Wszy- jak się ich pozbyć! - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-02-19, 14:33   #61
Wolha wRedna
Zakorzenienie
 
Avatar Wolha wRedna
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 13 853
Dot.: Wszy pomocy

Z tego co wiem, to jedyną metodą jest gęsty grzebień i wyczesywanie włosów kilka razy dziennie przez kilka dni - tygodni. Przynajmniej tak mnie robiła babcia, kiedy z wycieczki szkolnej ze 20 lat temu przywiozłam to dziadostwo. Eksterminacja odpowiednim środkiem z apteki, ale sprzątanie bałaganu na głowie zajęło chyba ze 2 tygodnie dzień w dzień.

---------- Dopisano o 14:33 ---------- Poprzedni post napisano o 14:31 ----------

Cytat:
Napisane przez martam3 Pokaż wiadomość
prostownica już była setki razy używana, spróbujemy zrobić jej głowę jaszcze raz octem, może uda się tego pozbyć...
Uważaj z octem czy innymi pomysłami, nie wiem ile lat ma siostra, ale skóra dziecka jest delikatniejsza, lepiej żebyś jej nie zafundować jakiegoś podrażnienia.

Piszesz, że problem wśród reszty dzieci nie zniknął. Nastawcie się niestety na nawroty, bo sprawę trzeba rozwiązać definitywnie.
Wolha wRedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-19, 14:39   #62
lajlaxx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 26
Dot.: Wszy pomocy

pozostaje chyba tylko dlugotrwale wyczesywanie, to najczesciej znany mi sposob
lajlaxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-19, 15:56   #63
martam3
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 8
Dot.: Wszy pomocy

po 5h wyczesywanie, nic więcej nie widzimy. Włosy skrócone o ponad połowę.... Siostra ma 6 lat, wiem że trzeba ostrożnie z tymi wszystkimi środkami. Za pare dni powtórzymy delacet i czesanie...
martam3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-24, 15:46   #64
blebey
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 1
Dot.: Wszy pomocy

Witam

Właśnie sama miałam ten problem jeszcze kilka dni temu. Poszłam do apteki i wyjaśniłam farmaceutce iż mam problem z gnidami. Farmaceutka poleciła mi NITOLIC, taki nowy preparat na odwszawianie. Mają bardzo dużo produktów ale posiadają coś takiego jak zestaw do usuwania gnid, w którym znajduje się saszetka z emulsją do usuwania gnid i grzebień do wyczesania. Prócz tego zakupiłam także cały zestaw w którym oprócz sprayu do odwszawiania znajduję się właśnie ta saszetka i CO BARDZO WAŻNE saszetka do namaczania prania !!!!!! Dowiedziałam się że gnidy i wszy mogą żyć poza głową "żywiciela" nawet 72h także bardzo ważne jest także namoczenie tych tkanin z którymi mieliśmy kontakt aby dalej nie rozprzestrzeniać wszawicy. Trzeba bardzo dobrze wysprzątać mieszkanie itd. NITOLIC okazał się moim wybawieniem także POLECAM z ręką na sercu. A co więcej mają spray do prewencji, który także już poszedł w róch przy okazji każdego wyjścia mojej córci do szkoły.




Cytat:
Napisane przez martam3 Pokaż wiadomość
hej, mam do was wielką prośbę.
jakiś czas temu moja siostra przyniosła do domu z przedszkola wszy...
w przedszkolu dalej panuje ten problem.
U niej rożnymi preparatami pozbyliśmy się wszy z włosów, lecz został największy problem...GNIDY, których w zadem sposób nie jesteśmy w stanie się ich pozbyć. gnidy są zatrute i stopniowo je ściągamy, ale jest ich dalej muuultum. Może któraś z wam miała taki problem i wie jak skutecznie usunąć gnidy? z góry dziękuje.
dodam, ze na szczęście udało się zapobiec 'zarażeniu' tym problemem pozostałych domowników....: mur:: mur:: mur:
blebey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-25, 11:56   #65
Karina12A
Przyczajenie
 
Avatar Karina12A
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 17
Dot.: Wszy pomocy

Dziękuje wszystkim forumowiczką za porady, bo u mnie w domu był ten sam problem - ocet pomógł
__________________
Kłopot z życiem polega na tym, że nie ma okazji go przećwiczyć i od razu robi się to na poważnie. TP
Karina12A jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-27, 00:48   #66
martam3
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 8
Dot.: Wszy pomocy

mysle ze trzeba kupic i jeszcze tak dla pewności zastosować.
dzięki wielkie za wszystkie rady.
martam3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-31, 16:49   #67
MyaMK
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 344
Dot.: Wszy- jak się ich pozbyć!

Ostatnio na każdym zebraniu mówi się o wszawicy i zastanawiam sie nad sposobami. Temat stary, ale może warto podbić. Pielęgniarka w szkole polecała Perasidose. Podobno radzi sobie w 15 min i może tego użyc cała rodzina. Znacie i ktos stosował?
MyaMK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-03-14, 18:41   #68
polova
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 37
Dot.: Wszy- jak się ich pozbyć!

Moja córa z przedszkola przyniosła wszy, nawet nie wiedziałam kiedy, i zaraz miałam też ja i mój mąż. W aptece polecili mi kurację Seboradin Med no i była skuteczna. Stosuje się kompres dla zabicia wszy i gnid, na to szampon który oczyszcza i tworzy nieprzyjazne środowisko dla tych pasożytów na skórze głowy.
polova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-31, 16:59   #69
Zbyt_Szalona
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 117
Dot.: Wszy- jak się ich pozbyć!

Cytat:
Napisane przez MyaMK Pokaż wiadomość
Ostatnio na każdym zebraniu mówi się o wszawicy i zastanawiam sie nad sposobami. Temat stary, ale może warto podbić. Pielęgniarka w szkole polecała Perasidose. Podobno radzi sobie w 15 min i może tego użyc cała rodzina. Znacie i ktos stosował?
Ja stosowałam jak moja córka załapała wszy, świetnie sobie poradził, szybko się pozbyliśmy nie proszonych gości z głowy dziecka.
Zbyt_Szalona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-05, 19:55   #70
KentuckyG
Raczkowanie
 
Avatar KentuckyG
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 306
Dot.: Wszy- jak się ich pozbyć!

Sama nie musiałam stosować, ale wiem, że polecają w przedszkolach na takie sytuacje.
KentuckyG jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-25, 15:39   #71
Zbyt_Szalona
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 117
Wszy

Dziewczyny jak szybko działają najszybsze środki na wszy?
Zbyt_Szalona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-02-25, 18:02   #72
salommmcia
Przyczajenie
 
Avatar salommmcia
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 17
Dot.: Wszy

Co to znaczy najszybsze? Kiedyś niestety synek przyniósł wszy z przedszkola, babka w aptece mi poleciła mi parasidose i to się nakłada na 15 minut, przykrywa czepkiem, potem po kwadransie się zdejmuje, wyczesuje, myje głowę i tyle.
salommmcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-28, 17:41   #73
KentuckyG
Raczkowanie
 
Avatar KentuckyG
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 306
Dot.: Wszy

A jaką to ma postać? przy astmatyku przejdzie? Koleżanka kupiła ostatnio jakiś proszek i mało jej się dzieciak nie wykończył. Ja bym chyba zawału dostała będąc na jej miejscu...
KentuckyG jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-06, 14:43   #74
67eve
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 325
Dot.: Wszy- jak się ich pozbyć!

Przede wszystkim umyć włosy antypasożytniczym szamponem. A potem dokładnie wyprać ubrania, pościel i inne rzeczy mające styczność z włosami i dla pewności na kilka dni wsadzić je do worka, by zagłodzić wszy.

Kiedy miałam 15 lat, na wycieczce szkolnej prawie cała klasa złapała mendoweszki. Ja nie wstydziłam się mamie o tym powiedzieć, w przeciwieństwie do niektórych koleżanek i kolegów z klasy. Część rodziców zrobiła aferę jak to się wydało i obwiniała nauczycieli, że na pewno uczniowie uprawiali seks, ale nie moja mama - ona od początku mi wierzyła i wsparła mnie, kupiła mi szampon, wyprała ubrania i przypomniała, że jak kiedyś będę chciała mieć chłopaka, to żebym uważała na choroby weneryczne. Byłam wtedy dziewicą i mama o tym wiedziała i nie podejrzewała mnie o to, bym złapała mendoweszki drogą płciową. Okazało się, że to od niewypranej pościeli w ośrodku, w którym była wycieczka. Początek lat 80., typowo PRL-owski ośrodek, gdzie o czystość dbano nieszczególnie.
67eve jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-09, 17:31   #75
Antyllopka
Raczkowanie
 
Avatar Antyllopka
 
Zarejestrowany: 2019-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 66
Dot.: Wszy- jak się ich pozbyć!

Ja pamiętam jak za dzieciaka bojąc się, że mama mnie skrzyczy myłam włosy psim szamponem, ale i tak wyszło. Plus zaraziłam rodzinę tym dziadostwem. Wczesna podstawówka hahaha
Antyllopka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-28, 20:59   #76
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Wszy- jak się ich pozbyć!

Wszy są problemem w każdej szkole i przedszkolach i co jakiś czas jest w placówkach wszczynany alarm. Ja osobiście nie polecam wydawać pieniędzy na te wszystkie preparaty dostępne w aptekach, ponieważ są one owszem skuteczne, ale niestety bardzo niewydajne, opłaca się je kupić tylko w przypadku krótkich włosów, natomiast warto zwrócić uwagę, że głównymi składnikami tych preparatów są silikony, takie same jak te, które zawiera większość odżywek i masek do włosów dostępnych w każdej drogerii. Ich zadaniem jest zadusić szkodnika. Polecam więc kupić jakąś gęstą i ciężką maskę do bardzo suchych włosów w dużym opakowaniu, wmasować we włosy i skórę głowy bardzo duże ilości na noc pod czepek, rano wyczesać porządnie wąskim grzebieniem i umyć włosy i tak przez kilka dni. Drugim sposobem, który jest bardzo skuteczny i działa od razu, jest farbowanie włosów, bardzo skuteczny sposób, polecam jakąś farbę z amoniakiem śmierdzącą, oczywiście to opcja dla osób, które nie mają alergii na farby, nawet grzebień jest już niepotrzebny, bo z taką chemią wszy nie mają żadnych szans. Z tymi metodami nie trzeba obcinać włosów. Jest też trzecia opcja, która działa na włosach krótkich, najlepsza w przypadku chłopców, wystarczy zakupić w drogerii nylonową rękawicę do peelingu ciała i przy użyciu zwykłego szamponu wyszorować głowę taką rękawicą. Sposoby te są sprawdzone przeze mnie i znajomych.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-15, 00:25   #77
Anna1121
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2023-01
Wiadomości: 4
Dot.: Wszy- jak się ich pozbyć!

Dołączam się

Edytowane przez Anna1121
Czas edycji: 2023-02-15 o 00:27
Anna1121 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-02-15 00:25:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:36.