Kodeks Recenzentów - dyskusje o usuwaniu recenzji z KWC - Strona 12 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Wirtualna Redakcja > Techniczne dla katalogu kosmetyków

Notka

Techniczne dla katalogu kosmetyków Forum techniczne - obszar katalog kosmetyków. Tutaj zajmujemy się obsługą techniczną katalogu kosmetyków: "Kosmetyk Wszech Czasów".

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-07-15, 19:23   #331
PotworPimpusPierwszy
Raczkowanie
 
Avatar PotworPimpusPierwszy
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: tu i ówdzie
Wiadomości: 188
Dot.: Kodeks Recenzentów - dyskusje o usuwaniu recenzji z KWC

Oczywiscie moge napisac kolejna recenzje, z tym ze juz raczej nie bede probowac. Problem bowiem w tym, ze nadal zwyczajnie nie wiem, jakich sformulowan/opinii unikac, aby recenzja nie zostala usunieta. Kodeks na ten temat mowi niewiele, jest bardzo lakoniczny. Rezygnuje wiec z oceniania perfum. Nie wiem, jak to robic, aby sie spodobalo.
__________________
PoPimPi
PotworPimpusPierwszy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-12, 10:40   #332
k-n
Wtajemniczenie
 
Avatar k-n
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 496
Dot.: Recenzje do usunięcia

Cytat:
Napisane przez k-n Pokaż wiadomość
Dwa dni temu zgłosiłam recenzję tego szamponu, bo była wystawiona po tygodniu używania. Wczoraj recenzentka znowu wystawiła ocenę, ale tym razem wpisała "miesiąc" a nie "tydzień" (coś szybko w ciągu jednego dnia z tygodnia zrobił się miesiąc) Link do recydywy:
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...rec-422400.htm
Cytat:
Napisane przez emma-e4 Pokaż wiadomość
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-19298-rec-422694.htm zgłaszałm tą rec wczoraj i czas uzywania był inny, tydzien lub 2 tyg, był to też powód zgłoszenia, recenzentka nie raz dyskutowała z nami na temat regulaminu a teraz próbuje go "przeskoczyć"
Oczywiście w obu zgłoszonych przypadkach (w pierwszym u mnie i drugim u emmy-e4) chodzi o Tyris
Dlaczego zgłoszona przeze mnie recydywa nie została usunięta, mimo że pozostałe recenzje poleciały Przecież 9 sierpnia zgłosiłam tygodniowy szampon Tyris do usunięcia, a ona na drugi dzień tj. 10 sierpnia wystawiła tę samą recenzję, ale w czasie używania zamiast "tydzień (jak to zrobiła za pierwszym razem) wpisała "miesiąc"
Przecież to już jest jawne przyzwolenie na tego typu oszustwa...
__________________
Życie jest takie, jakie widzisz je we własnej głowie.
k-n jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-12, 22:48   #333
Tyris
Rozeznanie
 
Avatar Tyris
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 684
Dot.: Recenzje do usunięcia

Cytat:
Napisane przez k-n Pokaż wiadomość
Dwa dni temu zgłosiłam recenzję tego szamponu, bo była wystawiona po tygodniu używania. Wczoraj recenzentka znowu wystawiła ocenę, ale tym razem wpisała "miesiąc" a nie "tydzień" (coś szybko w ciągu jednego dnia z tygodnia zrobił się miesiąc) Link do recydywy:
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...rec-422400.htm

rec-420809.htm
Widze ze chyba ci sie nudzi.. juz wiem czemu nagminnie znikaja moje recenzje.. Wiesz, a co mam wpisac? skoro mam powody aby nie uzywac produktu ktory przetestowalam i moge ocenic. Wizaz roi sie od bezsensownych bezpodstawnych i beznadziejnych recenzji a ty marnujesz czas zeby sledzic czyjas historie dodawania?

A moze ktos sobie uswiadomil ze uzywal produktu dluzej? potrafisz to zweryfikowac? nie... Ten portal robi sie beznadziejny .. kilka nadgorliwych osob totlanie psuje atmosfere i czepia sie byle powodu zeby komus dogryzc. Ja to co chce napisac i tak napisze.. czy za tydzien czy za miesiac.. i obawiam sie ze zmiany zdania w kwestii produktu nie bedzie!
Tyris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-12, 22:56   #334
Tyris
Rozeznanie
 
Avatar Tyris
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 684
Dot.: Kodeks Recenzentów - dyskusje o usuwaniu recenzji z KWC

Wiecie co.. a ja mam ostatnio bardzo negatywne odczucia zwiazane z tym oto portalem a zwalszcza dzialem kwc. Zauwazylam ze celem zyciowym niektorych dziewczyn stalo sie stanie na strazy czystosci kwcowych stronic. Tylko ze niektorym brakuje pewnych skillow.. dystansu..zdrowego rozsadku i obiektywnosci. Regulamin regulaminam..ale chuyba nie ciezko sie domyslec ze skoro jakis kosmetyk uczula/powoduje lupiez/wysusza/niszczy itp to ktos nie bedzie go uzywac miesiac byle by bylo regulaminowo i aby mogl wystawic ta cholerna ocene :/
Moje recenzje znikaja codziennie... doszlo do tego ze spisuje na kartce co ocenilam. Wystarczy odrobine krytyki i juz jest raban. Jezeli szczerze pisze ze stosuje jakis produkt przez 3 tyg a on jest wywalany i po tygodniu znowu pisze to samo a jakies dziewcze znowu zglasza moja recenzje do wywalenia argumentujac ze "dopiero co stosowlaa go 3tyg a to nie miesiac" no to wybaczcie... Zawsze tam gdzie sa baby jest balagan bo wiecznie ktorejs cos nie pasi i rozladowywuje przesolona zupe w ten sposob. Moderacja powinny zajac sie osoby absolutnie nie zwiazane ze spolecznoscia, wynajete do tego celu aby pilnowac regulaminu. Zeby potem nie bylo tlumaczenia "wybacz..ale nie mialam czasu..ja tez mam swoje problemy ejjj..." i zeby nie bylo ze ktos komus na zlosc robi. Jeden wielki syf
Tyris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-22, 08:29   #335
agula0224
Przyczajenie
 
Avatar agula0224
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 5
Angry Dot.: Recenzje do usunięcia

Chciałabym wiedzieć dlaczego moje negatywne recenzje są usuwane. Zamieszczałam każdą po 4 razy i za każdym razem znikała? Chyba nie na tym polega rzetelne dziennikarstwo, żeby publikować tylko pochwalne peany.
Sprawa dotyczy Farmony i masła do ciała Tutti Frutti "Liczi i rambutan" oraz tuszu Maybelline The Falsies Volum' Express.
Byłabym wdzięczna gdyby ktoś mi odp na posta.
agula0224 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-22, 10:57   #336
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Dot.: Recenzje do usunięcia

Cytat:
Napisane przez agula0224 Pokaż wiadomość
Chciałabym wiedzieć dlaczego moje negatywne recenzje są usuwane. Zamieszczałam każdą po 4 razy i za każdym razem znikała? Chyba nie na tym polega rzetelne dziennikarstwo, żeby publikować tylko pochwalne peany.
Sprawa dotyczy Farmony i masła do ciała Tutti Frutti "Liczi i rambutan" oraz tuszu Maybelline The Falsies Volum' Express.
Byłabym wdzięczna gdyby ktoś mi odp na posta.
Odpowiedź jest w tym wątku, wystarczy wpisać w wyszukiwarkę numer produktu z linku jego karty i sprawdzić powód zgłoszenia. Zostały usunięte z powodu zbyt krótkiego czasu używania. Wymagany czas używania kosmetyków przed zamieszczeniem recenzji określa wyraźnie Kodeks Recenzentki. Tam też jest napisane, na czym polega rzetelne recenzowanie kosmetyków w KWC.
Zakładam, że ostatnia twoja recenzja Farmony, to było to: https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=2243
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda

Edytowane przez Noor
Czas edycji: 2010-08-23 o 11:10
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-22, 17:52   #337
agula0224
Przyczajenie
 
Avatar agula0224
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 5
Dot.: Recenzje do usunięcia

Forum nie muszę czytać bo na to szkoda mi czasu, napisałam i dostałam odp
Dlaczego mam dłużej używać czegoś skoro wg mnie jest beznadziejne? Smarować się różowym masłem, kiedy po jednorazowym użyciu już wiem, że jest fatalne?
A malować się tuszem który nic nie robi z rzęsami? Znam lepsze i je stosuję, a to że dla którejś jest najlepszy na świecie znaczy że albo ma małe wymagania albo to jej pierwszy tusz w życiu. Oddałam go mamie i też twierdzi że jest koszmarny.
Zamieszczam recenzje raz jeszcze i było by miło gdyby jakaś nadgorliwa szanowna pani redaktorka (może to się bardziej spodoba niż redaktorzyna) jej nie usuwała.
Łączę pozdrowienia
agula0224 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-08-22, 19:08   #338
k-n
Wtajemniczenie
 
Avatar k-n
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 496
Dot.: Recenzje do usunięcia

Cytat:
Napisane przez agula0224 Pokaż wiadomość
Forum nie muszę czytać bo na to szkoda mi czasu, napisałam i dostałam odp
Dlaczego mam dłużej używać czegoś skoro wg mnie jest beznadziejne? Smarować się różowym masłem, kiedy po jednorazowym użyciu już wiem, że jest fatalne?
A malować się tuszem który nic nie robi z rzęsami? Znam lepsze i je stosuję, a to że dla którejś jest najlepszy na świecie znaczy że albo ma małe wymagania albo to jej pierwszy tusz w życiu. Oddałam go mamie i też twierdzi że jest koszmarny.
Zamieszczam recenzje raz jeszcze i było by miło gdyby jakaś nadgorliwa szanowna pani redaktorka (może to się bardziej spodoba niż redaktorzyna) jej nie usuwała.
Łączę pozdrowienia
Dlatego, że tutaj jest Wizaż i obowiązują tutaj określone zasady. Jeśli ich nie akceptujesz, możesz oceniać kosmetyki na Kafeterii. Tam panuje wolna amerykanka, wolno wszystko, więc żadna nadgorliwa szanowna pani redaktorka nie usunie Twojej oceny.

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-30592-rec-425543.htm recydywa
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-35213-rec-425541.htm recydywa
__________________
Życie jest takie, jakie widzisz je we własnej głowie.

Edytowane przez Noor
Czas edycji: 2010-08-23 o 11:10
k-n jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-22, 19:47   #339
agula0224
Przyczajenie
 
Avatar agula0224
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 5
Dot.: Recenzje do usunięcia

Nie rozśmieszaj mnie
Spełniłam wasze kryteria więc teraz jak ktoś to usunie stwierdzę, że ze złośliwości
a oceniam gdzie chcę więc proponuję ci 10 głębokich wdechów i więcej luzu
Opinie innych są przydatne ale panie Redaktorki jak widzę sfrustrowane i z alergią na jakąkolwiek krytykę

Pozdrawiam wszystkie normalne
agula0224 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-22, 20:10   #340
emma-e4
Wtajemniczenie
 
Avatar emma-e4
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 2 761
Dot.: Recenzje do usunięcia

Cytat:
Napisane przez agula0224 Pokaż wiadomość

Opinie innych są przydatne
tylko rzetelne opinie są przydatne

Edytowane przez Noor
Czas edycji: 2010-08-23 o 11:10
emma-e4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-23, 09:16   #341
agula0224
Przyczajenie
 
Avatar agula0224
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 5
Dot.: Recenzje do usunięcia

Nie straszcie mnie tak, że ograniczycie mi dostęp do forum bo mogę tego nie przeżyć
Tak, rzetelne, wiec nawet po jednym użyciu wiem że coś co barwi mnie na różowo jest beznadziejne, chyba nie muszę używać tego przez miesiąc żeby stwierdzić że to dziadostwo
Ale widzę, że regulamin rzecz święta, a chęć do zmian żadna.
Tylko, że niestety zauważyłam że tylko mnie się tak czepiacie, inni oceniają nawet po próbkach i wtedy jest ok
Widocznie krytyka tak boli więc lepiej dać ostrzeżenie, może się zamknie. Świetny pomysł
agula0224 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-23, 09:56   #342
Vesuvio
Rozeznanie
 
Avatar Vesuvio
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 640
Dot.: Recenzje do usunięcia

Nie wiem po co te ciagle klotnie o recenzje, przeciez KWC to zadna swietosc, zaden miarodajny system oceny kosmetykow. Juz kilka razy przekonalam sie na wlasnej skorze, ze nie ma sensu kierowac sie recenzjami, czy tez ogolna ocena na KWC przy wyborze kosmetykow.
Dajmy na to, ze jest podklad XXX, ktory ma dobre recenzje i ja tez go na podstawie recenzji kupuje, okazuje sie, ze to totalne dno - zapycha, splywa, ciemnieje itp. Nikt i nic, np. regulamin KWC, nie zmusi mnie do tego, zebym zaciskajac zeby uzywala go przez okreslany w regulaminie czas tylko po to, by z czystym sumieniem napisac negatywna recenzje, a poniewaz tej recenzji nie napisze, podklad nadal wg. KWC bedzie dobry i kupi go kolejna osoba tylko po to, by sie rozczarowac.
Jesli juz szukam opinii o konkretnym kosmetyku, wole jej szukac na forum, gdzie moge znalezc opinie osob, ktore tez go wyrzucily po jednym uzyciu.
Poza tym nawet jedna i ta sama osoba moze miec odmienne zdanie na temat tego samego produktu, ktorego uzywa w jakims odstepie czasu. Np. szampon, ktory kiedys sprawowal sie na wlosach swietnie, kupiony miesiac, czy dwa pozniej okazuje sie nie byc dla wlosow tak dobry jak kiedys, bo np. wlosy sa bardziej przesuszone niz kiedys.
Nie przejmujcie sie tak tym KWC, bo KWC nigdy nie bedzie miejscem, gdzie mozna znalezc prawdziwa i rzetelna ocene kosmetykow.
Vesuvio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-23, 11:03   #343
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Dot.: Recenzje do usunięcia

Cytat:
Napisane przez agula0224 Pokaż wiadomość
Nie rozśmieszaj mnie
Spełniłam wasze kryteria więc teraz jak ktoś to usunie stwierdzę, że ze złośliwości
a oceniam gdzie chcę więc proponuję ci 10 głębokich wdechów i więcej luzu
Opinie innych są przydatne ale panie Redaktorki jak widzę sfrustrowane i z alergią na jakąkolwiek krytykę
Pozdrawiam wszystkie normalne
Cytat:
Napisane przez agula0224 Pokaż wiadomość
Nie straszcie mnie tak, że ograniczycie mi dostęp do forum bo mogę tego nie przeżyć
Tak, rzetelne, wiec nawet po jednym użyciu wiem że coś co barwi mnie na różowo jest beznadziejne, chyba nie muszę używać tego przez miesiąc żeby stwierdzić że to dziadostwo
Ale widzę, że regulamin rzecz święta, a chęć do zmian żadna.
Tylko, że niestety zauważyłam że tylko mnie się tak czepiacie, inni oceniają nawet po próbkach i wtedy jest ok
Widocznie krytyka tak boli więc lepiej dać ostrzeżenie, może się zamknie. Świetny pomysł
O! Widzę, że mamy następną użytkowniczkę, która uważa, że akurat jej obowiązujące tu zasady nie powinny dotyczyć. Chyba cię trochę poniosło, ale widzę że Złośliwiec zimny prysznic w postaci punktu karnego już ci dał. Takiego sposobu prowadzenia dyskusji tu nie tolerujemy. Forum (również KWC) jest moderowane i nie powinno to dziwić nikogo, kto przed zarejestrowaniem się przeczytał regulamin(y). Ja odpowiem tylko na pytania:
1) nie musisz używać i nikt cię tu do tego nie namawia – po prostu nie pisz jego recenzji w KWC; gdybyś przeczytała forum, na które szkoda ci czasu, wiedziałabyś, gdzie i w jaki sposób możesz się podzielić swoją opinią nt. kosmetyku, którego nie używałaś przez wymagany Kodeksem czas.
2) gdybyś przeczytała forum, na które szkoda ci czasu, widziałabyś że fałszowanie czasu używania nic nie da, bo nie tolerujemy tu również tego typu oszustw
3) skoro szkoda ci czasu na czytanie forum, szkoda ci czasu na czytanie obowiązujących tu regulaminów, a „oceniasz kosmetyki gdzie chcesz”, dziwię, że jesteś zaskoczona tym, że my zatrzymujemy w bazie tylko recenzje, które spełniają wszystkie warunki Kodeksu Recenzenta, który chcemy, żeby tu obowiązywał
4) cała dyskusja zostaje oczywiście przeniesiona do właściwego wątku, czyli Kodeks Recenzentów - dyskusje o usuwaniu recenzji z KWC
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-23, 11:16   #344
agula0224
Przyczajenie
 
Avatar agula0224
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 5
Dot.: Recenzje do usunięcia

Wyjaśnijcie mi z czym rzecz
przecież te recenzje były ok
najlepiej od razu usuńcie mi konto bo taka cenzura skończyła sie 20 lat temu
agula0224 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-23, 11:39   #345
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Dot.: Recenzje do usunięcia

Cytat:
Napisane przez agula0224 Pokaż wiadomość
Wyjaśnijcie mi z czym rzecz
przecież te recenzje były ok
najlepiej od razu usuńcie mi konto bo taka cenzura skończyła sie 20 lat temu
Nie były OK - miały przekłamany czas używania (do czego zresztą przyznawałaś się "wszem i wobec"). To zwykłe oszustwo.
Jesteś na forum MODEROWANYM - rejestrując się tutaj i akceptując obowiązujące tu regulaminy, doskonale wiedziałaś, że recenzje będą podlegały ocenie pod kątem zgodności z regulaminem i tzw. "dobrymi obyczajami". To, czy recenzja jest pozytywna, czy negatywna nie ma w tej ocenie żadnego znaczenia, ale o tym wiesz doskonale, bo masz już na swoim koncie kilka recenzji z oceną jedno- lub dwugwiazdkową, zgodnych z Kodeksem, których nikt przecież nie usuwa.
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda

Edytowane przez Noor
Czas edycji: 2010-08-24 o 11:58
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-23, 15:15   #346
emma-e4
Wtajemniczenie
 
Avatar emma-e4
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 2 761
Dot.: Recenzje do usunięcia

ja z kolei nie rozumiem po co to ciągłe oburzanie się niektórych i uparte zamieszczanie niezgodnych z reg. recenzji - -ja też czasami przejadę się na kwc, kupię coś co mi w ogóle nie pasuje i nie uzywam tego - recenzji wtedy nie zamieszczam, nie zmuszam sie do uzywania kosmetyku żeby móc o nim napisać

a cała ta kłótnia wynika z nieczytania regulaminu który sie akceptuje przy rejestracji (jak pisała noor, że forum jest moderowane)
oraz regulaminu o którym wspomina nam system przy każdej wystawianej recenzji
emma-e4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-14, 13:02   #347
kotbalamot
Raczkowanie
 
Avatar kotbalamot
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 79
Dot.: Recenzje do usunięcia

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-35408-rec-431606.htm
dotyczy :
Producent: Bio Arganic ELEN
Kategoria: Pielęgnacja twarzy - Koncentraty, sera, ampułki

Bio Arganic ELEN, Olejek arganowy
Do usunięcia większosć recenzji tego produktu. Wg mnie jest to oszukańcza autoreklama handlarza. Wiekszość recenzji pochodzi od świeżo zarejestrowanych uzytkowników, kończących aktywność an Wizażu po wpisaniu 1 recenzji własnie tego olejku. Co charakterystyczne, recenzje pojawiają się okresowo. Jednego dnia wskakuje nagle 2 lub 3 nowe recenzje od nowych ( o dziwo ) uzytkowaników, którzy nawet nie zadadza sobie trudu aby wypelnic profil. Bardzo to wszystko dziwne
kotbalamot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-14, 18:17   #348
mondi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1
Dot.: Recenzje do usunięcia

Cytat:
Napisane przez kotbalamot Pokaż wiadomość
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-35408-rec-431606.htm
dotyczy :
Producent: Bio Arganic ELEN
Kategoria: Pielęgnacja twarzy - Koncentraty, sera, ampułki

Bio Arganic ELEN, Olejek arganowy
Do usunięcia większosć recenzji tego produktu. Wg mnie jest to oszukańcza autoreklama handlarza. Wiekszość recenzji pochodzi od świeżo zarejestrowanych uzytkowników, kończących aktywność an Wizażu po wpisaniu 1 recenzji własnie tego olejku. Co charakterystyczne, recenzje pojawiają się okresowo. Jednego dnia wskakuje nagle 2 lub 3 nowe recenzje od nowych ( o dziwo ) uzytkowaników, którzy nawet nie zadadza sobie trudu aby wypelnic profil. Bardzo to wszystko dziwne
Moja opinia była szczera i rzetelna jeśli chodzi o ocenę olejku arganowego Bio Arganic ELEN. Nie zajmuję się zawodowo wystawianiem recenzji produktów tak jak Pani. Według pani opinii jestem oszustką oceniając olejek tej firmy?? Ciekawe kiedy Pani przetestowała niemal 500 produktów aby móc rzetelnie o nich się wypowiedzieć? To własnie wszystkie pani opinie powinny być natychmiast usunięte.Olejek arganowy używam i jestem ogromnie zadowolona, namawiam zresztą swoją mamę aby zarejestrowała się na wizazu tylko po to aby wszyscy dowiedzieli się jak olejek pieknie zregenerował jej skórę po chemioterapii - naświetlaniach.Serdecznie zapraszam do dyskusji osoby,które podobnie jak ja zostały bezpodstawnie oskarzone przez panią kotbalamot o nieetyczne działanie na korzyść sprzedawcy olejku .
mondi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-15, 07:44   #349
emma-e4
Wtajemniczenie
 
Avatar emma-e4
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 2 761
Dot.: Recenzje do usunięcia

Cytat:
Napisane przez mondi Pokaż wiadomość
Moja opinia była szczera i rzetelna jeśli chodzi o ocenę olejku arganowego Bio Arganic ELEN. Nie zajmuję się zawodowo wystawianiem recenzji produktów tak jak Pani. Według pani opinii jestem oszustką oceniając olejek tej firmy?? Ciekawe kiedy Pani przetestowała niemal 500 produktów aby móc rzetelnie o nich się wypowiedzieć? To własnie wszystkie pani opinie powinny być natychmiast usunięte.Olejek arganowy używam i jestem ogromnie zadowolona, namawiam zresztą swoją mamę aby zarejestrowała się na wizazu tylko po to aby wszyscy dowiedzieli się jak olejek pieknie zregenerował jej skórę po chemioterapii - naświetlaniach.Serdecznie zapraszam do dyskusji osoby,które podobnie jak ja zostały bezpodstawnie oskarzone przez panią kotbalamot o nieetyczne działanie na korzyść sprzedawcy olejku .
nikt nie oskarża cie, że akurat twoja recenzja jest oszustwem, po prostu takie rzeczy się na wizażu zdarzają coraz częściej
zostanie to sprawdzone przez moderatorów - jeśli ktoś zarejestrował sie na wizażu i tego samego dnia wystawił rec. po czym znikł i tu nie zagląda to jest podejrzany, jeśli okaże się jeszcze że adres IP jest taki sam dla tych recenzentów to raczej pewne

żadna z nas nie rzuca oskarżeniami i ty też tego nie rób - ja poczułam sie urażona bo mam ocenionych 600 kosmetyków od 2007 roku kiedy jestem zarejestrowana, uważasz że jestem oszustką?
emma-e4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-29, 17:55   #350
PotworPimpusPierwszy
Raczkowanie
 
Avatar PotworPimpusPierwszy
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: tu i ówdzie
Wiadomości: 188
Thumbs down Kodeks - bez zmian ...

O! Widze, ze minely juz dwa miesiace od mojej uwagi, iz czesc Kodeksu dotyczaca oceny perfum jest niedostateczna, malo informatywna i nie stanowi praktycznie zadnej pomocy dla recenzentki, ani wskazowki na temat potencjalnych przyczyn w sytuacji, gdy recenzje usunieto, nalezaloby wiec ja poprawic, uszczegolowic, dokladnie okreslic jakie sa wymagania.
I co? I ..... nic. Zadnych zmian, zero reakcji, zero dyskusji. Nikogo te sprawy nie interesuja.
Przypominam wiec, ze poza oczywistymi oczywistosciami w rodzaju, ze nalezy oceniac zapach osobiscie uzywany i to przez czas dluzszy oraz ze powinno sie trzymac tematu, Kodeks dot. perfum nie zawiera zadnych innych informacji w jaki sposob recenzja ma byc skonstruowana, albo jak nie powinna byc, aby zostala zaakceptowana.
Powodem moich krytycznych uwag na temat Kodeksu jest to, ze nadal nie mam pojecia ani nawet cienia podejrzen z jakiej to przyczyny moje 2 recenzje zapachow zostaly swego czasu usuniete. Zawieraly bowiem merytoryczna ocene tego, co trzeba (Kodeks pkt. 3 IV) i byly calkowicie zgodne z obecnie obowiazujacym Kodeksem w punktach 3 I-III. Nie otrzymalam rowniez zadnej sensownej ani merytorycznej odpowiedzi, z jakiego wlasciwie powodu moje recenzje okazaly sie byc nie takie jak trzeba (poza oczywiscie sugestia, ze skoro wielka moderatorka tak uznala to znaczy, ze nie mogla sie mylic i powinno mi, maluczkiej, to wystarczyc za cala odpowiedz ).
__________________
PoPimPi
PotworPimpusPierwszy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-05, 10:07   #351
Abilea_83
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 23
Dot.: Recenzje do usunięcia

Niektóre recenzje do usunięcia rozumiem, porównania do danej osoby itd., ale wolność słowa też powinna być jeśli komuś białe kozaczki kojarzą się negatywnie to ok, nie jest przecież kierowane to do "danej" osoby, Ja np. nie znoszę słodkich cukierkowych zapachów źle mi się kojarzą, ze słodką barbie na dyskotece w recenzji ujęłam to dosadniej a mimo to jest nadal, ale po tym poście pewnie zostanie zgłoszona do usunięcia (może tu chodzi o osoby wystawiające), komuś może się nie podobać mój zapach bo lubię za bardzo wyrafinowane i ostre, może się kojarzyć z nawet nie powiem czym, ale ok każdy ma prawo mieć swoje skojarzenia byle nie były kierowane do danej osoby i ja to szanuje, w niektórych przypadkach nie powinno być, że za krótko. Np. szampon do włosów jeśli po kilku myciach moje włosy są jak siano, nie dają się rozczesywać, w dotyku są jak papier toaletowy (chociaż ten jest niekiedy delikatniejszy) to dlaczego ktoś ma stosować co najmniej miesiąc?
Bez sensu jak dostane łupieżu od szamponu (a tak mi się raz zdarzyło) to mam stosować pełny miesiąc, żeby napisać recenzję? Niektórzy myją włosy codziennie, co drugi dzień albo co kilka, więc nie powinno być musowego miesiąca kalendarzowego, lub jak dostane uczulenia od jakiegoś kremu?
Akurat żadna z tych recenzji moja nie jest, ale uważam, że za ostro to traktujecie, nikt się nie będzie katował przez miesiąc czymś co mu nie służy, albo jak po 2 tyg widzi efekty balsamu czy czegoś innego to dlaczego ma czekać miesiąc, skoro skóra po 2 tyg. jest już odżywiona, to dobrze świadczy o produkcie, zresztą zawsze można zrobić edit jakby coś się zmieniło po to są te opcje.

Może nie na temat ale nie wiedziałam gdzie to napisać, i teraz pewnie większość moich recenzji poleci

Edytowane przez Abilea_83
Czas edycji: 2010-10-05 o 11:01
Abilea_83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-05, 10:59   #352
Abilea_83
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 23
Dot.: Recenzje do usunięcia

Cytat:
Napisane przez Kasza Manna Pokaż wiadomość
hm, nie wiem, jak Wam, ale mi takie recenzje https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...#review-436665 , zwłaszcza jednej marki i jednej recenzentki https://wizaz.pl/kosmetyki/recenzent...amcia_caroline , kojarzą się jednak z reklamą Zaś tekst: " Jako fryzjer polecam szczegolnie do" nie powiększa ani zaufania do recenzentki (przecież chodzi o stosowanie na sobie, a nie na przypadkowych klientach..?), a już na pewno nie do marki, zwłaszcza takiej do kupienia tylko w sklepach fryzjerskich...
Tutaj tak, poza tym byłam kilka razy w życiu u fryzjera u tych gorszych i lepszych w żadnym nie byłam zadowolona a ceny kosmiczne, nie licząc tego że żadna z tych ich wspaniałych maseczek itp. nie pomaga tylko wyciągnięcie kasy. Oglądałam kiedyś program o tym, wypowiadali się właściciele salonów jak i same fryzjerki, i to co nam kładą na głowę to w połowie dolewka lub inny produkt, i szczerze przyznali, że jednorazowa aplikacja u fryzjera to tylko wyciągnięcie kasy, bo kondycji włosa z pewnością nie poprawi. Więc, akurat reklamy fryzjerek jedyne co mogą zrobić to zniechęcić, i zgadzam się z tym co napisałaś, rzeczywiście większość preparatów do włosów jakie poleca to artego, ceny dosyć wysokie, ale być może komentuje produkty "pełnowartościowe" i rzeczywiście są dobre a nie to co kładą nam na głowę fryzjerki ;p

Ps. Zaczynamy odbiegać od tematu Ja chciałam tylko, aby trochę przyhamowali, bo nie wszystko musi być stosowane miesiąc czasu aby wydać obiektywną recenzję.

Edytowane przez Abilea_83
Czas edycji: 2010-10-05 o 11:26
Abilea_83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-05, 11:14   #353
Kasza Manna
Zakorzenienie
 
Avatar Kasza Manna
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 11 395
Dot.: Recenzje do usunięcia

Cytat:
Napisane przez Abilea_83 Pokaż wiadomość
Tutaj tak, ale ja pisząc poprzedniego posta opierałam się na kilku ostatnich tu dodanych recenzjach do usunięcia nie przeglądałam całości wątku
nie pisałam swojego posta w odniesieniu do Ciebie .
Zgłaszanie zapachów jest inną bajką i sama nie zawsze zgadzałam się z odrzucaniem recenzji z nazwijmy to alternatywnymi opisami bo nuty zapachowe nie każdemu są bliskie .
Co do uczuleń itd - pytanie do moderatorek (w końcu to one dokonują ostatecznej weryfikacji )
__________________
"Wy macie tą Waszą solidarność Wizażanek, że dwadzieścia lat temu to WY byście obaliły komunizm"
złota męska myśl
Kasza Manna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-05, 12:00   #354
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Dot.: Recenzje do usunięcia

Cytat:
Napisane przez Kasza Manna Pokaż wiadomość
Co do uczuleń itd - pytanie do moderatorek (w końcu to one dokonują ostatecznej weryfikacji )
Moderatorki odpowiadały już na to (i pozostałe pytania Abilea_83) setki tysięcy razy. Ich wszystkie odpowiedzi ciągle są na forum i wystarczy.

Cytat:
Napisane przez Abilea_83 Pokaż wiadomość
teraz pewnie większość moich recenzji poleci
Z pewnością. Zawsze usuwamy wszystkie recenzje osób wypowiadających się w tym wątku i jeszcze karnie zamykamy w ciemnej łazience
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda

Edytowane przez Noor
Czas edycji: 2010-10-05 o 12:32
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-05, 12:27   #355
Kasza Manna
Zakorzenienie
 
Avatar Kasza Manna
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 11 395
Dot.: Recenzje do usunięcia

jasne dlatego ja nie chciałam się w temat zagłębiać
__________________
"Wy macie tą Waszą solidarność Wizażanek, że dwadzieścia lat temu to WY byście obaliły komunizm"
złota męska myśl
Kasza Manna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-05, 12:37   #356
Abilea_83
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 23
Dot.: Recenzje do usunięcia

Cytat:
Napisane przez Noor Pokaż wiadomość
Moderatorki odpowiadały już na to (i pozostałe pytania Abilea_83) setki tysięcy razy. Ich wszystkie odpowiedzi ciągle są na forum i wystarczy.
Tak wiem używam opcji szukaj https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...wanie+recenzji
Nie przeczytałam każdego postu w podanym wątku, ale ogólnie z wypowiedzi, usuwanie recenzji na podstawie 2 dni/próbek, czy też kosmetyków pielęgnacyjnych, które po 2 tyg mogą nie dać efektu itp... doskonale rozumiem, tu się zgadzam ale zgłaszanie do usunięcia jak te ostatnie? Np ja myję głowę co drugi dzień, akurat to nie moja recenzja, ale uważam że po 7 myciach kiedy stan moich włosów się pogarsza przy każdym myciu nie muszę chyba czekać miesiąca na wystawienie komentarza. Czy też balsamu, który stosuję np. dwa razy dziennie i widzę spore rezultaty po 2 tyg., zresztą po to jest opcja edytuj, co innego jakbym stosowała 2 tyg. jak mi się przypomni i wydała negatywną opinie to rozumiem.
Zresztą to była tylko sugestia, a każdy ma prawo mieć swoje zdanie.
Akurat o tym usuwaniu było lekko złośliwe ale taka już jestem ;p Rozumiem was mam kilkuletnie doświadczenie w byciu moderatorem i adminem, tyle że tematyka inna, wiem, że czytając mój post było "następna sapie", ale taka nasza i wasza rola, aby tego wysłuchać i niekiedy choć wcale nie mamy ochoty grzecznie odpisać ;p Jak to się mawia - punkt widzenia zależy od punktu siedzenia...

Ps. Ogólnie mój post był do zgłaszających, bo domyślam się, że nie usuwacie bezmyślnie każdego podsuniętego linku, ale jeśli osoby zgłaszające bardziej by się ogarnęły, i niekiedy przełożyły by to na chłopski rozum, mielibyście mniej zgłoszeń co za tym idzie moderatorzy mniej roboty ;p

Edytowane przez Abilea_83
Czas edycji: 2010-10-05 o 13:34
Abilea_83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-05, 15:18   #357
emma-e4
Wtajemniczenie
 
Avatar emma-e4
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 2 761
Dot.: Recenzje do usunięcia

Cytat:
Napisane przez Abilea_83 Pokaż wiadomość
Tak wiem używam opcji szukaj https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...wanie+recenzji
Ps. Ogólnie mój post był do zgłaszających, bo domyślam się, że nie usuwacie bezmyślnie każdego podsuniętego linku, ale jeśli osoby zgłaszające bardziej by się ogarnęły, i niekiedy przełożyły by to na chłopski rozum, mielibyście mniej zgłoszeń co za tym idzie moderatorzy mniej roboty ;p
to odpowiem jako osoba zgłaszająca że my również nie zgłaszamy wszystkich nowych receznzji jak leci, a tylko te łamiące regulamin
a moderatkorki na narzekają na nadmiar roboty przez nas tylko raczej są wdzięczne że kilka maniaczek przekopuje się przez recenzje i zwraca uwagę na te niezgodne z regulaminem - inaczej same by to musiały robić
emma-e4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-07, 14:30   #358
Abilea_83
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 23
Dot.: Recenzje do usunięcia

Cytat:
Napisane przez emma-e4 Pokaż wiadomość
to odpowiem jako osoba zgłaszająca że my również nie zgłaszamy wszystkich nowych receznzji jak leci, a tylko te łamiące regulamin
a moderatkorki na narzekają na nadmiar roboty przez nas tylko raczej są wdzięczne że kilka maniaczek przekopuje się przez recenzje i zwraca uwagę na te niezgodne z regulaminem - inaczej same by to musiały robić
Możliwe jednak z tego co przeczytałam kilka ostatnich (bo zaznaczam nie przekopałam całego wątku) jest bzdurne dla mnie i tyle, i jeśli wszyscy robicie to ściśle wedle regulaminu to regulamin jest troszkę chory, nie będę katować się czymś co mi nie służy bądź mam reakcje alergiczną przez miesiąc tylko dlatego, żeby wystawić opinie. A wiem jak to wygląda od strony moderatorów, zawsze są wdzięczni, bo mimo wszystko ktoś pomaga ja jako nie tylko mod byłam wdzięczna za to co ludzie mi zgłaszali, lecz niektórzy byli tak skrupulatni i dokładni, że zaczynało mi to na nerwy działać, głupio powiedzieć "dobra już nic nie rób nie pomagaj" w zamian za to zmieniłam regulamin ;p

Pozatym jeśli mam być fanatykiem regulaminu ok. Pierwsza sprawa np. krem Ziaja, Sopot Spa, Krem na dzień aktywnie nawilżający

Opis ze strony ziaji jak i z pudełka na którym pisze jak byk 30+ (posiadam owy kremik)
"Substancje aktywne PROWITAMINA B5 (D-PANTHENOL) , OLEJ CANOLA , HYDRO-RETINOL , EKSTRAKT LAMINARIA DIGITATA , EKSTRAKT ENTEROMORPHA COMPRESSA , EKSTRAKT PORPHYRA UMBILICALIS

Opakowanie
50 ml
Indeks
01054
Wiek
30+"

Na KWC jest w kategori 25+ a znów w "Zasady oceniania w katalogu Kosmetyk Wszech Czasów™" jest napisane.....
  • Jeśli używasz kosmetyków zalecanych przez producenta dla konkretnej, "nie swojej" kategorii wiekowej, zawsze zaznaczaj ten fakt w recenzji
  • Jeśli twoje wrażenia w takim wypadku są negatywne, powstrzymaj się od oceny. Może ona być myląca i niepotrzebnie zniechęcać innych użytkowników, bo dla właściwej cery czy kategorii wiekowej produkt może być bardzo dobry. Swoją opinią możesz podzielić się na forum plotkowym."

Tylko skąd mam wiedzieć od ilu ten krem ^^ skoro na pudełku i stronie ziaji jest 30+ a tutaj 25+, więc jak napisać recenzję, żebym nie złamała regulaminu

Radziłabym maniaczki wyszukiwania poprawiać takie wyraźne błędy a nie usuwać komentarz szamponu czy kremu który był używany może nie cały miesiąc ale wystarczającą ilość razy aby nie zaznaczać w recenzji, że to próbka. Jak pisałam wcześniej są tacy co myją włosy codziennie i uważam, że ich opinia po 14 myciach jest dosyć wiarygodna + producent pisze, że już po 3 myciu ^^

Edytowane przez Abilea_83
Czas edycji: 2010-10-07 o 22:07
Abilea_83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-07, 15:41   #359
Kasza Manna
Zakorzenienie
 
Avatar Kasza Manna
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 11 395
Dot.: Recenzje do usunięcia

Dziewuszki, a co z babami oceniającymi męskie perfumy? Nie chodzi mi o tak ewidentne łamanie kodeksu KWC, jak "na moim misiu ślicznie pachną och i ach", tylko rzeczowe recenzje, na podstawie testów itd, ale jednak nie tego odbiorcy?
__________________
"Wy macie tą Waszą solidarność Wizażanek, że dwadzieścia lat temu to WY byście obaliły komunizm"
złota męska myśl
Kasza Manna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-08, 07:45   #360
emma-e4
Wtajemniczenie
 
Avatar emma-e4
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 2 761
Dot.: Recenzje do usunięcia

mi kiedyś odpowiedziano, że to jest osobiste uzywanie więc nie powinnyśmy usuwać
wiele kobiet lubi męskie perfumy
poza tym w męskich zapachach są to często najbardziej rzetelne recenzje i myślę, że mogą dużo pomóc, jeśli ktoś szuka zapachu np na prezent

Abilea_83zauważ, że w ogóle nie ma kategorii od 30lat wzwyż, tylko od 35, zresztą w opisie kremu jest to wyjaśnione, więc chcąc ocenić doskonale to widzisz
emma-e4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Techniczne dla katalogu kosmetyków


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-12-28 22:07:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:30.