TRADZIK POSPOLITY-KOSMETYCZKA i Eksfoliacja - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2002-01-21, 23:45   #1
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954

TRADZIK POSPOLITY-KOSMETYCZKA i Eksfoliacja


Mam ogromna prozbe... mianowicie mam zamiar wybrac sie do kosmetyczki na zabieg o nazwie eksfoliacja, czy mogla by mi Pani wyjasnic na czym dokladnie polega ten zabieg, czy mi nie zaszkodzi, itp. mam cere mieszana, na ktorej pojawiaja sie niewielkie blizenki ktore powiedzmy sobie szczeze nie dodaja mi uroku dlatego zwracam sie do Pani z ogromna prozba o podanie mi sprawdzonych salonow kosmetycznych w warszawie... z gory dziekuje [img]icons/icon7.gif[/img]
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-01-24, 01:29   #2
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: TRADZIK POSPOLITY-KOSMETYCZKA

Zabieg eksfoljacji to zabieg polegający na złuszczeniu naskórka. Najczęściej do takich zabiegów kosmetyczki używają preparatów z zastosowaniem kwasów owocowych AHA lub preparatów o łagodniejszym działaniu BHA +AHA. Zabiegów eksfoljacji jest bardzo dużo , wszystkie są do siebie podobne , różnią się drobnymi szczegółami. Zabieg trwa ok. 1 godziny (przeważnie , biorąc pod uwagę potrzebę złagodzenia zaróżowienia skóry). Dla uzyskania ładnych efektów wygładzenia i rozjaśnienia cery należy poddać się serii zabiegów. Ile i jak często decyduje kosmetyczka w zależności od stanu cery. Eksfoljacja polega raczej na "rozpuszczaniu " obumarłych komórek naskórka niż na typowym łuszczeniu . Zabiegi muszą być powtarzane regularnie. Przed rozpoczęciem kuracji powinnaś stosować preparaty zawierające kwasy owocowe (np. żel do mycia twarzy , krem) z małym stężeniem kwasów (5%-10%), takie przygotowanie powinno trwać ok. dwa tygodnie. Po tym czasie można rozpocząć kurację. Pamiętaj ,że nie wolno poddawać się zabiegom eksfoljacji w fazie aktywnego trądziku! Oczyszczanie cery przed pierwszym zabiegiem nie jest koniecznością - chyba że cera jest bardzo mocno zanieczyszczona. Oczyszczanie cery można zrobić w trakcie kuracji lub po. Pamiętaj, że przed pierwszym kontaktem z tak silnymi preparatami kosmetyczka powinna zrobić Ci próbę uczuleniową. Czasami u niektórych osób stan cery w trakcie kuracji pogarsza się , w większości są to przejściowe problemy i znikają , a cera wygładza się. Czasami zdarza się ,że cera zdecydowanie nie toleruje kwasów owocowych - nie należy wówczas przedłużać kuracji. Zabieg prawidłowo przeprowadzony , przez przeszkoloną kosmetyczkę jest bezpieczny i nie poinien zaszkodzić skórze. Po serii zabiegów widać znaczną poprawę. Serię można powtarzać w zależności od potrzeb skóry. Pamiętaj ,że w czasie kuracji AHA nie wolno się opalać (nie opalać twarzy!), również po zakończeniu kuracji przez około miesiąc wstęp do solarium wzbroniony. Twarz trzeba chronić przed słońcem za pomocą preparatów z wysokimi filtrami przeciwsłonecznymi.
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:19.