Męski salon dla kobiet? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-09-13, 09:20   #1
JackieJackson
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 1

Męski salon dla kobiet?


Dzień dobry. Jestem kobietą, która pragnie ściąć włosy na "faceta", ale niestety większość fryzjerów dla kobiet próbuje mi za cholerę ściąć na kobiecych fryzury, a mojej koleżance już parę razy zrobili okrutnie nie przyjemne fryzury, żeby tylko mogła wyglądać odrobinę kobieco.

Rzecz w tym, że prawdopodobnie obydwie nigdy nie czułyśmy się kobietami i chcemy poeksperymentować i sprawdzić, czy to może chodzić o to, że jesteśmy transgender.

Stąd moje pytania:

Czy fryzjer w salonie fryzjerskim dla mężczyzn może mi odmówić usługi, jeśli jestem kobietą, a chcę mieć męską fryzurę?

Oraz czy mógłby mi odmówić, gdyby wiedział, że jestem gender?

Prosiłabym o brak odpowiedzi o tym, że to tylko wymysły, szaleństwo etc. ponieważ póki co obcinam włosy, a nie piersi.

Dziękuję.
JackieJackson jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-13, 14:15   #2
Filifjonka
Raczkowanie
 
Avatar Filifjonka
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 290
Dot.: Męski salon dla kobiet?

Pierwszy raz spotykam się z tym, że ktoś tak na siłę robi kobiece fryzury. Jak jakiś czas temu musiałam drastycznie obciąć włosy, bo poprzedni fryzjer mi zepsuł fryzurę, to po prostu powiedziałam, że tak krótko by został sam odrost i wyglądałam męsko. Nawet jak widziałam gdzieś w mieście swoje odbicie w szybie to zastanawiałam się co to za chłopak i po chwili dotarło do mnie, że to ja, chociaż akurat ja nie czułam się z tym dobrze. Raz też ktoś myślał, że jestem chłopakiem (teraz włosy odrosły już trochę i wiem, że ja się źle czuję w krótkich włosach). A już dawno temu jak chciałam obciąć włosy na krótko to fryzjerka pytała się, czy na męsko.
Może po prostu powiedz, że chcesz bardzo krótko, to samo z siebie wyjdzie na męsko, pokaż zdjęcie. Możesz spróbować pójść do salonu dla mężczyzn, znam dziewczynę, która poszła i jej fryzjer nie odmówił.
Filifjonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-18, 10:14   #3
czekoladowamichalka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 9
Dot.: Męski salon dla kobiet?

Ja również zawsze mam problem ze zbyt męskimi fryzurami, a nie zbyt damskimi! Przynieś do fryzjera zdjęcie fryzury takiej, jaką chcesz mieć i pilnuj, żeby ścinał Cię dobrze, zgodnie z Twoim życzeniem. No i zastanów się, czy to na pewno wina fryzury... Bo jeśli masz dziewczęcą lub kobiecą twarz to w każdej fryzurze będziesz wyglądać - mniej lub bardziej - dziewczęco lub kobieco.
czekoladowamichalka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-19, 13:41   #4
Marlenn872
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 1
Dot.: Męski salon dla kobiet?

Moja koleżanka miała bardzo podobną sytuację do Twojej. Tzn. chciała po prostu ściąć długie włosy na krótko, zrobić bardziej męską fryzurę. Bo miała taką potrzebę. Poszła do fryzjera męskiego i bez problemów ) Wiadomo powiedziała o co chodzi w salonie fryzjerskim ale nie robili problemów - bo włosy to włosy czy męskie czy kobiece.
Marlenn872 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-10, 16:27   #5
UzytkownikAnonimowy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 15
Dot.: Męski salon dla kobiet?

Ja też tego nie rozumiem. Chodzę do tej samej fryzjerki, co mój facet. Jakiś czas temu zaproponowała, że zrobi nam identyczną fryzurę. W tym celu najpierw zapuściła trochę włosy mojemu facetowi na około 15cm. A mi ścięła na boba do 15 cm. Potem poszliśmy razem na wizytę do niej. Wygoliła nam boki i tył głowy, a długie włosy na górze zaplotła nam w warkoczyki francuskie. Byliśmy trochę w szoku, szczególnie on , ale spodobało nam się to. Potem nosiliśmy jeszcze kilka innych wspólnych fryzur, np. identyczne wygolone wzorki. Skończyło się na prawdziwie męskiej fryzurze: oboje mieliśmy włosy zgolone maszynką między 2-6mm na całej głowie, z wyciętym przedziałkiem (brzytwą), lol.
Męski salon dla kobiet? TAK!
UzytkownikAnonimowy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-10, 18:23   #6
_Pixie_
Zadomowienie
 
Avatar _Pixie_
 
Zarejestrowany: 2016-10
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 1 926
Dot.: Męski salon dla kobiet?

Na stronach salonów powinna być informacja w przypadku, gdy np. nie wpuszczają kobiet, jeśli jej nie ma, to myślę, że nie powinno być problemu. Jeśli wybierzesz fryzjera z barberem (zwykle to są właśnie najbardziej męskie salony), to zwyczajnie napisz, że marzysz o typowo męskiej fryzurze i czy Cię przyjmą.
_Pixie_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-10, 20:40   #7
UzytkownikAnonimowy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 15
Dot.: Męski salon dla kobiet?

Cytat:
Napisane przez _Pixie_ Pokaż wiadomość
Na stronach salonów powinna być informacja w przypadku, gdy np. nie wpuszczają kobiet, jeśli jej nie ma, to myślę, że nie powinno być problemu.
Wszystko zależy od przyczyn jakie podaje salon. Jeśli chodzi tylko o płeć, to dyskryminacja. Ale jeśli fryzjer nie uważa się za kompetentnego do wykonania usługi, to nic nie zrobicie. Nie ma też sensu go do tego zmuszać. Bo, jeśli nie sam w to nie wierzy, to nie zrobi ci dobrze fryzurki. Moja rada: jest pełno fryzjerów i fryzjerek. Szukaj dalej. Na pewno ktoś się znajdzie.

Edytowane przez UzytkownikAnonimowy
Czas edycji: 2018-02-10 o 20:55
UzytkownikAnonimowy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-02-10 21:40:30


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:22.