Farba spłynęła...Pomocy:( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-01-22, 11:56   #1
subtelle
Raczkowanie
 
Avatar subtelle
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 374
Unhappy

Farba spłynęła...Pomocy:(


Witam Was serdecznie. Potrzebuję pomocy.
2 tygodnie temu wybrałam się do fryzjerki z zamiarem zmiany koloru z jasnego Baleyage [blond+ brąz] na jednolity brąz. Fryzjerka zrobiła sobie samowolkę, bo jak stwierdziła po fakcie : "nie wyobrażała sobie mnie w ciemnych włosach" Zamiast koloru brąz, nałożyła mi coś a la Cappucino. Kolor wyszedł całkiem znośny, poza odrostami. Mój naturalny kolor zafarbował się na wściekły rudy. Pani przyznała się do eksperymentu, a ja zażądałam poprawienia tego, co wyszło. Nałożyła drugi raz farbę, głównie na odrosty. Efekt był ładny, jasno-brązowe włosy. Wyszłam zadowolona. Tylko, że... Minął tydzień, a mnie spłynęła cała farba.... I teraz mam ponownie blond włosy, a moje naturalne odrosty są znów rude. Wygląda to fatalnie...
Dziś jestem umówiona wstępnie do innej fryzjerki na farbowanie. Tylko mam wątpliwości, czy to nie za wcześnie...? Wychodziłoby, że to trzecie nakładanie farby w ciagu 2 tygodni... Proszę mi powiedzieć, co mam zrobić? Nie mogę czekać z tymi rudymi włosami kolejnych 3 tygodni... pracuję, a te włsoy straszą....a szampon koloryzujący schodzi mi po 3 myciach... [myję włosy codziennie]...
Czy mogę zafarbowac je kolejny raz?
Pomocy...
subtelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-22, 12:32   #2
Nikita-v
Zadomowienie
 
Avatar Nikita-v
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 693
Dot.: Farba spłynęła...Pomocy:(

nie jestem ekspertką od fryzjerstwa.. ale to normalne że ciemna farba się wypłukała. niestety zawsze tak jest jeśli na rozjaśniane włosy damy ciemna farbę.
Ja również całkiem niedawno zmieniłam kolor z popielatego jasnego blondu na gorzką czekoladę.
Kolor wyszedł bez zarzutu ale niestey po dwóch tygodniach zmył się prawie całkowicie. Wczoraj drugi raz nakładałam farbę. Dziewczyny pisały, że zmywać się bedzie tak do 3 farbowań/
Jeśli znów chcesz nałożyć farbę pamiętaj o odzywkach do włosów. Ja nakładam codziennie odżywkę Wax lub Kallos conajmniej na 0,5 do 1 godziny i jak narazie nie widać zgubnych skutków farbowania.
Teraz mam nadzieje ze farba utrzyma się dłuzej i nie bede musiała znów ich katować
Nikita-v jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-22, 12:42   #3
subtelle
Raczkowanie
 
Avatar subtelle
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 374
Unhappy Dot.: Farba spłynęła...Pomocy:(

Dziękuję Ci serdecznie za poradę Ja na pewno nie zrezygnuję z farbowania na ciemno, bo moje włosy nie przeżyją dalszego rozjaśniania. A poza tym bardzo podobają mi się brązowe włosy...Tylko nie wiem, czy odczekać jeszcze 2-3 tygdonie, czy mogę już teraz nałożyć kolejną farbę... Czy 3 farbowania w przeciągu 2 tygodni, to nie za dużo?
subtelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-22, 13:11   #4
Mariti
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 2 431
Dot.: Farba spłynęła...Pomocy:(

Odrosty zafarbowało Ci na rudo bo ich kolor był za ciemny w stosunku do użytej farby. Z reszty farba spłynęła bo rozjaśniane włosy nie mają w sobie pigmenru totez barwnik farby nie ma się czego " doczepić". Taki stan rzeczy może trwac kilka farbowań.
Co do częstotliwości, jeśli jesteś bardzo zawiedziona a włosy są w miarę dobrym stanie możesz ( choc powinno się zatrzymywac conajmniej trzytygodniowy odstęp) je zafarbować. Używaj jednak dobrych kosmetyków do pięlęgnacji np Loreal Absolut lub Loreal Intense Repair.
Niestety aby brązik był ładny i równomierny na całych włosach powinien być tak ciemny jak Twoje odrosty lub ciemniejszy, w innym razie będzie idac różnice między odrostami a resztą włosó , która wczesniej była rozjaśniana.
__________________
"Well-behaved women rarely make history."

Marilyn Monroe
Mariti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-22, 13:25   #5
subtelle
Raczkowanie
 
Avatar subtelle
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 374
Unhappy Dot.: Farba spłynęła...Pomocy:(

Brąz w efekcie był o ton, może dwa ciemniejszy niż moje naturalne włosy.
Nie wiem, co zrobić. Może pojadę do tej fryzjerki i po prostu zapytam, co zrobić...
Niech obejrzy moje włosy, w jakim są stanie, itd...
Może faktycznie nie ma się co napalać... Może warto pomęczyć się jeszcze z tym kolorem... i zafarbować za tydzień, dwa...
Tylko zasmucił mnie fakt, że to może trwać kilka farbowań... zachciało mi się ciemnych włosów... ale babie nie dogodzisz

W każdym razie...
Ślicznie Wam dziękuję
subtelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-22, 13:35   #6
Mariti
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 2 431
Dot.: Farba spłynęła...Pomocy:(

Kilka farbowań to oczywiście określenie " na oko" wszystko zalezy od Twoich włosów ( w jakim są stanie - o dziwo bardziej zniszczone włosy szybciej i intensywniej przyjmują barwniki, ile razy rozjaśniałaś przed przyciemnieniem itp) Tak więc trudno powiedzieć ile to potrwa , ale cierpliwości i uzyskasz efekt o jaki Ci chodzi
__________________
"Well-behaved women rarely make history."

Marilyn Monroe
Mariti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-22, 13:48   #7
subtelle
Raczkowanie
 
Avatar subtelle
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 374
Dot.: Farba spłynęła...Pomocy:(

Rozjaśniałam 7 lat. Z reguły był to baleyage. Moje naturalne włosy mają kolor ciemno blond, jednak jest to taki mysi odcień, słowem - nijaki.
Po ostatnim baleyage odczekałam troszkę [ostatni raz były rozjaśniane w maju 2006]. Zdążyły troszkę się zregenerować. Obcięłam ich sporo - to tez pewnie miało duży wpływ. Teraz są w nienajgorszej kondycji, choć do ideału im dużo brakuje Jedak, jak widać - ciemny kolor ich nie lubi
Chyba troszkę odczekam z tym farbowaniem...
subtelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-01-23, 08:47   #8
subtelle
Raczkowanie
 
Avatar subtelle
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 374
Thumbs up Dot.: Farba spłynęła...Pomocy:(

Farba nałożona. Tym razem Matrix, odcień czekoaldowego brązu. Teraz tylko trzymać kciuki, by się nie zmył. Pani fryzjer powiedziała, że żadna farba nie wypłucze się aż tak! Nawet na platynowym blondzie farba trzyma, wyblaknie -owszem, ale nie zmyje się całkiem po tygodniu.
Teraz trzymajcie kciuki za trwałość
Jak niewiele potzreba, by kobiecie poprawić humor...
subtelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:29.