zawolala 2 dziewczyny ktore bardzo milo sie mna zajely,co chwila padaly pytania czy jestem zadowolona,pozniej super wymodelowano wyprostowano i przeproszono.Niby wszystko ok,ale juz mi sie odechcialo pasemek i juz mam cale brazowe,ai tak podobno balejage jest nie modny.Pozdrawiam i zycze powodzenia
puma71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-20, 10:24   #6
Shiloh_
Raczkowanie
 
Avatar Shiloh_
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 35
Dot.: Czy fryzjer w ramach reklamacji zwróci pieniądze??

Zanim zaczniesz sama ratowac wlosy, idz do fryzjera i sprobuj przynajmniej powalczyc. Uwazam, ze jest duza szansa, ze moze sie udac, nawet jesli nie masz paragonu. Zycze powodzenia, pozdrawiam.
__________________
Femina instrumentum diaboli....hę?
Shiloh_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-20, 10:54   #7
Kalex
Zakorzenienie
 
Avatar Kalex
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 6 303
GG do Kalex
Dot.: Czy fryzjer w ramach reklamacji zwróci pieniądze??

Może, ale nie musi Ci zwrócić pieniędzy- może zamiast zwrotu pieniędzy naprawić Ci ten kolor i nic nie bedziesz a to płacić, chyba, że już nie chcesz się tam pojawiać i wolisz zwrot kasy, a kolor chcesz u inego fryzjera naprawić Oczywiście, musisz mieć paragon - nie wiem czy go masz, część zakładów go daje, część nie, więc jeśli masz paragon to nie ma problemu. Jeśli natomiast go nie masz to zawsze możesz pójść do tego zakładu i powiedziec o co chodzi, jak się nazywasz, kiedy bylaś i niech sobie sprawdzą w swoim komputerze czy zeszycie, że faktycznie w takim a takim dniu bylaś u nich w salonie.
Prawo do reklamacji masz jak najbardziej, a jesli jeszcze paragon posiadasz to leć do tego salonu szybko Faktycznie, tutaj może mieć zastosowanie art. 637 kc, bo bedąc u fryzjera zawierasz z nim umowę o dzieło: art.627:Przez umowę o dzieło przyjmujący zamówienie zobowiązuje się do wykonania oznaczonego dzieła, a zamawiający do zapłaty wynagrodzenia.czyli w tym przypadku fryzjer jest zobowiązany do wykonania dzieła, jakim jest fryzura, a Ty jesteś zobowiązana do zapłaty za to. Fryzjer wykonał fryzurę, Ty zapłaciłaś, ale nie jest z jej efektu zadowlona, więc zart 637:§ 1. Jeżeli dzieło ma wady, zamawiający może żądać ich usunięcia, wyznaczając w tym celu przyjmującemu zamówienie odpowiedni termin z zagrożeniem, że po bezskutecznym upływie wyznaczonego terminu nie przyjmie naprawy. Przyjmujący może odmówić naprawy, gdyby wymagała nadmiernych kosztów.§ 2. Gdy wady usunąć się nie dadzą albo gdy z okoliczności wynika, że przyjmujący zamówienie nie zdoła ich usunąć w czasie odpowiednim, zamawiający może od umowy odstąpić, jeżeli wady są istotne; jeżeli wady nie są istotne, zamawiający może żądać obniżenia wynagrodzenia w odpowiednim stosunku. To samo dotyczy wypadku, gdy przyjmujący zamówienie nie usunął wad w terminie wyznaczonym przez zamawiającego.
Czyli zgodnie z tym zapisem z paragrafu 1, powinnaś iść do fryzjera i żądać usunięcia wady, jaką są żółto-pomarańczowe włosy - nie żądać pieniędzy, ale naprawy. To musza Ci uczynić i nie możesz nic za to zapłacić.
Powołaj się w razie czego na te dwa artykuły, zazwyczaj to działa na fryzjerów, którzy myślą (nie wszyscy, ale część) że wszystko jest ok i mogą Ci wmawiać, że masz przecież piękne włosy Jak będziesz stanowcza i pokażesz im w kc te artykuły i to nie fryzjerkom, tylko szefowej/szefowi to na pewno podziała

edit- dokładnie to powinnaś powołac się na rt.627 i art.636 w związku z art. 637! art. 636 kc: § 1. Jeżeli przyjmujący zamówienie wykonywa dzieło w sposób wadliwy albo sprzeczny z umową, zamawiający może wezwać go do zmiany sposobu wykonania i wyznaczyć mu w tym celu odpowiedni termin. Po bezskutecznym upływie wyznaczonego terminu zamawiający może od umowy odstąpić albo powierzyć poprawienie lub dalsze wykonanie dzieła innej osobie na koszt i niebezpieczeństwo przyjmującego zamówienie.
§ 2. Jeżeli zamawiający sam dostarczył materiału, może on w razie odstąpienia od umowy lub powierzenia wykonania dzieła innej osobie żądać zwrotu materiału i wydania rozpoczętego dzieła.

to tyle z prawniczego punktu widzenia, choć prawo cywilne nie jest moją działką i go nie lubie
Kalex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-01-20, 11:07   #8
pani_sylwia
Raczkowanie
 
Avatar pani_sylwia
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 267
Dot.: Czy fryzjer w ramach reklamacji zwróci pieniądze??

Podpisuję się pod tym co napisała Kalex ,ale najpierw próbowałabym po dobroci ,najlepiej właśnie do samej szefowej i wyjaśnić sytuację ,zapytać czy sama chodziłaby w takich włosach- tak po ludzku wziąć ją na litość ,ale jeśli będzie stanowczo odmawiać to zmienić argumentację właśnie na taką jak napisała Kalex .
A najlepiej wtedy powiedz że żądasz spisania reklamacji na usługę -to może śmiesznie brzmi ,ale każdy sprzedawca i usługodawca ma obowiązek przyjąć
reklamację -myślę że to powinno ostatecznie zakończyć spór tylko wtedy radziłabym wziąć pieniądze i szukać innego fryzjera
pani_sylwia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-20, 11:12   #9
pani_sylwia
Raczkowanie
 
Avatar pani_sylwia
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 267
Dot.: Czy fryzjer w ramach reklamacji zwróci pieniądze??

Aha i jeszcze jedno ,z tego co pamiętam z ustawy- a nie wszyscy to wiedzą-w takiej sytuacji jak doottka nie musi mieć paragonu -wystarczy że ma świadków na to że istniało takie zdarzenie (tu farbowanie) Kalex popraw mnie jeśli to nieprawda ale pamiętam że taki fragment utkwił mi w pamięci bo pomyślałam że kompletnie nikt z tego nie korzysta bo nie wie.A dotyczyło to niezgodności towaru z umową ,więc to się chyba odnosi też do umowy takiej jak ta?
pani_sylwia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-20, 11:16   #10
Kalex
Zakorzenienie
 
Avatar Kalex
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 6 303
GG do Kalex
Dot.: Czy fryzjer w ramach reklamacji zwróci pieniądze??

1. zawsze trzeba najpierw spróbowac porozmawiac normalnie, po ludzku () z szefową, ale własnie jakby była bardzo uparta itp. to wtedy rzucić jej przepisami
2. sylwia - zastrzeliłaś mnie faktycznie coś pamiętam, że można mieć świadków, ale wtej chwili konkretnie nie pamiętam, bo jak pisałam cywil to zupełnie nie moja bajka ale zaraz sprawdzę w kodeksie

edit- jeju nie mogę znaleźc tego zapisu, wiem tylko ilu swiadków musi być przy testamencie ale nie wiem czemu, ale chodzi mi po głowie dwóch świadków chociaż miejmy nadzieję, że właścicelka tego zakładu będzie normalną osobą i poprawią jej fryzurę zwyczajnie w ramach reklamacji i doottkka nie będzie musiała po takie metody sięgać
Kalex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-20, 11:28   #11
pani_sylwia
Raczkowanie
 
Avatar pani_sylwia
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 267
Dot.: Czy fryzjer w ramach reklamacji zwróci pieniądze??

He,he ja to znam z autopsji ponieważ pracuję w handlu i miałam sytuację,że klient reklamował towar z tytułu niezgodności i nie miał paragonu ,ale zagiął mnie tym przepisem i rzeczywiście jest taki fragment ,ale to będzie w przepisach dotyczących ściśle handlu.

Ale jeśli fryzjerowi zależy na dobrej opinii to Doottka nie powinna mieć problemu bo jak to w handlu : 1 źle obsłużony klient to strata 10 potencjalnych.
pani_sylwia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-01-20, 11:38   #12
Kalex
Zakorzenienie
 
Avatar Kalex
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 6 303
GG do Kalex
Dot.: Czy fryzjer w ramach reklamacji zwróci pieniądze??

Cytat:
Napisane przez pani_sylwia Pokaż wiadomość
He,he ja to znam z autopsji ponieważ pracuję w handlu i miałam sytuację,że klient reklamował towar z tytułu niezgodności i nie miał paragonu ,ale zagiął mnie tym przepisem i rzeczywiście jest taki fragment ,ale to będzie w przepisach dotyczących ściśle handlu.
aaa to widzisz jak znasz to z autopsji to tym bardziej gdzieś to jest zapisane
tylko, że to może być napisane nie w kc tylko w jakiejś ustawie
Kalex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-20, 13:00   #13
gaga
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gliwice/Bergkamen DE
Wiadomości: 6 286
GG do gaga
Dot.: Czy fryzjer w ramach reklamacji zwróci pieniądze??

2. Jeżeli zamawiający sam dostarczył materiału, może on w razie odstąpienia od umowy lub powierzenia wykonania dzieła innej osobie żądać zwrotu materiału i wydania rozpoczętego dzieła.
zazwyczaj frzyjer nie odpowiada za to wyjdzie z powierzonego materialu, tym bardziej jezeli ,proponuje klientowi swoj, poneiwaz nie pracuje ty,ktory klient przniosl..
a tak wracajac do tematu, jezeli fryzjer zapenil zekolor wyjdzie, kleint nie ukryl ze wlosy byly np farbowane wczesniej ..(choc to akurat fryzjer powinien dokladnie rozpoznac!)to fryzjer musi doprowadzic do tego aby, zrobic taki kilor jaki mial byc! bez uszczerbku na wlosach
fryzjer nie musi oddac pieniedzy, ma prawo do poprawki, oczywiscie jezeli po tym sie nie uda uzyskac koloru jaki byl umowiony, powinien zwrocic za farbowanie,tylko za farbowanie jezeli bylo wykonane strzyzenie i do tego klient nie mial zastrzezenia,fryzjer moze odliczyc sobie za ta usluge
ale tak wogole to zazwyczaj fryzjer nie targuje sie , tylko stara jak moze zeby naprawic bald i zeby klient byl zadowolony
nie w kazdym salonie sa kasy fiskalne, wiec nie zawsze daje sie paragon, mozna dostac rachunek, ito w kazdym salonie, alenie zawsze klient tego wymaga, wydawanie rachunku nie jest obowiazkiem fryzjera , wydanie paragonu tak,
ale podkreslam jeszcze raz, nie wydaje mi sie zeby robiono jakikolweik problem z poprawkami, co moze sie zdarzyc...
wiec nie widze tu zadnego problemu
poprostu idz tej fryzjerki i powiedz co masz powiedziec, nei widze tez potrzeby robienia awantury? (jeszcze nie spotkalam sie z tym zeby awantura bez potrzeby zalatwic cokolwiek pozytwnie) jakby oczywiscie fryzjerka nie zachowala sie odpowiednio, to od rau nie dyskutujac z nia wiecej ,idz do wlasciciela salonu
__________________
gaga
gaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-20, 15:31   #14
doottka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 11
Dot.: Czy fryzjer w ramach reklamacji zwróci pieniądze??

dzięki za wszystko dziewczyny ( kobietki ) ZROBILA mi na to balejaz i wygladam o niebo lepiej!!!!doplacilam 20zl.Ale jest dobrze, mam blond i gdzie niegdzie zagubione lekko zołtawe włosy. PS. oplaca sie isc robic reklamacje!!!!!!!
doottka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-20, 19:18   #15
gaga
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gliwice/Bergkamen DE
Wiadomości: 6 286
GG do gaga
Dot.: Czy fryzjer w ramach reklamacji zwróci pieniądze??

to swietnie ze jestes zadowolona, dziwi mnie tylko fakt ze doplacilas cokolwiek .....
__________________
gaga
gaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-22, 08:40   #16
pani_sylwia
Raczkowanie
 
Avatar pani_sylwia
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 267
Dot.: Czy fryzjer w ramach reklamacji zwróci pieniądze??

No ja też nie bardzo rozumiem dlaczego dopłacałaś skoro wina leżała po stronie fryzjera.
No ale trudno ,najważniejsze że wszystko załatwiłaś
pani_sylwia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:00.