Psychologia i psycholodzy - ZBIORCZY - Strona 82 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-07-03, 15:45   #2431
wenedka
Zakorzenienie
 
Avatar wenedka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: ZAGRANICO
Wiadomości: 10 609
Dot.: Psychologia i psycholodzy

Właśnie wysłałam pierwszy formularz aplikacyjny w sprawie pracy jako Assistant Psychologist
Pewnie nic z tego nie będzie, ale jakoś trzeba się wprawić w wypełnianiu formularzy.

Co do kucia na pamięć, to moim zdanie na psycho nie ma tego za dużo. Zresztą, moim zdaniem rycie na pamięć jest bez sensu, bo teorie wymagają też zrozumienia i umiejętności, często spontanicznego, praktycznego wykorzystania.
__________________
Petersburski bogacz uchodzący za mecenasa sztuki,
zaprosił kiedyś na filiżankę herbaty Henryka
Wieniawskiego i jakby mimochodem, dodał:
- Może pan także wziąć ze sobą skrzypce.
- Dziękuję w imieniu skrzypiec, ale one herbaty nie
piją!


PRZYNAJMNIEJ ≠ BYNAJMNIEJ

Edytowane przez wenedka
Czas edycji: 2013-07-03 o 15:47
wenedka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-03, 17:23   #2432
Siempretalia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 146
Dot.: Psychologia i psycholodzy

Dzięki Dziewczyny za odpowiedzi, pocieszyłyście mnie trochę Właśnie obawiałam się, że może trzeba całe książki znać na pamięć Bo wiadomo, że zrozumienie jest ważne i nie da się zapamiętać wszystkiego. A co do zajęć, to pewnie będę musiała "skakać po grupach", u mnie sporo osób studiuje 2 kierunki i jakoś sobie radzą. Tylko ja nie chciałabym sobie olewać psychologii, ponieważ idę na te studia z zainteresowania i to na nich, podejrzewam, zechcę się bardziej skupić. Ale to wyjdzie w praniu
neia a Ty może studiujesz coś oprócz psychologii?
Siempretalia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-03, 18:16   #2433
neia
Zadomowienie
 
Avatar neia
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 496
Dot.: Psychologia i psycholodzy

Cytat:
Napisane przez Siempretalia Pokaż wiadomość
neia a Ty może studiujesz coś oprócz psychologii?
Ta, medycyne. Dlatego mam porównanie w nauce dwóch różnych kierunków. W psychologii, tak jak już wenedka wyżej napisała, jest o tyle latwo, że najważniejsze jest w niej rozumienie i wykorzystywanie poszczególnych teorii i mechanizmów. Jedynymi rzeczami, które faktycznie trzeba wykuć są nazwiska twórców najważniejszych teorii. To nie jest bardzo męczące, więc jeśli byłaś na polibudzie przyzwyczajona do zakuwania na pamięć, to miło się zaskoczysz.

Edytowane przez neia
Czas edycji: 2013-07-03 o 18:19
neia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-03, 20:28   #2434
nice_
Raczkowanie
 
Avatar nice_
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 65
Dot.: Psychologia i psycholodzy

Cytat:
Napisane przez orange_sky Pokaż wiadomość
szybkie zapytanie do kilku znajomych zainteresowanych tematem iii nikt nie wie dokładnie, bo trudno zliczyć punkty tzn jest tak: koleżanka mając średnią 4,62 nie dostała, za to kolega z 4,4 + osiągnięcia artystyczne (gra w zespole i wygrali jakiś przegląd) i sportowe dostał stypendium.

Z kolei kumpel starający się o to rok temu miał na decyzji napisane, że potrzebna jest średnia 4,6. Tylko jak widać, osiągnięcia są ważne, ważniejsze niż średnia.
Dziękuję za informacje Czyli z moim 4,5 dużo nie zdziałam
__________________
zaraz dzień
jeszcze jeden
zrób co możesz
/Czesław Miłosz/
nice_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-03, 21:29   #2435
Siempretalia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 146
Dot.: Psychologia i psycholodzy

Cytat:
Napisane przez neia Pokaż wiadomość
Ta, medycyne. Dlatego mam porównanie w nauce dwóch różnych kierunków. W psychologii, tak jak już wenedka wyżej napisała, jest o tyle latwo, że najważniejsze jest w niej rozumienie i wykorzystywanie poszczególnych teorii i mechanizmów. Jedynymi rzeczami, które faktycznie trzeba wykuć są nazwiska twórców najważniejszych teorii. To nie jest bardzo męczące, więc jeśli byłaś na polibudzie przyzwyczajona do zakuwania na pamięć, to miło się zaskoczysz.
Podziwiam Cię Musisz być bardzo zdolna. Skoro da się połączyć psychologię z tak trudnym kierunkiem jak medycyna, to chyba z każdym innym także No na polibudzie rzeczywiście jest troszkę do zakuwania, niedawno miałam egzamin ustny z całego roku, ciężko było uczyć się rzeczy, które są średnio interesujące, ale dałam radę. A jak będę miała uczyć się rzeczy, które mnie bardziej interesują to będzie jeszcze lepiej
A tak z ciekawości jeszcze zapytam, jak udaje Ci się pogodzić zajęcia na obu kierunkach, przecież na medycynie jest ich sporo prawda?
Siempretalia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-04, 23:52   #2436
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Psychologia i psycholodzy

Cytat:
Napisane przez wenedka Pokaż wiadomość
Właśnie wysłałam pierwszy formularz aplikacyjny w sprawie pracy jako Assistant Psychologist
Pewnie nic z tego nie będzie, ale jakoś trzeba się wprawić w wypełnianiu formularzy.

Co do kucia na pamięć, to moim zdanie na psycho nie ma tego za dużo. Zresztą, moim zdaniem rycie na pamięć jest bez sensu, bo teorie wymagają też zrozumienia i umiejętności, często spontanicznego, praktycznego wykorzystania.
Powodzenia

Co do kucia na pamiec to tez sie zgadzam.Ja sie zawsze ucze ze zrozumieniem aby dana teorie wlasnie wykorzystac.Testy tak sa ulozone ze trzeba to rozumiec

Trzymajcie kciuki,bedzie wolny etat u mnie w pracy na zmiane dzienna.Mam serdecznie dosc nocek.
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-16, 19:11   #2437
Moradin
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 29
Dot.: Psychologia i psycholodzy

Cytat:
Napisane przez madz88 Pokaż wiadomość
żeby być coachem i tak byś musiała zrobić szkolenie/podyplomówkę coachingówe, więc szybciej będziesz realizowała cel jeśli pójdziesz na zarządzanie magisterskie Powodzenia
Nie koniecznie. Coach nie jest zawodem który wymaga licencji lub zdania Państwowego egzaminu. Na Polskim rynku działają coachowie którzy są po jakimś zwykłym jednodniowym szkoleniu. Lub tylko przeczytali książkę o Coachingu.

Nie ma wymagań aby skończyć najpierw studnia magisterskie, potem podyplomówka itp.
__________________
Jak odnieś sukces rozwijaj się. Zadbaj o rozwój osobisty. Osiągnij to o czym zawsze marzyłaś. Osiągnij sukces i pełne szczęście.

Marketing na wesoło chcesz wiedzieć jak działa marketing. Pośmiać się z reklam. Wejdź na blog marketingowy i czytaj
Moradin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-07-17, 13:15   #2438
marthusia
Zadomowienie
 
Avatar marthusia
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: unidentified
Wiadomości: 1 946
GG do marthusia
Dot.: Psychologia i psycholodzy

Nie ma wymagań, ale zupełnie inaczej patrzą na kursy zrobione w zrzeszonych, międzynarodowych szkołach wpisanych na listy trenerów licencjonowanych

Jestem magistrem! więc oddychając pełną piersią chętnie pomogę komu trzeba, nie ma co się stresować! ;>
marthusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-17, 14:32   #2439
paulaa6
 
Avatar paulaa6
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Zielone Wzgórze (:
Wiadomości: 6 208
Dot.: Psychologia i psycholodzy

Pytam ze zwykłej ciekawości jakby co.

Otóż żeby zostać psychologiem ds żywienia najpierw trzeba zdobyć licencjat/magistra psychologii a potem zrobić jakąś specjalizację w tym kierunku? Czy jak?
__________________
I want to sit on a kitchen counter in my underwear at 3 am with you and talk about the universe


💕
paulaa6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-17, 15:53   #2440
pixies20
Rozeznanie
 
Avatar pixies20
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 949
Dot.: Psychologia i psycholodzy

Cytat:
Napisane przez paulaa6 Pokaż wiadomość
Pytam ze zwykłej ciekawości jakby co.

Otóż żeby zostać psychologiem ds żywienia najpierw trzeba zdobyć licencjat/magistra psychologii a potem zrobić jakąś specjalizację w tym kierunku? Czy jak?
ja nie odpowiem, ale przypomniało mi się, że na mojej trasie do szpitala wisi taki baner - PSYCHODIETETYK. nie wiem czemu, ale mnie to bawi za każdym razem.
__________________
So all that's left
Is the proof that love's not only blind but deaf.



Filmy:
2017 - 134
2016 - 205
2015 - 145
pixies20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-17, 16:04   #2441
orange_sky
Raczkowanie
 
Avatar orange_sky
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 384
Dot.: Psychologia i psycholodzy

Cytat:
Napisane przez paulaa6 Pokaż wiadomość
Pytam ze zwykłej ciekawości jakby co.

Otóż żeby zostać psychologiem ds żywienia najpierw trzeba zdobyć licencjat/magistra psychologii a potem zrobić jakąś specjalizację w tym kierunku? Czy jak?
Nie ma (choć są takie pomysły ) licencjata z psychologii. Czym taki psycholog ds. żywienia miałby się zajmować?
__________________
http://anukah.tumblr.com
orange_sky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-17, 16:44   #2442
paulaa6
 
Avatar paulaa6
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Zielone Wzgórze (:
Wiadomości: 6 208
Dot.: Psychologia i psycholodzy

Cytat:
Napisane przez orange_sky Pokaż wiadomość
Nie ma (choć są takie pomysły ) licencjata z psychologii. Czym taki psycholog ds. żywienia miałby się zajmować?
Przepraszam pomylilo mi się z pedagogiką, bo to u mnie w szkole jest na licencjat.
Np oglądalam amerykańskie dokumenty o anoreksji i tam byli właśnie tacy psychologowie.
__________________
I want to sit on a kitchen counter in my underwear at 3 am with you and talk about the universe


💕
paulaa6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-17, 17:05   #2443
orange_sky
Raczkowanie
 
Avatar orange_sky
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 384
Dot.: Psychologia i psycholodzy

Cytat:
Napisane przez paulaa6 Pokaż wiadomość
Przepraszam pomylilo mi się z pedagogiką, bo to u mnie w szkole jest na licencjat.
Np oglądalam amerykańskie dokumenty o anoreksji i tam byli właśnie tacy psychologowie.
Nie ma osobnej specjalizacji (albo ja o tym nie wiem ), po studiach psychologicznych robisz szkołę terapeutyczną w wybranym nurcie i tyle. Możesz ofc znaleźć w międzyczasie szkolenia na ten konkretny temat, ale szczególnych wytycznych nie znalazłam. Psychologowie, których na szybko znalazłam, obok zaburzeń odżywiania zajmują się też innymi zaburzeniami, całkiem osobnego do ED nie widziałam.
__________________
http://anukah.tumblr.com
orange_sky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-17, 17:12   #2444
paulaa6
 
Avatar paulaa6
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Zielone Wzgórze (:
Wiadomości: 6 208
Dot.: Psychologia i psycholodzy

Cytat:
Napisane przez orange_sky Pokaż wiadomość
Nie ma osobnej specjalizacji (albo ja o tym nie wiem ), po studiach psychologicznych robisz szkołę terapeutyczną w wybranym nurcie i tyle. Możesz ofc znaleźć w międzyczasie szkolenia na ten konkretny temat, ale szczególnych wytycznych nie znalazłam. Psychologowie, których na szybko znalazłam, obok zaburzeń odżywiania zajmują się też innymi zaburzeniami, całkiem osobnego do ED nie widziałam.
Dziękuje uprzejmie za informacje.
__________________
I want to sit on a kitchen counter in my underwear at 3 am with you and talk about the universe


💕
paulaa6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-18, 13:08   #2445
Moradin
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 29
Thumbs up Dot.: Psychologia i psycholodzy

[QUOTE=marthusia;41834383]Nie ma wymagań, ale zupełnie inaczej patrzą na kursy zrobione w zrzeszonych, międzynarodowych szkołach wpisanych na listy trenerów licencjonowanych

Oczywiście zgadzam się z Tobą. To są 2 różne kategorie Coachów
- coach który ma to tylko na wizytówce
- Coach który od lat rozwija się w tym sposobie pomagania ludziom.

Po prostu chciałem zaznaczyć, że na rynku są "coachowie" którzy stali się nimi po wpisaniu tekstu na wizytówce. A książek nie czytają bo szkoda czasu. Nie szkolą się bo sami wiedzą wszystko najlepiej.
Cytat:
Napisane przez marthusia Pokaż wiadomość
Jestem magistrem! więc oddychając pełną piersią chętnie pomogę komu trzeba, nie ma co się stresować! ;>
Gratulacje. Nie ma jak duma po zrobieniu pierwszego ważnego kroku w edukacji!
__________________
Jak odnieś sukces rozwijaj się. Zadbaj o rozwój osobisty. Osiągnij to o czym zawsze marzyłaś. Osiągnij sukces i pełne szczęście.

Marketing na wesoło chcesz wiedzieć jak działa marketing. Pośmiać się z reklam. Wejdź na blog marketingowy i czytaj
Moradin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-18, 21:55   #2446
orange_sky
Raczkowanie
 
Avatar orange_sky
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 384
Dot.: Psychologia i psycholodzy

Na psychologię UŚ zakwalifikowano 255 osób dla porównania, na 4 roku będzie nas koło setki (odpadło/zrezygnowało w najlepszym razie 40 osób). Kogoś nieźle pogięło Sporo osób pewnie nie złoży papierów, ale część z nich zastąpią osoby z rezerwowej. Masakra jakaś
__________________
http://anukah.tumblr.com
orange_sky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-18, 22:01   #2447
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Psychologia i psycholodzy

Cytat:
Napisane przez marthusia Pokaż wiadomość

Jestem magistrem! więc oddychając pełną piersią chętnie pomogę komu trzeba, nie ma co się stresować! ;>
Gratulacje
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-18, 23:11   #2448
nice_
Raczkowanie
 
Avatar nice_
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 65
Dot.: Psychologia i psycholodzy

Cytat:
Napisane przez orange_sky Pokaż wiadomość
Na psychologię UŚ zakwalifikowano 255 osób dla porównania, na 4 roku będzie nas koło setki (odpadło/zrezygnowało w najlepszym razie 40 osób). Kogoś nieźle pogięło Sporo osób pewnie nie złoży papierów, ale część z nich zastąpią osoby z rezerwowej. Masakra jakaś
Z tego, co pamiętam w zeszłym roku też zakwalifikowano ok. 250 osób, a ostatecznie było nas 150. Nie wiem, co oni kombinują z tą rekrutacją Po I semestrze zostało chyba ok. 125 osób.
__________________
zaraz dzień
jeszcze jeden
zrób co możesz
/Czesław Miłosz/
nice_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-19, 00:02   #2449
Czcijmarchewe
Raczkowanie
 
Avatar Czcijmarchewe
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 224
Dot.: Psychologia i psycholodzy

Cytat:
Napisane przez orange_sky Pokaż wiadomość
Na psychologię UŚ zakwalifikowano 255 osób dla porównania, na 4 roku będzie nas koło setki (odpadło/zrezygnowało w najlepszym razie 40 osób). Kogoś nieźle pogięło Sporo osób pewnie nie złoży papierów, ale część z nich zastąpią osoby z rezerwowej. Masakra jakaś
Cieszę się, że jednak powyżej 200 osób, bo gdyby zakwalifikowano tyle co pisało, czyli 140, to bym mogła już płakać, a tak dostałam się na wymarzony kierunek
__________________
Nikt nie przeżyje Twojego życia za Ciebie
Czcijmarchewe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-19, 00:08   #2450
Jigoku
Zakorzenienie
 
Avatar Jigoku
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 13 984
Dot.: Psychologia i psycholodzy

Cytat:
Napisane przez orange_sky Pokaż wiadomość
Na psychologię UŚ zakwalifikowano 255 osób dla porównania, na 4 roku będzie nas koło setki (odpadło/zrezygnowało w najlepszym razie 40 osób). Kogoś nieźle pogięło Sporo osób pewnie nie złoży papierów, ale część z nich zastąpią osoby z rezerwowej. Masakra jakaś
W moim roczniku na UAMie też przyjęli 210 osób zamiast 120 :/ A zostało 170
__________________
After all this time? Always.


kosmetyki [urlhttps://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1170481][/url]
książki
Jigoku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-19, 00:21   #2451
orange_sky
Raczkowanie
 
Avatar orange_sky
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 384
Dot.: Psychologia i psycholodzy

Cytat:
Napisane przez Czcijmarchewe Pokaż wiadomość
Cieszę się, że jednak powyżej 200 osób, bo gdyby zakwalifikowano tyle co pisało, czyli 140, to bym mogła już płakać, a tak dostałam się na wymarzony kierunek
gratulacje w razie pytań, służę pomocą
__________________
http://anukah.tumblr.com
orange_sky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-19, 09:15   #2452
Czcijmarchewe
Raczkowanie
 
Avatar Czcijmarchewe
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 224
Dot.: Psychologia i psycholodzy

Cytat:
Napisane przez orange_sky Pokaż wiadomość
gratulacje w razie pytań, służę pomocą
Pytania na pewno się znajdą, na razie może przejrzę ten wątek, na pewno jest już w nim sporo informacji

Edit: Ha, jednak coś znalazłam w mojej głowie. Czy wcześniej, przed pójściem na te studia, czytałyście książki psychologiczne lub interesowałyście się tym tak teoretycznie? Bo nie wiem,czy sobie poradzę tak zaczynając od zera
__________________
Nikt nie przeżyje Twojego życia za Ciebie

Edytowane przez Czcijmarchewe
Czas edycji: 2013-07-19 o 09:18
Czcijmarchewe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-19, 09:21   #2453
orange_sky
Raczkowanie
 
Avatar orange_sky
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 384
Dot.: Psychologia i psycholodzy

poraaadzisz sobie poczytaj sobie Zimbardo - Psychologia i życie, to takie sympatyczne kompendium podstawowej wiedzy z psychologii, przyjemnie napisane. A jeśli masz naprawdę za dużo czasu i chęci, zacznij czytać Sadowskiego - Biologiczne mechanizmy zachowania się zwierząt i ludzi (szczególnie jeśli z biologią Ci nie po drodze) Ale ogólnie bez stresu
__________________
http://anukah.tumblr.com
orange_sky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-19, 11:47   #2454
Jigoku
Zakorzenienie
 
Avatar Jigoku
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 13 984
Dot.: Psychologia i psycholodzy

Cytat:
Napisane przez Czcijmarchewe Pokaż wiadomość
Pytania na pewno się znajdą, na razie może przejrzę ten wątek, na pewno jest już w nim sporo informacji

Edit: Ha, jednak coś znalazłam w mojej głowie. Czy wcześniej, przed pójściem na te studia, czytałyście książki psychologiczne lub interesowałyście się tym tak teoretycznie? Bo nie wiem,czy sobie poradzę tak zaczynając od zera
Ja czytałam, ale to bardziej dlatego, że dłuugi czas wcześniej wiedziałam, że chcę iść na psycho, ale spokojnie, na 1 roku nikt nie wymaga żadnej psychologicznej wiedzy
__________________
After all this time? Always.


kosmetyki [urlhttps://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1170481][/url]
książki
Jigoku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-19, 11:52   #2455
Czcijmarchewe
Raczkowanie
 
Avatar Czcijmarchewe
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 224
Dot.: Psychologia i psycholodzy

Dzięki, pocieszyłyście mnie . Na pewno coś poczytam, mam nadzieję, że znajdę takie książki w bibliotece? Co do biologii, szła mi zazwyczaj dobrze, ale tu pewnie podwyższą poziom ; D
__________________
Nikt nie przeżyje Twojego życia za Ciebie
Czcijmarchewe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-19, 11:58   #2456
Jigoku
Zakorzenienie
 
Avatar Jigoku
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 13 984
Dot.: Psychologia i psycholodzy

Cytat:
Napisane przez Czcijmarchewe Pokaż wiadomość
Dzięki, pocieszyłyście mnie . Na pewno coś poczytam, mam nadzieję, że znajdę takie książki w bibliotece? Co do biologii, szła mi zazwyczaj dobrze, ale tu pewnie podwyższą poziom ; D
Nie w każdej, zależy od wielkości biblioteki, u mnie Zimbardo był, ale nic poza tym to średnio
__________________
After all this time? Always.


kosmetyki [urlhttps://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1170481][/url]
książki
Jigoku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-19, 16:00   #2457
nice_
Raczkowanie
 
Avatar nice_
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 65
Dot.: Psychologia i psycholodzy

Cytat:
Napisane przez Czcijmarchewe Pokaż wiadomość
Cieszę się, że jednak powyżej 200 osób, bo gdyby zakwalifikowano tyle co pisało, czyli 140, to bym mogła już płakać, a tak dostałam się na wymarzony kierunek
Gratulacje!
Faktycznie, Zimbardo jest bardzo sympatyczny, przyjemnie czytało mi się też "Psychologię. Kluczowe koncepcje". W mojej bibliotece miejskiej (miasto 20 tys. mieszkańców) udało mi się wypożyczyć książki na wprowadzenie do psychologii, metodologię, neurobiologię i BPZ, więc bardzo możliwe, że i u siebie coś znajdziesz
Przed studiami nie czytałam książek znajdujących się w programie - raczej "Charaktery", teksty znalezione w Internecie, głównie interesowały mnie te dotyczące mózgu
Też chętnie odpowiem na pytania, jeśli się pojawią (jestem po I roku na UŚ)

orange_sky - Sadowski przyda mi się w najbliższym czasie, czy mogę się go pozbyć?
__________________
zaraz dzień
jeszcze jeden
zrób co możesz
/Czesław Miłosz/
nice_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-19, 16:29   #2458
orange_sky
Raczkowanie
 
Avatar orange_sky
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 384
Dot.: Psychologia i psycholodzy

Cytat:
Napisane przez nice_ Pokaż wiadomość
orange_sky - Sadowski przyda mi się w najbliższym czasie, czy mogę się go pozbyć?
NO WIESZ CO ! Takiego klasyka, takiej mądrej książki się pozbywać?! Ale nie, na studiach już Ci się nie przyda chyba Chociaż ja uważam, że to jedna z tych książek, którą psycholog powinien mieć w swojej biblioteczce, serio
__________________
http://anukah.tumblr.com

Edytowane przez orange_sky
Czas edycji: 2013-07-19 o 16:30
orange_sky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-19, 18:00   #2459
nice_
Raczkowanie
 
Avatar nice_
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 65
Dot.: Psychologia i psycholodzy

Cytat:
Napisane przez orange_sky Pokaż wiadomość
NO WIESZ CO ! Takiego klasyka, takiej mądrej książki się pozbywać?!
Spodziewałam się takiej reakcji Spokojnie, na szczęście minął mi już zespół awersji poegzaminacyjnej i neuro znowu jest czymś, co mnie fascynuje. Czytam sobie teraz "Mężczyznę, który pomylił swoją żonę z kapeluszem" Sacksa i jestem zachwycona

Cytat:
Napisane przez orange_sky Pokaż wiadomość
Ale nie, na studiach już Ci się nie przyda chyba Chociaż ja uważam, że to jedna z tych książek, którą psycholog powinien mieć w swojej biblioteczce, serio
Dlatego mam swoją, a nie wypożyczoną Ale mimo wszystko wolę po nią sięgać z własnej woli, a nie z przymusu i cieszę się, że taka czeka mnie przyszłość z tą pozycją
__________________
zaraz dzień
jeszcze jeden
zrób co możesz
/Czesław Miłosz/
nice_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-19, 20:53   #2460
Siempretalia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 146
Dot.: Psychologia i psycholodzy

Ja już od kilku lat czytam książki psychologiczne, ale właśnie w bibliotekach nie ma ich aż tak wiele. "Mężczyznę, który pomylił..." też uwielbiam
Dziewczyny a jeśli chodzi o tego Sadowskiego, to jest on tak 'przyjemny' jak Zimbardo?
I właśnie też nie rozumiem o co biega z tą rekrutacją, niby limit jest, np. na UMCS 120 osób, a przyjmują znacznie więcej. Z tego mam wywnioskować, że na pierwszym roku jest niezły przesiew?
Siempretalia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-02-01 15:10:12


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:15.