Mamusie listopad 2019- cz. 4 - Strona 131 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-09-20, 09:16   #3901
Ann555
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 454
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Cytat:
Napisane przez Sarahxoxo Pokaż wiadomość
Ja w pierwszej ciazy mialam przygotowane 3 zestawy w trzech siatkach: 50, 56 i 62. Wszystkie byly opisane z naklejka z numerem rozmiaru (dla meza haha, nie dla mnie) i podczas porodu lezaly w bagazniku, a jak wychodzilismy ze szpitala to powiedzialam mezowi, zeby przyniosl z bagaznika siatke z numerem 50 i po sprawie. Teraz tez tak zrobie, tylko tym razem przygotuje dwa zestawy 50 i 56. Ale jak ktos ma duze dziecko albo nie wie jakie bedzie to niech lepiej przygotuje 3.
To jest dobry plan tez tak chyba zrobię


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:16 ---------- Poprzedni post napisano o 09:13 ----------

Macie wyprawkę kosmetyków już? Ja nic jeszcze... i nie wiem kompletnie co i jakie marki. Może macie jakąś sprawdzoną listę?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ann555 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-20, 09:23   #3902
Sarahxoxo
Zadomowienie
 
Avatar Sarahxoxo
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 1 922
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Cytat:
Napisane przez Ann555 Pokaż wiadomość
Macie wyprawkę kosmetyków już? Ja nic jeszcze... i nie wiem kompletnie co i jakie marki. Może macie jakąś sprawdzoną listę?
Jedyne na co ja proponuje zwrocic uwage przy zakupie kosmetykow to, ze nie wystarczy, zeby bylo napisane "od pierwszego dnia" albo "od narodzin" albo cos w tym stylu, tylko zeby kosmetyki nie mialy mikroplastiku. Trzeba tu niestety patrzec na sklad i wykluczyc wszystkie produkty zawierajace: Polyethylen (PE) | Polypropylen (PP) | Polyethylenterephthalat (PET) | Nylon-12 –| Nylon-6 | Polyurethan (PUR) | Acrylates Copolymer (AC) | Acrylate Crosspolymer (ACS) | Polymethyl methacrylate (PMMA) | Polyacrylate (PA) | Polystyrene (PS) | Polyquaternium (P).

Nie chce straszyc, ale wedlug najnowszych badan male dzieci ponizej 3 roku zycia maja w organizmie wiecej plastiku niz wiekszosc doroslych. A plastik tylko w niewielkiej czesci jest wydalany z organizmu. Nie chce tu byc jakas bioeko czy cos, wiec niech kazdy zdecyduje sam. Szczegolnie nalezy zwracac uwage przy markach Hipp i Penaten, bo sama zauwazylam, ze one niestety maja duzo mikroplastiku w swoich produktach dla dzieci.
__________________

Sarahxoxo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-20, 09:33   #3903
Jaguś
Rozeznanie
 
Avatar Jaguś
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 859
GG do Jaguś
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Cytat:
Napisane przez Sarahxoxo Pokaż wiadomość
Jedyne na co ja proponuje zwrocic uwage przy zakupie kosmetykow to, ze nie wystarczy, zeby bylo napisane "od pierwszego dnia" albo "od narodzin" albo cos w tym stylu, tylko zeby kosmetyki nie mialy mikroplastiku. Trzeba tu niestety patrzec na sklad i wykluczyc wszystkie produkty zawierajace: Polyethylen (PE) | Polypropylen (PP) | Polyethylenterephthalat (PET) | Nylon-12 –| Nylon-6 | Polyurethan (PUR) | Acrylates Copolymer (AC) | Acrylate Crosspolymer (ACS) | Polymethyl methacrylate (PMMA) | Polyacrylate (PA) | Polystyrene (PS) | Polyquaternium (P).

Nie chce straszyc, ale wedlug najnowszych badan male dzieci ponizej 3 roku zycia maja w organizmie wiecej plastiku niz wiekszosc doroslych. A plastik tylko w niewielkiej czesci jest wydalany z organizmu. Nie chce tu byc jakas bioeko czy cos, wiec niech kazdy zdecyduje sam. Szczegolnie nalezy zwracac uwage przy markach Hipp i Penaten, bo sama zauwazylam, ze one niestety maja duzo mikroplastiku w swoich produktach dla dzieci.
O patrz, a ja miałam Hippa kupować ale mąż przyniósł z pracy Mustelę. Na Srokao miała dobre opinie, ale jeszcze podejrzę te składniki, które napisałaś.
Jaguś jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-20, 09:34   #3904
owocowykoktajl
Zakorzenienie
 
Avatar owocowykoktajl
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 5 766
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Cytat:
Napisane przez Ann555 Pokaż wiadomość
To jest dobry plan tez tak chyba zrobię


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:16 ---------- Poprzedni post napisano o 09:13 ----------

Macie wyprawkę kosmetyków już? Ja nic jeszcze... i nie wiem kompletnie co i jakie marki. Może macie jakąś sprawdzoną listę?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Ja polecam poczytać i popatrzeć:
https://www.srokao.pl/p/blog-page.html
http://bobosklad.pl/analizy-skladu-k...ow-dla-dzieci/
https://piggypeg.pl/analizy/

I tak jak napisała Sarahxoxo- nie sugerować się sloganami "od pierwszego dnia życia". To tylko hasło reklamowe

I, tak naprawdę, im mniej pachnie tym lepiej
owocowykoktajl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-20, 09:37   #3905
Likka9
Zakorzenienie
 
Avatar Likka9
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 6 969
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Ja kupuję tylko żel do mycia ciała i krem do pupy z babydream. No i krem na mróz bo będę starszej brała i tak,ale poczekam na nowe sklady, żeby obczaic. Krem do pupy okazjonalnie, jestem zwolennikiem maki ziemniaczanej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Likka9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-20, 09:53   #3906
PatiPee
Zakorzenienie
 
Avatar PatiPee
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: dziewczyna znad morza...
Wiadomości: 6 802
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Cytat:
Napisane przez Sarahxoxo Pokaż wiadomość
Jedyne na co ja proponuje zwrocic uwage przy zakupie kosmetykow to, ze nie wystarczy, zeby bylo napisane "od pierwszego dnia" albo "od narodzin" albo cos w tym stylu, tylko zeby kosmetyki nie mialy mikroplastiku. Trzeba tu niestety patrzec na sklad i wykluczyc wszystkie produkty zawierajace: Polyethylen (PE) | Polypropylen (PP) | Polyethylenterephthalat (PET) | Nylon-12 –| Nylon-6 | Polyurethan (PUR) | Acrylates Copolymer (AC) | Acrylate Crosspolymer (ACS) | Polymethyl methacrylate (PMMA) | Polyacrylate (PA) | Polystyrene (PS) | Polyquaternium (P).

Nie chce straszyc, ale wedlug najnowszych badan male dzieci ponizej 3 roku zycia maja w organizmie wiecej plastiku niz wiekszosc doroslych. A plastik tylko w niewielkiej czesci jest wydalany z organizmu. Nie chce tu byc jakas bioeko czy cos, wiec niech kazdy zdecyduje sam. Szczegolnie nalezy zwracac uwage przy markach Hipp i Penaten, bo sama zauwazylam, ze one niestety maja duzo mikroplastiku w swoich produktach dla dzieci.
Hej, ze tak się wtrącę
Chyba Ci sie ten hipp pomylil, bo to jedna z niewielu marek która moze pochwalic sie naprawde dobrym skladem. Penaten czy Johnsons, Bambino to rzeczywiście szajs, ale hipp jest bardzo okay i nie ma tych śmieci w skladzie.
http://bobosklad.pl/produkty-do-mycia-i-kapieli-hipp/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kiedy mogę to czytam, a kiedy nie mogę - też czytam...
PatiPee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-20, 09:55   #3907
Likka9
Zakorzenienie
 
Avatar Likka9
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 6 969
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Ja kojarzę Hipp jako spoko sklady. Pamiętam,że na promce czasami zamieniłam babydream na ich produkty.

Ale warto też sprawdzać co jakis czas czy nic się nie zmieniło. Ja dzisiaj chciałam wziąć krem na wiatr i mróz i w dwóch, w których w tamtym roku nie było wody w tym roku jest.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Likka9 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-09-20, 09:56   #3908
PatiPee
Zakorzenienie
 
Avatar PatiPee
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: dziewczyna znad morza...
Wiadomości: 6 802
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Cytat:
Napisane przez Likka9 Pokaż wiadomość
Ja kojarzę Hipp jako spoko sklady. Pamiętam,że na promce czasami zamieniłam babydream na ich produkty.

Ale warto też sprawdzać co jakis czas czy nic się nie zmieniło. Ja dzisiaj chciałam wziąć krem na wiatr i mróz i w dwóch, w których w tamtym roku nie było wody w tym roku jest.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Likka na wiatr i mroz super bedzie Weleda. Hipp bedzie ok na jesien, na zime sie nie nadaje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kiedy mogę to czytam, a kiedy nie mogę - też czytam...
PatiPee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-20, 10:06   #3909
Likka9
Zakorzenienie
 
Avatar Likka9
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 6 969
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Jeszcze zerkne co superpharm ma. I zobaczę jak w tym roku Momme.

Tak sobie myślę ile jakich pampersów kupić. Ile 0 i ile 1. Mi każdy mówi,że 0 zużył 1-2 paczki. To chyba kupię dwie 0 i dwie 1,a potem już na bieżąco.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Likka9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-20, 10:15   #3910
Nurek1119
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 5 298
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Cytat:
Napisane przez malinka123108 Pokaż wiadomość

[/COLOR]dziewczyny jakie ciuszki na wyjscie ze szpitala? 56 cm czy 62? sama ju nw..macie jakis link na allegro co by fajnego cos bylo?

Ja biorę 56



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Nurek1119 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-20, 10:25   #3911
owocowykoktajl
Zakorzenienie
 
Avatar owocowykoktajl
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 5 766
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Cytat:
Napisane przez Likka9 Pokaż wiadomość
Jeszcze zerkne co superpharm ma. I zobaczę jak w tym roku Momme.

Tak sobie myślę ile jakich pampersów kupić. Ile 0 i ile 1. Mi każdy mówi,że 0 zużył 1-2 paczki. To chyba kupię dwie 0 i dwie 1,a potem już na bieżąco.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
My mamy kupioną paczkę 1 i czekam na info z roska o drugiej
Zerówek nie kupuję, jak będzie trzeba to niech Tż idzie i kupi.
owocowykoktajl jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-09-20, 10:29   #3912
Sarahxoxo
Zadomowienie
 
Avatar Sarahxoxo
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 1 922
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Cytat:
Napisane przez PatiPee Pokaż wiadomość
Hej, ze tak się wtrącę
Chyba Ci sie ten hipp pomylil, bo to jedna z niewielu marek która moze pochwalic sie naprawde dobrym skladem. Penaten czy Johnsons, Bambino to rzeczywiście szajs, ale hipp jest bardzo okay i nie ma tych śmieci w skladzie.
http://bobosklad.pl/produkty-do-mycia-i-kapieli-hipp/
No ale to jest wlasnie produkt zawierajacy mikroplatik, ktory jest szkodliwy, tylko specjalnie ubrali to w ladne slowka, zeby ludzie mysleli, ze wszystko jest ok:
Acrylates Crosspolymer to syntetyczny polymer, czyli plastik i mimo ze "modyfikator reologii, substancja filmotwórcza, zapobiega odparowaniu wody, przez co pośrednio nawilża i zmiękcza skórę i włosy" brzmi dobrze, to zwyczajnie naklada warstewke mikroplastiku na skore.
Polyquaternium - to samo co powyzej. Plastik ubrany w ladne slowka
__________________

Sarahxoxo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-20, 10:33   #3913
misiaa91
Zakorzenienie
 
Avatar misiaa91
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 8 604
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Cytat:
Napisane przez Likka9 Pokaż wiadomość
Jeszcze zerkne co superpharm ma. I zobaczę jak w tym roku Momme.

Tak sobie myślę ile jakich pampersów kupić. Ile 0 i ile 1. Mi każdy mówi,że 0 zużył 1-2 paczki. To chyba kupię dwie 0 i dwie 1,a potem już na bieżąco.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
0 nie kupuję, 1 mamy konkretny zapas, bo była promocja Ale one są bodajże do 5kg. Jak zostaną to się rozda znajomym.
__________________
11.04.2015
misiaa91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-20, 10:34   #3914
Sarahxoxo
Zadomowienie
 
Avatar Sarahxoxo
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 1 922
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

I tak nie da sie w 100% wyeliminowac spozywania albo wcierania sobie w skore mikroplastiku. Wielokrotnie zastanawialam sie jak z tego zrezygnowac i doszlam do wniosku, ze tego sie nie da. Mozna tylko zminimalizowac
__________________

Sarahxoxo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-20, 10:42   #3915
Likka9
Zakorzenienie
 
Avatar Likka9
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 6 969
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Cytat:
Napisane przez owocowykoktajl Pokaż wiadomość
My mamy kupioną paczkę 1 i czekam na info z roska o drugiej
Zerówek nie kupuję, jak będzie trzeba to niech Tż idzie i kupi.
Pamiętam,że kiedyś po porodzie w szpitalu dawali taka paczkę. To była paczka od jakichś sponsorów typu marki kosmetyczne. I tam była duża paczka zerówek pampers care.

Nie wiecie czy dalej tak jest? Wiem że w całej Polsce to dawali. Sarahxoxo Ty w miarę na bieżąco jesteś

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Likka9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-20, 10:47   #3916
owocowykoktajl
Zakorzenienie
 
Avatar owocowykoktajl
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 5 766
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Cytat:
Napisane przez Sarahxoxo Pokaż wiadomość
I tak nie da sie w 100% wyeliminowac spozywania albo wcierania sobie w skore mikroplastiku. Wielokrotnie zastanawialam sie jak z tego zrezygnowac i doszlam do wniosku, ze tego sie nie da. Mozna tylko zminimalizowac
Niestety, w takim świecie żyjemy

Dlatego ja nie planuję żadnych "płynów, balsamów, żeli, szamponów". Woda, olej ze słodkich migdałów do wody i szare mydło (ewentualnie).

Oliwkę mam, bo wymagają w szpitalu.

---------- Dopisano o 11:47 ---------- Poprzedni post napisano o 11:46 ----------

Cytat:
Napisane przez Likka9 Pokaż wiadomość
Pamiętam,że kiedyś po porodzie w szpitalu dawali taka paczkę. To była paczka od jakichś sponsorów typu marki kosmetyczne. I tam była duża paczka zerówek pampers care.

Nie wiecie czy dalej tak jest? Wiem że w całej Polsce to dawali. Sarahxoxo Ty w miarę na bieżąco jesteś

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pewnie mówisz o niebieskim pudełku.
Powinni dawać, najbezpieczniej zarejestrować się na stronie i wtedy widzisz czy w Twoim szpitalu jest czy nie ma
owocowykoktajl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-20, 10:47   #3917
Kittylove89
Raczkowanie
 
Avatar Kittylove89
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 121
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Witam!!!

Ja do szpitala biorę roz 56/62.

Co do pielęgnacji malutkiej mam oilatum emulsje do kąpieli i mydełko oilatum. Nie kupuje żadnych oliwek ponieważ położna twierdzi że ten produkt wystarczy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kittylove89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-20, 10:50   #3918
Ann555
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 454
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

A podjadacie słodycze? kurcze ja w 1 trymestrze mialam odrzut od słodkiego a w 2 i teraz w 3 codziennie coś dziabnę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ann555 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-20, 10:56   #3919
diaka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 345
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Cytat:
Napisane przez Ann555 Pokaż wiadomość
Dzien dobry
Ja ostatnio codziennie śpię do 10, bo co noc budzę się o 4. Chyba nasz Antoś o 4 bedzie nam dawal popalić) pojde jednak na to usg. Tez myslenze usg nie szkodzi, a będę może spokojniejsza. A jak nie pójdę to sobie będę wyrzucać, ze nie poszlam. Taki charakter Dziewczyny powiedzcie jak organizujecie spanie dla Waszych Maluszków? Polecicie mi jakis materac? Dajecie do lozeczka tylko materac, przescieradlo i np rozek? Ja tak planuje ale nie wiem, czy dobrze kolderke i ochraniacz planuje na pozniej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dzień dobry W łóżeczku prześcieradło i rożek a potem śpiworek. Śpię na lewym albo prawym boku, bo na plecach ciężko mi się oddycha
Cytat:
Napisane przez Likka9 Pokaż wiadomość
Pamiętam,że kiedyś po porodzie w szpitalu dawali taka paczkę. To była paczka od jakichś sponsorów typu marki kosmetyczne. I tam była duża paczka zerówek pampers care.

Nie wiecie czy dalej tak jest? Wiem że w całej Polsce to dawali. Sarahxoxo Ty w miarę na bieżąco jesteś

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Własnie 3 lata temu dostaliśmy paczkę 1 pampersa w szpitalu też jestem ciekawa czy tym razem też będą. Mam kupione 1 a 0 kupi tż jeśli będzie trzeba

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
diaka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-09-20, 11:01   #3920
Likka9
Zakorzenienie
 
Avatar Likka9
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 6 969
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Widzę że w każdym szpitalu u mnie w mieście dają takie pudełko jak kiedyś

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Likka9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-20, 11:11   #3921
piano2019
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 321
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Mojej córce powiększyły się gruczoły piersiowe. Poszłam z tym do endo i ona mi właśnie zwróciła uwagę ze najbardziej negatywne działanie na układ hormonalny ma plastik. Dosłownie w tym samym dniu wyrzuciłam plastikowe butelki, opakowania plastikowe do przechowywanie żywności. Zabawek nie mam plastikowych i tak tez będę robić przy drugim dziecku. Jeżeli będzie potrzeba to kupię szklane butelki. Żadnego plastiku. Nawet bidon dla starszej kupiłam stalowy.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:11 ---------- Poprzedni post napisano o 10:08 ----------

Jeszcze kiedyś oglądałam program jak robili test rzeczy dla dzieci które miały etykietę ze nie zawierają bpa. 1/10 produktów rzeczywiście taki był


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
piano2019 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-20, 11:14   #3922
Jaguś
Rozeznanie
 
Avatar Jaguś
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 859
GG do Jaguś
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Cytat:
Napisane przez Kittylove89 Pokaż wiadomość
Witam!!!

Ja do szpitala biorę roz 56/62.

Co do pielęgnacji malutkiej mam oilatum emulsje do kąpieli i mydełko oilatum. Nie kupuje żadnych oliwek ponieważ położna twierdzi że ten produkt wystarczy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie stosuje się emolientów u zdrowego dziecka, tylko kiedy pojawi się sucha skóra czy atopia. Twoja położna ma nieaktualne dane, jeszcze niedawno zalecano emolienty wszystkim ale juz się od tego odchodzi.
Jaguś jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-20, 11:18   #3923
Sarahxoxo
Zadomowienie
 
Avatar Sarahxoxo
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 1 922
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Cytat:
Napisane przez Likka9 Pokaż wiadomość
Pamiętam,że kiedyś po porodzie w szpitalu dawali taka paczkę. To była paczka od jakichś sponsorów typu marki kosmetyczne. I tam była duża paczka zerówek pampers care.

Nie wiecie czy dalej tak jest? Wiem że w całej Polsce to dawali. Sarahxoxo Ty w miarę na bieżąco jesteś
My rok temu w szpitalu dostalismy jedna mala paczke pampkow rozmiar 1 i cos tam jeszcze (juz nie pamietam dokladnie, skleroza matczyna )

Cytat:
Napisane przez Ann555 Pokaż wiadomość
A podjadacie słodycze? kurcze ja w 1 trymestrze mialam odrzut od słodkiego a w 2 i teraz w 3 codziennie coś dziabnę.
Ja jem slodycze, ale tyle co wczesniej. Aktualnie ani mnie do slodyczy bardziej nie ciagnie ani nie odrzuca. W ogole ostatnio mam faze na jogurty i mleko. Dokladnie tak samo mialam podczas karmienia piersia, w poporzedniej ciazy tak nie mialam, ciekawe czemu

Cytat:
Napisane przez diaka Pokaż wiadomość
Własnie 3 lata temu dostaliśmy paczkę 1 pampersa w szpitalu też jestem ciekawa czy tym razem też będą.
U nas rok temu tez tak bylo. Zobaczymy jak bedzie teraz, bo wybralam inny szpital.

Cytat:
Napisane przez piano2019 Pokaż wiadomość
Mojej córce powiększyły się gruczoły piersiowe. Poszłam z tym do endo i ona mi właśnie zwróciła uwagę ze najbardziej negatywne działanie na układ hormonalny ma plastik. Dosłownie w tym samym dniu wyrzuciłam plastikowe butelki, opakowania plastikowe do przechowywanie żywności. Zabawek nie mam plastikowych i tak tez będę robić przy drugim dziecku. Jeżeli będzie potrzeba to kupię szklane butelki. Żadnego plastiku. Nawet bidon dla starszej kupiłam stalowy.
Pogrubione moze wyjasniac moje problemy hormonalne. Nic dziwnego, jestesmy pokoleniem, ktore wychowalo sie na plastiku :/
A co endo zalecila dla Twojej corki? Tzn jakas konkretna terapie tez?
__________________

Sarahxoxo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-20, 11:27   #3924
owocowykoktajl
Zakorzenienie
 
Avatar owocowykoktajl
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 5 766
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Cytat:
Napisane przez Jaguś Pokaż wiadomość
Nie stosuje się emolientów u zdrowego dziecka, tylko kiedy pojawi się sucha skóra czy atopia. Twoja położna ma nieaktualne dane, jeszcze niedawno zalecano emolienty wszystkim ale juz się od tego odchodzi.


Emolienty u zdrowych dzieci i osób dorosłych to zuo

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
owocowykoktajl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-20, 11:31   #3925
Likka9
Zakorzenienie
 
Avatar Likka9
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 6 969
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Mam!
Synu , 4 tygodnie i możesz przybywać, matka gotowa
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_20190920_122917922.jpg (272,2 KB, 71 załadowań)
Likka9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-20, 11:35   #3926
Sarahxoxo
Zadomowienie
 
Avatar Sarahxoxo
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 1 922
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Cytat:
Napisane przez Likka9 Pokaż wiadomość
Mam!
Synu , 4 tygodnie i możesz przybywać, matka gotowa
Jaki ladny material

Ja dokladnie tak samo mowie, jeszcze minimum 4 tygodnie i luz, moze dziecie przybywac na swiat
__________________

Sarahxoxo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-20, 11:51   #3927
owocowykoktajl
Zakorzenienie
 
Avatar owocowykoktajl
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 5 766
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Cytat:
Napisane przez Likka9 Pokaż wiadomość
Mam!
Synu , 4 tygodnie i możesz przybywać, matka gotowa
Ładna! Naprawdę śliczna!

Jest chusta - jest gotowość?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
owocowykoktajl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-20, 11:59   #3928
Likka9
Zakorzenienie
 
Avatar Likka9
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 6 969
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

No co Wy, ja w trzy dni ogarnęłam cała wyprawkę. Tylko czekam na przesyłki już

Zostało mi w sumie kupić coś do mycia ciała, koszule do szpitala, Tantum rosa w aptece. I jakieś bzdety typu kilka dużych czekolad dla położnych, wodę z dziubkiem na porodówkę,batoniki do torby itp.
Maz ma zlecenie jak urodzę przywieźć wózek, materac,wannę i złożyć łóżeczko. I zamówić elektroniczna nianie,to jego działka.
A no i czapkę muszę jakąś jesienna kupić. Pampersy. Fajrant.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Likka9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-20, 12:05   #3929
Clair123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 77
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Co do pampersow to tym tyg jest promocja w biedrze na dade fioletowa - jest calkiem fajna wg znajonych i opinii w necie. Kupilam 2 paczki ale nie robie z tym dużych zapasow (w razie czego gdyby sie okazalo ze akurat te nie podpasowaly)
Dodatkowo gdzies czytalam ze w rosmanie po któryms tygodniu można odebrac paczke pampers premium care za grosz/zlotowke. Ale zobaczymy jak to bedzie

Jesli zas chodzi o ten plastik to mysle podobnie. Im go mniej tym lepiej. Z tego powodu np. kupilam szklana butelke dla Malego a nie te plastikowe (na razie mam 1 - w razie gdyby kp nie wyszlo, dokupi sie wiecej)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Clair123
Czas edycji: 2019-09-20 o 12:07
Clair123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-20, 12:13   #3930
owocowykoktajl
Zakorzenienie
 
Avatar owocowykoktajl
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 5 766
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Cytat:
Napisane przez Clair123 Pokaż wiadomość
Co do pampersow to tym tyg jest promocja w biedrze na dade fioletowa - jest calkiem fajna wg znajonych i opinii w necie. Kupilam 2 paczki ale nie robie z tym dużych zapasow (w razie czego gdyby sie okazalo ze akurat te nie podpasowaly)
Dodatkowo gdzies czytalam ze w rosmanie po któryms tygodniu można odebrac paczke pampers premium care za grosz/zlotowke. Ale zobaczymy jak to bedzie

Jesli zas chodzi o ten plastik to mysle podobnie. Im go mniej tym lepiej. Z tego powodu np. kupilam szklana butelke dla Malego a nie te plastikowe (na razie mam 1 - w razie gdyby kp nie wyszlo, dokupi sie wiecej)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
W rosku pampki dają od 34tc, trzeba się upomnieć.

I są jeszcze bardzo fajne pampki (wg opinii i analiz w necie) fun&fit lub fit&fun- też rossmanowe.

Fioletowe dady też zbierają dobre opinie.
Ja na pewno nie chce przyzwyczajać do pampersów pampersów. Mam nadzieję, że nie będę musiała i zaakceptuje tańsze zamienniki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
owocowykoktajl jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-10-11 20:59:20


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:09.