Nadmiar witaminy d u niemowlaka - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-06-14, 22:20   #1
ana909
Erudycja
 
Avatar ana909
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 11 476

Nadmiar witaminy d u niemowlaka


Witajcie. Syn niecałe 10mcy. Z racji że przy drugim dziecku jestem trochę bardziej zakręcona, zdarzało mi się niejednokrotnie pominac dawkę witaminy D3. Dzisiaj przy okazji morfologii postanowiłam zbadać jej poziom. Ku mojemu zdziwieniu nie tylko syn nie ma niedoboru, co wręcz ma jej za dużo, poziom toksyczny! Jak to się mogło stać?! Karmię piersią, od dwóch miesięcy raz dziennie dostaje kasze na mm. I tyle. Wit d podaje w kroplach vigantol, Nie mam pojęcia skąd tak wysoki poziom bo zdarzało mi się nawet nie dawać mu przez tydzień ani kropli. Prędzej spodziewałabym się niedoboru niż takiego wysokiego poziomu.... Byłam już dzisiaj u pediatry w związku z przeziębieniem u syna i nie wiem czy uda mi się jutro dostać ponownie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Alicja ❤ Ur.28.09.2016 Największe szczęście mamusi ❤
ana909 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-14, 13:45   #2
Ewwson
MaMaMaty
 
Avatar Ewwson
 
Zarejestrowany: 2022-04
Wiadomości: 55
Dot.: Nadmiar witaminy d u niemowlaka

Hej, z tego co się orientuję to w mm też jest wit D, trzeba w składzie sprawdzić ile w przeliczeniu jej jest. Ja też np. szybko się zorientowałam, że jak podawałam Mój Pierwszy Tran Möllers to tam jest tak naprawdę już dzienna dawka wit. D i szybko z niego zrezygnowałam, bo to tylko suplement diety, a jednak Vigantol to lek i lepiej podać jednak lek. Prześledź sobie czy podajesz jakieś suplementy tego typu, które mogą mieć w zawartości dodatek wit. D i co Ci w końcu powiedział pediatra, od czego wg niego to może być taki wysoki poziom?
Ewwson jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-14, 23:23   #3
Mija62
uparta chmura
 
Avatar Mija62
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Miasto Portowe
Wiadomości: 8 644
Dot.: Nadmiar witaminy d u niemowlaka

A to czasem nie, między innymi w Irlandii, dają niemowlętom zastrzyki z Wit d, i tam nie podaje się już w kropelkach,co za tym idzie, nie można jej przedawkować?
Mija62 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-15, 18:19   #4
ana909
Erudycja
 
Avatar ana909
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 11 476
Dot.: Nadmiar witaminy d u niemowlaka

Cytat:
Napisane przez Ewwson Pokaż wiadomość
Hej, z tego co się orientuję to w mm też jest wit D, trzeba w składzie sprawdzić ile w przeliczeniu jej jest. Ja też np. szybko się zorientowałam, że jak podawałam Mój Pierwszy Tran Möllers to tam jest tak naprawdę już dzienna dawka wit. D i szybko z niego zrezygnowałam, bo to tylko suplement diety, a jednak Vigantol to lek i lepiej podać jednak lek. Prześledź sobie czy podajesz jakieś suplementy tego typu, które mogą mieć w zawartości dodatek wit. D i co Ci w końcu powiedział pediatra, od czego wg niego to może być taki wysoki poziom?
W sumie nic mi nie powiedział oprócz tego że albo był błędny wynik, albo mój syn przyswaja bardzo dobrze witaminę d i trzeba podawać rzadziej. Zrobiliśmy kompleks badań z krwi i moczu, gospodarkę fosforowo wapniową, żeby wykluczyć inne powody i wszystko wyszło ok. Przez 3-4 tyg nie podawałam nic i wynik ponownie wyszedł w okolicach 60. Teraz podaje 1000j na tydzień i powtarzam badania we wrześniu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Alicja ❤ Ur.28.09.2016 Największe szczęście mamusi ❤
ana909 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-16, 09:17   #5
Ewwson
MaMaMaty
 
Avatar Ewwson
 
Zarejestrowany: 2022-04
Wiadomości: 55
Dot.: Nadmiar witaminy d u niemowlaka

Koniecznie daj znać jak wyjdą te wrześniowe badanka, trzymam mocno kciuki☺
Ewwson jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-20, 20:55   #6
ana909
Erudycja
 
Avatar ana909
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 11 476
Dot.: Nadmiar witaminy d u niemowlaka

Cytat:
Napisane przez Ewwson Pokaż wiadomość
Koniecznie daj znać jak wyjdą te wrześniowe badanka, trzymam mocno kciuki☺
Postaram się pamiętać teraz muszę jeszcze córce porobić badania bo tej za to już 3x wyszły powiększone węzły chłonne na USG brzucha plus ma jakąś wysypkę na brodzie od czerwca. Dostała lek na odrobaczenie i też pobranie krwi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Alicja ❤ Ur.28.09.2016 Największe szczęście mamusi ❤
ana909 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-22, 16:28   #7
Ewwson
MaMaMaty
 
Avatar Ewwson
 
Zarejestrowany: 2022-04
Wiadomości: 55
Dot.: Nadmiar witaminy d u niemowlaka

Ojej to strasznie dużo teraz masz badań u dzieci... A córeczka w jakim wieku i jeśli mogę spytać to takie badania kontrolne, czy coś się dzieje????



Trzymam kciuki, żeby wszystko było dobrze!
Ewwson jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-08-24, 14:19   #8
ana909
Erudycja
 
Avatar ana909
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 11 476
Dot.: Nadmiar witaminy d u niemowlaka

Cytat:
Napisane przez Ewwson Pokaż wiadomość
Ojej to strasznie dużo teraz masz badań u dzieci... A córeczka w jakim wieku i jeśli mogę spytać to takie badania kontrolne, czy coś się dzieje????



Trzymam kciuki, żeby wszystko było dobrze!
6 lat zaraz będzie miała. W sumie zaczęło się od bólu brzucha. W kwietniu przeszła ospę i potem co chwila jakaś infekcja więc lekarz zakłada że to po chorobach ale kontrolujemy na wszelki wypadek, bo już miałam czarne myśli...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Alicja ❤ Ur.28.09.2016 Największe szczęście mamusi ❤
ana909 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-25, 08:08   #9
Ewwson
MaMaMaty
 
Avatar Ewwson
 
Zarejestrowany: 2022-04
Wiadomości: 55
Dot.: Nadmiar witaminy d u niemowlaka

No tak, koniecznie trzeba skontrolować. Na pewno wszystko będzie ok, nie martw się Kochana... Trzymam kciuki, daj znać koniecznie!
Ewwson jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-19, 20:33   #10
ana909
Erudycja
 
Avatar ana909
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 11 476
Dot.: Nadmiar witaminy d u niemowlaka

Cytat:
Napisane przez Ewwson Pokaż wiadomość
No tak, koniecznie trzeba skontrolować. Na pewno wszystko będzie ok, nie martw się Kochana... Trzymam kciuki, daj znać koniecznie!
U córki wszystko wyszło ok uff. Zdrowa jak ryba. U syna też ok, jest już na mm więc nie podaje mu już Wit d, mimo to ma wysoki poziom, ale już nie toksyczny.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Alicja ❤ Ur.28.09.2016 Największe szczęście mamusi ❤
ana909 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-09-19 21:33:39


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:33.