Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4 - Strona 55 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-11-11, 21:33   #1621
UltraMarryna
Zakorzenienie
 
Avatar UltraMarryna
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 6 747
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Moje dziecię też w porównaniu do pierwszego bardziej wymagające. Ale noce nadal pięknie przesypia, jeszcze ani razu nie płakała. Za to w dzień częściej jej się zdarza i zachowuje się tak samo jak Tiji Ola i Jula Fubizki. No sama czasem nie wie czego chce. Chociaż dzisiaj jak wróciliśmy ze spaceru to drugi raz w życiu leżała sobie dłużej w łóżeczku (i nie spała️) a my zjedliśmy obiad. Ale za to koncert dała przed chwilą wybitny Teraz śpi.
No i zauważam że jak je to łyka powietrze.
Cytat:
Napisane przez chudziaszek11 Pokaż wiadomość
Rany w końcu Was nadrobiłam. Ogólnie cały tydzień nie mogę złapać zakrętu. Wojtek w domu, młody cały czas na rączkach a tż w pracy a potem na budowie. Ogólnie daje radę, ale starszy ewidentnie zaniedbany. Jutro idzie do przedszkola to przynajmniej będzie miał się z kim bawić a my będziemy mogli z Matim się nosić i tulić. A w środę i czwartek tż jedzie na delegacje i będę sama z nimi 24h. Usypianie nie wiem jak ogarnę, acz może dam radę

Ja ogólnie myślę karmić do roku. Syna karmiłam 8 miesięcy, bo wczesnej wróciłam do pracy i Wojtek poznał komfort butelkiA że z butli łatwiej, to sam zrezygnował z cyca. Teraz ani myślę wracać wczesnej do pracy, stąd myślę do roku kp.

Ogólnie chciałam powiedzieć, że rodzenie na jesień jest nie dla mnie. Te kombinezony, śpiworki, smog i deszcz za oknem uniemożliwiają mi korzystanie w pełni z macierzyństwa. Z Wojtkiem urodzonym w czerwcu było zdecydowanie łatwiej.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O jesteś! Już miałam cię wołać i pytać co się z Tobą dzieje. Robiliście badania Wojtkowi już? Wiadomo coś co z tą mową?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
UltraMarryna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-11, 21:35   #1622
Fubizka
Zakorzenienie
 
Avatar Fubizka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 896
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

U mnie tez falami. Udaje mi sie ja uspokoic, potrafi nawet zasnac wyczerpana i nagle wrzask ze sie chyba zapisze do laryngologa, akurat jak skonczy rok pewnie bedzis wizyta i mi bebenki pozszywa

I podobne placze sa tylko ja jestem gorsza w zgadywaniu o co tym razem chodzi. Dzis np pomoglo zwiedzanie kuchni i sluchanie o tym co do czego sluzy. Juz byl spokoj i zaraz wszystko od nowa. A mi serce peka jak ta mala mordka tak okropnie placze
Fubizka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-11, 21:51   #1623
tija93
Zakorzenienie
 
Avatar tija93
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Bydgoszcz/Wschowa
Wiadomości: 8 042
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

My nie śpimy... Tym razem nie kolka. Spać mi się chce.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 23:51 ---------- Poprzedni post napisano o 23:45 ----------

Cytat:
Napisane przez UltraMarryna Pokaż wiadomość
Moje dziecię też w porównaniu do pierwszego bardziej wymagające. Ale noce nadal pięknie przesypia, jeszcze ani razu nie płakała. Za to w dzień częściej jej się zdarza i zachowuje się tak samo jak Tiji Ola i Jula Fubizki. No sama czasem nie wie czego chce. Chociaż dzisiaj jak wróciliśmy ze spaceru to drugi raz w życiu leżała sobie dłużej w łóżeczku (i nie spała️) a my zjedliśmy obiad. Ale za to koncert dała przed chwilą wybitny Teraz śpi.
No i zauważam że jak je to łyka powietrze. O jesteś! Już miałam cię wołać i pytać co się z Tobą dzieje. Robiliście badania Wojtkowi już? Wiadomo coś co z tą mową?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To jestem pełna podziwu, że jesteś w domu z dwójką dzieci w tym jednym takim jak Ola. Mi się zdarza być z dziewczynami samemu, ale to max kilka godzin. I wtedy modle się o spanie Oli, bo ciężko ogarnąć mi wyjca i trzylatke.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
02.08.2016
tija93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-12, 00:09   #1624
Fubizka
Zakorzenienie
 
Avatar Fubizka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 896
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Ja tez nie wiem jak to mozliwe. Caly dzien prawie dzis bylo tulenia. Prawie caly wieczor placzow, znowu tulenia, lezala ze mna w lozku teraz, obudzila sie, wrzask, nakarmilam, przewinelam, poszlam sama sie wysikac bo juz nje moglam a ona z placzu ulala Nie wiem jak sobie dac rade przeciez nie zsikam sie w lozko
Fubizka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-12, 01:29   #1625
Margosia__
Zakorzenienie
 
Avatar Margosia__
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków zazwyczaj :)
Wiadomości: 11 827
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Koleżanka ma 4 dzieci. Między najstarszym a najmłodszym jest różnica wieku 5.5 roku wiec... no niewiele szczerze mowiac i mówiła, że przy czwartym przeżyła koszmar... pierwsze 5 miesięcy przewrzeszczal bez względu na to czy to dzień czy noc...
Był przebadany pod każdym kątem i juz chcieli szukać jakiegoś szamana bo serio łatwo nie było... A tu jeszcze 3 innych małych i pech chciał często chorujących dzieci
To musiał być dom wariatów

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
__________________
Duży

Mały
Margosia__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-12, 05:22   #1626
chudziaszek11
Wtajemniczenie
 
Avatar chudziaszek11
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 643
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Witam z nad cyca.
Tija mój młodszy podobny do Oli oby kolki pozy precz
Cytat:
Napisane przez UltraMarryna Pokaż wiadomość
Moje dziecię też w porównaniu do pierwszego bardziej wymagające. Ale noce nadal pięknie przesypia, jeszcze ani razu nie płakała. Za to w dzień częściej jej się zdarza i zachowuje się tak samo jak Tiji Ola i Jula Fubizki. No sama czasem nie wie czego chce. Chociaż dzisiaj jak wróciliśmy ze spaceru to drugi raz w życiu leżała sobie dłużej w łóżeczku (i nie spała️) a my zjedliśmy obiad. Ale za to koncert dała przed chwilą wybitny Teraz śpi.
No i zauważam że jak je to łyka powietrze. O jesteś! Już miałam cię wołać i pytać co się z Tobą dzieje. Robiliście badania Wojtkowi już? Wiadomo coś co z tą mową?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Byliśmy u psychologa i młody miał badanie. Rzeczywiście jest ta mowa opóźniona a razem z mową inne rzeczy. Ma też problem z pamięcią roboczą i z koncentracją. Tak że będziemy się starać o specjalne nauczanie, żeby miał dużo ćwiczeń z logopedą i wczesne wspomaganie rozwoju. Teraz kompletuje papiery. Załamana byłam z 2 dni po diagnozie, teraz już sobie w głowie ułożyłam i ćwiczymy.
Cytat:
Napisane przez Fubizka Pokaż wiadomość
Ja tez nie wiem jak to mozliwe. Caly dzien prawie dzis bylo tulenia. Prawie caly wieczor placzow, znowu tulenia, lezala ze mna w lozku teraz, obudzila sie, wrzask, nakarmilam, przewinelam, poszlam sama sie wysikac bo juz nje moglam a ona z placzu ulala Nie wiem jak sobie dac rade przeciez nie zsikam sie w lozko
Fubizka no jeść pić i korzystać z wc trzeba. Julka da sobie radę te kilka minut . A że ulała? No zdarza się i jak się na rękach nosi.
Ja wiem, że trzeba reagować na potrzeby dziecka, ale po pierwsze to nie koniecznie musi być sekunda a po drugie żyć jakoś trzeba.
Cytat:
Napisane przez Margosia__ Pokaż wiadomość
Koleżanka ma 4 dzieci. Między najstarszym a najmłodszym jest różnica wieku 5.5 roku wiec... no niewiele szczerze mowiac i mówiła, że przy czwartym przeżyła koszmar... pierwsze 5 miesięcy przewrzeszczal bez względu na to czy to dzień czy noc...
Był przebadany pod każdym kątem i juz chcieli szukać jakiegoś szamana bo serio łatwo nie było... A tu jeszcze 3 innych małych i pech chciał często chorujących dzieci
To musiał być dom wariatów

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
O Bożeuciekła bym przez okno i wróciła z 10 lat

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Ubi tu, ibi ego 08.08.2015
chudziaszek11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-12, 05:50   #1627
gaiete
Zadomowienie
 
Avatar gaiete
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 639
GG do gaiete
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

A mnie wczoraj moja teściowa za wszelką cenę chciała wmówić, że Jagoda ma kolki... No komiczne to było. Mała leży grzecznie na tapczanie na brzuchu, obraca głowę raz w prawo, raz w lewo i robi dzięcioła w tapczan - szuka czegoś, co możnaby pociamkać. A teściowa "no tak, ewidentnie ją coś męczy, takie małe koleczki" wtf... Nawet nie zapłakała.
No i hit drugi - tak to non stop gada o tym, żeby nie nosić, nie rozpieszczć, nie przyzwyczajać, że to źle, że śpimy z małą po czym Jagoda wydaje z siebie jeden dźwięk (dosłownie jeden, bardziej gadanie już płacz, nawet bym na to nie zareagowała) a ona bierze ją na ręce i buja. No dramat... Zwłaszcza, że moje dziecko czasem po prostu nie lubi być na rękach, no taki typ chyba.

Na szczęście jakaś spokojniejsza jestem niż przy pierwszej i w sumie to olałam. Nie dałam się też sprowokować gadkami w stylu "nakarm ją, ona ewidentnie jest głodna" jak wiem, że nie jest, dopiero ją przystawiałam. Albo "za krótko ją karmiłaś"... a co ja poradzę, że moje dziecko w 10 minut porządnie je j samo puszcza cyca. Czy serio muszę ją na siłę trzymać pół godziny przy piersi, żeby teściowa uwierzyła, że zjadłam? No słów brak

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
gaiete jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-11-12, 06:41   #1628
Fubizka
Zakorzenienie
 
Avatar Fubizka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 896
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Cytat:
Napisane przez Margosia__ Pokaż wiadomość
Koleżanka ma 4 dzieci. Między najstarszym a najmłodszym jest różnica wieku 5.5 roku wiec... no niewiele szczerze mowiac i mówiła, że przy czwartym przeżyła koszmar... pierwsze 5 miesięcy przewrzeszczal bez względu na to czy to dzień czy noc...
Był przebadany pod każdym kątem i juz chcieli szukać jakiegoś szamana bo serio łatwo nie było... A tu jeszcze 3 innych małych i pech chciał często chorujących dzieci
To musiał być dom wariatów

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
Na bank zawineliby mnie w kaftan
Cytat:
Napisane przez chudziaszek11 Pokaż wiadomość
Witam z nad cyca.
Tija mój młodszy podobny do Oli oby kolki pozy preczByliśmy u psychologa i młody miał badanie. Rzeczywiście jest ta mowa opóźniona a razem z mową inne rzeczy. Ma też problem z pamięcią roboczą i z koncentracją. Tak że będziemy się starać o specjalne nauczanie, żeby miał dużo ćwiczeń z logopedą i wczesne wspomaganie rozwoju. Teraz kompletuje papiery. Załamana byłam z 2 dni po diagnozie, teraz już sobie w głowie ułożyłam i ćwiczymy.Fubizka no jeść pić i korzystać z wc trzeba. Julka da sobie radę te kilka minut . A że ulała? No zdarza się i jak się na rękach nosi.
Ja wiem, że trzeba reagować na potrzeby dziecka, ale po pierwsze to nie koniecznie musi być sekunda a po drugie żyć jakoś trzeba. O Bożeuciekła bym przez okno i wróciła z 10 lat

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Fajnie ze jest wczesnie zdiagnozowany, szybko wyrowna ja tez chodzilam do logopedy i gadam normalnie tyle ze za duzo uwierz mi
No wlasnie. Mam wyrzuty sumienia ze musze isc do wc
Cytat:
Napisane przez gaiete Pokaż wiadomość
A mnie wczoraj moja teściowa za wszelką cenę chciała wmówić, że Jagoda ma kolki... No komiczne to było. Mała leży grzecznie na tapczanie na brzuchu, obraca głowę raz w prawo, raz w lewo i robi dzięcioła w tapczan - szuka czegoś, co możnaby pociamkać. A teściowa "no tak, ewidentnie ją coś męczy, takie małe koleczki" wtf... Nawet nie zapłakała.
No i hit drugi - tak to non stop gada o tym, żeby nie nosić, nie rozpieszczć, nie przyzwyczajać, że to źle, że śpimy z małą po czym Jagoda wydaje z siebie jeden dźwięk (dosłownie jeden, bardziej gadanie już płacz, nawet bym na to nie zareagowała) a ona bierze ją na ręce i buja. No dramat... Zwłaszcza, że moje dziecko czasem po prostu nie lubi być na rękach, no taki typ chyba.

Na szczęście jakaś spokojniejsza jestem niż przy pierwszej i w sumie to olałam. Nie dałam się też sprowokować gadkami w stylu "nakarm ją, ona ewidentnie jest głodna" jak wiem, że nie jest, dopiero ją przystawiałam. Albo "za krótko ją karmiłaś"... a co ja poradzę, że moje dziecko w 10 minut porządnie je j samo puszcza cyca. Czy serio muszę ją na siłę trzymać pół godziny przy piersi, żeby teściowa uwierzyła, że zjadłam? No słów brak

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tesciowa widziala kiedys kolke?
Moze zazdrosci ze masz takie spokojne dziecko
Fubizka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-12, 07:41   #1629
sharlotka87
Rozeznanie
 
Avatar sharlotka87
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 714
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Cytat:
Napisane przez gaiete Pokaż wiadomość
A mnie wczoraj moja teściowa za wszelką cenę chciała wmówić, że Jagoda ma kolki... No komiczne to było. Mała leży grzecznie na tapczanie na brzuchu, obraca głowę raz w prawo, raz w lewo i robi dzięcioła w tapczan - szuka czegoś, co możnaby pociamkać. A teściowa "no tak, ewidentnie ją coś męczy, takie małe koleczki" wtf... Nawet nie zapłakała.
No i hit drugi - tak to non stop gada o tym, żeby nie nosić, nie rozpieszczć, nie przyzwyczajać, że to źle, że śpimy z małą po czym Jagoda wydaje z siebie jeden dźwięk (dosłownie jeden, bardziej gadanie już płacz, nawet bym na to nie zareagowała) a ona bierze ją na ręce i buja. No dramat... Zwłaszcza, że moje dziecko czasem po prostu nie lubi być na rękach, no taki typ chyba.

Na szczęście jakaś spokojniejsza jestem niż przy pierwszej i w sumie to olałam. Nie dałam się też sprowokować gadkami w stylu "nakarm ją, ona ewidentnie jest głodna" jak wiem, że nie jest, dopiero ją przystawiałam. Albo "za krótko ją karmiłaś"... a co ja poradzę, że moje dziecko w 10 minut porządnie je j samo puszcza cyca. Czy serio muszę ją na siłę trzymać pół godziny przy piersi, żeby teściowa uwierzyła, że zjadłam? No słów brak

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jeny, czy mamy tę samą teściową? jakbym o swojej czytała jej mądrości:
1)nie idź do dziecka jak tylko trochę płacze, to już trzecie przecież.
2)nie nos na rękach bo przyzwyczaisz. Nic nie będziesz mogła zrobić.
3) jak już MUSISZ trzymać to chociaż nie kołysz!
4) ojej tak szybko zjadł?
Najbardziej nie lubię jednak kiedy karmię małego, a ta mi w cycki zagląda i mówi "ojej jak ładnie je".... I gapi się, póki nie skończy.
Dlaczego jest tak irytująca?
Cytat:
Napisane przez chudziaszek11 Pokaż wiadomość
Witam z nad cyca.
Tija mój młodszy podobny do Oli oby kolki pozy preczByliśmy u psychologa i młody miał badanie. Rzeczywiście jest ta mowa opóźniona a razem z mową inne rzeczy. Ma też problem z pamięcią roboczą i z koncentracją. Tak że będziemy się starać o specjalne nauczanie, żeby miał dużo ćwiczeń z logopedą i wczesne wspomaganie rozwoju. Teraz kompletuje papiery. Załamana byłam z 2 dni po diagnozie, teraz już sobie w głowie ułożyłam i ćwiczymy.Fubizka no jeść pić i korzystać z wc trzeba. Julka da sobie radę te kilka minut . A że ulała? No zdarza się i jak się na rękach nosi.
Ja wiem, że trzeba reagować na potrzeby dziecka, ale po pierwsze to nie koniecznie musi być sekunda a po drugie żyć jakoś trzeba. O Bożeuciekła bym przez okno i wróciła z 10 lat
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mój siostrzeniec miał podobnie. Wady wymowy, dysleksje jakie tylko są i udało się go wyprowadzić. Najgorzej miał w szkole, bo jedna z jego dysleksji polegała na tym, że nie rozumiał co czytał. Ktoś musiał przeczytać za niego, żeby mógł np. rozwiązać zadanie. Więc i na lekcjach i na sprawdzianach miał przerabane, bo żaden z nauczycieli nie chciał tego robić.
Cytat:
Napisane przez Margosia__ Pokaż wiadomość
Koleżanka ma 4 dzieci. Między najstarszym a najmłodszym jest różnica wieku 5.5 roku wiec... no niewiele szczerze mowiac i mówiła, że przy czwartym przeżyła koszmar... pierwsze 5 miesięcy przewrzeszczal bez względu na to czy to dzień czy noc...
Był przebadany pod każdym kątem i juz chcieli szukać jakiegoś szamana bo serio łatwo nie było... A tu jeszcze 3 innych małych i pech chciał często chorujących dzieci
To musiał być dom wariatów
Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
Krzyż Pański miała/ma. Współczuję.
Cytat:
Napisane przez Fubizka Pokaż wiadomość
Ja tez nie wiem jak to mozliwe. Caly dzien prawie dzis bylo tulenia. Prawie caly wieczor placzow, znowu tulenia, lezala ze mna w lozku teraz, obudzila sie, wrzask, nakarmilam, przewinelam, poszlam sama sie wysikac bo juz nje moglam a ona z placzu ulala Nie wiem jak sobie dac rade przeciez nie zsikam sie w lozko
Nie bierz do głowy. No życie. Poszłaś siku, a nie na długą i góraca kąpiel. U mnie też tak się zdarza, ale nie biorę do głowy. Wychodzę z WC, biorę małego na ręce, tulę i zagaduje. I już nie miej wyrzutów bo nie masz o co

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sharlotka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-12, 07:59   #1630
czubasek20
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 5 328
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Moja tesxiowa za to dzis z tekstami, ze moze cos zjadlam ze ona taka wysypana na buzi. Alw i tak jest progres, bo kiedys bylo, ze "na pewno cos zjadlas"

O noszeniu tez uslyszalam, ze druga mamoze sobie wychowuje (Wojtek jest strasznie za mna).


A z fajnych wiesci, Róży po tej masci tradzik ladnie znika
__________________
H
W
R


Nie ma stópki zbył małej, by nie mogła pozostawić śladu. Z
czubasek20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-12, 08:46   #1631
Fubizka
Zakorzenienie
 
Avatar Fubizka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 896
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Byla polozna i przyznala mi ze dziecko jest za zolte. Oczka miala juz prawie biale a teraz znowu zazolcone trzymajcie kciuki zeby bilirubina wyszla dobrze bo sie zalamie nerwowo jak wrocimy do szpitala

No i nozki sie mocno trzesa i musimy zrobic usg mozgu. To od razu zrobie jej caly pakiet z brzuszkiem przelykiem i bioderkami. Mam w pip daleko - jutro jade. Cala w nerwach jestem
Fubizka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-11-12, 08:56   #1632
czubasek20
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 5 328
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Zoltaczka przy kp chhba moze sie utrzymywac nawet trzy miesiace, wiec moze nie bedzie zle.
No i zawszw mozna lampy do domy wypozyczyc, zeby syfu w szpitalu nie zlapac.

Mnie niepokoi u Rozy jedna rzecz, drga jej lewa raczka i lewa nozka kiedy spi, no i przewala oczami. Chyba wezmiemy ja w czwartek do lekarza, bo i tak starsza ma zalegle szczepienie.
__________________
H
W
R


Nie ma stópki zbył małej, by nie mogła pozostawić śladu. Z
czubasek20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-12, 09:00   #1633
chudziaszek11
Wtajemniczenie
 
Avatar chudziaszek11
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 643
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Aaa i byliśmy na pierwszej wizycie u pediatry. Mój klusek zrobił kilo w 3 tygodnie i w zeszłym tygodniu ważył 4900
Cytat:
Napisane przez Fubizka Pokaż wiadomość
Na bank zawineliby mnie w kaftan

Fajnie ze jest wczesnie zdiagnozowany, szybko wyrowna ja tez chodzilam do logopedy i gadam normalnie tyle ze za duzo uwierz mi
No wlasnie. Mam wyrzuty sumienia ze musze isc do wc

Tesciowa widziala kiedys kolke?
Moze zazdrosci ze masz takie spokojne dziecko
Fubizka on po matce też gaduła tylko nikt go nie rozumietz ja go rozumem w 85% a inni może w 40%
No i nie mną co się zadręczać. Do wc iść trzeba. Przecież nie dajesz jem płakać godzinę czy dwie tylko chwilę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Ubi tu, ibi ego 08.08.2015
chudziaszek11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-12, 09:07   #1634
Fubizka
Zakorzenienie
 
Avatar Fubizka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 896
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Cytat:
Napisane przez czubasek20 Pokaż wiadomość
Zoltaczka przy kp chhba moze sie utrzymywac nawet trzy miesiace, wiec moze nie bedzie zle.
No i zawszw mozna lampy do domy wypozyczyc, zeby syfu w szpitalu nie zlapac.

Mnie niepokoi u Rozy jedna rzecz, drga jej lewa raczka i lewa nozka kiedy spi, no i przewala oczami. Chyba wezmiemy ja w czwartek do lekarza, bo i tak starsza ma zalegle szczepienie.
Oby wyszło ok, dla mnie lampa do żółtaczki to trauma wszechczasów, jak patrzę na jej zdjęcie w tej lampie, bo mam gdzieś w telefonie, to mi się od razu chce rzygać.

A przewala oczami podczas snu czy czuwania? Ja mam dopiero 5.12 wizytę ze szczepieniem ale nie wiem czy szybciej też nie pójdę.
A z takimi rzeczami to się idzie do dzieci zdrowych czy do chorych?
Cytat:
Napisane przez chudziaszek11 Pokaż wiadomość
Aaa i byliśmy na pierwszej wizycie u pediatry. Mój klusek zrobił kilo w 3 tygodnie i w zeszłym tygodniu ważył 4900
Fubizka on po matce też gaduła tylko nikt go nie rozumietz ja go rozumem w 85% a inni może w 40%
No i nie mną co się zadręczać. Do wc iść trzeba. Przecież nie dajesz jem płakać godzinę czy dwie tylko chwilę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No to ładnie karmisz Moja niecałe 4500 "dopiero"
Jak gaduła to go wyprostujesz szybko

No. Położna się mnie pytała czy wszystko ok ze mną bo dziwnie wyglądam...

Edytowane przez Fubizka
Czas edycji: 2019-11-12 o 09:12
Fubizka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-12, 10:45   #1635
martus9191
Zakorzenienie
 
Avatar martus9191
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 4 315
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Fubizka u nas bilirubina w zeszlym tygodniu byla 190. Na kilka dni miał do minimum ograniczone kp, dawalam tylko tyle, żeby tą pierś na której mam zapalenie trochę odtykal. A tak to je mm. Dzisiaj będziemy robić ponowny pomiar ale widzę że jest mniej żółty wizualnie, mam nadzieję ze spadnie mu do tych 120 i wrócimy normalnie do piersi bo w końcu odrzuci i bedzie problem;( plus mieliśmy jechać rano ale nakarmilam go mieszanie godzinę temu i zwrócił wszystko, teraz śpi i nie wiem co dalej ;(

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Czas i tak przeminie


01.06.2020
62 kg


01.01.2021
54 kg


cel: 46 kg
martus9191 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-12, 10:55   #1636
Fubizka
Zakorzenienie
 
Avatar Fubizka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 896
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

martus u nas i w szpitalu i w labie jest inna jednostka, z normą dla noworodków do 18mg/dl (czasami do 20). Więc nie mam pojęcia ile u Was było w przeliczeniu

To cieszę się, że u Was na razie zalecili odstawić tylko mleko, oby spadło i będziecie mogli jeść normalnie
Jak ulał całe to się odezwie po dokładkę jak się obudzi.

Mi położna podpowiedziała, że jak już pobieramy to żeby zrobić jeszcze próby wątrobowe, ale prywatnie. Zresztą bilirubinę też prywatnie bo nie chciało mi się jechać z nią znowu do przychodni a się okazało, że to jakieś groszowe sprawy są.

Moja jest żółto-pomarańczowa, szczególnie widać to na zdjęciach bo mój telefon jakoś podkręca ten kolor.
Fubizka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-12, 11:05   #1637
chudziaszek11
Wtajemniczenie
 
Avatar chudziaszek11
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 643
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Odnośnie teściowej to właśnie rozmawiałam ze swoją. Pyta się co robię, to mówię że noszę bo Mateusz marudzi. No to usłyszałam sławne "nie noś bo przyzwyczaisz" to ja jej od razu, że przecież on nic innego nie zna, bo przez 9 miesięcy go nosiłam non stopno to przyznała mi rację i szybko się pożegnała.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Ubi tu, ibi ego 08.08.2015
chudziaszek11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-12, 11:16   #1638
gaiete
Zadomowienie
 
Avatar gaiete
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 639
GG do gaiete
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Cytat:
Napisane przez chudziaszek11 Pokaż wiadomość
Odnośnie teściowej to właśnie rozmawiałam ze swoją. Pyta się co robię, to mówię że noszę bo Mateusz marudzi. No to usłyszałam sławne "nie noś bo przyzwyczaisz" to ja jej od razu, że przecież on nic innego nie zna, bo przez 9 miesięcy go nosiłam non stopno to przyznała mi rację i szybko się pożegnała.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Klasyk, teściowe chyba po prostu mają to zakodowane
Nie rozumiem tego, moja mama jakoś nie rzuca takimi uwagami jak teściowa, jest jakaś bardziej czuła, opiekuńcza... Zaczęłam się zastanawiać co ze Świętami, zawsze jesteśmy u obu mam, mieszkają blok obok siebie. Teraz najchętniej zostałabym u mamy a do teściowej na szybkie "dzień dobry" i "do widzenia"

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
gaiete jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-12, 11:29   #1639
martus9191
Zakorzenienie
 
Avatar martus9191
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 4 315
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Cytat:
Napisane przez Fubizka Pokaż wiadomość
martus u nas i w szpitalu i w labie jest inna jednostka, z normą dla noworodków do 18mg/dl (czasami do 20). Więc nie mam pojęcia ile u Was było w przeliczeniu

To cieszę się, że u Was na razie zalecili odstawić tylko mleko, oby spadło i będziecie mogli jeść normalnie
Jak ulał całe to się odezwie po dokładkę jak się obudzi.

Mi położna podpowiedziała, że jak już pobieramy to żeby zrobić jeszcze próby wątrobowe, ale prywatnie. Zresztą bilirubinę też prywatnie bo nie chciało mi się jechać z nią znowu do przychodni a się okazało, że to jakieś groszowe sprawy są.

Moja jest żółto-pomarańczowa, szczególnie widać to na zdjęciach bo mój telefon jakoś podkręca ten kolor.
U nas norma to 17, wiec chyba podobne jednostki. Ze szpitala wyszedl majac 235 wiec spada, ale za wolno.


Ja wczoraj teściowej wysłałam zdjęcie ze spaceru i usłyszałam tylko czy oszalelismy w takie zimno dziecko wyprowadzac odpisalam tylko ze do wiosny go w domu trzymać nie będziemy i koniec rozmowy ;p

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Czas i tak przeminie


01.06.2020
62 kg


01.01.2021
54 kg


cel: 46 kg
martus9191 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-11-12, 11:37   #1640
Fubizka
Zakorzenienie
 
Avatar Fubizka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 896
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Cytat:
Napisane przez gaiete Pokaż wiadomość
Klasyk, teściowe chyba po prostu mają to zakodowane
Nie rozumiem tego, moja mama jakoś nie rzuca takimi uwagami jak teściowa, jest jakaś bardziej czuła, opiekuńcza... Zaczęłam się zastanawiać co ze Świętami, zawsze jesteśmy u obu mam, mieszkają blok obok siebie. Teraz najchętniej zostałabym u mamy a do teściowej na szybkie "dzień dobry" i "do widzenia"

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie no tak to nie wypada. To się robi tak, bierzesz taki strój: https://www.agrofakt.pl/wp-content/u...12/2______.jpg
wpadasz, "Hej kolęda kolęęęęda!!!" i w nogi

O dziwo moja tesciowa pryznaje ze pierwszego syna nie nosila bo taki byl wtedy trend ale nastepne dzieci juz tak i w ogole nawet jak ma jakas rade ktorej nie chce przyjac to mowi to tylko raz i starczy.

Za to moja mama nadal ma pomysly sprzed 30 lat i nie widac zaintresowania aktualizacją.

Ja podobno bylam kosmicznie kolkowym dzieckiem i chyba mialam przesrane przez to. Nawet podobno byl pomysl powstaly w przychodni, ze pomoze na to podawanie zimnego mleka.
I'm a survivor...
Fubizka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-12, 12:06   #1641
chudziaszek11
Wtajemniczenie
 
Avatar chudziaszek11
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 643
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Gaiete chyba to tak jest, że jak zostajesz teściową to Ci się takie rady i porady włączają. Najgorzej, że ja mam dwóch synów i moje synowe też będą na mnie nadawać
Cytat:
Napisane przez martus9191 Pokaż wiadomość
U nas norma to 17, wiec chyba podobne jednostki. Ze szpitala wyszedl majac 235 wiec spada, ale za wolno.


Ja wczoraj teściowej wysłałam zdjęcie ze spaceru i usłyszałam tylko czy oszalelismy w takie zimno dziecko wyprowadzac odpisalam tylko ze do wiosny go w domu trzymać nie będziemy i koniec rozmowy ;p

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Taaa a ja w lecie z pierworodnym słyszałam i to od sąsiadki, że co ja dziecko na taki upał prowadzę. Zastrzegam, że było 30 stroni na zewnątrz a u mnie w mieszkaniu 33 No nie dogodzisz.
Cytat:
Napisane przez Fubizka Pokaż wiadomość
Nie no tak to nie wypada. To się robi tak, bierzesz taki strój: https://www.agrofakt.pl/wp-content/u...12/2______.jpg
wpadasz, "Hej kolęda kolęęęęda!!!" i w nogi

O dziwo moja tesciowa pryznaje ze pierwszego syna nie nosila bo taki byl wtedy trend ale nastepne dzieci juz tak i w ogole nawet jak ma jakas rade ktorej nie chce przyjac to mowi to tylko raz i starczy.

Za to moja mama nadal ma pomysly sprzed 30 lat i nie widac zaintresowania aktualizacją.

Ja podobno bylam kosmicznie kolkowym dzieckiem i chyba mialam przesrane przez to. Nawet podobno byl pomysl powstaly w przychodni, ze pomoze na to podawanie zimnego mleka.
I'm a survivor...
Mi koleżanka kiedyś opowiadała, że u nich na wsi to się mleko mąką zatrzepywało noworodką, za komuny, żeby lepiej przybierały 🤦☠♀️

Ogólnie to nawet moja przyjaciółka ma czasem dziwne pomysły. Np mówi mi, żebym spróbowała dać mm, skoro na moim płacze 🤣no ale jak wybaczam, bo dzieci jeszcze nie ma i specjalnie siwa tym też nie interesowała.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Ubi tu, ibi ego 08.08.2015
chudziaszek11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-12, 12:34   #1642
czubasek20
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 5 328
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

U nas hit to czerwona wstążeczką. Czerwona wstążeczka wszedzie wózek, łóżeczko, kosz Mojżesza. Babka albo teściowa wiąże a ja wywalam. Tz też miał takie zapędy to powiedziałam że mu zwiąże ja w takim miejscu, że się zdziwi.

Fubizka przewala w razie snu i doczytałam że to normalne
Ale to drganie mi się nie podoba, może być coś z napięciem albo jakimiś niedoborami. Będę w czwartek to zapytam.
__________________
H
W
R


Nie ma stópki zbył małej, by nie mogła pozostawić śladu. Z
czubasek20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-12, 12:50   #1643
gaiete
Zadomowienie
 
Avatar gaiete
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 639
GG do gaiete
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Cytat:
Napisane przez czubasek20 Pokaż wiadomość
U nas hit to czerwona wstążeczką. Czerwona wstążeczka wszedzie wózek, łóżeczko, kosz Mojżesza. Babka albo teściowa wiąże a ja wywalam. Tz też miał takie zapędy to powiedziałam że mu zwiąże ja w takim miejscu, że się zdziwi.

Fubizka przewala w razie snu i doczytałam że to normalne
Ale to drganie mi się nie podoba, może być coś z napięciem albo jakimiś niedoborami. Będę w czwartek to zapytam.
Hahahahaha o matko dobra jesteś

Fubizka - pomysł rewelacyjny, wykorzystam

Dzięki dziewczyny, od razu mi lepiej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
gaiete jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-12, 14:10   #1644
alexxandra84
Zadomowienie
 
Avatar alexxandra84
 
Zarejestrowany: 2019-02
Lokalizacja: Mysłowice (śląskie)
Wiadomości: 1 041
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Hej dziewczynki podczytuje Was ale z moim cyckiem na ręku czasem nie mam kiedy zjeść śniadania a co dopiero siedzieć na forum

My dziś po wizycie patronazowej. Mała przybrała 500gram w niecały miesiąc więc lekarka mówi że dobrze przybiera. Moja chudzinka waży dopiero 3250 ...

Moja też lubi być tulona. Wtedy potrafi przespać nawet 3h a jak ja odpolze to oczy jak pięć Zeta moja mamusia oczywiście ciągle komentarz że jak ja tak będę nosić to się nauczy i bla bla bla

Także w nocy żeby się wyspać to mała z reguły śpi albo na mnie albo na tatusiu i tak se przesypia większą część nocki. Dzięki czemu i ja się nawet wysypiam w końcu

Wysłane z mojego Redmi 6 przy użyciu Tapatalka
alexxandra84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-12, 16:13   #1645
Fubizka
Zakorzenienie
 
Avatar Fubizka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 896
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Czubasek przez sen chyba to ok.
U mnie za to jak jest pobudzona to ma objaw zachodzacwgo slonca. No mocno mnie to martwi w polaczeniu z tym trzesieniem nogami.

Moja sie dzisiaj chyba do mnie usmiechnela
Poplakalam sie jakie to kochane

---------- Dopisano o 17:13 ---------- Poprzedni post napisano o 15:56 ----------

No niestety bilirubina nam wzrosła do 11,86, alat na granicy normy, szczepienia odwolane.

Fubizka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-12, 18:11   #1646
chudziaszek11
Wtajemniczenie
 
Avatar chudziaszek11
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 643
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Dziewczyny krwawienie mi znowu wróciło3 tygodnie był spokój, a w niedzielę plemienie i dziś też. Normalne to?
Cytat:
Napisane przez Fubizka Pokaż wiadomość
Czubasek przez sen chyba to ok.
U mnie za to jak jest pobudzona to ma objaw zachodzacwgo slonca. No mocno mnie to martwi w polaczeniu z tym trzesieniem nogami.

Moja sie dzisiaj chyba do mnie usmiechnela
Poplakalam sie jakie to kochane

---------- Dopisano o 17:13 ---------- Poprzedni post napisano o 15:56 ----------

No niestety bilirubina nam wzrosła do 11,86, alat na granicy normy, szczepienia odwolane.

Ehh nie dobrze z tą bilirubiną , choć najważniejsze, że w normie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 19:11 ---------- Poprzedni post napisano o 19:10 ----------

No i brawo za uśmiechy. Ja czekam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Ubi tu, ibi ego 08.08.2015
chudziaszek11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-12, 18:37   #1647
Fubizka
Zakorzenienie
 
Avatar Fubizka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 896
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Jutro przyjdzie pediatra. Zobaczymy co powiei w ogole o co chodzi ze to ku... rosnie :/

Martus a u Was spadlo?
Fubizka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-12, 18:38   #1648
czubasek20
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 5 328
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Cytat:
Napisane przez chudziaszek11 Pokaż wiadomość
Dziewczyny krwawienie mi znowu wróciło3 tygodnie był spokój, a w niedzielę plemienie i dziś też. Normalne to? Ehh nie dobrze z tą bilirubiną , choć najważniejsze, że w normie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 19:11 ---------- Poprzedni post napisano o 19:10 ----------

No i brawo za uśmiechy. Ja czekam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

U mnie tak samo. Tyle, że spokoju miałam cztery dni i teraz plamienie lekkie znowu. W poprzednich pologach było podobnie.
__________________
H
W
R


Nie ma stópki zbył małej, by nie mogła pozostawić śladu. Z
czubasek20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-12, 18:45   #1649
Fubizka
Zakorzenienie
 
Avatar Fubizka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 896
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Ja plamie ciagle, czasami na kilkanascis godzin przestane i znowu. Juz od tych podpasek mnie trafia
Fubizka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-12, 19:00   #1650
sharlotka87
Rozeznanie
 
Avatar sharlotka87
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 714
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Oo i ja tak mam. Kilka dni/tydzień spokoju i znów plamienie. Dobrze, że to zima nie lato, bo tylek by mi się odparzył
Mój pierworodny zabrał dziś Mateusza ze sobą do sklepu. Mały miał atrakcje co nie miara, bo po zakupach poszli na ślizgawke wrócił cały w błocie a ja w tym czasie byłam z Igim. Dziwnie było i cicho już zapomniałam jak to jest z jednym na stanie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sharlotka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-01-02 13:59:49


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:30.