Problemy z Forum - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Wirtualna Redakcja > Techniczne forum

Notka

Techniczne forum Forum techniczne - obszar całe forum. Tutaj można zgłaszać uwagi techniczne, problemy dotyczące całego forum, problemy z hasłem i dostępem i inne…

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2018-03-17, 10:33   #61
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Problemy z Forum

Cytat:
Napisane przez elvegirl Pokaż wiadomość
Kwestia offtopów to jednak zdecydowanie inny kaliber niż zastrzeżenie całego podforum.
Jezusmaria. Polecam może czytać ze zrozumieniem. To przykład na to, że moderacja weszła w ogóle w jakąkolwiek dyskusję z użytkownikami. Obecnie takie sytuacje się nie zdarzają, więc nie dziwi mnie w ogóle podejście Norine i niechęć wielu użytkowników do moderacji tego forum.

Edytowane przez visionAM
Czas edycji: 2018-03-17 o 10:35
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-17, 10:39   #62
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Problemy z Forum

Oczywiście że się zdarzają, chociażby usuwanie i zamykanie wątków to zmiana, która nie wzięła się z powietrza.
Ale to wciąż zupełnie inny kaliber niż zastrzeżenie podforum. Są kwestie, które można zmienić wewnętrznie, są takie których się nie da.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-17, 10:45   #63
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Problemy z Forum

Cytat:
Napisane przez elvegirl Pokaż wiadomość
Oczywiście że się zdarzają, chociażby usuwanie i zamykanie wątków to zmiana, która nie wzięła się z powietrza.
Ale to wciąż zupełnie inny kaliber niż zastrzeżenie podforum. Są kwestie, które można zmienić wewnętrznie, są takie których się nie da.
No i akurat w usuwaniu i zamykaniu wątków to się sporo musicie nauczyć. Pamiętam jak Neyra na Intymnym zamykała swego czasu co drugi wątek, bo jej się wydawało, że już nie ma nic więcej do powiedzenia
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-17, 10:58   #64
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Problemy z Forum

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
No i akurat w usuwaniu i zamykaniu wątków to się sporo musicie nauczyć.
Jak i o wielu innych kwestiach. Podobnie jak reszta użytkowników, żadna to nowość, że nie ma ludzi nieomylnych, zarówno wśród Moderacji, jak i osób Moderację krytykujących

---------- Dopisano o 11:58 ---------- Poprzedni post napisano o 11:47 ----------

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
Pamiętam jak Neyra na Intymnym zamykała swego czasu co drugi wątek, bo jej się wydawało, że już nie ma nic więcej do powiedzenia
Raczej dlatego, że mamy dość prostą zasadę - jak autor okazuje się trollem, to wątek zamykamy.
Od pewnego czasu, zresztą też na prośbę wizażanek, wpisujemy powody zamykania wątków w poście zamykającym - wiemy już że aplikacja nie pokazuje kto jest zbanowany a kto nie.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-17, 11:08   #65
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Problemy z Forum

Cytat:
Napisane przez elvegirl Pokaż wiadomość
Jak i o wielu innych kwestiach. Podobnie jak reszta użytkowników, żadna to nowość, że nie ma ludzi nieomylnych, zarówno wśród Moderacji, jak i osób Moderację krytykujących

---------- Dopisano o 11:58 ---------- Poprzedni post napisano o 11:47 ----------


Raczej dlatego, że mamy dość prostą zasadę - jak autor okazuje się trollem, to wątek zamykamy.
Od pewnego czasu, zresztą też na prośbę wizażanek, wpisujemy powody zamykania wątków w poście zamykającym - wiemy już że aplikacja nie pokazuje kto jest zbanowany a kto nie.
Tylko jest jedna zasadnicza różnica między zwykłym użytkownikiem a moderatorem - moderator ma w pewien sposób "władzę" na forum. Użytkownik jak coś robi wbrew zasadom to dostaje upomnienie, ostrzeżenie albo i bana. A jakie konsekwencje za swoje złe decyzje ponosi moderacja? Gdzie się przyznaje do błędu?

Neyra zamykała nie trollowe wątki oraz takie, w których nie było próśb autora. Nie będę tego szukać, bo było to parę miesięcy temu, ale było. Komentarze były typu "temat został wyczerpany, autorka już się RACZEJ nie odezwie, więc zamykam wątek". Rzeczywiście genialny powód. Kiedyś po jakimś czasie wątek mógł odżyc, odzywał się w nim ktoś z podobnym tematem, no ale po co, lepiej zamknąć, bo ona wie lepiej. Pamiętam też wątki, do których same autorki wracały po latach. Ale do wielu nie wrócą, bo ona zamknęła wątki kierując się tylko i wyłącznie swoim widzimisię.
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-17, 11:33   #66
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Problemy z Forum

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
A jakie konsekwencje za swoje złe decyzje ponosi moderacja? Gdzie się przyznaje do błędu?
Nie wiem czy zauważyłaś, ale to nie jest funkcja przydzielana dożywotnio.
Ja się do błędów przyznawałam nie raz, w sprawie która była motorem napędowym do zalożenia tego wątku też się przyznałam i zrezygnowałam z moderowania Intymnie.

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
Komentarze były typu "temat został wyczerpany, autorka już się RACZEJ nie odezwie, więc zamykam wątek".
Za Neyrę się nie wypowiem, ja natomiast zamykałam wątki takim hasłem jak autor miał bana.
Zamykanie zdarzało się też w sytuacjach, kiedy autor nie pojawiał się od bardzo dawna, w wątku trwał offtop w najlepsze, często z awanturą w pakiecie. Bywało też, że autor na PW prosił o zamknięcie wątku.

A, bywało też że się otwierało wątki na prośbę autorów, także nieprawdą jest, że autorzy nie mają możliwości powrotu i kontynuacji swoich wątków.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-17, 11:37   #67
0f4d7eb2e6c93082f74e89ef7f138a13b7c455c0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 14 051
Dot.: Problemy z Forum

Treść usunięta
0f4d7eb2e6c93082f74e89ef7f138a13b7c455c0 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-03-18, 09:49   #68
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Problemy z Forum

Internet jest ogromnym medium - powiedziałabym nawet, że dla młodego pokolenia obecnie najważniejszym. I uważam, że tak jak blogerki czy youtuberzy powinni mieć na uwadze to, co i do kogo mówią, tak samo portale internetowe powinny dbać szczególnie o publikowane treści. Nie rozumiem zupełnie bagatelizowania internetu i mówienia, że każdy wie, że pisząc coś w internecie to zostaje w nim na zawsze. Owszem, w teorii każdy wie, ale od każdej teorii są wyjątki. I tymi wyjątkami są osoby, które zwyczajnie szukają pomocy. Jestem na Wizażu od 8 lat i naprawdę nie przypominam sobie wielu wątków z ofiarami przemocy - moim zdaniem są to więc sytuacje wyjątkowe, w których należy zachować się wyjątkowo; zarówno jako użytkownik, jak i moderator. Trzeba zachować szczególną empatię i wrażliwość, i szczególnie uważać na słowa, bo naprawdę łatwo zaszkodzić zamiast pomóc. Dziwi mnie więc, kiedy moderacja radośnie i bez zastanowienia wykonuje działania, które z pomocą nie mają nic wspólnego, a są jedynie ślepym podążaniem za regulaminem, który pewne rzeczy dopuszcza, ale wcale ich nie nakazuje (np. ban za usuwanie postów). Moderacja nie siedzi na forum 24/h - ok, rozumiem to jak najbardziej. Ale w takiej sytuacji tym mocniej dziwią mnie zachowania nieprzemyślane.

Dla mnie omawiany wątek był sytuacją wyjątkową, w której zachowanie moderacji było dla mnie nie dość, że niezrozumiałe, to jeszcze zwyczajnie podłe. Dawać bana dziewczynie zmagającej się z przemocą domową, bo usunęła posty, jednocześnie te posty przywracając i odbierając jej możliwość wypowiedzenia się w temacie lub napisania do Wizażanek z prośbą o pomoc - nazwałabym to dosadnie, ale się powstrzymam. Prowadzenie tak dużego forum to jest odpowiedzialność. Wiem, że Wizaż ostatnio lubuje się w prostych, nieskomplikowanych treściach (patrz "artykuły" na portalu), ale nie zmienia to faktu, że forum o nazwie Intymne zawiera problematykę różnoraką, która wymaga empatycznego i indywidualnego podejścia.
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-18, 11:00   #69
maladaga
Recenzentka Miesiąca - Luty 2018
 
Avatar maladaga
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Zdolny Śląsk
Wiadomości: 159
Dot.: Problemy z Forum

Invisible 01- napisałaś genialny post który wywołał w moich oczach łzy- i ślicznie za to dziękuje Nigdy nie udzielam się na forum intymne , ja wyżywam się na KWC Ale Pani post mnie poruszył- moja najbliższa przyjaciółka kilka lat temu straciła życie przez forum- nie wizaż , na innym portalu- maż odkrył jej przejmujące posty które były wołaniem o pomoc i skończyło się to tragicznie- nie ma słów którymi mogłabym wyraźić to , co po tym czuje. Dlatego nigdy nie udzielam się na takich forach- tak jak napisałaś są to delikatne sprawy , bez indywidualnego podejścia można doprowadzić osobę proszącą o pomoc nawet do utraty życia. A ja nie chce przykładać ręki do takiej rzeczy. Masz rację- empatia , empatia i jeszcze raz empatia- tu stawką jest ludzkie życie , tutaj trzeba zachować ostrożność. Podpisuje się pod tym postem rękami i nogami. Ujełaś to świetnie. Pozdrawiam:ro za:
__________________
małe-wredne-kochane//zaraszlakmnietrafi
mikroREKLAMA
moja reklama
Opis reklamy

Ta reklama pokazywana jest pod 159 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
maladaga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-18, 11:20   #70
62f33e9ec77d3cf0943e95da9955941e4a625c6c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 6 085
Dot.: Problemy z Forum

maladaga, mi z kolei lzy naszly do oczu, jak przeczytalam to, co ty napisalas dziekuje ci slicznie
62f33e9ec77d3cf0943e95da9955941e4a625c6c jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-18, 11:51   #71
maladaga
Recenzentka Miesiąca - Luty 2018
 
Avatar maladaga
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Zdolny Śląsk
Wiadomości: 159
Dot.: Problemy z Forum

Dziękuje My wizażanki nie jesteśmy tylko od opisywania właściwości tuszu czy perfum- każda z nas ma bagaż emocjonalny- mamy prawo zarówno prosić o pomoc jak i starać się wspierać osoby które mają przysłowiowe piekło na ziemi to może spotkać każdą z nas- zakochać się w bestii a nie w człowieku który jest dobry i kochajacy może każda z nas. Może nasza , siostra , mama , koleżanka , sąsiadka a nawet i w przyszłości nasza córka lub też syn. I czym jest sztywny w regulamin gdy chodzi o życie? Wspierajmy się , pomagajmy nie obrzucajmy błotem , banem , punktami karnymi Nie potrafię napisać osobie z depresją- weź się w garsć , nie napisze bitej kobiecie- weź dziecko i uciekaj , to proste Nie , to wcale nie jest proste , to jest dramat nie do opisania słowami. Moja przyjaciółka nie żyje , niestety nic nie zmienie a gdyby miłość mogła wskrzeszać zrobiła bym to z automatu , nie mogę .Mogę tylko apelować o pomoc dla bitych , wyzywanych gnębionych kobiet a czasem nawet i mężczyzn. Traktujmy ich poważnie z empatią . Brak mi aż słow , ogrom tego problemu jest nie do opisania słowami. Pomagajmy jak możemy , aby tylko nie dodać gnębionej , bitej , poniżanej istotce kolejnego problemu. Czym jest więzienie dla mordercy ? Żyje sobie w cieple i o pełnym brzuchu , gdy druga niewinna osoba traci życie Jeśli gnębiona osoba prosi o zamknięcie wątku - trzeba zamknąć bez bana , gdy prosi o pomoc- trzeba pomóc , słowne przepychanki nie pomogą Mam jedynie nadzieje , że żadna z katowanych kobiet która prosiła o pomoc na wizażu nie podzieliła losu mojej kochanej przyjaciółki A tak może się stać
__________________
małe-wredne-kochane//zaraszlakmnietrafi
mikroREKLAMA
moja reklama
Opis reklamy

Ta reklama pokazywana jest pod 159 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
maladaga jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-03-18, 12:06   #72
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Problemy z Forum

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Jestem na Wizażu od 8 lat i naprawdę nie przypominam sobie wielu wątków z ofiarami przemocy(...)
A sporo było takich przypadków, zwłaszcza w wątku rozstaniowym. Śledzących eksów i obecnych, wykorzystujących wiedzę z Wizażu w realu nigdy nie brakowało, ogrom tych panów też miał założone konta na Wizażu. Byli też rodzice kontrolujący córkę, była siostra wykorzystująca wpisy.
I była tym wizażankom udzielana pomoc, również kiedy pisały do nas osoby zbanowane, albo nie mające dostępu do profilu z innych powodów (tak, można się skontaktować z Moderacją nawet mając bana). Kwestia prośby o pomoc. Szybciej, łatwiej, skutecznie.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-18, 12:58   #73
michal100
Zadomowienie
 
Avatar michal100
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 1 825
Dot.: Problemy z Forum

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Internet jest ogromnym medium - powiedziałabym nawet, że dla młodego pokolenia obecnie najważniejszym. I uważam, że tak jak blogerki czy youtuberzy powinni mieć na uwadze to, co i do kogo mówią, tak samo portale internetowe powinny dbać szczególnie o publikowane treści. Nie rozumiem zupełnie bagatelizowania internetu i mówienia, że każdy wie, że pisząc coś w internecie to zostaje w nim na zawsze. Owszem, w teorii każdy wie, ale od każdej teorii są wyjątki. I tymi wyjątkami są osoby, które zwyczajnie szukają pomocy. Jestem na Wizażu od 8 lat i naprawdę nie przypominam sobie wielu wątków z ofiarami przemocy - moim zdaniem są to więc sytuacje wyjątkowe, w których należy zachować się wyjątkowo; zarówno jako użytkownik, jak i moderator. Trzeba zachować szczególną empatię i wrażliwość, i szczególnie uważać na słowa, bo naprawdę łatwo zaszkodzić zamiast pomóc. Dziwi mnie więc, kiedy moderacja radośnie i bez zastanowienia wykonuje działania, które z pomocą nie mają nic wspólnego, a są jedynie ślepym podążaniem za regulaminem, który pewne rzeczy dopuszcza, ale wcale ich nie nakazuje (np. ban za usuwanie postów). Moderacja nie siedzi na forum 24/h - ok, rozumiem to jak najbardziej. Ale w takiej sytuacji tym mocniej dziwią mnie zachowania nieprzemyślane.

Dla mnie omawiany wątek był sytuacją wyjątkową, w której zachowanie moderacji było dla mnie nie dość, że niezrozumiałe, to jeszcze zwyczajnie podłe. Dawać bana dziewczynie zmagającej się z przemocą domową, bo usunęła posty, jednocześnie te posty przywracając i odbierając jej możliwość wypowiedzenia się w temacie lub napisania do Wizażanek z prośbą o pomoc - nazwałabym to dosadnie, ale się powstrzymam. Prowadzenie tak dużego forum to jest odpowiedzialność. Wiem, że Wizaż ostatnio lubuje się w prostych, nieskomplikowanych treściach (patrz "artykuły" na portalu), ale nie zmienia to faktu, że forum o nazwie Intymne zawiera problematykę różnoraką, która wymaga empatycznego i indywidualnego podejścia.
Nie wiem czemu się dziwisz
Regulamin po coś przecież jest, Dura lex,sed lex. Wg mnie nikt i pod żadnym pozorem nie może być traktowany jak święta krowa.
Poza tym skąd wiadomo,że autorka nie jest trollem i sytuacja przez nią opisywana jest prawdziwa? Mało to było trollowych wątków na forum?

PS
Kilka lat temu na tym forum był wątek jednej użytkowniczki o jej walce z rakiem. Tam to dopiero wojna wybuchła i posty były w bardzo ostrym tonie nawet w stosunku do chorej i w końcu wątek zamknęli,ale jakoś nikt moderacji za ten wątek nie atakował.
No,ale wtedy nie było tutaj wszechwiedzącej i przemądrzałej Norine,której sodówka do głowy już tak uderzyła,że nie będąc moderatorem a zwykłym użytkownikiem wyklucza innych z wątku do tego samego namawiając innych i atakuje wszystkich mających inne zdanie niż ona sama
__________________
Utrzymuję w domu bałagan aby w razie włamania złodziej potknął się o coś i umarł
michal100 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-18, 13:17   #74
6294979b07e94e60c86b4a71a35022ccf5d1d257_656d16825a5b5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 12 697
Dot.: Problemy z Forum

Cytat:
Napisane przez Mojwa Pokaż wiadomość
A ja przypominam, że wizaż udostępnia opcję prywatnych klubów, do których osoby niezarejestrowane czy w ogóle niezaproszone nie mają dostepu. Jest to jakiś kompromis.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jakby to miało wyglądać?

Osoba z problemem rejestruje się na forum, zakłada prywatny klub, opisuje swój problem... i z kim tam rozmawia? Chyba sama ze sobą. Aby móc dyskutować w prywatnym klubie trzeba być do tego klubu zaproszonym, a skąd całkowicie nowa osoba ma wiedzieć, kogo zaprosić, żeby mógł jej udzielić jakiejś rady? Poza tym kluby nie są dostępne z poziomu aplikacji.


Najlepszym rozwiązaniem byłoby utworzenie małego podforum na Intymne, które będzie dostępne i widoczne tylko dla zalogowanych użytkowników. Wtedy każdy mógłby zdecydować, czy chce założyć wątek w głównej części Intymnego, widocznej dla wszystkich, czy w części zamkniętej i widocznej tylko dla zalogowanych.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
6294979b07e94e60c86b4a71a35022ccf5d1d257_656d16825a5b5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-18, 19:05   #75
3eef048cd73ce499df76a24f71dd01843bb9a910_606650721e0c8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 12 076
Dot.: Problemy z Forum

Cytat:
Napisane przez michal100 Pokaż wiadomość
Nie wiem czemu się dziwisz
Regulamin po coś przecież jest, Dura lex,sed lex. Wg mnie nikt i pod żadnym pozorem nie może być traktowany jak święta krowa.
Poza tym skąd wiadomo,że autorka nie jest trollem i sytuacja przez nią opisywana jest prawdziwa? Mało to było trollowych wątków na forum?

PS
Kilka lat temu na tym forum był wątek jednej użytkowniczki o jej walce z rakiem. Tam to dopiero wojna wybuchła i posty były w bardzo ostrym tonie nawet w stosunku do chorej i w końcu wątek zamknęli,ale jakoś nikt moderacji za ten wątek nie atakował.
No,ale wtedy nie było tutaj wszechwiedzącej i przemądrzałej Norine,której sodówka do głowy już tak uderzyła,że nie będąc moderatorem a zwykłym użytkownikiem wyklucza innych z wątku do tego samego namawiając innych i atakuje wszystkich mających inne zdanie niż ona sama
Każdy chyba ma swój rozum, trolla nie jest trudno rozpoznać, no chyba że ktoś ma niezłą wyobraźnie, niczym pisarz. Ale po 10-15 wpisach, przeciętny człowiek będzie w stanie odróżnić kogoś kto serio ma problem czy się dobrze bawi.
Też jestem zdania, że nie powinno być świętych krów, ale nie można się sztywno trzymać regulaminu. Czasem bardzo wygodne byłoby danie komuś bana czy szlaban na pisanie na kilka dni, ale żeby z powodu skasowania posta??? Czy też edytowania postu??? W pewnych warunkach, kiedy obraża się innych, notorycznie łamie regulamin ok, ale moim zdaniem skasowanie postu to za mało. Skoro reklamowanie podrób (jest karalne) na forum nie jest karane banem, to gdzie tu sprawiedliwość??? Regulamin regulaminem, ale skasowanie postu to nie jest przestępstwo, nawet jakby ktoś chciał skasować wszystkie posty, to jego przewinienie nie jest przestępstwem...

Regulaminu tez trzeba używać z głową, a modzi powinni być szczególnie uczuleni na to jak reagują. Czasem trzeba komuś kopa w zad dać, ale czasem trzeba się wykazać empatią, być człowiekiem, ale nie mieć wrażliwość klawisza więziennego. Jak ktoś nie potrafi się wykazać empatią, to na moda się nie nadaje.
3eef048cd73ce499df76a24f71dd01843bb9a910_606650721e0c8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-19, 07:18   #76
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Problemy z Forum

[1=3eef048cd73ce499df76a24 f71dd01843bb9a910_6066507 21e0c8;82263471]Każdy chyba ma swój rozum, trolla nie jest trudno rozpoznać, no chyba że ktoś ma niezłą wyobraźnie, niczym pisarz. Ale po 10-15 wpisach, przeciętny człowiek będzie w stanie odróżnić kogoś kto serio ma problem czy się dobrze bawi.[/QUOTE]
Niestety nie zawsze jest to takie proste. Niektóre potrafią być bardzo wiarygodne przez wiele miesięcy.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-03, 12:49   #77
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 9 219
Dot.: Problemy z Forum

O ile się nie mylę przynajmniej cztery moderatorki przeturlały się przez ten wątek i żadna nie zareagowała na victim blaming?

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1228856
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-03, 12:54   #78
0f4d7eb2e6c93082f74e89ef7f138a13b7c455c0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 14 051
Dot.: Problemy z Forum

Treść usunięta
0f4d7eb2e6c93082f74e89ef7f138a13b7c455c0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-03, 13:02   #79
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 9 219
Dot.: Problemy z Forum

Cytat:
Napisane przez NinaSzczecin Pokaż wiadomość
Wiesz, ja też byłam już ofiarą. I dostałam od życia wystarczająco sporo po tyłku, a teraz mam na tyle odwagi, aby nie być hipokrytką, nie robić z siebie cięrpiętnicy udającej anioła i pokrzywdzonej ofiary.
Jesteś tak samo winna jak on.


Robiasz z siebie ofiarę. Nie wierzę, że nie masz żadnych korzyści ze znajomości z nim.
Np. dziecko. Ja np. jestem rozsądna i go nie mam.


Używaj więcej rozumu i pazura. Kobiety o mentalności dziewczynki są cierpiętnicami.

Cytat:
Napisane przez NinaSzczecin Pokaż wiadomość
Winę za budowanie toksycznej relacji ponoszą zawsze 2 osoby tego błędnego koła.

Czy autorka, powiedziała coś o swoich błędach?
Dlaczego poniżał?
Czy ma świadomość swoich błędów?
Czy wie co robiła źle? Żeby tego już nie powtarzać.
Dlaczego podjęłą decyzję o zamążpójściu i dziecku?
Z miłości? Nieroztropna decyzja? Czy została w to wciągnięta?
Czy chciała się ustawić w życiu w niezbyt przemyslany sposób?
No jakie korzysci z tego chciała?
Dlaczego tak źle mówi o partnerze, a o sobie nic?
Dorosłość i obiektywność polega na skupieniu się błędach w relacji, jako całości.
A ona przedstawia nam siebie jako ofiarę, którq się boi. Cierpi. Cierpiętnica.



Ja przynajmniej umiem się sama przed sobą do tego przyznać, że szukam w życiu korzyści, nie jestem zakłamana. Każdy ich szuka. Nie oszukujmy się. Nie zrzucam winy tylko na partnera. Nie biorę manatków i nie uciekam. Tylko rozmawiam, rozmawiam, stawiam warunki, męczę, wymagam.
Bo przecież w żyiu trzeba wymagać. A nie zgrywać ofiarę.
Było więcej, ale autorka posty znowu usunęła, więc do ostatniego odniosę się gdy przywrócicie.

Wyboldowałam tylko niektóre zdania, w razie gdyby komuś nie chciało się czytać wszystkiego. Samo to powinno wystarczyć, czyż nie?

A na koniec słowo od samej autorki wątku piszącej wprost jak długo się ze skutkami takiego victim blaming borykała:

Cytat:
Napisane przez Mroowka_ Pokaż wiadomość
Póki partner za wszystko płaci, to układ jest ok Ale fakt, hipokryzja aż oczy szczypią.

Przerabiałam już zarzucanie mi winy, że "pozwoliłam, to mam" "tak go sobie wychowałam". Taka przemoc wtórna, oj było ciężko gdy tak spadałam na samo dno... Dużo, bardzo dużo zawdzięczam terapii.

Edytowane przez 3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80
Czas edycji: 2018-04-03 o 13:04
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-04-03, 18:00   #80
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 579
Dot.: Problemy z Forum

Cytat:
Napisane przez Mojwa Pokaż wiadomość
Alefeleezekseler- to nie Ty pisałaś wcześniej że jak to tak usunąć wątek bez poinformowania ludzi biorących udzial? To zdecyduj się

Poza tym siejecie dziwną panikę. Jeśli mąż namierzył wątek to jego usunięcie nijak autorce nie pomoże i tak, jeśli chce jej zrobić krzywdę. Czego oczywiście nie życzę i ufam, że nic takiego nie miało miejsca.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
czego nie zrozumiałaś w moich postach? Na co mam się zdecydować?

Napisałam wcześniej że jeżeli wątek jest kasowany z powodów znanych moderatorowi to oczekuję że jako użytkownik piszący w tymże wątku zostanę o fakcie ukrycia czy kasacji poinformowana. A nie że loguję się - i wątku nie ma, MOJE POSTY ZNIKNĘŁY! Po prostu dno i wodorosty.
Nie wierze że nie ma takiej technicznej możliwości, a byłoby to uczciwe i profesjonalne.

Nie wiem co tu jest niezrozumiałego?

---------- Dopisano o 18:00 ---------- Poprzedni post napisano o 17:57 ----------

Cytat:
Napisane przez Mediterrania Pokaż wiadomość
W korporacjach też się mówi o "jednej wielkiej rodzinie" na meetingach, jak słyszę coś takiego to mi się śmiać po prostu chce. Enigma jest już w ogóle odblokowana?
mnie

Edytowane przez b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Czas edycji: 2018-04-03 o 18:08
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-03, 18:31   #81
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Problemy z Forum

Aż muszę z ciekawości zapytać czy to by było technicznie do zrobienia. Podejrzewam że tak (ale nie jestem IT, więc to tylko moje prywatne gdybanie, zaznaczam od razu), ale tylko pod warunkiem włączenia powiadomień o nowych postach w danym wątku.

alefelerzeklseler, masz włączone powiadomienia?

---------- Dopisano o 19:31 ---------- Poprzedni post napisano o 19:09 ----------

Edit: dowiedziałam się, że nie ma takiej technicznej możliwości póki co.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-03, 18:39   #82
ruda_beksa
Zakorzenienie
 
Avatar ruda_beksa
 
Zarejestrowany: 2017-09
Lokalizacja: Brooklyn,baby
Wiadomości: 8 823
Dot.: Problemy z Forum

Czy mam założyć, że na forum Wizaż victim blaming jest akceptowany? Bo jeszcze nikt z zespołu moderacyjnego forum Intymne nie powiedział inaczej, a zależy mi na uzyskaniu odpowiedzi.
__________________
Dopiero w samym środku zimy przekonałem się, że noszę w sobie niepokonane lato.

https://www.youtube.com/watch?v=oHgCXhY6kZ0
ruda_beksa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-03, 19:11   #83
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 579
Dot.: Problemy z Forum

Cytat:
Napisane przez elvegirl Pokaż wiadomość
Aż muszę z ciekawości zapytać czy to by było technicznie do zrobienia. Podejrzewam że tak (ale nie jestem IT, więc to tylko moje prywatne gdybanie, zaznaczam od razu), ale tylko pod warunkiem włączenia powiadomień o nowych postach w danym wątku.
alefelerzeklseler, masz włączone powiadomienia?
---------- Dopisano o 19:31 ---------- Poprzedni post napisano o 19:09 ----------
Edit: dowiedziałam się, że nie ma takiej technicznej możliwości póki co.
nie da się oznaczyć wszystkich użytkowników wypowiadających sie wątku i wysłać zbiorowo informacji "przepraszamy ale założycieka wątku poprosiła o ukrycie wątku, nie będziesz miał(a) już dostępu do wątku i swoich postów"?
To niemożliwe Elve że nie ma takiej technicznej mozliwości. Moim zdaniem - spławili Cię.

Pytasz o powiadomomienia - czyli info jakie przychodzi na maila raz na dobę, kiedy w wątku pojawiają się kolejne wiadomości?

Tak dostaję je.
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-03, 19:18   #84
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Problemy z Forum

[1=b872d78680f891d873273d3 1baaf276c9d6e57ec_6594a44 f1cc14;82666251]nie da się oznaczyć wszystkich użytkowników wypowiadających sie wątku i wysłać zbiorowo informacji "przepraszamy ale założycieka wątku poprosiła o ukrycie wątku, nie będziesz miał(a) już dostępu do wątku i swoich postów"?
To niemożliwe Elve że nie ma takiej technicznej mozliwości. Moim zdaniem - spławili Cię. [/QUOTE] To by się pewnie dało, wypisać wszystkich użytkowników udzielających się w zbiorowym PW, chodziło mi o techniczne wrzucenie tego do powiadomień na maila. Gorzej tylko jeśli wątek ma powiedzmy 30 stron i trzeba znaleźć wszystkich użytkowników się w nim wypowiadających. Mega robota, w dodatku wykonywana przez ludzi, którzy mogą przypadkiem kogoś przeoczyć...i pretensje gotowe. Dlatego pomyślałam o rozwiązaniu automatycznym, ale niestety nie jest możliwe.
[1=b872d78680f891d873273d3 1baaf276c9d6e57ec_6594a44 f1cc14;82666251]
Pytasz o powiadomomienia - czyli info jakie przychodzi na maila raz na dobę, kiedy w wątku pojawiają się kolejne wiadomości?

Tak dostaję je.[/QUOTE] Wow, ja bym utonęła w tych powiadomieniach i mam to wyłączone.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-03, 19:28   #85
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 579
Dot.: Problemy z Forum

Cytat:
Napisane przez elvegirl Pokaż wiadomość
To by się pewnie dało, wypisać wszystkich użytkowników udzielających się w zbiorowym PW, chodziło mi o techniczne wrzucenie tego do powiadomień na maila. Gorzej tylko jeśli wątek ma powiedzmy 30 stron i trzeba znaleźć wszystkich użytkowników się w nim wypowiadających. Mega robota, w dodatku wykonywana przez ludzi, którzy mogą przypadkiem kogoś przeoczyć...i pretensje gotowe. Dlatego pomyślałam o rozwiązaniu automatycznym, ale niestety nie jest możliwe.
Wow, ja bym utonęła w tych powiadomieniach i mam to wyłączone.

mi to nie przeszkadza, problem mam tylko po ulopie żeby pocztę odgruzować.


generalnie uważam że forum ma użytkowników głęboko w pupie. Byleby tylko klikali. I stwierdzenie że się NIE DA w kilka minut po zadaniu pytania potwierdza takie moje zdanie. Informatycy z którymi współpracuję, odpowiadają mi kilka dni, czasami tydzień czy dwa po zadaniu pytania, nie są niestety dobrze opłacani ale rozwiązuja moje problemy.

Da się - tylko komuś nie zależy. Ktoś nie szanuje użytkowników.

Edytowane przez b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Czas edycji: 2018-04-03 o 19:30
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-03, 19:35   #86
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Problemy z Forum

[1=b872d78680f891d873273d3 1baaf276c9d6e57ec_6594a44 f1cc14;82666896] I stwierdzenie że się NIE DA w kilka minut po zadaniu pytania potwierdza takie moje zdanie. [/QUOTE]
Wystarczy sprawdzić w skrypcie na którym jest postawione forum, czy jest taka możliwość. No i nie ma.
Można tak jak pisałaś - pisać PW do wszystkich uczestników dyskusji. Co też nie jest idealnym rozwiązaniem, co napisałam wcześniej.

---------- Dopisano o 20:35 ---------- Poprzedni post napisano o 20:30 ----------

A i akurat to nie była odpowiedź od Wizażowego IT, o tej porze to ja na ich odpowiedź nie liczę - to była odpowiedź od kogoś, kto na tym samym skrypcie pracuje.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-03, 19:51   #87
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 579
Dot.: Problemy z Forum

Cytat:
Napisane przez elvegirl Pokaż wiadomość
Wystarczy sprawdzić w skrypcie na którym jest postawione forum, czy jest taka możliwość. No i nie ma.
Można tak jak pisałaś - pisać PW do wszystkich uczestników dyskusji. Co też nie jest idealnym rozwiązaniem, co napisałam wcześniej.
Nie ma możliwości wprowadzenia nowych funkcjonalności w systemie? Przecież on nie jest stały.

Nie ja powinna proponować rozwiąznia:
można zostawić tytuł watku i informację o jego ukryciu - bez postów,
mozna wrzucić na plotkowym "Wszystko co chcecie wiedzieć" info o kasacji wątku,
mozna poprosic informatyków o opcję oznaczenia wszystkich użytkowników jednym kliknięciem i wysłania im PW.
Mozliwości jest sporo ale z jakiegoś powodu NIE DA SIĘ.

Skoro dla Norine istotne jest bezpieczeństwo nowych użytkowników forum intymnie - dlaczego nie zaproponować podpięcia na forum informacji pt "przeczytaj zanim skasujesz swoje posty" - z sugestią że jeżeli jest zagrożenie bezpieczeństwa - pisać na PW do moda. I jak tego moda na stronie znaleźć. Osoba która się boi powinna mieć możliwość łatwego znalezienia waznych informacji.

Wizaz robi się korporacyjny. Taka jedna wielka rodzina, zbiorowe poklepywanie się po ramiononach i manie w pupie problemów zgłaszanych przez użytkowników.

Pisałam w 2 wątkach które zniknęły, żaden z nich nie miał 30 stron, raczej połowę z tego. Ale nie mam jak tego zweryfikować.

Edytowane przez b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Czas edycji: 2018-04-03 o 19:54
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-03, 19:55   #88
0235a76bf37a0c9e786a33d682e03cfb1aa33c8b_653ef22455ebf
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 7 615
Dot.: Problemy z Forum

Cytat:
Napisane przez ruda_beksa Pokaż wiadomość
Czy mam założyć, że na forum Wizaż victim blaming jest akceptowany? Bo jeszcze nikt z zespołu moderacyjnego forum Intymne nie powiedział inaczej, a zależy mi na uzyskaniu odpowiedzi.
ja w ogóle nie rozumiem, jak na takim dużym portalu, może być miejsce dla takich treści. serio. victim blaming to jest takie okropieństwo, że aż mi słów brakuje. doświadczyłam tego, może w lekkiej postaci, może na nieco innym tle, ale do dziś pamiętam to, jak się wtedy czułam. byłam ofiarą, której się należało. a co śmieszne, wcale nie trzeba tego przeżyć, żeby móc sobie wyobrazić, jak to jest. ale empatia to takie trudne słowo
0235a76bf37a0c9e786a33d682e03cfb1aa33c8b_653ef22455ebf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-04, 04:30   #89
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Problemy z Forum

[1=b872d78680f891d873273d3 1baaf276c9d6e57ec_6594a44 f1cc14;82667686]
Mozliwości jest sporo ale z jakiegoś powodu NIE DA SIĘ. [/QUOTE] Póki co napisałam, że nie ma możliwości wprowadzenia jednej z tych możliwości, nie dopowiadaj sobie.
[1=b872d78680f891d873273d3 1baaf276c9d6e57ec_6594a44 f1cc14;82667686]
Skoro dla Norine istotne jest bezpieczeństwo nowych użytkowników forum intymnie - dlaczego nie zaproponować podpięcia na forum informacji pt "przeczytaj zanim skasujesz swoje posty" - z sugestią że jeżeli jest zagrożenie bezpieczeństwa - pisać na PW do moda. I jak tego moda na stronie znaleźć. Osoba która się boi powinna mieć możliwość łatwego znalezienia waznych informacji.[/QUOTE] Myślisz że będą to czytać, skoro według Was nie czytają regulaminu?
"Za moich czasów" autorzy wątków nie mieli problemów ze znalezieniem Moda w przypadku kłopotów. Bez względu na podforum i staż.

Swoją drogą tu jest jeszcze jeden problem - jeśli autor chce usunąć wątek, to raczej nie po to, żeby wszyscy użytkownicy się o tym dowiedzieli. Często usuwane były wątki stare, często autorom zależało na tym, żeby usunąć wątek właśnie sprzed oczu wypowiadających się w nim osób. I co wtedy? Czyje dobro ważniejsze?

[1=b872d78680f891d873273d3 1baaf276c9d6e57ec_6594a44 f1cc14;82667686]
Wizaz robi się korporacyjny. [/QUOTE] Wizaż jest częścią korporacji.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-04, 07:10   #90
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 9 219
Dot.: Problemy z Forum

[1=b872d78680f891d873273d3 1baaf276c9d6e57ec_6594a44 f1cc14;82667686] dlaczego nie zaproponować podpięcia na forum informacji pt "przeczytaj zanim skasujesz swoje posty" - z sugestią że jeżeli jest zagrożenie bezpieczeństwa - pisać na PW do moda. I jak tego moda na stronie znaleźć. Osoba która się boi powinna mieć możliwość łatwego znalezienia waznych informacji.[/QUOTE]

To jest BARDZO dobry pomysł. I technicznie wykonalny bez dwóch zdań.
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Techniczne forum


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-04-26 17:25:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:32.